jak usadzić gości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-21, 08:50   #1
Szpulka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 35

jak usadzić gości


Witam.
Nadszedł i czas na mnie. 16 maja 2015 zostanę Żoną. Powoli zaczynam wszystko organizować i zastanawiam się nad usadzeniem gości. Będziemy mieli okrągłe stoły przy których będzie 8-10 osób. W sumie koło 90-100 osób.
i tutaj mój problem: W zeszłym roku byliśmy z wtedy jeszcze chłopakiem (4 lata razem: on wpisany jako os. towarzysząca) na weselu u mojej kuzynki (nie utrzymujemy raczej kontaktu) i mieliśmy bardzo dziadowskie miejsca : na końcu stołu, z jednej strony ludzie których nie znam tak z 15 lat starsi od nas, z drugiej wielki filar wszystko zasłaniający. Na przeciwko moja siostra z rodziną- przynajmniej tyle dobrego.
W tym roku byliśmy na weselu u siostry zeszłorocznej PM. Miejsca jeszcze gorsze!!!! Znowu siedzieliśmy na końcu stołu. Z jednej strony moja jakaś rodzina- kuzyn rok starszy od nas, ale z innego świata totalnie. Myślałam, że sobie w łeb strzele jak go słuchałam. (Po godzinie przeczytał moją winietkę i się dowiedział że jestem jego rodziną- dopytywał, czy jestem córką tego i tego ) Z drugiej strony koniec stołu a na przeciwko nas..... z 5 " młodzież" tak po 16 lat max. Nie było totalnie z kim gadać, więc jak dzieci siostry zostały odwiezione to się po prostu przesiedliśmy. Mój Tż wpisany jako osoba towarzysząca po 5 latach związku, roku mieszkania razem.

I dopiero teraz po nakreśleniu sytuacji pytanie: Czy myślicie, że mogę na złość usadzić "kuzynki" w dziadowskich miejscach?? Myślę, że się nikt nie domyśli, że to z premedytacją usadzone będzie a ja będę miała taką ..... satysfakcję Salę mamy dosyć ładną i stoły okrągłe, więc nic nikomu nie będzie zasłaniało i wymiana zdań przy stołach będzie łatwiejsza, ale zawsze można siostry usadzić osobno i z niepasującym towarzystwem.

Przyjmę każdą krytykę że jeśli tak zrobię będę chamska
Szpulka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 09:04   #2
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: jak usadzić gości


opisz te "dziadowskie" miejsca , plis
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 09:20   #3
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: jak usadzić gości

no ale zdajesz sobie sprawę, że jak sala była z filarem to ktoś musiał za nim być posadzony? I chyba lepiej kuzynka niż rodzice PM?:P

Dla mnie dziwny foch, bo nie sądze, żeby Cie specjalnie tam sadzali na zasadzie "nie lubie na nią patrzeć, niech ją chociaż filar zasłoni" no ale zrobisz jak uważasz, ktoś na tym "dziadkowskim miejscu" na Twoim weselu i tak musi siedzieć:P
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 09:34   #4
Szpulka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 35
Dot.: jak usadzić gości

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość

opisz te "dziadowskie" miejsca , plis
No właśnie mamy salę w prostokącie, pod oknami będą ustawione okrągłe stoły. Jakieś filary są, ale nie przeszkadzają, bo widziałam salę przed weselem w sobotę więc jedynym dziadowskim miejscem może być usadzenie w podobnym beznadziejnym towarzystwem jak i ja miałam. A mam jedną kuzynkę, która nikomu nie szkodzi, ale nie da się z nią o niczym gadać, bo nie ma o czym Mogę też posadzić siostry przy różnych stołach.
Ależ ja jestem niemiła Ale kurcze dwa razy na weselu to samo zrobić? Tym bardziej, że one są bardzo blisko ze sobą i na pewno wszystko obgadywały ze sobą. Na weselu z tego roku Państwo młodzi tak zlali gości, ani słowa nie zamieniłam z nimi, nie podeszli do gości, cały czas na fajeczkach stali na dworze- tego akurat na pewno nie zrobię na swojej imprezie
Szpulka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 10:07   #5
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: jak usadzić gości

Cytat:
Napisane przez Szpulka_ Pokaż wiadomość
No właśnie mamy salę w prostokącie, pod oknami będą ustawione okrągłe stoły. Jakieś filary są, ale nie przeszkadzają, bo widziałam salę przed weselem w sobotę więc jedynym dziadowskim miejscem może być usadzenie w podobnym beznadziejnym towarzystwem jak i ja miałam. A mam jedną kuzynkę, która nikomu nie szkodzi, ale nie da się z nią o niczym gadać, bo nie ma o czym Mogę też posadzić siostry przy różnych stołach.
Ależ ja jestem niemiła Ale kurcze dwa razy na weselu to samo zrobić? Tym bardziej, że one są bardzo blisko ze sobą i na pewno wszystko obgadywały ze sobą. Na weselu z tego roku Państwo młodzi tak zlali gości, ani słowa nie zamieniłam z nimi, nie podeszli do gości, cały czas na fajeczkach stali na dworze- tego akurat na pewno nie zrobię na swojej imprezie
Zawsze możesz usadzić je za blisko zespołu/Dj'a, wtedy będą miały "głośną" atmosferę. Tylko zastanów się po co robisz wesele? Żeby się na kimś odegrać? Żeby komuś robić na złość? Wkurzyć go? Ja bym sobie darowała knucie chytrego planu i starała się organizacyjnie zadowolić jak najwięcej gości, a tych których nie lubię - nie zapraszałabym (coś domyślam się, że Ty nie masz innego wyjścia).
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 10:22   #6
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: jak usadzić gości

Hm, z tymi "dziadowskimi" miejscami to różnie bywa... u nas część stołów była ustawiona w "U" i na końcach tego U posadziliśmy dwie rodziny z małymi dziećmi (2 i 5 miesięcy) - te miejsca wydały się nam dla nich idealne, można bez problemu zmieścić wózek, nikt się tam nie przepychał i nie budził maluchów. Po wszystkim dowiedzieliśmy się (nawet nie od żadnego z nich, tylko od jednej z cioć), że wybraliśmy wyjątkowo źle, jak to tak, na samym końcu stołu, taką bliską rodzinę! I to do tego z dziećmi! No bez szacunku normalnie!
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 10:32   #7
Szpulka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 35
Dot.: jak usadzić gości

Co wyjdzie, to wyjdzie. Myślę, że w głowę nie będę wyjątkowo zachodzić o to, żeby dopiec komuś, ale są dla mnie ważniejsze osoby na których się skupię aby czuły się komfortowo pod każdym względem na moim weselu Usadzenie koło orkiestry mi się podoba
Szpulka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-21, 12:33   #8
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: jak usadzić gości

wiem wiem! zrob jej na zlosc i zapros jej meza z osobą towarzyszącą!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:04   #9
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: jak usadzić gości

przy usadzaniu gości zwykle tak bywa, że zostają jakieś "dziadowskie" miejsca, a kogoś tam i tak trzeba posadzić. Na przykład mamy sześć osób przy stole dla starych ciotek i wujków. A siódmej i ósmej osoby do tego stolika znikąd...

Cóż, zawsze mozesz droga autorko zapchać dziury tego typu tymi kuzynkami. Nie napinałabym się. Z mojego doświadczenia wynika, że choćby skaly srały, to nie da sie usadzić gości tak, żeby wszyscy byli zadowoleni z widoku i zachwyceni towarzystwem. Wtedy wybieramy: ciocię Krysię lubię, to dam jej lepsze miejsce, a kuzynka Klementyna dostanie to, co zostanie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 06:56   #10
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: jak usadzić gości

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
wiem wiem! zrob jej na zlosc i zapros jej meza z osobą towarzyszącą!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ty się śmiej. Kolega mojego małżonka właśnie takie zaproszenie wręczył mu na swój ślub - Ł. z osobą towarzyszącą Dzięki temu wątkowi zaczęłam się zastanawiać, gdzie siedział na naszym weselu. Kiedy okazało się, że nie przyszedł , stwierdziłam, że musi mnie zwyczajnie bardzo nie lubić
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 14:38   #11
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: jak usadzić gości

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Ty się śmiej. Kolega mojego małżonka właśnie takie zaproszenie wręczył mu na swój ślub - Ł. z osobą towarzyszącą Dzięki temu wątkowi zaczęłam się zastanawiać, gdzie siedział na naszym weselu. Kiedy okazało się, że nie przyszedł , stwierdziłam, że musi mnie zwyczajnie bardzo nie lubić
Masakra!

Autorko daj spokój Do ślubu masz niecały rok, wszystko się może pozmieniać Ja bym nikomu na złość nie robiła, ale zrobisz jak zechcesz.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 14:45   #12
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: jak usadzić gości

Nie wiem czy zauważyłyście, ale autorka będzie Żoną przez wielkie Ż więc ten tego...
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 19:09   #13
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: jak usadzić gości

A po co zapraszasz nielubianą kuzynkę na swój ślub/wesele?
Z mojego toku rozumowania wynika, że na wesele powinno zapraszać się osoby nam bliskie, z którymi utrzymywaliśmy kontakt i jesteśmy do nich pozytywnie nastawieni.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 10:13   #14
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: jak usadzić gości

Ja bym sobie na razie odpuściła "usadzanie" gości. Masz do ślubu rok. Mi zostały dwa tygodnie i dopiero teraz zabieramy się za usadzanie, bo teraz mamy pełną listę gości. Z resztą czy będziesz się z tym lepiej czuła, że usadzisz je w "dziadowskich" miejscach? Raczej wątpię też w to, że one zrozumieją, że jest to celowa złośliwość i odegranie się z Twojej strony.
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 12:36   #15
Meeegy
Raczkowanie
 
Avatar Meeegy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: jak usadzić gości

ja na moim weselu które będzie w 06,02015 nie będę usadzała gości . jak będą chcieli to tak usiądą i każdy będzie zadowolony.
__________________
... Faith - Hope - Love ...
Meeegy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 12:44   #16
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: jak usadzić gości

Cytat:
Napisane przez Meeegy Pokaż wiadomość
ja na moim weselu które będzie w 06,02015 nie będę usadzała gości . jak będą chcieli to tak usiądą i każdy będzie zadowolony.
nie neguję Twojej decyzji, ale nie obawiasz się, że będzie "wyścig" po miejsca?
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 12:53   #17
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: jak usadzić gości

Dziadowskich miejsc nie da się uniknąć - u nas na sali też takie były, ale podeszliśmy do tego, żeby dalej od sali sadzać osoby, które będą dobrze czuły się we własnym towarzystwie (więc może traumy nie było). Co do kuzynek - zdecyduj sama, tylko lepiej bliżej wesela. Za rok mogą mieć inne plany.

Cytat:
Napisane przez Meeegy Pokaż wiadomość
ja na moim weselu które będzie w 06,02015 nie będę usadzała gości . jak będą chcieli to tak usiądą i każdy będzie zadowolony.
Przy prostokątnych stolikach czy układzie w podkowę da radę (pomijając zabijanie się o miejsca), ale nie widzę tego przy okrągłych stołach.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 11:58   #18
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: jak usadzić gości

Cytat:
Napisane przez Meeegy Pokaż wiadomość
ja na moim weselu które będzie w 06,02015 nie będę usadzała gości . jak będą chcieli to tak usiądą i każdy będzie zadowolony.
też nie negują Twojej decyzji, ale byłam na kilku weselach "jak będą chcieli tak usiądą" i nigdy nie byłam zadowolona.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-13 12:58:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.