Pierwszy raz samolotem- część 2. - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-15, 22:08   #331
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

pytanie z innej beczki: kiedy oni pobierają pieniądze za bilet???? kliknęłam zaplaać i pojawilo się "rezerwacja sie powiodla" hehe sorry ze pytam, ale w życiu w takiej formie przelewu nie robilam ;/
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."

Edytowane przez Acredo
Czas edycji: 2016-08-16 o 17:20
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 10:49   #332
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Nigdy się jakoś specjalnie nie stresowaliśmy lotami - wyznaję raczej zasadę co ma być, to będzie, ale pamiętajmy, że samolot to jednak najbezpieczniejsza forma transportu. Zatykanie uszu? Wystarczy się czegoś napić i macie po problemie. Zresztą - bez przesady. Nawet dzieci sobie doskonale z tym radzą ;-)
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 21:47   #333
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Hej!

Ja z kolei bardzo Was proszę o podniesienie morali przed lotem
Po tegorocznych wakacjach i pierwszym locie samolotami, okazało się że mam koszmarną fobie - odbyłam 4 loty w ciągu 2 tygodni i zamiast być coraz lepiej, z lotu na lot czułam się coraz gorzej. Ten totalny brak kontroli, nienaturalne tony żelastwa unoszące się w powietrzu....
Wiem że to najbezpieczniejsza forma transportu, ale potem jest myśl co jeśli to będzie TEN lot...

Już byłam u lekarza po tabletki uspokajające, ale czeka mnie 2 x 7h lotu z przesiadką i obawiam się że ich działanie nie będzie tak długie, nawet w dawkach podzielonych na dwie
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 08:36   #334
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;79796196]Hej!

Ja z kolei bardzo Was proszę o podniesienie morali przed lotem
Po tegorocznych wakacjach i pierwszym locie samolotami, okazało się że mam koszmarną fobie - odbyłam 4 loty w ciągu 2 tygodni i zamiast być coraz lepiej, z lotu na lot czułam się coraz gorzej. Ten totalny brak kontroli, nienaturalne tony żelastwa unoszące się w powietrzu....
Wiem że to najbezpieczniejsza forma transportu, ale potem jest myśl co jeśli to będzie TEN lot...

Już byłam u lekarza po tabletki uspokajające, ale czeka mnie 2 x 7h lotu z przesiadką i obawiam się że ich działanie nie będzie tak długie, nawet w dawkach podzielonych na dwie[/QUOTE]
Przestań panikować, wyobrażać sobie bóg wie co, przecież zginąć w samolocie to zaszczyt, bo tak rzadko się rozbijają Bez sensu się zadręczasz, a czy jak na co dzień wsiadasz do auta czy innego środka transportu to od razu myślisz, że zaraz się rozwali i zginiesz? Równie dobrze można nie wychodzić z domu, oooo a tam ludzie też giną.

Zamiast siedzieć w samolocie i myśleć o tym, że może się zaraz rozwalić poczytaj sobie fajną książkę, czy posłuchaj ulubionej muzyki. I głowa do góry to TYLKO samolot.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 14:21   #335
hexaaa
Raczkowanie
 
Avatar hexaaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Ja po raz pierwszy leciałam samolotem w wieku 10 lat i odbyło się to u mnie zupełnie bezstresowo. Potem co kilka lat latałam. Im bardziej się starzałam, tym bardziej czułam lęk. Rok temu miałam pierwszy lot po ośmioletniej przerwie i byłam przerażona. W tym roku latałam 7 razy i można powiedzieć, że już się oswoiłam W przyszłym roku prawdopodobnie czeka mnie około 12 lotów. W sumie nie czuję już w sobie żadnej obawy. Co mi pomogło? Lektura forum lotniczego. Doświadczeni ludzie przedstawili mi wszystko na bazie podstawowych praw fizyki i to naprawdę jest mało możliwe, by cokolwiek się stało. Trzeba mieć mega pecha. Patrząc na statystyki można by rzecz, że wszyscy mamy mega szczęście poruszając się między samochodami lub nimi i wciąż żyjąc Także ja już nie spinam, a Wam polecam poradzenie się doświadczonych "lotników", oni naprawdę potrafią rzeczowo uspokoić
hexaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 16:19   #336
pani_zaradna
Raczkowanie
 
Avatar pani_zaradna
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 220
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cześć dziewuszki,
Szykuje mi się pierwszy lot samolotem (tzn leciałam 2 razy ale to dawno, w sumie jeszcze za dzieciaka, wtedy rodzice wszystko) i kompletnie nie wiem, jak to wygląda organizacyjnie W sensie, co robić po wejściu na lotnisko? Gdzie się udać? Co z bagażem? Kiedy wsiada się do samolotu? Może to dla Was głupie pytania ale serio mnie to przeraża. Możecie mnie oświecić?
pani_zaradna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 12:27   #337
201801022110
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 26
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez hexaaa Pokaż wiadomość
Ja po raz pierwszy leciałam samolotem w wieku 10 lat i odbyło się to u mnie zupełnie bezstresowo. Potem co kilka lat latałam. Im bardziej się starzałam, tym bardziej czułam lęk. Rok temu miałam pierwszy lot po ośmioletniej przerwie i byłam przerażona. W tym roku latałam 7 razy i można powiedzieć, że już się oswoiłam W przyszłym roku prawdopodobnie czeka mnie około 12 lotów. W sumie nie czuję już w sobie żadnej obawy. Co mi pomogło? Lektura forum lotniczego. Doświadczeni ludzie przedstawili mi wszystko na bazie podstawowych praw fizyki i to naprawdę jest mało możliwe, by cokolwiek się stało. Trzeba mieć mega pecha. Patrząc na statystyki można by rzecz, że wszyscy mamy mega szczęście poruszając się między samochodami lub nimi i wciąż żyjąc Także ja już nie spinam, a Wam polecam poradzenie się doświadczonych "lotników", oni naprawdę potrafią rzeczowo uspokoić
Cześć to post dla mnie hahaha ja kiedyś uwielbiałam latać ale po pewnym razie gdy miałam masakrycznie kiepski los i jeszcze "stjułard" (był tak samo dobry w swojej pracy co ta pisownia) wpadł w panikę i gadał głupoty przez głośnik. Od tego czasu boję się wziąść samolotu mu niezadowoleniu mojego męża i w głębi serca mojemu tez szukam właśnie złotego środka żeby przestać się bać....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201801022110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-02, 09:19   #338
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez pani_zaradna Pokaż wiadomość
Cześć dziewuszki,
Szykuje mi się pierwszy lot samolotem (tzn leciałam 2 razy ale to dawno, w sumie jeszcze za dzieciaka, wtedy rodzice wszystko) i kompletnie nie wiem, jak to wygląda organizacyjnie W sensie, co robić po wejściu na lotnisko? Gdzie się udać? Co z bagażem? Kiedy wsiada się do samolotu? Może to dla Was głupie pytania ale serio mnie to przeraża. Możecie mnie oświecić?
1. Jeżeli masz bagaż rejestrowany oprócz podręcznego to musisz go nadać w stanowisku bagażowym. Każde stanowisko ma wyświetlaną tablicę, jaki lot, jaki przewoźnik.
2. Następnie z bagażem podręcznym udajesz się do kontroli bezpieczeństwa, czyli tam, gdzie na taśmę kładziesz bagaż podręczny i przechodzisz przez bramkę.
3. Jesteś już po odprawie, więc sprawdzasz na tablicach, z której bramki/gate odlatuje Twój samolot i po prostu czekasz aż zaczną wpuszczać.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:40   #339
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

To nie będzie mój pierwszy lot, ale pierwszy tanimi liniami
Przewoźnik określa maksymalne wymiary bagażu podręcznego - w jaki sposób jest to mierzone? Z twardą walizką nie ma problemu, a co z plecakami i torbami?

Powiedzmy że max wymiary bagażu to 20x30x40, a moja torba ma 30x40x50, ale jeśli nie zapakuję jej w pełni, to da się "ścisnąć" do maksymalnych dopuszczalnych wymiarów - czy w takim wypadku zostanę wpuszczona z bagażem na pokład? Nie potrzebuję wielu rzeczy, ale nie mam się w co spakować, moja miękka torba przekracza o parę cm dopuszczalne wymiary
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 12:25   #340
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
To nie będzie mój pierwszy lot, ale pierwszy tanimi liniami
Przewoźnik określa maksymalne wymiary bagażu podręcznego - w jaki sposób jest to mierzone? Z twardą walizką nie ma problemu, a co z plecakami i torbami?

Powiedzmy że max wymiary bagażu to 20x30x40, a moja torba ma 30x40x50, ale jeśli nie zapakuję jej w pełni, to da się "ścisnąć" do maksymalnych dopuszczalnych wymiarów - czy w takim wypadku zostanę wpuszczona z bagażem na pokład? Nie potrzebuję wielu rzeczy, ale nie mam się w co spakować, moja miękka torba przekracza o parę cm dopuszczalne wymiary
Ściśnięta torba do wymiarów powinna przejść.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 08:15   #341
alanek1alan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Czasami przed stanowiskami odprawy stoją takie stojaki gdzie można zmierzyć swoją walizkę. Zawsze są one z logo danej linii lotniczej którą lecisz. Rozejrzyj się na lotnisku na pewno znajdziesz i tam możesz przymierzyć swoją torbę/walizkę czy spełnia wymogi bagażu podręcznego.
alanek1alan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-10, 08:24   #342
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Co prawda nie jest to mój pierwszy lot samolotem ...Ale pierwszy raz nie będę miała bagażu rejestrowanego. Lecę tylko z bagażem podręcznym i tam też muszę spakować wszystkie potrzebne mi skarby. I stąd moje pytanie : czy na pokład mogę zabrać np perfumy (30ml) , dezodorant ( oczywiście rozmiary mini). Perfuma będzie prezentem i nie chce , żeby mi je wyrzucili zastanawia mnie również czy mogę zabrać jakieś czekoladki , słodycze itp ...Będę leciała aerlingusem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 13:52   #343
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Co prawda nie jest to mój pierwszy lot samolotem ...Ale pierwszy raz nie będę miała bagażu rejestrowanego. Lecę tylko z bagażem podręcznym i tam też muszę spakować wszystkie potrzebne mi skarby. I stąd moje pytanie : czy na pokład mogę zabrać np perfumy (30ml) , dezodorant ( oczywiście rozmiary mini). Perfuma będzie prezentem i nie chce , żeby mi je wyrzucili zastanawia mnie również czy mogę zabrać jakieś czekoladki , słodycze itp ...Będę leciała aerlingusem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chcę być niegrzeczna ale co to jest perfuma?

Tak, perfumy o pojemności 30 ml mogą być przewożone w bagażu podręcznym. Zresztą każdy przewoźnik na swojej stronie podaje konkretne wymogi co do przewozu, ale nie spotkałam się, aby nie można było przewieźć 30 stki miłego lotu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 13:57   #344
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Dzięki za odp.
Nie ..wcale nie było to niegrzeczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 17:39   #345
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Trzeba czytać regulaminy przewoźników. Różne mogą też być zasady na wybranych trasach.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 14:47   #346
awesooming
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 71
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Hej!
Będe leciała WizzAirem tylko z bagażem podręcznym. Czy może mi ktoś powiedzieć jak to wygląda?
Zawsze leciałam czarterami, tam problemów nie mam. Wchodzę na lotnisko i idę zostawić bagaż do luku? mogę mieć małą torebkę na telefon, portfel i dokumenty?
Ryanair ma wszystko ładnie wyjaśnione, a tu mam wątpliwości. Pomożecie?
__________________

awesooming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 14:50   #347
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Bagażu podręcznego nie musisz nigdzie nadawać, idziesz z nim normalnie do kontroli. Natomiast nie możesz mieć żadnej torebki chyba że wykupisz pierwszeństwo wejścia na pokład, wtedy można mieć małą torebkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 13:50   #348
pewcia_13
Przyczajenie
 
Avatar pewcia_13
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Pierwszy mój lot wspominam słabo, bo były niezłe turbulencje. Jak wysiadła to powiedziałam nigdy więcej, ale jakoś z czasem się przełamałam
__________________
Bo czasem żeby coś zdobyć, trzeba się temu poddać.

pewcia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-04, 09:17   #349
Sarkove
Przyczajenie
 
Avatar Sarkove
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 26
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Ja swój pierwszy lot wspominam bardzo dobrze, jakbym miała komuś coś polecać to przede wszystkim więcej odwagi, wziąć gumę na pokład bo uszy mocno strzelają i ciekawą książkę Nawet ostatnio pisałam artykuł na moim blogu o xxx Jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam do lektury
__________________
Zapraszam na moj blog sarkove.pl - blog lifestylowy, o modzie, urodzie i stylu życia

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2018-08-06 o 06:00
Sarkove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-14, 12:33   #350
wilpane
Przyczajenie
 
Avatar wilpane
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Ja się bardzo bałam pierwszego lotu, bo byłam w ciąży, ale całe szczęście wszystko poszło dobrze
wilpane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 22:31   #351
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

około 5 lat temu pierwszy raz leciałam. Bałam się bardzo, bo leciałam sama. Lot ogólnie wspominam bardzo dobrze, tylko lądowanie było dla mnie okropne, z tego względu że bolały uszy i głowa.. nie pomogła ani guma do żucia, ani woda.
teraz 4 września, przede mną kolejny już lot .
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 09:13   #352
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez lady666macbeth Pokaż wiadomość
około 5 lat temu pierwszy raz leciałam. Bałam się bardzo, bo leciałam sama. Lot ogólnie wspominam bardzo dobrze, tylko lądowanie było dla mnie okropne, z tego względu że bolały uszy i głowa.. nie pomogła ani guma do żucia, ani woda.
teraz 4 września, przede mną kolejny już lot .
Zatkaj nos i usta i próbuj tak robić jakbyś chciała wydmuchać powietrze. Pomaga to wyrównać ciśnienie i uśmierza ból
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 09:01   #353
fancy_45
Przyczajenie
 
Avatar fancy_45
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Bała się pierwszego lotu, a okazał się super przyjemny
__________________
fancy_45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 07:35   #354
sabina994
Przyczajenie
 
Avatar sabina994
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Za tydzień lecę pierwszy raz do Hiszpanii do cioci, zobaczymy jak to przeżyje
sabina994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 09:40   #355
Monia836
Przyczajenie
 
Avatar Monia836
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 15
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Pierwszy raz będę leciała w niedzielę enterem do Grecji. Boję się trochę ale dam radę. Lece z chłopakiem to za rękę będzie mnie trzymał. Podobno jak się samolot prostuje to dziwne uczucie jest
Monia836 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 18:24   #356
Paulinka19956
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 35
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Czy do bagazu podrecznego wsrod kosmetykow moze byc dezodorant?
Mam bagaz do 10 kg, czy to waga lacznie z walizka czy sama zawartosc? Wazycie sobie przed wyjazdem walizke, zeby sprawdzic czy nie przekraczacie wagi?
Paulinka19956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 20:07   #357
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez Paulinka19956 Pokaż wiadomość
Czy do bagazu podrecznego wsrod kosmetykow moze byc dezodorant?
Mam bagaz do 10 kg, czy to waga lacznie z walizka czy sama zawartosc? Wazycie sobie przed wyjazdem walizke, zeby sprawdzic czy nie przekraczacie wagi?
Ja zawsze sprawdzam. Wydaje mi się, że chodzi o łączną wagę. Do podręcznego nie brałabym dezodorantu, choć może nie jest to problem.
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 23:39   #358
Paulinka19956
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 35
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

A czy ma znaczenie co mam w drugim bagażu? Tzn tym mniejszym? Chciałam do małego plecaka schować kosmetyczkę z kosmetykami typu puder cienie czy róż tak żeby nie marnować miejsca w walizce. Czy zawartość tego mniejszego bagażu tez będzie sprawdzana?

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Bo rozumiem ze te 10 kg dotyczy tylko walizki? Czy walizki i małego bagażu podręcznego? Lecimy ryanairem według którego jeden pasaże może zabrać jedna sztukę bagażu podręcznego o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 oraz jeden mały bagaż o wymiarach maksymalnych 35 x 20 x 20. I czy wy ważycie w domu te walizki czy na oko się pakujecie? Jedziemy na kilka dni ale wiadomo wezmę kilka tiszertow sweter długa bluzkę dżinsy bielizna skarpety i kosmetyczka z płynami i cienka lekka kurtka na deszcz. To dużo?
Paulinka19956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 12:56   #359
ilona_1982
Przyczajenie
 
Avatar ilona_1982
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Ja mam złe wspomnienia, bo pierwszy raz jak leciałam to były turbulencje i boje się latac
ilona_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 06:38   #360
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Dziewczyny, lecę do Anglii Ryanairem tylko z bagażem podręcznym. Czy będę mogła wnieść na pokład suchy szampon Baptiste, standardowych rozmiarów? Wyczytałam, ze ma on 200ml limit 100ml dotyczy także takich aerozoli?
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-21 18:08:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.