Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-07, 16:42   #241
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

ketmia może bys podała skład? inaczej to ci nikt tu nie pomoże. I sprawdz czy nie byl on juz analizowany na starym wątku.
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 17:21   #242
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde to jakaś pochodna formaldehydu? Jeśli ktoś się orientuje, to bardzo prosze o odpowiedź.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 18:01   #243
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mogłabym prosic o analize.. odzywki do włosów Dolce Latte : Aqua,Cetearyl Alcohol,Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl Hudroxyethylomonium Methosulfae,Parfum,Phenox yethanol,Methylodibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein , Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne,Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

niby producent ten sam co Kallosa ale skład jakby inny, chyba ze mam wziwdy. Jesli tak to przepraszam za zasmiecanie. Chce sie upewnić.
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 18:34   #244
oleczka87
Rozeznanie
 
Avatar oleczka87
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 974
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Mogłabym prosic o analize.. odzywki do włosów Dolce Latte : Aqua,Cetearyl Alcohol,Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl Hudroxyethylomonium Methosulfae,Parfum,Phenox yethanol,Methylodibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein , Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne,Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

niby producent ten sam co Kallosa ale skład jakby inny, chyba ze mam wziwdy. Jesli tak to przepraszam za zasmiecanie. Chce sie upewnić.
Ja mam właśnie podobne pytanie. Poszłam do hurtowni fryzjerskiej po kallosa crema al latte i dali mi tą odżywkę. Pachnie identycznie, ma tą samą konsystencje, ale skład ma trochę inny. Nawet nie wiem, która lepsza i czy nie popełniłam błędu, że ją wziełam.

Kupiłam Maske Crema al latte z firmy milo. Tak wygląda http://allegro.pl/item337562488.html#photo
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Peg-5 Cocomonium Methosulfate, Sodium Glutamate, Hydrolized Milk Protein, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Casein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropylitrimonium Chloride.
Kallos ma taki skład:Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone
oleczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 19:21   #245
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Ketmia Pokaż wiadomość
potrzebuję składu:
Dr Irena Eris, Lirene, Cera naczynkowa, Krem półtłusty

wyrzuciłam opakowanie, w necie nigdzie nie mogę znaleźć...
a coś mnie szczypie i nie mogę zlokalizować co...
W tym miejscu podajemy sklady a nie umieszczamy prosbe o podanie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Czy Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde to jakaś pochodna formaldehydu? Jeśli ktoś się orientuje, to bardzo prosze o odpowiedź.
Chyba tak ale nie jestem pewna na 100% na pewno jest to alergen ktory wchodzi w sklad kompozycji zapachowych

Cytat:
Napisane przez Ketmia Pokaż wiadomość
gdybym go miała nie pisałam bym posta z prośba o podanie :|
czytaj uważnie...

i nie, nie był analizowany na starym wątku...
Agii slusznie zwrocila Ci uwage,jezeli nadal masz watpliwosci spojrz na post #1 a jezeli nadal nie masz skladu to napisz do producenta maila,Eris zawsze opisuje na prosby o podanie skladu INCI.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 15:42   #246
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez tiare Pokaż wiadomość
Czy tego olejku można używać jako myjka?

BIOMARIS
body and bath oil
OLEJEK DO MASAŻU CIAŁA ORAZ DO KĄPIELI

adniki:
Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-40 Sorbitan Peroleate, Glycine Soja [Glycine Soja (Soybean) Oil], PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Parfum [Fragrance], Fucus Vesiculosus [Fucus Vesiculosus Extract], Limonene, Linalool, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, BHT, Hexyl Cinnamal, Ascorbyl Palmitate, Benzyl Ben- zoate, Eugenol, Geraniol, Citral, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, CI 75810
Mozna, ale to będzie bardzo delikatny preparat (tzn. może nie domyć mocnego brudu, potu).

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
czy ten filtr jest cos wart?

Eucerin-Extra protective moisture lotion spf 30

Active Ingredients: Octocrylene, Octinoxate, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Ensulizole

Inactive Ingredients: Water, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, CyclopentaSiloxane, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, Ceteareth 20, Glyceryl Stearate SE, Sodium Lactate, Lactic Acid, Hydrogenated Coco Glycerides, VP Hexadecene Copolymer, PEG 40 Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, EDTA, Alumina, Simethicone, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin
Taki sobie, raczej ochrona na ok. 2 godziny. Na pewno nie cechuje go fotostabilność jak w przypadku tinosorbów czy mexoryli.


Cytat:
Napisane przez safija Pokaż wiadomość
bardzo prosze o przeanalizowanie skladu tego filtra: Boots, Soltan, Face Anti-ageing Sun Defence Cream SPF 50+ / *****UVA
czy nadaje sie on do cery suchej/wrazliwej?

Skład: Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Glycerin, Octocrylene, Butyl methoxydibenzoylmethane, Isotridecyl salicyate, Isononyl isononanoate, C18-36 acid glycol ester, Polyglyceryl-3 methyglucose distearate, Polysilicone-15, Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Butyrospermum parkii butter, Dimethicone, Titanium dioxide, Diethylhexyl butamido triazine, Sorbitan stearate, Phenoxyethanol, Cetyl alcohol, Polysorbate 20, Mica, Decyl glucoside, Tocopherol acetate, Parfum, Xanthan gum, Acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, Sodium ascorbyl phosphate, Vitis vinifera, Sucrose cocoate, Dimethyl oxazolidine, Potassium hydroxide, Tetrasodium EDTA, Butylene glycol, Propylene glycol, Panax ginseng, Manganese dioxide, Aminomethyl propanol, CI 77891.

Z gory dziekuje za odpowiedz
Filtry Soltan sa fotostabile, już były gdzieś analizowane

Cytat:
Napisane przez samiec-alfa Pokaż wiadomość
BMDM jest filtrem UVA. Niestabilnym, ale zawsze
No właśnie, niestabilnym

Cytat:
Napisane przez kokoryczka25 Pokaż wiadomość
Witam,
Podaje składy kosmetykow,nie tylko takich,ktore mozna nabyc w Polsce,prosiłabym o rozszyfrowanie składu ze szczególnym uwzględnieniem zapychaczy.

Balea Feuchtigkeitsspendende tagescreme
Aqua,elafis guineensis,glycerin,propy lene glycol,behenyl,alcohol,en thylhexyl methoxycinnamate,glyceryl stearate,isopropyl palmitate,polyglyceryl-3-methyglucose distearatemhydrogenated coco glicerydes,nelumbo nucifera,panthenol,sodium lactate,titanium dioxyde,sodium carbomer,xanthan gum,phenoxyethanol,butylp araben,methylparaben,isop ropyl paraben,isobutylparaben,e thylparaben,,propylparabe n,sorbitol,parmum,butylph enyl methylprioponal,alphaisom ethyl ionone,limonene,linalool
Szkoda że nie przetłumaczyłaś nazwy produktu - nie wiem co analizuję, nie znam niemieckiego

Wiem tylko że to coś zawiera alkohol, który wg mnie nie bedzie stanowił zagrożenia - bedzie równowazony przez liczne emolienty.
Zapychac może - to bardzo tłusty preparat.

Cytat:
Napisane przez kokoryczka25 Pokaż wiadomość
Mydło roslinne Weleda,calendula Pflanzenseife
Sodium palmate,sodium cocoate,water,sodium olivate,glycerin,fragranc e,limonene,linalool,citro nellol,geraniol,calendula extrakt,iris germanica extrakt,viola tricolor extrakt,oryza sativa (rice) extrakt,malt extrakt, sodium chloride.From natural essential oils
Delikatne mydełko glicerynowe. raczej nie powinno zapychać


Cytat:
Napisane przez kokoryczka25 Pokaż wiadomość
Germaine de capuccini
Exel therapy
Water,glycerin,propylene glycol,capryliclcapric trigliceride,simmondsia chinensis seed oil,lecithin,carbomer,lactose,biosacch aride gum-l,glyceryl polyacrylate,lactis proteinum,glycine soja protein,hydrolyzed soy protein,sodium hyaluronate,triethanolami ne,o-cymen-5-ol,phenoxyethanol,methylp araben,propylparaben,ethy lparaben,butylparaben,par fum,hexyl cinnamal,linalool,benzyl salicylate,citronellol,li monene,butylphenyl methylpropional,cinnamyl alcohol,eugenol
I znowu nie wiem co to za pordukt, co utrudnia analize.
Jakiś krem?
Sporo tu skłądników mogących potencjalnie pozapychać - zaznaczłam na czarno.

Cytat:
Napisane przez kokoryczka25 Pokaż wiadomość
Czy oliwka hipp zapycha?skład desamum indicum,prunus amygdalus dulcis,parfum
Jest oparta na oleju ze słodkich migdałów, jest więc kwestią indywidualną czy te akurat olej zapycha Ciebie.

Cytat:
Napisane przez kokoryczka25 Pokaż wiadomość
Baby Pflegecreme Penaten
Water,cyclopentasiloxane, isopropyl palmitate,dicaprylyl ether,polyglyceryl-2 isostearate,propylene glycol,cera microcristallina,ceresin, elaeis guineensis oil,squalane,magnesium suflate,oenothera biennis oil,carnauba cera,polyglyceryl-2 diisostearate,tocopheryl acetate,tocopherol,magnes ium searate,aluminium stearates,ascorbic acid,ascorbyl palmitate,citric acid,peg 8,glycerin,isostearic acid,methylparaben,phenox yethanol,parfum

Kremy dla niemowląt są zawyczaj bardzo treściwe - chodzi przezcież o ochronę delikatnej skóry dziecka przed czynnikami zewn.
krem jest b ardzo treściwy - polecam tylko cerom sychym, ewentualnie normalnym (na mróż, narty, wiatr).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 16:00   #247
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Proszę uprzejmie o analizę:

Vichy, Normaderm, Krem nawilżający zwalczający niedoskonałości skóry

Skład: (nowa wersja) aqua, alcohol denat, polyethylene, glycerin, phenyl trimethicone, nylon-66, trietanolamine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, c13-14 isoparaffin, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, hammamelis virginiana, algae, zinc pca, glycolic acid, zinc sulfate, salicylic acid, arginine pca, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, hydrolyzed algin, tetrasodium edta, laureth-7, dextran, acetyl hexapeptide-1, acrylates /stearyl acrylate/ dimethicone acrylate copolymer, polyacrylamide, parfum

Średnio podoba mi się ten denat w składzie, ale niekótrym nie przeszkadza. To krem z kwasem BHA, czyli aplikujemy tylko wieczorem i nie codziennie, zeby nei było podraznien.

No fakt, jest tutaj polyakrylamid - własnie dojrzałam. Na sczescie na samym koncu skłądu, ale lepiej zeby go w ogóle nie było

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Gliss kur, szampon, olejki pielęgnacyjne :Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Laureth-2, Sodium Chloride, PEG-12 Dimethicone, Citric Acid, Sodium Benzoate, Propylene Glycol, Polyquaternium-10, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Parfum, Salicylic Acid, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Pantolactone, Hydrolyzed Wheat Protein, Linalool, Argania Spinosa, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butyrospermum Parkii, CI 47005, CI 15985


Czy ten szampon może zaszkodzić włosom?Dużo silikonów? chciałam używać go do mycia tylko końcówek. aktualnie używam szamponu barwy-czarna rzepa, ale wysusza trochę końcówki... proszę o analizę i może jakąś radę
Ten szampon wg mnie tez bedzie wysuszał Olejki pielęgnacyjne nic tu nie zdizłaja przy takich detergentach...

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Kolastyna, Rajska Oliwka, krem na noc, odżywczy, cera sucha i normalna.
Chciałabym się dowiedzieć czy ten krem będzie spełniał swoje zadanie jako zapobiegacz przedwczesnych zmarszczek i dobrze nawilżał skórę.

aqua, ethylhexyl stearate, paraffinum perliquidum, cetearyl alcohol, glycerin, ceteareth-20, olea europea fruit oil, butyrospermum parkii, tocopheryl acetate, dimethicone, retinyl palmitate, carbomer, triethanolamine, butylene glycol, olea europaea fruit exract, parfum, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl salicylate, coumarin, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, citronellol, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool
Tak, powinien dobrze nawilżac skórę. Dodatkowo zawiera wit. A + E - tak jak napisałaś, prewencyjnie od pierwszych zmarszczek.

nie podoba mi się jedynie konserwant (zaznaczony na czerwono).

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
KALLOS maseczka do włosów Hair Project z olejkiem z orzecha kokosowego
Skład:
Aqua, Cetearyl alcohol, myristyl alcohol, cetrimonium chloride, cocos nucifera extract, propylene glycol, magnesium nitrate, magnesium chloride, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfym (fragrance), CI 19140, CI 14720, CI 16255, Ci 73015, CI 28440?
Wygląda na dobrą, nawilżająca maskę

KALLOS maseczka do włosów Hair Project z ziaren przenicy
Skład:
Aqua, Cetearyl alcohol, myristyl alcohol, cetrimonium chloride, lauridimonium hydoxypropyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat protein, sodium cocoyl glutamate, magnesium nitrate, magnesium chloride, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfym (fragrance), CI 19140, CI 14720, CI 16255, Ci 73015, CI 28440

Czy te maseczki nadają się do suchych włosów, czy warto je stosować?[/quote]

Ta już taka sobie, przeciętna - ta z kokosem powinna być lepsza do suchych włosów.

Cytat:
Napisane przez Ichiume Pokaż wiadomość
KUpiłam ten produkt poniewaz bardzo duzo slyszalam o nim dobrego. Wczesniej uzywalam Physiogelu ale nie dokonca mi odpowiadal..jego sklad byl jednak rewelacyjny. Gdy w moich rekach znalazl sie Cetaphil tak z ciekawosci rzucilam okiem na sklad i zamarlam. Czy to dobry sklad?czy nie zrobi mojej buzi krzywdy...niby taki delikatny prosze o rade pod tym kontem chyba nie byl analizowany.

Skład; Aqua, cetyl alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, propylparaben, , sodium lauryl sulfate, stearyl alcohol

Rozumiem że to żel do mycia. Skłąd jest bardzo porsty, wiele osób sobie go chwali. Niestety, jest SLS, choć jest nadzieja ze bedzie zneutralizowany przez emolienty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 16:01   #248
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Hej
Szukam jakiegoś peelingu, który zastąpi mi peeling z Avonu, bo mi się kończy, a Avon jak zwykle wycofał dobry produkt..
Niby ten peeling był analizowany, ale jednak nie do końca można się z niej dowiedzieć, dlatego się pytam.
Czy on może zrobić jakieś spustoszenie na buzi? Czy ma coś zapychającego? Mam złe wspomnienia z Daxem, dlatego do tej pory omijałam wszystko ich produkcji szerokim łukiem i mam duże obawy co do tego peelingu.

Dax Cosmetics, Perfecta Clean & Care, Peeling drobnoziarnisty z mikrokryształkami bambusa
Skład:

Wg mnei spustoszenia nie zrobi, wygląda na bezpieczny pordukt
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 16:03   #249
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez insomnieux Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

zastanawiam sie nad kupnem jednego z nizej załączonych kremów, szukam czegoś co pomoze mi przywrocic normalnosc mojej skorze po uzywaniu vichy normaderm(wysuszył) i happyderm l'oreala-zapchał.
czy którys z tych kremów nie zawiera zapychaczy i pomoze odzyskac skorze nawilzenie?


garnier komfort suchej skóry
Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Sucrose Stearate, Elaeis Guineensis, Mel, Methyl Glucose Sesquistearate, Petrolatum, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Olea Europea, Coriandrum Sativum, Tocopheryl Acetate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanathan Gum, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, CI 16035, CI 47005, Parfum

dax cosmetics, re-lipid
aqua, glyceryl stearate, steareth-25, ceteth-20, stearyl alcohol, isohexodecane, hydrogented poly-1 decene, caprilic/capric triglyceride, beta-d-glucose, glycerin, hydrolizated potato protein, para oil, arbignya oleifera, n-3 food oil, ascorbyl palmitate, hydrolyzed wheat protein, glutaral, octylmethoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, tocopherol, butylated hydroxyanisol, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, disodium edta, carbomer, triethanolamine, parfum

Garnier był analizowany. To naprawde treściwy krem, podatne cery może zapychać (emolienty na czarno).

Dax wydaje się być lżejszy, z jednym zastrzezeniem - ma trójglicerydy, jeśli tobie nie przeszkadzają to używaj śmiało.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 16:06   #250
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Czy Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde to jakaś pochodna formaldehydu? Jeśli ktoś się orientuje, to bardzo prosze o odpowiedź.

To skłądnik zapachowy o zapachu lilii, tzw. Lyral. Wg doniesień z Pub Medu jest dosyć silnym alergenem.

Nic nie znalazłam jakoby Lyral był pochodną formaldehydu
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 16:07   #251
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Mogłabym prosic o analize.. odzywki do włosów Dolce Latte : Aqua,Cetearyl Alcohol,Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl Hudroxyethylomonium Methosulfae,Parfum,Phenox yethanol,Methylodibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein , Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne,Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

niby producent ten sam co Kallosa ale skład jakby inny, chyba ze mam wziwdy. Jesli tak to przepraszam za zasmiecanie. Chce sie upewnić.

Całkiem w porządku - nie jest to produkt intensywnie regenerujacy, ale myśle ze do włośow normalnych powinien być OK
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 16:18   #252
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V dziękuję ślicznie!
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 16:19   #253
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V alez masz pracowite popoludnie z tymi skladami
Co sadzisz o tym szamponie?

BURT'S BEES More Moisture Raspberry & Brazil Nut Shampoo

Ingredients: water, decyl glucoside, lauryl glucoside, coco-glucoside, glyceryl oleate, glycine soja (soybean) protein, coco-betaine, betaine, glycerin, honey, hydrolyzed vegetable protein, triticum vulgare (wheat) protein, glucose, sucrose laurate, bertholletia excelsa (brazil nut) oil, rubus idaeus (raspberry) fruit extract, citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, eucalyptus globulus (eucalyptus) leaf oil, foeniculum vulgare (fennel) oil, fragaria vesca (strawberry) fruit extract, citrus reticulata (tangerine/petitgrain) leaf oil, litsea cubeba fruit oil, vanillin, artemisia pallens (davana) oil, xanthan gum, fragrance, glucose oxidase, lactoperoxidase

Edit. i odzywce

BURT'S BEES - Super Shiny Grapefriut & Sugar Beat Conditioner

Ingredients: water, cetrimonium bromide, cetearyl alcohol, sucrose laurate, glycerin, honey, betaine, hydroxypropyltrimonium honey, sclerocarya birrea (marula) seed oil, glucose, citrus grandis (grapefruit) seed extract, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, citrus medica limonum (lemon) peel oil, citrus tangerina (tangerine) peel oil, citrus aurantifolia (lime) oil, zingiber officinale (ginger) root extract, citrus reticulata (tangerine/petitgrain) leaf oil, polysorbate 60, glucose oxidase, lactoperoxidase
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 16:21   #254
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
L_V alez masz pracowite popoludnie z tymi skladami
Co sadzisz o tym szamponie?

BURT'S BEES More moisture Raspberry & Brazil Nut Shampoo

Ingredients: water, decyl glucoside, lauryl glucoside, coco-glucoside, glyceryl oleate, glycine soja (soybean) protein, coco-betaine, betaine, glycerin, honey, hydrolyzed vegetable protein, triticum vulgare (wheat) protein, glucose, sucrose laurate, bertholletia excelsa (brazil nut) oil, rubus idaeus (raspberry) fruit extract, citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, eucalyptus globulus (eucalyptus) leaf oil, foeniculum vulgare (fennel) oil, fragaria vesca (strawberry) fruit extract, citrus reticulata (tangerine/petitgrain) leaf oil, litsea cubeba fruit oil, vanillin, artemisia pallens (davana) oil, xanthan gum, fragrance, glucose oxidase, lactoperoxidase

O kurcze, fajny ja uwielbiam wyciąg z przechów brazylijksich, włosysa po nim bardzo miękkie.
To juz ktoras rzecz z Burt's Bees któa naprawde mi się podoba. W Polandii oczywiście ni ma
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 16:31   #255
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
O kurcze, fajny ja uwielbiam wyciąg z przechów brazylijksich, włosysa po nim bardzo miękkie.
To juz ktoras rzecz z Burt's Bees któa naprawde mi się podoba. W Polandii oczywiście ni ma
Uzywam ich od kilku dni, po pierwszym uzyciu szamponu bez odzywki mialam siano na glowie ale faktycznie miekkie b wloski, teraz dolozylam ta odzywke i wloski sa fajne miekkie i blyszczace choc nie lejace jak po silikonowych odzywkach..bardziej puszyste...sorka za OT
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 16:38   #256
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
prosze o weryfikacje składu:
Vichy, Dermablend Corrective Foundation SPF 11 (podkład korygujący w kremie)

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Pentylene Glycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben
(+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492/Iron Oxides)

Treściwy, mocno kryjący podkład. Skłądowo jest w porządku, ale raczej nie dla tłustych cer.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 17:57   #257
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Ten szampon wg mnie tez bedzie wysuszał Olejki pielęgnacyjne nic tu nie zdizłaja przy takich detergentach...
to się w niego nie bawię. ech, juz sama nie wiem co z tymi końcówkami zrobić. Dziękuję
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 19:05   #258
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Chyba tak ale nie jestem pewna na 100% na pewno jest to alergen ktory wchodzi w sklad kompozycji zapachowych
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To skłądnik zapachowy o zapachu lilii, tzw. Lyral. Wg doniesień z Pub Medu jest dosyć silnym alergenem.
Nic nie znalazłam jakoby Lyral był pochodną formaldehydu
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Wcale nie sugeruje że to pochodna formaldehydu po prostu zastanowiło mnie sformułowanie "Carboxaldehyde"
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 08:01   #259
kokoryczka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość



Szkoda że nie przetłumaczyłaś nazwy produktu - nie wiem co analizuję, nie znam niemieckiego

Wiem tylko że to coś zawiera alkohol, który wg mnie nie bedzie stanowił zagrożenia - bedzie równowazony przez liczne emolienty.
Zapychac może - to bardzo tłusty preparat.



Delikatne mydełko glicerynowe. raczej nie powinno zapychać




I znowu nie wiem co to za pordukt, co utrudnia analize.
Jakiś krem?
Sporo tu skłądników mogących potencjalnie pozapychać - zaznaczłam na czarno.



Jest oparta na oleju ze słodkich migdałów, jest więc kwestią indywidualną czy te akurat olej zapycha Ciebie.




Kremy dla niemowląt są zawyczaj bardzo treściwe - chodzi przezcież o ochronę delikatnej skóry dziecka przed czynnikami zewn.
krem jest b ardzo treściwy - polecam tylko cerom sychym, ewentualnie normalnym (na mróż, narty, wiatr).
Produkty sa kremami nawilzajacymi na dzien-cappucini i balea.
Dziekuje serdecznie za odpowiedz
kokoryczka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 08:17   #260
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ja tez mam prosbe w rozszyfrowaniu kremu ochronnego-LYPHAZOME firmy Dermazone Solutions,a chodzi mi wlasciwie o stabilnosc filtra.
Sklad;
Homosalate-5%,Octinoxate-7.5%,Octisalate-5%,Oxybenzone-5%,Deionized Water,Sorbitol,Dicaprylyl Maleate,Alcohol,Lecithin, DEA-Cetyl Phosphate,Aloe Barbadensis Leaf Juice,Dimethicone,Cetyl Alkohol,Carbomer,Methylpa raben,Propylparaben,Triet hanolamine,Tocopheryl Acetate.
I jeszcze jedno-jak jest z uzyciem podkladow?Mozna,czy bede sie gryzc?
BARDZO prosze o odpowiedz
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 18:35   #261
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
L_V alez masz pracowite popoludnie z tymi skladami
Co sadzisz o tym szamponie?

BURT'S BEES More Moisture Raspberry & Brazil Nut Shampoo

Ingredients: water, decyl glucoside, lauryl glucoside, coco-glucoside, glyceryl oleate, glycine soja (soybean) protein, coco-betaine, betaine, glycerin, honey, hydrolyzed vegetable protein, triticum vulgare (wheat) protein, glucose, sucrose laurate, bertholletia excelsa (brazil nut) oil, rubus idaeus (raspberry) fruit extract, citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, eucalyptus globulus (eucalyptus) leaf oil, foeniculum vulgare (fennel) oil, fragaria vesca (strawberry) fruit extract, citrus reticulata (tangerine/petitgrain) leaf oil, litsea cubeba fruit oil, vanillin, artemisia pallens (davana) oil, xanthan gum, fragrance, glucose oxidase, lactoperoxidase

Edit. i odzywce

BURT'S BEES - Super Shiny Grapefriut & Sugar Beat Conditioner

Ingredients: water, cetrimonium bromide, cetearyl alcohol, sucrose laurate, glycerin, honey, betaine, hydroxypropyltrimonium honey, sclerocarya birrea (marula) seed oil, glucose, citrus grandis (grapefruit) seed extract, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, citrus medica limonum (lemon) peel oil, citrus tangerina (tangerine) peel oil, citrus aurantifolia (lime) oil, zingiber officinale (ginger) root extract, citrus reticulata (tangerine/petitgrain) leaf oil, polysorbate 60, glucose oxidase, lactoperoxidase
Mialam ta odzywke-placze wlosy-nablyszcenia nie zauwazylam-ma takze b intensywny zapach-jesli jestes zapachowym wrazliwcem-nie polecam.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 20:07   #262
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o analize :kremu Clinique repairwear lift,firming night cream,very dry to dray skin.
SKLAD:Water,butyleneglyco l,glycerin,simmondsia chinensis(jojoba)seed oil,hexyldecylstearate,pe ntaerythrityl tetraethylhexanoate,glyce ryl stearate,peg-100 stearate,polymethyl methacrylate,polyglyceryl-3 beeswax,cetearyl alcohol,petrolatum,cetyl ricinoleate,hydrogenated lecithin,bis-peg-18 methyl ether dimethyl silane,wheyproteine\lacti s proteine\du petpetit-lait,dimethicone,ssigesbe ckia orientalis(st.paul's wort)extract,tocopheryl acetate,caffeine,acrylate s/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer,phenyl trimethicone,isohexadecan e,retin,acrylamide/sodium acryldimethyltaurate copolymer,glycine soya(soybean)protein,sodi um rna,myristyl myristate,aminoguanidine hcl,tromethamine,cetearyl glucoside,cholesterol,cuc umis melo(melon)fruit extract,astrocaryum murumuru butter,betula alba(birch)bark extract,linoleic acid,sodium hyaluronate,centella asiatica(hydrocotyl)extra ct,chamomilla recutita(matricaria),poly sorbate 20,camellia sinensis(white tea)leaf extract,polysorbate 80,caprylyl glycol,propylene glycol dicaprylate,cholesterol/potassium sulfate,tetrahexyldecyl ascorbate,polyquaternium-51,hexylene glycol,aspalathus linearis(red tea)leaft extract,yeast extract\faex\extrait de levure,persea gratissima(avocado)oil,ca mellia sinensis(yellow tea)leaf extract,polygonum cuspiphate,creatine,acety l carnitine hcl,sea whip extract,saccharomyces lysate extract,carbomer,acetyl hexapeptide-3,acacia senegal,xanthan gum,clycine soja(soybean)oil,propylen e glycol alginate,disodium edta,phenoxyethanol,potha sium sorbete,mica,titanium dioxide(ci 77891)[iln31353].
Buzka rano wyglada naprawde super,ale zaraz po nalozeniu czuje bardzo nieprzyjemne sciaganie.Co moze je powodowac?Jeszcze jedno pytanie:czy moge bezpiecznie uzywac rano serum z vit.c?


Odzywki do wlosow:
JOICO,Body luxe,volumizing conditioner
Sklad:aqua,cetearyl alcohol,stearalkonium chloride,glycerin,hydroly zed keratin(quadrminecomplex) cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed keratin,hydrolyzedoat protein,oat amino acids,silicone quaternium-16,hydroxyethylcellulose, polyquaternium-10,polysorbate 60,disodium edta,methylparaben,undece th-11,buthyloctanool,buthylp henyl methylpropional,parfum.
Odzywka nadaje niesamowita obietosc nawet moim wloskom,ale czy nie zrobi im przy okazji zadnej krzywdy?

Z gory wielkie dziekuje
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 10:01   #263
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam, proszę o analizę dwóch kremów Orlane:
1. Orlane Anagenese Contour Des Yeux Soin Total Anti-Temps (Odmładzający krem pod oczy),
skład: Aqua, Octyl Palmitate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Distarch Phosphate, Hydrogenated Polyisobutene, Cucumis Sativus, Peg-100 Stearate, Isocetyl Stearate, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Sorbitan Stearate, Arahidyl Propionate, Polysorbate 60, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Dimenthicone, Diisostearyl Dimer Dilinoleate, Sesamum Indicum, Helianthus Annuus, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben, Octyl Methohycinnamate, Allantoin, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Parfum, Dimenthi, Benzophenone-3, Urea, Ethylparaben, Tetrasodium Edta, Morus Alba, Retinyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Hirudinea Extract, Dextran, Lipoyl, Amino Peptide - 501902/01e
2. Orlane Anagenese Soin Total Anti-Temps (Krem odmładzający do twarzy)
skład: Aqua, Hydrogenated Polyisobutene, Ethylhexyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Isocetyl Stearate, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Arachidyl Propionate, Sesamum Indicum Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Tripeptide-1, Cyclomethicone, Diisostearyl Dimer Dilinoleate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben, Acetate, Allantoin, Parfum, Isopropyl Palmitate, Ethylparaben, Benzophenone-3, Dimethiconol, Urea, Tetrasodium Edta, Hydrolyzed Collagen, Retinyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Soluble Collagen, Butylparaben, Isobutylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional
Składy przekopiowałam z KWC, gdzie dodawałam te kremy i listę składników przepisywałam z pudełek.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 10:23   #264
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez oleczka87 Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie podobne pytanie. Poszłam do hurtowni fryzjerskiej po kallosa crema al latte i dali mi tą odżywkę. Pachnie identycznie, ma tą samą konsystencje, ale skład ma trochę inny. Nawet nie wiem, która lepsza i czy nie popełniłam błędu, że ją wziełam.

Kupiłam Maske Crema al latte z firmy milo. Tak wygląda http://allegro.pl/item337562488.html#photo
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Peg-5 Cocomonium Methosulfate, Sodium Glutamate, Hydrolized Milk Protein, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Casein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropylitrimonium Chloride.
Kallos ma taki skład:Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone
Faktycznie - jeśłi chodzi o substancje aktywne to jest to samo. maska firmy milo ma trochę więcej substancji stabilizujących, czyli tzw. wypychaczy, ale nei ma to wpływu na jej skutecznosć. Można powiedzieć, że to zamiennik Kallosa.


Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Ja tez mam prosbe w rozszyfrowaniu kremu ochronnego-LYPHAZOME firmy Dermazone Solutions,a chodzi mi wlasciwie o stabilnosc filtra.
Sklad;
Homosalate-5%,Octinoxate-7.5%,Octisalate-5%,Oxybenzone-5%,Deionized Water,Sorbitol,Dicaprylyl Maleate,Alcohol,Lecithin, DEA-Cetyl Phosphate,Aloe Barbadensis Leaf Juice,Dimethicone,Cetyl Alkohol,Carbomer,Methylpa raben,Propylparaben,Triet hanolamine,Tocopheryl Acetate.
I jeszcze jedno-jak jest z uzyciem podkladow?Mozna,czy bede sie gryzc?
BARDZO prosze o odpowiedz
Niestety, niestabilny, ochrona na ok. 2h, potem trzeba reaplikowac.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 10:28   #265
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Saga76 Pokaż wiadomość
Prosze o analize :kremu Clinique repairwear lift,firming night cream,very dry to dray skin.
SKLAD:Water,butyleneglyco l,glycerin,simmondsia chinensis(jojoba)seed oil,hexyldecylstearate,pe ntaerythrityl tetraethylhexanoate,glyce ryl stearate,peg-100 stearate,polymethyl methacrylate,polyglyceryl-3 beeswax,cetearyl alcohol,petrolatum,cetyl ricinoleate,hydrogenated lecithin,bis-peg-18 methyl ether dimethyl silane,wheyproteine\lacti s proteine\du petpetit-lait,dimethicone,ssigesbe ckia orientalis(st.paul's wort)extract,tocopheryl acetate,caffeine,acrylate s/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer,phenyl trimethicone,isohexadecan e,retin,acrylamide/sodium acryldimethyltaurate copolymer,glycine soya(soybean)protein,sodi um rna,myristyl myristate,aminoguanidine hcl,tromethamine,cetearyl glucoside,cholesterol,cuc umis melo(melon)fruit extract,astrocaryum murumuru butter,betula alba(birch)bark extract,linoleic acid,sodium hyaluronate,centella asiatica(hydrocotyl)extra ct,chamomilla recutita(matricaria),poly sorbate 20,camellia sinensis(white tea)leaf extract,polysorbate 80,caprylyl glycol,propylene glycol dicaprylate,cholesterol/potassium sulfate,tetrahexyldecyl ascorbate,polyquaternium-51,hexylene glycol,aspalathus linearis(red tea)leaft extract,yeast extract\faex\extrait de levure,persea gratissima(avocado)oil,ca mellia sinensis(yellow tea)leaf extract,polygonum cuspiphate,creatine,acety l carnitine hcl,sea whip extract,saccharomyces lysate extract,carbomer,acetyl hexapeptide-3,acacia senegal,xanthan gum,clycine soja(soybean)oil,propylen e glycol alginate,disodium edta,phenoxyethanol,potha sium sorbete,mica,titanium dioxide(ci 77891)[iln31353].
Buzka rano wyglada naprawde super,ale zaraz po nalozeniu czuje bardzo nieprzyjemne sciaganie.Co moze je powodowac?Jeszcze jedno pytanie:czy moge bezpiecznie uzywac rano serum z vit.c?


Odzywki do wlosow:
JOICO,Body luxe,volumizing conditioner
Sklad:aqua,cetearyl alcohol,stearalkonium chloride,glycerin,hydroly zed keratin(quadrminecomplex) cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed keratin,hydrolyzedoat protein,oat amino acids,silicone quaternium-16,hydroxyethylcellulose, polyquaternium-10,polysorbate 60,disodium edta,methylparaben,undece th-11,buthyloctanool,buthylp henyl methylpropional,parfum.
Odzywka nadaje niesamowita obietosc nawet moim wloskom,ale czy nie zrobi im przy okazji zadnej krzywdy?

Z gory wielkie dziekuje
Wydaje mi się, ze krem CLinique był już analizowany - prosze przeszukać oba wątki skłądowe.

Co do odzywki Joico: wygląda na dobrą, nawilżającą odzywke, sporo tu emolientów, hydrolizowana keratyna, trochę aminokwasów. Nie zrobi żadnej krzywdy, używaj spokojnie.

Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
Witam, proszę o analizę dwóch kremów Orlane:
1. Orlane Anagenese Contour Des Yeux Soin Total Anti-Temps (Odmładzający krem pod oczy),
skład: Aqua, Octyl Palmitate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Distarch Phosphate, Hydrogenated Polyisobutene, Cucumis Sativus, Peg-100 Stearate, Isocetyl Stearate, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Sorbitan Stearate, Arahidyl Propionate, Polysorbate 60, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Dimenthicone, Diisostearyl Dimer Dilinoleate, Sesamum Indicum, Helianthus Annuus, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben, Octyl Methohycinnamate, Allantoin, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Parfum, Dimenthi, Benzophenone-3, Urea, Ethylparaben, Tetrasodium Edta, Morus Alba, Retinyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Hirudinea Extract, Dextran, Lipoyl, Amino Peptide - 501902/01e
Mocno nawilżający krem pod oczy - na pewno odzywi i uealstyczni skórę. nei wiem jak z działaniem p/zmarszczkowym - nie ma tu bardzo silnych substancji o działaniu stricte odmłądzającym, raczej wyciągi rośłinne (antyoksydanty).


Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
2. Orlane Anagenese Soin Total Anti-Temps (Krem odmładzający do twarzy)
skład: Aqua, Hydrogenated Polyisobutene, Ethylhexyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Isocetyl Stearate, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Arachidyl Propionate, Sesamum Indicum Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Tripeptide-1, Cyclomethicone, Diisostearyl Dimer Dilinoleate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben, Acetate, Allantoin, Parfum, Isopropyl Palmitate, Ethylparaben, Benzophenone-3, Dimethiconol, Urea, Tetrasodium Edta, Hydrolyzed Collagen, Retinyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Soluble Collagen, Butylparaben, Isobutylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional
Składy przekopiowałam z KWC, gdzie dodawałam te kremy i listę składników przepisywałam z pudełek.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Podobna sytuacja jak w przypadku kremu pod oczy - na pewno zapewni skórze dobre nawilżenie, zadba o elstycznośc naskórka. W kolagen oczywiście nie wierze, nie ma szans zeby pokonał barierę naskórka. krem wzbogacono natomiast witaminą A i E, olejami pochodzenia roślinnego. jest bogaty w antyoksydanty.
Ciekawy produkt.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 10:32   #266
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

[quote=Saga76;7178543]Prosze o analize :kremu Clinique repairwear lift,firming night cream,very dry to dray skin.
SKLAD:Water,butyleneglyco l,glycerin,simmondsia chinensis(jojoba)seed oil,hexyldecylstearate,penta erythrityl tetraethylhexanoate,glyce ryl stearate,peg-100 stearate,polymethyl methacrylate,polyglyceryl-3 beeswax,cetearyl alcohol,petrolatum,cetyl ricinoleate,hydrogenated lecithin,bis-peg-18 methyl ether dimethyl silane,wheyproteine\lactis proteine\du petpetit-lait,dimethicone,ssigesbeckia orientalis(st.paul's wort)extract,tocopheryl acetate,caffeine,acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer,phenyl trimethicone,isohexadecan e,retin,acrylamide/sodium acryldimethyltaurate copolymer,glycine soya(soybean)protein,sodium rna,myristyl myristate,aminoguanidine hcl,tromethamine,cetearyl glucoside,cholesterol,cucumis melo(melon)fruit extract,ssigesbeckia orientalis,betula alba(birch)bark extract,linoleic acid,sodium hyaluronate,centella asiatica(hydrocotyl)extra ct,chamomilla recutita(matricaria),poly sorbate 20,camellia sinensis(white tea)leaf extract,polysorbate 80,caprylyl glycol,propylene glycol dicaprylate,cholesterol/potassium sulfate,tetrahexyldecyl ascorbate,polyquaternium-51,hexylene glycol,aspalathus linearis(red tea)leaft extract,yeast extract\faex\extrait de levure,persea gratissima(avocado)oil,ca mellia sinensis(yellow tea)leaf extract,polygonum cuspiphate,creatine,acety l carnitine hcl,sea whip extract,saccharomyces lysate extract,carbomer,acetyl hexapeptide-3,acacia senegal,xanthan gum,clycine soja(soybean)oil,propylen e glycol alginate,disodium edta,phenoxyethanol,potha sium sorbete,mica,titanium dioxide(ci 77891)[iln31353].
Buzka rano wyglada naprawde super,ale zaraz po nalozeniu czuje bardzo nieprzyjemne sciaganie.Co moze je powodowac?Jeszcze jedno pytanie:czy moge bezpiecznie uzywac rano serum z vit.c?




Dość ciekawy krem, sporo emolientów i substancji tłuszczowych. Zawiera postać witaminy E i cholesterol- mój ulubiony emolient, identyczny składowo jak ten produkowany przez gruczoły łojowe skóry właściwej. Glikol butylenowy na początku składu może podrażniać cery z trądzikiem różowatym, z kolei korzystnie działa w przypadku cery z np. łojotokowym zapaleniem skóry (łagodzi świąd). najcenniejsze wyciągi roślinne niestety w połowie lub na końcu składu (jak wyciąg z Boskiej Trawy- ma ponoć pomagać w gojeniu ran przez stymulację syntezy kolagenu przez fibroblasty w skórze właściwej- oczywiście, pod warunkiem że krem przeniknie przez blaszkę podstawną naskórka) Myristyl miristate może zapychać, ale jest dość daleko w składzie, więc szansa na to jest mała. Fajne wyciągi roślinne, jak mówiłam niestety daleko w składzie- wyciągz białej i czerwonej herbaty, wyciąg z drożdży. Brak za to agresywnych konserwantów. Za ściągnięcie może odpowiadać kofeina. Wyciągi roślinne (a na początku składu jest olej jojoba) mogą zawierac śladowe ilości metali ciężkich, dlatego (teoretycznie) nie powinno ich się łączyć z wit. C. Dla pewności lepiej stosować serum z wit C rano, pod preparat z filtrem (co zresztą jest lepszym sposobem użycia wit C w kosmetyce niż na noc- chodzi o jej wzmożone działanie przeciwoksydacyjne w połączeniu z preparatem z filtrem)




Odzywki do wlosow:
JOICO,Body luxe,volumizing conditioner
Sklad:aqua,cetearyl alcohol,stearalkonium chloride,glycerin,hydroly zed keratin(quadrminecomplex) cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed keratin,hydrolyzedoat protein,oat amino acids,silicone quaternium-16,hydroxyethylcellulose, polyquaternium-10,polysorbate 60,disodium edta,methylparaben,undece th-11,buthyloctanool,buthylp henyl methylpropional,parfum.
Odzywka nadaje niesamowita obietosc nawet moim wloskom,ale czy nie zrobi im przy okazji zadnej krzywdy?

stearalkonium chloride jest substancją alergizującą według niektórych opracowan (nie stricte medycznych), odpowiada za "nieelektryzowanie" się włosów. Poza tym nie widzę szkodliwych substancji. Jesli odzywka Ci służy, to nie rezygnowałabym, co najwyżej używałabym na zmianę zinną, bardziej odżywczą (np. z masłem karite)
Z gory wielkie dziekuje[/quote
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 10:59   #267
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze krem CLinique był już analizowany - prosze przeszukać oba wątki skłądowe.

Co do odzywki Joico: wygląda na dobrą, nawilżającą odzywke, sporo tu emolientów, hydrolizowana keratyna, trochę aminokwasów. Nie zrobi żadnej krzywdy, używaj spokojnie.



Mocno nawilżający krem pod oczy - na pewno odzywi i uealstyczni skórę. nei wiem jak z działaniem p/zmarszczkowym - nie ma tu bardzo silnych substancji o działaniu stricte odmłądzającym, raczej wyciągi rośłinne (antyoksydanty).




Podobna sytuacja jak w przypadku kremu pod oczy - na pewno zapewni skórze dobre nawilżenie, zadba o elstycznośc naskórka. W kolagen oczywiście nie wierze, nie ma szans zeby pokonał barierę naskórka. krem wzbogacono natomiast witaminą A i E, olejami pochodzenia roślinnego. jest bogaty w antyoksydanty.
Ciekawy produkt.
Bardzo dziękuję
Używam obu kremów namiętnie od ponad 2 lat, ostatnio "coś" powoduje u mnie podrażnienia i szukam winowajcy. Chyba jednak będzie to Active C, wszystko na to wskazuje.
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 11:30   #268
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję
Używam obu kremów namiętnie od ponad 2 lat, ostatnio "coś" powoduje u mnie podrażnienia i szukam winowajcy. Chyba jednak będzie to Active C, wszystko na to wskazuje.
Nie, skoro uzywasz kremów tak długo i niec się nie działo, to winowajcą musi byc produkt wporadzony do pielegnacji stosunkowo niedawno
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 11:34   #269
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie, skoro uzywasz kremów tak długo i niec się nie działo, to winowajcą musi byc produkt wporadzony do pielegnacji stosunkowo niedawno
No własnie dowcip polega na tym, że Active C, na którego wszystko wskazuje używam od września ub.r. i dotąd się nic nie działo .
Ale nie zasmiecam już wątku.
Jeszcze raz dziękuję.
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 12:42   #270
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V Bardzo dziekuje za odpowiedz.
A na butelce pisze-one application lasts all day-Smiechu warte
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.