Praca sezonowa 2012 w UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-17, 20:28   #1
plizie
Rozeznanie
 
Avatar plizie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 813

Praca sezonowa 2012 w UK


Witajcie drogie wizażanki
Piszę do was z pytaniem odnośnie pracy sezonowej w Anglii .
Planuję wybrać się z przyjaciółką i być może zaciągnę narzeczonego na wakacje za granicę żeby troszkę sobie dorobić . Planuję kupić samochód, i chcę zacząć odkładać na wesele więc kaska się przyda
Może któraś z was miała do czynienia już z taką pracą i zna dobre biura które pomagają organizować takie wyjazdy ?
Wszyscy znamy angielski na dobrym poziomie , my (dziewczyny) miałyśmy doświadczenie w gastronomii (restauracja i kawiarnia) ,a mój Tż pracował fizycznie na tartaku.
Wszyscy jesteśmy studentami, . My dziewczyny na 1 roku mój Tż na 3. Posiadamy tez wszyscy prawo jazdy.
Terminy jakie nas interesują to połowa lipca do końca września.
Jeśli były już takie wątki to przepraszam i proszę o linki , szukałam ale nie znalazłam
__________________
A jesli tesknota, to tylko chwilowa, taka na moment,na sekunde,kiedy sie schowasz pod kołdrę.
A jesli juz przepasc,pustka miedzy nami,to tylko taka na sekunde,miedzy ustami...




Dbamy o włosy, o paznokcie, o ciało i o cerę. !
plizie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 19:23   #2
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

W sezonie letnim uprzywilejowani sa lokalni studenci, bez wiekszego wysilku dostaja prace(bez wzgledu na poziom doswiadczenia). Warto popracowac nad porzadnym CV i na mysli mam "porzadne" Brytyjskie CV, nie wg schematu wpajanego nam na studiach czy w szkole sredniej (w ogole to czego nas ucza to jakies nieporozumienie).
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 00:50   #3
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

Jeżeli nie masz się gdzie zaczepić to od razu uderzaj na południe czyli angielską rivierę (Brighton, Torquay). Tam jest jeden wielki hotel i o pracę nie trudno. Cv musisz ściemnić, czyli wpisz sobie, że już pracowałaś w branży, bez obaw, że ktoś to sprawdzi. Po pierwsze jest tak duża rotacja, że nikt się nie przejmuje, dwa - praca nie wymaga żadnych kwalifikacji. Bardzo duże prawdopodobieństwo, że trafisz na jakiś polski managment.
Jeżeli chcesz przyrobić i nie boisz się pracy to będziesz skazana na drugą pracę. Jako nowa masz małe szanse na pełen etat, sezonowcami się zapycha brakujące godziny.
Powodzenia
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 09:41   #4
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

Cytat:
Napisane przez cocobee Pokaż wiadomość
Jeżeli nie masz się gdzie zaczepić to od razu uderzaj na południe czyli angielską rivierę (Brighton, Torquay). Tam jest jeden wielki hotel i o pracę nie trudno. Cv musisz ściemnić, czyli wpisz sobie, że już pracowałaś w branży, bez obaw, że ktoś to sprawdzi. Po pierwsze jest tak duża rotacja, że nikt się nie przejmuje, dwa - praca nie wymaga żadnych kwalifikacji. Bardzo duże prawdopodobieństwo, że trafisz na jakiś polski managment.
Jeżeli chcesz przyrobić i nie boisz się pracy to będziesz skazana na drugą pracę. Jako nowa masz małe szanse na pełen etat, sezonowcami się zapycha brakujące godziny.
Powodzenia
Mi akurat referencje sprawdzali, dzwonili do Polski Jakby tego bylo malo raz napisalam,ze pracowalam w Sephorze a gdy skladalam Cv do Debenhams, pech chcial,ze mieli w HR Polke, ktora dla Sephory rowniez pracowala

Edytowane przez ewciaa82
Czas edycji: 2011-11-19 o 09:45
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 10:53   #5
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

Sprawdzeanie referencji i dzwonienie do poprzednich pracodawcow to norma! Wiec lepiej nie sciemniac - no chyba, ze sie z kims 'dogadasz'
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 16:14   #6
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

podbijam temat, a dotyczy to głownie agencji pośrednictwa pracy i głównie skierowane do osób za granicą... Komuś zaufałyście?? jakiejś agencji?? Czy poszłyście na żywioł??? Wiem jak wyglądają sprawy lokum i wyżywienia, bo w Irlandii byłam rok temu, ale u brata na wakacje.. Teraz chciałabym wyjechać na 3 max. 4 miesiące na okres letni do pracy choćby i na zbiorach, ale interesuje mnie sprawdzona agencja, a nie taka, która zrobi ze mnie niewolnika w obozie pracy.. Znalazłam parę takich głównie do Holandii, ale najbardziej interesuje mnie Anglia.. A może któraś z Was widziała w okolicy (mieszkające w uk) jakieś ogłoszenia na wakacje może się nimi podzielić??? Byłabym wdzięczna
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 08:17   #7
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

dziewczyny, nie mogę znaleźć dla siebie sezonowej pracy w UK... Macie jakieś oferty na oku i możecie się podzielić?
Bo chyba pojadę w ciemno i będę szukała na miejscu. Życie i tak jest pełne niebezpieczeństw Macie ochotę ze mną dołączyć? Mówię poważnie. Żadnych krewnych w Anglii nie mam. Za to jest wielka ochota do pracy. (lipiec-wrzesień)
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 19:01   #8
edytaka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
dziewczyny, nie mogę znaleźć dla siebie sezonowej pracy w UK... Macie jakieś oferty na oku i możecie się podzielić?
Bo chyba pojadę w ciemno i będę szukała na miejscu. Życie i tak jest pełne niebezpieczeństw Macie ochotę ze mną dołączyć? Mówię poważnie. Żadnych krewnych w Anglii nie mam. Za to jest wielka ochota do pracy. (lipiec-wrzesień)
Ja jestem chętna! Mam tak samo jak Ty
edytaka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 20:36   #9
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

Cytat:
Napisane przez edytaka1 Pokaż wiadomość
Ja jestem chętna! Mam tak samo jak Ty
Edytko, u mnie sytuacja nie uległa do tej pory większej zmianie, jedynie współlokatorki wyrażają również chęć wyjazdu w ciemno (one są za pierwszym sierpnia, ja bym wolała nawet w środku lipca. Na kiedy musiałabyś wracać? Też na studia?

I czy jakas konkretna branza Cie interesuje? recepcja/zbiory/kelnerstwo.. sprecyzowane masz?

Powiem wam, ze na gumtree są dla facetów w branży budowlanej oferty przechodzące ludzkie pojęcie, przynajmniej moje... Zarobki 10-20 kawalkow/miesiac przy umowie minimum 6 miesiecy, taka np zachecajaca oferta norweskiej korporacji. Jedyny warunek to "nie bycie nierobem i pijaczyną".
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 16:38   #10
edytaka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Edytko, u mnie sytuacja nie uległa do tej pory większej zmianie, jedynie współlokatorki wyrażają również chęć wyjazdu w ciemno (one są za pierwszym sierpnia, ja bym wolała nawet w środku lipca. Na kiedy musiałabyś wracać? Też na studia?

I czy jakas konkretna branza Cie interesuje? recepcja/zbiory/kelnerstwo.. sprecyzowane masz?

Powiem wam, ze na gumtree są dla facetów w branży budowlanej oferty przechodzące ludzkie pojęcie, przynajmniej moje... Zarobki 10-20 kawalkow/miesiac przy umowie minimum 6 miesiecy, taka np zachecajaca oferta norweskiej korporacji. Jedyny warunek to "nie bycie nierobem i pijaczyną".

Proponuję początek lipca/koniec czerwca. Jeśli wyjadę to na dłużej (wtedy szkołę podejmę za rok). Czas mam nieograniczony Konkretnie nie mam sprecyzowanego co chce. Aby jakaś praca! Mogą być zbiory, może być i praca w restauracji (kelnerka, nawet zmywak :p). Mam dość duże doświadczenie w handlu i fotografii...
Jest bardzo dużo ogłoszeń Au-Pair i dla pielęgniarek -.- znalazłam kilka stron (polsko-angielskich) ze zbiorami (owoce miękkie, ziemniaki) można aplikować przez internet (co chcemy, kiedy, etc. ).
edytaka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 12:54   #11
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

Jeśli chodzi o oferty dla AuPair to uwierz, przeglądałam tysiące i wysyłałam mnóstwo zgłoszeń, jednak stawki nie przekraczają 80Ł .. chyba, że na weekendach dorwać coś dodatkowo .. hmmm naprawdę nie wiem co robić
a co do terminu wyjazdu to jest mi obojętne jeśli udałoby się znaleźć coś pewnego!
szukamy?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 16:50   #12
edytaka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

odezwij się do mnie na maila edytaka@yahoo.com znalazłam hm... może ciekawe oferty podeślę linki
edytaka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 16:40   #13
just2you
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

też myślę o wyjeździe w ciemno, kupić bilet i wyjechać i chyba też tak zrobię. wszystko na jedną kartę. wybrałyście już miasto?
pracowałam już w uk ale tylko na sezonówce a chciałabym tam wyjechać na dłuższy okres czasu.
bedąc już w uk można zrobić rundkę po tamtejszych agencjach pracy, ewentualnie w polskich sklepach również wywieszają ogłoszenia.

Edytowane przez just2you
Czas edycji: 2012-05-28 o 16:46
just2you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 23:45   #14
edytaka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

Cytat:
Napisane przez just2you Pokaż wiadomość
też myślę o wyjeździe w ciemno, kupić bilet i wyjechać i chyba też tak zrobię. wszystko na jedną kartę. wybrałyście już miasto?
pracowałam już w uk ale tylko na sezonówce a chciałabym tam wyjechać na dłuższy okres czasu.
bedąc już w uk można zrobić rundkę po tamtejszych agencjach pracy, ewentualnie w polskich sklepach również wywieszają ogłoszenia.
Mnie głównie interesuje Londyn bądź okolice (w promieniu 50 km). Myślę, że wyjazd w ciemno nie jest korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza jak nie masz tam nikogo....
edytaka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 11:07   #15
just2you
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

też myślałam nad Londynem, ale to jest drogie miasto jęśli chodzi o mieszkanie. zastanawiam się nad Birmingham lub Manchester.
just2you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 13:51   #16
mosa27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

Cytat:
Napisane przez just2you Pokaż wiadomość
też myślałam nad Londynem, ale to jest drogie miasto jęśli chodzi o mieszkanie. zastanawiam się nad Birmingham lub Manchester.
hej nie polecam wyjazdow w ciemno, to napprawde ryzykowne, jesli moge cos doradzic to nie pchajcie sie na londyn ten rejon jest naprawde bardzo drogi bardziej polecalabyl czesc polnocna, ja mieszkalam ponad 5 lat w newcastle i gdybym miala wrocic to tez w ten region. Poludnie jest wrecz przeludnione obcokrajowcami glownie hiindusami i polakami, zarobicie troszke wiecej ale utrzymanie bedzie was kosztowac o wiele wiecej...
mosa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 12:27   #17
just2you
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Praca sezonowa 2012 w UK

Cytat:
Napisane przez mosa27 Pokaż wiadomość
hej nie polecam wyjazdow w ciemno, to napprawde ryzykowne, jesli moge cos doradzic to nie pchajcie sie na londyn ten rejon jest naprawde bardzo drogi bardziej polecalabyl czesc polnocna, ja mieszkalam ponad 5 lat w newcastle i gdybym miala wrocic to tez w ten region. Poludnie jest wrecz przeludnione obcokrajowcami glownie hiindusami i polakami, zarobicie troszke wiecej ale utrzymanie bedzie was kosztowac o wiele wiecej...
dziękuję mosa27 za wskazówki, dla mnie Londyn to ostateczność
just2you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.