Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post! - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-02-21, 13:29   #3121
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 6 006
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez Miluchova Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawia³am siê nad zrobieniem alfaparfu powiedz co¶ wiêcej, jak z zapachem, trwa³o¶ci± zabiegu i efektami?
Mojej kole¿ance siê trzyma³o 3 miesi±ce, zapach podczas zabiegu OK, tylko siê jakby dymi³o w salonie Ale jej zale¿a³o tylko na wyeliminowaniu puchu, bo ma z natury proste w³osy, ale pusz±ce siê. Nie wiem jak na w³osach krêconych...
Vinnga jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-21, 14:23   #3122
Betty00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

¯aden zabieg nie bêdzie tak skuteczny jak Encanto. ¯aden poniewa¿ tylko keratyna w encanto zawiera czysty aldehyd- Formalinaaldehyd mrówkowy = formaldehyd. Ma za zadanie zbudowaæ trwa³e wi±zanie keratynowe z w³osem.W innych, delikatniejszych produktach stosowany jest aldehyd glutarowy o dzia³aniu sklejaj±cym i usztywniaj±cym w³os. Ów aldedyd ( formaldehyd czy zwany tak¿e matanalem), w wyniku kontaktu z powietrzem wydziela truj±cy gaz o intensywnym zapachu podra¿niaj±cym drogi oddechowe. We wszystkich innych preparatach zawieraj±cych keratynê hydrolizowan± do keratynowego prostowania stosuje siê tzw. uwalniaczeformaldehydu, czyli formalinê pod postaci± wielkocz±steczkow±. Utrudnia to mo¿liwo¶æ pojawienia siê toksycznych oparów.
Nazywaj± siê uwalniaczami, bo ulegaj± reakcji, przechodz±c w formalinê, jakby j± oswobodzaj±c. Aby poprzeæ to liczbami, na roztwór 0,1% uwalniacza uzyskamy 0,01% czystej formaliny (np. dozwolone stê¿enie w UE dla DMDM Hydantoin to 0,5% i jako uwalniacz da nam jakies 0,05% czystej formaliny)
Inne firmy zawieraj± napis bez formaldehydu. Co nie jest tak do koñca prawd±. Ju¿ bêd±c na pocz±tku liceum medycznego wiedzia³am ze formaldehyd to trupie konserwanty.
Reasumuj±c - pozosta³e firmy oferuj±ce ¶rodki stosuj± aldehyd glutarowy wiêc s± delikatniejsze. Sklejaj± i usztywniaj± w³os.
Tylko Encamo posiada czysty formaldehyd. Zakazane jest stosowanie tego sk³adnika w Japonii i w Szwecji. W Ameryce dopuszcza siê stê¿enia bez wzmianki w opisie do 0,2%.
W Europie powy¿ej stê¿enia 0,05% wymagany jest opis na opakowaniu: zawiera formaldehyd.
Zaczynam siê baæ...chyba zaraz pojadê do hurtowni i zakupiê zestaw z Alphaparf

Edytowane przez Betty00
Czas edycji: 2014-02-21 o 14:52
Betty00 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-21, 14:52   #3123
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 4 827
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez Betty00 Poka¿ wiadomo¶æ
¯aden zabieg nie bêdzie tak skuteczny jak Encanto. ¯aden poniewa¿ tylko keratyna w encanto zawiera czysty aldehyd- Formalinaaldehyd mrówkowy = formaldehyd. Ma za zadanie zbudowaæ trwa³e wi±zanie keratynowe z w³osem.W innych, delikatniejszych produktach stosowany jest aldehyd glutarowy o dzia³aniu sklejaj±cym i usztywniaj±cym w³os. Ów aldedyd ( formaldehyd czy zwany tak¿e matanalem), w wyniku kontaktu z powietrzem wydziela truj±cy gaz o intensywnym zapachu podra¿niaj±cym drogi oddechowe. We wszystkich innych preparatach zawieraj±cych keratynê hydrolizowan± do keratynowego prostowania stosuje siê tzw. uwalniaczeformaldehydu, czyli formalinê pod postaci± wielkocz±steczkow±. Utrudnia to mo¿liwo¶æ pojawienia siê toksycznych oparów.
Nazywaj± siê uwalniaczami, bo ulegaj± reakcji, przechodz±c w formalinê, jakby j± oswobodzaj±c. Aby poprzeæ to liczbami, na roztwór 0,1% uwalniacza uzyskamy 0,01% czystej formaliny (np. dozwolone stê¿enie w UE dla DMDM Hydantoin to 0,5% i jako uwalniacz da nam jakies 0,05% czystej formaliny)
Inne firmy zawieraj± napis bez formaldehydu. Co nie jest tak do koñca prawd±. Ju¿ bêd±c na pocz±tku liceum medycznego wiedzia³am ze formaldehyd to trupie konserwanty.
Reasumuj±c - pozosta³e firmy oferuj±ce ¶rodki stosuj± aldehyd glutarowy wiêc s± delikatniejsze. Sklejaj± i usztywniaj± w³os.
Tylko Encamo posiada czysty formaldehyd. Poniewa¿ jest on ostatni na li¶cie sk³adu karatyny nale¿y siê przyjrzeæ 2 i 3 pozycji . Polyquaternium 7 - substancja pow³okotwórcza oraz Guar Hydroxypropyl Trimonium - antystatyk i substancja pow³okotwórcza.
Zakazane jest stosowanie tego sk³adnika w Japonii i w Szwecji.
W Ameryce dopuszcza siê stê¿enia bez wzmianki w opisie do 0,2%.
W Europie powy¿ej stê¿enia 0,05% wymagany jest opis na opakowaniu: zawiera formaldehyd.
Zaczynam siê baæ...chyba zaraz pojadê do hurtowni i zakupiê zestaw z Alphaparf
Ale to ka¿dy powinien wiedzieæ. Informacje s± ogólnodostêpne.
Jednym pasuje innym nie. Na w³asnej skórze trzeba to oceniæ.
Dla mnie nie podpasowa³. Podczas zmywania keratyny, po kilku msc od zabiegu w³osy straszliwie zaczê³y wypadaæ. Pó³ roku zajê³o mi aby dorpowadziæ je do stanu poprzedniego. Widocznie dla moich w³osów, organizmu formaldehyd okaza³ siê trucizn±.
Akurat uda³o mi siê znale¼æ inny, mniej dra¿ni±cy ¶rodek, po którym tak samo s± efekty. Ju¿ 3 miesi±c a w w³osy wypadaj± tyle ile powinny
Deborah100 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-21, 15:14   #3124
Betty00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Nie s±dzê ¿e ka¿dy to wie. Nie zgadzam siê. Mo¿e do³±czaj± ka¿dego dnia nowe osoby które w³a¶nie poprzez internet /forum poszukuj± informacji ? Osobi¶cie lubiê siê upewniæ zanim co¶ wykonam na w³asnej skórze. A mo¿esz podzieliæ siê informacj± jaki stosujesz zamiennik równie skuteczny? Te¿ jestem zainteresowana metod± ³agodniejsz±
Betty00 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:54   #3125
DaisyColada
Przyczajenie
 
Avatar DaisyColada
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

W³a¶nie skoñczy³am mój pierwszy zabieg Encanto. Wiadomo ¿e teraz s± idealnie proste zobaczymy jak bêdzie po pierwszym myciu. Sam zabieg by³ do zniesienia najgorzej prze¿y³am sam± aplikacje keratyny na w³osy. (Suszenie to dla mnie pestka)
__________________
Od 15.02 wcieram Jantar w skórê g³owy i wypijam kubek pokrzywy dziennie

21.02 Encanto
DaisyColada jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:37   #3126
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 3 325
GG do blue2003 Wy¶lij wiadomo¶æ przez Yahoo do blue2003
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Wlasnie mijaja mi 3 tygodnie od ostatniego encanto i prawie 15 miesiecy od pierwszego (robie srednio co 2-3 miesiace). Zapuscilam wlosy z takich do brody, maja sie swietnie, blyszcza jak szalone. Jak widac ten straszny trupi formaldehyd okazal sie ich przyjacielem
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie0893.jpg (108,3 KB, 108 za³adowañ)
__________________

"...nasza wielko¶æ mia³a iskrzyæ, a wygasa gdy tak teraz na ni± patrzê a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:04   #3127
xxolciaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxolciaxx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam 2 pytania.
Chce sobie zamowic cocochoco i sa takie w bialej i niebieskiej buteleczce.Czym one sie roznia?
Jak sie ma keratyna do farbowania henna?
Ten w niebieskiej butelce to Cocochoco Pure. Zosta³ stworzony specjalnie dla w³osów blond,rozja¶nianych i os³abionych. Podobno efekt prostych w³osów trochê s³abszy, ale mocne,dog³êbne od¿ywienie. Druga keratyna to Oryginal, czyli standardowa
__________________
Training
xxolciaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 18:15   #3128
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 6 006
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez blue2003 Poka¿ wiadomo¶æ
Wlasnie mijaja mi 3 tygodnie od ostatniego encanto i prawie 15 miesiecy od pierwszego (robie srednio co 2-3 miesiace). Zapuscilam wlosy z takich do brody, maja sie swietnie, blyszcza jak szalone. Jak widac ten straszny trupi formaldehyd okazal sie ich przyjacielem
Super wygl±daj±
Vinnga jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:19   #3129
xxolciaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxolciaxx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez Betty00 Poka¿ wiadomo¶æ
Witacie.
Przeczytanie ponad 100 stron w±tku do czego¶ zobowi±zuje. Dlatego nie mam ¿adnych powielanych pytañ . Zdecydowa³am siê na Encanto jestem ¶wiadoma za i przeciw... Dzisiaj dzwoni³am do Pani która w Poznaniu wykonuje metodê o której kole¿anka wspomina³a nie tak dawno, czyli od¿ywkê k³adziemy nastêpnego dnia sobie same... Mnie natomiast zale¿y na profesjonalizmie gdy¿ sama mogê nie podo³aæ takiemu wyzwaniu . Pani w rozmowie przez telefon trochê g³upot mi sprzeda³a. Nie dociera³ do niej fakt ¿e mam psa alergika pokarmowego i dziecko z alergi± oskrzelow±. Zabieg wykonywany tylko u klientki, wiec odpada. Dla tej pani liczy siê fakt ¿e tylko ona jest nara¿ona na wdychanie, pacjent ju¿ nie . To dlaczego nie mo¿na dojechaæ ??? Heh Szukam dziewczyny z Poznania lub okolic. Jestem z samego Pozka i chêtnie dojadê. Niestety, w salonach nikt nie oferuje metody Encamo. Tu nie o koszt chodzi ale wyobra¿acie sobie resztê klientek które mia³yby "za darmo " wdychaæ ??? Niestety, wiêcej ofert nie znalaz³am . Kto¶ , co¶ ? Pilne Poznañ i okolice Pozdrawiam
To ja pisa³am o tej Pani Te¿ siê waha³am,bo Pani skraca³a ca³y zabieg i koñczy³a w³a¶nie na prostowaniu po keratynie. Jak pewnie wyczyta³a¶ dziewczyny mówi³y, ¿e tak robiæ mo¿na, ale keratyna szybciej siê wyp³ucze. Ze wzglêdu na cenê i to, ¿e nie chcia³am robiæ tego sama zdecydowa³am siê umówiæ. Na drugi dzieñ po zabiegu na³o¿y³am sama od¿ywkê i pomimo zapewnieñ Pani, ¿e nie muszê ju¿ prostowaæ, wyprostowa³am jeszcze raz. A w sumie zrobi³ to mój ch³opak tyle, ¿e ju¿ nie po ok. 7 razy ka¿de pasemko, trochê im odpu¶ci³am za drugim razem. Na razie minê³o 3 tygodnie i jestem baardzo zadowolona Suszê tylko w³osy i mam pro¶ciutkie Dziwne, ¿e ta Pani nie chce zrobiæ zabiegu u siebie, w koñcu pisa³a, ¿e robi u siebie i u klientki Ja niestety w encanto siê nie bawiê,mog³abym pomóc gdyby chodzi³o o Cocochoco czy podobn± keratynê A sama szuka³am kogo¶ innego do encanto i lipa.. salonów nie bra³am pod uwagê.
__________________
Training
xxolciaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-21, 19:00   #3130
Estie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Powiedzcie mi: któr± wersjê cocochoco polecacie, original czy pure?
Estie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-21, 19:14   #3131
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Poka¿ wiadomo¶æ
Akurat uda³o mi siê znale¼æ inny, mniej dra¿ni±cy ¶rodek, po którym tak samo s± efekty. Ju¿ 3 miesi±c a w w³osy wypadaj± tyle ile powinny
Ty tu nazwami nam operuj dziewczyno! Rozwiewasz nutkê ciekawo¶ci, teraz bêdê od¶wie¿a³a wiza¿ co 5 minut czekaj±c na odpowied¼

Albo przeoczy³am, albo nie pisa³a¶ - czym to prostujesz?
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 19:20   #3132
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 425
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Jeju, po ostatnich wypowiedziach zaczynam siê troszkê baæ
Od miesi±ca zmagam siê z "naci±gaj±cymi" siê w³osami, na innym w±tku dowiedzia³am siê, ¿e s± przenawil¿one. Nie stosuje ju¿ w ogóle od¿ywek tylko sam szampon, a one nadal siê rozci±gaj± (mam nadziejê, ¿e wiecie o co mi chodzi mniej wiêcej)
I teraz siê boje, ¿e jak jeszcze dodam do tego encanto, to bêdê mieæ masakrê na g³owie
Strasznie mnie to mêczy, bo marzy³am o g³askich, idealnie prostych w³osach

Edytowane przez atilaaav
Czas edycji: 2014-02-21 o 19:22
atilaaav jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 00:17   #3133
DaisyColada
Przyczajenie
 
Avatar DaisyColada
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Nie wytrzyma³am i umy³am w³osy ju¿ dzisiaj. Jestem zachwycona w³osy po wysuszeniu suszark± s± proste jak po prostownicy. Wcze¶niej po takich czynno¶ciach wygl±da³am jak lew pora¿ony pr±dem. Teraz w³osy s± g³adkie ale wcale nie obci±¿one
Do³±czam do fanek encanto.

20140222_010555.jpg
__________________
Od 15.02 wcieram Jantar w skórê g³owy i wypijam kubek pokrzywy dziennie

21.02 Encanto
DaisyColada jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 06:39   #3134
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 8 967
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

W czwartek minê³y dwa tygodnie od mojego prostowania i mam problem. Okropnie szybko przet³uszczaj± mi siê w³osy. Wcze¶niej my³am co 3-4 dni, teraz ¿eby by³y ³adne to powinnam co 20-25 godzin :/ wiedzia³am, ¿e jest taka tendencja, ale ¿eby a¿ tak? u¿ywam szamponu z Alterry ale mo¿e która¶ doradzi mi jaki¶ inny?
Mam wra¿enie, ¿e w pierwszym tygodniu nie przet³uszcza³y siê a¿ tak i te 48 godzin mog³y wytrzymaæ, a teraz jest masakra z tym.
__________________

Edytowane przez ktoregos_dnia
Czas edycji: 2014-02-22 o 06:54
ktoregos_dnia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 08:02   #3135
Bartussss123S
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 9
Lepsze bêdzie keratynowe prostowanie czy trwa³a?

Wiêc tak, mam 15 lat i jestem ch³opakiem. Mam blond w³osy do ramion i po umyciu strasznie mi siê wywijaj± :/ myje co 2 dni wieczorem i schn± przez noc. ¦pie w kitku. Rano po tym umyciu prostuje bo w takich pokreconych wygl±dam okropnie. A kiedy¶ mi sie tak nie krêci³y, dopiero od pewnego czasu. (Prostuje ju¿ chyba od pó³ roku.)

W wakacje jedziemy do chorwacji gdzie moje w³osy bêd± czêsto w wodzie i co za tym idzie? Bêd± siê krêci³y. I chce i¶æ na zabieg. Tylko jaki?

Twa³e prostowanie czy keratynowe? Nie mam w³osów zmiszczonych... A chodzi mi o to co bêdzie lepiej prostowa³o w w³osy w takich gor±cych i mokrych warunkach. ;P co lepiej utrzyma proste w³osy?
Help i ile czasu przed wyjazdem zrobiæ ten zabieg? Bo nie bêde mia³ mo¿liwo¶ci tam prostowaæ.

Mam nadzieje ¿e wszytko jest zrozumia³e
Bartussss123S jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 08:30   #3136
maharet1092
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez xxolciaxx Poka¿ wiadomo¶æ
Ten w niebieskiej butelce to Cocochoco Pure. Zosta³ stworzony specjalnie dla w³osów blond,rozja¶nianych i os³abionych. Podobno efekt prostych w³osów trochê s³abszy, ale mocne,dog³êbne od¿ywienie. Druga keratyna to Oryginal, czyli standardowa
Dzieki
maharet1092 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 10:41   #3137
Betty00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Poka¿ wiadomo¶æ
W czwartek minê³y dwa tygodnie od mojego prostowania i mam problem. Okropnie szybko przet³uszczaj± mi siê w³osy. Wcze¶niej my³am co 3-4 dni, teraz ¿eby by³y ³adne to powinnam co 20-25 godzin :/ wiedzia³am, ¿e jest taka tendencja, ale ¿eby a¿ tak? u¿ywam szamponu z Alterry ale mo¿e która¶ doradzi mi jaki¶ inny?
Mam wra¿enie, ¿e w pierwszym tygodniu nie przet³uszcza³y siê a¿ tak i te 48 godzin mog³y wytrzymaæ, a teraz jest masakra z tym.
Mo¿e spróbuj kosmetyków do pielêgnacji po.... z innej serii? Sporo jest profesjonalnych przeznaczonych g³ównie do stosowania po keratynowym prostowaniu. Seria Alfaparf lisse Design posiada w ofercie szampon + od¿ywkê, Nouar Extention kilka serii, szampon ju¿ od 59 z³. Mo¿e nie s± najtañsze ale tez nie najdro¿sze. W koñcu to inwestycja w nasze w³osy, ich kondycjê , zdrowy, piêkny wygl±d etc..
Betty00 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 10:45   #3138
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale to ka¿dy powinien wiedzieæ. Informacje s± ogólnodostêpne.
Jednym pasuje innym nie. Na w³asnej skórze trzeba to oceniæ.
Dla mnie nie podpasowa³. Podczas zmywania keratyny, po kilku msc od zabiegu w³osy straszliwie zaczê³y wypadaæ. Pó³ roku zajê³o mi aby dorpowadziæ je do stanu poprzedniego. Widocznie dla moich w³osów, organizmu formaldehyd okaza³ siê trucizn±.
Akurat uda³o mi siê znale¼æ inny, mniej dra¿ni±cy ¶rodek, po którym tak samo s± efekty. Ju¿ 3 miesi±c a w w³osy wypadaj± tyle ile powinny
podzielisz siê informacj± co to za specyfik, który dzia³a jak encanto?
zasia³a¶ nutkê tajemniczo¶ci i sporo nas tutaj czeka na odpowied¼
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 10:50   #3139
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 15 487
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez Miluchova Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawia³am siê nad zrobieniem alfaparfu powiedz co¶ wiêcej, jak z zapachem, trwa³o¶ci± zabiegu i efektami?
Niestety nie powiem Ci nic bo sama nad tym zabiegiem siê zastanawiam
Smerfetka696969 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-22, 11:14   #3140
Betty00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Odpowied¼ dla serii szamponów do pielêgnacji

Szampon keratynowo proteinowy GK - 355 ml w cenie z przesy³k± ok 61 z³. Bardzo przystêpna cena

http://allegro.pl/szampon-po-keratyn...969695838.html

Edytowane przez Betty00
Czas edycji: 2014-02-22 o 11:18
Betty00 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 11:38   #3141
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 8 967
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Ja chêtnie kupiê jaki¶ profesjonalny szampon, ale chcia³abym wiedzieæ czy która¶ z Was mo¿e co¶ poleciæ konkretnie na walkê z tym przet³uszczaniem. W³a¶ciwie tylko z tym mam problem, bo w³osy s± w dobrej formie i ³adnie wygl±daj±. Tylko no w³a¶nie - jeden dzieñ niestety :/
__________________
ktoregos_dnia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 12:03   #3142
Betty00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Ci±gle szukam odpowiedniego zestawu dla siebie dlatego postanowi³am umie¶ciæ tutaj co nieco. Zaraz mi siê oberwie ¿e wszystko w necie mo¿na wyczytaæ i za¶miecam w±tek .
Mo¿e s± tu osoby które pracuj± w gabinetach na tych produktach lub mog± siê podzieliæ efektami i wra¿eniami po keratynce tych producentów?
My¶lê ¿e wisienk± na torcie jest :
1. NOUAR Maxx zestaw szampon + keratyna , kilka serii. Zestaw sprzedawany 1000ml w cenie cirke 700 z³ -1000 z³. Brr...
http://www.nouar.pl/
2. INOAR Brasil w zestawie szampon + preparat keratynowy , poj 250 ml za ok. 370 z³
http://www.inoar.com/
3. KERAPRO k5- zestaw 5ciu sk³adników , ka¿dy po 225 ml w cenie ok. 380 z³
4. True Keratin- http://www.keratinpolska.pl/sklep.html, cen nie znalaz³am - mo¿e s³abo penetrowa³am ;>
5. CocoChoco Keratin
6. ALFAPARF Lisse Design- zastaw 78 z³
7. Global Keratin
Ka¿dy producent oferuje zestaw pielêgnuj±cy" po" wiêc my¶lê dlaczego ka¿dy z zapytaniem o szampon zosta³ przekierowany na str.1 Jest tego du¿oo wiêcej. Im wiêcej osób przetestuje tym bardziej mo¿e podzieliæ siê cennymi uwagami
Dywagujê pomiêdzy CocoChoco Pure a Alfaparf. Oczywi¶cie wyznacznikiem na t± chwilê jest cena bo nie staæ mnie na Nouar. Mo¿e s± odlewki to piszcie. Wch³aniam ka¿d± info na temat w±tku, ale metodzie Encanto - nie dziêkujê.

Edytowane przez Betty00
Czas edycji: 2014-02-22 o 12:07
Betty00 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 13:50   #3143
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Lepsze bêdzie keratynowe prostowanie czy trwa³a?

Cytat:
Napisane przez Bartussss123S Poka¿ wiadomo¶æ
Wiêc tak, mam 15 lat i jestem ch³opakiem. Mam blond w³osy do ramion i po umyciu strasznie mi siê wywijaj± :/ myje co 2 dni wieczorem i schn± przez noc. ¦pie w kitku. Rano po tym umyciu prostuje bo w takich pokreconych wygl±dam okropnie. A kiedy¶ mi sie tak nie krêci³y, dopiero od pewnego czasu. (Prostuje ju¿ chyba od pó³ roku.)

W wakacje jedziemy do chorwacji gdzie moje w³osy bêd± czêsto w wodzie i co za tym idzie? Bêd± siê krêci³y. I chce i¶æ na zabieg. Tylko jaki?

Twa³e prostowanie czy keratynowe? Nie mam w³osów zmiszczonych... A chodzi mi o to co bêdzie lepiej prostowa³o w w³osy w takich gor±cych i mokrych warunkach. ;P co lepiej utrzyma proste w³osy?
Help i ile czasu przed wyjazdem zrobiæ ten zabieg? Bo nie bêde mia³ mo¿liwo¶ci tam prostowaæ.

Mam nadzieje ¿e wszytko jest zrozumia³e
Ja bym robila na Twoim miejscu trwale trwale jest na sta³e, wiêc mozesz robic nawet dzi¶, chociaz biorac pod uwage odrost jaki bêdzies mia³ do wakacji, to mozesz zrobic przed wyjazdem np. Miesi±c :p


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 16:45   #3144
Betty00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Lepsze bêdzie keratynowe prostowanie czy trwa³a?

Cytat:
Napisane przez Bartussss123S Poka¿ wiadomo¶æ
Wiêc tak, mam 15 lat i jestem ch³opakiem. Mam blond w³osy do ramion i po umyciu strasznie mi siê wywijaj± :/ myje co 2 dni wieczorem i schn± przez noc. ¦pie w kitku. Rano po tym umyciu prostuje bo w takich pokreconych wygl±dam okropnie. A kiedy¶ mi sie tak nie krêci³y, dopiero od pewnego czasu. (Prostuje ju¿ chyba od pó³ roku.)

W wakacje jedziemy do chorwacji gdzie moje w³osy bêd± czêsto w wodzie i co za tym idzie? Bêd± siê krêci³y. I chce i¶æ na zabieg. Tylko jaki?

Twa³e prostowanie czy keratynowe? Nie mam w³osów zmiszczonych... A chodzi mi o to co bêdzie lepiej prostowa³o w w³osy w takich gor±cych i mokrych warunkach. ;P co lepiej utrzyma proste w³osy?
Help i ile czasu przed wyjazdem zrobiæ ten zabieg? Bo nie bêde mia³ mo¿liwo¶ci tam prostowaæ.

Mam nadzieje ¿e wszytko jest zrozumia³e
A nie my¶la³e¶ o ¶ciêciu w³osów ? Szczególnie latem poczujesz ulgê. Mo¿e zrób sobie now± fryzurê zamiast katowaæ m³ode w³osy zabiegami? Keratyna odpada, musisz przeczytaæ co najmniej kilkana¶cie stron wpisu zanim tak± podejmiesz decyzjê. Ten zabieg dyscyplinuje w³osy zniszczone, pusz±ce sie i nadaje blask, lej±cy efekt . Dziewczyny czêsto pisza ¿e w³osy s± d³ugo "przylizane". Jeste¶ pewien ze tego chcesz? Potrzebujesz rady a nie ironizowania Wygoogluj galeriê karatynowego prostowania i bêdziesz wiedzia³ o jakim efekcie jest tu dyskusja ;-)
Trwa³e prostowanie hmm.. Internet mnie skierowa³ tutaj ..
http://uradka.pl/371/1/trwala-prostujaca/
Betty00 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 16:55   #3145
xxolciaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxolciaxx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Sk±d to zainteresowanie keratynami Alfaparf i Nouar? Czy kto¶ robi³ zabieg któr±kolwiek z nich i czy daje d³ugotrwa³e efekty??

Cytat:
Napisane przez Betty00 Poka¿ wiadomo¶æ

Dywagujê pomiêdzy CocoChoco Pure a Alfaparf. Oczywi¶cie wyznacznikiem na t± chwilê jest cena bo nie staæ mnie na Nouar. Mo¿e s± odlewki to piszcie. Wch³aniam ka¿d± info na temat w±tku, ale metodzie Encanto - nie dziêkujê.
Wybacz,ale muszê sprawd¼ znaczenie s³owa dywagowaæ i nie bêdziesz go ju¿ b³êdnie u¿ywaæ Nie chcê siê czepiaæ, ale lepiej u¿yæ prostszego s³owa ni¿ u¿ywaæ trudniejszego,ale b³êdnie..a potem to idzie w ¶wiat..
__________________
Training
xxolciaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 17:26   #3146
Betty00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez xxolciaxx Poka¿ wiadomo¶æ
Sk±d to zainteresowanie keratynami Alfaparf i Nouar? Czy kto¶ robi³ zabieg któr±kolwiek z nich i czy daje d³ugotrwa³e efekty??



Wybacz,ale muszê sprawd¼ znaczenie s³owa dywagowaæ i nie bêdziesz go ju¿ b³êdnie u¿ywaæ Nie chcê siê czepiaæ, ale lepiej u¿yæ prostszego s³owa ni¿ u¿ywaæ trudniejszego,ale b³êdnie..a potem to idzie w ¶wiat..
no widzisz moja droga ??? Zabi³a¶ mnie ¶miechem...tak siê sk³ada ¿e rozwa¿am , a czy odbiegam od tematu ??? Ale¿ oczywi¶cie czytaæ-ze -zrozumieniem. Uproszczê Tobie i u¿yjê synonimu :
Nie pisz tak wiêcej bo siê kole¿anki Twoje za placami bêd± ¶mia³y

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

[QUOTE=xxolciaxx;45281245]Sk±d to zainteresowanie keratynami Alfaparf i Nouar? Czy kto¶ robi³ zabieg któr±kolwiek z nich i czy daje d³ugotrwa³e efekty??

A czemu Nouar ? Hm.. Odnios³am siê troszkê sugeruj±c wpisem na blogu . Nie znalaz³am negatywnych opinii. Niemal¿e 100 stron jest tutaj po¶wiêconych metodzie Encanto. Chcia³abym zaczerpn±æ wiedzy, ciekawej wymiany pogl±dów . Na pewno odwiedzê Targi Kosmetyczne ale to dopiero koniec kwietnia. Liczê na dobre zakupy ;-) lecz chcê na "wczoraj" czego¶ dobrego. Wklejam pewnej blogerki ciekawostki o Nouar...
http://dezemka.blogspot.com/2013/04/...sow-nouar.html
Betty00 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 20:13   #3147
xxolciaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxolciaxx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez Betty00 Poka¿ wiadomo¶æ
no widzisz moja droga ??? Zabi³a¶ mnie ¶miechem...tak siê sk³ada ¿e rozwa¿am , a czy odbiegam od tematu ??? Ale¿ oczywi¶cie czytaæ-ze -zrozumieniem. Uproszczê Tobie i u¿yjê synonimu :
Nie pisz tak wiêcej bo siê kole¿anki Twoje za placami bêd± ¶mia³y

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez xxolciaxx Poka¿ wiadomo¶æ
Sk±d to zainteresowanie keratynami Alfaparf i Nouar? Czy kto¶ robi³ zabieg któr±kolwiek z nich i czy daje d³ugotrwa³e efekty??

A czemu Nouar ? Hm.. Odnios³am siê troszkê sugeruj±c wpisem na blogu . Nie znalaz³am negatywnych opinii. Niemal¿e 100 stron jest tutaj po¶wiêconych metodzie Encanto. Chcia³abym zaczerpn±æ wiedzy, ciekawej wymiany pogl±dów . Na pewno odwiedzê Targi Kosmetyczne ale to dopiero koniec kwietnia. Liczê na dobre zakupy ;-) lecz chcê na "wczoraj" czego¶ dobrego. Wklejam pewnej blogerki ciekawostki o Nouar...
http://dezemka.blogspot.com/2013/04/...sow-nouar.html
Odpisa³a¶ jak rasowa ma³olata..Dopiero co zawita³a¶ na ten w±tek a to Twoja kolejna zgry¼liwo¶æ. Nic mi nie musisz upraszczaæ i dalej jeste¶ w b³êdzie. Dywagowaæ to laæ wodê,mówiæ nie na temat - wiêc Twoje "dywagujê pomiêdzy" po prostu nie ma sensu! Jak nie umiesz przyj±æ tego do wiadomo¶ci i poprawiæ tylko têpo wy¶miewasz moj± uwagê to nie ma sensu z Tob± dyskutowaæ..Chcia³am tylko ¿eby¶ nie szerzy³a swojej niewiedzy,ale có¿..
PS. Deliberowaæ to ju¿ zupe³nie inne s³owo - widaæ, ¿e Twoja wiedza pochodzi tylko z pierwszych hase³,które wyskakuj± w google

Za drug± czê¶æ (czyli odpowied¼ na temat) dziêkuje.
__________________
Training

Edytowane przez xxolciaxx
Czas edycji: 2014-02-22 o 20:16
xxolciaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 20:16   #3148
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 266
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

W zesz³ym roku mia³am robione Lisse Design Keratin i by³am zadowolona.
Wczoraj robi³am Encanto i zobaczymy jaki bêdzie efekt.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 21:23   #3149
letmeseesky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Witajcie jutro bede robila encanto w domu i tak sie zastanawiam czy po nalozeniu keratyny zamiast suszyc wlosy zimnym nawiewem nie mozna ich po prostu zostawic do samodzielnego wyschniecia aby uniknac wydzielania formaldehydu ?? to samo po nalozeniu odzywki ?? prosze o szybka odpowiedz
letmeseesky jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-22, 21:27   #3150
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ¯ywiec
Wiadomo¶ci: 1 354
Dot.: Keratynowe prostowanie w³osów cz. 3 - czytaj 1 post!

Cytat:
Napisane przez letmeseesky Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie jutro bede robila encanto w domu i tak sie zastanawiam czy po nalozeniu keratyny zamiast suszyc wlosy zimnym nawiewem nie mozna ich po prostu zostawic do samodzielnego wyschniecia aby uniknac wydzielania formaldehydu ?? to samo po nalozeniu odzywki ?? prosze o szybka odpowiedz
Nie wyschna samodzielnie, poza tym formaldehyd i tak bedzie sie wydzielac.


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Miluchova jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 17:41:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.