Cera mieszana,porowata. Jak sobie pomóc ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-18, 13:49   #1
Willou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1

Cera mieszana,porowata. Jak sobie pomóc ?


Cześć !
Mam mega problem z moją cerą mieszaną. (sucha i tłusta zarazem). Lubię się malować, ale niestety nie znam się na kosmetykach na tyle by kupić właściwy - dobry dla skóry i dający matowy efekt. Na dotychczasowe kosmetyki wydałam już małą fortunę i mimo kupowania pod kryterium "mineralne,nawilżając e i matowe" (jeśli chodzi o pudry i podkłady) niestety zawsze coś jest nie tak. A to skóra wygląda jakby "odchodziła" (mikro płatkami, jakby przesuszona) i czuje się jak w niepasującej masce. Czytam teraz na temat konkretnych polecanych kosmetyków, a mimo wszystko w opiniach przekrzykują się który się nadaje, a który stanowczo nie. Jestem już w kropce :/
Poza tym mam bardzo porowatą cerę w której zaskórniaki uwielbiają się gnieździć. I z tym chciałabym zrobić jakiś porządek, wiem że niestety cery nie zmienię ale jak sobie pomóc by choć trochę to zniwelować? Czytałam o kwasie migdałowym. Niestety nie stać mnie na regularne wizyty u kosmetyczki na takie zabiegi...więc może podpowiecie mi jak sobie z tym radzicie? "bawicie się" kwasami w domu?
Dodam tylko, że przy tym wszystkim mam piegi i przebarwienia na skórze ://
Liczę na podpowiedzi jak mogłabym zadbać o swoją cerę, jakie kosmetyki (konkretne nazwy) będą właściwe i jakie zabiegi mogłabym przeprowadzić sama w domu by sobie pomóc.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!
Willou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 10:24   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera mieszana,porowata. Jak sobie pomóc ?

Cytat:
Napisane przez Willou Pokaż wiadomość
Cześć !
Mam mega problem z moją cerą mieszaną. (sucha i tłusta zarazem). Lubię się malować, ale niestety nie znam się na kosmetykach na tyle by kupić właściwy - dobry dla skóry i dający matowy efekt. Na dotychczasowe kosmetyki wydałam już małą fortunę i mimo kupowania pod kryterium "mineralne,nawilżając e i matowe" (jeśli chodzi o pudry i podkłady) niestety zawsze coś jest nie tak. A to skóra wygląda jakby "odchodziła" (mikro płatkami, jakby przesuszona) i czuje się jak w niepasującej masce. Czytam teraz na temat konkretnych polecanych kosmetyków, a mimo wszystko w opiniach przekrzykują się który się nadaje, a który stanowczo nie. Jestem już w kropce :/
Poza tym mam bardzo porowatą cerę w której zaskórniaki uwielbiają się gnieździć. I z tym chciałabym zrobić jakiś porządek, wiem że niestety cery nie zmienię ale jak sobie pomóc by choć trochę to zniwelować? Czytałam o kwasie migdałowym. Niestety nie stać mnie na regularne wizyty u kosmetyczki na takie zabiegi...więc może podpowiecie mi jak sobie z tym radzicie? "bawicie się" kwasami w domu?
Dodam tylko, że przy tym wszystkim mam piegi i przebarwienia na skórze ://
Liczę na podpowiedzi jak mogłabym zadbać o swoją cerę, jakie kosmetyki (konkretne nazwy) będą właściwe i jakie zabiegi mogłabym przeprowadzić sama w domu by sobie pomóc.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!
Sądząc po pogrubionych objawach, najprawdopoodbniej masz niedopasowaną pielęgnację, a przez to odwodnioną i wysuszoną skórę. Napisz coś więcej na ten temat, to wtedy będzie można coś poradzić. Co stosujesz, dokładnie, a nie ogólniki typu "krem marki X". Jak stosujesz?

Na przebarwienia kwasy i filtry. Produktów z kwasami jest akurat na rynku cała masa, nie trzeba chodzić w tym celu do kosmetyczki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 13:48   #3
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Cera mieszana,porowata. Jak sobie pomóc ?

zacznij pić odrobinę więcej wody. Ile wypijasz w ciągu dnia ?
Bo z tego co piszesz masz odwodnioną skórę, a to też nie dobrze dla cery.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 12:24   #4
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Cera mieszana,porowata. Jak sobie pomóc ?

Kwas azelainowy jest bezpieczny do stosownia w domu na pory, trądzik, przebarwienia i skóra jest wygładzona po nim.
Stosowałam więc mogę potwierdzić pozytywne działanie.
Obecnie używam oleju kokosowego na noc a przecieram twarz octem jabłkowym 1:1 z wodą. Ocet ładnie zamyka pory i je oczyszcza
Krem ziaja matująco nawilżający 25+
lub
yves rocher krem na niedoskonałości zielony
Podkład astor perfect stay 24h
Puder koniecznie do zmatowienia-ryżowy
Wspomagać można też się wodą termalną, ja używam uriage.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 15:15   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera mieszana,porowata. Jak sobie pomóc ?

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Kwas azelainowy jest bezpieczny do stosownia w domu na pory, trądzik, przebarwienia i skóra jest wygładzona po nim.
Stosowałam więc mogę potwierdzić pozytywne działanie.
Obecnie używam oleju kokosowego na noc a przecieram twarz octem jabłkowym 1:1 z wodą. Ocet ładnie zamyka pory i je oczyszcza
Krem ziaja matująco nawilżający 25+
lub
yves rocher krem na niedoskonałości zielony
Podkład astor perfect stay 24h
Puder koniecznie do zmatowienia-ryżowy
Wspomagać można też się wodą termalną, ja używam uriage.
Pogrubione to są mocno dyskusyjne środki. Olej kokosowy jest komedogenny i to naprawdę jeden z gorszych wyborów dla cer trądzikowych, tłustych, mieszanych. To że komuś służy to racze wyjątek, a nie reguła.
Tak mocne zakwaszanie skóry przy pomocy octu jabłkowego rozrobionego w proporcji 1:1 też niekoniecznie jest dobrym pomysłem w stałej pielęgnacji. Nie każda cera trądzikowa i przetłuszczająca lubi takie obniżanie pH.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-04, 11:41   #6
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Cera mieszana,porowata. Jak sobie pomóc ?

Również polecam kwas azelainowy. Możesz zacząć od kremu azelac z sesdermy. Kosztuje około 100-150 zł, zależy gdzie szukasz, ale jest bardzo wydajny. Może być stosowany i na noc i pod makijaż. Działa i na trądzik i na zaskórniki i na przebarwienia. Ma działanie nawilżające i ma nieco zielonego pigmentu, dzięki czemu jak stosujesz go pod makijaż to trochę zakrywa ewentualne niespodzianki. Jest napisane, że do stosowania w przypadku trądziku różowatego, ale w moim przypadku (przy trądziku hormonalnym, grudkowym), bardzo ładnie się sprawdził. Również mam całą masę zaskórników i udało mu się okiełznać moją cerę. Także polecam z czystym sumieniem Jak chcesz wzmocnić "wybielanie" przebarwień, mogę polecić serum z witaminą C też z sesdermy, rozjaśnia (ale nie spodziewaj się od razu szału - potrzeba czasu i filtrów) i bardzo ładnie wygładza ewentualne zmarszczki
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-04 11:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.