Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-24, 15:57   #541
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez katiia Pokaż wiadomość
Czy mogę Was porosić o analizę tych składów, czy są w nich składniki nawilżające, czy to kolejna marketingowa ściema?: Będę Wam bardzo za pomoc.

maska do włosów zniszczonych KALLOS mleczna:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

olejek do włosów kallos regenerujący Glossy Kallos:

aqua,cyclopentasilox ane,C11-12isoparaffin,paraffinum liquidum,polyqaternium-6,fucus,vesiculosus,betul a alba,calendula officinalis,matricaria recutita,althaea officinalis,hamamelis virginiana,hedera helix,urtica dioica,salvia officinalis,citric acid,imidazolidinyl urea,CI 19140,CI 61565,CI 60725,parfum, jakies 2 zwiazki z methyl...

krem wygładzający na goroąco Hot Liss L'Oreal

aqua, cyclopentasiloxane, propylene glycol, hydroxypropyl guar, phenoxyethanol, peg/ppg-17/18 dimethicone, behentrimonium chloride, aminethyl propanol, trideceth-12, polyquaternium-4, xylose, dimethiconol, limonene, linalool, amodmethicone, carbomer, methylparaben, potato starch modified, butylphenyl methylpropional, citronellol, cetrimonium chloride, citral, laureth-23, laureth-4, hexyl cinnamal, amyl cinnamal, parfum
Na czarnoz aznaczłam skłądniki nawilżająco - regenerujące. Odzywka i olejek Kallosa wypadają OK. Co do mleczka wygładzającego Hot Liss - ten produkt ma za zadanie chronic włosy przed gorącem,m spalaniem, a nienawilżać. W jego skłądzie są gumy, polimery i silikony - i te składniki odpowiedzialne sa za fizyczną ochrone włosa ptrzed wysokoą temperatura.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-24, 16:03   #542
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agas Pokaż wiadomość
L_V dziekuje za odpowiedz. widzisz a tu na wyspach dopiero wchodzi ta seria Visibly Clear jest wiele roznych produktow maja one na celu likwidacje wagrow i zaskornikow. Nie wiedzialam ze sa na kwasach moge to laczyc z ysthealem?? pewnie tak zreszta ten stosuje srednoi raz w tygodniu bo sie po nim strasznie luszcze i nic na to luszcze nie moge znalezc. wiec z tego co piszesz Visibly Clear moze moja sucha na chwile obecna skore tylko jeszcze bardziej wysuszyc. a najgorsze to ze mam alergiczna skore i to naczynkowa ale jak jest uspokojona to jest bezproblemowa ale wstarczy byle co i zmienia sie nie do poznania ech.. nie cierpie szukac nowego kremu.

mam jeszcze jedno pytanie jak znalazlabys kiedys czas tylko troche mi glupio zapytac. naczytalam sie o cudownych wlasciwosciach arniki i szukajac krem z jej zawartoscia przypadkiem znalazlam krem arica cream z tym ze jest na nim napisane ze jest to pierwsza pomoc na siniaki i pewnie nie moznaby go uzywac (ze wzgledu na pozostaly sklad)na cienie pod oczami czy naczynka jego sklad to:
aktywne:
arica montana tincture 0,9% v/w
pozostale:
purified water, glyceryl monostearate+ Macrogol stearate, apricot kernel oil, theobroma oil, glycerol, polawax GP200 (cetearyl alcohol, PEG-20 stearate), cetostearyl alcohol, cetyl palmitate, glyceryl monocaprylate, methyl parahydroxybenzoate, propyl parahydroxybezoate
Co do serii Neutrogeny - ma ona w skłądzie kwas salicylowy, wiec akurat tego kwasu wolno uzywac w przypadku cer naczynkowych. Czy Twoja skóra zareaguje podraznieniem - tego nie wiem.
Kwasy sa doskonałym uzupełnieniem retinoidów [Ysthealu], trzeba tylko dbac aby nie przesuszyc skóry, czyli nawilzanie, nawilzanie, nawilzanie. No i filtry obowiązkowo!!

CO do żelu z arniką - nie mam cery naczynkowej i niewiele wiem o arnice, tylko tyle ze usprawnia krązenie, uszczelnia sciany naczyn krwionosnych, w ten sposob ma pomagac na naczynka. Nie umem ocenic czy to stezenie w tym zelu moze byc stosowane na twarz, po prostu nie wiem ile arniki to dużo, a ile to mało
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-24, 16:16   #543
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Poprosze o analize skladu tego podkladu pod wzgledem nawilzania i zapychania.Szukam znow podkladu -Mary Kay mnie ostanio zapchal-niewiem co sie dzieje wczesniej byl dobry-moja cera warjuje

Lorac Satin Makeup
Purified Water, Butylene Glycol, Dimethicone, Hybrid Sunflower Oil (Helianthus Annuus), Octyl Hydroxystearate, Caprylic/Capric Triglycerides, Matricaria Extract (Chamomilla Recutta), Glyceryl Stearate, C10-30 Cholesterol/Lanesterol Esters, Dimethicone Copolyol, Cyclomethicone, Jojoba Esters, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Cetyl Alcohol, Cholesteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Shea Butter (Butyrospermim Parkii), Sodium PCA, Tocopheryl Linoleate, Myristyl Myristate, Magnesium Aluminum Silicate, PPG 5 Ceteareth-10 Phosphate, Triethanolamine, Tetrasodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, BHT, May Contain:, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarines

Zastanawim sie czy kupic ten podklad czy Fleur de tein Guerlaina-ten guerlaina jest rozany-nawilzajacy -moja skora lubi rozane kosmetyki-ale nie moglam nigdzie znalesc dokladnego skladu .
Dziekuje
Skąłdniki nawilżające = emolienty, są tez tymi, które niektórych zapychają. To czy dla Ciebie bedzie to nawilzacz czy zapychacz, to niestety będziesz wiedziała tylko Ty. Tutaj wyróżniłam emolienty na czarno, skąłdniki kojące na zielono.

Jak na moje oko, krem wygląda na bardzo treściwy.Mnie to by zapchał na bank: trójglicerydy, cholesterol, masło shea, olej jojoba, olej słonecznikowy. A co najgorsze - myristyl myristate, brrr. Jakos mocno duzo tych emolientow jak na podkąłd, skłąd zupełnie jak krem do skóry odwodnionej.

Jestem sceptycznie nastawiona do tego podkłądu - on ma cały dzien przebywac na skórze, byłoby w zasadzie cudem, gdyby nie zapchał. Chyba ze Toja cera jest w tym momencie naprawde odwodniona.

Cytat:
Napisane przez Trissa Pokaż wiadomość
Witam,
czytałam sobie forum i postanowiłam poprosić o rozszyfrowanie składu mojego balsamu. Według producenta jest to tłuszcz mleczny z nagietkiem.

Skład: aqua, petrolatum, glyceryl stearate, glycerin, cetyl alkohol, ceteateh-20, cetearyl alcohol, calendula officinalis, propylene glycol, cetyl palmitate, panthenol, ceteareth-12, sodium carbomer, parfum, benzyl benzoate, dimethicone, glucose, sodium benzoate, potassium sorbate, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, C I 16255, C I 19140
Jest tu sporo emolientów, czyli skłądników natłuszczająco - nawilżających. Zaznaczyłam je w składzie na czarno. To podstawowe, tradycyjne emolienty, obecne w kazdym chyba balsamie, czeste w kremach. Na zielono - wyciag z nagietka.
Nie iwme co producent miał na mysli pisząc "tłuszcz mleczny", w balsamie nie ma portein mleka ani nic w tym stylu. Owszem, jest sporo skłądników nawilżającyh, ale nie pochodzenie mlecznego.

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Potassium Myristate, Potassium Laurate, Potassium Palmitate, Potassium Stearate, Sodium Cocoyl Glycinate, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lauric Acid, PEG-32 Stearate, PEG-6 Stearate, Butylene Glycol, Glycine Soja, Methylparaben, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Tocopherol, Propylparaben, Ubiquinone, Butylparaben, Ethylparaben, Parfum/Fragrance

Co powiecie na ten skład? Moja cera jest teraz odwodniona i miejscami sucha, ale popołudniu jest już mocno przetłuszczona :/ Jestem w czasie kuracji przeciwtrądzikowej. A jest to żel vichy, tu link do KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=854
Z góry dziękuje za odpowiedź
Hmm....w zadadzie ten zel ma w skłądzie kwasy, które to nie szczególnie się spisują rzy cerach odwodnionych. To przetłuszczanie się skóry jest spowodowane właśnie brakiem wody w warstwie rogowej naskórka. Skóra pordukuje zwiekszona ilosc ssebum, aby utoworzyc warstwe olkuzyjna na skórze, zapobiegajacą dalszej utracie wody.

Sugeruje odstawic wszelkie kosmetyki p/tradzilkowe i przrzucic sie na produkty kojące i intensywnie nawilżające.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-24, 17:15   #544
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Na czarnoz aznaczłam skłądniki nawilżająco - regenerujące. Odzywka i olejek Kallosa wypadają OK. Co do mleczka wygładzającego Hot Liss - ten produkt ma za zadanie chronic włosy przed gorącem,m spalaniem, a nienawilżać. W jego skłądzie są gumy, polimery i silikony - i te składniki odpowiedzialne sa za fizyczną ochrone włosa ptrzed wysokoą temperatura.
dziękuję Ci pięknie za odpowidź L_V
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-24, 17:35   #545
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzieki L_V-chyba sobie odpuszcze ten podklad chociaz kusi bo ma jasne kolory-ale z moja wrazliwa na wszytko cera wole nie ryzykowac

CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-24, 18:15   #546
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chcę uzywać dobrych, sprawdzonych kosmetyków, ale... boje sie wejsć do apteki. Wiekszosć kosmetyków aptecznych mnie uczula- twarz po nałozeniu zaczyna mnie dramtycznei piec i jest cała zaczerwieniona.
Jaki składnik albo jakie typy składników mogą być za to odpowiedzialne? Czego mam unikać?
Dodam, że żadne (!) zwykłe kremy czy toniki po kilkanascie złotych nie wywołuja u mnie szczypania i zaczerwienienia, mam 23 lata i cerę mieszana ale bardzo cieńką.

-Turnaround Concentrate, Visible Skin Renewer
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13593

-Vichy Thermal S2
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16
Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Cyclopentasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, PEG-100 Stearate, PCA, Rosa Canina, Glycogen, Glycine Soja, Ceteareth-20, Dimethiconol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Threonine, Triethanolamine, Ribes Nigrum, Methylparaben, Helianthus Annuus, Arginine, Serine, Arginine PCA, Lysine Hydrochloride, Mannitol, Phenoxyethanol, Alanine, Chlorphenesin, Tocopherol, Disodium EDTA, Citrulline, Sucrose, Histidine Hydrochloride, Glutamid Acid, Octyl Methyoxycinnamate, Acrylates Copolymer, Parfum


-Dermedic Hydrain 2
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3691
Skład: /pierwotna wersja/ aqua, butyrospermium parkii, glycerin, pentylene glycol, paraffinum liquidum, cyclopentasiloxane (and) dimethicone, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, urea, tocopheryl acetate, stearic acid, parfum, polysorbate 60, cetyl alcohol, carbomer, EDTA, triethanolamine, glyceryl linolate (and) glyceryl oleate (and) glyceryl linolenate, xanthan gum
nowa wersja : aqua, paraffinum liquidum, butyrospermum parkii, glycerin, methylpropanediol, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, PEG-100 stearate glyceryl stearate, urea, cetyl alcohol, stearic acid, tocopheryl acetate, linoleic acid (and) linolenic acid, xanthan gum, carbomer, triethanolamine, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, EDTA, parfum



-Physiogel
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4148
Skład: aqua, ceprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3


Powmóżcie znaleźć "winnego"
Moze znacie preperaty, które mnie nie uczulą?
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-24, 18:49   #547
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hmm....w zadadzie ten zel ma w skłądzie kwasy, które to nie szczególnie się spisują rzy cerach odwodnionych. To przetłuszczanie się skóry jest spowodowane właśnie brakiem wody w warstwie rogowej naskórka. Skóra pordukuje zwiekszona ilosc ssebum, aby utoworzyc warstwe olkuzyjna na skórze, zapobiegajacą dalszej utracie wody.

Sugeruje odstawic wszelkie kosmetyki p/tradzilkowe i przrzucic sie na produkty kojące i intensywnie nawilżające.
Obecnie jestem w trakcie intensywnego leczenia trądziku, tzn. differin na zmiane z duaciem (mam zamiar stosować ok. 2 razy w tygodniu) i biore tetralysal. Buzia zaczęła sie przetłuszczać okropnie jakieś dwa tygodnie temu, wtedy też pojawily się suche, łuszczące się miejsca na skórze :/ Nie wiem już czym ja mam te buzie myć i smarować, żeby się uspokoiła
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-25, 15:35   #548
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogę poprosić o analizę składu jeszcze jednej odżywki? Używam jej aktualnie, ale jakoś nie widzę powalających efektów. Zastanwiam się więc czy to odżywka jest do kitu czy też moje włosy są takie beznadziejne....
Będę bardzo wdzięczna

Pantene pro-V intensywna regeneracja

aqua, stearyl alcohol, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, stearamidopropyl dimethylamine, glutamic acid, dimethicone, benzyl alcohol, sodium chloride, parfum, panthenyl ethyl ether, DMDM hydrantoin, edta, hexyl cinnamal, lysine hcl, panthenol, benzyl salicylate, bytulphenyl methylpropional, methyl tyrosinate hcl, histidine

i jeszcze coś na co namawia mnie mo,ja koleżanka, czy ma ona jakies nawilżacze,warto kupić?

Matrix Biolage balsam nawilżający

Aqua, Propylene Glycol, Myristyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Decyl Oleate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Rosmarinus Officinalis/Rosemary Leaf Extract, Hydrastis Canadensis/Golden Seal Extract, Fucus Vesiculosus/Bladderwrack, Methyl-2-Octynoate (D6293/4)
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-25, 21:26   #549
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Obecnie jestem w trakcie intensywnego leczenia trądziku, tzn. differin na zmiane z duaciem (mam zamiar stosować ok. 2 razy w tygodniu) i biore tetralysal. Buzia zaczęła sie przetłuszczać okropnie jakieś dwa tygodnie temu, wtedy też pojawily się suche, łuszczące się miejsca na skórze :/ Nie wiem już czym ja mam te buzie myć i smarować, żeby się uspokoiła
W takim razie kontynuuj zlecona przez derma kurację, a do myica buzi - same łągodne rzeczy. I leciutki krem nawilżajacy.

DOustnie - MSM i olej z wiesiołka.

Cytat:
Napisane przez katiia Pokaż wiadomość
Czy mogę poprosić o analizę składu jeszcze jednej odżywki? Używam jej aktualnie, ale jakoś nie widzę powalających efektów. Zastanwiam się więc czy to odżywka jest do kitu czy też moje włosy są takie beznadziejne....
Będę bardzo wdzięczna

Pantene pro-V intensywna regeneracja

aqua, stearyl alcohol, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, stearamidopropyl dimethylamine, glutamic acid, dimethicone, benzyl alcohol, sodium chloride, parfum, panthenyl ethyl ether, DMDM hydrantoin, edta, hexyl cinnamal, lysine hcl, panthenol, benzyl salicylate, bytulphenyl methylpropional, methyl tyrosinate hcl, histidine

i jeszcze coś na co namawia mnie mo,ja koleżanka, czy ma ona jakies nawilżacze,warto kupić?

Matrix Biolage balsam nawilżający

Aqua, Propylene Glycol, Myristyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Decyl Oleate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Rosmarinus Officinalis/Rosemary Leaf Extract, Hydrastis Canadensis/Golden Seal Extract, Fucus Vesiculosus/Bladderwrack, Methyl-2-Octynoate (D6293/4)
Odzywki Pantene są po prostu przecietne. te ich reklamowane aminokwasy sa nie dość ze na koncu skłądu, a po drugie, aby zadziałac nie pownyn byc spłukiwane.
O wiele lepsza jest odzywka Nivea do włosó zniszczonych - dobry skłąd, namacalne nawilżenie. Odzywka Matrixa tez ciekawa, sporo emolientów, powinna dac dobre rezultaty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 09:48   #550
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez opolanka Pokaż wiadomość
Chcę uzywać dobrych, sprawdzonych kosmetyków, ale... boje sie wejsć do apteki. Wiekszosć kosmetyków aptecznych mnie uczula- twarz po nałozeniu zaczyna mnie dramtycznei piec i jest cała zaczerwieniona.
Jaki składnik albo jakie typy składników mogą być za to odpowiedzialne? Czego mam unikać?
Dodam, że żadne (!) zwykłe kremy czy toniki po kilkanascie złotych nie wywołuja u mnie szczypania i zaczerwienienia, mam 23 lata i cerę mieszana ale bardzo cieńką.

-Turnaround Concentrate, Visible Skin Renewer
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13593

-Vichy Thermal S2
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16
Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Cyclopentasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, PEG-100 Stearate, PCA, Rosa Canina, Glycogen, Glycine Soja, Ceteareth-20, Dimethiconol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Threonine, Triethanolamine, Ribes Nigrum, Methylparaben, Helianthus Annuus, Arginine, Serine, Arginine PCA, Lysine Hydrochloride, Mannitol, Phenoxyethanol, Alanine, Chlorphenesin, Tocopherol, Disodium EDTA, Citrulline, Sucrose, Histidine Hydrochloride, Glutamid Acid, Octyl Methyoxycinnamate, Acrylates Copolymer, Parfum


-Dermedic Hydrain 2
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3691
Skład: /pierwotna wersja/ aqua, butyrospermium parkii, glycerin, pentylene glycol, paraffinum liquidum, cyclopentasiloxane (and) dimethicone, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, urea, tocopheryl acetate, stearic acid, parfum, polysorbate 60, cetyl alcohol, carbomer, EDTA, triethanolamine, glyceryl linolate (and) glyceryl oleate (and) glyceryl linolenate, xanthan gum
nowa wersja : aqua, paraffinum liquidum, butyrospermum parkii, glycerin, methylpropanediol, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, PEG-100 stearate glyceryl stearate, urea, cetyl alcohol, stearic acid, tocopheryl acetate, linoleic acid (and) linolenic acid, xanthan gum, carbomer, triethanolamine, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, EDTA, parfum



-Physiogel
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4148
Skład: aqua, ceprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3


Powmóżcie znaleźć "winnego"
Moze znacie preperaty, które mnie nie uczulą?
Czy te kremy, które tu wkleiłaś to są te, które Cie uczulłiy?

Turnaround Clinique sobie daruj, z tego co kiedys pisano na BU, zawiera chyba kwasy - stąd uczucie odnowy skóry. Jesli jestes wrazliwcem, to kosmetyk nie dla Ciebie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 12:15   #551
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

tak, te mnie uczyliły

Uzywam Effaclara, nic sie nie dzieje. Złego

Uczucie dalekie było od odnowy
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 19:19   #552
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Krem z Rokitnikiem

Witam, tym razem postanowiłam spróbować krem z rokitnikiem. Podobno to bomba witaminowa dla skóry - tak twierdzi producent.

A oto skład:
Aqua, Glyceryl Stearate, Octyldecanol, Polysorbate-20, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glycine Soja (Soybean) Oil, Parfum, Hippophae Fruit Extract, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisonthiazolinone.
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 19:28   #553
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Odzywki Pantene są po prostu przecietne. te ich reklamowane aminokwasy sa nie dość ze na koncu skłądu, a po drugie, aby zadziałac nie pownyn byc spłukiwane.
O wiele lepsza jest odzywka Nivea do włosó zniszczonych - dobry skłąd, namacalne nawilżenie. Odzywka Matrixa tez ciekawa, sporo emolientów, powinna dac dobre rezultaty.[/QUOTE]

Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję L_V. Jestem pod dużym wrażeniem Twojej wiedzy-super
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 20:46   #554
dilbert-wspanialy
Przyczajenie
 
Avatar dilbert-wspanialy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

To ja również się dołączę z zapytaniem o skład.A mianowicie, moja mam kupiła ostatnio Maseczkę Królewską IZIS z mleczkiem pszczelim, i tak sie zastanawiam ile tego mleczka w niej jest . Mamie służy, a ja się przymierzam, bo ma bogatą konsystencję, a ja takie właśnie lubię
Sład:petrolatum/ozokerite/hydrogenated castor oil/glyceryl isostearate/polyglyceryl-3 oleate, aqua, mineral oil, petrolatum/cetyl alkohol/cholesterol, kaolin, linolenic acid/oleic acid/linoleic acid/palmitic acid/stearic acid, isopropyl myristate, zinc oxide, paraffin, beeswax, parfum, aqua/beeswax/sezame (sezame indicum)seed oil/lecithin.sodium borate, propylbaraben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, citroneilol, linalool, alpha-isomethyl lonone, coumarin, isoeugenol, hydroxycitronellal, geraniol, butylphenyl methylpropional

ufff strasznie dużo tego, więc nie wiem czy to dobrze....no i mnóstwo tajemniczych "acid"..co o tym sądzisz?
dilbert-wspanialy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 21:05   #555
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hmm a moze ktoś podać składniki dobre i złe dla cery naczynkowej, trądzikowej, odwodnionej ? nie chodzi mi o wsyztskie ale o te najbardziej wartosciowe i najbardziej szkodliwe
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 21:13   #556
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

peeling derimki do ciala:
aqua, lithothamnium calcareum, paraffinum liquidun, cetyl alcohol, caprylic/caprictriglyceride, ethylexyl stearate, cetraryl ethylhexanoate, glycerin, ceteareth-25, glyceryl stearate, simmondsia chinensis, propylene glycol, decyl olivate, cetrareth-6, squalene, vaccinium mytrillus, saccharum officinarum, acer sacchrinum, citrus aurantium dulcis, citrus medica limonum, dimethicone, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, parfum, geraniol xexyl cinnamal, limonene, linalool.

chcialam sie zapytac czy warto bylo wydac te 44 zl na ten piling
i jeszzce mam pytanko czy jesli w pilingu sa jakies wyciagi roslinne to czy maja one szanse dostac sie do skory poniewaz peeling pozostaje na skorze tylko chwile
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 21:15   #557
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a i co sądzicie o tym:


- eskuletyna (witamina P-like) - chroni naczynia
- ruskogenina - wyciąg z ruszczyka, obkurcza naczynia
- glikozaminoglikany - działają ochronnie
jak również o działaniu przeciwzapalnym:
- siarczan dekstranu - obkurcza naczynia, zmniejsza przekrwienie.
Dodatkowo, aby zapewnić właściwą termoregulację i złagodzić uczucie gorąca towarzyszące rumieniowi dodano specjalny polimer (pochodzenia naturalnego) - Rhisobian gum, który dzięki właściwości odwracalnego pochłaniania wody usprawnia termoregulacje i działa chłodząco. Oprócz tego, krem zawiera szereg składników nawilżających, łagodzących i regenerujących: masło Karite, kwas palmitynowy, glicerynę, ksylitol.
WAŻNE: Jedyny krem, który nie zawiera konserwantów, środków zapachowych i emulgatorów.
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 21:36   #558
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez opolanka Pokaż wiadomość
tak, te mnie uczyliły

Uzywam Effaclara, nic sie nie dzieje. Złego

Uczucie dalekie było od odnowy
I uzywałaś tego wszystkiego razem z Effaclarem? Może nie chodzo i uczulenie, ale po prostu było tego wszystkiego za dużo. Może trzeba by uprościć, zminimalizować pielęgnację??

Cytat:
Napisane przez Trissa Pokaż wiadomość
Krem z Rokitnikiem

Witam, tym razem postanowiłam spróbować krem z rokitnikiem. Podobno to bomba witaminowa dla skóry - tak twierdzi producent.

A oto skład:
Aqua, Glyceryl Stearate, Octyldecanol, Polysorbate-20, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glycine Soja (Soybean) Oil, Parfum, Hippophae Fruit Extract, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisonthiazolinone.
Rokitnik zaznaczony. Skąłd dosyc prostu, co wychodzi na plus. Ogólnie krem jest ciekawy, ale raczej dla cer normalnych/suchych - może pozapychać. Ale dodam, że ilość eksraktu z rokitnika nie jest dosyć przeciętna.


Cytat:
Napisane przez dilbert-wspanialy Pokaż wiadomość
To ja również się dołączę z zapytaniem o skład.A mianowicie, moja mam kupiła ostatnio Maseczkę Królewską IZIS z mleczkiem pszczelim, i tak sie zastanawiam ile tego mleczka w niej jest . Mamie służy, a ja się przymierzam, bo ma bogatą konsystencję, a ja takie właśnie lubię
Sład:petrolatum/ozokerite/hydrogenated castor oil/glyceryl isostearate/polyglyceryl-3 oleate, aqua, mineral oil, petrolatum/cetyl alkohol/cholesterol, kaolin, linolenic acid/oleic acid/linoleic acid/palmitic acid/stearic acid, isopropyl myristate, zinc oxide, paraffin, beeswax, parfum, aqua/beeswax/sezame (sezame indicum)seed oil/lecithin.sodium borate, propylbaraben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, citroneilol, linalool, alpha-isomethyl lonone, coumarin, isoeugenol, hydroxycitronellal, geraniol, butylphenyl methylpropional

ufff strasznie dużo tego, więc nie wiem czy to dobrze....no i mnóstwo tajemniczych "acid"..co o tym sądzisz?
Wosk pszczeli jest mniej więcej w połowie skłądu, ale to nie on jest bogactwem tego produktu. Jest tu szereg kwasów tłuszczowych - te z "acid" w nazwie, rewelacyjnych dla suchej, zmęczonej cery. Maska powinna mieć włąściwości głęboko odzywcze, nawet regenerujące.Odbudowuje płaszcz lipidowy skóry. Ciekawy produkt.
Cery mieszane zapewne by pozapychała.

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
peeling derimki do ciala:
aqua, lithothamnium calcareum, paraffinum liquidun, cetyl alcohol, caprylic/caprictriglyceride, ethylexyl stearate, cetraryl ethylhexanoate, glycerin, ceteareth-25, glyceryl stearate, simmondsia chinensis, propylene glycol, decyl olivate, cetrareth-6, squalene, vaccinium mytrillus, saccharum officinarum, acer sacchrinum, citrus aurantium dulcis, citrus medica limonum, dimethicone, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, parfum, geraniol xexyl cinnamal, limonene, linalool.

chcialam sie zapytac czy warto bylo wydac te 44 zl na ten piling
i jeszzce mam pytanko czy jesli w pilingu sa jakies wyciagi roslinne to czy maja one szanse dostac sie do skory poniewaz peeling pozostaje na skorze tylko chwile
Ciekawy peeling. Cena faktycznie dosyć wysoka, ale pierwszy raz widze peeling tak napakowany emolientami, skłądnikami odzywczymi. Skóra po uzyciu powinna byc miękka i nawoilżona - dobry ptrodukt dla suchej a nawet wrazliwej skóry. Wyciagi roslinne zaznaczylam na zielono, ale nie sadze aby zdążyły przeniknąc do skóry - produkt się spłukuje. Ach, i ma łągodne detergenty. Jestem na tak



Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
a i co sądzicie o tym:


- eskuletyna (witamina P-like) - chroni naczynia
- ruskogenina - wyciąg z ruszczyka, obkurcza naczynia
- glikozaminoglikany - działają ochronnie
jak również o działaniu przeciwzapalnym:
- siarczan dekstranu - obkurcza naczynia, zmniejsza przekrwienie.
Dodatkowo, aby zapewnić właściwą termoregulację i złagodzić uczucie gorąca towarzyszące rumieniowi dodano specjalny polimer (pochodzenia naturalnego) - Rhisobian gum, który dzięki właściwości odwracalnego pochłaniania wody usprawnia termoregulacje i działa chłodząco. Oprócz tego, krem zawiera szereg składników nawilżających, łagodzących i regenerujących: masło Karite, kwas palmitynowy, glicerynę, ksylitol.
WAŻNE: Jedyny krem, który nie zawiera konserwantów, środków zapachowych i emulgatorów.
Nie wypowiem sie dopóki nie zobacze skłądu. Obietnice producenta zawsze kofrontuje ze skłądem. Składnik wymienione przez Ciebei sa jak najbardziej cenne, ale ważne sa w jakich proporcjach występują w skłądzie, jakie inne składniki im towarzyszą, itd. Co to za produkt i do jakiej cery?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 09:19   #559
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
I uzywałaś tego wszystkiego razem z Effaclarem? Może nie chodzo i uczulenie, ale po prostu było tego wszystkiego za dużo. Może trzeba by uprościć, zminimalizować pielęgnację??

Nie, nie na raz To rzeczy, które uczulily mnie w przeciagu kilku lat. Teraz sie boję kupić cokolwiek Clinique i Vichy, bo a nuż...
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-27, 09:28   #560
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a moze powinnam chodzic tak z tym peelingiem przez pol godziny aby wszystko zdazylo sie wchłonąć. a jeszzce mam pytanko producent napisal ze piling zaweira kwasy ktore ulatwiaja odnowe skory czy to prawda?
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 09:31   #561
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
a moze powinnam chodzic tak z tym peelingiem przez pol godziny aby wszystko zdazylo sie wchłonąć. a jeszzce mam pytanko producent napisal ze piling zaweira kwasy ktore ulatwiaja odnowe skory czy to prawda?
Hehe, drobinki peelingujące przez ten czas wyschną i poodpadają

Kwasów nie ma - chyba że producentowi chodziło o wyciągi z cytrusó - te są, ale w dosyć małej ilości. Jednak kwsaów owocowych stricte - brak.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 11:04   #562
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wynalazłam ciekawy krem pod oczy,co o nim L_V myślisz? wklejam jego skład:

- Witamina D3
- Matrixyl
- Dermaxyl
- Argirelina
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 11:09   #563
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
Wynalazłam ciekawy krem pod oczy,co o nim L_V myślisz? wklejam jego skład:

- Witamina D3
- Matrixyl
- Dermaxyl
- Argirelina
Chodzi o kremik Environu C-Quence Eye Gel? Jeśłi tak, to bardzo ciekawy produkt.

MAtrixyl to rzadkość w komsetykach, p. BAsia Kwiatkowska pisała o nim tutaj: http://www.biochemiaurody.fora.pl/about375.html

Skąd Ty wynajdujesz takie cudeńka??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 16:39   #564
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Chodzi o kremik Environu C-Quence Eye Gel? Jeśłi tak, to bardzo ciekawy produkt.

MAtrixyl to rzadkość w komsetykach, p. BAsia Kwiatkowska pisała o nim tutaj: http://www.biochemiaurody.fora.pl/about375.html

Skąd Ty wynajdujesz takie cudeńka??
tak to chodzi o ten krem dzięki , jesteś wielka

kosmetyczka namawia mnie na te produkty Environu i spisałam sobie ich składy żeby ciebie podpytać co o nich myślisz
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 19:58   #565
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Nie wypowiem sie dopóki nie zobacze skłądu. Obietnice producenta zawsze kofrontuje ze skłądem. Składnik wymienione przez Ciebei sa jak najbardziej cenne, ale ważne sa w jakich proporcjach występują w skłądzie, jakie inne składniki im towarzyszą, itd. Co to za produkt i do jakiej cery?[/quote]

a to jest kremik svr rubialine (czy jakos tak) do naczynkowej
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 10:17   #566
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
tak to chodzi o ten krem dzięki , jesteś wielka

kosmetyczka namawia mnie na te produkty Environu i spisałam sobie ich składy żeby ciebie podpytać co o nich myślisz
Bardzo ciekawie prezentują się te kosmetyki. Czy one są dostępne tylko w gabinetach?? Kupiłabym jeden z ich kremików mamie.

Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
Nie wypowiem sie dopóki nie zobacze skłądu. Obietnice producenta zawsze kofrontuje ze skłądem. Składnik wymienione przez Ciebei sa jak najbardziej cenne, ale ważne sa w jakich proporcjach występują w skłądzie, jakie inne składniki im towarzyszą, itd. Co to za produkt i do jakiej cery?
a to jest kremik svr rubialine (czy jakos tak) do naczynkowej [/quote]

Bardzo dobry produkt - ceła rzesza biochemiczek go chwali.

EDIT: Ach, post nr 2 666
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 14:28   #567
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a co sądzicie o : Oriflame, Natural Skin Care, łagodzący żel pod oczy
skład:aqua, butylene glycol, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, polysorbate 20, carbomer, propylene glycol, imidazolidinyl urea, phenoxyethanol, allantoin, disodium edta, sorbitol, chamomilla recutita, methylparaben, tocopheryl acetate, peg-35 castor oil, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, ci 42090.

czy będzie dobrze pielęgnował skórę?

Edytowane przez Ms.Torres
Czas edycji: 2007-03-29 o 12:36
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 14:32   #568
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam pytanie o krem tonujacy BioDerma, Photoderm Max Creme Teintee SPF 100
czy ma jakies sładniki zapchychajace? podrażniajace?

Skład: Aqua (Water), Dicaprylyl Carbonate, Diisopropyl Sebacate, Methylene Bisbenzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, 4- Methylbenzylidene Camphor, Cyclomethicone, Dimethiconol Behenate, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide (CI 77891), Acrylates/ Octylacrylamide Copolymer, Iron Oxides (CI 77492), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Decyl Glucoside, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Tocopheryl Acetate, Iron Oxides (CI77491), Xanthan Gum, Disodium EDTA, Iron Oxides (CI77499), Disodium Stearoyl Glutamate, PEG-4 Dilaurate, PEG-4 Laurate, Sodium Hydroxide, BHT, Trilinolein, Propylene Glycol, Aluminium Hydroxide, Citric Acid, Iodopropynyl Butylcarbamate, PEG-4, Trilinolenin, Triolein, Triarachidin, Tristearin, Tripalmitin, Butylparaben, Methylparaben

__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 14:34   #569
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a to a o tym co sądzicie ^ ^ ? (serum do naczynkowej):

Aqua(water), glycerin, Glyceryl Polyacryate, glycereth - 26, propylene glycol,aescu-lus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, troxerutin, algae extract, arnica montana flower extract, acetyl dipeptide -1 cetyl ester, biosaccharide gum -1, malpighia puncifolia (acerola) fruit extract, rutin, butylene glycol, laureth - 3, hydroxyethulcellulose, mentha arvensis leaf oil, citrus medica limonum (lemon) peel oil, cupressus sempervirens oil, lavendyla hybrida oil,cistus ladaniferus oil, PEG -40 hydrogenated castor oil, diazolidilyn urea, methylparaben, propylparaben, limonene, linalool
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 18:50   #570
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,
szukałam lekkiego nawilżającego kremu, który nie będzie powodował grudek i zaskórników, swego czasu kupiłam dwa:

Nicea Visage Krem nawilżający na dzień

ingredients: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Stearic Acid, Sodium Starch Octenylsuccinate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis, Hydrogenated Coco-Glicerides, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium PCA, Paraffinum Liquidum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Niacinamide, Glycine, Inositol, Fructose, Urea, Titanium Dioxide, Alumina, Silica, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Iso-butyl-paraben, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum

producent podaje że krem zawiera hydraminę (cokolwiek to jest???), witaminy, olejek jojoba oraz filtry UV.
wydaje mi się że powyższy krem troche zapycha, natomiast:

Nivea Visage Oil Free Moisturising Fluid


ingredients: Aqua, Glycerin, Distarch Phosphate, C 12-15 Alkyl Benzoate, Poly-glyceryl-3 Methylglucose Distearate, Alcohol Denat., Cyclomethicone, Octocrylene, Propylene Glycol, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel Extract), Allantoin, Aluminum Chlorohydrate, Sorbitan Stearate, Titanium Dioxide, Trisodium EDTA, Sodium Carbomer, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Parfum

producent podaje że fluid zawiera oczar wirgiński (witch hazel), alantoinę, witaminę E oraz filtry UV.
moim zadaniemjest za mało nawilżający, moja skóra po nim jest nadal sucha i lekko ściągnięta.

O powodowanie zaskórników i grudek podejrzewam jeszcze:

Manhattan Soft compact powder

ingredients: Talc, Kaolin, Polyethylene, Lanolin, Cetearyl Octanoate, Paraffinum Liquidum, Lanolin Alcohol, Methylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylparaben, PEG-8, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum [+/- Cl 15850, Cl 19140, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77742, Cl 77891, Cl 77947, Mica]

Proszę o ocenę powyższych kosmetyków.
pozdrawiam.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.