Dieta 5:2 dr Mosleya - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-06, 15:10   #31
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Hmmm.... a powiedz mi. Jak u Ciebie z budżetem? Bo jeśli jest jako tako to serdecznie polecam kupić sobie olej kokosowy
Tutaj ostatnio pisałam o nim - https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2698
To naprawdę świetny zdrowy tłuszcz. I nadaje się do smażenie (wspomniałaś o smażeniu, dlatego tak sobie o nim pomyślałam). Jeśli nie mieszkasz w wielkim mieście z eko sklepami to najszybciej kupisz go na allegro. Zwracaj uwagę żeby był tłoczony na zimno, nie rafinowany

Jeszcze co do spodni. Jeśli naprawdę zechcesz to osiągniesz swój cel! Może faktycznie nie na te święta. Ciężko mi powiedzieć, nie wiem ile Ci brakuje do nich . Ale może na najbliższe wielkanocne? Do dzieła mamuśka!
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2013-05-06 o 15:11
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 16:08   #32
kule_czka
Raczkowanie
 
Avatar kule_czka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 282
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cześć dziewczyny!

Po przeczytaniu artykułu w Shape o tej diecie postanowiłam zagłębić nieco temat, poszperałam w internecie i postanowiłam, że warto spróbować. Dni postne wcale nie są złe, biorąc pod uwagę 500kcal, które przyjąć możemy.
Ćwiczyć- ćwiczę od kilku miesięcy regularnie, dzięki którym spadła mi waga o 6 kg (nie stosowałam żadnej diety, nie odmawiałam sobie niczego w zakresie zdrowego rozsądku, jedynie co to ie jadłam po godzinie 18).

Dziś pierwszy dzień postny, nie jest źle!
O efektach będę informować na bieżąco!
Trzymam kciuki!
kule_czka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 20:45   #33
Anka579
Rozeznanie
 
Avatar Anka579
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 798
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Też mam zamiar zacząć tą dietę od następnego poniedziałku, bo w niedziele szykuje się rodzinna impreza, dużo pracy i nie mam na nic czasu, nawet żeby poćwiczyć czy pobiegać, ale wieczorem po natłoku pracy przez cały dzień i tak jestem padnięta
__________________

Anka579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 06:54   #34
fortunata
Raczkowanie
 
Avatar fortunata
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cześć,
po trzech tygodniach diety straciłam 2 kg, czyli działa. Zobaczymy, jak będzie dalej.
fortunata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 08:36   #35
Anka579
Rozeznanie
 
Avatar Anka579
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 798
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fortunata Pokaż wiadomość
Cześć,
po trzech tygodniach diety straciłam 2 kg, czyli działa. Zobaczymy, jak będzie dalej.
I jak się czujesz?
Co jesz w dni postne?
__________________

Anka579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 08:45   #36
okropny_zbir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Dziewczyny a co jecie w normalne dni? Szalejecie czasem, czy po prostu jecie normalne sniadanie, obiad....?
Ja zaczęłam wczoraj, tyle że jadłam normalnie, obliczyłam że nie przekroczyłam 1500 kcal, dziś zaplanowałam post.
okropny_zbir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 08:56   #37
Jotemka49
Raczkowanie
 
Avatar Jotemka49
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 120
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Hmmm.... a powiedz mi. Jak u Ciebie z budżetem? Bo jeśli jest jako tako to serdecznie polecam kupić sobie olej kokosowy
Tutaj ostatnio pisałam o nim - https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2698
To naprawdę świetny zdrowy tłuszcz. I nadaje się do smażenie (wspomniałaś o smażeniu, dlatego tak sobie o nim pomyślałam). Jeśli nie mieszkasz w wielkim mieście z eko sklepami to najszybciej kupisz go na allegro. Zwracaj uwagę żeby był tłoczony na zimno, nie rafinowany

Jeszcze co do spodni. Jeśli naprawdę zechcesz to osiągniesz swój cel! Może faktycznie nie na te święta. Ciężko mi powiedzieć, nie wiem ile Ci brakuje do nich . Ale może na najbliższe wielkanocne? Do dzieła mamuśka!
Poczytam o tym oleju, chętnie skorzystam z kolejnej porady, dzięki .
No do spodni to mi jeszcze sporo brakuje, mam obecnie ok 110 w biodrach, a spodnie myślę, że można by wcisnąć przy 94, ale przecież nie o wciśnięte chodzi . Mają leżeć idealnie
A dzisiaj mogę zameldować, że po tygodniu diety i codziennych ćwiczeń z EC mam 1 kg mniej . To daje kopa, bo wczoraj to już ledwo dałam radę skończyć program ćwiczeń. No ale dzisiaj mam nową motywację, skoro to działa, to nie można odpuszczać. I nie sądzę, aby to była woda, bo nie mam tendencji do zatrzymywania wody, a poza tym sporo piję, także podczas treningów uzupełniam to, co wypocę.

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez kule_czka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Po przeczytaniu artykułu w Shape o tej diecie postanowiłam zagłębić nieco temat, poszperałam w internecie i postanowiłam, że warto spróbować. Dni postne wcale nie są złe, biorąc pod uwagę 500kcal, które przyjąć możemy.
Ćwiczyć- ćwiczę od kilku miesięcy regularnie, dzięki którym spadła mi waga o 6 kg (nie stosowałam żadnej diety, nie odmawiałam sobie niczego w zakresie zdrowego rozsądku, jedynie co to ie jadłam po godzinie 18).

Dziś pierwszy dzień postny, nie jest źle!
O efektach będę informować na bieżąco!
Trzymam kciuki!
Hej, ja też zaczęłam po przeczytaniu artykułu w Shape Dzisiaj mam drugi postny dzień. Mam nadzieję, że dam radę tak jak i za pierwszym razem.
Tobie powodzenia i trzymam kciuki

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez okropny_zbir Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co jecie w normalne dni? Szalejecie czasem, czy po prostu jecie normalne sniadanie, obiad....?
Ja zaczęłam wczoraj, tyle że jadłam normalnie, obliczyłam że nie przekroczyłam 1500 kcal, dziś zaplanowałam post.
To widzę, że jest nas dzisiaj na poście więcej fajnie.
Ja w normalne dni myślałam, że jem normalnie, ale jedna z kochanych forumowiczek wyliczyła mi przykładowe menu i okazało się, że zjadłam tylko ok 900 kcal, a powinnam ok 1500, bo codziennie też ćwiczę. Już się poprawiłam i pilnuję, żeby nie głodować, ale i też nie przesadzić.
Dieta 5:2 jest mi na razie potrzebna, żeby zmniejszyć żołądek, łaknienie itd. bo niestety przez ostatnie kilka lat obżerałam się ponad miarę i trochę straciłam kontrolę nad własnym apetytem.
W normalne dni staram się unikać smażonego, słodyczy, słodkich napojów, pierogów, naleśników - w dużej ilości, bo dopuszczam zjedzenie 4-5 pierogów gotowanych bez okrasy lub jednego naleśnika. Poza tym jem normalnie ok 4-5 posiłków, raczej małych, ale jem to co lubię czyli pieczywo, ziemniaki, mięso i oczywiście mnóstwo warzyw i troszkę owoców.
Nie wiem, czy to Ci w czymś pomogło

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez fortunata Pokaż wiadomość
Cześć,
po trzech tygodniach diety straciłam 2 kg, czyli działa. Zobaczymy, jak będzie dalej.
Gratuluję spadku i cieszę się, że działa, mam nadzieję, że na mnie też
Jotemka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 09:20   #38
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez okropny_zbir Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co jecie w normalne dni? Szalejecie czasem, czy po prostu jecie normalne sniadanie, obiad....?
Ja zaczęłam wczoraj, tyle że jadłam normalnie, obliczyłam że nie przekroczyłam 1500 kcal, dziś zaplanowałam post.
Ale 1500kcal to normalne jedzenie? Jak The WHO określa zapotrzebowanie kobiety na 2000kcal?
Co na ten temat mówi sama książka - autorko?
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2013-05-07 o 09:34
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 09:45   #39
okropny_zbir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Ale 1500kcal to normalne jedzenie? Jak The WHO określa zapotrzebowanie kobiety na 2000kcal?
Co na ten temat mówi sama książka - autorko?
Książki nie czytałam, pod koniec tyg planuję zakup, na razie bazuję na informacjach z forum i netu.
okropny_zbir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 12:50   #40
Jotemka49
Raczkowanie
 
Avatar Jotemka49
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 120
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Helo?! Jest tam ktoś? Jak idzie dzień postu? Mi na razie jakotako . Piję dużo wody, zagryzałam też marchewkę...ale nie powiem troszkę ssie. A jak u Was?
I jakie macie menu na posiłki w granicach tych 500 kcal?
Jotemka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 12:59   #41
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez Jotemka49 Pokaż wiadomość
I jakie macie menu na posiłki w granicach tych 500 kcal?
Twoje "normalne" menu liczyło niecałe 900kcal, więc całkiem sporo można zjeśc żeby się w 500-600 zamknąć ... zaraz coś popatrzę, sekundkę...
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 13:08   #42
Jotemka49
Raczkowanie
 
Avatar Jotemka49
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 120
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Twoje "normalne" menu liczyło niecałe 900kcal, więc całkiem sporo można zjeśc żeby się w 500-600 zamknąć ... zaraz coś popatrzę, sekundkę...
Ale ja się już poprawiłam, już w normalne dni jadam więcej niż 900 kcal Myślę, że będzie w granicach 1600, ale dokładnie to nie wiem, bo nie mam wagi spożywczej. Wyliczam w przybliżeniu korzystając z ważeń na jednej stronie internetowej. I raczej nie zmuszam się do jedzenia jeśli czuję, że już się najadłam z lekkim uczuciem niedosytu .
A za jakieś ciekawe menu będę ogromnie wdzięczna
Jotemka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 13:10   #43
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

W załączniku przykład z rozpiską.

Kasza gryczana 50g (czyli pół woreczka)
Kurczak 200g (jedna cała pierś)

Ugotowana kasza mocno nabiera wody. Mi z paczki 100g nieraz i 350g wychodzi po ugotowaniu, więc jeśli z 50g wyjdzie np. ze 150g, to spokojnie można to sobie rozłożyć na 2 posiłki po 65g. Tak samo z kurczakiem. Co prawda po gotowaniu czy pieczeniu kurczak zmniejszy swoją gramaturę, to i tak myślę, że da się to jakoś na 2 razy podzielić. Więc można powiedzieć że z powyższego mamy 2 posiłki już. Do tego warzywa. Warzyw generalnie nie liczy się do kaloryczności (poza niektórymi, np. ziemniaki, gotowana marchew, warzywa strączkowe), ale nie wiem jak ta reguła się ma do tej konkretnej diety. Ja nie wliczam nigdy.

Jogurt 100g
Jabłko 100g
Migdały 10g

Z powyższego zrobiłabym jogurt jabłkowy z migdałami + dodałabym cynamonu. Czasami jadam podobne - pyszota. Migdały dałam żeby cokolwiek zdrowych tłuszczy było, ale to i tak są śmieszne ilości tak naprawdę.

Całość mieści się w 520kcal. Jak widać można się sporo najeść przy ustalonej niskiej - postnej - kaloryczności. Bardzo często bywa tak, że człek na co dzień je bardzo niewiele, zupełnie nie mając tego świadomości. Efektem często jest znaczne spowolnienie metabolizmu i mimo małych porcji brak chudnięcia.....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dieta_2013_05_07.jpg (31,0 KB, 61 załadowań)
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 13:15   #44
fortunata
Raczkowanie
 
Avatar fortunata
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

W dni bez głodówek wg książki można jeść wszystko, co się chce. Nie ma produktów zakazanych. W dni bez postu nie występuje nadmierne zwiekszenie łaknienia. Sporadyczne niedojadanie reguluje łaknienie, a nie powoduje, że popada się w skrajności.
fortunata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 13:17   #45
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Wariant z rybą do tego masełko ziołowe (samoróbka )
A jako słodkie danie twarożek truskawkowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dieta_2013_05_07.jpg (31,8 KB, 49 załadowań)
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 13:27   #46
Jotemka49
Raczkowanie
 
Avatar Jotemka49
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 120
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
W załączniku przykład z rozpiską.

Kasza gryczana 50g (czyli pół woreczka)
Kurczak 200g (jedna cała pierś)

Ugotowana kasza mocno nabiera wody. Mi z paczki 100g nieraz i 350g wychodzi po ugotowaniu, więc jeśli z 50g wyjdzie np. ze 150g, to spokojnie można to sobie rozłożyć na 2 posiłki po 65g. Tak samo z kurczakiem. Co prawda po gotowaniu czy pieczeniu kurczak zmniejszy swoją gramaturę, to i tak myślę, że da się to jakoś na 2 razy podzielić. Więc można powiedzieć że z powyższego mamy 2 posiłki już. Do tego warzywa. Warzyw generalnie nie liczy się do kaloryczności (poza niektórymi, np. ziemniaki, gotowana marchew, warzywa strączkowe), ale nie wiem jak ta reguła się ma do tej konkretnej diety. Ja nie wliczam nigdy.

Jogurt 100g
Jabłko 100g
Migdały 10g

Z powyższego zrobiłabym jogurt jabłkowy z migdałami + dodałabym cynamonu. Czasami jadam podobne - pyszota. Migdały dałam żeby cokolwiek zdrowych tłuszczy było, ale to i tak są śmieszne ilości tak naprawdę.

Całość mieści się w 520kcal. Jak widać można się sporo najeść przy ustalonej niskiej - postnej - kaloryczności. Bardzo często bywa tak, że człek na co dzień je bardzo niewiele, zupełnie nie mając tego świadomości. Efektem często jest znaczne spowolnienie metabolizmu i mimo małych porcji brak chudnięcia.....
Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Wariant z rybą do tego masełko ziołowe (samoróbka )
A jako słodkie danie twarożek truskawkowy
Cudne Jeszcze raz dziękuję na pewno wykorzystam.
A czy można mirunę zastąpić łososiem? Ile wtedy tego łososia mogę zjeść? Chodzi mi o surowego, którego ugotuję lub upiekę.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez fortunata Pokaż wiadomość
W dni bez głodówek wg książki można jeść wszystko, co się chce. Nie ma produktów zakazanych. W dni bez postu nie występuje nadmierne zwiekszenie łaknienia. Sporadyczne niedojadanie reguluje łaknienie, a nie powoduje, że popada się w skrajności.
No i mi właśnie o to wyregulowanie chodzi. Ja niestety strasznie się w kuchni rozpuściłam i przestałam nad tym panować. Mogłam żreć co godzinę porcję, od której bolał brzuch, od świtu do nocy. Przez to zatraciłam równowagę i zdobyłam otyłość . Nie wiem czy będę tę dietę stosować na dłuższą metę, na razie podjęłam się jej na miesiąc, bo liczę, że przez ten czas uda mi się złapać ten punkt, w którym wiem czy jem tyle ile powinnam i czy jem to, co powinnam.
Jotemka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 13:36   #47
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fortunata Pokaż wiadomość
W dni bez głodówek wg książki można jeść wszystko, co się chce. Nie ma produktów zakazanych. W dni bez postu nie występuje nadmierne zwiekszenie łaknienia. Sporadyczne niedojadanie reguluje łaknienie, a nie powoduje, że popada się w skrajności.
Hmmm... mało to precyzyjne. Koleżanka powyżej pokazała, że w dni bez postu da się zjeść raptem 300kcal więcej niż w dni postne i czuć się sytym. I prawdę mówiąc nie jest to jakiś odosobniony przypadek. Moja mama na co dzień zjadała ok. 800kcal żeby się najeść (teraz ma nakazane 1600kcal na dobę i zwiększamy ciągle). Ja mam takie dni że by mi miska zupy (max 200kcal) wystarczyła. ... Powinno być to jakoś bardziej sprecyzowane.... . Bo 1000kcal czy mniej. A czasami nawet te 1500kcal to dla organizmu często dalej poniżej jego normalnego zapotrzebowania. A tak jak pisałam wcześniej World Health Organization ustala to zapotrzebowanie na ok 2000kcal na dobę o ile się nie mylę .... . Więc przydało by się tutaj wyjaśnić jak i ile powinno się jeśc w te "normalne" dni. Książka jest dość gruba. Ciężko mi uwierzyć żeby autor pominą tak istotną kwestię?

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Jotemka49 Pokaż wiadomość
Cudne Jeszcze raz dziękuję na pewno wykorzystam.
A czy można mirunę zastąpić łososiem? Ile wtedy tego łososia mogę zjeść? Chodzi mi o surowego, którego ugotuję lub upiekę.
Oczywiście że tak.
Łosoś to bardzo zdrowa ryba, jest jednak bardziej kaloryczna, ale kaloryczna na zdrowie Zawiera bowiem tłuszcze bogate w Omega 3

Łosoś świeży 100g =201kcal
W tym 20g białka i 13g tłuszczy
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 13:50   #48
Jotemka49
Raczkowanie
 
Avatar Jotemka49
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 120
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

W kwestii zapotrzebowania, czy nie powinno się go ustalać z uwzględnieniem stylu życia, pracy, aktywności, wieku, wzrostu, aktualnej wagi i tej porządnej (oczywiście w granicach rozsądku, bez żadnych anoreksji)? Bo ja to mam wrażenie, że przy 2000 kcal i mojej stale siedzącej pracy, to bym raczej nie schudła. Czy się mylę?
Jotemka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 14:05   #49
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Nie mylisz się
To jest wartość uśredniona dla utrzymania wagi.

Tutaj masz fajny kalkulator, który wylicza BMR, czyli podstawowa przemianę materii oraz zapotrzebowanie kaloryczne ... oczywiście też wszystko +/-, bo są sprawy bardzo indywidualne niekiedy

http://www.e-diagnoza.pl/kalkulator/17/Kalkulator-BMR/

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

P.S. Przeczytaj tam na tej stronie o BMR - co to jest
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2013-05-07 o 14:07
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 14:16   #50
Jotemka49
Raczkowanie
 
Avatar Jotemka49
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 120
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Nie mylisz się
To jest wartość uśredniona dla utrzymania wagi.

Tutaj masz fajny kalkulator, który wylicza BMR, czyli podstawowa przemianę materii oraz zapotrzebowanie kaloryczne ... oczywiście też wszystko +/-, bo są sprawy bardzo indywidualne niekiedy

http://www.e-diagnoza.pl/kalkulator/17/Kalkulator-BMR/

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

P.S. Przeczytaj tam na tej stronie o BMR - co to jest
Dzięki Policzyłam, przeczytałam i się zdziwiłam . BMR wyszło mi ok 1500 kcal, a przy moich treningach 7/tydz zapotrzebowanie to 2600 kcal. Hm... to ile powinnam spożywać, aby zdrowo i rozsądnie zrzucić 25 kg? Zakładając, że utrzymuję codzienne ćwiczenia z EC.
Jotemka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 14:27   #51
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

... No właśnie. Tutaj też troszkę wprawy potrzeba. Ćwiczenia z Ewą trudno nazwać treningiem, to raczej lekka aktywność Zwłaszcza jeśli prócz tego resztę dnia masz bardzo niską aktywność...
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 14:34   #52
Jotemka49
Raczkowanie
 
Avatar Jotemka49
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 120
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
... No właśnie. Tutaj też troszkę wprawy potrzeba. Ćwiczenia z Ewą trudno nazwać treningiem, to raczej lekka aktywność Zwłaszcza jeśli prócz tego resztę dnia masz bardzo niską aktywność...
Wiesz, dla mnie to jest spory wysiłek. Jeśli dla Ciebie to lekka aktywność, to gratuluję kondycji .

Z podanej strony zrobiłam sobie jeszcze AMR i wyszło mi 1160 kcal na dzień czyli i tak zapotrzebowanie wychodzi ok 2600 kcal.

Edytowane przez Jotemka49
Czas edycji: 2013-05-07 o 15:03
Jotemka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 14:53   #53
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Dla mnie też nie mały
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 19:14   #54
okropny_zbir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

U mnie post minął spokojnie. Rano zjadłam pół kostki chudego twarogu i jedno jajko na twardo, z kapką majonezu. Kolacja to gotowana wątróbka z kurczaka i ogórek konserwowy. Ok 18tej cisnął głod ale dało się wytrzymać. Zobaczymy jak bedzie na wadze?
okropny_zbir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:11   #55
fortunata
Raczkowanie
 
Avatar fortunata
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Hmmm... mało to precyzyjne. Koleżanka powyżej pokazała, że w dni bez postu da się zjeść raptem 300kcal więcej niż w dni postne i czuć się sytym. I prawdę mówiąc nie jest to jakiś odosobniony przypadek. Moja mama na co dzień zjadała ok. 800kcal żeby się najeść (teraz ma nakazane 1600kcal na dobę i zwiększamy ciągle). Ja mam takie dni że by mi miska zupy (max 200kcal) wystarczyła. ... Powinno być to jakoś bardziej sprecyzowane.... . Bo 1000kcal czy mniej. A czasami nawet te 1500kcal to dla organizmu często dalej poniżej jego normalnego zapotrzebowania. A tak jak pisałam wcześniej World Health Organization ustala to zapotrzebowanie na ok 2000kcal na dobę o ile się nie mylę .... . Więc przydało by się tutaj wyjaśnić jak i ile powinno się jeśc w te "normalne" dni. Książka jest dość gruba. Ciężko mi uwierzyć żeby autor pominą tak istotną kwestię?
Dieta jest dla kogoś, kto chce schudnąć, więc raczej te 2000 kcal zjada. Autor koncentruje się na tym, czy w dni bez postu nie będzie się jadło więcej niż przed stosowaniem diety i twierdzi, że nie. Po książce za parę złotych nie można się spodziewać dokładnego know how.

Edytowane przez fortunata
Czas edycji: 2013-05-07 o 21:13
fortunata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:42   #56
Jotemka49
Raczkowanie
 
Avatar Jotemka49
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 120
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fortunata Pokaż wiadomość
Dieta jest dla kogoś, kto chce schudnąć, więc raczej te 2000 kcal zjada. Autor koncentruje się na tym, czy w dni bez postu nie będzie się jadło więcej niż przed stosowaniem diety i twierdzi, że nie. Po książce za parę złotych nie można się spodziewać dokładnego know how.
Right zatem ja spróbuję, przynajmniej w maju, a potem się zobaczy

Endorfinki działają, mimo obowiązków dałam radę i poćwiczyłam idę się kąpać, spać a rano do pracy
Jotemka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:14   #57
fortunata
Raczkowanie
 
Avatar fortunata
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Nie mylisz się
To jest wartość uśredniona dla utrzymania wagi.

Tutaj masz fajny kalkulator, który wylicza BMR, czyli podstawowa przemianę materii oraz zapotrzebowanie kaloryczne ... oczywiście też wszystko +/-, bo są sprawy bardzo indywidualne niekiedy

http://www.e-diagnoza.pl/kalkulator/17/Kalkulator-BMR/

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

P.S. Przeczytaj tam na tej stronie o BMR - co to jest
Dzięki za linka, fajna strona.
fortunata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 07:57   #58
paulineczka024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez Jotemka49 Pokaż wiadomość
Witaj
To zależy w jakich warunkach łatwiej Ci znieść głód, bo na pewno będziesz go odczuwać. Ja jestem zwolennikiem nauki więc wg mnie dni postne na uczelni to niezbyt dobry pomysł, bo mózg wtedy będzie słabiej pracował, trudniej o koncentrację. Tak sądzę.
u mnie niestety inaczej by nie wyszło, poniwaz gdy jestem w domu to bardzo często posiadam dlatego wololabym, żeby były to takie dni kiedy mam jakieś zajecie, a nie siedzę w domu

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

często podjadam :P
paulineczka024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 11:30   #59
fortunata
Raczkowanie
 
Avatar fortunata
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Też wolę pościć, gdy mam zajęcie. Nie zauważyłam problemów z koncentracją w dni postne, wręcz zmysły są bardziej wyostrzone.
fortunata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:08   #60
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

chciałabym podsumować 2 zasady tej diety aby mieć pewność co do jej stosowania

dni "chude" - nie powinny następować czy wręcz powinny?
dni "tłuste" - można jeść faktycznie wszystko, czy jednak z ograniczeniami do powiedzmy 1800-2000 kcal?

a poza tym, jak efekty i po jakim czasie stosowania diety?
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-18 08:41:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.