Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-16, 15:48   #361
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Ja sie przymierzam do zakupu 4 kremow bb wyczytalam wiele i chyba te beda naoodpowienbiejsze do mojej cery:


1." The Saem Skin Fit Silk Finish cream bb"


2." The Face Shop Face iT POWER Perfection bb cream "(odcien 1-light beige) ten krem bb polecany jest rowniez dla mezczyzn


3." ElishaCoy Always Baby bb cream "


4."MISSHA PERFECT COVER" (nr 21)
Jeśli masz cerę skłonną do zapychania,to od razu odrzuć pozycję number 4
Ma olej mineralny w składzie i całą litanię innych potencjalnych zapychaczy
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 15:50   #362
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

a co wogóle sadzicie o bb cremach ?
warto uzywac, czy nie ma co sie zapychac nimi
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 16:07   #363
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a co wogóle sadzicie o bb cremach ?
warto uzywac, czy nie ma co sie zapychac nimi
Na samym początku używania BB creamów byłam zachwycona,można sporo ukryć,a cera w nich wygląda naprawdę naturalnie,żaden podkład nie da takiego efektu
Po zmyciu buzia nie wyglądała na zmęczoną,ale co z tego jeśli powoli się zapychała.
Wszystkie silikony,których jest w BB zazwyczaj masa (dlatego tak pięknie wyglądają na skórze ),gromadziły się pod skórą i codziennie były jakieś zanieczyszczenia.
Tak więc wraz z upływem czasu efekt fascynacji mi jednak minął.
Druga sprawa - ciężko dobrać kolor,nawet w tych ciemnych wyglądałam jak córka młynarza,aczkolwiek osoby z małą skłonnością do zapychania i bardzo jasną cerą powinny być zadowolone.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 17:51   #364
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Na samym początku używania BB creamów byłam zachwycona,można sporo ukryć,a cera w nich wygląda naprawdę naturalnie,żaden podkład nie da takiego efektu
Po zmyciu buzia nie wyglądała na zmęczoną,ale co z tego jeśli powoli się zapychała.
Wszystkie silikony,których jest w BB zazwyczaj masa (dlatego tak pięknie wyglądają na skórze ),gromadziły się pod skórą i codziennie były jakieś zanieczyszczenia.
Tak więc wraz z upływem czasu efekt fascynacji mi jednak minął.
Druga sprawa - ciężko dobrać kolor,nawet w tych ciemnych wyglądałam jak córka młynarza,aczkolwiek osoby z małą skłonnością do zapychania i bardzo jasną cerą powinny być zadowolone.
AKtorych kremow bb uzywalas? I KTORY krem bb dostepny na rynku ma najwieksze krycie? i ma odcien WANILIA lub brzoskwinia? Co do zapchania to slyszalam ze zeby krem bb nie zapychal trzeba go porzadnie zmyc -bardzo trudno go zmyc, mocno gleboko siedzi i wtedy nie ma problemu zapychania ,a istnieja tez kremy bb o lzejszym skladzie bardziej przyjaznym

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Po zmyciu buzia nie wyglądała na zmęczoną, .
Mi po zmyciu prawie kazdego podkladu cera wygladala na zmeczona JAKKBY ZADUSZONA Pory jakby wieksze byly-rozszerzone , mineralY NIE PWOODOWALY TEGO

-Aczy kremy bb -wbiajaja sie w niedoskonalosci skory takie jak:pory,linie,zamrszczki ,blizny?-i jeszcze bardziej je uwydatniaja ? czy nie nie powoduja tego? bo niestety podklady tak wlasnie robia...

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-05-16 o 17:55
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 18:35   #365
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
AKtorych kremow bb uzywalas? I KTORY krem bb dostepny na rynku ma najwieksze krycie? i ma odcien WANILIA lub brzoskwinia? Co do zapchania to slyszalam ze zeby krem bb nie zapychal trzeba go porzadnie zmyc -bardzo trudno go zmyc, mocno gleboko siedzi i wtedy nie ma problemu zapychania ,a istnieja tez kremy bb o lzejszym skladzie bardziej przyjaznym

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------


Mi po zmyciu prawie kazdego podkladu cera wygladala na zmeczona JAKKBY ZADUSZONA Pory jakby wieksze byly-rozszerzone , mineralY NIE PWOODOWALY TEGO

-Aczy kremy bb -wbiajaja sie w niedoskonalosci skory takie jak:pory,linie,zamrszczki ,blizny?-i jeszcze bardziej je uwydatniaja ? czy nie nie powoduja tego? bo niestety podklady tak wlasnie robia...
Używałam wielu BB,nie pamiętam teraz z marszu wszystkich nazw
Natomiast jeśli potrzebujesz dużego krycia,to fajnie będzie się spisywał dr.jart silver.
Jest w odcieniu takim jakby szaro-żółtym,jednak w BB-creamach kwestia idealnego odcienia nie jest aż tak ważna,bo naprawdę ładnie same dostosowują się do skóry.
Innisfree Eco natural cover - też fajne krycie,składowo jak na BB też az tak nie straszy
Jeśli chodzi o zmywanie,to do demakijażu przywiązuję dużą uwagę,sprawdzałam wacikiem po myciu czy jest czysta i produkty których używałam,radziły sobie z uprzatnięciem bebika z twarzy
Nie zapobiegło to jednak powolnemu zanieczyszczaniu się cery,tak jak pisałam mają sporo silikonów i innych substancji "be" dla skóry,więc trzeba uważać,tym bardziej jeśli masz cerę skłonna do zapychania.
Nie podkreślają jednak zmarszczek,czy blizn. Bardziej właśnie wygładzają i rozświetlają twarz.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 18:48   #366
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

a bb powoduja starzenie sie skóry?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 18:59   #367
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a bb powoduja starzenie sie skóry?
posiadają spf i pa więc opóźniają

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Na samym początku używania BB creamów byłam zachwycona,można sporo ukryć,a cera w nich wygląda naprawdę naturalnie,żaden podkład nie da takiego efektu
Po zmyciu buzia nie wyglądała na zmęczoną,ale co z tego jeśli powoli się zapychała.
Wszystkie silikony,których jest w BB zazwyczaj masa (dlatego tak pięknie wyglądają na skórze ),gromadziły się pod skórą i codziennie były jakieś zanieczyszczenia.
Tak więc wraz z upływem czasu efekt fascynacji mi jednak minął.
Druga sprawa - ciężko dobrać kolor,nawet w tych ciemnych wyglądałam jak córka młynarza,aczkolwiek osoby z małą skłonnością do zapychania i bardzo jasną cerą powinny być zadowolone.
najwidoczniej nie zmywałaś silikonów
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 19:52   #368
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
posiadają spf i pa więc opóźniają

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------



najwidoczniej nie zmywałaś silikonów
tak to wiem, bardziej mi chodzi czy przez te silikon nie maja jakiegoś złgo wpływu na cerę
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 19:53   #369
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tak to wiem, bardziej mi chodzi czy przez te silikon nie maja jakiegoś złgo wpływu na cerę
jeśli będziesz je dobrze zmywać to nie powinny Ci zaszkodzić
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 20:26   #370
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
jeśli będziesz je dobrze zmywać to nie powinny Ci zaszkodzić
a to ze w dzien bede je miec to że tak powiem nie szkodzi?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 23:00   #371
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tak to wiem, bardziej mi chodzi czy przez te silikon nie maja jakiegoś złgo wpływu na cerę
Nie ma ,ale wszystko z umiarem jak z wszystkim i kremy bb zmywac najlepiej sciereczka z mikrofibry -zeby wszystko doglebnie oczyscic ze skory
Znalazlam blog na ktorym dziewczyna przetestowala wszystkie kremy bb oryginalne dostepne na rynku pokazuje swache tutaj- http://mllou.blogspot.com/




A do moejje listy kremow bb dorzucam takze:
-"Dr jart Silver bb cream " i " Skin 79 Intense Classic bb cream"-bo obydwa podobno kryja najlepiej i nie sa jakies rozowe-pomaranczowe... I jeszcze kusi mnie "Hera mineral bb cream"
Ja szukam w odcieniu waniliowym ,lub brzoskwiniowym dosyc dobrze kryjacy

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-05-16 o 23:08
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 08:49   #372
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

hej dziewczynki
mam mały albo i duży problem.

wczoraj wieczorem podczas kapieli zrobilam sobie zwykły peeling jak zawsze i umylam twarz żelem effaclar a potem na koniec cethapil, odczulam po cethapilu pieczenie wokol ust od nosa az do brody. pierwszy raz chociaz to trio kosmetykow jest ze mna juz troche czasu.

no i mineły chyba dwie godziny zapomnialam ze mnie tam piekło i nalozylam sobie olejek 0,5 % z retinolem no i czułam mrowienie jak zawsze.
rano się budzę a w tych miejsach gdzie wczoraj mialam podraznienie mam takie żółto pomaranczowe plamy ,nie sa mocno rażące nie widac ich z daleka ale w lusterku rano od razu je zobaczylam, jakby ten olejek w te podraznione miejsca "wszedł" .
jestem w szoku nigdy z czymś takim się nie spotkałam, czy to w ogóle możliwe?
w ogole ide na laser na naczynka a potem zbieram się chyba na jakies zabiegi kwasowe u dermatologa bo moja buzia wyglada coraz gorzej.. pryszcze,zaskórniki, wielkie pory na policzkach.
masakra

ktoras z was miala serie kwasów? mi zależy na ujednoliceniu kolorytu i zwężeniu porów, bo wiem ze pryszcze jak były tak będą .
kuracja antybiotykami nie pomogła , tzn pomogła na 3 miesiące potem wszystko wróciło .
__________________
http://instagram.com/ccamillac

Edytowane przez Star90
Czas edycji: 2012-05-17 o 08:51
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 11:52   #373
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Nie ma ,ale wszystko z umiarem jak z wszystkim i kremy bb zmywac najlepiej sciereczka z mikrofibry -zeby wszystko doglebnie oczyscic ze skory
Znalazlam blog na ktorym dziewczyna przetestowala wszystkie kremy bb oryginalne dostepne na rynku pokazuje swache tutaj- http://mllou.blogspot.com/




A do moejje listy kremow bb dorzucam takze:
-"Dr jart Silver bb cream " i " Skin 79 Intense Classic bb cream"-bo obydwa podobno kryja najlepiej i nie sa jakies rozowe-pomaranczowe... I jeszcze kusi mnie "Hera mineral bb cream"
Ja szukam w odcieniu waniliowym ,lub brzoskwiniowym dosyc dobrze kryjacy
Z tego co pamiętam,to Hera miała właśnie różowe podtony.
Lioele Triple solution też jest fajny,dobrze kryjący,ale odcień ma ciemniejszy od dr jart silver.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 13:05   #374
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

sorry dziewczyny za spozniona odpowiedz. co do kremu aktywnego alva rhassoul - na pewno nie spasuje kazdemu, ale poki co na watku o naturalnych kosmetykach dziewczyny z przetluszczajaca sie cera sa zadowolone. jak widac na przykladzie Lorri, moze byc tez inaczej. mysle jednak, ze warto sprobowac.
krem jest raczej matujacy, ale tez lekko nawilza
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 16:57   #375
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny, polecacie może jakieś suplementy diety, które zmniejszają przetłuszczanie się skóry? Brałam kiedyś Silicę, bo wyczytałam, że pomaga w walce z przetłuszczaniem, ale niestety nic nie dalo. Mam straszny problem z tłustą cerą i bardzo mnie to męczy :/ Zaznaczam, że buzię nawilżam, nie wysuszam, ale to nic nie daje.
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:25   #376
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

moze dobrze by bylo przebadac hormony? podobno ekstrakt z wierzbownicy dziala troche na hormony i tym samym zmniejsza przetluszczanie...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 07:52   #377
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Oj kurcze, a ja właśnie od ponad miesiąca testuje sobie kremy BB Missha (Perfect Cover i Vita Matte) oraz Skin'a Classic Balm. Mam cerę tłustą, przy okazji przesuszajacą się. I zaskórniki, wypryski, cuda.. chata bogata.

Odkąd odeszłam od kremów sklepowych na rzecz żelu hialuronowego mieszanego z olejem tamanu lub serum z mącznicy lekarskiej - moja cera jest znaacznie lepsza. Rzadko kiedy występują mi jakieś wyprysk, chyba koloryt nawet się poprawił a na pewno cera jest ładnie nawilżona i nie mam takiego problemu z przetłuszczaniem. Natomiast przygody z Vichy Normaderm, Avene, właściwie wszystkie inne sklepowe (łącznie z cetaphilem) to była jakaś porażka - cera wiecznie podrażniona, przetłuszczała się a wypryski jak były tak były (zwłaszcza przez podkłady)
Ponadto 1-2 x w tygodniu traktuję się peelingiem b. mocnym z Ziaji - ciężki kaliber, ale widać efekty po pewnym czasie - wyraźne oczyszczenie cery.

Uważam też, że mój dobry czas z cerą to też duża zasługa tych kremów BB..
Ogólnie moim faworytem jest Missha Vita Matte - ładnie wyrównuje koloryt, nadając lekki efekt glow, do tego mimo, że jest najjaśniejszy z trzech omawianych, najlepiej się dostosowuje do mojej śniadej (!) i teraz opalonej cery. Plus ładnie się trzyma i świetnie matuje (na cały dzień)

Jestem też zadowolona z Perfect Cover - co prawda jego odcień i krycie jest raczej dziwaczne i nadaje szarawy/różowawy odcień skórze, ale jakoś się dopasowuje po czasie.

Classic Balm - kompletna porażka. Ponoć najlepszy do śniadych cer, ale dla mnie za jasny, nie dopasowuje się, przetłuszcza mi się twarz a do tego wyglądam jakbym miała mąkę na twarzy. Nie wiem dlaczego, bo ten krem na dobre opinie na wizażu!

I tkwiłam sobie w tym zachwycie do kremów bb missha, a tu nagle czytam o zapychaniu cery przez Misshe. I tak sobie myślę, że może mi to zapychanie wyjdzie po czasie? Faktycznie po Vita Matte już 2 x zdarzyło mi się, że wyskoczyły mi jakieś 2-3 głęboko podskórne duże wypryski (głównie na linii pod oczami;/), których ciężko się pozbyć i jakich już 100 lat nie miałam (mam 26 lat)

Zamówiłam sobie próbkę Dr. Jart Silver'a zobaczymy jak to będzie. Ogólnie szkoda, bo mi ta Missha Matte bardzo podpasowałam - jakoś fajnie wnika w pory, że daje bardzo naturalny i zdrowy efekt ładnej cery. Ale jeśli mają mi wyskakiwać takie wulkany to ja dziękuję..

Przy okazji czy ktoś przy cerze tłustej stosował olej z nasion czarnej porzeczki? Zakupiłam właśnie, ale boję się, że będzie zapychał. Ogólnie może jesteście w stanie polecić jakiś dobry olej do cery tłustej? Chętnie coś na wyrównywanie przebarwień - właśnie zamówiłam olejową wit. C z Naturalisa.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-05-18 o 09:12
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 09:13   #378
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Przy okazji czy ktoś przy cerze tłustej stosował olej z nasion czarnej porzeczki? Zakupiłam właśnie, ale boję się, że będzie zapychał. Ogólnie może jesteście w stanie polecić jakiś dobry olej do cery tłustej? Chętnie coś na wyrównywanie przebarwień - właśnie zamówiłam olejową wit. C z Naturalisa.[/QUOTE]

Ja miałam ten olej z mazideł i mi nie podpasował, bo wyskakiwały mi po nim takie podskórne krostki, których od baardzo dawna nie miałam, aż w końcu się przeterminował.
Daj znać jak będzie się sprawowała witaminka
__________________
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 09:22   #379
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Oj to niedobrze. No nic, najwyżej będę go używać 2x w tygodniu i tak wyglądam po nim jak górnik, który wyszedł prosto z kopalni. A olej z wiesiołka?

Chyba zrobiłam zatem słaby zakup z tą porzeczką, też mam ją z mazideł. Ogólnie użyłam go dziś na noc 1 raz i nic mi póki co się nie pojawiło (oprócz tego co mam już od wczoraj pod oczami). Cera rano ładna, rozjaśniona i miękka, no ale wiadomo.. przy tłustej cerze podstawą jest nie zapychanie.

A olejową witaminkę dam znać jak tylko zacznę używać, mówią, że na efekty trzeba parę miesięcy poczekać, więc zobaczymy..

Póki co najwyraźniej jedyną pewną rzeczą jest olej z tamanu

Jeszcze testuje hydrolat geraniowy i kocankę - pierwsze wrażenia dobre: zero efektu ściągnięcia i przyjemna, miękka cera. Zapach też ok.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 15:26   #380
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a to ze w dzien bede je miec to że tak powiem nie szkodzi?
nie powinno
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 21:14   #381
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
nie powinno
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 17:46   #382
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Oj kurcze, a ja właśnie od ponad miesiąca testuje sobie kremy BB Missha (Perfect Cover i Vita Matte) oraz Skin'a Classic Balm. Mam cerę tłustą, przy okazji przesuszajacą się. I zaskórniki, wypryski, cuda.. chata bogata.

Odkąd odeszłam od kremów sklepowych na rzecz żelu hialuronowego mieszanego z olejem tamanu lub serum z mącznicy lekarskiej - moja cera jest znaacznie lepsza. Rzadko kiedy występują mi jakieś wyprysk, chyba koloryt nawet się poprawił a na pewno cera jest ładnie nawilżona i nie mam takiego problemu z przetłuszczaniem. Natomiast przygody z Vichy Normaderm, Avene, właściwie wszystkie inne sklepowe (łącznie z cetaphilem) to była jakaś porażka - cera wiecznie podrażniona, przetłuszczała się a wypryski jak były tak były (zwłaszcza przez podkłady)
Ponadto 1-2 x w tygodniu traktuję się peelingiem b. mocnym z Ziaji - ciężki kaliber, ale widać efekty po pewnym czasie - wyraźne oczyszczenie cery.

Uważam też, że mój dobry czas z cerą to też duża zasługa tych kremów BB..
Ogólnie moim faworytem jest Missha Vita Matte - ładnie wyrównuje koloryt, nadając lekki efekt glow, do tego mimo, że jest najjaśniejszy z trzech omawianych, najlepiej się dostosowuje do mojej śniadej (!) i teraz opalonej cery. Plus ładnie się trzyma i świetnie matuje (na cały dzień)

Jestem też zadowolona z Perfect Cover - co prawda jego odcień i krycie jest raczej dziwaczne i nadaje szarawy/różowawy odcień skórze, ale jakoś się dopasowuje po czasie.

Classic Balm - kompletna porażka. Ponoć najlepszy do śniadych cer, ale dla mnie za jasny, nie dopasowuje się, przetłuszcza mi się twarz a do tego wyglądam jakbym miała mąkę na twarzy. Nie wiem dlaczego, bo ten krem na dobre opinie na wizażu!

I tkwiłam sobie w tym zachwycie do kremów bb missha, a tu nagle czytam o zapychaniu cery przez Misshe. I tak sobie myślę, że może mi to zapychanie wyjdzie po czasie? Faktycznie po Vita Matte już 2 x zdarzyło mi się, że wyskoczyły mi jakieś 2-3 głęboko podskórne duże wypryski (głównie na linii pod oczami;/), których ciężko się pozbyć i jakich już 100 lat nie miałam (mam 26 lat)

Zamówiłam sobie próbkę Dr. Jart Silver'a zobaczymy jak to będzie. Ogólnie szkoda, bo mi ta Missha Matte bardzo podpasowałam - jakoś fajnie wnika w pory, że daje bardzo naturalny i zdrowy efekt ładnej cery. Ale jeśli mają mi wyskakiwać takie wulkany to ja dziękuję..

Przy okazji czy ktoś przy cerze tłustej stosował olej z nasion czarnej porzeczki? Zakupiłam właśnie, ale boję się, że będzie zapychał. Ogólnie może jesteście w stanie polecić jakiś dobry olej do cery tłustej? Chętnie coś na wyrównywanie przebarwień - właśnie zamówiłam olejową wit. C z Naturalisa.
Chyba najbardziej PEWNY OLEJ- dla cery tlustej do codziennego smarowania to OLEJ TAMANU

A co do KREMOW BB - to jadla cery tlustej po wyczytaniu chyba wszystkiego na temat kremow bb zrobilam sobie liste wybrancow ktorych trzeba przetestowac ,chociaz w probkach
sa to :


1.The Saem Skin fit Silk Finish bb cream


2.The face shop face it power perfection bb cream (odcien light beige-1)


3.ElishaCoy Always Baby bb cream


4.Lioele Dollish veil vita bb cream


5.Skin 79 bb cream INTENSE CLASSIC


6. Dr. Jart SILVER bb cream




DLACZEGO TE ? poniewaz najlepiej kryja z kremow bb- sa najtrwalsze -wygladzaja -wygladaja zdrowo na twarzy -nie maja odcieni rozowych -pomaranczowych lub szarawych -ktore sprawiaja ze skora niezdrowo wyglada..



Oczywiscie zaczne od probek (6 sztuk),bo tak jakbys miala kupowac pelne opakowania tych kremow bb to chyba bym zbankrutowala..

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Oj
Zamówiłam sobie próbkę Dr. Jart Silver'a zobaczymy jak to będzie. Ogólnie szkoda, bo mi ta Missha Matte bardzo podpasowałam - jakoś fajnie wnika w pory, że daje bardzo naturalny i zdrowy efekt ładnej cery. Ale jeśli mają mi wyskakiwać takie wulkany to ja dziękuję..

.
TO daj znac jak sie sprawdzil na twojje skorze krem bb DR.JART SILVER

A twoim zdaniem ktory krem bb lepszy MISSHA PERFECT COVER czy MISSHA VIT MATE? (dlaczego?) sadze ze masz tlusta skore z niedoskonalosciami?(wagry ,pory itp)?

Ja poszukuje bb cream taki ktory

-nie bedzie sie zbijal w niedoskonalosci i jeszcze bardziej je uwydatnial -jak to robi sporo podkladow wbrew pozorom..

-zeby byl trwaly

-zeby nie zapychal


-zeby mial odcien waniliowy lub brzoskwiniony

NIE JaKIS SZARY ,pomaranczowy lub rozowy

-zeby ladnie zdrowo wygladaj na skorze

-ZEBY NIE DUSIL -nie pocil skory

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-05-19 o 17:39
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 22:11   #383
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja się przerzuciłam teraz na olej arganowy i używam go z kwasem hialuronowym na dzień i na noc. Cera jest ładnie nawilżona, ale niestety przetłuszcza się nadal i tu nie ma poprawy :/
Kremy BB nie mają najlepszych składów jednak, przerobiłam większość i żaden nie sprawdził się u mnie na tyle dobrze, żebym chciała go używać regularnie.
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 09:17   #384
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Który lepszy? Ja wolę matte za efekt glow i jakieś takie lepsze dopasowywanie się do cery pomimo jaśniejszego odcienia niż 23 Perfect . No i mi po nim naprawdę nie przetłuszcza się cera. Jeśli chodzi o trwałość to chyba oba nie szaleją w tym względzie, ale biorąc pod uwagę np. Bourjois.. to są trwałe.

Perfect Cover w moim odczuciu daje jakieś szare pigmenty, trochę się dopasowywuje, ale też nie jakoś szałowo.

Słyszalam, że Matte ma jakiegoś swojego ciemniejszego odpowiednika - Moisture. Musze rozważyć zakup próbki.

Pod względem krycia oba nie są fenomenalne. Kryją, ale ten szary pigment sprawia chyba, że cera w miejscach zaczerwienień wygląda dosyć dziwnie.

Tyle, że ja je cenie, bo mnie nie zapychają. Po wszystkich podkładach sklepowych popołudniu miałam wypryski.. po tych nie mam. Testować będę Dr Jarta, zobaczymy.

Już 3x na noc użyłam oleju porzeczkowego i nie zauważyłam żadnego zapychania! Zobaczymy jak będzie dalej
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 12:01   #385
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
ja się przerzuciłam teraz na olej arganowy i używam go z kwasem hialuronowym na dzień i na noc. Cera jest ładnie nawilżona, ale niestety przetłuszcza się nadal i tu nie ma poprawy :/
Kremy BB nie mają najlepszych składów jednak, przerobiłam większość i żaden nie sprawdził się u mnie na tyle dobrze, żebym chciała go używać regularnie.
ja musze wreszcie wypróbowac ten olej arganowy na twarz


a nie zapchał cię?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 08:35   #386
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja sobie od paru dni używam też wiesiołka i mam wrażenie, że daje świetne efekty. Używam go na dzień (!), kilka kropli do żelu hialuronowego. Super się wchłania, zapach jest neutralny, ekstra wygładza i zmiękcza skórę. Będę obserwować czy nie zapycha, ale byłaby straszna szkoda, bo w porównaniu do porzeczkowego, daje wg mnie namacalne efekty.

Jakie testowałyście jeszcze olejki?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 12:34   #387
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja sobie od paru dni używam też wiesiołka i mam wrażenie, że daje świetne efekty. Używam go na dzień (!), kilka kropli do żelu hialuronowego. Super się wchłania, zapach jest neutralny, ekstra wygładza i zmiękcza skórę. Będę obserwować czy nie zapycha, ale byłaby straszna szkoda, bo w porównaniu do porzeczkowego, daje wg mnie namacalne efekty.

Jakie testowałyście jeszcze olejki?
Polecam olej z porzeczki rafinowany (ZSK), nadal wartościowy (minimum 13% GLA), a znacznie przyjaźniejszy niż wersja surowa. Stosuję z potrójnym HA i na razie jestem bardzo zadowolona.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 17:24   #388
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja musze wreszcie wypróbowac ten olej arganowy na twarz


a nie zapchał cię?
nie, nie zauważyłam żadnego zapychania
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 21:03   #389
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
nie, nie zauważyłam żadnego zapychania
to fajnie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 15:51   #390
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja musze wreszcie wypróbowac ten olej arganowy na twarz

a nie zapchał cię?
Mnie arganowy zapchał
Może jeszcze raz spróbuję potraktować nim twarz, choć trochę się boję.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Polecam olej z porzeczki rafinowany (ZSK), nadal wartościowy (minimum 13% GLA), a znacznie przyjaźniejszy niż wersja surowa. Stosuję z potrójnym HA i na razie jestem bardzo zadowolona.
Na jakie problemy polecasz ten olej?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.