Problem z rozciągnięciem ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-19, 20:13   #1
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Thumbs down

Problem z rozciągnięciem ?


Mam problem Otóż od roku rozciągam się żeby móc zrobić szpagat . Miesiąc temu zrobiłam porządny i długi trening ,bardzo starannie ćwiczyłam itd. i nie mogłam uwierzyć własnym oczom -zrobiłam pełny szpagat w prostej lini ! (szpagat damski) nie robiłam go na siłę ,tylko od razu tak przyszło no i wszystko ok,ale na drugi dzień miałam starszane zakwasy które były przez ok. 3tyg. nie mogłam się nawet zgiąć,więc nie robiłam żadnych ćwiczeń ,bo jeszcze jakaś kontuzja czy coś... Jak zakwasy minęły ,zaczęłam ćwiczyć robiłam porządne treningi... i nie mogę zrobić szpagatu jak wtedy ;/ Naprawdę porządnie się rozciągam ,ale do szpagatu brakuje mi około 10cm A wtedy zrobiłam cały do końca ... Nie rozumiem już tego wszystkiego tyle starań na nic Może ktoś mi powiiedzieć czy to normalne i czemu tak jest? Trochę się rozpisałam, ale chciałam przybliżyć sytuację :P Pozdrawiam;*
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 20:19   #2
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

Tak bywa, gdy przestaje się ćwiczyć. Mięśnie zastygają (nie wiem czy fachowo tak się to nazywa) dlatego ważne jest, aby często się roziągać, najlepiej codziennie (;
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 09:37   #3
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

No ale jak ścięgno mnie mocno bolało aż kuło jak się zginałam to myślałam że jak będę cwiczyć to jeszcze jakaś kontuzja będzie.
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 10:54   #4
MatekBJJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 13
GG do MatekBJJ
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

Trzeba było zmniejszyć intensywność treningu, a nie zaprzestać teraz musisz byc cierpliwa i powoli do celu małymi kroczkami, abys wróciła do stanu przed przerwą.Na pewno Ci się uda powodzenia.
MatekBJJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 12:23   #5
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

moim zdaniem sobie nederwałąś wtedy scięgno bądx mięsień dlatego ci się udało zrobić szpagat
wbrew pozorom do tego trzeba ćwiczyć dużo
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 09:52   #6
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
moim zdaniem sobie nederwałąś wtedy scięgno bądx mięsień dlatego ci się udało zrobić szpagat
wbrew pozorom do tego trzeba ćwiczyć dużo
Zgadzam się,że coś ze ścięgnem się stało tej wizażance.Podobną sytuację miała moja koleżanka.Naderwała sobie ścięgno(ale nie zrobiła całego szpagatu) i potem z trudem chodziła.Wydaje mi się,że po uszkodzeniu ścięgna nie wolno ćwiczyć.W ogóle to trudna sprawa z tym ścięgnem-słyszałam kiedyś od instruktorki,że ktoś po naderwaniu ścięgna w ogóle miał problemy z chodzeniem.Przy takim bólu to każdy ruch jest utrudniony.

Polecam Ci Nancy dobrze przygotować się zanim znowu zrobisz szpagat.Lepiej poćwiczyć kilka tyg. dłużej,a mieć pewność,że krzywda się nam nie stanie.
Do szpagatu trzeba się dość długo przygotowywać-wszystko zależy od Twoich predyspozycji-jednym szpagat przychodzi łatwo a drudzy muszą się nieźle napocić,żeby go zrobić.
Trochę cierpliwości i będzie dobrze !!!
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 10:49   #7
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

Moim zdaniem jedyne Co Ci pozostaje to codziennie się rozciągać...I czekać na efekty.
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-23, 13:14   #8
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

dokładnie
niestety nieprawdiłowe albo zbyt szybkie rozciaganie może tylko zaszkodzić a osiągnięcie celu może być chwilowe bądź jednorazowe
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 19:17   #9
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

Może faktycznie sobie naderwałam to ścięgno ,ale jak wtedy się rozciągałam to wcale nie przesadzałam normalne ćwiczenia jak zawsze i tak odrazu to przyszło że siedziałam w szpagacie normalnie nic nie czułam nawet .
A wczoraj chciałam sie znów rozciągać ,ale w prawej nodze w wewnętrznej stronie uda to ścięgno mnie boli jak wykonuje na tą nogę ćwiczenia
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 19:33   #10
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
Może faktycznie sobie naderwałam to ścięgno ,ale jak wtedy się rozciągałam to wcale nie przesadzałam normalne ćwiczenia jak zawsze i tak odrazu to przyszło że siedziałam w szpagacie normalnie nic nie czułam nawet .
A wczoraj chciałam sie znów rozciągać ,ale w prawej nodze w wewnętrznej stronie uda to ścięgno mnie boli jak wykonuje na tą nogę ćwiczenia
W takim razie nie wykonuj na tę nogę żadnych rozciągających ćwiczeń.Nie wiem,czy w ogóle dobrze robisz,ćwicząc,ale nie jestem w stanie Ci na ten temat nic powiedzieć,bo nie mam z nikim do czynienia(z żadnym autorytetem w tych dziedzinach)
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 22:32   #11
gosiadance
Przyczajenie
 
Avatar gosiadance
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Daleekoo :)
Wiadomości: 14
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

Wydaje mi się ze za szybko zrobiłaś pierwszy szpagat , trzeba było stopniowo teraz to tylko kwestia czasu i tego jak będziesz się rozciągać . Proponuje pulsowanie na lewą i prawą nogę. Oraz dociąganie tułowia do obu nóg + wymachy . Usiąść w szpagacie i podociągać się . a jezeli bolą Cię ściegna (bo tym pierwszym szpagacie) to proponuje kupic masc Bengay jest maścią rozgrzewającą i mysle ze pomaga Miłego rozciągania !
__________________
Wakacyjnie DAMIANOWO ...
gosiadance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-26, 11:27   #12
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
No ale jak ścięgno mnie mocno bolało aż kuło jak się zginałam to myślałam że jak będę cwiczyć to jeszcze jakaś kontuzja będzie.
Tak, dlatego przestałaś ćwiczyć i mięśnie zastygły. Małymi kroczkami, powolutku, a znów uda ci się go zrobić
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:15   #13
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

zgadzam się z dziewczynami, nic hop siup, trzeba delikatnie ale regularnie. jak ćwiczyłam jogę swego czasu, to połowe ćwiczeń na początku robiłam "połowicznie", bo a tu nie mogłam tak przyciągnąć głowy a tu wyprostować całkowicie nóg itd a po pół roku codziennego ćwiczenia giętkość taką miałam, że już wszystko robiłam! a ćwiczyłam tylko 30 min dziennie, bo na więcej nie starczało mi czasu a na naciągnięcia ścięgna dobry jest ultrafastin w żelu a na takie bóle mięśniowe, zakwasowe ten w sprayu
powodzenia życzę. na pewno Ci się uda zrobić szpagacik tylko trzeba cierpliwości
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 17:55   #14
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Problem z rozciągnięciem ?

Dzięki za porady . Dużo czasu już minęło ale dalej czuje w prawej nodze jedno ścięgno takie wrażenie jakby było za ciasne :P szkoda gadac teraz to brakuje mi 32 cm ;// ech
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.