ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-17, 18:12   #991
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
A ten Puder Haushki to sypki czy w kamieniu, mialam kilka kosmetyków np. olejek do twarzy, krem pod oczy, ale racej nie byłam zadowolona.
Sypki, w dodatku śnieżnobiały Drogi dosyć, może na początek spróbuj skrobi? Chociaż na mnie skrobia się brzydko zachowuje, a hauschka nie.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 18:14   #992
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A co myślicie o takim kremie Iwostinu?

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7212

Bo ja już nie bawię się z filtrami, moja tłusta, trądzikowa cera ewidentnie się z nimi nigdy nie polubi. Więc może lepiej używać 20 niż w ogóle nie używać?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 18:40   #993
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
tylko w kremach firm, ktore tu sa podawane są stabilne filtry. reszta chroni ze 2h. musiałabyś w domu czy biurze, co 2 godziny nakladac od nowa filtr
A jest w którymś wątku podsumowane, które są stabilne, a które nie? Bo już azaczynam sie gubić
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 20:30   #994
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ogolnie przewijaja sie przez forum. stabilne filtry ma bioderma, vichy, la roche posay, avene, iwostin. coś tam chyba jeszcze się znajdzie, ale nie pamiętam. moze inne dziewczyny coś Ci podpowiedza
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 20:44   #995
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Wszędzie czytam, że Parsol jest niestabilny, aż wreszcie natrafiłam na aktykuł gdzie piszą, że jednak jest stabilny, co mam o tym mysleć?
http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 21:53   #996
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Mnie dopadło zwątpienie filtrowe, jeszcze zanim zaczęłam je stosować Jestem właśnie na etapie przyzwyczajania się do myśli, że muszę kupić filtr... I słabo mi się robi, jak czytam o smalcu, cieście, pobielaniu, kłaczkach, błyskach i świeceniach W dodatku mam potwornie tłustą cerę, której nie matuje nic (no dobra, skrobia daje radę na jakieś 3 godziny, ale to naprawdę max.). Po godzinie od nałożenia leciutkiego kremu nawilżającego, ba, matującego, moja buzia wygląda jak posmarowana olejem. W dodatku mam cerę trądzikową i skłonną do zapychania Więc nie wiem, jak to będzie z tymi nieszczęsnymi filtrami Najchętniej zapomniałabym o filtrach, ale kończę Retrin A, a zaczynam Acne-Derm, więc chyba muszę się do nich przyzwyczaić... Mój wybór padł na LRP Anthelios DP, ale skoro mówicie, że przy cieplej pogodzie buzia wygląda w nim fatalnie, to chyba się poważnie się nad nim zastanowię...

Odkąd tylko na BK przeczytalam o filtrach, miałam pełną świadomość tego, że nie będę wsmarowywać w buźkę przepisowej ilosci. I świadomość ta wywoływała u mnie wyrzuty sumienia... Po przeczytaniu tego wątku wyrzutów się pozbyłam...

Prepraszam, jeśli zrobię trochę OT, ale chciałabym o coś zapytać. Myślicie, że rozświetlający krem koloryzujący Avonu SPF 20 jest lepszy niż nic??? Pytam, bo nie mam w domu innego filtra (no dobra, mam balsam Erisa SPF 12 i podkład Revlona Colorstay SPF 6 ), a na zakup filtra "prawdziwego" nie będę miała pieniążków przez najbliższe 2 miesiące (jestem studentka niepracująca). Nie pasuje mi ten Avon, jak dla mnie jest za tłusty i za błyszczący, w dodatku wydaje mi się, że nie ma sensu się nim smarować, bo to, przepraszam, g*** a nie filtr, ale jeśli napiszecie, że lepsze to niż nic, będę się męczyć... I jeszcze jedno pytanko. Czy trójglicerydy na 26. pozycji w składzie mogą pozapychać? Czy prawdopodobieństwo jest raczej znikome?

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam
Ja też zaczynam przygodę z filtrami.Dostałam kilka próbek z apteki i z pośród przetestowanych wielu,polecam i to bardzo filtr z BIODERMY PHOTODERM MAX.Skóra tłusta i mieszana,bezbarwny fluid.Jam też mam bardzo tłustą cerę i jak dotychczas nie znalazłam nic do tłustej .Tylko BIODERMA to ma.Fluid wchłania się u mnie po ok.10min i nie mam zadnej tłustości na twarzy.Potem kładę podkład i pudruje skrobią wymieszaną z brzoskwiniowym pudrem sypkim(przykładam puszek miejscse przy miejscu)i moje rozszerzone pory na całej twarzy są minimalne.Taka zmatowiona jestem ok.5 godz.Potem przykładam chusteczkę chigieniczną delikatnie i odtłuszczam się aż do wieczora.Proszę pytać o filtry do CERY TŁUSTEJ.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 22:25   #997
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
A jest w którymś wątku podsumowane, które są stabilne, a które nie? Bo już azaczynam sie gubić
Stabilne sa: Mexoryle, Tinsorby i Parsol
Mozesz tez poczytac artykuly Basi Kwiatkowskiej, tutaj sa tabelki z nazwami wszystkich filtrow chroniacych przed UVB i UVA i ich omowienie

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry .php

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Wszędzie czytam, że Parsol jest niestabilny, aż wreszcie natrafiłam na aktykuł gdzie piszą, że jednak jest stabilny, co mam o tym mysleć?
http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
Parsol jest stabilny, chociaz najmniej "stabilny ze stabilnych"
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-18, 06:37   #998
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Wszędzie czytam, że Parsol jest niestabilny, aż wreszcie natrafiłam na aktykuł gdzie piszą, że jednak jest stabilny, co mam o tym mysleć?
http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
A nie chodzi przypadkiem o dwie różne rzeczy, to znaczy fotostabilność i destabilizację przez różne składniki kosmetyków? Bo fotostabilność to parametr który określa, czy dany filtr nie dezaktywuje się pod wpływem słońca - tzn czy po jakimś czasie "nasloneczniania" tego filtra nie ulega on degradacji. A o parsolu mogłaś słyszeć, że jest niestabilny w zetknięciu z np. miką czy talkiem - ale to dwie zupełnie różne sprawy.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 07:49   #999
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
A nie chodzi przypadkiem o dwie różne rzeczy, to znaczy fotostabilność i destabilizację przez różne składniki kosmetyków? Bo fotostabilność to parametr który określa, czy dany filtr nie dezaktywuje się pod wpływem słońca - tzn czy po jakimś czasie "nasloneczniania" tego filtra nie ulega on degradacji. A o parsolu mogłaś słyszeć, że jest niestabilny w zetknięciu z np. miką czy talkiem - ale to dwie zupełnie różne sprawy.
Faktycznie, być może, choć wydaje mi sie, że gdzieś wyczytałam, ze podejrzewano go też o fotoniestabilność.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 08:58   #1000
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
dzięki Kasiu , kurczę mogliby produkować filtry z większym PPD
Też tak myślę ale i tak pewnie go kupię i przetestuję.

Wczoraj kupiłam TŻ emulsję Avene w zestawie za 52,00 złotych i jestem w szoku, że tak tanio. na allegro były po 55,00 złotych + koszty przesyłki.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 10:06   #1001
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Też tak myślę ale i tak pewnie go kupię i przetestuję.

Wczoraj kupiłam TŻ emulsję Avene w zestawie za 52,00 złotych i jestem w szoku, że tak tanio. na allegro były po 55,00 złotych + koszty przesyłki.
kurcze, w takim razie przed zakupem na allegro warto pierw iść do apteki sprawdzić ceny
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-18, 10:46   #1002
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziewczyny, zwątpienie filtrowe dopadło mnie po raz pierwszy, co więcej tylko w związku z jednym filtrem - LPR DP 50+. Otóż obawiam się ze to on właśnie jest sprawcą tragicznego stanu moich okolic okołoustnych i przyskrzydełkonosowych. Od jakiegoś tygodnia pojawiły mi się tam ciągle zadzierające się skórki, a w kącikach ust – jakby zajady(używam tego filtra od 2 – 3 tygodni) najgorsze ze nie mogę się tego pozbyć, masuje te miejsca oliwką Hipp, peelinguje bromelainą i one wciąż się odnawiają! Nałożenie makijażu, a już w ogóle przypudrowanie jest całkowicie wykluczone. Poradzicie mi proszę, co ja mam z tym zrobić.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 13:51   #1003
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cóż, ja bym odstawiła "podejrzany" filtr na jakiś czas - aż się cera uspokoi - i ewentualnie po zagojeniu tych zmian spróbowała znowu. Jeśli nic się nie poprawi to masz winowajcę... Może to przesuszenie? DP ma niestety denata w składzie
A jakich innych filtrów używałaś (kiedykolwiek)? Może na czas leczenia dobre będą avenki?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 17:09   #1004
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ja już nie wiem co mam na facjatę nakładać, a słonko coraz mocniej grzeje, na szczęście już się nie kwaszę, ale i tak by się coś przydało.

avene-zapycha, czuję to już po paru minutach od aplikacji, "rozpycha pory"
iwostiny odpadają, 50+ zapchało mnie tak, że leczyłam skutki przez 2 tygodnie, 40 wolę nie próbować, bo ma 2 paskudy w składzie, które bankowo mnie zapychają

LRP- nie zapychają, ale mają alkohol, kiedys myslalam, ze mi nie szkodzi, a to pieczenie oczu i zaczerwienione policzki to z czegoś innego

myślałam nad filtrem Vichy, tym 40ml on tez ma alkohol, ale może on mniej będzie mi dokuczał niż w tych LRP?

jeszcze jedno, filtr dla dzieci z rossmana, ekonomiczna butla, podobno fotostabilna, bez alkoholu, http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14761

filtr 30, ale lepsze to niż nic, albo pryszcze po avene...

bylam dzis w rossmanie, pytalam sprzedawczyni ale ona nie byla mi w stanie powiedziec kiedy beda mieli kosmetyki na lato

a wiec chodze niezafiltrowana w sloneczny dzien...
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 17:21   #1005
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A myslalas o Antheliosie XL SPF 50+ Creme Fondante LRP - on jest bez alkoholu. Aha, i probki sa dostepne w wiekszosci aptek.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 17:49   #1006
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Vincenza Pokaż wiadomość
Ja też zaczynam przygodę z filtrami.Dostałam kilka próbek z apteki i z pośród przetestowanych wielu,polecam i to bardzo filtr z BIODERMY PHOTODERM MAX.Skóra tłusta i mieszana,bezbarwny fluid.Jam też mam bardzo tłustą cerę i jak dotychczas nie znalazłam nic do tłustej .Tylko BIODERMA to ma.Fluid wchłania się u mnie po ok.10min i nie mam zadnej tłustości na twarzy.Potem kładę podkład i pudruje skrobią wymieszaną z brzoskwiniowym pudrem sypkim(przykładam puszek miejscse przy miejscu)i moje rozszerzone pory na całej twarzy są minimalne.Taka zmatowiona jestem ok.5 godz.Potem przykładam chusteczkę chigieniczną delikatnie i odtłuszczam się aż do wieczora.Proszę pytać o filtry do CERY TŁUSTEJ.
Dzięki, Vincenza, za informację Chyba będę biegać po wszystkich aptekach we Wrocławiu i żebrać o próbki filtrów Na pełnowymiarowe opakowanie na razie mnie nie stać, a poza tym muszę sobie coś dopasować. Chociaż już widzę, że bedzie cieżko i że filtrów pewnie nie pokocham Nie wierzę, że istnieją filtry do cery tłustej
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 18:27   #1007
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Contax dzieki za podsuniecie pomyslu

mam straszną skłonność do zapychania troche sie boję... ale moze wyzebram probeczke
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 18:39   #1008
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Dzięki, Vincenza, za informację Chyba będę biegać po wszystkich aptekach we Wrocławiu i żebrać o próbki filtrów Na pełnowymiarowe opakowanie na razie mnie nie stać, a poza tym muszę sobie coś dopasować. Chociaż już widzę, że bedzie cieżko i że filtrów pewnie nie pokocham Nie wierzę, że istnieją filtry do cery tłustej
A wiesz co Ci powiem? Od tych kilku dni, od kiedy znowu nakładam filtr (wcale nie lekki - Iwostin Solecrin 50+), pod spód koncentrat Hauschki, moja skóra twarzy, która od września produkowała naprawdę duże ilości sebum znacznie się unormowała. Dla porównania wcześniej, w weekendy, kiedy się nie maluję zazwyczaj, już po pół h/h miałam b. tłusty nos i czoło, teraz po 3h i ćwiczeniu na stepperze mam wciąż suchą skórę. Zmień podejście
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 19:38   #1009
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
A wiesz co Ci powiem? Od tych kilku dni, od kiedy znowu nakładam filtr (wcale nie lekki - Iwostin Solecrin 50+), pod spód koncentrat Hauschki, moja skóra twarzy, która od września produkowała naprawdę duże ilości sebum znacznie się unormowała. Dla porównania wcześniej, w weekendy, kiedy się nie maluję zazwyczaj, już po pół h/h miałam b. tłusty nos i czoło, teraz po 3h i ćwiczeniu na stepperze mam wciąż suchą skórę. Zmień podejście
Ciężko jest zmienić podejście, kiedy od 7 lat próbuje się znaleźć jakiś sposób na zmatowienie skóry i nic Boję się tych filtrów i już. Nie tylko błyszczenia. Również zapychania... Ale wiem, że muszę stosować filtry. Jutro idę do apteki po Acne Derm, poproszę przy okazji o jakieś próbki i zacznę wreszcie testować. Najwyższe oceny na KWC ma jakiś filtr Vichy, niby nie bieli, nie zapycha i się nie świeci, no zobaczymy...
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-18, 20:48   #1010
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Cóż, ja bym odstawiła "podejrzany" filtr na jakiś czas - aż się cera uspokoi - i ewentualnie po zagojeniu tych zmian spróbowała znowu. Jeśli nic się nie poprawi to masz winowajcę... Może to przesuszenie? DP ma niestety denata w składzie
A jakich innych filtrów używałaś (kiedykolwiek)? Może na czas leczenia dobre będą avenki?
Dzięki za odp. Nio cóż... będę musiała wrócić do iwostinu (nie miałam do niego szczególnych zastrzeżeń, więc w sumie to nie wiem, dlaczego zakupiłam inny filtr) Dla mnie dziwne jest, że to podrażnienie – przesuszenie pojawiło się tylko w okolicy nosa i ust, a przecież smarowałam się grubo na całej twarzy i szyi:/ a tak w ogóle to dziś nabyłam krem Vitella Ictamo - myślicie, że będzie dobry na to podrażnienie?
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 07:42   #1011
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
Dzięki za odp. Nio cóż... będę musiała wrócić do iwostinu (nie miałam do niego szczególnych zastrzeżeń, więc w sumie to nie wiem, dlaczego zakupiłam inny filtr) Dla mnie dziwne jest, że to podrażnienie – przesuszenie pojawiło się tylko w okolicy nosa i ust, a przecież smarowałam się grubo na całej twarzy i szyi:/ a tak w ogóle to dziś nabyłam krem Vitella Ictamo - myślicie, że będzie dobry na to podrażnienie?
bo to właśnie te partie skóry (okolice nosa i ust) są najbardziej wrażliwe i narażone na przesuszenie. U mnie od nich właśnie się zaczyna zazwyczaj przesusz. Vitella będzie idealna, zwłaszcza jak nałożysz na nią później coś nawilżającego. Spróbuj może też rano pod filtr nałożyć krem nawilżający.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 10:39   #1012
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
bo to właśnie te partie skóry (okolice nosa i ust) są najbardziej wrażliwe i narażone na przesuszenie. U mnie od nich właśnie się zaczyna zazwyczaj przesusz. Vitella będzie idealna, zwłaszcza jak nałożysz na nią później coś nawilżającego. Spróbuj może też rano pod filtr nałożyć krem nawilżający.
Nio właśnie, tylko ze ja pod filtr nakładam serum z wit.C lub inne serum antyoksydancyjne, a potem na filtr skrobie z karobem i/lub podkład + puder. Gdybym jeszcze dołożyła jakiś nawilżacz to chyba warstwa obkładu na skórze wzrosłaby do 1cm. Poza tym obawiałabym się o wchłanialność filtra… czy bardzo wydziwiam?
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 12:29   #1013
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Chodzę po aptekach pytając o próbki filtrów i ciągle tylko słyszę "nie mamy, bo to jeszcze nie sezon" A nie kupię pełnowymiarowego opakowania bez wcześniejszych testów. Jestem zła i odechciewa mi się filtrów
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 12:55   #1014
e-vik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Green.eyed, zdradz prosze, jakie inne serum antyoksydacyjne poza serum z wit. C uzywasz? masz na mysli Flavo C czy jest jeszcze na rynku jakis preparat o podobnym dzialaniu?
e-vik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 13:05   #1015
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Chodzę po aptekach pytając o próbki filtrów i ciągle tylko słyszę "nie mamy, bo to jeszcze nie sezon" A nie kupię pełnowymiarowego opakowania bez wcześniejszych testów. Jestem zła i odechciewa mi się filtrów
Mam tak samo
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 13:24   #1016
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Mam tak samo
też się dołączam do tego
chciałabym wypróbować fluid LRP ale nie ma nigdzie próbek i tez w aptece słyszałam, że to jeszcze nie sezon
słońce coraz bardziej dopieka a ja bez filtra
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 13:54   #1017
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

No ja korzystam z LRP Creme Fondante (jedyny filtr, jaki dotychczas miałam), ale nie zmienia to faktu, że chciałabym wreszcie wypróbować coś innego; a nuż lepiej się nada do mojej cery.
A abstrahując od tego, że to jeszcze nie sezon, to bardzo niefajne są też miny i łacha niektórych aptekarek
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 16:29   #1018
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ech, łączę się w bólu bezowocnego poszukiwania próbek. Pomijam, że większość aptek ma już nowe zestawy filtrów i dziwi mnie to ogromnie,że przy zamówieniach w takich ilościach nie dostają próbek. I ciekawe kiedy wg nich zaczyna się sezon... Skoro słoneczko daje już solidnie.
I jak tu nie mieć zwątpienia, mało, że filtrowego to teraz jeszcze próbkowego ((
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 16:38   #1019
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja przy zakupie zwykłej termalki w małej miejscowośći spytałam o próbki i dostałam Solecrin 40. Jedną, ale i tak pani była bardzo miła. Widziałam jeszcze jakieś Antheliosy, ale głupio było prosić
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 21:09   #1020
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez e-vik Pokaż wiadomość
Green.eyed, zdradz prosze, jakie inne serum antyoksydacyjne poza serum z wit. C uzywasz? masz na mysli Flavo C czy jest jeszcze na rynku jakis preparat o podobnym dzialaniu?
Poza serum z Wit. C używam naprzemiennie serum z ekstraktem z pestek winogron oraz serum ekstraktem z zielonej herbaty (wszystkie robione ręcznie) Jeśli chodzi o sera gotowe to są one niestety dość drogie i naprawdę opłacalne jest zakupienie półproduktów na http://mazidla.com/ i ukręcenie ich samemu, nawet jeśli maja mieć krótki termin przydatności do użycia (co ma tez dobre strony – zawsze są świeże i ‘pełnowartościowe’) Na początek możesz sobie zakupić w aptece Juvit C (ok. 9zł za 40ml) i sprawdzić jak twoja cera reaguje na witaminę C. Minusem Juviciku jest to ze ma dość duży udział gliceryny, która może (ale nie musi!) zapychać. Wiem też, ze do Juvitu dziewczyny dodawały Wit E i chyba tez koenzym Q10, ale to byś musiała zasięgnąć na ten temat informacji na forum. Pozdrawiam
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.