! Borat ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-25, 17:07   #31
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: ! Borat !

moze zadne to arcydzielo, film dla potomnych ale do posmiania sie z humoru niekiedy wrecz prostackiego nadaje sie znakomicie. momentami prawie sikalam ze smiechu
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 18:11   #32
Angelika2005
Raczkowanie
 
Avatar Angelika2005
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 222
Dot.: ! Borat !

Oczywiście zgadzam się z tym , że film jest głupawy, momentami prostacki... Ale czy człowiek jest stworzony do oglądania tylko i wyłącznie 'poprawnych i inteligentnych' filmów ? Chyba nie Pierwszy raz oglądałam film w typie Borata i naprawdę się uśmiałam
Angelika2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 19:09   #33
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: ! Borat !

Zgadzam się film jest obrzydliwy,obraźliwy,wulg arny i tak głupi,że aż śmieszny.Byłam na tym filmie w kinie,i dosłownie cała sala kinowa ryczała ze śmiechu,naprawdę momentami nie szło się powstrzymać
w tym filmie naśmiewają się z postaw antysemickich!i nie naśmiewają się z Żydów ale z Amerykanów,z tej całej ich "potęgi" ,wywyższania się.
Też zdziwiło mnie,czemu Borat mówiać ponoć po kazachsku mówił jakby trochę po polsku....
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 16:51   #34
etachic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 160
Dot.: ! Borat !

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
Też zdziwiło mnie,czemu Borat mówiać ponoć po kazachsku mówił jakby trochę po polsku....
Wydaje mi się, że poprostu nasze języki są podobne...

A ja film "Borat" obejrzałam wczoraj i... ble ble ble ble facetom z nadwagą O fuuuj... Pogoń po hotelu spowodowała, że przez kilka minut z powodu najwyższego szoku wgapiałam się z otwartą buzią w telewizor... Of.. no ale nie powiem, film śmnieszny, tylko błagam, po co pokazali tę walkę między Boratem a jego przyjacielem... No... musieli być przyjaciółmi

Chamsko trochę było o Żydach, ale podobało mi się podejście do Amerykanów i oczywiście worek ślubny Pameli
etachic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 23:02   #35
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: ! Borat !

Nie wiem czego oczekiwali ci, którzy czują się zawiedzeni. Myślę, że po trailerze wiadomo było czego mniej więcej można się spodziewać. A przynajmniej ja nie liczyłem na jakąś wielowarstwową ucztę dla umysłu. Wystarcza mi, że nie żałuję tego jak spędziłem te 80, czy ileśtam minut.

Nie był to najlepszy film jaki ostatnio widziałem, ani nawet najlepsza komedia, ale oglądało mi się przyjemnie. Nie byłem w żaden sposób zniesmaczony ani oburzony. Po pierwsze dlatego, że w porównaniu z kilkoma innymi filmami (nie wspominając o gore) które miałem okazję zobaczyć, sceny typu bitwa na łóżku nie robią wrażenia na mnie ani na moim żołądku. Po drugie, bo - jak już ktoś wspomniał - nie żartowano tu z żydów, cyganów, mieszkańców kazachstanu itd. tylko z antysemitów i amerykańskiego podejścia do reszty świata oraz do samych siebie. Weźmy na przykład noc u żydowskiego małżeństwa. Czy jest ono przedstawione w jakiś obraźliwy sposób? Śmierdzą? Spiskują? Modlą się do odkurzacza? Nie. Osoba którą być może śmieszy taka scena, nie śmieje się z żydów, tylko z absurdalnego lęku Borata przed kontaktem z nimi. Podłe, złośliwe i krzywdzące? Więc to tak, jakby, powiedzmy, żartowanie z kogoś kto panicznie boi się pająków uznać za oburzającą dla tych stawonogów obrazę. Logiczne? Nie.

Tak samo jest w wielu innych przypadkach, wystarczy trochę się przyjrzeć.
Pozory potrafią okropnie mylić. Zwłaszcza te związane z religią, uczuciami i innymi drażliwymi kwestiami.

A co do znajomo brzmiących zwrotów, znalazłem wyjaśnienie na kilku anglojęzycznych stronach o Boracie:
Cytat:
Jagshemash - "how are you?" (from the Polish "Jak się masz?", the Czech "Jak se máš?", the Slovak "Ako sa máš?" or from "Yakshimusiz"). Returning to Central Asia, the Uyghur greeting "yahşimusiz" means "are you well?", and in Uzbek it's "yaxshimisiz". Perhaps ironically, "yaxshi emas" means "not good/well" in Uzbek.

Dzienkuje - "thank you" Sometimes used as a greeting in the opening of the Borat segments of Da Ali G Show. from the Polish Dziękuję), Also spelled as "Chenquieh" when written by Borat, e.g., his speech on the Kazakh embassy.

Dzien Dobre - sometimes used in place of above greeting, is Polish for "welcome." It is also the greeting of Baron Cohen's Borat prototype character Kristo, as well as the greeting used by Borat as he opens the segment in his movie where he is about to meet Pamel
A, właśnie. Widział ktoś "Człowieka z księżyca" i pamięta co i dlaczego zrobił na samym początku Andy?
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 18:18   #36
aga87
Rozeznanie
 
Avatar aga87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wa-wa / Płock
Wiadomości: 919
GG do aga87
Dot.: ! Borat !

A ja sie uśmiałam do rozpuku
A zaznaczam przy tym, że jestem szalenie tolerancyjną osobą

"Jagshemash" <-
Jak dla mnie, film cuudowny na poprawę humoru
__________________
-Holly, you're drunk.
-True.

"He's all right! Aren't you,cat? Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river.
I don't want to own anything until I find a place where me and things go together."
aga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 08:08   #37
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Kicia_Wampirzyca
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 3 037
GG do Kicia_Wampirzyca
Dot.: ! Borat !

Borat świetnie ośmieszył USA i to mi się w tym filmie podobało np. w scenie śpiewnia hymnu amerykańskiego...
Ludzie bili brawa, gdy mówił o wypiciu krwi dzieci przez Busha, a potem byli oburzeni, gdy hymn nie był taki jaki powinien
Nie jest to głupi film.
__________________
"Through the darkness of futures past, the magician longs to see. One chants out between two worlds ...
fire, walk with me'


http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-12, 16:00   #38
evelinaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 580
GG do evelinaa
Dot.: ! Borat !

Myślę, że niektórzy zapomnieli, że film ten ma głównie charakter satyryczny, prześmiewczy i naprawdę nie wszystko trzeba brać tak do siebie

Mi się film baardzo podobał, było tam dużo naprawdę śmiesznych scen, a aktor grający Borata był rewelacyjny Idealnie trafiło to w moje poczucie humoru - może nie szczególnie wyrafinowane, ale ja oglądając "Borata" genialnie się bawiłam
evelinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 20:13   #39
aniax
Raczkowanie
 
Avatar aniax
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 225
GG do aniax
Dot.: ! Borat !

Własnie slyszałam, ze niektóre żarty nie sa na zbyt wysokim poziomie i ogólnie film chwilami prostacki i "nieestetyczny"...

Ale co tam.. jak tu takie pochlbne opinie sa to obejrze...
aniax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 19:21   #40
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: ! Borat !

Hmm może i film jest trochę prostacki w niektórych scenach, ale to dla mnie nie ma znaczenia i już dawno się tak nie uśmiałam na filmie. Padłam przy scenie bijatyki nago w pokoju hotelowym jak oni mogli to nakręcić
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 23:26   #41
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: ! Borat !

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Owszem film głupawy, ale i przewrotny. Moim zdaniem dośc dobrze pokazuje głupotę i obłudę Amerykanów, którzy staraja się za wszelka cene być poprawni politycznie, ale często do głosu dochodzi ich prawdziwe "ja".
Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda tak, ze film nie naśmiewa się z Żydów ale z antysemityzmu, któey jest schowany (albo i nie ) pod płaszczykiem tolerancji dla innych wyznań.

Zresztą ja nie widzę nic złego w tym, że ktoś ma prześmiewczy stosunek do rzeczywistości. O wiele bardziej przeraża mnie śmiertelna powaga - to jest prawdziwe niebezpieczeństwo.
Cytat:
Napisane przez annagaj Pokaż wiadomość
Oczywiście, można powiedzieć że film jest przepełnionty agresją, antysemityzmem i rasizmem jednak Miłe Panie istnieje słowo "ironia".
Sascha (odtwórca tytułowej roli to Żyd pochodzący z UK) mógłby powiedzieć :
Satyra prawdę mówi, względów się wyrzeka

Ten człowiek pokazał jak interesowni są inni (np. zosza seksizm, antysemityzm gdy wiedzą że mają okazje zarobić) jak i to że amerykanie są przekonani o tym że ich naród jest ''lepsiejszy'' od innych.

To że ukrzyżowany brat Jezusa śpiewa że zawsze należy szukać jasnej strony życia również jest dyskryminujące i niesmaczne jednak to klasyka która (dla wielu osób) jest śmieszna.

Lubię kino ambitne, czytam poezje i dobre lektury jednak wszyscy czasem muszą się uśmiechnąć

P.S film widziałam cały więc chyba mam prawo się wypowiedzieć na jego temat.
Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Dla mnie film jest śmieszny. Zgadzam się z Nebraską w tym, co napisała.pewnie dla wielu film jest głupi, nie wymaga myślenia - może, dla mnie jest mądry w swej pozornej głupocie.
Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
Hmm może i film jest trochę prostacki w niektórych scenach, ale to dla mnie nie ma znaczenia i już dawno się tak nie uśmiałam na filmie. Padłam przy scenie bijatyki nago w pokoju hotelowym jak oni mogli to nakręcić
Ja też nie wiem.

Gdy film oglądałam, to momentami bladłam, a najbardziej chyba, gdy Borat wylądował z nosem w półżytach tego grubego. Oł maj Gad.

Ale zgadzam się, dla mnie ten film był przede wszystkim obnażeniem głupoty, rasizmu, nietolernacji dla gejów np., żalu, że mniejszości wszystko mogą a porządny obywatel jest dyskryminowany, etc. - Amerykanów (i nie tylko ich; choć podobało mi się ich pozornie dość otwarte potraktowanie Borata). Pozornie, bo z 2 str tak się traktuje świry; nie zaprzeczasz, ale i nie dajesz naładowanej broni do ręki.
Także głupoty chrzanione o Kazachach (mam na myśli zajawki takie jak ta, gdy gonili Żyda, czy to, że radiobudzik to przedmiot zazdrości, itp) ewidentnie miały na celu podkreślenie, co Amerykanie wiedzą o innych narodach.

Zauważmy, że w scenie w ''kościele'', Borat wiele nie musiał robić, bohaterowie sami się ''przedstawili'' i to bez jego głupawych historyjek. Studenci np. też sami sobie wystawili świadectwo, jakimi są ludzmi, koleś, który stwierdził, że rżnie wszystko, co się da, ale takich dziewcząt kompletnie nie szanuje - mnie rozwalił. Albo ta cicha tęsknota za niewolnictwem.


A co mnie rozpiepszyło dokumentnie?
Ta scena z dobrymi manierami; wyobrażacie sobie, że ktoś Wam przynosi do stołu taką paczuszkę, z łazienki..?
O mamo.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-12, 13:49   #42
suzuranka
Zadomowienie
 
Avatar suzuranka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 851
Dot.: ! Borat !

Ja natomiast czekałam na obejrzenie Borata, bo tyle się naczytałam o tym "pokazywaniu amerykańskich negatywnych stron i ułomności" etc, chciałam, na prawdę mocno chciałam znależć w tym filmie jakieś ukryte przesłanie i głębię. Przez cały film siedziałam jednak zniesmaczona, sceny były wulgarne( śmiałam się w jednym momencie, ale dlatego jedynie, że na scenie gdy toczy się "walka" w hotelu mój ojciec wzedł do pokoju, spojrzał na ekran- dodam, ze ja w słuchawkach i nie słyszał, co się dzieje, tylko zobaczył, jak dwóch facetów turla się po łóżku z kroczami przy twarzy... wyraz jego twarzy- bezcenny ), a jedyne czego się doszukałam, to nie wyśmiewanie się z samych Amerykanów, ale generalnie z ludzi jako takich. Myślę, że zarówno amerykańskie, włoskie, australijskie, jak i japońskie i polskie feministki zareagowałyby tak samo, gdyby mnie ktoś po ulicy ganiał też bym uciekała... Film jest niesmaczny ( przynajmniej jak na moje wyczucie smaku), nie jest zabawny ( przynajmniej jak na moje poczucie humoru- szczerze, nie bawią mnie teksty typu" to moja siostra" i wielki liz, albo "ohoho, mam tu kupę, co z nią zrobić, bo w Kazachstanie nie mamy sedesów", czy "o jejku jejku, patrz jakie mój brat ma wieeeelkie kohones na tych zdjęciach ). Dno.
Natomiast rasistów, ludzi głupich i nietolerancyjnych znaleźć można wszędzie, nie tylko w stanach, wątpię, żeby ci ludzie byli jedynym, pierwszymi z brzegu złapanymi na ulicy, pewnie kręcili te sceny kilkanaście razy, aż znaleźli "typowych", pasujących do założonego z scenariuszu obrazu.
A akcja z biedną( poważnie, było mi jej tak żal...) Pamelą- chyba jeszcze nigdy na filmie TAKIEJ zgachy nie zaliczyłam.
__________________
Jak porządny wariat z miejsca odrzucam podejrzenia o moje szaleństwo.


I'd rather hurt than feel nothing at all...


LC - Suzuranka
suzuranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 15:10   #43
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: ! Borat !

Dla mnie ''poziom'' filmu jest w rodzaju tego, co znaleźć można w Nagiej Broni czy Akademiach Policyjnych, gdzie się rzuca tortami czy bije angielską królową ; mam też trochę inne poczucie humoru, niż te wszystkie jackass.
Nie cierpię 'żartów', traktujących z lubością o ''s*aniu, rzyganiu, bekaniu czy pie**oleniu'' (zalezy, jak to jest przedstawiane, bo uwielbiam humor z cyklu Monthy Pythona a tam panowie sobie nigdy nie żałowali w żadnym z tematów, za jaki się akuratnie wzięli ), stąd nie lubię scen takich jak te, które łatwo znaleźć w ''Strasza pani musi zniknąć'', np.

Poza tym, fakt jest taki, że Borat zachowywał się nie jak odmieniec kulturowy tylko jak idiota i sama ominęłabym takiego gościa bardzo szerokim łukiem.
Film oglądało mi się ze świadomością, że jest bardzo przerysowany w swoich żartach (lub: żartach, jak kto woli), ale i tak bym zbladła (no, wiadomo, że odechciałoby mi się jeść na długo chyba) , gdyby mi ktoś przyniósł zawiniątko do stołu z własną kupą i pytaniem, co z tym zrobić.
A przez to, że jednak obnażał ludzką głupotę, padło akuratnie na amerykańską - film tylko samym w sobie dżakasem dla mnie nie jest, a chwilami mnie rozwalał.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 23:49   #44
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: ! Borat !

Borat fajny jest. Akurat film widzialam jakies 6 razy + fragmenty innych gagow na YouTube. Jesli chodzi o humor, to uwazam, ze jest dokladnie taki jaki ma byc - satyra jest wredna, kasliwa i swietnie zamaskowana.
Troche podobny do zartow Andy'ego Kaufmana
Co do jezyka - Borat mowi do swojego producenta po herbajsku ale nie wiadomo w jakim mowi producent
Borat jest prostakiem bo taki ma byc

Aha - 3cie wcielenie oprocz Borata i AlegoG to Bruno - austriacki gej robiacy wywiady najczesciej z naziolami i homofobami
Polecam

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 23:06   #45
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: ! Borat !

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Borat fajny jest. Akurat film widzialam jakies 6 razy + fragmenty innych gagow na YouTube. Jesli chodzi o humor, to uwazam, ze jest dokladnie taki jaki ma byc - satyra jest wredna, kasliwa i swietnie zamaskowana.
Troche podobny do zartow Andy'ego Kaufmana
Co do jezyka - Borat mowi do swojego producenta po herbajsku ale nie wiadomo w jakim mowi producent
Borat jest prostakiem bo taki ma byc

Aha - 3cie wcielenie oprocz Borata i AlegoG to Bruno - austriacki gej robiacy wywiady najczesciej z naziolami i homofobami
Polecam

Nat
Mam do tego filmu podejście takie samo jak Ty, chciałam się dobrze bawić i sie dobrze bawiłam, nie dopisywałabym do tego filmu jakiejś większej ideologii! przesłanie jest kiepskie, mało wyraźne, nie ma w nim ośmieszenia amerykanów jak tu wiele głosów jest, tylko są wyodrębnione niektóre dziwne zachowania człowieka mało cywilizowanego, pochodzącego na przykład z tak malego zaściankowego kraju jak borat.
jedyne co jest prześmiewcze to stosunek do żydów,wiele razy był temu dowód, oczywiście ten stosunek jest wyrażony w komiczny, ośmieszający osobę wyrażającą opinię sposób. na tej scenie też pękałam ze śmiechu, czyli jak borat rzucał pieniądze karaluchom bo myślał że żydzi przybrali postać karaluchów,Bruno nie widziałam, koniecznie obejrzę Ja i wszyscy moi znajomi którzy na ali g i na boracie spadali z krzeseł ze śmiechu

Nie czytałam żadnych opinii na temat tego filmu, najpierw obejrzałam film, a teraz go komentuję.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 07:24   #46
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: ! Borat !

aaa! uwielbiam faceta! film prostacki, ale mega śmieszny.
Podobało mi się jak wchodził do hotelu jako 'super ziomek' ze spodniami(d garniaka) opuszczonymi do kolan<LOL>
dobry motyw byl tez gdy chodzil po ulicy zaczepiajac ludzi i mowiac "Nice, how much?'.
Srednio mi sie pdoobal moment gdy razem ze swoim kolega nawalal sie na golasa. Zbyt obrzydliwe i głupie.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.