Prezentacja maturalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-17, 15:44   #1
Du_Hast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3

Prezentacja maturalna


Hej!!

Potrzebuję pomocy w wyborze literatury do pracy maturalnej.

Wybrałam temat "Kobieta w literaturze: żona, dama, opiekunka ogniska domowego, muza. Zanalizuj portrety i świat wewnętrzny wybranych bohaterek literackich".

Myślałam o "Kamizelce" (jeśli chodzi o żonę) i "Harry'm Potterze" (Pani Wesley - opiekunka ogniska), ale kompletnie nie mam pojęcia do kogo porównać damę i muzę... Jakieś pomysły?
Du_Hast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 16:20   #2
koniczynka15
Zadomowienie
 
Avatar koniczynka15
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 1 739
Dot.: Prezentacja maturalna

Dama to może Izabela Łęcka? A muza, nie wiem czy to przejdzie, ale może Sonia ze Zbrodni i kary, bo niby natchnęła bohatera do zmiany i wiary w Boga?
__________________
Najgorsza walka wewnątrz mnie -
to walka mojego poczucia humoru z moim wychowaniem.

koniczynka15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 14:03   #3
Du_Hast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3
Dot.: Prezentacja maturalna

Na pewno wezmę pod uwagę, dzięki

Jeszcze jedno, czy w literaturze podmiotu muszą być wyłącznie książki, czy mogą być linki?
Du_Hast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 14:21   #4
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928
Dot.: Prezentacja maturalna

Polecam bardzo skorzystanie ze słownika motywów literackich. U mnie w szkole bodajże jest ten (nie jestem pewna w 100%). Ale z pewnością Ci pomoże, bo do każdego motywu są podane utwory.
__________________
"Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi, coś kocha i coś stracił."

Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 15:32   #5
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Prezentacja maturalna

Cytat:
Napisane przez Du_Hast Pokaż wiadomość
Hej!!

Potrzebuję pomocy w wyborze literatury do pracy maturalnej.

Wybrałam temat "Kobieta w literaturze: żona, dama, opiekunka ogniska domowego, muza. Zanalizuj portrety i świat wewnętrzny wybranych bohaterek literackich".

Myślałam o "Kamizelce" (jeśli chodzi o żonę) i "Harry'm Potterze" (Pani Wesley - opiekunka ogniska), ale kompletnie nie mam pojęcia do kogo porównać damę i muzę... Jakieś pomysły?
Dama to np. Izabela Łęcka albo Róża z Cudzoziemki. Zaś muza to może być po prostu omówienie którejś z mitologii na przykladzie pozniejszych dzieł, chociażby pawlikowskiej-jasnorzewskiej.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 09:28   #6
458pjh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Thumbs down Dot.: Prezentacja maturalna

nie polecam dziewczyny z Wrocławia pisala mi prace z której jestem bardzo nie zadowolona zapłaciłam za nią ponad 100 zł a otrzymałam pracę z błędami dzięki niej dowiedziałam się ze obraz należy do literatury a ponadto otrzymałam prawie identyczną pracę jaka znalazłam w internecie w mojej pracy było 90% plagiatu a wiec omijajcie ja z daleka jej adres e-mail to prezentacje.maturalne2014 @o2.pl naprawdę nie polecam:ni e:
458pjh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 11:02   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Prezentacja maturalna

Cytat:
Napisane przez 458pjh Pokaż wiadomość
nie polecam dziewczyny z Wrocławia pisala mi prace z której jestem bardzo nie zadowolona zapłaciłam za nią ponad 100 zł a otrzymałam pracę z błędami dzięki niej dowiedziałam się ze obraz należy do literatury a ponadto otrzymałam prawie identyczną pracę jaka znalazłam w internecie w mojej pracy było 90% plagiatu a wiec omijajcie ja z daleka jej adres e-mail to prezentacje.maturalne2014 @o2.pl naprawdę nie polecam:ni e:
gratuluję pomysłowości no i jeszcze chwal się swoją własną głupotą. Jak nie umiesz sama napisać tak łatwej prezentacji to jak Ty zdasz maturę?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-22, 11:16   #8
458pjh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Prezentacja maturalna

no wiesz nie wszyscy musza doskonale pisać wypracowania ja nie jestem humanistką tylko matematyczką a co do czego przez tą dziewczynę straciłam pieniądze a prace sama napisałam i to dużo lepiej niżeli jakaś niby Studentka Filologi
458pjh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 11:54   #9
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Prezentacja maturalna

Cytat:
Napisane przez 458pjh Pokaż wiadomość
no wiesz nie wszyscy musza doskonale pisać wypracowania ja nie jestem humanistką tylko matematyczką a co do czego przez tą dziewczynę straciłam pieniądze a prace sama napisałam i to dużo lepiej niżeli jakaś niby Studentka Filologi
ja jestem umysłem ścisłym, nie trawię historii, języka polskiego i uczenia się na blachę a jest dla mnie niewyobrażalne płacić za tak łatwą pracę to raz a dwa to, że jesteś matematyczką nie znaczy, że nie jesteś w stanie głupiego wypracowania napisać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 21:33   #10
stolendance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Prezentacja maturalna

Nie wiem już gdzie szukać pomocy, mam nadzieję, że tu znajdzie się jakaś osoba, która jest w stanie mi pomóc. A mianowicie, jestem tegoroczną maturzystką, temat mojej prezentacji maturalnej z języka polskiego to "motyw samobójstwa w literaturze. przedstaw problem opierając się na wybranych tekstach literackich". W swojej prezentacji nie chcę zawierać lektur, ponieważ trudno mi się je czyta, wolę coś, co dotyczy się bardziej współczesności. Czy znacie jakieś książki związane z tym motywem naprawdę godne polecenia? Póki co wybrałam 'Weronika postanawia umrzeć' oraz 'Trzynaście powodów'. Chciałabym znaleźć jeszcze jeden utwór.
stolendance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-27 22:33:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.