PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-19, 21:11   #151
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

dziewczyny zaprosiłam do prolaktynowego wątku gina który zaczą pisać na wizażu , mam nadzieję że nie macie nic przeciwko?
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 10:34   #152
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
dziewczyny zaprosiłam do prolaktynowego wątku gina który zaczą pisać na wizażu , mam nadzieję że nie macie nic przeciwko?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 21:11   #153
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Hej dziewczyny!
Dolącze sie do waszego wątku bo tak samo mam problem z prolaktyna. lekarz zlecil mi badanie prolaktyny (z testem metyloproclamid? hmm jakas taka nazwa...) - pobrano mi krew, wzielam tabletke i za godzine znow. I wynik pierwszy wyniosl 21 ng/ml a po godzinie 207 ng/ml. Dzis bylam u lekarza i poiwedzial ze faktycznie prolaktyna sie podwyzszona 10-krotnie i przepisal mi bromocorn. Oczywiscie zadawalam mu wiele pytan bo chcialam sie dowiedziec o co chodzi i dlaczego ta prolaktyna jest taka wysoka. Ale on powiiedzial tylko ze to pewnie jakies zaburzenia pomiedzy praca przysadki i podwzgorza i musze brac te leki i zoabczymy czy sie prolaktyna zmniejszy po nich. Na reszte moich pytan: co jesli sie nie zmniejszy i jaki jest faktyczny powod takiego wyniku oraz czy ta wyskoa prolaktyna moze byc przyczyna moich ogromych problemow z cera(mam masakryczny tradzik, same gule) odpowiadal "nie wiem" i rozkladal rece Ja chcialabym wiedziec cos wiecej wiec jakbyscie cokolwiek wiedzialy (co moze same doswiadczylyscie) to prosze napiszcie, chcialabym wiedziec "na czym stoje" a od mojego endo sie nie dowiem pewnie. Acha jeszcze jedno: lekarz dal mi tez skierowanie do okulisty! nie wiem po co ale na skierowaniu jest napisane PILNE i prosba o badanie pola widzenia (jak sie to ma do wysokokiej prolaktyny???). Bardzo jestem zdenerwoana po dzisiejszej wizycie bo juz nie wiem co o tym myslec myslalam ze da mi jakies skierowania na inne badania a tu nic
jesli cokolwiek wiecie, prosze napiscie
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 07:58   #154
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

K.o.l.a. witamy . co do tych badan wzroku to nie wiem o co chodzi. moze inne Dziewczyny beda wiedziec. poczytaj sobie caly ten watek. tutaj napisalysmy troche o dodatkowych badaniach (np. o rezonansie, o badaniu poziomu hormonow tarczycy, itd.). ponadto radze isc do ginekologa i wykluczyc zespol policystycznych jajnikow (pcos). podwyzszony poziom prolaktyny nazwywany jest hiperprolatynemia. objawami moga byc np.: wlasnie ten nieszczesny tradzik, dlugie, nieregularne cykle, wyciek z piersi, zmeczenie, sennosc. zbyt wysoki poziom prolaktyny leczy sie. kobiety z podwyzszonym tym hormonem moga miec problem z zajsciem w ciaze. co do lekow na zbicie prolaktyny - pisalysmy wyzej. neska951 bierze bromergon i chwali go sobie . poczytaj sobie ten watek. takze mozesz poczytac sobie inny - tez na ginekologii. tam rowniez jest poruszona sprawa prolaktyny :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=152200.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 13:26   #155
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

witaj K.o.l.a.
pole widzenia może ,pdkreślam może ale nie musi, mieć związek z podwyżaszoną prolaktyną, jedną z przyczyn podwyższonego poziomu prolaktyny jest mikrogruczolak lub gruczolak przysadki a że przysadka znajduje się blisko ośrodka widzenia więc gruczolak może na niego uciskać powodując zawężenie pola widzenia myślę że stąd skierowanie do okulisty

ja też miałam kłopoty z cerą zanim nie zaczęłam się leczyć, ale leczę się też na tarczycę wieć nie wiem czy to przez prolaktynę czy przez tarczycę

i nie denerwuj się bo stres tez podnosi prolaktynę[to prawdopodobna przyczyna mojej choroby] spokojnie wszystko się wyjaśni
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 16:42   #156
schmetterling
Raczkowanie
 
Avatar schmetterling
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Niemcy NRW
Wiadomości: 424
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
dziewczyny zaprosiłam do prolaktynowego wątku gina który zaczą pisać na wizażu , mam nadzieję że nie macie nic przeciwko?
Neska wspanialy pomysl .
K.O.L.A,witam cie serdecznie,jak juz dziewczyny pisaly prolaktyna moze byc podwyzszona z 3 powodow:tarczyca nie dziala jak trzeba,powinno ja sie przebadac.2) Guzki na przysadce ,trzeba przebadac, )stres,naprawde,dlugotrwa ly stres podwyzsza prolaktyne.Dobrze by bylo zebys miala zrobione te badania,bo trzeba przeciez znalezc przyczyne tej podwyzszonej Prolaktyny.
schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 20:55   #157
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

AaniaA, neska951, schmetterling
dziekuje wam bardzo za odpowiedz! jestescie kochane!!
Poczytałam sobie u Was o tej prolaktynie troche i u mnie to wygląda tak: w styczniu tego roku zaczelam sie leczyc na niedoczynność tarczycy (wynik TSH byl za wysoki) i na tarczycy mialam jakas mala cyste (podobno mini) ktora w sumie nie powieksza sie i nie przeszkadza. Mialam badanie tez na OH-progesteron (wyszedl oki) i na takie hormony jak andriostendion i testoteron kktore wyszly troche za wysokie (hmm pewnie dlatego utowrzyl mi sie taki maly wasik na twarzy i wogole mam wieksze owlosienie nawet na rekach niz inne brunteki). Teraz wlasnie robilam ta prolaktyne i taka wyszla moze to przez tarczyce ale od stycznia juz biore euthyrox i jestem tez po badaniach kontrolnych na ktorych TSH i przeciwciala wyszly dobrze. Wiec z powodow wysokiej prolaktyny zostalo pcos i ten gruczolak...aha i stres, tyle ze ja te badania mialam robione we wrzesniu a wtedy mialam jeszcze wakacje wiec raczej bylam spokojna (teraz sie stresuje baradzo bo znow studia...). Aha no i moje samopoczucie od jakiegos czasu jest koszmarne: jestem zawsze zmeczona, senna (nawet jak spie 12h!) i okres sie spoznia i ta nieszczesna cera! Myslalam wlasnie ze endo da mi skierowanie na rezonans a on dal tylko do okulisty :/ hmm chyba sie sama zapisze do neurologa i moze ona mi da skierowanie. A do gina chyba tez bede musiala isc (bo faktycznie do niedawna mialam takei trudne okresy).
Dziekuje wam bardzo za pomoc jakbyscie cos jeszcze wiedzialy co moge jeszcze zrobic w mojej sprawie to dajcie znac buziaki for YOU!
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-22, 08:39   #158
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

moim zdaniem powinnaś mieć zrobiony rezonans bo mikrogruczolaki nie dają objawów takich jak ograiczenie pola widzenia chyba że umiejscowione są bardzo blisko nerwów, ja będąc w szpitalu na oddziale endokrynologiczno-wewnętrznym nei miałam konsultacji okulistycznej tylko po prostu rezonans z kontrastem
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:45   #159
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
moim zdaniem powinnaś mieć zrobiony rezonans bo mikrogruczolaki nie dają objawów takich jak ograiczenie pola widzenia chyba że umiejscowione są bardzo blisko nerwów, ja będąc w szpitalu na oddziale endokrynologiczno-wewnętrznym nei miałam konsultacji okulistycznej tylko po prostu rezonans z kontrastem
Hmm to ja chyba pojde na wlasna rękę do neurologa i poprosze o skierowanie jakies pilne (bo prywatnie to rcazej bedzie drogo) a moj endo si ejakos nie spieszy sczzegolnie ze nastepna wizyte mam w styczniu a zaczelam brac ten BROMOCORN....no nie powiem daje sie we znaki. Jak narazie biore n anoc pol tabletki przez 3 dni, pozniej cala przez 3 dni, dalej 1 i 1/2 a pozniej az do wizyty po 2 i 1/2 dziennie a już teraz caly czas mnie glowa boli, a dzis nad ranem obudzilo mnie takie dziwne uczucie-bylo mi okropnie niedobrze i mi sie krecilo w glowie. Nie moglam zasnac i balam sie ze juz musze wstac do lazienki a jak pozniej wstalam to juz naprawde myslalam ze zrobie bleeeh az sie boje co jutro rano bedzie ehhhh
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 09:28   #160
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

K.o.l.a. dostałaś olbrzymią dawkę tego leku jestem w szoku
ja miałam podobne wyniki do Twoich i bromergon brałam tak 1/2 tab. przez tydzień potem jedną przez jakiś dłuższy czas a teraz 1/2 tabletki i działa czy to możliwe że dostałaś za dużą dawkę?? musiszkoniecznie iść do tego lekarza i powiedzieć o skótkach ubocznych podobno trwają do 2 tygodni coś tam było napisane u ulotce nie pamiętam
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 12:31   #161
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

K.o.l.a. wiem, ze bromergon na niektorych dziala okropnie . jednak tak jak pisze neska951 to powinno minac. ja tez uwazam, ze dostalas dawki konskie tego leku!!!! lekarz nie powinien tak walnac z tym lekiem z grubej rury . przeciez nie bralas wczesniej tego leku, a lekarze wiedza, ze bromegron ma takie skutki uboczne - zle tolerowany (przez niektorych tylko na poczatku, a przez innych caly czas)!!!!!!!!! ja bym na Twoim miejscu zadzwonila do lekarza i powiedziala o tych dolegliwosciach. a jak nie, to bym sama zmniejszyla dawke. mi lekarz (jak myslal, ze bede brac bromergon) napisal dawkowanie - przez pierwszy tydzien 1/2 tabletki na noc!!!! potem przez nastepny tydzien 1 tabletka na noc. jednak ja w ogole nie wzielam bromergonu, gdyz balam sie tych skutkow ubocznych. jestem niskocisnieniowcem, wiec na stowe mialabym problemy z chronicznym zmeczeniem, bolem glowy, itp.

ja jednak biore norprolac. na razie te moje zaparcia sa mniejsze. biore co drugi dzien pol tabletki. w razie czego mam jakis syrop na przemiane materii , ktory nie powoduje przeczyszczenia tak od razu, ze bym nie wychodzila z toalety przez kilka godzin .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-23, 15:24   #162
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Az tak duza dawke mi dal?? nie wiedzialam nawet aha i to co ja biore to jest BROMOCORN, nie wiem czy on jest tak samo mocny jak bromergon...Tak lekarz mi mowil o skutkac ubocznych ( w ulotce tez jest sporo napisane) i powiedzial ze jezeli bede sie zle czula to musze sama sobie zmniejszyc dawke - obserwowac przy ktorej sie czuje najlepiej i tak je brac, choc czy ja wiem, ja nie jestem lekarzem i nie umiem sobie sama dobrac dobrej ilosc leku... Na razie mam najmnijesza czyli 1/2 na noc wiec juz mniej sie chyba nie da ale wczoraj na noc znow wzielam i dzis juz sie lepiej czuje. Nie bylo mi niedobrze tylko glowa bolala (ale do tego jestem juz w sumie przyzwyczajona bo zawsze miałam z tym problemy). Dzis zaczynam brac po jednej tabletce na noc i przez 3 dni tak wiec zoabczymy czy cos bedzie sie dziać czy moze sie powoli przyzywczajam...
Jutro postaram sie opisac jak sie po takiej dawce czuje...
Dziekuje Wam za zainteresowanie
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 15:28   #163
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

ja bym brala troche dluzej te pol dawki, a nie tylko przez trzy dni. trzy dni to krotki czas, aby organizm sie przyzwyczail. do do zmniejszenia dawki przez sama siebie, a nie przez lekarza to nic strasznego . kazdy reaguje inaczej na leki, a w przypadku lekow na zbicie prolaktyny to nie ma scisle ustalonych zasad (wiem to z autopsji).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 18:17   #164
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
ja bym brala troche dluzej te pol dawki, a nie tylko przez trzy dni. trzy dni to krotki czas, aby organizm sie przyzwyczail. do do zmniejszenia dawki przez sama siebie, a nie przez lekarza to nic strasznego . kazdy reaguje inaczej na leki, a w przypadku lekow na zbicie prolaktyny to nie ma scisle ustalonych zasad (wiem to z autopsji).
uff to dobrze że branie tych leków nie jest takie stricte i mozna samemu dopasowac Dzis sie czuje naprawde dobrze, az sie sama zdziwilam, wiec dalej bede tak samo brac
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 20:38   #165
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
uff to dobrze że branie tych leków nie jest takie stricte i mozna samemu dopasowac Dzis sie czuje naprawde dobrze, az sie sama zdziwilam, wiec dalej bede tak samo brac
oczywiscie sa jakies normy, ktorych nalezy przestrzegac . neska951 pisala, ze brala pol tabletki, potem cala, a nastepnie znowu pol i efekt byl zadowalajacy.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 22:24   #166
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

spróbuj bać ten lek po posiłk uwieczorem ,albo tuż przed zaśnięciem
napisz jaka jest w tej tabletce substancja czynna i ille ta tabletka ma miligramów w bromergonie substancją czynną jest bromokrypyna , tabletka
2,5mg
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 23:09   #167
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
spróbuj bać ten lek po posiłk uwieczorem ,albo tuż przed zaśnięciem
napisz jaka jest w tej tabletce substancja czynna i ille ta tabletka ma miligramów w bromergonie substancją czynną jest bromokrypyna , tabletka
2,5mg
Tak wlasnie biore, lykam tablete i od razu sie klade zeby czasem nie zadziala jak jeszcze sobie chodze
Co do substancji czynnej to na opakowaniu napisane jest tak:
Sklad: bromocriptinum 2,5mg

Wiec chyba to samo
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 23:16   #168
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

no chyba mam nadzieję że gin w końcu tu zajrzy
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 07:14   #169
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
Tak wlasnie biore, lykam tablete i od razu sie klade zeby czasem nie zadziala jak jeszcze sobie chodze
Co do substancji czynnej to na opakowaniu napisane jest tak:
Sklad: bromocriptinum 2,5mg

Wiec chyba to samo
wg mnie pol tabletki to dosc. wzielabym na pewno przez pierwszy tydzien te pol tabletki, a nie od razu po 3 dniach cala. z tego co pamietam, to Ty K.o.l.a. nie mialas jakichs tam bardzo zawyzonych wynikow tej prolaktyny.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-24, 17:55   #170
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
wg mnie pol tabletki to dosc. wzielabym na pewno przez pierwszy tydzien te pol tabletki, a nie od razu po 3 dniach cala. z tego co pamietam, to Ty K.o.l.a. nie mialas jakichs tam bardzo zawyzonych wynikow tej prolaktyny.
Hmm lekarz powiedzial ze mam 10 krotnie zawyzona prolaktyne
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 18:01   #171
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
no chyba mam nadzieję że gin w końcu tu zajrzy
Faaajnie by było
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 23:15   #172
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
Hmm lekarz powiedzial ze mam 10 krotnie zawyzona prolaktyne
a podaj swoj wynik jeszcze raz i norme.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 15:26   #173
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

no i jednak nadal biore ten norprolac (pol tabletki co wieczor). mialam ta krotka przerwe i znowu zaczelam brac. jak mnie boli glowa . jestem detka po tym leku. mam nadzieje, ze lada dzien to przejdzie. wczesniej jak zaczynalam brac to meczylam sie ponad tydzien z tym zlym samopoczuciem. rany, zeby teraz nie trwalo to dluzej .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 16:17   #174
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

będzie dobrze

a co to za lek który bierzesz coś jak bomergon?
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 19:54   #175
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
będzie dobrze

a co to za lek który bierzesz coś jak bomergon?


tak nesko951 .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 16:59   #176
ashantielle
Raczkowanie
 
Avatar ashantielle
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 45
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

dziewczyny moj ginekolog kazqał mi zrobic badanie PRL ale nie dał mi rzadnego skierowania, w zwiazku z tym mam pytanie czy badanie to można przeprowadzic o każdej porze dnia, czy trzeba być przed czy po miesiączce i czy badania te są odpłatne?
ashantielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 17:10   #177
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ashantielle Pokaż wiadomość
dziewczyny moj ginekolog kazqał mi zrobic badanie PRL ale nie dał mi rzadnego skierowania, w zwiazku z tym mam pytanie czy badanie to można przeprowadzic o każdej porze dnia, czy trzeba być przed czy po miesiączce i czy badania te są odpłatne?
prolaktyne bada sie na czczo najlepiej miedzy 22 a 24 dniem cyklu (pierwszy dzien cyklu to pierwszy dzien miesiaczki). jest to poprzez pobranie krwi . koszt okolo 25 zl (zalezy od laboratorium).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 17:30   #178
ashantielle
Raczkowanie
 
Avatar ashantielle
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 45
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

AaniaA dziękuje ci bardzo za informacje
ashantielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 17:30   #179
ashantielle
Raczkowanie
 
Avatar ashantielle
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 45
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

AaniaA dziękuje ci bardzo za informacje
ashantielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 08:28   #180
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Dziewczyny ja biorę bromergon już ponad miesiąc 1/2 tabletki na noc, od jakiś dwóch tygodni pojawiły się u mnie dziwne objawy ... biegunka co kilka dni, skoki ciśnienia tzw. uderzenia gorąca a nawet wylew na oku mi się taki piękny zrobił. Wcześniej tak nie miałam, biegunka nie jest spowodowana zatruciem bo jemy z TŻ to samo i jemu nic a u mnie koszmar. Zauważyłam, że biegunka pojawia się kiedy zapomnę wziąć bromergon, albo wezmę go troszkę później niż zwykle ... mam dość, dzisiaj ledwo dojechałam do pracy, ostatnim razem wogóle nie poszłam, bo nie zdążyłam do toalety w metrze ... biegunka jest naprawdę silna ...
Czy któraś z was może miała takie objawy?
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-21 12:06:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.