Krawcowa - uszycie płaszczyka, materiał - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 19:09   #1
Angel_of_Love
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2

Krawcowa - uszycie płaszczyka, materiał


A więc tak.
Chcę zlecić krawcowej uszycie płaszcza rozkloszowanego/asymetrycznego jak na zdjęciu.
http://szafiarenka.pl/upload/foto_ca...89_500x640.jpg
No i mam pytanko.
Lepiej jest: Kupić odpowiednią wielkość materiału na ten mój płaszcz (typowo zimowy materiał jest dość drogi) czy....no i tu tak dzisiaj wydumałam......kupić w sh jakiś gruby, długi zimowy płaszcz,w odpowiednim kolorze bardzo wielkiego rozmiaru, największego jaki znajdę (są takie m.in. na allegro )no i dać go krawcowej aby z tego "spadochronu" przerobiła/uszyła mi takie cudeńko.
Która opcja jest lepsza ?
Angel_of_Love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 19:32   #2
ana999ana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 435
Dot.: Krawcowa - uszycie płaszczyka, materiał

Cytat:
Napisane przez Angel_of_Love Pokaż wiadomość
A więc tak.
Chcę zlecić krawcowej uszycie płaszcza rozkloszowanego/asymetrycznego jak na zdjęciu.
http://szafiarenka.pl/upload/foto_ca...89_500x640.jpg
No i mam pytanko.
Lepiej jest: Kupić odpowiednią wielkość materiału na ten mój płaszcz (typowo zimowy materiał jest dość drogi) czy....no i tu tak dzisiaj wydumałam......kupić w sh jakiś gruby, długi zimowy płaszcz,w odpowiednim kolorze bardzo wielkiego rozmiaru, największego jaki znajdę (są takie m.in. na allegro )no i dać go krawcowej aby z tego "spadochronu" przerobiła/uszyła mi takie cudeńko.
Która opcja jest lepsza ?
ja nie potrafię Ci niestety pomóc (może najlepiej zapytaj o to samą krawcową? najprędzej ona będzie wiedziała, czy jest sens kombinować z wielkim płaszczem), ale za to mam pytanie - jakie to są koszty, tzn samo uszycie ile tak na oko kosztuje, i ile w przybliżeniu materiał? Nigdy o tym nie myslałam ale masz calkiem niezły pomysł
ana999ana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 19:33   #3
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: Krawcowa - uszycie płaszczyka, materiał

Ja krawcową nie jestem, ale trochę się orientuję - bardzo ciężko jest uszyć coś z czegoś, a już z pewnością płaszcz.
Co innego, jakieś letnie wielkie spódnice lekko przerobić, a co innego płaszcz. Problem pojawi się przy rękawach choćby Kup lepiej materiał
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 19:56   #4
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Krawcowa - uszycie płaszczyka, materiał

Mnie sie wydaje, ze nawet kupujac wielki plaszcz moze zabraknac materialu, zeby zrobic te baskinke, no chyba ze bedzie szyta z wielu klinow to moze wystarczy.
Mysle, ze sprobowac kupic w sh za pare zlotych mozesz i zaniesc krawcowej i nich ona sie wypowie czy to wystarczy, ja bym sie jednak liczyla z tym, ze moze braknac i trzeba bedzie kupic material.
No i jeszcze podstawowa kwestia - czy pytalas juz te krawcowa czy podejmie sie przerabiania gotowego plaszcza? Bo takie przerobki bywaja o wiele bardziej uciazliwe niz szycie z materialu i ona moze odmowic.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.