Macmiror Complex 500 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-16, 17:40   #1
zainteresowana123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Exclamation

Macmiror Complex 500


Bral ktos na bakterie?
Pomogl?
zainteresowana123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 22:09   #2
szerlejka
Raczkowanie
 
Avatar szerlejka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: z łóżka:)
Wiadomości: 53
Dot.: Macmiror Complex 500

brałam go jakiś czas temu ale macmiror to głównie lek p/grzybiczy, w składzie ma nystatynę, drogi bo ok. 50zł ale mimo tego, za jakieś pół roku miałam nawrót ;/
na bakterie raczej polecałabym coś innego, inny antybiotyk, btw robiłaś posiew?
szerlejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 22:51   #3
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Macmiror Complex 500

brałam, nie pomógł .
zdrówka życzę
agabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 10:57   #4
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: Macmiror Complex 500

Brałam. Ponoć lek ma bardzo dobre opinie i zapobiega na długi czas nawrotom. Ja trochę nie tak go brałam, bo 5 globulek, przerwa na okres i kolejne 4. Więc nie wypowiem się w kwestii działania, na pewno złagodził objawy, ale czy wyleczył na 100 nie sprawdzałam w badaniach.
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 11:16   #5
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Macmiror Complex 500

bo to zależy, jakie się ma bakterie macmiror jest dobry na przerost bakterii takich jak np. Gardnella, Bacteroides i na grzyby, ale jak są zakażenia np. bakteriami kałowymi - E. coli, Enterococcus itp, to może nie pomóc. ja stosowałam i mnie wyleczył jednak ja miałam tylko grzybka. fakt, potem jeszcze kilkakrotnie się z grzybicą męczyłam, ale to już nie był nawrót a kolejne infekcje. ważna jest profilaktyka, u mnie się okazało, że brakuje pałeczek kwasu mlekowego. jak zaczęłam łykać probiotyk ginekologiczny, to problemy ustąpiły
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 19:59   #6
zainteresowana123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Question Dot.: Macmiror Complex 500

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
bo to zależy, jakie się ma bakterie macmiror jest dobry na przerost bakterii takich jak np. Gardnella, Bacteroides i na grzyby, ale jak są zakażenia np. bakteriami kałowymi - E. coli, Enterococcus itp, to może nie pomóc. ja stosowałam i mnie wyleczył jednak ja miałam tylko grzybka. fakt, potem jeszcze kilkakrotnie się z grzybicą męczyłam, ale to już nie był nawrót a kolejne infekcje. ważna jest profilaktyka, u mnie się okazało, że brakuje pałeczek kwasu mlekowego. jak zaczęłam łykać probiotyk ginekologiczny, to problemy ustąpiły


To w takim razie chyba nie pomoze ?
Antybiogram mam , ale mi lekarz to wypisal.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

To na te bakterie jakie leki sa najlepsze ?
zainteresowana123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 21:44   #7
Tysia188
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 23
Dot.: Macmiror Complex 500

a jezeli wycieka mi po tych globulkach zolta wydzielina?? nie mam pojecia jakim sposobem mam umiesciem te globulki glebiej,a ginekolog kazala jak najdalej;/
Tysia188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 20:21   #8
zainteresowana123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Unhappy Dot.: Macmiror Complex 500

Nie pomógł
Dlaczego lekarz przepisał mi coś tak słabego na te bakterie

Edytowane przez zainteresowana123
Czas edycji: 2011-02-24 o 20:24
zainteresowana123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 09:21   #9
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Macmiror Complex 500

hej, to nie jest słaby lek, on w wielu przypadkach pomaga. jak nie pomógł, to zrób posiew z antybiogramem i poproś o leki dobrane wg wyniku
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 16:37   #10
zainteresowana123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: Macmiror Complex 500

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
hej, to nie jest słaby lek, on w wielu przypadkach pomaga. jak nie pomógł, to zrób posiew z antybiogramem i poproś o leki dobrane wg wyniku
Juz tak dawno zrobilam.
I nie przechodzi.
zainteresowana123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:28   #11
Goska_88
Raczkowanie
 
Avatar Goska_88
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 284
Dot.: Macmiror Complex 500

mi te globulki plus antybiotyk doustny pomogły na gronka złocistego więc chyba najgorsze nie są w moim przypadku wystarczyło jedno opakowanie 12 globulek.
Za to teraz znów mam dylemat..mam e coli i znowu ginka przepisała mi macmiror z tym, że nie powiedziała czy 6 czy 12 globulek..wykupiłam 12, ale jestem już troszkę zmęczona tymi żółtymi plamieniami i wczoraj zakończyłam ich branie na 6..nie wiecie może czy to wystarczy na e coli?? Termin u lekarza mam dopiero za tydzień, a nie wiem czy można od tak sobie robić przerwę w braniu tych globulek, ale pomyślałam, że może jednak te 6 wystarczy..??
Goska_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 21:54   #12
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Macmiror Complex 500

szczerze? lepiej byłoby gdybyś wzięła przez 12 dni - zawsze pewniejsze leczenie a e. coli też bywa złośliwa i trwała. a jak już nie masz siły z plamieniami (nie dziwie się, bo macmiror okropnie brudzi), to chociaż lacibios bierz na florę... wspomoże leczenie i uzupełni braki dobrych bakterii.
btw, e. coli to bakteria kałowa, pamietaj o podcieraniu i podmywaniu się w kierunku od przodu do tyłu - nie odwrotnie
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 11:03   #13
Goska_88
Raczkowanie
 
Avatar Goska_88
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 284
Dot.: Macmiror Complex 500

dzięki. A mogę zrobić sobie trzydniową przerwę czy nie bardzo? Tzn wczoraj już nie wzięłam tej globulki...
Goska_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 23:16   #14
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Macmiror Complex 500

no to jak nie wzięłaś, to zakończ może na tylu ile wziełaś... i obserwuj się a najlepiej by było, gdybys za kilka dni poszła jeszcze na kontrolę do ginekologa
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 18:36   #15
Silky_Vanilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 99
Dot.: Macmiror Complex 500

Właśnie gin mi przepisała, przez 5 dni mam brać rano i wieczorem. Straaaaasznie plami!! Trzeba sie na to przygotować, a na noc wkładka nie wystarczy.
U mnie 54zł kosztowało 12 tabletek
Silky_Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 12:07   #16
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: Macmiror Complex 500

Ja mam jakąś dziwną kurację, czytam forum tu i ówdzie ale z takim leczeniem się nie spotkałam. Ginekolog wykrył u mnie nadżerkę. Tak poza tym to często miałam nawroty grzybicy, jakoś rzaden lek na długo nie potrafił mnie wyleczyć. Od soboty właśnie zażywałam przepisany przez niego Albothyl na 5 dni i lekarz zaraz po zakończeniu na następny dzień kazał brać właśnie macmiror. Jestem po pierwszej tabletce. Mam mieszane uczucia co do brania tych tabletek. Sama nie wiem właściwie czy tak to mam brać. I nie wiem czy dam radę fizycznie i psychicznie z tym wytrzymać. Ech te nasze kobiece problemy
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 23:17   #17
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Macmiror Complex 500

Cytat:
Napisane przez Basiolinka Pokaż wiadomość
Ja mam jakąś dziwną kurację, czytam forum tu i ówdzie ale z takim leczeniem się nie spotkałam. Ginekolog wykrył u mnie nadżerkę. Tak poza tym to często miałam nawroty grzybicy, jakoś rzaden lek na długo nie potrafił mnie wyleczyć. Od soboty właśnie zażywałam przepisany przez niego Albothyl na 5 dni i lekarz zaraz po zakończeniu na następny dzień kazał brać właśnie macmiror. Jestem po pierwszej tabletce. Mam mieszane uczucia co do brania tych tabletek. Sama nie wiem właściwie czy tak to mam brać. I nie wiem czy dam radę fizycznie i psychicznie z tym wytrzymać. Ech te nasze kobiece problemy
dziwne leczenie, ale może lekarz chciał Cię najpierw "oczyścić" za pomocą albothylu a potem na świeżo ten macmiror. jedyne co mnie dziwi, że nie powiedział nic o tym, że po albothylu wychodzi złuszczony nabłonek i chyba dopiero po tym procesie macmiror powinnaś zacząć stosować? a przepisał Ci lekarz probiotyki ginekologiczne doustnie? bo ja po albothylu miałam niezłą jazdę z grzybkiem bez probiotyku.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 18:30   #18
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: Macmiror Complex 500

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
dziwne leczenie, ale może lekarz chciał Cię najpierw "oczyścić" za pomocą albothylu a potem na świeżo ten macmiror. jedyne co mnie dziwi, że nie powiedział nic o tym, że po albothylu wychodzi złuszczony nabłonek i chyba dopiero po tym procesie macmiror powinnaś zacząć stosować? a przepisał Ci lekarz probiotyki ginekologiczne doustnie? bo ja po albothylu miałam niezłą jazdę z grzybkiem bez probiotyku.
Lekarz nic mi nie mówił o tym złuszczającym się nabłonku, dopiero wyczytałam to z ulotki i na forum. Nie było aż tak źle jak straszyły niektóre dziewczyny myślałam, że będę mieć nie wiadomo co i w ogóle, a że panikara ze mnie to bardzo się obawiałam co to będzie. No ale zakończyłam branie bez problemów, oczywiście ten nabłonek mi się złuszczał ale nie w jakiejś mega ilości.

Co do probiotyków, to powiedział mi, że branie doustnych nic mi nie da w czasie tej "kuracji" więc lepiej jak wezmę już po zakończeniu. No i zamiast doustnych kazał mi brać po macmirorze - lactovaginal.

Po Albothylu nie zauważyłam żebym miała jakieś swędzenia czy coś. No i od razu jak skończyły mi się te globulki to wzięłam na następny dzień ten macmiror i dzisiaj będę brała 3 globulkę. Rzeczywiście uporczywa jest ta żółta wydzielina i jak sobie pomyślę, że zostało mi jeszcze 10 to mi się słabo robi. Mam tylko nadzieję, że po tej męczarni moje problemy z grzybicą i tą nadżerką się skończą.
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 15:48   #19
Goska_88
Raczkowanie
 
Avatar Goska_88
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 284
Dot.: Macmiror Complex 500

dziewczyny mam do odsprzedania 6 tabletek Macmiror Complex 500 (wykupiłam całe opakowanie - 12 tabletek, ale wystarczyło mi 6) Termin ważności do 2014 roku, cena 20 zł gdyby któraś z Was była zainteresowana to piszcie na priv
Goska_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 21:28   #20
fiefiur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Macmiror Complex 500

A czy którejś z was te globułki opóźniły miesiączkę jeszcze 4 do konca mi zostały z 12? bo mam ją dostać dzisiaj a tu nic tylko od kilki dni plamienie minimalne + żólte po globułkch i tak sie zastanawiam czy efekt infekcji to opóźnienie czy ciąża ? ehhh poczekam jeszce i zobaczymy

Edytowane przez fiefiur
Czas edycji: 2013-06-23 o 21:29
fiefiur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 23:46   #21
buka71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Macmiror Complex 500

Mam pytanie - czy po zakończonej kuracji lek ma jakiś wpływ na skuteczność działania gumek?
buka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 14:51   #22
Stalczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 9
Dot.: Macmiror Complex 500

Hej. Mam pytanie. Dr zapisał mi te leki, sztuk. Po ich wzięciu mam zrobić cytologię. Ale kurcze nie spytałam, czy iść na badanie, od razu po wzięciu tabl.? Np. w czwartek wezmę ostatnią, a w piątek na cytologię? Czy zrobić jakieś dni odstępu? Orientuje się ktoś?
Stalczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:30   #23
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Macmiror Complex 500

Cytat:
Napisane przez Stalczka Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie. Dr zapisał mi te leki, sztuk. Po ich wzięciu mam zrobić cytologię. Ale kurcze nie spytałam, czy iść na badanie, od razu po wzięciu tabl.? Np. w czwartek wezmę ostatnią, a w piątek na cytologię? Czy zrobić jakieś dni odstępu? Orientuje się ktoś?
Żeby zrobić jakikolwiek wymaz z pochwy w tym cytologię trzeba odczekać kilka dni od leków dopochwowych czy współżycia, żeby wynik był wiarygodny.
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 21:27   #24
andzia619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 217
Dot.: Macmiror Complex 500

Cytat:
Napisane przez Stalczka Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie. Dr zapisał mi te leki, sztuk. Po ich wzięciu mam zrobić cytologię. Ale kurcze nie spytałam, czy iść na badanie, od razu po wzięciu tabl.? Np. w czwartek wezmę ostatnią, a w piątek na cytologię? Czy zrobić jakieś dni odstępu? Orientuje się ktoś?
Podobno 4 dni odstępu.

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

A Macmiror mi nie pomógł, nie wiem dlaczego. Lekarz strzelił tak o i kicha. Teraz od mojej stałej pani doktor dostałam globulki robione, metronidazol doustnie. Czekam na wynik posiewu, ma być we wtorek. Dostanę pocztą, razem z receptą. Oczywiście to zależy co mi tam wyrozchodowali. Borykam się z tym problemem od 2 lat. Masakra :/ Objawy wskazują na rzęsistka, ale ja już się leczyłam prawie na wszystko :/
__________________

andzia619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 17:13   #25
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Macmiror Complex 500

Mam pytanie. Lekarz zapisał mi 12 globulek. Wzięłam 7, biorę jednocześnie Yasmin i jutro powinnam dostać krwawienia z odstawienia. Czy w związku z tym mam na noc dziś wziąć jeszcze macmiror czy dokończyć leczenie po okresie?
susse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 15:13   #26
lovely_purple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 341
Dot.: Macmiror Complex 500

Z tego co wyczytałam tutaj i na ulotce jest to lek przeciw grzybiczy, a mi ginekolog zapisala go mówiac mi,że mam zapalenie przydatków. Nie wiem więc teraz, jaki to ma związek, bo przyznam się, że nie bardzo rozumiem.
lovely_purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 00:07   #27
koramama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Macmiror Complex 500

hej. Ginekolog przepisał mi macmiror - apteka (Warszawa) i jestem ciekawa czy faktycznie działa. Lek, który mi przepisał, wygląda tak: http://aptekagold.pl/macmiror-comple...glob-x-12.html i szczerze nie jestem pewna czy będzie działał, bo problemy mam od dłuższego czasu i poprzednio leki nie pomagaly :/
koramama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 02:16   #28
lovely_purple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 341
Dot.: Macmiror Complex 500

A jaki masz problem? Ja mialam zapalenie przydatkow, przypisala mi go, nic nie pomogl, a gdy poszlam do innej ginekolog to uznala ze to nawet antybiotyk nie jest, tym bardziej na zapalenie przydatkow :/
lovely_purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 15:34   #29
maajjaa88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 570
Dot.: Macmiror Complex 500

Ile dni po skonczeniu stosowania, "brudzilyscie" jeszcze tym lekiem? To normalne za 2 dni po skonczeniu brania (8 globulek) jeszcze od czasu do czasu lek ze mnie wycieknie?

W poniedzialek skonczylam stosować macmiror, kiedy moge zastosowac lactolactovaginal?

Edytowane przez maajjaa88
Czas edycji: 2015-05-27 o 21:39
maajjaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 15:18   #30
grampa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Macmiror Complex 500

Macmiror to bardzo silny lek, w jego składzie jest Nifuratel. Zabija bakterie wirusy grzyby pierwotniaki w tym rzęsistka i lamblie, do tego gromi chlamydie. Jakie bzdury tu co niektórzy wypisują.
Wymiennie na rzęsistka + inne mieszane zakażenia stosować można jeszcze Metronidazol i Tynidazol.

Nie ma nic dziwnego w tym, że 6 globulek na jakieś zakażenie nie pomogło. Lek przy poważniejszych zakażeniach i złych wynikach cytologii powinno się stosować do ustnie + globulki.

Prawdopodobieństwo wyleczenia poważnej infekcji, którą mamy już czas jakiś globulkami wynosi 20%!

I jeszcze jedno - badanie na posiew - po stosowaniu jakiegokolwiek leku doustnego, czy globulek - należy wykonać co najmniej w odstępie 3 tygodni od zakończenia leczenia. Tyle mniej więcej potrzeba czasu na to, by to czego nie wybiłyśmy narosło na nowo i dało jakiś wynik. Trzy dni po zakończeniu leczenia ciężko będzie znaleźć 2 rzęsistki, czy 3 komórki grzyba!
grampa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-07 13:45:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.