Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-26, 18:51   #1
natalka2106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 171

Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy


CZESC DZIEWCZYNY. OTÓŻ PISZE BO MAM PROBLEM. MIANOWICIE OD KILKU DNI MAM POWIĘKSZONY PRAWY WĘZEŁ CHŁONNY PACHWOWY. NIE ZNAM SIĘ ALE TAK MI SIĘ WYDAJE ZE SĄ TO WŁASNIE WĘZŁY CHŁONNE. STRASZNIE SIĘ BOJE CO TO MOŻE BYC I OD CZEGO. DODAM ZE KIEDYS TAK JAKBYM WYCZUŁA SOBIE W PIERSI TAKI GUZEK MAŁY ALE ON SIE PRZESÓWAŁ NIE BYŁ STABILNY. BYŁAM U GINEKOLOGA NA BADANIU BADAŁ MNIE ALE NIC NIE WYBADAŁ TZN POWIEDZIAŁ ZE ON NIE ZAUWAZA ZADNYCH ZMIAN JEDYNIE CO TO MAŁE TORBIELKI KTÓRE SA NIE GROZNE. DZISIAJ BOLĄ MNIE TE WĘZŁY TZN PRZY DOTYKANIU I NIE WIEM CZYM ONE SĄ SPOWODOWANE. OSTATNIO COS TAK JAKBY MNIE GŁOWA BOŁA RANO OBUDZIŁAM SIĘ Z BÓLEM GŁOWY I CZUŁAM SIĘ JAKBY PRZEZIĘBIONA. NIE WIEM NIE CHCE SOBIE WMAWIAĆ ZE TO OD TEGO I POCIESZAC SIĘ. NIE MAM POJĘCIA OD CZEGO TO MOŻE BYĆ. GDZIES CZYTAŁAM ŻE WĘZŁY POWIĘKSZAJĄ SIĘ JAK SIĘ MA JAKIES SKALECZENIA ALE JA AKURAT MAM NA NODZE DWA I TROCHE BOLĄ NIE WIEM CZY TO OD TEGO CZY NIE. NIE WIEM CO MAM ROBIC. POJDĘ DO LEKARZA RODZINNEGO MOŻE ON COŚ PORADZI NA TO JAKIS ANTYBIOTYK CZY COS. STRASZNIE SIĘ BOJĘ CO TO MOŻE BYC I O NICZYM INNYM NIE MYŚLE. NIE CHCE MÓWIĆ NARAZIE MOJEJ MAMIE BO ONA UMRZE ZE STRACHU I KARZE MI NATYMIAST JECHAC DO GINEKOLOGA TAK JAK TO MIAŁO MIEJSCE OSTATNIO - O 22.00 POJECHAŁAM DO SZPITALA NA KONTROLĘ. WIECIE MOŻE OD CZEGO MOGĄ BYĆ POWIĘKSZONE TE WĘZŁY? DODAM ŻE ZADNEGO GUZKA POD PACHĄ NIE WYCZÓWAM JEDYNIE CO TO TE W PIERSI TAKIE MALUTKI ALE PODOBNO NIE GROZNE. CHYBA ŻE TO OD GOLENIA? NIE WIEM MACIE JAKIES SPOSOBY JAK TE WĘZŁY PRZYWROCIĆ DO "NORMALNOSCI". TYLKO NIE PISZCIE ZE MAM ISC DO LEKARZA BO WIEM ZE MAM ISC JESLI NIC SIE NIE ZMIENI TO POJDE DO LEKARZA ALE CHODZI MI RACZEJ O JAKIEJ OPINIE KTOS MOZE TO MIAŁ WIE OD CZEGO TO JEST ITP? PROSZE O ODPOWIEDZ!!

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

dodam że niedawno skończyłam 19 lat ale to chyba nie ma jakiego kolwiek znaczenia. a okres będę mieć gdzied dopiero za tydzien..
__________________
Nie przechowuj niczego na specjalną okazję.... Każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją....
natalka2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 18:54   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

Po pierwsze wyłącz capslocka bo to oznacza krzyk

po drugie lekarz powinnien zrobić ci usg piersi i węzłów chonnych lub dać ci skierowanie do lekarza onkologa ktory sam zrobi takie usg.

nic innego jak poworót do lekarza ci nie doradzę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 19:26   #3
natalka2106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 171
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

hmmm. troche mnie to stresuje bo ja w zasadzie nic tam nie wyczuwam tzn zadnych guzków. a te węzły chłonne to nie wiem z jakiej przyczyny. oczywiscie ja juz w głowie mam najgorszą perspetywę.. to samo nie przechodzi?

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

również mogę dodać że ostatnio mocno sobie zerwałam skóre przy paznokciu i strasznie mnie bolało to. zrobił się stan zapalny i cały palec był czerwony i gorący.
__________________
Nie przechowuj niczego na specjalną okazję.... Każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją....
natalka2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 19:27   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

Powiększone wezly chlonne sa czasami wynikiem infekcji .jakiej ?nie wiem chyba za duzo tego jest.Jki problem zeby isc z tym do lekarza , chociazby 1 kontaktu.

wiesz wiele chorob samo przechodzi .. po smierci.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 22:22   #5
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

Cytat:
Napisane przez natalka2106 Pokaż wiadomość
CZESC DZIEWCZYNY. OTÓŻ PISZE BO MAM PROBLEM. MIANOWICIE OD KILKU DNI MAM POWIĘKSZONY PRAWY WĘZEŁ CHŁONNY PACHWOWY. NIE ZNAM SIĘ ALE TAK MI SIĘ WYDAJE ZE SĄ TO WŁASNIE WĘZŁY CHŁONNE. STRASZNIE SIĘ BOJE CO TO MOŻE BYC I OD CZEGO. DODAM ZE KIEDYS TAK JAKBYM WYCZUŁA SOBIE W PIERSI TAKI GUZEK MAŁY ALE ON SIE PRZESÓWAŁ NIE BYŁ STABILNY. BYŁAM U GINEKOLOGA NA BADANIU BADAŁ MNIE ALE NIC NIE WYBADAŁ TZN POWIEDZIAŁ ZE ON NIE ZAUWAZA ZADNYCH ZMIAN JEDYNIE CO TO MAŁE TORBIELKI KTÓRE SA NIE GROZNE. DZISIAJ BOLĄ MNIE TE WĘZŁY TZN PRZY DOTYKANIU I NIE WIEM CZYM ONE SĄ SPOWODOWANE. OSTATNIO COS TAK JAKBY MNIE GŁOWA BOŁA RANO OBUDZIŁAM SIĘ Z BÓLEM GŁOWY I CZUŁAM SIĘ JAKBY PRZEZIĘBIONA. NIE WIEM NIE CHCE SOBIE WMAWIAĆ ZE TO OD TEGO I POCIESZAC SIĘ. NIE MAM POJĘCIA OD CZEGO TO MOŻE BYĆ. GDZIES CZYTAŁAM ŻE WĘZŁY POWIĘKSZAJĄ SIĘ JAK SIĘ MA JAKIES SKALECZENIA ALE JA AKURAT MAM NA NODZE DWA I TROCHE BOLĄ NIE WIEM CZY TO OD TEGO CZY NIE. NIE WIEM CO MAM ROBIC. POJDĘ DO LEKARZA RODZINNEGO MOŻE ON COŚ PORADZI NA TO JAKIS ANTYBIOTYK CZY COS. STRASZNIE SIĘ BOJĘ CO TO MOŻE BYC I O NICZYM INNYM NIE MYŚLE. NIE CHCE MÓWIĆ NARAZIE MOJEJ MAMIE BO ONA UMRZE ZE STRACHU I KARZE MI NATYMIAST JECHAC DO GINEKOLOGA TAK JAK TO MIAŁO MIEJSCE OSTATNIO - O 22.00 POJECHAŁAM DO SZPITALA NA KONTROLĘ. WIECIE MOŻE OD CZEGO MOGĄ BYĆ POWIĘKSZONE TE WĘZŁY? DODAM ŻE ZADNEGO GUZKA POD PACHĄ NIE WYCZÓWAM JEDYNIE CO TO TE W PIERSI TAKIE MALUTKI ALE PODOBNO NIE GROZNE. CHYBA ŻE TO OD GOLENIA? NIE WIEM MACIE JAKIES SPOSOBY JAK TE WĘZŁY PRZYWROCIĆ DO "NORMALNOSCI". TYLKO NIE PISZCIE ZE MAM ISC DO LEKARZA BO WIEM ZE MAM ISC JESLI NIC SIE NIE ZMIENI TO POJDE DO LEKARZA ALE CHODZI MI RACZEJ O JAKIEJ OPINIE KTOS MOZE TO MIAŁ WIE OD CZEGO TO JEST ITP? PROSZE O ODPOWIEDZ!!

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

dodam że niedawno skończyłam 19 lat ale to chyba nie ma jakiego kolwiek znaczenia. a okres będę mieć gdzied dopiero za tydzien..
takiego tekstu to nawet mi sie czytac nie chce, bo oczy bolą

Paula, podziwiam Cię, że dałaś radę ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 23:08   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

Cytat:
Napisane przez natalka2106 Pokaż wiadomość
hmmm. troche mnie to stresuje bo ja w zasadzie nic tam nie wyczuwam tzn zadnych guzków. a te węzły chłonne to nie wiem z jakiej przyczyny. oczywiscie ja juz w głowie mam najgorszą perspetywę.. to samo nie przechodzi?

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

również mogę dodać że ostatnio mocno sobie zerwałam skóre przy paznokciu i strasznie mnie bolało to. zrobił się stan zapalny i cały palec był czerwony i gorący.
nie przesdzaj od zerwanej skorki przy paznokciu nie powiekszaja sie wezły ,

ile masz lat ?

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
takiego tekstu to nawet mi sie czytac nie chce, bo oczy bolą

Paula, podziwiam Cię, że dałaś radę ;p
ah juz jakas taka jestem radząca sobie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 23:44   #7
a55edcd592b5250bfc801a534a15031ff4f0e57e_5ee55a8e308ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 754
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

Miałam tak samo, przesuwający sie guzek-grudkę w lewej piersi, do tego było to bolesne. Ginekolog powinien zlecić usg, mi stwierdził wtedy, że może to być gruczolak i dał skierowanie do szpitala onkologicznego, tam lekarz zbadał mnie, wyśmiał tamtego lekarza i powiedział, że młode dziewczyny mają często zmiany mastopatyczne w piersiach. Są to łagodne zmiany w piersi- torbiele wypełnione pyłnem, ktore tworzą się na skutek zmian hormonalnych. Mi osobiście żaden lekarz nie zalecił żadnego leczenia. Guzki wyczuwam w zależności od dnia cyklu. Staram się tym nie przejmować, chociaż dla pewności zawsze lepiej robić co jakis czas usg piersi i samej je kontrolować.
a55edcd592b5250bfc801a534a15031ff4f0e57e_5ee55a8e308ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-27, 09:06   #8
natalka2106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 171
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

no ja bte guzki miałam ale jakby to było coś powaznego to przeciez ginekolog zna się na tym ja mialam takie własnie guzki ktore się przesuwają i są małe nie wielkie. lekarz badajac mnie nie wyczuł nic groznego a jeden taki mały guzek wyczul ale powiedzial ze to normalne. no i teraz powiększyl mi sie ten węzeł chłonny i to chyba cały bo nie odczuwam jakichs tam małych zgrubien tylko jest twardszy dodam ze pachwiniowy tez mi sie powiekszył ale tylko taka pewna czesc i wyglada to tez jak guzek. niedawno skonczyłam 19lat. jezeli mi samo nie przejdzie to zgłoszę sie do lekarza.mam nadzieje ze w tym wieku to nic groznego. dodam ze gdzies przeczytalam ze jezeli guzki są takie jak przegroda nosowa tzn tak się zachowują jak ja dotykamy to są one nie grozne. wyczytałam to w artykule o badaniu piersi i tam w jednym z pod punktów pisałało własnie ze nie nalezy się denerwowac kiedy włąsnie guzek sie tak zachowuje. dzieki za odpowiedzi
__________________
Nie przechowuj niczego na specjalną okazję.... Każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją....
natalka2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 12:06   #9
natalka2106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 171
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

boże ja już mam czarną wizję ze to jakis rak chłoniak czy ziarnica.. serio.. kurcze. najpierw się pocieszałam ze to tylko powiększony a teraz się boję ze to coś powaznego!!! ludzie. musze isc do lekarza.
__________________
Nie przechowuj niczego na specjalną okazję.... Każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją....
natalka2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 14:23   #10
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

Węzły chłonne mogą się powiększać na skutek stanu zapalnego toczącego się w organiźmie. Wizyta u lekarza jest jak najbardziej na miejscu ,więc nie zwlekaj.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 18:13   #11
natalka2106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 171
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

owszem do lekarza się wybiorę. jak najbardziej. najpierw do rodzinnego pozniej jezeli bedzie strasznie tragicznie to do innego lekarza. węzły chłonne powiększyły mi się pod pachą i w pachwinie więc powiem gdzie mnie boli zbada i może potrzebne będa tylko antybiotyki- oby!!! mam naddzieje ze to nic powaznego!!!! ze to zaden rak bo chyba bym padła a juz dzisiaj sie zadreczałam takimi myslami naprawde. a węzły chłonne to nie byle co napewno to skonsultuje z lekarzem. oby skonczyło się dobrze. w zasadzie nie wiem czy pod pachą to bolą mnie węzły chłonne bo trudno to wyczuć ale cos mnie tam boli a w pachwinie mam powiekszony taki jeden i to wyczuwalnie więc zobaczymy. oby to nic groźnego i oby się skonczyło szczęsliwie. tak bardzo bym chciała. jutro pojdę sobie do lekarza albo we wtorek. a pod pachą jesli to nie węzły to nie wiem tam zadnego guzka nie wyczuwam.
__________________
Nie przechowuj niczego na specjalną okazję.... Każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją....
natalka2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-27, 20:39   #12
OriOri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 171
GG do OriOri Send a message via Skype™ to OriOri
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

ja przy chorobie ( grypa, przeziębienie) mam powiększone i bolące węzły... moj lekarz powiedział mi że to normalne szczególnie jak mnie "przewieje"
OriOri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 23:23   #13
loginjakistaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 138
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

może to wydawać się głupim pytaniem, ale ja po prostu nie wiem gdzie tak do końca sa te węzły chłonne. Ostatnio coś w okolicy szyji mnie pobolewa i wyczuwam coś okrągłego ale czy to są węzły chłonne? I czy jeśli są powiększone to od razu z obu stron?

Przyznam że nie czytałam pierwszego posta bo razi po oczach,
Czytałam kiedyś, że guzy w piersiach nie sa bolesne a jednak cos mnie boli. Badam sobie samodzielnie i sama nie wiem, bo mam bardzo małe piersi i tak do końca to nie wiem czy wyczuwam guzki czy żebra.
loginjakistaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 00:07   #14
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

http://www.jestemchory.pl/chapter.via?id=541

to co opisujesz moga byc wezly chlonne SZYJNE...
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 21:07   #15
loginjakistaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 138
Dot.: Boląca pierś i węzły chłonne!!pomocy

jakiej wielkości są powiększone węzły? czy są to wyraźne guzy czy jakieś małe krosty czy coś w tym stylu?
loginjakistaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.