Kulinarny idol - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-06, 10:52   #1
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739

Kulinarny idol


Hej,chciałabym dowiedzieć się jaki jest Wasz kulinarny idol.Może macie jakiegoś ulubieńca?Jeśli tak,to dlaczego właśnie niego?Ja co prawda nie jstem jeszcze mistrzem patelni ,ale podobają mi się przepisy Pascala Brodnickiego i Nigelli Lawson.
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 11:16   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kulinarny idol

uwielbiam Pascala swietnie gotuje i super mówi natomiast mój TŻ go nie znosci (dlatego ze mi sie podoba)

lubie tez Makłowicza -za jego opowiesci i piekne widoki

nie moge patrzec na Kurta Schellera blee jak moze miec takie obrzydliwe wąsy ,juz widze jak wpadają do talerze fujj:-/
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 11:34   #3
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Kulinarny idol

Nie ma to jak Pascal .Nigella też jest super.Na TVN STYLE w soboty o 10 rano jest puszczany jej program gotowaniu.Oboje mają interesujące przepisy,a ja lubie,jak jedzenie jest kolorowe i ładnie wygląda .
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 12:32   #4
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kulinarny idol

Zgadzam się z paulą - wąsy Kurta Schellera. Mnie one do teg ostopnia obrzydzają, że nie zjadłabym nic co on ugotował.
Uwielbiam Nigellę!!!!!!!!!!!!!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 13:14   #5
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Kulinarny idol

Pascala kiedys lubilam ale zaczal mnie wkurzac gadaniem typu- Magda,musisz pokroic w kosteczke,o widzisz,tak wyglada kosteczka Za to serwowane przez niego dania sa bardzo fajne Na 1 programie jak trafie to obejze Okrase ale jak czasem cos zaserwuje to głowa mala np pierogi ze slodkim nadzieniem a do tego szpinak z czosnkiem
Nigela jest swietna! Prawdziwa boginii w kuchni! Ciesze sie ze nadaja jej program w polskiej tv.
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 13:28   #6
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Kulinarny idol

Pascal . Podobają mi się jego pomysły, przepisy i wykonanie. Robi dużo szybkich rzeczy, nie zawsze bardzo skomplikowanych. No i jest sympatyczy, wesoły, a cały jego program miło się ogląda.
Makłowicz zupełnie do mnie nie przemawia. Podobnie jak Karol Okrasa albo pan z Domowej kawiarenki .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 13:33   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kulinarny idol

Cytat:
Napisane przez beliczek
Zgadzam się z paulą - wąsy Kurta Schellera. Mnie one do teg ostopnia obrzydzają, że nie zjadłabym nic co on ugotował.
Uwielbiam Nigellę!!!!!!!!!!!!!

a ja nie widzialm Nigelli bo zepsuł mi sie tvn style

chociaz z jednej strony sie ciesze bo juz nie moglam słuchac niektórych wymądrzen warszawki :-/
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 13:39   #8
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Kulinarny idol

No ja tez przepadam z Pascalem i Maklowiczem a co do Pana z Domowej kawiarenki to lubie tylko patrzec jak powstaja jego slodkie cuda..
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 17:19   #9
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: Kulinarny idol

nie nie nie zaden Pascal ani Kurt....

ROBERT MAKŁOWICZ aż do śmierci!!!

Jest absolutnie naturalny, wygląda jak ktoś kto lubi zjeść, ma świetne poczucie humoru a jego programy są ciekawe zabawne i aż po porstu uwielbiam oglądać.

__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 17:22   #10
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: Kulinarny idol

Najlepszy jest dla mnie Pacal i Robert Makłowicz (bardziej tradycyjnie ale rownie smacznie )
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 17:35   #11
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: Kulinarny idol

aha a czy można głosować na swojego kulinarnego antyidola?
Ja takiego mam. Jest to człowiek, który mnie strasznie denerwuje, nie jest w ogole zabawny, a próbuje być i jest bardzo bardzo sztuczny!

Jest to koleś który prowadzi "Domową Kawiarenkę" nie wiem jak się ten pan nazywa, ale z pewnością się dowiem... sasasasa

Szczerze, rzadko kiedy zdarza mi się, żebym kogoś tak nie lubiła nie znając go równocześnie.
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 17:40   #12
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kulinarny idol

Cytat:
Napisane przez Lee
aha a czy można głosować na swojego kulinarnego antyidola?
Ja takiego mam. Jest to człowiek, który mnie strasznie denerwuje, nie jest w ogole zabawny, a próbuje być i jest bardzo bardzo sztuczny!

Jest to koleś który prowadzi "Domową Kawiarenkę" nie wiem jak się ten pan nazywa, ale z pewnością się dowiem... sasasasa

Szczerze, rzadko kiedy zdarza mi się, żebym kogoś tak nie lubiła nie znając go równocześnie.
o tak... Pan z domowej kawiarenki.
Jest sztuczny jak cukier waniliowy z etylowaniliną. błeee.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 17:47   #13
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: Kulinarny idol

dokładnie Beliczku! czasem próbuje być taki super cool a w rezultacie jest beeeeeznadziejny! wrr grrr bede gryzła!
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:03   #14
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Kulinarny idol

Pascal ma takie przepisy które mozna wykonać żadnych udziwnień oraz produktów nie dostępnych u nas...Fajnie pokazuje i opisuje co robi...troszke drażni mnie takia "łamana" polszczyzna, bo mam wrażenie ze jest to tylko chwyt reklamowy

Ten facet z domowej kawiarenki...cudak
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:11   #15
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Kulinarny idol

pascal, lubię jego luz w kuchni i przepisy, które można wykonać samemu. ale moje prawdziwe idolki to 'dwie grube damy' na tvn style, gotują co prawda po angielsku, bardzo tłusto ale mają takie poczucie humoru, że zaśmiewam się przez cały odcinek
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:22   #16
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kulinarny idol

Dwie puszyste damy!!!!! God bless them all! One są cudne. Gotują totalnie niejadalne rzeczy ale to przyjemność ich słuchać. Mój kultowy odcinek to kiedy gotowały dla księży z Westminster. robiły ziemniaki z kapustą smażone w smalcu (nie na smalcu ale w smalcu, bo tyle go było) - "jeżeli sie odchudzacie to nie patrzcie nawet na tę potrawę, utuczy was przez ekran" Jak tu ich nie kochać??? Albo: "cóż są warte frytki smazone w oleju? Prawdziwa frytka powstaje w wołowym łoju" Jennifer jest nieziemska - te czerwone pazury,ta czerwona szminka i totalny dystans do swojej aparycji I jeszcze te dowcipy o podtekście seksualnym - w ich ustach brzmią koncertowo!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:25   #17
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Kulinarny idol

Ja uwielbiam MAKŁOWICZA,jego program to prawdziwa kulinarna przygoda.


Ani Pascal, ani tymbardziej ten pan z Kawiarenki ani już napewno Kurt.S poprostu nie przemawia do mnie.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:56   #18
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Kulinarny idol

ja tez dołączam się do ulubienic Pascala, swietnie gotuje, i rzeczywiscie ma super akcent - uwielbiam sluchac, jak mówi A puszyste damy byly przezabawne, hahaha. Ale chyba bym od nich nic nie ruszyła - wszystko takie tłuste i stanowczo za duzo mięsnych rzeczy pichciły.
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 20:28   #19
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Kulinarny idol

Ja bardzo lubię Pascala i Makłowicza Dawniej leciał jeszcze taki program "Nie umiem gotować, nie będę gotować" który uwielbiałam!! Prowadził go taki bardzo fajny kucharz Zartował cały czas Program polegał na "wyrabianiu" kulinarnych beztalenci Na koniec owy prowadzący próbował potraw i decydował, kto wygrywa i ta osoba dostawała prezent - np zestaw urządzeń kuchennych
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 22:58   #20
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Kulinarny idol

mój "kulinarny idol" to Makłowicz w sumie dzięki niemu rozkochałam się w kuchni węgierskiej
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 08:28   #21
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Kulinarny idol

A ja jeszcze lubiłam bardzo Jamiego Oliviera, którego oglądałam na zagranicznych stacjach. Robił fajne, ciekawe rzeczy, a program był właściwie taki sam jak Pascala.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 14:16   #22
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Kulinarny idol

Pascal i tylko Pascal. Az chce sie ogladac jak gotuje, przy czym jest zabawny (dokladniej to jego mowa). Bardzo podoba mi sie tez jak ozdabia stol dla swoich gosci. Bylam pod wrazeniem gdy w jednym odcinku na stol wylozyl gazety, posypal ziarenkami pieprzu i postawil swiece, jak to swietnie wygladalo
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 14:52   #23
Mała Kulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dziura pod Poznaniem
Wiadomości: 114
Dot.: Kulinarny idol

Ja stawiam na Makłowicza! Nie dość, ze gotuje w szalonych miejscach ( np. na szczycie stoczni narciarskiej czy na targu w Bombaju) to jest inteligentny, cholernie zabawny i taki...misiowaty..Zawsze mnie rozczula.

Co do Pascala to wkurza mnie czasem robieniem innowacji ze znanych potraw. Pamiętam jego program, w którym robił smażony chleb z cukrem i zachwalał, jaka to nowość. On to mowi nam, Polakom, których połowa jadła codziennie ten chleb za PRL-u, kiedy nie było nic innego? Również jego "triki kulinarne" nie są żadną nowością. "Jak przekroić cebule"- znalazłam to na jego stronie internetowej...Mój tata, który potrafi robić tylko jajecznicę, nauczył mnie tego sposobu, kiedy miałam 7 lat. Więc coś tu chyba jest nie tak?

Pan z Domowej Kawiarenki do mnie nie rpzemawia. Moim zdaniem nie ma zadnej osobowości i bywa wredny dla ludzi, których zaprasza. Okrasa mnie nudzi a Kurt Scheller? Nie oglądam go.

Chyba Makłowicz do reszty zawładnął moim sercem, ze na innych patrzę tak bardzo krytycznie
Mała Kulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 16:31   #24
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Kulinarny idol

O tak! Bardzo lubię oglądać Pascala i dwie puszyste damy
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 08:12   #25
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Kulinarny idol

Nie wiem czemu,ale od paru ładnych lat mam jakiś dziwny uraz do Kuronia...Nie wiem z czego to się wzięło .
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 10:18   #26
monika84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: Kulinarny idol

ja bardzo lubię Pascala i jak robiłam niektóre Jego dania to były bardzo dobre. Natomiast lubię oglądać Makłowicza bo fajnie opowiada i ogólnie bardzo ciekawy jest ten program, natomiast kiedyś ugotowałam kilka rzeczy jego i nie smakowały mi a wszytsko było zgodne z przepisem. A najbardziej to podobał mi się odcinek z jego rodziną na jakimś parkingu, między innymi robił jakiś omlet, który wyglądał bardzo smacznie ale jak dał swoim dzieciom i spytał się czy im smakuje to powiedzieli, że niebardzo
monika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 10:57   #27
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Kulinarny idol

Ja bardzo lubię Makłowicza i "Dwie puszyste damy"
Nigelli niestety jeszcze nie widziałam
Za Pascalem nie przepadam, nie wiem dlaczego ale po prostu mnie drażni Podobnie jak Karol Okrasa
Pan z "Domowej kawiarenki" źle mi się kojarzy ale lubiłam oglądać jak powstaja te wszystkie słodkości bo... jestem słodyczowy potworek
Nie widziałam ani jednego programu z Kurtem Schellerem - wystarczyły mi same zapowiedzi aby się skutecznie zniechęcić
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 11:14   #28
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kulinarny idol

Dwie puszyste Damy są boskie Ten szkocki akcent Jennifer kiedy śpiewa "Grab the crab Clarissa"
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 18:23   #29
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Kulinarny idol

ja oryginalna nie bede- tez uwielbiam Pascala kocham ogladac ten jego program(nawet powtorki) a rodzinka patrzy sie na mnie jak na ufo moim zdaniem widac po nim ze na prawde gotowanie to jego pasja, wklada w to serce
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 18:59   #30
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Kulinarny idol

Ja też lubię Pascala (heh fanclub możemy założyć), bo fajnie gotuje i jest bardzo sympatyczny. Oglądałam wszystkie jego programy, powtórki też

Co do Makłowicza czyli Bobka, bo tak go nazywamy w domu (był w programie Europa da się lubić taki francuski kucharz znajomy Bobka, no i on właśnie nie mógł wymówić Robert i mówił Bobek i tak zostało), to mnie trochę denerwuje, bo moim zdaniem nie umie gotować, ile razy coś przypali, albo mu się nie uda. Zresztą jak dodaje zioła to zamiast posiekać dodaje prawie całe, nic nie popłucze , tylko wali jak leci. Pamiętam taki program z udziałem jego rodziny kiedy zrobił dzieciom jakiś omlet i pyta się jak smakuje, a dzieci tata nie dobre, za dużo przypraw, czasami mam wrażenie, że te przyprawy to tak właśnie sypie bez wyczucia, Pascal coś próbuje, doprawia, a on nasypie tyleeee soli i u niego zawsze pyszne. Albo jeszcze coś mnie trafia jak daje to swoje żarcie ludziom i oni biedni to próbują.... Z kolei odwiedza fajnie miejsca, ale to nie ma nic do jego umiejętności kulinarnych....

Jest jeszcze taki program na jedynce Kuchnia z Okrasą, prowadzący jest strasznie zarozumiały, co z tego, że umie szybko kroić, nie musi się popisywać przed tymi których gości w programie, zresztą sam pomysł gotowania z kimś kto nie ma o tym pojęcia jest głupi, bo sobie przeszkadzają.

Czasami oglądam też na Polsacie Domową kawiarenkę, fajne desery facet robi, widać, że smaczne, apetyczne i takie naprawdę do zrobienia w domu. Ale sam facet jest dobijający, dla mnie wygląda jak pederasta. Zresztą nie umie wypełnić monologiem czasu w trakcie gotowania i wydaje głupie dźwięki i gada bzdury.

Ufff, ale nasmarowałam
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.