Pora spojrzec prawdzie w oczy ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-29, 18:04   #1
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72

Pora spojrzec prawdzie w oczy !


Mam juz te swoje 18 lat, pora pozradnie wziac sie na siebie

Problem nastepujacy :

-cera plytko unaczyniona [jasna blondynka..], sklonnosci wrecz do opuchlizny, bardzo latwo sie czerwienie przy zmianach temperatury, alkohol denat. w kosmetykach o-d-p-a-d-a !; skrzydelka nosa wiecznie czerwone !

- tłusta, ale BARDZO odwodniona, duza sklonnosc do wypryskow, szczegolnie przy brodzie, zaskorniki

-piegow brak

Życiowe błędy..

Przez kilka lat leczylam tradzik u dermatologa.. Davercin, Isotrex, Isotrexin, Zinerit, Aknemycin, Differin i te sprawy... Nigdy nikt mi nie powiedzial, ze trzeba chronic podczas takiej kuracji twarz przed sloncem A ze mialam wtedy manie opalania, potrafilam przez kilka(nascie) godzin dziennie lezec plackiem na sloncu.. Na szczescie przebarwien brak.

A jak teraz 'dbam' o cere ?

Rano i wieczorem dokladnie oczyszczam twarz zelem bez SLS, po czym nakladam krem intensywna pielegnacja do cery tradzikowej AA Young, przypudrowuje skrobia, korektor.. Dwa razy w tygodniu maseczka z zielonej glinki.

Od wrzesnia postanowilam cos ze soba zrobic. Wiem, ze powinnam uzywac filtrow, juz nawet na jeden sie przyczailam - emulsja Avene, ale obawiam sie, ze 60 zł miesiecznie na jeden krem to dla notorycznie splukanej licealistki troche zbyt wiele... Wiec moze powinnam kupic jakis tanszy, niekoniecznie bloker (np SPF20) ? Myslalam nad tym, zeby na noc stosowac ten krem AA Young, ale na dzien kladlabym cos niezapychajacego-nawilzajacego ( tylko co, moze ten żel Olay Hydro-costam...) i na to puder prasowany Stay matte Rimmela (ma dobre opinie na KWC, a moze polecicie jakis inny?) Nie chce uzywac podkladow, wygladam w nich nienaturalnie, wole cos sypkiego. A doustnie cos bierzecie ?

Doradzcie cos dziewczynki, jesli chodzi o pielegnacje Do maja musze cos z tym zrobic Pozdrawiam !

Zalaczam link do zdjecia, troche rozmazane, ale nie mam wyrazniejszego zdjecia twarzy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S80074941.JPG (91,0 KB, 234 załadowań)
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 18:14   #2
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Jakbys opisywala moja skore no i to leczenie u dermatologa... tez tak mialam. A moze mleczko avene 50+ butla 100ml za 53 zl to juz calkiem "ekonomicznie" wychodzi
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 18:20   #3
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Cytat:
Napisane przez aneczka8
Jakbys opisywala moja skore no i to leczenie u dermatologa... tez tak mialam. A moze mleczko avene 50+ butla 100ml za 53 zl to juz calkiem "ekonomicznie" wychodzi
mleczko moze mnie zapchac
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 19:36   #4
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

ale to mleczko do ciała ma chyba niemal identyczny skład jak emulsja do twarzy ...W każdym razie ja używałam najpierw emulsji, potem przerzuciłam się na mleczko i mnie nic nie zapychało. Moja tłusta i wyjątkowo skłonna do zatykania cera bardzo dobrze znosi Avene
a możesz też spróbować L'Oreala Solar- mleczko 150 ml z ok 55 zł (mnie nie zapycha ale jest dość tłuste)
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 21:01   #5
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Mnie zapychaly oba za to Avene pokazalo swa zapychajaca twarz dopiero w trakcjie drugiego tygodnia stosowania. Mleczko L'Oreal po 3 dniach...
Do mleczka Avene wracam jednak gdy sie spiesze gdzies rano - 2 ml wchlaniaja sie w 5 minut a nie jak z Antheliosem DP/AL - 35.Grrr...

Zrobilam sobie tez kilka miesiecy temu, wlasna mieszanke pudrowa - jedwabny puder do ciala Hauschka, puder sypki Translucide 04 dla koloru i skrobia dla zwiekszenia matu.
Niestety "polprodukty" moga sie okazac na poczatku spora inwestycja (procz skrobii ) ale jedna porcja starcza mi na 2-3 miesiace, wiec mysle, ze zapas powienien w calosci wystarczyc na okolo 1,5 roku - 2 lata (bede musiala wymienic skrobie na nowa!) pudrowania beztalkowego filtrow, glownie LRP

Nie wiem, czy jednak na zime emulsja Avene nie bylaby najlepszym rozwiazaniem : nie musialabys juz uzywac nic nawilzajacego pod nia, jest swietna pod oczy - pielegnuje i nie migruje. To zdecydowanie moja zimowa faworytka. Odzaluje i bede kupowac co miesiac.
Ale z lekkich filtrow, to moze cos w sprayu? Moze byc tez Avene (wtedy jest 100 ml) albo moze Garnier do ciala? Byle wyzej niz 20spf (bedzie tez automatycznie wyzsza ochrona UVA) oraz byle pamietac o 2 ml do aplikacji. (Filtry Garnier to L'Orealowska stajnia czyli tez same, stabilne filtry co LRP.)

Brode mozesz traktowac 1-2 razy w tygodniu maseczka aspirynowa (byle zbyt mocno nie pilingowac! W aspirynie jest jak wiemy kwas salicylowy doskonale radzacy sobie z takimi niespodziankami ) i zrobic sobie tonik:
w proporcjach 1:9 nierafinowany, ekologiczny ocet JABLKOWY + woda destylowana,przegotowana. Mozna dodac kilka kropel olejku z drzewa herbacianego (calosc przefiltrowac wtedy przez szary filtr do kawy).
Trzymac tydzien w lodowce, najlepsze sa do tego butelki po syropach, z ciemnego szkla.
Oba specyfiki wymiataja skutecznie zaskorniki i lagodza stany zapalne.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 22:30   #6
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

O, Sylwiasta witaj Od niedawna sie udzielam na forum, ale Ciebie kojarze jako Wizazanke zaawansowana stazem i milo jest zobaczyc znowu kogos takiego tutaj

Madzious Mam taka sama cere jak Ty. Uzywam naprzemiennie mleczka i emulsji Avene, i na tym pierwszym zdecydowanie lepiej trzyma mi sie makijaz (nie uzywam podkladow, tylko pudrow sypkich).
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 22:57   #7
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Madzious nie zakladaj z gory ze Cie zapcha Najlepiej jakby udalo Ci sie dostac kilka probeczek przed zakupem. Mnie tez wiele rzeczy zapycha i cera robi ciagle niespodzianki ale wole mleczko od emulsji. A na niespodzianki dlugo stosowalam skinoren. Po kilku zastosowaniach chcialam juz odstawic bo bylo gorzej jakas taka dziwna bardziej wysuszona cera a zarazem tlusta + wiecej niespodzianek ale pozniej efekt byl bardzo dobry no i przebarwienia zniknely.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-30, 09:06   #8
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Sylwiasta, czy maseczka aspirynowa nie wplynie zle na moje naczynka ? A co do filtrow w sprayu... one maja chyba alkohol denat w skladzie, a tego musze unikac jak ognia, jesli nie chce miec twarzy w czerwona siateczke

Aneczka8, moze rzeczywiscie nie powinnam z gory spisywac na straty mleczka, ale u mnie w 'miescie' nie ma w ZADNEJ aptece probek...
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:10   #9
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Maseczka aspirynowa nie wpłynie źle na naczynka. BHA ma to do siebie, że cera tłusta go lubi, a naczynkowa nie ma nic przeciwko szczerze polecam.

Avene w sprayu nie ma chyba denata w składzie.....
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:21   #10
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Naczynka to rzeczywiscie utrudnienie w doborze kosmetykow - osobiscie nie mam z nimi problemu.
W przypadku takiej cery, glowna zasada jest PRZEDE WSZYSTKIM NIE PODRAZNIAC, jak to kiedys ladnie ujela Wizazanka rowniez o duzym stazu na forum, Noor.

Sprawdz, moze Bioderma nie ma alkoholu w swoich filtrach, tez maja w spraju - LRP ma. Filtry to dla naczynkowca PODSTAWA

Cos mi sie obilo o uszy, ze dla naczynkowcow, ktorzy musza unikac silnych kwasow, kwasy BHA sa bezpieczniejsze niz AHA (kwas glikolowy) - moze sprobuj stosowac maseczke na razie tylko w strefie T, omijajac nawet skrzydelka nosa? Przy zmywaniu - nie pocieraj papki. Mozesz sobie tez zrobic tonik aspirynowy - tutaj nie ma granulek - opadna na dol.
Zwykle mieszam maseczke aspirynowa z jogurtem.

Gdybys kiedys w przyszlosci chciala stosowac retinoidy (pogrubiaja skore = naczynka sa mniej widoczne ale oczywiscie kazda cera reaguje inaczej - moga tez mocno podraznic, przynajmniej na poczatku) mozesz uzywac Dirosealu, byle nie Diacneala!

Mozesz tez sobie wykonac serum z kwasem askorbinowym i wit E - witamina c wzmacnia naczynka, zacznij od najnizszego stezenia.
Mozesz tez zrobic sobie kurację 3 tygodniową na wzmocnienie naczyń,
3x po 3 tabletki rutinoscorbinu dziennie. Moze sie przydac nawet i dluzsza, przed nadejsciem zimy.
Swietnie robi kuracja, raz-dwa razy w tygodniu:
na maseczkę żelową z rutyną, nalozyc algi z rutyna,np. firmy "Bandi",serię gabinetową albo stosowac zel na naczynka Dermiki (polecam za Mama) ; ten zabieg wzmacnia naczyńka.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:27   #11
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Tak, tez spray Avene nie ma alkoholu i sama sie nim nawet zainteresowalam ale...

Avene - Ultra High Protection Spray spf 50+, pojemność 100 ml
Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Tirazine, Glycerin, Aqua, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol Polydecene, Cyclomethicone, Dimethicone, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2, Dipolyhydroxystearate, Butylparaben,Citric Acid, Decyl Glucoside, Disodium Edta, Ethylparaben, Parfum, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-ol Phenoxyethanol,Propylpara ben, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zink Oxide.
>>> Ta wersja wg recenzujacych ma jakies dziwne kulki, ktore sie wcale nie zropuszczaja podczas aplikacji i podrazniaja naczynkowa cere.

Wersja nowa:
AVENE Ultra High Protection Spray SPF 50+
Avene thermal spring water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Water, Glycerin, Methylene Bis - Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Polydecene, Bis - Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Dimethicone, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl - 2 Dipolydroxystearate, Butylparaben, Caprylic/Capric Triglycerede, Decyl Glucoside, Disodium Edta, Ethylparaben, Fragrance, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o -Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylparaben, Titanium Diioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycapryllysilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide.
>>> Podobno ma cięższą konsystencję niz mleczko Avene. Bieli mocno, a raczej poszarza i pozostawia strasznie niezdrowy kolor cery, taki szaro-zielonkawy. Lepi sie i mimo że wchłania się dość dobrze, to czuje sie go na twarzy, co w ciepłe dni, takie jak teraz jest nie do zniesienia.
A co jest o nim w KWC?
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-30, 21:42   #12
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Miałam ten spray i nie powiedziałabym o nim, że jest ciężki. W te ciężkie letnie upały naprawdę dał sobie radę. Klei się, owszem, ale na pewno nie bieli. Tym bardziej nie poszarza. Moim zdaniem nie wpływa na zmianę kolorytu cery. Wchłania się idealnie - skóra wciągnie dowolną ilość Zauważyłam, że z czasem wchłaniał się coraz lepiej (może wpływ miało na to regularne stosowanie maseczki aspirynowej, nie wiem). W każdym razie, nie mam nic do zarzucenia.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13875
Tu są recenzje, w tym moja.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:51   #13
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

madzious, tak na chwile odbiegając od tematu.. masz śliczne rumieńcei taki uroczy uśmiech zazdroszcze ach ;d
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 09:34   #14
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Mam podobną cerę do cibie, jakbyś opisywała właśnie moją też jestem blondynką... mam 14 lat...
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 13:33   #15
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Zastanawiam się nad stwierdzeniem, ze filtry dla naczynkowców to podstawa. Mam pytanie: czy chodiz o choronę UVA i UVB czy tylko UVB? Bo wydaje mi się, że tylko UVB, które jest odpowiedzialne za zaczerwienienia itd. Wiem, że trzeba sę chornić przed tym i tym, ale chciałabym wiedzieć, które promieniowanie jest dla naczynkowców złe Pozdrawiam!

hm?

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-10-28 o 07:46 Powód: post pod postem
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 07:49   #16
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Cytat:
Napisane przez tetaa Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad stwierdzeniem, ze filtry dla naczynkowców to podstawa. Mam pytanie: czy chodiz o choronę UVA i UVB czy tylko UVB? Bo wydaje mi się, że tylko UVB, które jest odpowiedzialne za zaczerwienienia itd. Wiem, że trzeba sę chornić przed tym i tym, ale chciałabym wiedzieć, które promieniowanie jest dla naczynkowców złe Pozdrawiam!

hm?

generalnie, UVA jest bardziej niebezpieczne dla każdego typu ceruy, gdyż to ono odpowiedzialne jest za fotostarzenie, i nowotwory. Dodatkowoo, alergicy i naczykowcy muszą bardzo uwazac na UVB - ze wzgledu na to iż ciepło rozszerza naczynka krwionośne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 09:27   #17
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

O, dziękuję bardzo za odpowiedź
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 11:43   #18
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Cytat:
Napisane przez tetaa Pokaż wiadomość
O, dziękuję bardzo za odpowiedź
Prosze bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 19:14   #19
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Dziekuje L_V za szybkie reagowanie
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.