Trądzik - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-17, 22:05   #511
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Trądzik

A ja po wielu męczarniach wreszcie chyba 'wychodzę z tego'...
Poszłam do dermatologa, dostałam żel Duac, i... co prawda bardzo sie luszcze, ale moj tradzik - w postaci podskornych grudek na czole, brodzie i ostatnio policzkach nawet - zmniejsza sie! Stosuje juz ten lek 3 tygodnie, jeszcze jakies 2 i bedzie super. Co prawda wylaza mi pojedyncze, czerwone i ropne wypryski, ale jest to zwiazane z oczyszczaniem tego, co pod skora tkwilo. Dodatkowo poszlam jeszcze do kosmetyczki, ktora mechanicznie pousuwala czesc tych grudek, we wtorek powtorka - i bedzie jeszcze gładziej (tak btw, mam CUDOWNA kosmetyczke!) Mam nadzieje tylko, ze nie bedzie nawrotow...
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 23:03   #512
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Trądzik

http://www.vitanea.pl/index.phtml?aptek … 3911&k=285 biore to gdzies od poczatku grudnia bo mialam problemy straszne z tradzikiem po pierwszym tygodniu mnie wysypalo strasznie w 2 tygodniu wszytsko sie szybko ladnie leczylo a dzis heh dziwie sie sobie ze wczesniej nie wpadlam na bratka... mialam kiedys straszny tradzik krosta okropna na kroscie ... dzis wygladam o niebo lepeij pryszcze mi sie bardzo zadko robia ... grudki pod skora znikly jestem po prostu w niebie ... czasem cos mi tam wyskoczy ale to normalne mam jeszcze sporo przebarwien do wyleczenia ale wiem jedno nigdy nie przestane uzywac bratka ... wiadomo ze jakies przerwy beda ale nigdy na stale nie odstawie .... na poczatku bralam 2 rano i 2 wieczorem ... po miesiacu biore tylko 2 dziennie naprawde polecam... do tego jestem milosniczka od niedwana czyli jakis 3 miesiecy ziloonej herbaty i tego typu rzeczy.. mam juz tradzik jakies 4 lata ...stosowalam przeroznych rzeczy ... teraz aktualnie
benzacne 10%
acne derm
spirytus salicynowy
krem nawilzajacy pichtowy porfarmu
zel garnier czysta skora
biore bratek w tabletkach
skrzypowita
pure zone deep control
mam duzo maseczek przeroznych firm
Dax Perfecta No Problem żel
piling nivea
płyn Adonis i Afrodyta
Cynk -Walmark
i to juz chyba raczej wszysko ... dodoam ze sie nie maluje bo uwazam ze osoby z problemami skornymi nie powinny bo skora bardziej sie meczy przynajmniej moja....kiedys mialam okropna cere przez ostatnie pol roku poprawa mojej cery mnie zadziwia i mam nadzije ze uda mi sie wygrac
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:18   #513
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez dredz Pokaż wiadomość
martina@ --> relacjonuj co jakiś czas, jakie zauważasz zmiany ok? bo jestem bardzoo ciekawa ja dopiero biorę trzeci dzień.

wiec dzisiaj wezmę 25 tabletkę

hmm szczerze przyznam, że jakiś niewyobrażalnych zmian nie ma... może dlatego, że mam miesiączkę a ostatnie kilka dni to był koszmar - zawsze przed i w trakcie wolę się nie pokazywać ludziom na oczy. Za to wcześniej było super.

Może na to wszystko wpływać też fakt, że mam słabą dawkę - jedna tabletka dziennie a z tego co wiem, na początek przepisują po dwie.

Do tego od kilku dni smaruję twarz Skinorenem, łuszczenie jak na razie zerowe
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:33   #514
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Trądzik

Ja poszlam wreszcie do nowego dermatologa.Wcześniej inny dermatolog przepisał Tetralysal i brałam go przez 3 miesieące i ta nowa dermatolozka znów mi go przepisała. powiedziała że wtedy brałam za małe dawki i za krótko. Wiec po 1,5 miesięcznej przerwie znów sie truje Tetralysalem. Mam jakąś gigantyczną dawke 3 tabletki dziennie przez 14 dni a potem przez 21 dni 2 tabletki dziennie a co dalej to bedzie zależało od stanu skóry. Jestem troche przerażona tą dawką ale jeszcze bardziej jestem przerażona moją buzią
Moja wcześniejsza dawka to było: 2 tabletki przez 5 dni,potem miesiąc po 1 tabletce a potem co drugi dzien jedna tabletka aż doszłam do 3 miesiecy. Wg nowej dermatolog to śmiesznie mało...Zew mam differin i davercin. Powiedziała też ze jeśli ma sie taką skóre to nie można sie rozstawać retinoidami zewnętrznymi lub kwasami. Zeby stosować je cały czas. Że na efekty się długo czeka ale jako jedyne z leków zew rzeczywiście pomagają. Nie wiem sama co o tym wszystkim myśleć
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:31   #515
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Powiedziała też ze jeśli ma sie taką skóre to nie można sie rozstawać retinoidami zewnętrznymi lub kwasami. Zeby stosować je cały czas. Że na efekty się długo czeka ale jako jedyne z leków zew rzeczywiście pomagają. Nie wiem sama co o tym wszystkim myśleć
Moja dermatolog też tak twierdzi. Mnie zastanawia natomiast troche bezsensowność stosowania kwasów (bynajmniej u mnie). Pryszcze ciągle się jeszcze pojawiają nawet jeśli nic nie wyciskam i tak mam blizny. Stosuję kwasy na przebarwienia a nowe ciagle się pojawiają. Na początku kuracji miałam takie założenie, że gdzieś 4,5 zabiegów kwasami wystarczy będę miała super skórę...jestem po 2 i coś czuje że na 5 się nie skączy...
Chyba, ze kwasy działają też na trądzik
__________________
White Lies - Bigger Than Us
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:49   #516
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Trądzik

Ja też biore Tetralysal na początku 2 tabletki/24h przez 16 dni potem jedna tabletka dziennie i tak mija już drugi miesiąc Teraz na początku tygodnia musze iść dermy bo wszystko mam juz na wyczerpaniu. Oprócz antybiotyku smaruje twarz Isotrexem i jak narazie ten duet wyleczył mi podskórne gule, z którymi nic się nie dało wcześniej robić Nadal jednak wyłażą mi ropniaki i robią się zaskórniki, ale mnie to wygląda na trwający bardzo długo wysyp poisotrexowy Na plecy mam nadtlenek benzoilu, ale teraz robie dłuższe przerwy bo strasznie zasuszył mi skóre, więc stosuje następująco: 1 dzień brevoxyl 4%, 2 dzień benzacne 10%, 3 dzień przerwa, itd. Narazie się sprawdza i skóra jest w miare normalna, w sensie niewysuszona Ciekawe czy będę musiala dłużej brać ten tetralysal, bo jak narazie to wydaje mi się, że trzy miesiące to dla mnie za mało. A z tym, że trzeba po antybiotyko terapii dalej używac zewnętrznie silnych środków, to już się pogodziłam. Szukam obecnie dobrego nawilżacza i filtra, mam nadzieje, że obecny trend na pielęgnacje jest słuszny i wyjdzie mi to wszystko na dobre i za jakieś dwa-trzy lata moja buzia będzie się buntować jedynie przed okresem Pozdrawiam i życze wytrwałości
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:58   #517
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez yaminishi Pokaż wiadomość
Moja dermatolog też tak twierdzi. Mnie zastanawia natomiast troche bezsensowność stosowania kwasów (bynajmniej u mnie). Pryszcze ciągle się jeszcze pojawiają nawet jeśli nic nie wyciskam i tak mam blizny. Stosuję kwasy na przebarwienia a nowe ciagle się pojawiają. Na początku kuracji miałam takie założenie, że gdzieś 4,5 zabiegów kwasami wystarczy będę miała super skórę...jestem po 2 i coś czuje że na 5 się nie skączy...
Chyba, ze kwasy działają też na trądzik

Tez działają na trądzik I ten wysyp przy kwasach to normalne tak jak i przy retinoidach
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-18, 12:09   #518
zakrecoOona
Zakorzenienie
 
Avatar zakrecoOona
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wschód :)
Wiadomości: 3 854
Dot.: Trądzik

Hej (;

Ja mam takie szybkie małe pytanko. Wybieram się do dermatologa, ponieważ ostatnimi czasy strasznie mnie wysypało. Obawiam się tylko jednego. Czy dermatolog może odstawić mi fluid? Czy któraś z Was miała taka sytuację? Przyznam się, że 'uzależniłam' się od tego kosmetyku i z moimi bliznami nie wyobrażam sobie wyjścia bez.

Pozdrawiam (;
zakrecoOona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 12:39   #519
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez zakrecoOona Pokaż wiadomość
Hej (;

Ja mam takie szybkie małe pytanko. Wybieram się do dermatologa, ponieważ ostatnimi czasy strasznie mnie wysypało. Obawiam się tylko jednego. Czy dermatolog może odstawić mi fluid? Czy któraś z Was miała taka sytuację? Przyznam się, że 'uzależniłam' się od tego kosmetyku i z moimi bliznami nie wyobrażam sobie wyjścia bez.

Pozdrawiam (;
Raczej wydaje mi się, że nie ma takiej mozliwości, może jedynie zalecić ci ograniczenie stosowania albo polecić innym bardziej "apteczny". Ja też kiedyś nie wyobrażałam sobie, że mogłabym zaprzestać używania podkładu a mimo to już od jakis 2 miesięcy tego nie robie...chociaż ostnio kusi mnie zakup nowego
P.S: Radzę sprawdzić skład podkładu czy nie ma w nim dużo substancji trądzikotwórczych i drażniących.
__________________
White Lies - Bigger Than Us
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 12:41   #520
zakrecoOona
Zakorzenienie
 
Avatar zakrecoOona
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wschód :)
Wiadomości: 3 854
Dot.: Trądzik

Kupiłam specjalny fluid dla cery młodej, trądzikowej i z dodatkiem wody, więc myślę, że nie powinno nic się dziać. ALe mama, jak to mama starszy mnie, że mi odstawi. ^^
zakrecoOona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 18:08   #521
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez mila25 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.. ja właściwie nie mam takich problemów jak Wy, troche mam zmian trądzikowych ale myslę, że kosmetyczka i dermatolog poradza sobie z tym bez problemów.. Jednak nie pisze dlatego. Słuchajcie mój brat ma straszny problem z trądzikiem.. próbował juz wszystkiego, ostatno leżał nawet tydzień w szpitalu. No i ostatnia deską ratunku ma byc izotek. Bierze go ponad tydzień a nie widać efektów.. wręcz przeciwnie jest pogorszenie. Pytanie do tych które brały biora izotek czy to pomaga? Tak strasznie mi przykro kiedy patrze jak on sie z tym zmaga i z każdym dniem ma coraj mniej checi i siły na to.. Dodam że wygląda żle
Ja biore Izotek juz od dwoch miesiecy. przerabialam to co Twoj brat, tez bylam w szpitalu. U mnie nie bylo duzego pogorszenia (pisalam o tym w kilku postach w tym watku, tylko troche wczesniej, mozesz sobie poczytac), ale rzeczywiscie ten lek ma takie dzialanie, ze oczyszcza od wewnatrz, wiec ten wysyp jest normalna reakcja. A na efekty leczenia tym srodkiem (tak jak kazdym innym zreszta) trzeba niestety poczekac no i uzbroic sie w cierpliwosc. Czy pomaga? Ja nie mam w tej chwili ani jednej krostki, jesli pojawialo sie cos to tylko pojedynczo i w ekspresowym tempie sie goilo. Lekarka ostatnio stwierdzila, ze bedziemy sie powoli przymierzac do zmniejszenia dawki by potem odstawic. Jedyne co mnie szpeci to przebarwienia i blizny. Ale sa duzo bledsze niz np miesiac temu.
I jeszcze jedno. przeczytalam mnostwo na temat tego leku, terapii nim. Wiele osob narzekalo, ze kuracja byla ciezka, meczaca, ale ostatecznie wiekszosc byla zadowolona i stwierdzila, ze warto bylo. Wiec wspieraj brata, niech bedzie dzielny!
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-18, 21:18   #522
Paulussia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik

Czesc. Ja leczę sie na tradzik od maja 2006. co miesiąc jestem u dermatologa i co miesiąc wyadje na to ok. 200 zł. Smarowałam sie juz zinerytem, brevoxylem, clindance, klindacin T, skinorenem a póxniej differinem, pryszcze juz prawie zniknęły ale differin tak podrażnił i przesuszyl mi skórę ze juz nie byłam w stanie smarowac sie jakimikolwiek maściami. nawet krem nawilżający powodował pieczenie. Dermatolog przepisał mi tetracykline. Biore ją 3 miesiąc. syki juz poznikaly od czasu do czasu wyskakuja. ale jako, ze robi sie ciepło i wychodzi słoneczko musze ją odstawić i potwornie sie boje, że wszystko wróci. Może macie jakieś doswiadczenia z tym, czy u was po odstawieniu tetrcykliny tradzik powrocił?
Paulussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 17:21   #523
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Paulussia Pokaż wiadomość
Może macie jakieś doswiadczenia z tym, czy u was po odstawieniu tetrcykliny tradzik powrocił?
Powrócił :/
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 17:53   #524
Blair16
Raczkowanie
 
Avatar Blair16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 244
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Roksi Pokaż wiadomość
Powrócił :/
U mnie niestety również. Chyba nie ma się co łudzić, że tetra pokona trądzik na zawsze. Ona działa tylko objawowo, przyczyne pozostawia nienaruszoną.
Blair16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 18:05   #525
Paulussia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik

Czyli teraz jakie bierzecie tabletki na to cholerstwo?
Paulussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 18:16   #526
Blair16
Raczkowanie
 
Avatar Blair16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 244
Dot.: Trądzik

Ja się przymierzam do Roaccutanu, lub któregoś z zamienników, zobaczymy co dla mnei dermatolog przygotuje na 12 kwietnia
A obecnie to differinem smaruje całą twarz i punktowo brevoxyl .
Blair16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 19:03   #527
Paulussia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik

mi raczej dermatolog nie przepisze roaccutanu, nie mam az tak silnego tradziku, no chyba, że nawrót po odstawieniu tetracykliny bedzie aż tak silny. Differinem smarowalam ale tak mi twarz przesuszył. Ehhh niektore dziewczyny to nawet makijazu na noc nie zmywaja tylko tak kłada się spać i maja piekna cerę, a my musimy sie meczyć, łykać rózne świnstwa smarowac się non stop kremami i nic... ;(
Paulussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 19:18   #528
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Trądzik

Ale ja nie wiem skąd wasze zdziwienie, że tetralysal nie pomoże na zawsze Przecież wiadomo od dawna, że antybiotyki antytrądzikowe walczą jedynie z objawami Ja chce teraz zlikwidować nim podskórne gule, których nic nie ruszało i troche innych paskudztw co siedzą pod skórą wieki, na więcej nie licze A potem będę zapobiegac nawrotowi, czyli pielęgnować skórę mocniejszymi środkami niż babeczki z cerą normalną, po prostu A jak nie pomoże to możliwe, że się zdecyduje na Roa Ale narazie to chyba jeszcze odległe czasu i mam nadzieje, że nie dosięgnione zarówno dla mnie jak i dla was Pozdrawiam
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 19:22   #529
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Trądzik

bylam dzis u dermatolog i dala mi fajna masc nawilzajaca na przesuszona skóre po stosowaniu brevoxylu.pozatym kazała mi pojsc na czyszczenie do kosmetyczki bo dalej mi siedza krostki pod skórą a ja sie boje czyszczenia bo jak ostatnio byłam to mi troche twarz scharatało.Co wy o tym sądzicie??
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-19, 20:41   #530
Paulussia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik

Moja dermatolog stanowczo zabroniła mi oczyszczania skóry. Raz byłam i szczerze mowiąc nic nie pomogło więc wiecej nie poszlam...
Paulussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 21:56   #531
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Trądzik

Szukam odpowiedzi na jedno pytanie i jakoś znaleźć nie mogę. Podepnę się tu, może ktoś odpowie. Po jakim czasie stosowania tetracykliny jest widoczna poprawa?
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 22:22   #532
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Trądzik

Na ulotce jest napisane, że poprawa może nastąpić po 3-6 miesiącach, według mnie zależy to od dawki jaką zażywasz oraz oczywiście od stopnia nasilenia zmian trądzikowych. Praktycznie to wygląda róznie ja własnie jestem w trakcie praktykowania
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 14:49   #533
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Trądzik

maltusia87 możesz zdradzić jaką maść przepisał Ci dermatolog na suchą skórę po stosowaniu Brevoxylu?

Ja też stosuję Brevoxyl. Już prawie 2 tyg. I muszę przyznać że widzę poprawę Koleżanki zauważyły, że inaczej wyglądam a to chyba sukces. Muszę dodać, że nie wyciskam już wcale syfów - nie tak jak wcześniej - teraz mam tylko zaczerwienienia, które są pozostałością mojego porzedniego wyciskania, ale stosuję podkład Max factor i prawie ich wcale nie widać Mam jeszcze te podskórne krostki, ale to dopiero 2 tyg. stosowania kremu, więc mam przed sobą jeszcze prawie całą tubkę I liczę na to, że znikną na zawsze !
Ale własnie po stosowaniu Brevoxylu mam bardzo przesuszoną skórę Zakupiłam sobie krem do pielęgnacji cery suchej, wrażliwej i podrażnionej (Ziaja Calma HLC, biolipidowy) i zaczerwienienia (one znikneły calkowicie) i sucha skóra (trochę jeszcze jest) zniknęły. Stosuję ten krem po południu (po powrocie z pracy zmywan podkład i nakładam grubą warstwę tego kremu). Ale może ta maść byłaby lepsza? Czy ta maść jest na receptę? I ile kosztuje?
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 15:14   #534
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Na ulotce jest napisane, że poprawa może nastąpić po 3-6 miesiącach, według mnie zależy to od dawki jaką zażywasz oraz oczywiście od stopnia nasilenia zmian trądzikowych. Praktycznie to wygląda róznie ja własnie jestem w trakcie praktykowania
Problem nie dotyczy mnie tylko córki mojej koleżanki. Dostała tetracyklinę na 3 miesiące (pierwszy miesiąc 4 tabletki dziennie, drugi dwie a trzeci jedną). Właśnie mija pierwszy miesiąc a efekt zerowy, jak było tak jest. Wcześniej stosowała jakiś inny antybiotyk przez 2 miesiące, który nic a nic jej nie pomógł. Koleżanka zastanawia się, czy jest sens truć dziewczynę antybiotykami skoro nie widać żadnych efektów
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 16:20   #535
magda****
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik

Ja lecze się od dwóch lat (teraz mam 20) na poczatku super efekty prawie koniec leczenia i wtedy powrót jakby ze zdwojoną siłą. Zmieniłam lekarza na bardzo dobrego czekałam aż 3 miesiące na wizyte (tyle pacjentów) mialam robione 2 zabiegi kawesem trójchlorooctowym i co 2 tyg laser efekty SUPER 2 tyg temy moja buuźka gładka blizn nie ma ślady znikły dziury potrądzikowe też i stało się byłam chyba zbyt szczęsliwa--- 2 tyg temu pod skórą pojawiły się małe zmiany w cigu 3 dni zesypało mne strasznie na brodzie nie mogłam wytrzymać z bólu wczoraj byłam u swojego lekarza wszystko mi wyczyścila dostalam antybiotyki i już mniej boli teraz niestety zaczynam kolejne leczenie a byłam taka szczęsliwa moje życie wkońcu nabrało kolorów!! ale nie trace nadzieji będzie dobrze jestem w dobrych rękach!!!!! trzymam za wszystkich kciuki i a siebie też....
magda**** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 18:49   #536
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Trądzik

Hej to jest maść robiona na zamówienie kosztuje 5 złotych i chyba trzeba mieć recepte a nazwa Hoscobora 70,00 Ag. dest.30. Ale jeśli chodzisz do dermatolog to najlepiej byłoby ja poprosić o nawilżającą maść bo ja ją miałam dobierana w gabinecie.Pani kazała mi posmarować policzki 2 maściami i wybrać lepszą więć nie wiem czy na ciebie też podziała ale spróbować zawsze można.Acha co do stosowania to na noc raz brevoxyl a na następna noc sama maść.Pozdrawiam.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 19:01   #537
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Trądzik

Do azzis
Co do brevoxylu to może powinnas go uzywać co drugi dzień jeśli tak bardzo podrażnia Ci skóre jz zauważyłam po sobie że dużo też zależy od tego w jaki sposób nakładasz maśc ważne że by ją delikatnie wklepac a nie wcierać bo piecz.I broń boże nie wolno używac brevoxylu w okolicach ust oczu i błon śluzowych nosach bo podrażnienie murowan. ja wogóle nie nakładam nad górna warge a na nos tylko na środek.Ale i tak czasami piecze szczególnie na policzkach ja przykładam wtedy chłodny ręcznik i troche pomaga.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 21:50   #538
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Trądzik

Dzięki maltusia87 za informację Zapytam lekarki jak będe u niej następnym razem i spytam o jakąś maść (jeśli ten mój krem nie da sobie rady z przesuszeniami).
Ja stosuję Brevoxyl tylko na noc, na miejsca ze zmianami trądzikowymi (czyli u mnie tylko policzki i trochę broda). Staram się stosować z daleka od oczu, bo wiem że jak się dostanie przez przypadek do oka to piecze jak nie wiem co
Musze wypróbować Twój sposób z wklepywaniem, bo ja wcieram i muszę przyznać piecze potem przez jakiś czas, ale mija. Zaczerwienienia mi się już nie robią więc nie będe odstawiała Brevoxylu i nadal bede stosowala codziennie.
Dam znać jakie efekty w dalszej cześci leczenia.
Pozdrawiam
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 20:25   #539
mila25
Raczkowanie
 
Avatar mila25
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 372
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
Ja biore Izotek juz od dwoch miesiecy. przerabialam to co Twoj brat, tez bylam w szpitalu. U mnie nie bylo duzego pogorszenia (pisalam o tym w kilku postach w tym watku, tylko troche wczesniej, mozesz sobie poczytac), ale rzeczywiscie ten lek ma takie dzialanie, ze oczyszcza od wewnatrz, wiec ten wysyp jest normalna reakcja. A na efekty leczenia tym srodkiem (tak jak kazdym innym zreszta) trzeba niestety poczekac no i uzbroic sie w cierpliwosc. Czy pomaga? Ja nie mam w tej chwili ani jednej krostki, jesli pojawialo sie cos to tylko pojedynczo i w ekspresowym tempie sie goilo. Lekarka ostatnio stwierdzila, ze bedziemy sie powoli przymierzac do zmniejszenia dawki by potem odstawic. Jedyne co mnie szpeci to przebarwienia i blizny. Ale sa duzo bledsze niz np miesiac temu.
I jeszcze jedno. przeczytalam mnostwo na temat tego leku, terapii nim. Wiele osob narzekalo, ze kuracja byla ciezka, meczaca, ale ostatecznie wiekszosc byla zadowolona i stwierdzila, ze warto bylo. Wiec wspieraj brata, niech bedzie dzielny!
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź powiem mu to wszystko, może go troche podbuduje.
__________________
<a href="http://suwaczki.waszslub.pl/waszslub...07070700400430" rel="nofollow" target="_blank"> mój ślub </a>
mila25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 21:37   #540
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Trądzik

mam wrazenie , ze cala jestem w plamach :/ moja skora tak reaguje na kazda zmiane temperatury, ze musialabym miec chyba 3 kilo podkladu na sobie, zeby nie bylo tego widac :/
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.