ćwiczenia rozciągające - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-02, 12:41   #1
poranek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 198

ćwiczenia rozciągające


witajcie,
nie będę narzekać na swoją figurę, bo własciwie nie ma na co potrzebuję, aby mi ktoś podpowiedział jakieś ćwiczenia rozciągające. najlepiej zestawy ćwiczeń rozciągających z góry bardzo dziękuję, K.
poranek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-05, 14:23   #2
zzZZzz
Raczkowanie
 
Avatar zzZZzz
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: kula ziemska
Wiadomości: 123
Wyślij wiadomość przez ICQ do zzZZzz GG do zzZZzz
Dot.: ćwiczenia rozciągające

Niniejszy artykuł powstał jako suplement do podwieszonego "Prostujemy swoje plecy". [http://www.sfd.pl/temat150514/]
Temat strechingu omówiono szczegółowo w Atlasie Ćwiczeń : [http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm]

Musicie wiedzieć, że pozornie bagatelna sprawa, jaką jest rozciąganie ma bardzo istotny wpływ na postawę sylwetki każdego z nas. Prawdą jest fakt, że na większość skrzywień kręgosłupa możemy nie mieć wpływu, lub powstają na skutek słabych mięśni pleców lub dysproporcji w ich rozwoju w porównaniu do mięsni przedniej części tułowia. Jednak ogromna ich ilość lub mniej poważne wady (plecy okrągłe lub wklęsłe) powstają właśnie na skutek przykurczy mięśni i ścięgien tułowia.
Wady postawy powstają głównie na skutek przykurczy w:

- mięśniach obręczy barkowej
- mięśniach pośladkowych i dolnego grzbietu
- mięśniach grzbietu
- mięśniach brzucha
- mięśniach klatki piersiowej
- Mięśniach dwugłowych uda

Dlatego każdy trening trzeba poprzedzić lub zakończyć sesją strechingu przede wszystkim ukierunkowanym na te właśnie partie mięśniowe.
10-15 min - swietne wyciszenie organizmu po treningu

"Ćwiczenie giętkości polega na delikatnym rozciąganiu, które prowadzi do wzrostu długości mięśni oraz zwiększa zakres ruchu w stawach. Może to być wykonywane jako seria różnych ćwiczeń rozciągających, albo w ramach większego programu ćwiczeniowego, np.joga, taniec. Ze względu na to, że głównym celem rozciągania jest wydłużenie tkanki łącznej otaczającej włókna mięśniowe, ćwiczenia zwiększające giętkość powinny być wykonywane po wcześniejszym rozgrzaniu mięśni podczas kilku minut (np. po treningu, przyp. Mawashi) (...). Każde ćwiczenie rozciągające trwa około minuty, czy dwóch (w przypadku strechingu 1 min na kazde cwiczenie wystarczy - kilka sekund i powtorzenie, przyp. Mawashi). Chociaż korzyści z ćwiczenia giętkości nie są tak spektakularne, jak w przypadku ćwiczeń tlenowych, czy siłowych, to i tak regularne ich powtarzanie (kilka razy w tygodniu) może odgrywać ważną rolę w zachowaniu zakresu i łatwości wykonywania ruchów (...). Ćwiczenia rozciągające mogą poprawić twoją postawę oraz stanowią niezbędny wkład w skuteczne, długoterminowe leczenie nadwyrężonych czy chronicznie bolących pleców. Ćwiczenie giętkości mogą być ważne przy zapobieganiu urazom, czy w procesie rehabilitacji, kiedy jedną z przyczyn problemu są ciągle nadmiernie napięte mięśnie."

Źródło: MediWeb, SFD

dodatkowo:

http://www.google.com/search?q=strec...en-US:official
zzZZzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 14:25   #3
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: ćwiczenia rozciągające

no wlasnie widze ze juz nie musze nic dodawac
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:32   #4
piwnookaagacia
Raczkowanie
 
Avatar piwnookaagacia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 268
co dają ćwiczenia rozciągające??

Bardzo lubie się rozciągać. Wedłóg mnie to najmilszy trening, no i nie mam zakwasów tak jak po tym siłowym Od kilku dni intensywniej trenuje ćwiczenia te ćwiczenia, bo zapisałam się na dodatkowe zajęcia rozciągające. Ciekwi mnie jakie będzie widać efekty tych treningów, bo słyszałam wiele sprzecznych informacji na ten temat- np. ze cialo tak się rozciąga ze zwiększa sie wzrost, albo ze trzeba więcej jeść przed treningiem, albo ze cellulit sie powieksza, ze ciało jest smuklejsze (chcialabym żeby to byla prawda), ze kondycja tylko przy silowych sie wyrabia a przy rozciagajacych nie i w koncu nie wiem co jest prawda a co nie i czy jest tu jeszcze jakas dziewczyna, ktora tak jak ja rozciaga sie regularnie?
piwnookaagacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 13:20   #5
pola star
Raczkowanie
 
Avatar pola star
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 34
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

hm....ciekawe pytanko ;D sprobuje ci na nie odpowiedzieć
1. urosnąć nie urośniesz, ale bedziesz wydawać się smuklejsza, a to sprawia wrażenie większego wzrostu (prawie na jedno wychodzi, więc pod tym względem warto się rozciągać ;D)
2. to prawda, że przed treningiem trzeba więcej zjeść, gdyż podczas niego zużywasz bardzo dużo energii, trzeba jednak pamiętać iż nie można się przejeść!!! dobrze jest w czasie treningu zjeść ze dwie kostki czekolady, to dodaje sil i poprawia chumor. (oczywiście jeśli nie lubisz czekolady nie jedz je, grunt to dobre samopoczucie)
3. nie celulit się nie powiększa!! nie mowie że się zmniejsza, bo nie wiem, nie chce cię wprowadzić w błąd..., ale napewno sie nie powiększa...
4. to nie prawda że kondycja wyrabia siuę tylko przy silowych. ćwiczenia rozciągające wymagają dużo więcej zaangażowania i również zabierają mnóstwo energii. pamiętaj że ćwiczenia rozciągające uaktywniają do tąd nieaktywne partie ciala i są mniej obciązające organizm
5. myśle że są dziewczyny ktore też się rozciągają tak regularnie, ale ja napewno do nich nie należe... to trzeba lubić.. dla mnie jest to zbyt męczące

tylko tak dalej!!!1 niepoddawajn się!!!!
pola star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 13:43   #6
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

Cytat:
Napisane przez pola star
hm....ciekawe pytanko ;D sprobuje ci na nie odpowiedzieć
1. urosnąć nie urośniesz, ale bedziesz wydawać się smuklejsza, a to sprawia wrażenie większego wzrostu (prawie na jedno wychodzi, więc pod tym względem warto się rozciągać ;D)
2. to prawda, że przed treningiem trzeba więcej zjeść, gdyż podczas niego zużywasz bardzo dużo energii, trzeba jednak pamiętać iż nie można się przejeść!!! dobrze jest w czasie treningu zjeść ze dwie kostki czekolady, to dodaje sil i poprawia chumor. (oczywiście jeśli nie lubisz czekolady nie jedz je, grunt to dobre samopoczucie)
3. nie celulit się nie powiększa!! nie mowie że się zmniejsza, bo nie wiem, nie chce cię wprowadzić w błąd..., ale napewno sie nie powiększa...
4. to nie prawda że kondycja wyrabia siuę tylko przy silowych. ćwiczenia rozciągające wymagają dużo więcej zaangażowania i również zabierają mnóstwo energii. pamiętaj że ćwiczenia rozciągające uaktywniają do tąd nieaktywne partie ciala i są mniej obciązające organizm
5. myśle że są dziewczyny ktore też się rozciągają tak regularnie, ale ja napewno do nich nie należe... to trzeba lubić.. dla mnie jest to zbyt męczące

tylko tak dalej!!!1 niepoddawajn się!!!!
Ja odradzam kostki czekolady w trakcie wykonywania cwiczeń, naprawdę.


inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 15:47   #7
piwnookaagacia
Raczkowanie
 
Avatar piwnookaagacia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 268
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

z ta czekolada to ja moglabym i dwie tabliczki w pol minuty zjesc tyle ze nie zostalam, niestety obdazona bardzo szybka przemiana materii i nie moge sobie na to pozwolic i jeszcze jedno pytanie: mam problem z udami, bo sa bardzo masywne, nie to zeby straszny tluszcz tam byl, troche cellulitu, ale glownie to problemem jest to ze one sa takie masywne- czy rozciaganie jest na to dobrym sposobem??
piwnookaagacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-16, 15:12   #8
pola star
Raczkowanie
 
Avatar pola star
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 34
Post

czekolada naprawde pomaga
ale powiedziałam że jak nie lubisz to nie

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-02-28 o 00:59 Powód: dubel
pola star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 22:44   #9
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

Cytat:
Napisane przez pola star
czekolada naprawde pomaga
ale powiedziałam że jak nie lubisz to nie
W trakcie treningu? Mówisz powaznie?
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 18:53   #10
piwnookaagacia
Raczkowanie
 
Avatar piwnookaagacia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 268
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

ja uwielbiam czekolade!! tyle ze jak bede sie tak nia objadala to szybko dojdzie mi w obwodach
piwnookaagacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 19:21   #11
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 172
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

Cytat:
Napisane przez piwnookaagacia
Bardzo lubie się rozciągać. Wedłóg mnie to najmilszy trening, no i nie mam zakwasów tak jak po tym siłowym Od kilku dni intensywniej trenuje ćwiczenia te ćwiczenia, bo zapisałam się na dodatkowe zajęcia rozciągające. Ciekwi mnie jakie będzie widać efekty tych treningów, bo słyszałam wiele sprzecznych informacji na ten temat- np. ze cialo tak się rozciąga ze zwiększa sie wzrost, albo ze trzeba więcej jeść przed treningiem, albo ze cellulit sie powieksza, ze ciało jest smuklejsze (chcialabym żeby to byla prawda), ze kondycja tylko przy silowych sie wyrabia a przy rozciagajacych nie i w koncu nie wiem co jest prawda a co nie i czy jest tu jeszcze jakas dziewczyna, ktora tak jak ja rozciaga sie regularnie?
Ja rozciągam się regularnie po treningu i zajmuje mi to ok.20 minUwielbiam rozciągać nogi-dlatego umiem dwa szpagaty.Ale cały czas się rozciągam,bo wiem ,że to jest konieczne i jeszcze żeby wysmuklić ciałko. tak więc nie jesteś osamotniona!
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 22:11   #12
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
Ja rozciągam się regularnie po treningu i zajmuje mi to ok.20 minUwielbiam rozciągać nogi-dlatego umiem dwa szpagaty.Ale cały czas się rozciągam,bo wiem ,że to jest konieczne i jeszcze żeby wysmuklić ciałko. tak więc nie jesteś osamotniona!
No dobra Sandro, udało Ci się zmobilizować mnie do pracy
Mój drugi szpagat poszedł się bujać, bo już bardzo dawno nie dałam sobie w kość. Ale dość tego. Czas wziąć się za siebie.
Od jutra zaczynam:
7:00 rano - skakanka, trening na uda i pośladki, a potem rozciąganie.

Wiecie co?

Muszę poważnie przemyśleć swoje życie. Zanim trafiłam na to forum wiodłam spokojne życie. A teraz co?
Nie dają się człowiekowi rano wyspać. Mobilizują do jakiś morderczych ćwiczeń. Przypominają o dawno zapomnianych postanowieniach. Norrmalnie obóz pracy
Dzięki dziewczyny, co ja bym bez Was zrobiła
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 08:43   #13
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 172
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

Cytat:
Napisane przez Takietam
No dobra Sandro, udało Ci się zmobilizować mnie do pracy
Mój drugi szpagat poszedł się bujać, bo już bardzo dawno nie dałam sobie w kość. Ale dość tego. Czas wziąć się za siebie.
Od jutra zaczynam:
7:00 rano - skakanka, trening na uda i pośladki, a potem rozciąganie.

Wiecie co?

Muszę poważnie przemyśleć swoje życie. Zanim trafiłam na to forum wiodłam spokojne życie. A teraz co?
Nie dają się człowiekowi rano wyspać. Mobilizują do jakiś morderczych ćwiczeń. Przypominają o dawno zapomnianych postanowieniach. Norrmalnie obóz pracy
Dzięki dziewczyny, co ja bym bez Was zrobiła
I to się nazywa prawdziwe myślenie o sobie.Prawdziwa wizażanka,która dba o siebie
Pozdróffka
Agnes
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 19:03   #14
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

Cytat:
Napisane przez Takietam
No dobra Sandro, udało Ci się zmobilizować mnie do pracy
Mój drugi szpagat poszedł się bujać, bo już bardzo dawno nie dałam sobie w kość. Ale dość tego. Czas wziąć się za siebie.
Od jutra zaczynam:
7:00 rano - skakanka, trening na uda i pośladki, a potem rozciąganie.

Wiecie co?

Muszę poważnie przemyśleć swoje życie. Zanim trafiłam na to forum wiodłam spokojne życie. A teraz co?
Nie dają się człowiekowi rano wyspać. Mobilizują do jakiś morderczych ćwiczeń. Przypominają o dawno zapomnianych postanowieniach. Norrmalnie obóz pracy
Dzięki dziewczyny, co ja bym bez Was zrobiła
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 16:23   #15
olcik
Raczkowanie
 
Avatar olcik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: sthlm
Wiadomości: 65
Question Ćwiczenia rozciągające

Witam,
dużo szukałam o ćwiczeniach rozciągających ale praktycznie nic nie znalazłam..
Napiszcie jak sie rozciągacie- opiszcie jak wykonujecie te ćwiczenia

pozdrawiam wszystkich
__________________
Milion lat świetlnych od Ciebie...
Stockholm-Nowy Targ
21/09-2007<3
olcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 16:34   #16
PaLLitQa
żona
 
Avatar PaLLitQa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 7 817
Post Dot.: Ćwiczenia rozciągające

Zajrzyj do 'zbiór wątków' tam napewno cos dla siebie znajdziesz... tam rozciaganie jest zapisane bodajze pod nazwą "streching"
PaLLitQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 21:21   #17
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

Nie chciałam zakładac nowego wątku więc bardzo prosze o odpowiedz. Co na początku sie powinno rozciągac?? Chodzi mi czy kręgosłup czy ręce czy nogi itd itp ??

Poza tym znacie jakies cwiczenia, by sie szybko rozciągnąc i bezpiecznie ??
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 22:00   #18
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: co dają ćwiczenia rozciągające??

właśnie dziś przekopywałam internet w poszukiwaniu pozycji jogi, kiedyś tam trochę ćwiczyłam i to doskonale rozciąga. Zresztą praktycznie każde ćwiczenie rozciącające (np. te które robimy po aerobiku) to pozycja jogi.
Także polecam!
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.