Imię Felicja - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-29, 11:36   #31
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Imię Felicja

Cytat:
Napisane przez _marcepanka_ Pokaż wiadomość
Tak trudno jest mi dokonać teraz wyboru, gdyż praktycznie funkcjonują już dwa imiona.
Zróbcie coś z tym w te albo we wte
Moja mama ma tak jak Wasza mała. Najpierw dziadek się uparł na imię X, babcia chciała Y. Potem nagle wszyscy domownicy włącznie z dziadkiem zaczęli od razu na nią mówić Y. W szkole, na podwórku to nadal była X. Podobno czasem nawet nie kojarzyła że przedszkolanka do niej coś mówi, bo przecież mama i tata mówią Y, a pani chodzi o jakąś X. Masakra... Teraz to dorosła kobieta, jedni ludzie mówią do niej X, inni Y. Po co to?

Swoją drogą nie wiem czemu ale mnie Twój mąż zdenerwował. No zgodzic się nie chciał, a teraz kurcze co...?

I jeszcze... zdecydowanie bardziej mi się podoba Felicja od Antoniny, ale opiniami ludzi i tak się nie przejmuj bo po pierwsze nigdy wszystkim nie dogodzisz, a po drugie Twoje dziecko i Twoja sprawa. Na imię mojego dziecka też ludzie dziwnie czasem reagują, kij im w oko, ja ludziom dziwnych/oklepanych/banalnych imion nie wytykam (co nie znaczy że mam coś np do "normalnych" i często spotykanych imion, bo nie mam - podałam to tylko jako odwrotność).
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 11:39   #32
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Imię Felicja

Felcia

Skoro juz teraz sa 2 imiona to pewnie juz tak zostanie

Moj brat ma na imie Tomasz, ale odkad pamietam w domu i dla przyjaciol zawsze byl Lukasz, nawet nauczyciele w szkole podst,mowili do niego Lukasz. Zreszta on sam nigdy nie lubil imienia Tomek i mial zal do rodzicow ze nie zmienili mu imienia. Jedyna osoba ktora mowi do niego Tomek- jest jego zona
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 12:04   #33
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Imię Felicja

Jak dla mnie Felicja "trąci myszką", kojarzy mi sie z taką niedzisiejsza ciotką pachnącą tym takim środkiem na mole (nie pamiętam jak to się nazywało- teraz już są chyba lepsze, bez tego smrodu)

Antonina mi się podoba choć kojarzy mi się trochę z osobą taką "ą ę" ale już lepsze od Felicji

Ale oczywiście to Wasza decyzja jak nazwać dziecko
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:58   #34
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Imię Felicja

Mnie się i jedno i drugie w sumie kojarzy z ciotką
Ale na pewno nie chciałabym mieć na imię Antonina.
Zmieniajcie na Felicję, ładniejsze i nie oklepane.
Może nie będą wołać na nią Felka
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 15:36   #35
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Imię Felicja

znam jedną osobę która ma na imiona Regina Felicja.
Wszyscy wołamy na nią "dolewka" albo re-fill sama przedstawia się jako FILA, za nazwanie ją "felą' obraża się.
a teraz o moich upodobaniach- nienawidzę zdrobnień, nigdy nie zdrabniam niczyjego imienia, no chyba, ze ktoś sobie specjalnie życzy, więc oceniam tylko pełne brzmienie imienia- Antonina podoba mi się, ale szanse na to, ze ktokolwiek będzie się pełnym imieniem zwracał do waszej córki są bliskie zeru (przynajmniej na razie, może gdy już będzie starą ciocią, wtedy prędzej), imię Felicja tez mi sie bardzo podoba.
Żadnego z nich nie brałabym pod uwagę gdybym wybierała imię dla potencjalnej córki, ale z tych dwóch zdecydowanie bardziej podoba mi się FELICJA i gdybym miała ultimatum postawione np. przez męża że albo "antonina" albo "felicja"to wolałabym tą drugą
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 19:57   #36
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Imię Felicja

moim zdaniem jesli dreczy cie kwestia znajomych, to wiesz, znajomi raz sie nauclzi antonina to sie naucza i drugiego imienia felicja. moim zdaniem poki mloda mloda jest, zmiencie imie na takie jak sie rodzinie podoba, a nie dalszemu kuzynostwu czy dziadkom
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 16:58   #37
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Imię Felicja

Cytat:
Napisane przez _marcepanka_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi.
Faktycznie nigdy nie będzie tak, że dane imię będzie się wszystkim podobało i nie o to mi chodzi, ale wiele osób wciąż próbuje mnie zniechęcić do tego imienia, że naszły mnie wątpliwości, mimo iż od lipca marzyłam by tak nazwać córeczkę.
Gdy ją urodziłam pod koniec września, mąż nadal się na Felicję nie chciał zgodzić. W końcu stanęło na Antosi. Bracia mówią na siostrę Fela bądź Felicja, starszy już nastolatek uważa, że to imię do siostrzyczki idealnie pasuje. Nawet mąż przyznał, że nasza córcia to taka Felka. Zastanawiamy się czy nie zmienić imienia na Felicję. Antosia jest jak dla mnie oklepana, zdrobnienia ma ładne, ale dla dziecka, nie dla nastolatki czy dorosłej kobiety. Poza tym w koło pełno Antków. A chciałabym uniknąć sytuacji aby w klasie było 2 Antosiów i moja Antosia.
Wszyscy jednak, mówią na córkę Antosia, bo tak powiedzieliśmy początkowo, że będzie się nazywała. Wszystko działo się jednak bardzo szybko. Potrzebny był akt urodzenia, w domu nawał obowiązków, mąż zagoniony, ja po porodzie. A teraz żałuję, że tak na szybko wybraliśmy imię. Skłaniam się wciąż ku Felicji, ale mam pewne wątpliwości widząc jak ludzie reagują na to imię. Nasz córeczka ma jednak dopiero 5 tygodni, więc teraz jest najlepszy moment by podjąć ostateczną decyzję. Mnie już natomiast tak zmęczył temat, że sama nie wiem już co robić. Z drugiej strony nie chciałabym żałować, że się początkowo ugięłam.
Imię Felicja bardzo mi się podoba. Zdrobnienie Fela, czy Felcia (tak mówiło się w domu o mojej cioci) niestety mniej, ale zdrobnienie jest mniej ważne, a poza tym to Wam ma się podobać. Możecie zostawić imię Antonina jako drugie.

Moja córka drugie imię ma ładne, ale też bardzo popularne, więc nie uległam naciskom tż (zwłaszcza, że zainteresował się tematem na IP) i na pierwsze ma Róża.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 16:57   #38
fifi 25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Imię Felicja

Moja córeczka ma na imię felicja i mimo, że nie byłam przekonana na początku do tego imienia (pomysł męża) to teraz je uwielbiam!!!! i zdrobnień jest tyle, ze jest z czego wybierac my mówimy fifi lub fila albo fela.
Wiesz ludzie zazwyczaj reagują bardzo entuzjastycznie i bardzo komplementuja to imie. jasne, ze spotkałam tez pare osób którym sie nie podobalo....ale to naprawde mniejszosc. Kilka znajomych zakochało sie w tym imieniu na tyle, ze planuja tak nazwac swoje coreczki, także popularność niestety pewnie bedzie rosła))))))))))) Pozdrawiam serdecznie
fifi 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 13:45   #39
bijkora
Rozeznanie
 
Avatar bijkora
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 869
Dot.: Imię Felicja

Fajne, teraz rzadko spotykane
__________________
Od 20.01.2013 mama Nadii


Włosomaniaczka

______________
Remont siebie 6 5 4 3 2 1
bijkora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 22:51   #40
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Imię Felicja

Dziękuję Wam za rady.
Widzę, że im dłużej się zastanawiamy, tym jest gorzej. Kilka dni temu postanowiłam, że nie będziemy mieszać, zostaniemy przy Toni. Ale gdy usłyszałam od znajomej z USC, że ostatnio rodzice nadali córce imię Felicja i jest to jedyna jak dotąd Felcia, zrobiło mi się przykro, że to nie moja Felcia.
I stwierdziłam, że córka tą Felcią powinna jednak zostać. Mąż też jest tego samego zdania.

Z drugiej strony, wszyscy łącznie z rodziną reagują dziwnie na to imię. Imię jest rzadko spotykane i obawiam się czy córka będzie z tym imieniem szczęśliwa.

Efekt jest taki, że nadal jestem pełna wątpliwości.
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 07:12   #41
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Imię Felicja

WIesz co, dla mnie to przesada trochę. Dorośli jesteście, zdecydujcie się na coś, ogarnijcie, za chwilę grudzień a wy nadal nie potaficie ustalić jak wasze dziecko ma na imię. Albo tak, albo siak i już, forum za was tego nie załatwi.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 11:24   #42
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Imię Felicja

A to prawda, że forum za nas tego nie załatwi i to nasza wyłącznie decyzja.
Daliśmy sobie jednak trochę czasu, ponieważ chcemy mieć 100% pewność. Taka zmiana bez specjalnego trybu możliwa jest tylko raz i jeśli mamy zmieniać musimy być pewni. Po oficjalnej zmianie temat zostanie zakończony. A teraz wciąż jest mimo wszystko otwarty.

Właściwie w głębi serca decyzja (wspólna) została już podjęta.

Pytam jedynie o opinie. Bo nie wiem czy jedynie w naszym otoczeniu imię budzi takie zdziwienie i nie za bardzo się podoba, czy ogólnie jest tak odbierane. Stąd zadanie pytania na forum.
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 13:45   #43
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Imię Felicja

ja mysle ze obecnie imiona sa tak niekiedy udziwnione i wymyslne ze nic juz nie dziwi- ani imie "zagramaniczne", ani starodawne ani uleganie imionowym modom- juz predzej sie pewne srodowiska zdziwia ze dziecko nazwiesz Ania czy Kasia- ze tak zwyczajnie no moze jakby ktos nazwal corke Rewolucja to by byl szok w dzisiejszych czasach
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 14:04   #44
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Imię Felicja

Cytat:
Napisane przez _marcepanka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Jak Wam się podoba imię Felicja? Wciąż spotykam się z różnymi reakcjami, również negatywnymi. Ja uwielbiam zdrobnienie Fela, Felka, Felusia, Felunia. Piękne jest też znaczenie imienia. Mąż chciałby Antoninę, ale nie lubię zdrobnienia Tosia. Poza tym, Tosiek jest sporo, a Antków jeszcze więcej. To mnie odpycha od tego imienia.
A jaka jest Wasza opinia?
To samo będzie tutaj.

Nie rozumiem takich wątków.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 22:45   #45
luskas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: Imię Felicja

podoba mi się coraz bardziej
luskas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 15:53   #46
eleonora81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 9
Dot.: Imię Felicja

Dlaczego patrzysz przez pryzmat małego dziecka z tymi skrótami ?
Kiedy będzie dorosła pozostanie Felicją , a nie Felą . Nasze pokolenie już nie stosuje takich skrótów . Tak było kiedyś , dziś to już swego rodzaju obciach kiedy zwracamy sie do kogos jakimś skrótem .
eleonora81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 19:00   #47
Janna_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 269
Dot.: Imię Felicja

Autorko, zmieniliście imię?

Bardzo podoba mi się imię Felicja. Nosi jej moja babcia i kiedyś uważałam, że jest okropne. Podobnie nie podobało się jej. Teraz jednak mi się odmieniło Co prawda, nie wiem czy nazwałabym tak córkę, bo jest to jednak dość niespotykane imię i raczej mało komu się podoba, raczej celowałabym w coś bezpieczniejszego by potem córka nie wstydziła się swojego imienia. Ale na pewno jest o wiele lepsze niż Antonina. Tosia okej, ale Antonina? No way.
__________________
City of stars
Just one thing everybody wants
There in the bars
And through the smokescreen of the crowded restaurants...
Janna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-29 20:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.