Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-17, 08:18   #31
Dor Blu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 60
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczorajsze mocne U
1.Kasza manna na mleku z konfiturą brzoskwiniową i masłem orzechowym 100%
2.Składana kanapka z 2 kromek chleba pełn. z masłem, serkiem śmietankowym, wędliną i papryką
3.Sałatka obiadowa -> ryż, brokuły, groszek i suszone pomidory + sos z hummusu, jogurtu i pesto bazyliowego
4.Rozbite w czasie (kino + zakupy):
*2 ciastka z milki z rodzynkami (takie duże)
*baton z masłem orzechowym od wedla
*jabłko
5.2 kanapki z chleba orkiszowego z masłem, serem żółtym, ogórkiem i pieprzem/masłem, wędliną, majonezem i ogórkiem

Proszę o ocenę, czy jest w miarę zdrowo i na ludzie
Dor Blu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 15:00   #32
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Dor Blu Pokaż wiadomość
Wczorajsze mocne U
1.Kasza manna na mleku z konfiturą brzoskwiniową i masłem orzechowym 100%
2.Składana kanapka z 2 kromek chleba pełn. z masłem, serkiem śmietankowym, wędliną i papryką
3.Sałatka obiadowa -> ryż, brokuły, groszek i suszone pomidory + sos z hummusu, jogurtu i pesto bazyliowego
4.Rozbite w czasie (kino + zakupy):
*2 ciastka z milki z rodzynkami (takie duże)
*baton z masłem orzechowym od wedla
*jabłko
5.2 kanapki z chleba orkiszowego z masłem, serem żółtym, ogórkiem i pieprzem/masłem, wędliną, majonezem i ogórkiem

Proszę o ocenę, czy jest w miarę zdrowo i na ludzie
w obiedzie brakuje bialka -jakas ryba/kurczak/jajka by sie przydaly
ogolnie, moim zdaniem, slabo
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 16:08   #33
Dor Blu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 60
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

tapetka22 sos z hummusu ma białko po za tym jestem drobną, niziutką osobą (153 cm), bez aktywności fizycznej i nie potrzebuję nie wiadomo ile białka. Aż specjalnie policzyłam, moje btw wynosi ok. 46/80/200.
Chciałabym abyś dokładniej mi napisała co jest źle, bo każdy może napisać "słabo" bez wyjaśnienia o co dokładnie chodzi
Dor Blu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 16:15   #34
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Dor Blu Pokaż wiadomość
tapetka22 sos z hummusu ma białko po za tym jestem drobną, niziutką osobą (153 cm), bez aktywności fizycznej i nie potrzebuję nie wiadomo ile białka. Aż specjalnie policzyłam, moje btw wynosi ok. 46/80/200.
Chciałabym abyś dokładniej mi napisała co jest źle, bo każdy może napisać "słabo" bez wyjaśnienia o co dokładnie chodzi
Ok, mój błąd, bo uznałam że skoro sos to było go niewiele. I chyba mi się pomyliło z inną wizazanka która dążyla do P.
No a napisałaś ze mocne U a ja uważam że jest takie normalne (zwłaszcza teraz jak wiem ze jesteś drobinka i nie masz aktywnosci) :p
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 18:52   #35
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczoraj R:
śniadanie: owsianka z 2 łyżek płatków owsianych i 2 orkiszowych zalane wrzątkiem + mały skrojony banan, łyżeczka miodu, cynamon, serek wiejski
kawa z cynamonem, inką z magnezem i mlekiem
II śniadanie: mały kawałek półbagietki z serkiem tatare o smaku orzechów włoskich, kolejna kawa j.w.
obiad: 2 żeberka, ogórek w słupkach
kolacja: sałatka z: ryżu, tuńczyka, rukoli, roszponki, groszku z dodatkiem majonezu i ziół
kolejna kawa j.w
piwo warka radler 0 %
ok. 1,5 l. napoju + wody ng

dzisiejsze R:
śniadanie: owsianka z 2 łyżek płatków owsianych i 2 orkiszowych zalane wrzątkiem + mały skrojony banan, łyżeczka miodu, cynamon, serek wiejski
kawa z cynamonem, inką z magnezem, kardamonem i mlekiem
II śniadanie: bułeczka pełnoziarnista z paprykarzem z tuńczyka, kolejna kawa j.w.
2 godzinny spacer
lód rożek o smaku orzechowym
kg czereśni, kilka malin
podwieczorek: sałatka taka jak wczoraj, duża miska, pół bułeczki pełnoziarnistej
kolejna kawa j.w.
ok.1,5 l wody ng
kolacja: wafle zbożowo-ryżowe sunny corn z Biedry
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 05:32   #36
anpapi
Zadomowienie
 
Avatar anpapi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 173
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Dor Blu Pokaż wiadomość
Wczorajsze mocne U
1.Kasza manna na mleku z konfiturą brzoskwiniową i masłem orzechowym 100%
2.Składana kanapka z 2 kromek chleba pełn. z masłem, serkiem śmietankowym, wędliną i papryką
3.Sałatka obiadowa -> ryż, brokuły, groszek i suszone pomidory + sos z hummusu, jogurtu i pesto bazyliowego
4.Rozbite w czasie (kino + zakupy):
*2 ciastka z milki z rodzynkami (takie duże)
*baton z masłem orzechowym od wedla
*jabłko
5.2 kanapki z chleba orkiszowego z masłem, serem żółtym, ogórkiem i pieprzem/masłem, wędliną, majonezem i ogórkiem

Proszę o ocenę, czy jest w miarę zdrowo i na ludzie
na pierwszy rzut oka pomyślałam, że nie jest źle, ale coś mi nie pasowało i już wiem co! mamy sezon na pyszne owoce, warzywa, a u Ciebie tego w ogóle nie widać! z owoców pojawiło się tylko jabłko, które można jeść przez cały rok, nie lubisz innych owoców? warzyw na kanapce nigdy nie zmieści się za dużo, a tak samo brokuły i groszek są cały rok, nie lubisz bobu, fasolki szparagowej, cukinii, pomidorów? no i moim zdaniem też trochę za mało białka jednak, nie trzeba obsesyjnie pakować go do każdego posiłku, ale u Ciebie są go naprawdę śladowe ilości i przydałyby się gdzieś jajka/mięso/ryby/strączki jeśli jesteś wegetarianką.. dobrych źródeł tłuszczu też za dużo tu nie widać niestety
__________________
money don't give happiness, only shopping
anpapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 19:43   #37
Dor Blu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 60
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

anpapi oczywiście że lubię owoce i warzywa, ale niestety to nie ja robię zakupy. Muszę się zadowolić tylko działkowymi truskawkami max. 5 razy w roku czy jakimiś borówkami itd. brzoskwiń też mi nikt nie chce kupić, a ubolewam bo to moje ulubione owoce.
Co do warzyw to nareszcie urósł mi na działce bób i na jutro sobie uzbierałam.
Cukinię często jem
Wegetarianką nie jestem bo przecież mam tam wędlinę Taki po prostu dzień mi wyszedł raz tego białka jem tyle, a raz dawkę jak dla kulturysty nie liczę nigdy tego, ale strzelam że zawsze w przedziale 45-80g
A do tłuszczu nie przykładam wagi, jem go zawsze bardzo dużo (dbam o @ i moje działania dają rezultaty), ale staram się jego źródła wymieniać codziennie jem orzechy,masło orzechowe, zwykłe masło a do obiadu wymieniam masło klarowane/olej kokosowy/rzepakowy naprawdę różnie. Słucham organizmu na co on ma ochotę

No to dzisiejsze U
1.Waniliowa, budyniowa owsianka z jabłkiem, masłem orzechowym, suszonym ananasem i gorzką czekoladą
2.Bułka graham z masłem, serkiem naturalnym, tuńczykiem, suszonymi pomidorami i sałatą
3.spaghetti kukurydziane z wegańską pomidorową potrawką z czerwonej soczewicy, warzyw (nie pamiętam dokładnie ale cebula, papryka, brokuły, pieczarki, groszek i pewnie coś jeszcze) i mleczka kokosowego z parmezanem i płatkami drożdżowymi -> robione na oleju kokosowym!
*deser:pasek fińskiej mlecznej czekolady
4.lody z lidla z masłem orzechowym
5. 2 kanapki z masłem, serem żółtym i ogórkiem/masłem orzechowym i konfiturami domowymi posypane startą gorzką czekoladą 90%

Edytowane przez Dor Blu
Czas edycji: 2015-07-18 o 19:45
Dor Blu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-18, 21:10   #38
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Dor Blu Pokaż wiadomość
anpapi oczywiście że lubię owoce i warzywa, ale niestety to nie ja robię zakupy. Muszę się zadowolić tylko działkowymi truskawkami max. 5 razy w roku czy jakimiś borówkami itd. brzoskwiń też mi nikt nie chce kupić, a ubolewam bo to moje ulubione owoce.
Co do warzyw to nareszcie urósł mi na działce bób i na jutro sobie uzbierałam.
Cukinię często jem
Wegetarianką nie jestem bo przecież mam tam wędlinę Taki po prostu dzień mi wyszedł raz tego białka jem tyle, a raz dawkę jak dla kulturysty nie liczę nigdy tego, ale strzelam że zawsze w przedziale 45-80g
A do tłuszczu nie przykładam wagi, jem go zawsze bardzo dużo (dbam o @ i moje działania dają rezultaty), ale staram się jego źródła wymieniać codziennie jem orzechy,masło orzechowe, zwykłe masło a do obiadu wymieniam masło klarowane/olej kokosowy/rzepakowy naprawdę różnie. Słucham organizmu na co on ma ochotę

No to dzisiejsze U
1.Waniliowa, budyniowa owsianka z jabłkiem, masłem orzechowym, suszonym ananasem i gorzką czekoladą
2.Bułka graham z masłem, serkiem naturalnym, tuńczykiem, suszonymi pomidorami i sałatą
3.spaghetti kukurydziane z wegańską pomidorową potrawką z czerwonej soczewicy, warzyw (nie pamiętam dokładnie ale cebula, papryka, brokuły, pieczarki, groszek i pewnie coś jeszcze) i mleczka kokosowego z parmezanem i płatkami drożdżowymi -> robione na oleju kokosowym!
*deser:pasek fińskiej mlecznej czekolady
4.lody z lidla z masłem orzechowym
5. 2 kanapki z masłem, serem żółtym i ogórkiem/masłem orzechowym i konfiturami domowymi posypane startą gorzką czekoladą 90%
dzisiaj super )
bardzo smakowicie i jest i bialko i tluszcze zdrowe
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 08:20   #39
Dor Blu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 60
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

tapetka22 no i super, tego się będę trzymać. Dziękuję za ocenę
Dor Blu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 09:07   #40
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

weekendowe, po części wyjazdowe słabe R:
śniadanie: owsianka z 2 łyżek płatków owsianych + 2 orkiszowych zalanych wrzątkiem z brzoskwinią, łyżeczką miodu malinowego i wiejskim, kawa z cynamonem, kardamonem, inką z magnezem i mlekiem
II śniadanie: smoothie domowej roboty: jogurt naturalny, zmixowany banan i maliny, łyżeczka miodu malinowego, kolejna kawa j.w.
obiad: cukinia smażona w bułce tartej
kolejna kawa j.w.
kolacja: wafle sunny corn z biedry
2 radlerki
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 09:25   #41
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Utrzymanie:

I. biały chłodnik z czerwoną cebulą i tłuszczem kokosowym, podany z makaronem razowym penne

II. biały chłodnik z czerwoną cebulą i tłuszczem kokosowym, podany z makaronem razowym penne (tak, tak, to samo co na pierwsze )
III.koktajl jajeczny z brzoskwinią, gałką muszkatołową, imbirem, rodzynkami i tahini

IV. mięso z udka kurczaka smażone w ostrej papryce wędzonej z suszonymi pomidorami, ogórkiem i rzodkiewką, podane z rukolą

V. serek wiejski ze śliwką, cukinią oraz pestkami dyni

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2015-07-19 o 16:04
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-19, 09:38   #42
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Dor Blu Pokaż wiadomość
anpapi oczywiście że lubię owoce i warzywa, ale niestety to nie ja robię zakupy. Muszę się zadowolić tylko działkowymi truskawkami max. 5 razy w roku czy jakimiś borówkami itd. brzoskwiń też mi nikt nie chce kupić, a ubolewam bo to moje ulubione owoce.
Domyślam się, że zakupy robią Twoi rodzice. Chcesz powiedzieć, że rodzice kupują Ci "wyszukane" produkty typu suszony ananas, suszone pomidory, parmezan, masło orzechowe, soczewica, olej kokosowy, mleko kokosowe, a nie chcą kupić Ci warzyw czy owoców? Trochę to dziwne...
Co do warzyw to nareszcie urósł mi na działce bób i na jutro sobie uzbierałam.
Cukinię często jem
Wegetarianką nie jestem bo przecież mam tam wędlinę Taki po prostu dzień mi wyszedł raz tego białka jem tyle, a raz dawkę jak dla kulturysty nie liczę nigdy tego, ale strzelam że zawsze w przedziale 45-80g
A do tłuszczu nie przykładam wagi, jem go zawsze bardzo dużo (dbam o @ i moje działania dają rezultaty), ale staram się jego źródła wymieniać codziennie jem orzechy,masło orzechowe, zwykłe masło a do obiadu wymieniam masło klarowane/olej kokosowy/rzepakowy naprawdę różnie. Słucham organizmu na co on ma ochotę

No to dzisiejsze U
1.Waniliowa, budyniowa owsianka z jabłkiem, masłem orzechowym, suszonym ananasem i gorzką czekoladą
2.Bułka graham z masłem, serkiem naturalnym, tuńczykiem, suszonymi pomidorami i sałatą
3.spaghetti kukurydziane z wegańską pomidorową potrawką z czerwonej soczewicy, warzyw (nie pamiętam dokładnie ale cebula, papryka, brokuły, pieczarki, groszek i pewnie coś jeszcze) i mleczka kokosowego z parmezanem i płatkami drożdżowymi -> robione na oleju kokosowym!
*deser:pasek fińskiej mlecznej czekolady
4.lody z lidla z masłem orzechowym
5. 2 kanapki z masłem, serem żółtym i ogórkiem/masłem orzechowym i konfiturami domowymi posypane startą gorzką czekoladą 90%
j.w.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 08:30   #43
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejsze R


I - 50 g płatków owsianych z 200 ml mleka 2%, cynamon, herbata zielona z cytryną


II - 350 g chilli con carne, wafle ryżowe


III - serek wiejski


IV - 350 g chilli con carne


V - sałatka z gruszką, miksem sałat, serem plesniowym i orzechami
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2015-07-20 o 10:59
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 14:10   #44
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R

śniadanie: owsianka z 2 łyżek płatków owsianych + 2 orkiszowych zalanych wrzątkiem z brzoskwinią, łyżeczką miodu malinowego i wiejskim, kawa z cynamonem, kardamonem, inką z magnezem i mlekiem
pół godziny basenu, ok.15min. sauny
II śniadanie: smoothie domowej roboty: jogurt naturalny, zmixowany banan i maliny, łyżeczka miodu malinowego, kolejna kawa j.w.
obiad: sałatka z ryżu, tuńczyka, pomidorów z puszki, roszponki, rukoli, groszku i majonezu
kolacja: wafle sunny corn z biedry
i znów spacery
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 20:20   #45
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R na jutro

I - 50 g płatków owsianych na mleku, 100 g borówek, cynamon

II i III - pierś kurczaka w sumie 210 g smażona na oleju winogronowym z papryką i cukinią, i w sumie 50 g ryżu (waga suchego), i z łyżeczką pesto

trening siłowy+aeroby

20 g gorzkiej czekolady

IV - chili con carne

V - 110 g ciasta fasolowego

makro 1330 kcal B 96 g T 42 g W 134 g
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2015-07-21 o 19:49
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 21:41   #46
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dawno tu nic mojego nie wrzucałam więc z okazji nowego wątasa - moje dzisiejsze r:

I. jaglanka: 60g kaszy, łyżka słonecznika, łyżka siemienia, łyżeczka miodu, dwie łyżki jogurtu, małe jabłko, pół garści owoców leśnych (poziomki, porzeczki, maliny, borówki, wszystko zbierane z działki )
40 min HIIT + cardio and abs burnout
II. 3/4 cukinii faszerowanej mięsem mielonym z indyka, kaszą jaglaną, cebulką, czosnkiem, polana jogurtem naturalnym
III. 3 naleśniki prawie bez węglowodanów (ok pół łyżki mąki ziemniaczanej) z jajek i jogurtu naturalnego, z nadzieniem z tuńczyka i serka Bieluch
IV. jajecznica z 2 jajek i połowy serka wiejskiego, pomidor


Przeszłam na tryb jedzenia węglowodanów mącznych/pochodzenia ze zbóż (makaron, ryż, kasze itp) tylko w posiłkach około treningowych
__________________
Working out
is your drug
get addicted.


Edytowane przez minthema
Czas edycji: 2015-07-20 o 21:43
minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 21:55   #47
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

I. owsianka na maślance

II. kanapka z chleba żytniego, sera, sałaty, ogórka, pomidora, kiełków;

III kawałek ciasta z płatków owsianych, wiśni i czerwonej porzeczki, banan

IV pierś z kurczaka (150g) z suszonymi pomidorami, pomidorkami koktajlowymi, 30g ryżu, "sałatka" z sałaty lodowej i czerwonej cebuli

V kawałek ciasta z płatków owsianych, wiśni i czerwonej porzeczki

trening crossfit

koktajl maślanka, pol banana, łyżka miodu
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 09:56   #48
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I śniadanie: bułka z twarogiem, wędliną i ogórkiem, papryka
II śniadanie: kaszka manna (3 łyżki) na szklance mleka z bananem i śliwką
obiad: grillowana kiełbasa drobiowa z musztardą, czerwona kapusta
podwieczorek: ananas z błonnikiem i połówką seria pleśniowego
kolacja: trzy ugotowane jajka z musztardą
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 19:51   #49
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R na dziś


I - kromka chleba żytniego, jajecznica 2 jajek i 1 białka z schabem scuszonym i szczypiorem, pomidor

II - bułka z dynią 70 g, łosoś w wodzie z puszki 96 g


III - 450 g truskawek, serek wiejski


IV - spaghetti carbonara (makaron, ser, jajko, szynka szwarzwaldzka)

V - kawałek ciasta fasolowego z domowym serkiem homo waniliowym na bazie jogurtu greckiego
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2015-07-22 o 12:19
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 08:26   #50
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejsze R


I - 2 kromki chleba żytniego, z 2 jajkami na twardo, łyżeczką majonezu i szczypiorkiem


II i III - rozdzielone na dwa posiłki: sałatka 50 g suchego makaronu, 200 g piersi kurczaka, fasolka szparagowa, pomidorki koktajlowe, łyżeczka pesto


zajęcia taneczne i 30 minut zumby


IV - sałatka z piersi kurczaka, miks sałat, ser feta, żurawina, pomidorki
koktajlowe, oliwki, pestki słonecznika


V - 2 naleśniki z serem, śmietana, borówkami
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2015-07-24 o 09:02
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 08:48   #51
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
dzisiejsze R


I - 2 kromki chleba żytniego, z 2 jajkami na twardo, łyżeczką majonezu i szczypiorkiem


II i III - rozdzielone na dwa posiłki: sałatka 50 g suchego makaronu, 200 g piersi kurczaka, fasolka szparagowa, pomidorki koktajlowe, łyżeczka pesto


zajęcia taneczne i 30 minut zumby


IV - sałatka z piersi kurczaka, miks sałat, ser pleśniowy, żurawina, pomidorki
koktajlowe, oliwki, pestki słonecznika
Jak dla mnie zdecydowanie za mało, tym bardziej jeśli jeszcze jakiś ruch w ciągu dnia masz

Choć sama przez pracę w gastro nie mam teraz się czym chwalić
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 09:58   #52
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

heheh no może rzeczywiście jakoś maławo wyszło. wrzucę coś jeszcze na kolacyjkę może ciasto fasolowe z twarożkiem waniliowym i borówkami
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 20:46   #53
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
heheh no może rzeczywiście jakoś maławo wyszło. wrzucę coś jeszcze na kolacyjkę może ciasto fasolowe z twarożkiem waniliowym i borówkami
No i bardzo dobrze
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 09:04   #54
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejsze R pod znakiem nalesników ;p mój tż nie przepada, w związku z czym jak zrobię to muszę potem zjadać )


I - 3 naleśniki: 2 z serem, 1 z dżemem truskawkowym, do tego jogurt naturalny i borówki


II - 2 naleśniki z serem, jogurt naturalny i maliny


III - bułka z dynią, łosoś z puszki w wodzie, papryka


IV - duszone mięso, kasza, surówka


V - tu jajecznica z warzywami
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2015-07-24 o 11:00
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:22   #55
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
U:

I. owsianka na maślance

II. kanapka z chleba żytniego, sera, sałaty, ogórka, pomidora, kiełków;

III kawałek ciasta z płatków owsianych, wiśni i czerwonej porzeczki, banan

IV pierś z kurczaka (150g) z suszonymi pomidorami, pomidorkami koktajlowymi, 30g ryżu, "sałatka" z sałaty lodowej i czerwonej cebuli

V kawałek ciasta z płatków owsianych, wiśni i czerwonej porzeczki

trening crossfit

koktajl maślanka, pol banana, łyżka miodu
Podczepię się pod Ciebie ANX, bo coś ostatnio "cienko przędę" i może ten wątek mi pomoże poukładać sobie, gdzie skrewiam .

Coś pomiędzy U a P (karmię mięśnie ale ostatnio coś mi nie idzie to karmienie i schudłam)

Wczoraj/czwartek

godz: 7.30 rano:
Kaszka kukurydziana 3 łyżki czubate, łyżka wiórków kokosowych, łyżka nasion słonecznika, pół mango, 4 morele, garść porzeczek

godz .11 ta:
2 jajka, 1/4 avokado, surowe warzywa(salata , rzodkiewki, szczypior), garstka mała orzechów,
banan

godz. 16ta. Obiad:
Pieczona noga z kury + warzywa duszone pod kurą (papryka, seler, cebulka, czosnek, pietruszka), fasolka szparagowa z bułką tartą i sezamem,
mizeria ze śmietaną 18%
Po obiedzie owoce: morele, czereśnie, jabłko.

godz 19ta: godzinny trening wytrzymałościowo-siłowy + 20 minut intensywne rozciąganie.

godz: 21. Potreningowa kolacja:
banan, kilka moreli, jabłko
pół makreli wędzonej,
warzywa surowe (dużo posiekanego kopru, rzodkiewki),
garść mała orzechów laskowych,
2 kostki czekolady gorzkiej,
1 klinek pizzy (no dożarłam jeszcze na koniec).
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 12:44   #56
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 603
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Uuuulala, dawno mnie tu nie było

1. Śniadanie - owies pół szklanki,łyżka siemienia, kapka mleka, łyżka jogurtu, łyżka wiejskiego, banan.

2. luch na mieście - kawałek grillowanej piersi z kurczaka, kawałek grillowanej miruny, warzywa na parze, sałatka z ciecierzycy i czerwonej fasoli z oliwą czosnkową i kiełkami

trening siłowy + 10min. interwałów

3. potreningowy - "pudding ryżowy" - 50g. ryżu brązowego z sosem z twarogu, wheya ciasteczkowego i brzoskwini . Dodatkowo spora pieczonych warzyw z lnianym.

4. kolacja - omlet białkowy - łyżka owsianych, 2 białka jaj, jedno całe jajo, "nutella" z tofu (tofu zmiksowane ze słodzidłem i kakao)

Jak widać, nie mam w domu mięsa, a zostało mi dużo strączków i jajek, więc dziś będzie wege.
camelia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 14:29   #57
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Podczepię się pod Ciebie ANX, bo coś ostatnio "cienko przędę" i może ten wątek mi pomoże poukładać sobie, gdzie skrewiam .

Coś pomiędzy U a P (karmię mięśnie ale ostatnio coś mi nie idzie to karmienie i schudłam)

Wczoraj/czwartek

godz: 7.30 rano:
Kaszka kukurydziana 3 łyżki czubate, łyżka wiórków kokosowych, łyżka nasion słonecznika, pół mango, 4 morele, garść porzeczek
dorzucilabym tu jakis twarozek/jogurt
godz .11 ta:
2 jajka, 1/4 avokado, surowe warzywa(salata , rzodkiewki, szczypior), garstka mała orzechów,
banan
ja bym tu zrobila kanapke z tym co wypisalas i byloby idealnie
godz. 16ta. Obiad:
Pieczona noga z kury + warzywa duszone pod kurą (papryka, seler, cebulka, czosnek, pietruszka), fasolka szparagowa z bułką tartą i sezamem,
mizeria ze śmietaną 18%
Po obiedzie owoce: morele, czereśnie, jabłko.
no a węgle?ziemniaki?kasza?ryz ?
godz 19ta: godzinny trening wytrzymałościowo-siłowy + 20 minut intensywne rozciąganie.
dziwie sie ze mialas sile na taki wysilek po takim obiedzie...
godz: 21. Potreningowa kolacja:
banan, kilka moreli, jabłko
pół makreli wędzonej,
warzywa surowe (dużo posiekanego kopru, rzodkiewki),
garść mała orzechów laskowych,
2 kostki czekolady gorzkiej,
1 klinek pizzy (no dożarłam jeszcze na koniec).
dziwisz sie ze schudlas??
przeciez tu sa praktycznie same warzywa i owoce!!
zero węgli złożonych!!! z czego Ty chcesz miec sile ??
niech sie inne dziewczyny wypowiedza ale mysle ze powinnas pozmieniac
no i pory...rano masz straszne przerwy-od 11 do 16 jest az 5h
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 15:24   #58
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
dziwisz sie ze schudlas??
przeciez tu sa praktycznie same warzywa i owoce!!

No, a ponoć od owoców sie tyje,



zero węgli złożonych!!! z czego Ty chcesz miec sile ??
niech sie inne dziewczyny wypowiedza ale mysle ze powinnas pozmieniac
no i pory...rano masz straszne przerwy-od 11 do 16 jest az 5h

Dzieki, ale poczekajmy.
Sama chce to ogarnąc wpisując tu co jem , tak ze 2 tygonie chociaż, bo 1 dzień to może wyglądac róznie. Az sama się zdziwłam ze przejechałam cały dzień bez ziemniaków i zbóż poza ta nędzną resztką kaszki kukurydzianej.
nabiału prawie nie jadam bo mi nie służy ogólnie i to bardzo.
Siła była, węgle weszły z owoców, trening poszedł gładko.

Na razie to tylko się zdziwłam, bo wydawało mi się że jem wiecej.
No zobaczymy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 15:29   #59
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

Dzieki, ale poczekajmy.
Sama chce to ogarnąc wpisując tu co jem , tak ze 2 tygonie chociaż, bo 1 dzień to może wyglądac róznie. Az sama się zdziwłam ze przejechałam cały dzień bez ziemniaków i zbóż poza ta nędzną resztką kaszki kukurydzianej.
nabiału prawie nie jadam bo mi nie służy ogólnie i to bardzo.
Siła była, węgle weszły z owoców, trening poszedł gładko.

Na razie to tylko się zdziwłam, bo wydawało mi się że jem wiecej.
No zobaczymy.
od owocow sie tyje jak sie je je w duzych ilosciach poza posilkami a nie jako posilek;p

jestes po ed?
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 16:25   #60
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
od owocow sie tyje jak sie je je w duzych ilosciach poza posilkami a nie jako posilek;p

jestes po ed?
Nie.

A owoce jem między posiłkami głównie i tocze tu batalie, ze od nich sie nie tyje. Tylko jak to opisywać?
"zjadłam obiad a od razu po nim jadłam owoce az do wyjścia na trening? Do kolacji? Po kolacji do zaśnięcia? "
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.