Telewizor w pokoju dziecka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-11, 13:56   #1
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question

Telewizor w pokoju dziecka...


Chrzestny mojej córki,chce jej kupić jakichś niewielki telewizor typu Disney do jej pokoju,żeby mogła oglądać sobie bajki.Mała za 2 miesiące skończy 2 latka...Nie wiem czy to dobry pomysł...Boję się że córka się uzależni od tych bajek i telewizor będzie chodził non stop...
Czy zgodzić się na to,doradźci
e
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 14:47   #2
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

nie zgodzic sie. cytuję
"Dzieci małe, do lat 3, nie powinny TV oglądać w ogóle. (...) Dla niemowląt i małych dzieci w ogóle nie ma odpowiednich programów TV, ponieważ dzieci w tym wieku stanowczo telewizji oglądać nie powinny. Dziecko nie wie, co dzieje się na ekranie, odbiera tylko dźwięki. Głosy gniewne i obce, krzyki, gwizdy syren, przeróżne zgrzyty i świsty są dla dziecka wybitnie nerwicogenne."

http://www.naobcasach.pl/a.1599.Tele...e_dziecko.html

wystarczy?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2009-08-11 o 14:49
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 14:52   #3
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

ja bym sie wstrzymala z takimi krokami... wszystkie dzieci majace tv w pokoju, ktore znam zdecydowanie go naduzywaja...... mysle, ze duzo bardziej praktyczny okazalby sie przenosny odtwarzacz dvd bo moglibyscie go zabrac ze soba np do samochodu itp. ale nie wiem ile takie cos kosztuje w PL.....
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 15:16   #4
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Nie godz sie.
Male dzieci powinny jak najmniej ogladac tv. Po prostu obrazki i dzwiek za szybko migaja, dziecko za tym nie nadaza. Zwroc uwage, jak tak male dzieci wpatruja sie w tv - jak zahipnotyzowane. Stad potem problemy z brakiem umiejetnosci koncentracji, rozkojarzeniem, zniecierpliwieniem. Potem jeszcze do tego dochodzi komputer i zaczyna sie dramat. Potem nic dziwnego, ze dziecko ma problemy w szkole, nie umie sie skoncentrowac na nauce, czytaniu ksiazek.
Rodzice czasem nie wiedza, jaka krzywde robia malemu dziecku, ktore godzinami tkwi przed tv.
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 15:24   #5
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Tv w pokoju takiego małego dziecka to zły pomysł. Jeśli już jest oglądany to pod kontrolą i najlepiej z rodzicami. Natomiast co do wypowiedzi:

"Dziecko nie wie, co dzieje się na ekranie, odbiera tylko dźwięki. "

tak nie do końca się zgodzę, mój syn (za kilka dni 2 latka) nauczył się liczyć i rozpoznawać litery właśnie dzięki bajkom edukacyjnym. Nie wspomne o śpiewie i tańcu. Nie róbmy z TV niewiadomo jakiego zła. W rozsądnych ilościach i pod kontrolą może pomóc niż zaszkodzić.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 16:07   #6
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Tv dla małych dzieci to zabójstwo nerwów. Chodzi mi konkretnie o osłonkę komórek nerwowych. Obraz na ekranie ciągle drga (i nie mówię tu o zmianach tła filmu tylko o odświeżaniu ekranu [Hz].) Przez pierwsze lata dziecko nie ma osłonek na komórkach nerwowych i one się wtedy dopiero tworzą. Patrzenie na tak często drgające obrazy (nawet kątem oka) powoduje, że osłonki mogą się nie wytworzyć. Oczywiście nie u każdego dziecka tak się stanie, ale zdarza się to dosyć często. Tak jak pisała wcześniej koleżanka, dzieci mogą mieć później problemy z koncentracją, cierpliwością. Może to również być przyczyną ADHD.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 16:41   #7
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Ja może tylko tak krótko.Przede wszystkim może na początku napiszę, że również moim zdaniem nie powinnaś się na to zgadzać. Jednak dodam, że TV nie zawsze ma tylko negatywny wpływ na dziecko.....moja chrześnica dość wczesnie zaczęła oglądać TV często oglądała program MINI MINI....pasjami np Elmo....nie każdy program dla dzieci nic nie wnosi...Bardzo wcześnie oglądając tego typu programy zaczeła nagle (podkreślam sama) np liczyć po angielsku itd....któregoś razu mając 3 lata podchodzi do mnie i mówi "wiesz ciocia jak się porozumiewają nietoperze??" mówię, że nie wiem a ona mi na to "za pomocą echolokacji".Bynajmniej nikt jej tego nie powiedział bo sami nie wiedzieliśmy teraz ma coprawda już 5 lat i ogląda nie tylko bajki....potrafi godzinami oglądać np Discovery....więc nie mówmy że TV to TYLKO zło
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 19:32   #8
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Kiepski pomysł.
Lepiej dziecku kupić fajne książki - odpowiednie do wieku, czy tysiąc innych zabawek. A jak chrzestny chce się koniecznie "szarpnąć", niech wykupi małej polisę, założy lokatę itp.

Nie neguję wartości mądrych programów tv, ale siedzenia przez dziecko godzinami (?) przed tv nawet na programach edukacyjnych czy bajkach nie rozumiem i nie akceptuję.
Tych wszystkich mądrych rzeczy można też przecież nauczyć się z książek, od rodziców czy opiekunów.
__________________
Córeczka wizażanki potrzebuje Twojej pomocy !!!
POMÓŻ KAROLINCE !!!
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 19:47   #9
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Równiez uważam, ze to nie jest najlepszy pomysł.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 21:11   #10
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Też nie uważam tego za najlepszy pomysł, jest dużo innych rzeczy, które chrzestny może kupić chrześnicy Jednak co do samego TV, nie twierdzę, że to samo zło (w większości jednak tak ). Przede wszystkim należy pamiętać, że wszystko w nadmiarze szkodzi, w rozsądnych ilościach niekoniecznie
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 21:54   #11
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Ja również uważam,że telewizja szkodzi ale w nadmiarze.My kupiliśmy małej telewizor do jej pokoju gdy skończyła 2 latka,a to dlatego,że w sobotę czy niedzielę ubrana w piżamkę "latała " na bajki do dużego pokoju,wieczorem również nie mogliśmy obejrzeć telewizora.Ale mała ogląda tylko mini mini rano pół godzinki i wieczorem dobranockę,myślę,że jej niezaszkodzi taka ilość telewizji.
__________________
19.05.2007 spotkanie z MONI@
Moje skarby:Martynka i Amelcia
Czas na przedszkole
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 23:37   #12
kasandra82
Wtajemniczenie
 
Avatar kasandra82
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 374
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Zamiast telewizora lepiej kupić jakąs zabawkę dzięki krórej dziecko będzie sie ruszać a nie siedziec bezczynnie i wgapiać sie w telewizor. Na takie rzeczy jeszcze przyjdzie czas, osobiście jestem zdania że im później tym lepiej
__________________



kasandra82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 06:20   #13
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Dziękuję za tyle wypowiedzi.Muszę mu to jakoś dyskretnie wyperswadować...i wymyślić coś innego
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 07:35   #14
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Dziękuję za tyle wypowiedzi.Muszę mu to jakoś dyskretnie wyperswadować...i wymyślić coś innego
a moze radio z magnetofonem i CD??

my radia słuchamy namietnie. tam też sa rózne informacje wiadomosci duzo muzyki. U nas słucha sie trójki polskiego radia...
czasem małej puszczamy mozarta dla dzieci... fasolki czy inne piosenki...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 08:06   #15
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
więc nie mówmy że TV to TYLKO zło
czy ktoś tak mówi? samo TV nie jest złe, ale oglądanie bez nadzoru w tym wieku już tak. i tu tkwi problem. dziecko posiadajace tv w pokoju raczej nie bedzie mialo non stop kontroli...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 08:59   #16
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez st_ella Pokaż wiadomość
a moze radio z magnetofonem i CD??

my radia słuchamy namietnie. tam też sa rózne informacje wiadomosci duzo muzyki. U nas słucha sie trójki polskiego radia...
czasem małej puszczamy mozarta dla dzieci... fasolki czy inne piosenki...
przeszło mi to przez mysl,żeby jakas fajną miniwieżę może zamiast tego tv...

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
czy ktoś tak mówi? samo TV nie jest złe, ale oglądanie bez nadzoru w tym wieku już tak. i tu tkwi problem. dziecko posiadajace tv w pokoju raczej nie bedzie mialo non stop kontroli...
Ja moze dodam,że mała miałaby na razie ten telewizor tylko na bajki puszczane z dvd,ponieważ nie mamy mozliwości (na razie)podpięcia tam tv kablowej,także telewizor nie chodziłby cały dzień...
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 09:55   #17
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość

Nie neguję wartości mądrych programów tv, ale siedzenia przez dziecko godzinami (?) przed tv nawet na programach edukacyjnych czy bajkach nie rozumiem i nie akceptuję.
Tych wszystkich mądrych rzeczy można też przecież nauczyć się z książek, od rodziców czy opiekunów.
tylko, że niestety w TV tego typu mądre rzeczy są przekazane w ciekawej dla dziecka formie....a wątpię, żeby np małe dziecko chciało słuchać o echolokacji u nietoperzy

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
czy ktoś tak mówi? samo TV nie jest złe, ale oglądanie bez nadzoru w tym wieku już tak. i tu tkwi problem. dziecko posiadajace tv w pokoju raczej nie bedzie mialo non stop kontroli...
zależy jeszcze na jakiej wysokości to TV będzie umieszczone....u mojej chrześnicy w pokoju TV jest na takiej wysokości, że nie da rady dosięgnąć a przez to sama włączyć telewizora
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 10:01   #18
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
tylko, że niestety w TV tego typu mądre rzeczy są przekazane w ciekawej dla dziecka formie....a wątpię, żeby np małe dziecko chciało słuchać o echolokacji u nietoperzy



zależy jeszcze na jakiej wysokości to TV będzie umieszczone....u mojej chrześnicy w pokoju TV jest na takiej wysokości, że nie da rady dosięgnąć a przez to sama włączyć telewizora

A ile lat ma Twoja chrześnica?
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 10:03   #19
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

skoro dziecko nauczyło sie o eholokacji to prędzej czy później nauczy się podtsawiac sobie krzesło do telwizorka by go odpalić ale nie rozmawiamy tu o przypadku gdy rodic bedzie ten tv wlaczal... jesli wlascicielka tv tak go ustawi ze dziecko nie bedzie moglo a nawet nie bedzie mialo z pomocami jak go wlaczyc to ok. wg mnie rano moje dziecko bawic sie zabawkami (moje nawet nie mysli ze sa o tej porze bajki!). to rodzice przyzwyczajają dziecko do tv. moje na dobranoc oglada to co my (doscovery albo komedie...), albo i nic.
ale, sorki, w 99% tak nie jest.. a 3% przypadkow to tzw blad statystyczny i mozna go wcale nie brac pod uwage (tyle sie na statystyce uczylam)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 10:09   #20
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
A ile lat ma Twoja chrześnica?

no teraz ma już 5 lat ale TV ma u siebie w pokoju od dawna...około 2 -2,5 roku miała jak TV sie u niej pojawiła....ale dokładnie nie pamiętam.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
skoro dziecko nauczyło sie o eholokacji to prędzej czy później nauczy się podtsawiac sobie krzesło do telwizorka by go odpalić ale nie rozmawiamy tu o przypadku gdy rodic bedzie ten tv wlaczal... jesli wlascicielka tv tak go ustawi ze dziecko nie bedzie moglo a nawet nie bedzie mialo z pomocami jak go wlaczyc to ok. wg mnie rano moje dziecko bawic sie zabawkami (moje nawet nie mysli ze sa o tej porze bajki!). to rodzice przyzwyczajają dziecko do tv. moje na dobranoc oglada to co my (doscovery albo komedie...), albo i nic.
ale, sorki, w 99% tak nie jest.. a 3% przypadkow to tzw blad statystyczny i mozna go wcale nie brac pod uwage (tyle sie na statystyce uczylam)
no może i większości przypadków tak jest ale pamiętać należy, że to RODZIC a nie DZIECKO decyduje o tym czy będzie oglądało te bajki non stop czy nie....poza tym chciałam poprostu "pokazać", że dzieci które mają w pokoju TV nie koniecznie są jej maniakami....i również bawią się w domu jak inne dzieci zabawkami itd...chodza na dwór Nie każdy przykład musi wyglądać jak z Super Niani

P.S TV okazała się dość przydatna jak teraz chrześnica ma złamaną rękę i gips aż do pachy na prawej ręce
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 10:11   #21
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
przeszło mi to przez mysl,żeby jakas fajną miniwieżę może zamiast tego tv...

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Ja moze dodam,że mała miałaby na razie ten telewizor tylko na bajki puszczane z dvd,ponieważ nie mamy mozliwości (na razie)podpięcia tam tv kablowej,także telewizor nie chodziłby cały dzień...
Twój wybór...
nie wiem jak dużo korzystacie z TV


my czasem oglądamy z mała TV ale np tłumaczymy jej widzisz gdzie jest ptaszek? ptaszek ćwierka itp.... nie zostawiam jej nigdy samej przed TV
zresdztą ona nie przejawia zainteresowania TV.
nie pamietam kiedy ostatnio oglądała ze mna TV....
oglądała wczoraj zdjecia na komuterze i pokazywała babcie i dziadka

Wiec u nas na okragło gra radio..
a! np piosenke z brzyduli lubiła... i razem śpiewałysmy i tańczyłyśmy...
ja jestem przeciwniczką TV w sypialni i w pokju dzieci... chyba ze dziecko ma 15 lat

a na wieży to i bajek można posłuchać i kształtuje się wyobraźnia dziecka .... (chyba że sie mylę??)
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 10:45   #22
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

korzystamy z telewizora stosunkowo mało....Odbieramy z mężem córke po pracy i jestesmy w domu dopiero ok 17...
a jeszcze dodam,ze tak jak pisała któras z was,mała nie przejawia zbytniego zainteresowania sama telewizją...tv może być włączony pod wieczór a ona i tak się pląsa po domu i sie bawi...
i tak ja pisze alkamor nie róbmy z dzieci od razu maniaków telewizyjnych,bo nie da się tego telewizora wykluczyć całkowicie z zycia dziecka takie czasy... czy jest u dziadków czy jest u znajomych wszędzie tv,jedynie my rodzice mozemy jakoś nakierowywać na inne ciekawsze w formie rozrywki....
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 16:15   #23
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

widzę, że kompletnie zignorowałyście to, co napisałam. Smutne...
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 17:24   #24
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
widzę, że kompletnie zignorowałyście to, co napisałam. Smutne...
???
Nie zignorowałam tego co napisałaś.
Zwyczajnie nie odniosłam się do tego w sposób bezpośredni.
Jaki w tym problem ?
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 20:52   #25
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
widzę, że kompletnie zignorowałyście to, co napisałam. Smutne...
a co mam na to odpowiedzieć...
skoro to fakty i badania?

..teraz nie zignorowałam...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 21:16   #26
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez st_ella Pokaż wiadomość
a moze radio z magnetofonem i CD??
to sa jeszcze takie twory jak magnetofon ??

tv to zly pomysł , podziekowac i zasugerowac kupienie odtwarzacza CD plus ładna kolekcję bajek do słuchania.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 22:25   #27
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

To, czy dziecko uzależni się od telewizora zależy tylko i wyłącznie od rodziców, nie od tego gdzie ów szklany bożek sobie leży.
To rodzic włącza, wyłącza i decyduje kiedy.
Jeżeli Twoja córka i tak ogląda czasem bajkę, czy jest jakaś różnica, że obejrzy ją sobie w pokoju? (chyba, że w ogóle nie ogląda - to wiadoma sprawa, że wstawienie jej do pokoju telewizora sprawi, że zacznie).
Jeśli nie chcesz by w Jej pokoju zagościł telewizor, z różnych powodów, np. bo to sypialnia, bo tam się wycisza, czyta i bawi itp - nie bój się odmówić, z takim prezentem można poczekać. Jednak proroctwa, że stanie się maniakiem telewizyjnym, który przestanie korzystać z innych źródeł poznawania świata osobiście uważam za lekko nietrafione.


Jeżeli rodzic stwarza warunki sprzyjające, to dziecko uzależni się od telewizora leżącego...w piwnicy.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2009-08-12 o 23:18
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 07:25   #28
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
To, czy dziecko uzależni się od telewizora zależy tylko i wyłącznie od rodziców, nie od tego gdzie ów szklany bożek sobie leży.
To rodzic włącza, wyłącza i decyduje kiedy.
Jeżeli Twoja córka i tak ogląda czasem bajkę, czy jest jakaś różnica, że obejrzy ją sobie w pokoju? (chyba, że w ogóle nie ogląda - to wiadoma sprawa, że wstawienie jej do pokoju telewizora sprawi, że zacznie).
Jeśli nie chcesz by w Jej pokoju zagościł telewizor, z różnych powodów, np. bo to sypialnia, bo tam się wycisza, czyta i bawi itp - nie bój się odmówić, z takim prezentem można poczekać. Jednak proroctwa, że stanie się maniakiem telewizyjnym, który przestanie korzystać z innych źródeł poznawania świata osobiście uważam za lekko nietrafione.


Jeżeli rodzic stwarza warunki sprzyjające, to dziecko uzależni się od telewizora leżącego...w piwnicy.
Już odmówiłam W żartach powiedziałam,żeby poczekał z tym do komunii
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 08:38   #29
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Już odmówiłam W żartach powiedziałam,żeby poczekał z tym do komunii
ładnie
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 12:39   #30
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Telewizor w pokoju dziecka...

jestem rozwniez przeciwniczka tv w pokoju dziecka, sypialni. w duzym pokoju, nrzeczy nastawione radio, ktore mamy w tv, ekran po pewnym czasie sie przyciemnia i juz
i wylaczamy przy posilkach
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.