Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-23, 12:43   #1
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726

Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)


Witam, planuję pierwsze wczasy za granicą (podróż poślubna) około 20 czerwca na 7 dni.
Oboje z mężem nigdy nie podróżowaliśmy za granicę, nigdy nie lecieliśmy samolotem.

Bardzo intensywnie myślimy o Teneryfie. Jeszcze nie kupiliśmy wycieczki. Obecnie Tui ma ofertę -400 zł na wczasy w czerwcu. I tu moje pierwsze pytanie:
czy skorzystać z tej promocji -400 zł (dla jednej osoby) czy lepiej zaczekać i kupić wycieczkę last minute np 5 dni przed wylotem? Kiedy cena będzie korzystniejsza? I czy wogóle trafiają się oferty last minut w takim terminie na Teneryfe tzn w tak popularne miejsce? Jest sens odkładać zakup wycieczki?

Jak wyglądają sprawy organizacyjne po zakupie wycieczki np w Tui? Czy jest jakieś spotkanie organizacyjne albo coś takiego? Czy jako wogóle niedoświadczeni "podróżnicy" będziemy w sanie się spakować i ogarnąć wszystko w ciągu np 5-3 dni przed wylotem?

I teraz głupie pytania i może będziecie się śmiać ale jak wygląda taka wycieczka z biurem podróży krok po kroku? Czy ktoś się nami zaopiekuje? Pokaże gdzie się odprawić, gdzie się udać już do samolotu, czy zawiezie nas do hotelu i tam zamelduje?

Może ktoś mógł by tak na szybko zrobić taki przewodnik krok po kroku jak to wygląda. (biuro podróży, przygotowania, lot, zakwaterowanie, wyjazd).
Myśle że takie zastawienie pomogło by wielu osobom.


Bardzo proszę o porady bardziej doświadczone dziewczyny
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:10   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

400 zł za co konkretnie?



W zeszłym roku leciałam z Tui, nie polecam osobom nieogarniętym i świeżakom w podróżowaniu.

1. Sprawdź jakie to linie lotnicze, my lecieliśmy jakimiś Small Planet, nigdy więcej. Przesunęli nam godzinę wylotu z 6 na 5 rano, poinformowali smsem, przesunęli też godzinę wylotu powrotnego samolotu - już nie poinformowali.
Mieliśmy nosa, żeby sprawdzić, ale przez to zamiast jechać na lotnisko autobusem za 1,50Euro to musieliśmy wziąć taxi za 35Euro (lot był wcześniej niż pierwszy autobus).

2. Polak z Tui na lotnisku w miejscu docelowym powiedział, że pierwszy raz słyszy w ogóle nazwę naszego hotelu i nie jest w stanie powiedzieć gdzie on jest.
Na szczęście ogarnialiśmy wcześniej jak tam dojechać, ale i tak obleciał nas przez sekundę strach, czy ten hotel istnieje.

A przewodnik:
-biuro podróży - załatwialiśmy przez Internet, więc ciężko coś konkretnego powiedzieć,
-lot jak lot przynajmniej godzina przed odlotem, odpowiednia waga i wymiary bagażu itp,
-zakwaterowanie - jak już trafiliśmy sami do hotelu, to już nie był to problem, Pani wzięła dane, dała klucz, tyle.
-to samo, trafić na lotnisko i do domu.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:07   #3
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

To w takim razie jakie inne biuro podróży polecacie? Takie żeby w miare rzetelnie we wszystkim pomogli?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:12   #4
arquettewska
Rozeznanie
 
Avatar arquettewska
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Może Itaka? Sama nie korzystałam z usług, ale słyszałam dużo dobrych opinii
__________________

arquettewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 10:58   #5
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Oczywiście, że opłaca się poczekać na Last Minute, na pewno coś znajdziecie, ceny spadają nawet 1000 zl na osobę, ale dajcie sobie jeszcze jakieś miejsce "drugoplanowe" na wszelki wielki, np. Gran Canarie czy Majorka, Ibiza (podobne klimaty).
Z Tui nigdy nie leciałam, większość właśnie z Itaki, troche wkurzający są ostatnio, bo kombinują mocno z przelotami i trasportem (zawożą na lotnisko 4-5h wcześniej, żeby przyoszczędzić na drugim autokarze - jedna grupa jedzie, druga wraca), zaczynają się bawić w międzylądowania, o ktorych nie informują...no ale nie wpływa to na samą organizację, więc możecie być spokojni.

Co do spakowania i ogarnięcia, potrzebujecie dowód tożsamości i ciuchy na wakacje :P Nie ma tego wiele (my zwykle kupujemy wycieczkę 2 dni maks przed wylotem)

Po kolei:

- sprawdzie sobie z jakiego miasta interesuje Was wylot i w jakie dni są wyloty (z tego co widzę na stronie travelplanet wylotu z Krakowa niestety nie ma, ale są Katowice i lata w czwartki) i sprawdzacie oferty na tydzień przed góra, czyli koło soboty szukamy wycieczki. Dla ludzi o mocnych nerwach poniedziałek-wtorek spokojnie wystarczy

- wybraną wycieczkę rezerwujecie sobie online lub przez biuro (niedoświadczonym polecam przez biuro, bo nie trzeba będzie załatwiać formalności online) od razu spytajcie agenta o telefon kontaktowy i jeśli sam tego nie zrobi, przedzwońcie koniecznie dzień wcześniej czy nie zmieniła się godzina wylotu (można też sprawdzić na stronie lotniska odloty).

- warto wcześniej zrobić pranie (czyli koło poniedziałku) i pomysleć co chcecie zabrać i w co się spakować, sprawdźcie limity na bagaż na stronie (zazwyczaj 20kg/os) jeśli jedna walizka (30kg) oraz czego nie możecie mieć w bagażu podręcznym, zróbcie sobie jakieś jedzenie jeśli nie chcecie wydawać na lotnisku, bo nieraz się sporo trzeba naczekać, sprawdzcie o której będziecie na miejscu na Teneryfie, bo jeśli w nocy to na kolację nie ma co liczyć, więc tutaj jakiś mały prowiant w bagażu głównym wskazany.

W dzień wyjazdu, oczywiśice odpowiednio wcześniej stawiacie się na lotnisku i szukacie agenta swojego biura podróży (albo gdzieś będzie czekała osóbka na lotnisku, albo będą mieli swoją budkę otwartą) poinformuje Was w jaką kolejkę się ustawić i co przygotować. Idziecie do swojej bramki check-in z dokumentami rezerwacji wycieczki w ręce. Pani w okienku zabiera i waży bagaż główny, sprawdza dokumenty, wydaje bilety.
Idziecie do kontroli bagażu podręcznego, pozbywacie się wody, skanują Wasz bagaż czy nie macie niedowolonych na pokładzie rzeczy, zdjemujecie z siebie wszystkie dodatkowe warstwy odzieży (typu kurtka, sweter, marynarka, pasek, czasem buty, biżuteria - odkładacie razem z bagażem podręcznym w koszyk) i przechodzicie przez bramkę, Jeśli wszystko ok to idziecie sobie dalej (jeśli nie ok, to pan/pani szuka co pikało), patrzycie na ekranik na numer bramki waszego lotu (macie go też na bilecie) zazwyczaj jest jeszcze jakieś 1h-1,5 godziny czasu, można sobie zakupić coś w strefie bezcłowej, zjeść czy pooglądać (polecam kupić ze 2 małe wody mineralne od razu).

- jak zaczną wspuszczać, pokazujecie paniom bilety przy bramce i dowód i idizecie do samolotu, lecicie sobie..

- po wylądowaniu, polecam iść za tłumem, idziecie sobie do taśmy i czekacie na walizki...odbieracie walizki, idziecie za tłumem do wyścia i rozglądacie się za agentem biura podrózy (np. czekacie na panią w koszulce TUI), która Was spyta jaki hotel, odhaczy na liście, da kopertkę z informacjami na temat miejsca w jakim jesteście i samego holetu (np. rozkład posiłków), ulotkę z wycieczkami i powie do jakiego autokaru się kierować, typu "autokar numer 3"

Sami z bagażami idziecie do autokaru numer 3, pakujecie walizy do bagażnika, siadacie, rezydentka albo z wami jedzie, albo na chwilę wejdzie i powie ile będziecie jechać, co dostaliscie w kopertkach i o której następnego dnia (zazwczaj następnego) jest spotkanie informacyjne. Pamiętajcie nazwę hotelu, bo kierowca będzie się zatrzymywał po drodze i trzeba się ogarnąć kiedy wysiąść (powie nazwę Waszego hotelu i wysiadacie).

- W hotelu kierujecie się do recepcji, pokazujecie dowód i ewentualnie rezerwację (to samo co na lotnisku) i dostajecie kluczyk, idziecie do pokoju.

- Nastepnego dnia spotykacie się z rezydentem, który mówi o bezpieczeństwie, o samym miejscu, proponouje wycieczki (warto mieć przygotowane od razu pieniążki jesli chcecie na wycieczki jechać z nimi, bo na niektóre się nie zdążycie już zapisać później), mówi kiedy jeszcze będzie mieć dyżury w hotelu.

- Nie zabieramy ze sobą nigdzie całej gotówki i dokumentu tożsamości (my zawsze zostawiamy w zamkniętej na szyfr walizce), bo w razie kradzieży, szczególnie całego portfela problem z powrotem.

- plażujecie, opoczywacie, zwiedzacie

- na dzień przed planowanym wylotem szukacie informacji o powrocie, które są zazwyczaj w katalogu waszego biura podróży, gdziś przy recepcji albo w jakiejś gablotce. Sprawdzacie do której opuścić pokój, o której jest zbiórka.

- stawiamy się na miejsce zbiórki, wsiadamy w autokar i jedziemy na lotnisko i postępujemy tak samo jak przed wylotem


Mam nadzieję, że pomogłam, niby są to rzeczy oczywisto - oczywiste, ale sama jak miałam 19 lat leciałam na kurs hiszpańskiego do Malagi i byłam przerażona, nie wiedziałam jak funkcjonuje lotnisko i co mam dalej robić, jeszcze trzeba się było przesiąść w Szwajcarii.... Także bawcie się dobrze na wakacjach
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 13:19   #6
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Naprawde serdecznie dziękuje Wszystko idealnie rozpisane pozdrawiam
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 00:51   #7
Caramelka
Raczkowanie
 
Avatar Caramelka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 395
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Pamiętajcie nie wychodźcie dopóki nie odbierzecie bagażu
Nie zawsze agent biura pojawia się na lotnisku ale wystarczy się rozejrzeć po tablicach.
Trzymać się z innymi
Dokładnie przeczytać uwagi na stronie przewoźnika.


I hulaj duszo
Caramelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-03, 16:27   #8
braksada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 23
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

A może sama zorganizuj. My też się wybieramy (ja + żona + 2 latorośli). Obliczyłem, że wyniesie to nas +/- 4000 na 2 tygodnie. Drożej niż Ty planujesz, ale wiem co będę robił, wiem, że nie zbankrutuje moje biuro podróży, o tym często się słyszy. W dodatku, znalazłem oferty, gdzie ludzie proponują mieszkanie za opinię na popularnych portalach. To jest coś w stylu, poleć mnie, za to ja będę wiarygodniejszy. Szukaj w sieci, na pewno się przyda.
Trzymam kciuki
braksada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 14:36   #9
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Naprawde serdecznie dziękuje Wszystko idealnie rozpisane pozdrawiam
Prosze bardzo i udanych wakacji
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 13:16   #10
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Witam.

Mam podobny problem jak autorka wątku, a mianowicie planujemy z chłopakiem pierwsze wakacje za granicą. Przeglądałam kilka ofert biur podróży i od razu dodam, że max chcemy wydać 1700 zł na osobę. Myślicie, że uda się coś znaleźć sensownego. Jak na razie Itaka ma w ofercie Grecje/ Kretę na maja 2015. Oferta all inclusive. Podpowiedzcie troszkę jak to z tym jest i kiedy najlepiej jechać ? Bo zastanawiamy się jeszcze czy nie lepiej poczekać na jakąś ofertę last minute. Nie jestem w ogóle zorientowana w tych tematach dlatego prosiłabym o jakieś rady.
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 13:48   #11
bety_blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Melam Pokaż wiadomość
Witam.

Mam podobny problem jak autorka wątku, a mianowicie planujemy z chłopakiem pierwsze wakacje za granicą. Przeglądałam kilka ofert biur podróży i od razu dodam, że max chcemy wydać 1700 zł na osobę. Myślicie, że uda się coś znaleźć sensownego. Jak na razie Itaka ma w ofercie Grecje/ Kretę na maja 2015. Oferta all inclusive. Podpowiedzcie troszkę jak to z tym jest i kiedy najlepiej jechać ? Bo zastanawiamy się jeszcze czy nie lepiej poczekać na jakąś ofertę last minute. Nie jestem w ogóle zorientowana w tych tematach dlatego prosiłabym o jakieś rady.
Z własnego doświadczenia ci powiem że już 2 rok z rzędu nie ma ofert last minute, tzn są ale to nie są takie last'y jak kiedyś że sie jechało za pół darmo. Ostatnio opłaca się rezerwować w first minute bo organizatorzy oferują wiele fajnych promocji związanych ze wczesną rezerwacją np jakaś wycieczka fakultatywna w cenie, gwarancja niezmienności ceny itd. Na Twoim miejscu rezerwowałabym wcześniej ale niekoniecznie z Itaki bo to jest jedno z 2 najdroższych biur podróży :P ewentualnie moge służyć pomocą w wiadomości prywatnej aby nie robić tu spamu :P
bety_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-21, 15:39   #12
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez bety_blue Pokaż wiadomość
Z własnego doświadczenia ci powiem że już 2 rok z rzędu nie ma ofert last minute, tzn są ale to nie są takie last'y jak kiedyś że sie jechało za pół darmo. Ostatnio opłaca się rezerwować w first minute bo organizatorzy oferują wiele fajnych promocji związanych ze wczesną rezerwacją np jakaś wycieczka fakultatywna w cenie, gwarancja niezmienności ceny itd. Na Twoim miejscu rezerwowałabym wcześniej ale niekoniecznie z Itaki bo to jest jedno z 2 najdroższych biur podróży :P ewentualnie moge służyć pomocą w wiadomości prywatnej aby nie robić tu spamu :P
Przeglądałam różne biura podróży to właśnie wydawało mi się, że Itaka miało najlepsze oferty ale mogę się mylić bo się nie znam. . . W sumie to sprawdzałam tylko te znane biura jak Itaka, Wezyr, Tiu. To ostatnie to dopiero ma ceny.
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 10:25   #13
bety_blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Itaka i Tui mają podobne ceny, najdroższy jest neckerman, wezyr i exim tours są podobne cenowo do Itaki. Jest mnóstwo mniej znanych biur podróży które naprawdę mają świetne oferty cenowe. Zależy co by Cie interesowało, nie moge tutaj pisać nazw biur podróży które są naprawde godne polecenia bo dostałam już OSTRZEŻENIE od szanownego moderatora o wklejanie spamu :/
bety_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 10:50   #14
julka_79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Melam, jeszcze popatrz na oferty Grecos Holiday i Rainbowtours-oni tez maja fajne oferty i sa przystępnie cenowo!! Z grecosem byłam na Kos a z Rainbow na Korfu-ogólnie bez zarzutu ale kupowałam właśnie lasta w obu przypadkach bo do firsta jakos nie mogę sie przekonać nie planuje nic z tak długim wyprzedzeniem.... Jak dobrze bedzies śledzić oferty i trzymać rękę na pulsie to uda sie i na lasta cos fajnego dorwać
julka_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 14:04   #15
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Jeśli moge coś doradzić to do 1700zł/osobę to Grecja jest bardzo dobrym pomysłem
Kupować w first minute czy last minute to zalezy kiedy chcecie jechać... jeśli lipiec lub sierpień to lepiej w first minute, ale jeśli czerwiec lub wrzesień to zdecydowanie warto czekac na last minute, ja jechałam do Grecji 2 razy w czerwcu (Kos i Rodos) i 7dniowe wycieczki wyniosły mnie 1000zł/osobę z dwoma posiłkami - jedna last z Itaki, a druga organizowana samodzielnie z czarterem z TUI.
Co do cen Itaki to uważam, ze ma najbardziej korzystne i jesli ktoś pisze, ze to jedno z dwóch najdroższych biur podróży to chyba sie słabo orientuje... to właśnie Itaka ma najlepsze lasty, spróbujcie sobie gdzie indziej znaleźć wycieczki do Grecji za 1000zł albo na wyspy kanaryjskie za 1400... powodzenia, w innych biurach najniższe ceny to 1800zł i to na jakimś odludziu. Chyba, że ktoś chce ryzykowac i jechać z biura - krzak, z tym, że nie wiadomo czy się wróci z takich wakacji.
Ja z Itaką byłam już na kilku wakacjach (Grecja, Turcja, Maroko, Hiszpania), w lutym planuję wybrać sie z nimi na Zanzibar, wiec gorąco polecam - sprawdzone biuro - bez przykrych niespodzianek
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 21:08   #16
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

my też lecimy pierwszy raz za granicę samolotem. Wybraliśmy z Itaki Grecję - Kretę na 11 dni za 6400zł za dwie osoby to też nasz podróż poślubna
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 14:36   #17
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
my też lecimy pierwszy raz za granicę samolotem. Wybraliśmy z Itaki Grecję - Kretę na 11 dni za 6400zł za dwie osoby to też nasz podróż poślubna
Trochę drogo zapłaciliście, ale mam nadzieję, ze za taką cenę to już będziecie mieć super hotel Udanego wypoczynku!
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 14:42   #18
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez KARI1604 Pokaż wiadomość
Trochę drogo zapłaciliście, ale mam nadzieję, ze za taką cenę to już będziecie mieć super hotel Udanego wypoczynku!
jedna z tańszych cen z tego co szukaliśmy w tym terminie. All inclusive- 3 baseny, hotel ****/***** gwiazdkowy. Byliśmy przerażeni jak ceny usłyszeliśmy. Ale do 7 tys chcieliśmy się zmieścić i się udało
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 21:25   #19
mikoryza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 22
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Przeważnie im dalszy lot, tym drożej. A te egzotyczne kierunki tak kuszą...
mikoryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-07, 08:56   #20
KasiaSeweryn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Przeważnie wybieram wyjazdy first minute i już w kwietniu wiem dokładnie, gdzie pojadę. W tym roku rozważam Chorwację z xxx. Nie zaczęłam jeszcze przeglądać ofert ale lada moment zacznę.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2017-12-07 o 12:28
KasiaSeweryn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 15:46   #21
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Ja z TUI nie byłam zadowolona. Jak już to Itaka, ale zazwyczaj mają wyższe ceny.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 22:21   #22
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

1 raz lece z chlopakiem z TUI. Jesteśmy ogarnieci, wiec sobie poradzimy, ale mam parę pytań. Jak wygląda zameldowanie w hotelu, jestem około 9 na miejscu, a hotel dopiero od 14. Czyli będziemy musieli koczowac 4h? Jak wygląda też powrót, czy w ten ostatni dzień autokar po nas podjedzie i zbierze wszystkie osoby na lotnisko, jak w poprzednią stronę? Wiem, że dla wielu z Was to pytania banalne, ale kto pyta nie błądzi Dzieki za odpowiedzi
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 10:09   #23
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Pierwszy lot, pierwsze wczasy za granica. Prośba o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez justdoit Pokaż wiadomość
1 raz lece z chlopakiem z TUI. Jesteśmy ogarnieci, wiec sobie poradzimy, ale mam parę pytań. Jak wygląda zameldowanie w hotelu, jestem około 9 na miejscu, a hotel dopiero od 14. Czyli będziemy musieli koczowac 4h?
Prawdopodobnie pokażą Wam jakieś pomieszczenie, gdzie będzie można zostawić bagaż do czasu zameldowania. Ewentualnie, jeśli będą już jakieś wolne pokoje, zamelduja Was wcześniej.

Cytat:
Jak wygląda też powrót, czy w ten ostatni dzień autokar po nas podjedzie i zbierze wszystkie osoby na lotnisko, jak w poprzednią stronę? Wiem, że dla wielu z Was to pytania banalne, ale kto pyta nie błądzi Dzieki za odpowiedzi
Tak, tak właśnie to powinno wyglądać.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-13 10:09:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.