Proszę o pomoc - ból stawów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-12, 00:42   #31
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Dot. ból stawów

Cytat:
Napisane przez jaskolka81 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Nie uważacie, że bóle stawów, w tym sugerowane przez reumatologa zapalenie, powinny wykazać podwyższone OB i CRP? Jak to wygląda w reaktywnym zapaleniu stawów, np. od chlamydiowym? Slyszałam, że takie zapalenie mija po ok. roku, 1,5, chyba, że jest nieleczone, to wtedy może przejść w ZZSK, które jest bardzo cięzką chorobą.
Moim zdaniem warto o siebie zadbać, pić olej lniany, jeść czosnek, dużo warzyw i wody, jeść witaminy i glukozaminę, a objawy się zmniejszą
Bliska mi osoba po roku badań ma zdiagnozowane łuszczycowe zapalenie stawów (ma 25 lat). W wynikach miał podwyższone crp i ob, ale na początku leczono go na dnę moczanową, bo miał podwyższoną zawartość kwasu moczowego - ale to nie jest swoiste tylko dla dny! Ogólnie to choroby stawów mnie przerażają, dlatego zalecam robić sobie badania, jeśli ból stawów się utrzymuje dłużej niż miesiąc (diagnostyka trwa długo, bo począwszy od badania moczu i krwi, trzeba wykonać usg, rtg, a najlepiej rezonans magnetyczny).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 07:30   #32
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Mnie też bolą stawy. Okazało się,że to od choroby jelita.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:05   #33
jaskolka81
Przyczajenie
 
Avatar jaskolka81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Luboń
Wiadomości: 16
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Ja też miałam robione badania na obecność boreliozy i na szczęście nic nie wyszło.

Miałam robione badania na przeciwciała przeciwjądrowe pół roku temu i przedwczoraj ponownie musiałam je powtórzyć.
Ja też miałam robione badania na ANA i nic nie wyszło, a dlaczego musisz powtarzać? A robiłaś sobie HLA b-27? jest to duży wyznacznik, jesli chodzi o predyspozycje genetyczne organizmu do chorób zapalnych stawów. a jakie stawy Cię bolą? Mogę zapytać, ile masz lat?

Dziewczyny a co robicie dla zdrowia, by stawy mniej Was bolały? Glukozamina, imbir, kurkuma, ok. Ale czy coś jeszcze regularnie wprowadzacie do diety, czy to Wam pomogło?

ja osobiscie mogę powiedzieć, że piję od 8 miesięcy na czczo aloes zmieszany z sokiem z cytryny i olejem, np. lnianym, wydaje mi się, że to mi pomaga czuć się lepiej
__________________
Rozmarzona marzeniami
jaskolka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 20:38   #34
vladziu54
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Na <spam> polecam maści końskie rozgrzewające różnego rodzaju. Miałem kłopot ze stawem kolanowym i w szybkim tempie mi pomogła. Również słyszałem, że pomagają okłady z gorczycy. Zawsze moja mama tak robiła i jej pomagało

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2014-08-20 o 12:03
vladziu54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 23:56   #35
martamalwi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Jeśli jest problem ze stawami, to najpierw trzeba zdiagnozować, co jest przyczyną bólu, a potem dopiero ból zwalczać. <tu był spam>

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2014-08-20 o 12:02
martamalwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 19:03   #36
madzik1100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Ogolnie na bóle stawów polecam nutraceutyki(leki naturalne, nie wywolujace skutkow ubocznych) tylko co najwazniejsze, trzeba patrzec na sklad, te ktore zaieraja olej z malz nowozelandzkich, sa skuteczne . W aptekach jest duzo zamiennikow i wiec trzeba uwazac bo chociazby nutraceutyki w postaci sproszkowanych wnetrznosci malz, nie dzialaja przeciwzapalnie
madzik1100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 14:11   #37
hajduszoboszlo
Raczkowanie
 
Avatar hajduszoboszlo
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 440
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Ja na ból stawów polecam masaż centryfugalny. Do wykonania samodzielnie w domu. Potrzeba 5 minut, szare mydło, miskę wody i maść przeciwzapalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hajduszoboszlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-09, 16:14   #38
reniiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Współcześnie alternatywą dla zabiegowych metod leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów, których głównym objawem jest właśnie ból, jest kwas hialuronowy i komórki macierzyste. Obie metody skuteczne, chociaż dość kosztowne (szczególnie komórki macierzyste). Zachęcam do zapoznania się z tematem, bo gra jest warta świeczki, a właściwie pieniędzy (każdych):

https://polki.pl/zdrowie/choroby,kwa...9,artykul.html
https://www.tourmedica.pl/blog/komor...wu-kolanowego/
reniiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 09:02   #39
Musia20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 30
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Są dostępne opaski na kolana, trochę odciążają stawy przez co będą mniej bolały.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Musia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 15:57   #40
Libuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 25
Smile Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Mnie również dolegał ból stawów i było podejrzenie o chlamydię, jednak wyniki były ujemne. Mam 46 lat i w tym wieku to troszkę za wcześnie na tego rodzaju ból. Przeczytałam książkę Dieta bez pszenicy dr Davisa, wyeliminowałam to zboże z diety i po ok. miesiącu, dwóch, ból przeszedł. Minęło pół roku, bólu ani śladu, jednak jem bezglutenowo. Nie tylko mój przykład pokazuje, jak trujące to zboże. Moja mama ma 75 lat, bardzo dokuczał jej ból stawów, brała silne zastrzyki sterydowe, z trudem chodziła. Odstawiła pszenicę i stał się cud! Stawy przestały boleć. Polecam lekturę i dietę. Pozdrawiam i życzę życia bez bólu.
Libuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 22:40   #41
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Cytat:
Napisane przez Libuszka Pokaż wiadomość
Mnie również dolegał ból stawów i było podejrzenie o chlamydię, jednak wyniki były ujemne. Mam 46 lat i w tym wieku to troszkę za wcześnie na tego rodzaju ból. Przeczytałam książkę Dieta bez pszenicy dr Davisa, wyeliminowałam to zboże z diety i po ok. miesiącu, dwóch, ból przeszedł. Minęło pół roku, bólu ani śladu, jednak jem bezglutenowo. Nie tylko mój przykład pokazuje, jak trujące to zboże. Moja mama ma 75 lat, bardzo dokuczał jej ból stawów, brała silne zastrzyki sterydowe, z trudem chodziła. Odstawiła pszenicę i stał się cud! Stawy przestały boleć. Polecam lekturę i dietę. Pozdrawiam i życzę życia bez bólu.
Niekoniecznie, są młodsze osoby z bólem stawów, sama choruję na RZS od 19 roku życia.

Dieta nie zlikwiduje każdego problemu ze stawami, a Twój post brzmi trochę jakbyś chciała reklamować ,,dietę cud".
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-16, 06:21   #42
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Cytat:
Napisane przez ToniaZhivago Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, są młodsze osoby z bólem stawów, sama choruję na RZS od 19 roku życia.

Dieta nie zlikwiduje każdego problemu ze stawami, a Twój post brzmi trochę jakbyś chciała reklamować ,,dietę cud".
Też tak to odebrałam. Ja również mam problemy ze stawami od kilku lat. Skutek uboczny zapalenia jelit. I tutaj tylko leki pomogą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 16:39   #43
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Też tak to odebrałam. Ja również mam problemy ze stawami od kilku lat. Skutek uboczny zapalenia jelit. I tutaj tylko leki pomogą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tak samo, a kombinowałam już przez lata z dietami, jedzeniem bez glutenu, wegetarianizmem ect.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:32   #44
joasiapelasia
Raczkowanie
 
Avatar joasiapelasia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 50
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Brzmi faktycznie na gościec, lepiej udać się jak najszybciej do lekarza. Nie czytaj w internecie bo internet to nie lekarz
joasiapelasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 17:06   #45
bozenka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Cześć też mam problem z bólem stawów. Jeśli nie dam rady sama się podleczyć naturalnymi sposobami to pewnie wybiorę się do lekarza.. A puki co znalazłam taki produkt. Ktoś o tym słyszał? Sama nie wiem, ale skład wygląda fajnie i jest naturalny. Doradźcie czy to dobry wybór
bozenka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 19:31   #46
kasztelanka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

warto zapobiegać też i zadbać ogólnie o wapń dla kości np stosując witamine D. osobiście stosuje vita d express, chociaż wcześniej też nie wiedziałam jak bardzo ważna jest ta witamina dla organizmu.
kasztelanka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 09:06   #47
aniolek_22
Raczkowanie
 
Avatar aniolek_22
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 137
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Może warto na takie bóle mięśni czy stawów wybrać się do fizjoterapeuty. Co prawda u mnie takie bóle występowały podczas biegania ale faktycznie konsultacja z fizjoterapeutą pomogła.
aniolek_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 18:58   #48
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Mam od ok. 2 lat ciągłe, dziwne problemy z bólami mięśni i ścięgien (rzadziej samych stawów, choć też się zdarzają). Wszystkie badania w normie, (jedynie lekko podwyższone przeciwciała APA) na nic nie choruję (oprócz zespołu Costena, jeśli można to w ogóle nazwać chorobą). Zażywałam chondroitynę, kolagen, itp. - bez efektu.
Mam w domu lampę sollux oraz prądy TENS, bez większego efektu.
Moje bóle mają charakter kłująco - rwący, boli mnie cała twarz i szczęka (ale to przez wyżej wspomniany zespół Costena), kolana -bardziej lewe, łokcie, palce, biodra, żebra, szyja oraz kręgosłup. Czasem boli prawie wszystko, czasem tylko jedna rzecz. Kiedy ćwiczę zazwyczaj ból przechodzi, ale tylko na chwilę.
Co z tym zrobić?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 22:19   #49
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Mam od ok. 2 lat ciągłe, dziwne problemy z bólami mięśni i ścięgien (rzadziej samych stawów, choć też się zdarzają). Wszystkie badania w normie, (jedynie lekko podwyższone przeciwciała APA) na nic nie choruję (oprócz zespołu Costena, jeśli można to w ogóle nazwać chorobą). Zażywałam chondroitynę, kolagen, itp. - bez efektu.
Mam w domu lampę sollux oraz prądy TENS, bez większego efektu.
Moje bóle mają charakter kłująco - rwący, boli mnie cała twarz i szczęka (ale to przez wyżej wspomniany zespół Costena), kolana -bardziej lewe, łokcie, palce, biodra, żebra, szyja oraz kręgosłup. Czasem boli prawie wszystko, czasem tylko jedna rzecz. Kiedy ćwiczę zazwyczaj ból przechodzi, ale tylko na chwilę.
Co z tym zrobić?
Napisz, jakie badsnia miałaś konkretnie robione (wszystkie to przypuszczam słowo mocno na wyrost). Mój przyjaciel ma poważna chorobę stawów i diagnoza zajęła dwa lata, a zrobienie wszystkich niezbędnych badań kosztowało sporo prywatnej kasy (wiadomo, że do specjalistów się długo czeka). U jakiego lekarza byłaś i co Ci doradził?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-05, 20:48   #50
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Napisz, jakie badsnia miałaś konkretnie robione (wszystkie to przypuszczam słowo mocno na wyrost). Mój przyjaciel ma poważna chorobę stawów i diagnoza zajęła dwa lata, a zrobienie wszystkich niezbędnych badań kosztowało sporo prywatnej kasy (wiadomo, że do specjalistów się długo czeka). U jakiego lekarza byłaś i co Ci doradził?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Miałam robioną ogólną morfologię, OB, stan zapalny, glukozę, mocz, przeciwciała, minerały i witaminy,jakieś badania genetyczne w kierunku chorób reumatologicznych. Dokładnych danych nie mogę podać, bo lekarz tylko mnie poinformował, nie dał mi wyników do ręki. Dokładniej rzecz ujmując był to reumatolog, ale miałam także wykonywane badania u gastrologa, wyniki podobne.
Mogę jeszcze oczywiście wykonać badania prywatnie, ale nie wiem czy jest sens. Poza dziwacznymi dolegliwościami bólowymi czuję się dobrze.
Reumatolog zalecił mi Plaquenil, ale go nie zażywałam z obawy przed skutkami ubocznymi.
A na co dokładnie cierpi dokładnie twój przyjaciel, jeśli można spytać?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 12:44   #51
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Jakieś badania genetyczne w kierunku chorób reumatologicznych - no właśnie, jakoś mi się w to nie chce wierzyć , bo takie badania są drogie, długo czeka się na wyniki i nie zlecają ich raczej ot tak (w szczególności w efekcie krótkotrwałej diagnozy). Jakie miałaś badania obrazowe, które pełnią tutaj niezwykle istotną rolę? Przede wszystkim jak chcesz podejść poważnie do swojego zdrowia i leczenia to udaj się do tego lekarza po kopie wszystkich wykonanych badań. Musisz mieć je udostępnione.
Mój przyjaciel cierpi na zzsk.
Ja bym radziła dokończyć diagnozę (nie ma bólu bez przyczyny).

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 10:36   #52
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Mam od ok. 2 lat ciągłe, dziwne problemy z bólami mięśni i ścięgien (rzadziej samych stawów, choć też się zdarzają). Wszystkie badania w normie, (jedynie lekko podwyższone przeciwciała APA) na nic nie choruję (oprócz zespołu Costena, jeśli można to w ogóle nazwać chorobą). Zażywałam chondroitynę, kolagen, itp. - bez efektu.
Mam w domu lampę sollux oraz prądy TENS, bez większego efektu.
Moje bóle mają charakter kłująco - rwący, boli mnie cała twarz i szczęka (ale to przez wyżej wspomniany zespół Costena), kolana -bardziej lewe, łokcie, palce, biodra, żebra, szyja oraz kręgosłup. Czasem boli prawie wszystko, czasem tylko jedna rzecz. Kiedy ćwiczę zazwyczaj ból przechodzi, ale tylko na chwilę.
Co z tym zrobić?

Nie bać się Plaquenilu.
Na choroby reumatyczne w takim rozwinięciu o jakim piszesz, stosuje się niskie dawki.
Te wszystkie przerażajace skutki uboczne raczej dotyczą osób leczonych duzymi dawkami na np. malarię lub pasożyty egzotyczne.


Jesli nie jesteś przekonana, powtórz badania.
Badania genetyczne sa bez sensu, to ze ma się w spadku mozliwosc zachrowania na reumatyzm, nie oznacza ze się ten reaumatyzm na 100% mieć będzie, lub ma w takim nasileniu że nadaje się do leczenia.
Zbadaj obecność białek reaktywnych, oraz czynnik RF.

W reumatyzmie leczonego leczy sie do momentu wprowadzenie go w stan remisji i potem odstawia leki.
Warto kontrolować, bo to nie tylko boli, reumatyzm to różne formy autoagresji organizmu, niewygaszane, niszczą .
U mnie niszczona jest maź stawowa, co doprowdziło do tego, ze w prawym biodrze kosc zaczęła trzeć o kość. Ale jak wdrożyłam leczenie, stan biodra poprawia się, lekarz twierdzi ze z czasem powinno się odbudować.

Moja siostra natomiast ma zniszczone serce,prawdopodobni własnie przez chorobę reumatyczną. ledwo to przeżyła , jest po ciezkiej operacji.

+ przestało mnie w końcu ciągle coś boleć w kółko. A to nadgarstki, a to kolana, a to inne stawy, ścięgna, miesnie, kreęgosłup i tak w koło macieju.

Ja załuję ze tyle się obijałam o lekarzy i fizjoteraputów i nikt nie wpadł ze moge cierpieć na reumatyzm. Gdyby leczenie zostało wdrożone wcześniej, lub od razu jak mnie biodro zaczęło boleć, nie doszłoby do takiej degradacji mazi stawowej i staw biodrowy byłby w o wiele lepszy stanie. A tak, zajęło im półtora roku aż ktoś wpadł (dermatolog!!!) zeby posłać mnie do reumatologa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2017-05-08 o 10:37
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 19:05   #53
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Jakieś badania genetyczne w kierunku chorób reumatologicznych - no właśnie, jakoś mi się w to nie chce wierzyć , bo takie badania są drogie, długo czeka się na wyniki i nie zlecają ich raczej ot tak (w szczególności w efekcie krótkotrwałej diagnozy). Jakie miałaś badania obrazowe, które pełnią tutaj niezwykle istotną rolę? Przede wszystkim jak chcesz podejść poważnie do swojego zdrowia i leczenia to udaj się do tego lekarza po kopie wszystkich wykonanych badań. Musisz mieć je udostępnione.
Mój przyjaciel cierpi na zzsk.
Ja bym radziła dokończyć diagnozę (nie ma bólu bez przyczyny).

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Nie miałam żadnych badan obrazowych, ale bardzo szczegółowe badania krwi.
Być może je powtórzę, ale nie mam także "typowych" dolegliwości dla bólów reumatycznych , bo nie czuję żadnej sztywności. Normalnie się poruszam, nie czuję żadnych ograniczeń, brak jakiejkolwiek opuchlizny, jedynie te bóle mi dokuczają.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 21:12   #54
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Nie miałam żadnych badan obrazowych, ale bardzo szczegółowe badania krwi.
Być może je powtórzę, ale nie mam także "typowych" dolegliwości dla bólów reumatycznych , bo nie czuję żadnej sztywności. Normalnie się poruszam, nie czuję żadnych ograniczeń, brak jakiejkolwiek opuchlizny, jedynie te bóle mi dokuczają.

Sztywność stawów , obrzęki, wyraźne ograniczenia ruchomości to juz jest stan bardzo zaawansowany.
Po mnie w ogóle nie widać że cierpię na reumatyzm, nawet po dość ostrym ataku reumatycznym na biodra głównie, i tak jestem bardziej w nich elastyczna i ogólnie sprawna niz przecietny Kowalski.

Oczywiście nie jest tak, ze reumatyzm na 100% masz. Ale jak jest podejrzenie + ciągle cos Cie boli, to warto sprawdzić.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 09:16   #55
GewaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Według mnie to najlepiej udać się do lekarza ,porobić badania i wówczas sprawa się wyjaśni. Ze stawami nie ma żartów .Teraz nie leczone to duże problemy w późniejszym wieku.
GewaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 13:51   #56
caladlaciebie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 20
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Mój ojciec od 2msc ma problemy ze stawami, póki co to xxx bierze synocrom forte wg zalecenia lekarza i czeka na wizytę u specjalisty, bo podstawowe badania krwi nic niepokojącego nie wykazały. Czasami ból jest tak silnym że tato na problemy z normalnym poruszaniem się po mieszkaniu.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-10-11 o 11:02 Powód: link
caladlaciebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 07:44   #57
daffne60
Przyczajenie
 
Avatar daffne60
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 14
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Moja mama ma chore stawy i musi co 3-4 miesiące dostawać zastrzyk, bo niestety tabletki nie pomagają
__________________
po prawdziwe szczęście trzeba raczej sięgać w głąb niż wzwyż
daffne60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-17, 14:22   #58
Tiniti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 3
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Ja próbowałam różnych specyfików od maści końskiej, niedźwiedziej po różnego rodzaju suplementy i nic, dalej bolały. Moja siostra przywiozła mi taki preparat Stop Ból, co jej pomógł w bólach kręgosłupa. Zostało jej pół butelki, więc dała mi do przetestowania. Z ciekawości sprawdziłam na stronie producenta (https://stopbol.pl/) co to dokładnie jest. Produkt wydaje się bezpieczny, jest z naturalnych składników. Na stronie jest informacja, ze działa przeciwbólowo i faktycznie ból mi już tak nie dokucza jak wcześniej.
Tiniti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-17, 15:19   #59
kasiapa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Kurcze, ciekawe czy by mi pomogło na mój ból stawów. A drogi ten preparat? Bo moze sama chętnie sprawdze ;/
kasiapa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 11:54   #60
TakaAnitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 7
Dot.: Proszę o pomoc - ból stawów

Wiem jak bardzo może być dokuczliwy ból stawów. Mi leki nie bardzo pomagją dlatego zdecydowałam sie na rehabilitację. Bardzo dobrze działają zabiegi magnetoterapii. Przede wszystkim łagodza ból co dla mnie było jak zbawienie. Tu znajdziecie informację o aparatach do magnetoterapii. Myślę, że warto rozważyć zakup takiego urzadzenia.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-10-25 o 21:38
TakaAnitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-24 13:39:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.