Jak skutecznie zwalczac tardzik pospolity - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 16:34   #1
Bibisikamo
Przyczajenie
 
Avatar Bibisikamo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Question

Jak skutecznie zwalczac tardzik pospolity


Chcialabym sie podzielic swoimi doswiadczeniami z tradzikiem, ktory zapewne nie tylko mnie tak bardzo doskiwiera.

Tradzik pospolity to tradzik, z ktorym zmaga sie codziennie 90% mlodych ludzi ale nie tylko, rowniez i tym starszym po 20-stce przychodzi z nim walczyc. Zapewne kazda z nas ma jakies doswiedczenia na ten temat i napewno wie co jej zaszkodzilo a co pomoglo, dlatego postanowilam zalozyc ten watek, aby pomoc tym ktorzy jeszcze nie wiedza z czym dokladnie maja do czynienia

Ja mam 23 lata i jakos specjalnie nie mialam problemu z tradzikiem nigdy, owszem byly to pojedyncze krostki itd, ale dosc wczesnie zaczelam stosowac doustna antykoncepcje bo wieku 17 lat i problem jakby roszedl sie po kosciach. Cere mialam ladna, bez niespodzianek... zawsze mialam duzo zaskornikow ( wagry) ale nie byly one az tak widoczne... moj problem z cera pojawil sie troche pozniej, otoz w wieku 21 lat, kiedy to zaprzestalam kuracji antykoncepcyjnej. Cera bardzo sie pogorszyla, zaczelam stosowac wszelkiego rodzaju kosmetykow przeznaczonych do cery tradzikowej, ale na nic... bo problem jeszcze bardziej sie zaostrzal... i teraz moja pierwsza rada, nie stosujcie na raz kilku roznych srodkow oczyszczajch, gdyz mimo ze producent zapewnia ze powinno sie stosowac np krem razem z tonikiem i peelingiem z tej samej serii to nie poplniajcie takiego bledu. Cera zabardzo przesuszona wzmaga lojotok i mozemy miec wrazenie ze skora jest oczyszczona ale za kilka dni wyjdzie nam wszsytko na wierzch z dwukrotna sila razenia !!! Ja kupilam sobie caly zestaw vichy normaderm, jest on przeznaczony do cery z niedoskonalosciami po 20-stce i zauwazylam, ze gdy najpierw kupilam tylko krem na noc moja cera sie poprawila, gdyz na dzien stosowalam kremu nawilzajacego i bylo ok, ale kiedy dokupilam reszte kosmetykow z tej serii to znaczy krem na dzien, tonik, koncentrat, korektor, krem przeciw blyszczeniu sie oraz podklad, moja cera zwariowala, za duza dawka na raz i cera sie przesuszala z gorszym skutkiem niz na poczatku. Trzeba pamietac, ze dobrze jest dbac o to zeby skora byla oczyszczona ale i bez przesady. Zeby z tych okrutnych zaskornikow nie rozbily sie tzw. grudki, stany zapalne czy pryszcze musimy skore jednoczenie nawilzac, aby zrownowazyc wydzielanie lojotoku i sebum.
Nie radze stosowac samemu peelingow do domowego uzytku, zwlaszcza gdy ktos ma cere problematyczna, lepiej isc do specjalisty np kosmetyczki czy dermatologa estetycznego niz dzialac na wlasna reke, mozemy w ten sposob pogorszyc jeszcze bardziej nasza sytuacje, kiedy to nie wiemy jakich dokladnie uzyc peelingow i jak zadbac o nasza cere po. Niestey wizyty u takich specjalistow kosztuja ale czy nasza cera nie jest tego warta...

Kosmetyki vichy sa dobre ale nie wszystkie i nie wszystkie na raz. Ja polecam tylko krem chronoaktywny na noc, gdyz faktycznie dziala a na dzien radze stosowac krem nawilzajacy np. nivea wizaz, czy nivea soft.

Co do wspomagaczy czyli tak zwanej kuracji oczyszczajacej od srodka, czyli rozne witaminy, mineraly, kapsuki, tabletki na poprawienie stanu cery Otoz ja stosuje wiesiolek firmy EFAMOL juz 3 miesiace po 3 kapsulki 1000mg dziennie i niestety specjalnej roznicy nie zauwazylam jeszcze.

Zapisalam sie ostatnio na mikrodermabrazje u dermatologa kosmetycznego, ale pech chcial ze 3 dni przed umowiona wizyta pojawil mi sie stan zapalny na brodzie i oczywiscie nie moglam tego przezyc, zaczelam wyciskac itd z czego zrobilo sie jeszcze gorzej, wdala sie infekcja... masakra !!! Bylam strasznie zla na siebie, na wizyte poszlam ale pani dermatolog przerazila sie strasznie jak mnie zobaczyla i od razu dala mi antybiotyk i masc na to i oczywiscie zabieg zostal przelozony za nastepne 3 tygodnie. Dodam ze miszkam za granica i w sierpniu lece do Polski na 2 tygodnie wiec nie wiem czy nie odwolam tej wizyty i nie pojde gdzies w Polsce najpierw. Myslalam jeszcze o peelingu migdalowym ale to juz mi lekarz doradzi. Ogolnie jest ze mna az tak zle, bo cere mam w miare ladna gdyby tylko nie te stany zapalne od czasu do czasu czy syfki powstajace wlasnie z zaskornikow.

Poza tym przeszkadzaja mi te przebarwienia, czerwone plamki po opalaniu czy blizny po strupach... Kupilam sobie krem " FADE OUT EXTRA CARE" na noc za ok 7 funow ktory ma rozjasnic te przebarwienia. krem troche smierdzi ale jest wart stosowania. Na opakowaniu jest napisane ze widoczne rezulaty sa widoczne po ok 4 tygodniach, ja jednak uzywam go okolo tygodnia i juz widze ogromna roznice, czerwone plamy zwlaszcza te po strupach rozjasnily sie i juz nie wygladaja tak stasznie. Takze polecam.

Zaprszam wszystkich, ktorzy chcieliby sie podzielic swoimi spostrzerzeniami na temat cery problematycznej, jak walczyc z tymi niedoskonalosciami i co wam pomaga a co szkodzi. Wymieniajac sie naszymi doswiadczeniami mozemy sobie pomoc na wzajem. Takze mam nadzieje, ze ktos cos napisze, pozdrawiam
Bibisikamo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 17:36   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Jak skutecznie zwalczac tardzik pospolity

Na temat trądziku jest już xxx wątków - dopisz się do któregoś
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 11:51   #3
NightxRainbow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
GG do NightxRainbow
Dot.: Jak skutecznie zwalczac tardzik pospolity

.
__________________


Edytowane przez NightxRainbow
Czas edycji: 2010-08-19 o 13:49
NightxRainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 14:53   #4
MalaaaPola
Raczkowanie
 
Avatar MalaaaPola
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 188
GG do MalaaaPola
Talking Dot.: Jak skutecznie zwalczac tardzik pospolity

A ja stosuję produkty z ziaji. Może się wydawać, że nie skuteczne, bo takie tanie , ale ja jestem zadowolona
MalaaaPola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 18:10   #5
misterybusiness
Raczkowanie
 
Avatar misterybusiness
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 280
Dot.: Jak skutecznie zwalczac tardzik pospolity

Na skórę mocno trądzikową to może i Ziaja pomoże, ułagodzi stany zapalne, jednak przy mocnym, ropnym trądziku, oprócz delikatnego oczyszczania potrzebne są kuracje antybiotykami/retinoidami.

Mi osobiście pomogło nawilżanie skóry, zmiana kosmetyków oraz makijażu na bardziej naturalne składy, na przebarwienia - peeling kwasem migdałowym. Codziennie wysokie filtry (chociaż zamierzam zaopatrzyć się w LRP 30+ dla cery trądzikowej).
Obecnie jestem na etapie walki z wągrami i rozszerzonymi porami. Wizyty w gabinecie kosmetycznym na zabiegach mikrodermabrazji niewiele wskórały, a nawet pogorszyły mój stan, zamieniając całkiem ładną, wyleczoną buzię w pobojowisko, z którym na szczęście sobie poradziłam.

Także: filtry, kwasy, peelingi, maseczki, nawilżanie, czyli wizażowy standard
__________________
"Najpierw zdjęłam koszulę, potem trochę tańczyłam"...
misterybusiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 22:51   #6
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Jak skutecznie zwalczac tardzik pospolity

Podbijam ciekawie zaczęty wątek!

Dziewczyny wiadomo, że z potocznych wągrów tworzą się pryszcze, ale czy zawsze??? Tak się zastanawiam...

Co można zrobić żeby pozbyć się wągrów, kurcze jakby był jakiś sposób
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.