Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 04:17   #211
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
UDAŁO SIĘ!! Dziękuje Wam bardzo Tak myślałam, żeby pokombinować coś z tym programem do przeróbki zdjęć ale mi się gdzieś zapodział.. na szczęście znalazłam inny I faktycznie zdjęcia były dużo za duże

Linusiaczek odkąd 2 miesiące temu trafiłam na wątek o kosmetykach testowanych na zwierzętach to tych świństw już nie tykam, choćbym nie wiem jak piękna miała być No i zakochałam się w kosmetykach naturalnych i to już będzie miłość aż do grobowej deski Ze stronki ze sklepem internetowym na pewno skorzystam, dzięki I chyba się nie obrazisz jak zostanę stałą czytelniczką Twojego bloga Nawiasem mówiąc.. masz rewelacyjny styl pisania go Anegdotki wymiatają
Jaka kolekcja
Ojej, nawet nie wiesz jak miło się czyta takie komentarze, dziekuję Ci ślicznie i oczywiście odwiedzaj jak najczęściej
Ale teraz ja mam kilka męczących pytań :

1. Co myślisz o kremie do mycia twarzy Dr Hauschki? Bo z tego, co wiem, to ceny powalają. Uważasz, że jest warty swej ceny?
2. To samo pytanie kieruję do różanego mleczka do włosów Lavery i maseczki Logony. Rzeczywiście taka rewelacja?
3. Widzę mleczko jedwabne do włosów z BU. Co możesz o nim bliżej napisać? Jak się je stosuje?
4. No i ostatnie pytanie: widzę kremy pod oczy Ava. Używałaś kiedyś może żeli z Flos-Leku? Byłabyś w stanie je porównać?

Przepraszam za tę masę pytań, ale po prostu masz taką kolekcję, że nie mogłam się powstrzymać. Mam nadzieję, że nie poczułaś się jak na przesłuchaniu
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 08:49   #212
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Caameroon, super, że ci się udało.
Posiadasz olejek rycynowy z tej samej firmy, co ja.

Ja również mam kilka pytań.
Do czego używasz olejku arganowego i naparu z nagietka? A ten krem, Baikaderm to do czego to jest?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-08 o 08:52
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 09:22   #213
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Dziękuje ale jak widać w tej kolekcji wyłapałaś też jakieś podejrzane typki.. Glinka jest w proszku, składu na niej nie ma bo ponoć ma być 100% naturalna, a jeśli chodzi o Farmone to sama nie wiem.. sugerowałam się certyfikatem OK. i tym, że nie testują Jeśli jestem w błędzie to bardzo proszę o wyprowadzenie mnie z niego

A jaki to certyfikat? Jeśli podasz sklad to będzie można coś więcej powiedzieć. Widzę, że mamy ten sam olejek z drzewa herbacianego i Azulan. Nawet nie pomyślalam, że jest naturalny, ale rzeczywiście
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 10:52   #214
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziekuje
Niewiem jednak jak wyglada wysylanie probek ze strony polskiej do Usa-pewnie tego nie robia...

Sprawdze moze u mnie w sklepie akurat maja probki tej firmy


Jasne, zapytaj, może akurat się uda.. trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Jaka kolekcja
Ojej, nawet nie wiesz jak miło się czyta takie komentarze, dziekuję Ci ślicznie i oczywiście odwiedzaj jak najczęściej

Ale teraz ja mam kilka męczących pytań
:

1. Co myślisz o kremie do mycia twarzy Dr Hauschki? Bo z tego, co wiem, to ceny powalają. Uważasz, że jest warty swej ceny?
2. To samo pytanie kieruję do różanego mleczka do włosów Lavery i maseczki Logony. Rzeczywiście taka rewelacja?
3. Widzę mleczko jedwabne do włosów z BU. Co możesz o nim bliżej napisać? Jak się je stosuje?
4. No i ostatnie pytanie: widzę kremy pod oczy Ava. Używałaś kiedyś może żeli z Flos-Leku? Byłabyś w stanie je porównać?

Przepraszam za tę masę pytań, ale po prostu masz taką kolekcję, że nie mogłam się powstrzymać. Mam nadzieję, że nie poczułaś się jak na przesłuchaniu


Z przyjemnością odpowiem na Twoje niemęczące pytania, tak wyczerpująco jak tylko będę umiała :
1. Ceny kosmetyków Dr Hauschki potrafią zabić, nawet taki malutki krem do mycia twarzy.. Wiesz, co do niego mam akurat mieszane uczucia bo z jednej strony ma w sobie dużo malutkich drobinek (jak w klasycznym pilingu do twarzy a moja skóra nie toleruje takich kosmetyków) choć producent zastrzega, że z pilingiem nie ma nic wspólnego i żeby go tak nie używać, właściwie to jest cała instrukcja krok po kroku jak go stosować , i właśnie one mnie martwią bo skóra wydaje się po nim trochę, nie podrażniona ale taka dziwna, a z drugiej strony zaraz po umyciu twarzy, skóra jest jakby już nakremowana kremem czy olejkiem, taka natłuszczona i to jest fajne.. ale reasumując, nie dałabym za niego tyle pieniędzy..
2. Mleczko różane Lavery ma konsystencje trochę galaretowatą i nie pieni się mocno. Na początku sprawowało się super.. włoski były po nim takie leciutkie, milutkie i nawilżone, brakowało mi tylko większego wygładzenia (odstające gdzie nie gdzie włoski na czubku głowy) ale to taki malutki minusik.. nie wiem dlaczego ale teraz po nim moje włosy są jakieś dziwne.. mam włosy długie a przy końcu co któryś włos żyje własnym życiem.. może to kwestia odżywki bo zawsze musiałam używać czegoś gęstego i bardzo odżywczego a teraz takiej nie mam.. dlatego nie skreślam mleczka różanego i poluje na maseczke do włosów z tej serii albo odżywke z AnneMarie Borlind Wtedy wydam ostateczny wyrok Maseczka Logony jest fajna, zdecydowanie nawilża i rozjaśnia skórę ale nie łagodzi zaczerwienień Po prostu, przyjemna maseczka nawilżająca..

3. Mleczko jedwabne z BU stosowałam na suche włosy zamiast klasycznego jedwabiu.. ale nie byłam z niego zadowolona, strasznie ale to strasznie plątał mi włosy Więc przekwalifikowałam go na nawilżacz do skórek paznokci, hehe
4. Kiedyś miałam jakiś żel z Flos- Leku, to było już dawno.. ale chyba był lepszy od kremu Ava bo on nawilża ale delikatnie.. Dalej jestem na etapie testowania go więc jak już będę pewna to napisze.

Ah, się rozpisałam Mam, że nie namieszałam za bardzo

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Caameroon, super, że ci się udało.
Posiadasz olejek rycynowy z tej samej firmy, co ja.


Ja również mam kilka pytań.
Do czego używasz olejku arganowego i naparu z nagietka? A ten krem, Baikaderm to do czego to jest?


Olejku arganowego używam do twarzy, super nawilża i uspokaja skóre.. taki relaks dla zmęczonej cery Naparu z nagietka używam na niespodzianki i w razie jakiejś wysypki na skórze.. szybciej się wtedy goją.. w ogóle jestem fanką nagietka, niesamowicie łagodzi A Baikaderm to jest kremik, mówiąc profesjonalnie „uzupełniający terapię stanów zapalnych skóry i łagodzący podrażnienia skóry”, czyli jak dla mnie na niespodzianki.. tylko, że skóra jest po nim żółta i jak stosuje się go na noc to trzeba uważać, żeby wszystkiego dookoła nie wysmarować :P

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A jaki to certyfikat? Jeśli podasz sklad to będzie można coś więcej powiedzieć. Widzę, że mamy ten sam olejek z drzewa herbacianego i Azulan. Nawet nie pomyślalam, że jest naturalny, ale rzeczywiście
Przepraszam jest skład na zielonej glince z Dermaglinu : Koalin Clay.
Dziękuje Ci bardzo, skład płynu micelarnego Farmony wrzuce wieczorkiem.. na opakowaniu jest symbol „OK! Eko-kosmetyk” i właśnie nim się sugerowałam.

Aa jeszcze o czymś zapomniałam.. Lilia na spirytusie do celów kosmetycznych i na rany.. ponoć rewelacyjnie goi, użyłam jej dopiero raz więc zobaczymy

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0653zmniejsz.jpg (129,6 KB, 46 załadowań)
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-04-08 o 10:57
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 11:22   #215
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dlaczego w wątku nikt nie poleca Ives Rocher? Coś z nim nie tak jeśli chodzi o naturalność?
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 12:21   #216
madziunia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oto kilka fotek moich kosmetyków, które zrobilam na szybko, jeśli mi się nie wrzucą, to nie wiem dlaczego, ja po prostu jestem jakaś stworzona do życia w naturze, bo technika 21 wieku mnie przerasta i kiedyś już chcialam wrzucić fotki na forum, ale mi nie wyszlo, więc jakby co to blagam o pomoc.

zainteresowały mnie te olejki na pierwszym zdjęciu. Możesz zdradzić gdzie je kupiłaś?

Ja używam arganowego oraz kokosowego.
Ostatnio kupiłam też z Tautropfen cytrusowy na cellulit bosko pachnie a czy efekty będą zobaczymy Jedyny minus, że to stara seria Tautropfena i nie będzie go już w sprzedaży kupiłam ostatni w sklepie Kosmetyki Natury. Jakbyście widziały, że ktoś jeszcze ma w ofercoe ten olejek to czekam na info

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

[QUOTE=caameroon;26225514]Nie ma za co W razie jeszcze jakichkolwiek pytań służę pomocą I dziękuje Już szukam dla Ciebie linka do tej stronki

Edit 1. I jest, proszę http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/sklep/probki,237.html
Ale z tego co zauważyłam z Anne Marie Borlind nie mają próbek z serii do skóry mieszanej Purifying Care ale różaną mają

mają mają te próbki ja nawet ostatnio dostałam jak robiłam tutaj zakupy
www.kosmetyki-natury.eu

Edytowane przez madziunia_
Czas edycji: 2011-04-08 o 12:13
madziunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 13:41   #217
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Dlaczego w wątku nikt nie poleca Ives Rocher? Coś z nim nie tak jeśli chodzi o naturalność?
Mają SLS, SLES, parabeny, PEGi i inne zła. Kiedyś miała okazję popatrzeć na składy i nic mnie tam nie zachwyciło. Nawet jak na moje mało doświadczone jeszcze oko.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-08 o 13:42
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 13:52   #218
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Dlaczego w wątku nikt nie poleca Ives Rocher? Coś z nim nie tak jeśli chodzi o naturalność?

Ives Rocher nie produkuje naturalnych kosmetyków. Sklady pod tym względem są wręcz tragiczne. Sama szkodliwa chemia w nich jest. Być może wypuścila ta marka jakaś pojedyńczą serie certyfikowaną,to tyle, choć nic nie slyszalam na ten temat.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez madziunia_ Pokaż wiadomość
zainteresowały mnie te olejki na pierwszym zdjęciu. Możesz zdradzić gdzie je kupiłaś?

Ja używam arganowego oraz kokosowego.
Ostatnio kupiłam też z Tautropfen cytrusowy na cellulit bosko pachnie a czy efekty będą zobaczymy Jedyny minus, że to stara seria Tautropfena i nie będzie go już w sprzedaży kupiłam ostatni w sklepie Kosmetyki Natury. Jakbyście widziały, że ktoś jeszcze ma w ofercoe ten olejek to czekam na info

Olejki kupilam na Allegro od sprzedawcy "mirka9", jest to polski producent "Sunniva med".
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 13:56   #219
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Dlaczego w wątku nikt nie poleca Ives Rocher? Coś z nim nie tak jeśli chodzi o naturalność?
przykładowy skład
Aqua, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Cocoyl Isethionate, PEG-7 Glycerol Cocoate, PEG-30 Glyceryl Laurate, Carbomer, Xanthan Gum, Parfum, Methylparaben, Imidiazolidinyl Urea, Tetrasodium EDTA, Allantoin, Sodium Hydroxide, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Cymbopogon Martini, Chamomilla Recutita, CI 42090, CI 19140

wg producenta jest to żel do mycia twarzy z wyciągiem z rumianku. jak widac jeston na samym końcu.. a przed nim kilkanaście niezbyt użytecznych składników.
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 14:15   #220
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

A ja mam pytanie, czy jest w ogóle taka szansa, żeby w jakimś kosmetyku ABSOLUTNIE WSZYSTKIE składniki były tylko i wyłącznie pochodzenia naturalnego? Zastanawiam się, czy w ogóle jest sens produkować takie naturalne kosmetyki. Przecież jak nam kolagen zanika, to trzeba go uzupełnić, a nie nakładać rumianek, czy tam coś Chyba, że się mylę....?
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 14:16   #221
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Evaniesama Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, czy jest w ogóle taka szansa, żeby w jakimś kosmetyku ABSOLUTNIE WSZYSTKIE składniki były tylko i wyłącznie pochodzenia naturalnego? Zastanawiam się, czy w ogóle jest sens produkować takie naturalne kosmetyki. Przecież jak nam kolagen zanika, to trzeba go uzupełnić, a nie nakładać rumianek, czy tam coś Chyba, że się mylę....?
Wiem, że Badger ma 100% i o ile się nie mylę Balm Balm.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 14:33   #222
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Evaniesama Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, czy jest w ogóle taka szansa, żeby w jakimś kosmetyku ABSOLUTNIE WSZYSTKIE składniki były tylko i wyłącznie pochodzenia naturalnego? Zastanawiam się, czy w ogóle jest sens produkować takie naturalne kosmetyki. Przecież jak nam kolagen zanika, to trzeba go uzupełnić, a nie nakładać rumianek, czy tam coś Chyba, że się mylę....?

Jest kilka firm produkujacych tylko 100% naturalne kosmetyki, a takze wiele firm oferujacych je w pojedynczych produktach. Taki sklad nie jest niczym wyjątkowym w sensie dostępności w kosmetyce naturalnej. Co do kolagenu, to także jest to substancja naturalna.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 15:15   #223
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Evaniesama Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, czy jest w ogóle taka szansa, żeby w jakimś kosmetyku ABSOLUTNIE WSZYSTKIE składniki były tylko i wyłącznie pochodzenia naturalnego? Zastanawiam się, czy w ogóle jest sens produkować takie naturalne kosmetyki. Przecież jak nam kolagen zanika, to trzeba go uzupełnić, a nie nakładać rumianek, czy tam coś Chyba, że się mylę....?
Jest to bardzo rzadko spotykane, ale sie zdarza. Pomijając takie oczywiste kosmetyki jak czyste olejki do pielęgnacji i czyste masła, to rzeczywiście Badger ma 100% naturalnych składników w kosmetykach. Kiedyś trafiłam na stronę z półproduktami tu w Stanach, gdzie była specjalna subkategoria 'naturalne konserwanty' i np. tam przeczytałam, że sok bodajże z czerwonej porzeczki drastycznie przedłuża żywotnośc kosmetyków i jest naturalnym konserwantem. Wiele osób się wypowiadało w komentarzach, że zaczęli używać, żeby móc określać ich kosmetyki jako w 100% naturalne i bardzo fajnie działa. Tak więc jest to możliwe, ale rzadkie i chyba nie z każdym kosmetykiem da się tak zrobić.

Aha, przeczytałam tonę artykułów na temat kolagenu i wynika z nich niezbicie, że nie ma takiej opcji jakoby kolagen w kosmetykach naprawdę wnikał w skórę i jest to najbardziej kłamliwy chwyt marketingowy

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Z przyjemnością odpowiem na Twoje niemęczące pytania, tak wyczerpująco jak tylko będę umiała :
1. Ceny kosmetyków Dr Hauschki potrafią zabić, nawet taki malutki krem do mycia twarzy.. Wiesz, co do niego mam akurat mieszane uczucia bo z jednej strony ma w sobie dużo malutkich drobinek (jak w klasycznym pilingu do twarzy a moja skóra nie toleruje takich kosmetyków) choć producent zastrzega, że z pilingiem nie ma nic wspólnego i żeby go tak nie używać, właściwie to jest cała instrukcja krok po kroku jak go stosować , i właśnie one mnie martwią bo skóra wydaje się po nim trochę, nie podrażniona ale taka dziwna, a z drugiej strony zaraz po umyciu twarzy, skóra jest jakby już nakremowana kremem czy olejkiem, taka natłuszczona i to jest fajne.. ale reasumując, nie dałabym za niego tyle pieniędzy..
2. Mleczko różane Lavery ma konsystencje trochę galaretowatą i nie pieni się mocno. Na początku sprawowało się super.. włoski były po nim takie leciutkie, milutkie i nawilżone, brakowało mi tylko większego wygładzenia (odstające gdzie nie gdzie włoski na czubku głowy) ale to taki malutki minusik.. nie wiem dlaczego ale teraz po nim moje włosy są jakieś dziwne.. mam włosy długie a przy końcu co któryś włos żyje własnym życiem.. może to kwestia odżywki bo zawsze musiałam używać czegoś gęstego i bardzo odżywczego a teraz takiej nie mam.. dlatego nie skreślam mleczka różanego i poluje na maseczke do włosów z tej serii albo odżywke z AnneMarie Borlind Wtedy wydam ostateczny wyrok Maseczka Logony jest fajna, zdecydowanie nawilża i rozjaśnia skórę ale nie łagodzi zaczerwienień Po prostu, przyjemna maseczka nawilżająca..[/FONT][FONT=Times New Roman]
3. Mleczko jedwabne z BU stosowałam na suche włosy zamiast klasycznego jedwabiu.. ale nie byłam z niego zadowolona, strasznie ale to strasznie plątał mi włosy Więc przekwalifikowałam go na nawilżacz do skórek paznokci, hehe
Kiedyś miałam jakiś żel z Flos- Leku, to było już dawno.. ale chyba był lepszy od kremu Ava bo on nawilża ale delikatnie.. Dalej jestem na etapie testowania go więc jak już będę pewna to napisze.

Ah, się rozpisałam Mam, że nie namieszałam za bardzo
Piękna, wyczerpująca odpowiedź - dziękuję ślicznie!
To ja czekam jeszcze na uzupełnienie recenzji jak się zaopatrzysz w odpowiednią odżywkę i przetestujesz Avę
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 16:50   #224
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ives Rocher nie produkuje naturalnych kosmetyków. Sklady pod tym względem są wręcz tragiczne. Sama szkodliwa chemia w nich jest. Być może wypuścila ta marka jakaś pojedyńczą serie certyfikowaną,to tyle, choć nic nie slyszalam na ten temat.
Mają jedną linię BIO, która ma ECOCERT i jeszcze jeden certyfikat.

http://www.yves-rocher.com.pl/twarz/produkty_bio
http://yves-rocher.com.pl/culturebio/

__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 20:44   #225
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość

Aha, przeczytałam tonę artykułów na temat kolagenu i wynika z nich niezbicie, że nie ma takiej opcji jakoby kolagen w kosmetykach naprawdę wnikał w skórę i jest to najbardziej kłamliwy chwyt marketingowy
z tego co pamietam cząsteczki kolagenu są zbyt duże aby wniknąć przez skórę

Chciałabym wieczorem pokazać moją mini kolekcję, tylko nie wiem, czy nie za mała i trochę mi głupio przy Waszych wspaniałych zbiorach

Czy kojarzycie firmę Natuderm Botanics? Kupiłam dziś kilka rzeczy, jest znaczek certyfikatu BDIH i nie wiem, cyz mogę je zaliczyć do tego wątku
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 21:17   #226
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Wczoraj poszlam do sklepu w poszukiwaniu probek Anne Marie Borlind(niestety nie bylo).
Nabylam jednak olejek do mojej mieszanki olejowej i 2 miniaturki kosmetykow firmy Lily Organics.Te miniaturki maja krotka date uzycia no i sklady sa b krotkie

-Now Rose hip seed oil
-Lily Organics Moisturizing cream(dry skin)
-Lily Organics Organic Rose facial toner
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg miniaturki.jpg (95,8 KB, 81 załadowań)

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-04-08 o 22:42
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 22:52   #227
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez madziunia_ Pokaż wiadomość
mają mają te próbki ja nawet ostatnio dostałam jak robiłam tutaj zakupy
www.kosmetyki-natury.eu
Tak, tak madziunia.. w ogóle są próbki z tej serii, tylko mi akurat chodziło o możliwość kupienia ich na tej stronce, którą podawałam wcześniej.. a tam ich nie było

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Piękna, wyczerpująca odpowiedź - dziękuję ślicznie!
To ja czekam jeszcze na uzupełnienie recenzji jak się zaopatrzysz w odpowiednią odżywkę i przetestujesz Avę
Nie ma za co Mam nadzieje, że ta moja recenzja w czymś Ci się przydała Jasne, jak tylko będę już pewna to ostatecznie napisze jak się sprawują te kosmetyki Choć po odżywke musze się wcześniej wybrać.. A to może potrwać

A oto skład płynu micelarnego z firmy Farmona dermacos:
AQUA, PROPYLENE GLYCOL, HAMAMELIS, VIRGINIANA DISTILLATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, AESCULUS HIPPOCASTANUM EXTRACT, SAPONARIA OFFICINALIS EXTRACT, POLOXAMER 184, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, DIAZOLIDINYL UREA, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, PARFUM.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-04-08 o 23:01
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:00   #228
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Tak, tak madziunia.. w ogóle są próbki z tej serii, tylko mi akurat chodziło o możliwość kupienia ich na tej stronce, którą podawałam wcześniej.. a tam ich nie było




A oto skład płynu micelarnego z firmy Farmona dermacos:
AQUA, PROPYLENE GLYCOL, HAMAMELIS, VIRGINIANA DISTILLATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, AESCULUS HIPPOCASTANUM EXTRACT, SAPONARIA OFFICINALIS EXTRACT, POLOXAMER 184, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, DIAZOLIDINYL UREA, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, PARFUM.

Zawiera kilka naturalnych, dobroczynnych wyciagów roślinnych, jednak tak jak przypuszczalam, nie jest to dobry sklad. Patrz pogrubiona czcionka. Niestety nie wiem co to za certyfikat, wydaje mi się, że któryś ze skladników jest pochodzenia ekologicznego z certyfikowanej uprawy, nic więcej.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:06   #229
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

A oto i moje dopiero raczkujace zbiory naturalnej kosmetyki:
fot. 1: mydełka Tuli - glinka zielona, kokosowe, dla alergików, czekolada, kawowy peeling (mam jeszcze supertłuste)
fot. 2: Natuderm Botanics - krem do rąk z gingo i oliwą, krem do mycia twarzy z gingo i oczarem, nawilżający krem do twarzy z gingo i oliwą, oleje do twarzy
fot.3: Sanoflore Nektar nawilżający; Dr Scheller Krem do rąk z nagietkiem
fot.4: BU: Tonik z kwasami AHA/BHA 10%, Olej kokosowy, Żel hialuronowy 1%, Profarm Olej ze słodkich migdałów i olej z nasion winogron
fot.5: Babydream żel do mycia, żel do higieny intymnej Facelle, oliwka Babydream

Będzie mi miło, jak skomentujecie moje zbiory, czy wszystko jest w porządku.

Mam też pytanie: czy polecacie kosmetyki Balm Balm?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wym3 006.jpg (130,7 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wym3 008.jpg (88,9 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wym3 009.jpg (70,3 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wym3 010.jpg (85,4 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wym3 012.jpg (87,2 KB, 75 załadowań)
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 23:14   #230
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A oto i moje dopiero raczkujace zbiory naturalnej kosmetyki:
fot. 1: mydełka Tuli - glinka zielona, kokosowe, dla alergików, czekolada, kawowy peeling (mam jeszcze supertłuste)
fot. 2: Natuderm Botanics - krem do rąk z gingo i oliwą, krem do mycia twarzy z gingo i oczarem, nawilżający krem do twarzy z gingo i oliwą, oleje do twarzy
fot.3: Sanoflore Nektar nawilżający; Dr Scheller Krem do rąk z nagietkiem
fot.4: BU: Tonik z kwasami AHA/BHA 10%, Olej kokosowy, Żel hialuronowy 1%, Profarm Olej ze słodkich migdałów i olej z nasion winogron
fot.5: Babydream żel do mycia, żel do higieny intymnej Facelle, oliwka Babydream

Będzie mi miło, jak skomentujecie moje zbiory, czy wszystko jest w porządku.

Mam też pytanie: czy polecacie kosmetyki Balm Balm?
Podoba mi się. Niektóre rzeczy znam z widzenia, inne mam sama. Z jakich firm masz te oleje?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:16   #231
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zawiera kilka naturalnych, dobroczynnych wyciagów roślinnych, jednak tak jak przypuszczalam, nie jest to dobry sklad. Patrz pogrubiona czcionka. Niestety nie wiem co to za certyfikat, wydaje mi się, że któryś ze skladników jest pochodzenia ekologicznego z certyfikowanej uprawy, nic więcej.
No pięknie.. Trochę się znalazło tych złych składników Jednym słowem dałam się nabrać na znaczek z tyłu opakowania Faktycznie może tak być, że któryś składnik jest po prostu pochodzenia ekologicznego.. Ehh.. Dziękuje Ci bardzo Korah, za analize składu Wyprowadziłaś mnie z błędu..

To w takim razie może macie jakieś propozycje, czym można by było zastąpić ten mój "wspaniale naturalny" płyn micelarny.. Pomijając mleczka bo moja skóra ich nie lubi..
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:19   #232
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Kotwilka, wlaśnie dzis otrzymalam paczkę m.in. z tym kremem do rąk dr Schellera Zamierzam go dać mamie do prezentu urodzinowego. Bardzo ciekawy zbiór, a te mydelka bosko się prezentują
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:20   #233
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A oto i moje dopiero raczkujace zbiory naturalnej kosmetyki:
fot. 1: mydełka Tuli - glinka zielona, kokosowe, dla alergików, czekolada, kawowy peeling (mam jeszcze supertłuste)
fot. 2: Natuderm Botanics - krem do rąk z gingo i oliwą, krem do mycia twarzy z gingo i oczarem, nawilżający krem do twarzy z gingo i oliwą, oleje do twarzy
fot.3: Sanoflore Nektar nawilżający; Dr Scheller Krem do rąk z nagietkiem
fot.4: BU: Tonik z kwasami AHA/BHA 10%, Olej kokosowy, Żel hialuronowy 1%, Profarm Olej ze słodkich migdałów i olej z nasion winogron
fot.5: Babydream żel do mycia, żel do higieny intymnej Facelle, oliwka Babydream

Będzie mi miło, jak skomentujecie moje zbiory, czy wszystko jest w porządku.

Mam też pytanie: czy polecacie kosmetyki Balm Balm?
fajne zbiory,ale slodkie mydelka
Do czego uzywasz oleju z nasion winogron?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:22   #234
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Podoba mi się. Niektóre rzeczy znam z widzenia, inne mam sama. Z jakich firm masz te oleje?
Kokosowy z Biochemii Urody, a te dwa pozostałe z Profarmu, zamawiałam na doz. pl
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:22   #235
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
No pięknie.. Trochę się znalazło tych złych składników Jednym słowem dałam się nabrać na znaczek z tyłu opakowania Faktycznie może tak być, że któryś składnik jest po prostu pochodzenia ekologicznego.. Ehh.. Dziękuje Ci bardzo Korah, za analize składu Wyprowadziłaś mnie z błędu..

To w takim razie może macie jakieś propozycje, czym można by było zastąpić ten mój "wspaniale naturalny" płyn micelarny.. Pomijając mleczka bo moja skóra ich nie lubi..

Na Biolanderze jest plyn micelarny Argile provence, w dwoch pojemnościach. Plyny widzialam tez u Logony ( ponoć dobre) i Alverde.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:26   #236
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kotwilka, wlaśnie dzis otrzymalam paczkę m.in. z tym kremem do rąk dr Schellera Zamierzam go dać mamie do prezentu urodzinowego. Bardzo ciekawy zbiór, a te mydelka bosko się prezentują
Przetesowałam już mnóstwo kremów, łącznie z drogimi (np. za 30 zł) aptecznymi i ten jest bezkonkurencyjny. Ja mam często problem z czerwoną wysuszoną skórą na rękach i świetnie goi wszelkie ranki.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
fajne zbiory,ale slodkie mydelka
Do czego uzywasz oleju z nasion winogron?
Mydełka są cudne

Olej ze słodkich migdałów i z nasion winogron jest do nakładania na włosy na noc
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 23:36   #237
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Przetesowałam już mnóstwo kremów, łącznie z drogimi (np. za 30 zł) aptecznymi i ten jest bezkonkurencyjny. Ja mam często problem z czerwoną wysuszoną skórą na rękach i świetnie goi wszelkie ranki.

Na KWC widzialam same pochlebne recenzje o nim, mama na pewno bedzie zadowolona no i może pozwoli mi przetestować Dzięki za opinię
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 03:57   #238
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

witam wszystkich

podczytuje wątek od początku i muszę przyznać, że można się wiele z niego dowiedzieć

ja na razie dopiero zaczęłam swoją przygodę z kosmetykami naturalnymi, więc mój zbiorek jest na razie skromny, no i większości z nich nie miałam okazji jeszcze użyć (wszystko przez moją manię robienia zapasów ), ale wychodzę z założenia, że lepiej skończyć najpierw te "gorsze", mniej naturalne kosmetyki, a przynajmniej część z nich

na razie używam wyłącznie Dermogal A+E, ale to dopiero od niedawna i dość nieregularnie (nie umiem jeszcze sobie radzić z olejkami na mojej mieszanej cerze), i na razie mogę stwierdzić, że nie zauważyłam żeby jakoś nawilżał, za to zmniejsza podrażnienia i zaczerwienienia skóry z tym że właśnie mam do tego 2 kosmetyk naturalny, którego obecnie używam - czyli serum na podrażnienia Dr. Schellera, którego używam już regularnie, ale również za krótko by móc wydać o nim opinię (choć póki co jestem zadowolona, pomimo tego że nie można na niego nakładać od razu kremu na noc którego obecnie używam, ale już sobie z tym jako tako poradziłam, a tego kremu tak czy siak więcej nie kupię)

nie wiem czy to do końca dotyczy tematu, ale posiadam również grzebień drewniany z TBS (jestem zadowolona choć chciałabym by był bardziej gładki i żaden kawalątek drewienka od niego nigdzie nie odstawał) oraz posiadam i używam kamuflaż mineralny, żółty z Pixie Cosmet. (jest ok, ale na pewno nie nadaje się na trochę bardziej przesuszoną skórę bo wtedy się brzydko roluje, chyba że jakoś źle go używam...)

w moim zbiorze jest również balsam do ust w tym okrągłym słoiczku, Badgera, wersja mandarynkowa (Mandarine Breeze), oraz 3 kosmetyki Alterry - żel pod prysznic oraz 2 mleczka do ciała, jeszcze ich wszystkich nie używałam (i mam w planach zakup maseczki aloesowej i szamponu i odżywki do włosów z morelą, muszę tylko poczekać na jakąś promocję bo ostatnie przegapiłam )

ponad to nie używałam jeszcze żadnego z 2 kremów do rąk Dr.Schellera (bardzo jestem ich ciekawa, zwłaszcza że mam już idealny krem do rąk, a co ciekawe z bardzo chemicznym składem, być może to algi w nim tak działają na moją skórę, albo one w połaczeniu z chemią) oraz wody różanej Dabur (ale w sumie nie ma na niej składu więc się zastanawiam czy jest na pewno naturalna?), a także kremu na dzień z certyfikatem EcoCert i chyba jeszcze jakimś, Yves Rocher, Bio Culture (ale mój obecny na dzień się już kończy i podejrzewam, że jeszcze w kwietniu będę miała szansę użyć tego )

i to chyba wszystko z kosmetyków naturalnych co mi przyszło do głowy

przepraszam, że nie zamieszczam zdjęć, ale nie mam na razie na to czasu, a dodatkowo bateria jest rozładowana

edit. zapomniałam, że posiadam jeszcze olej rycynowy, ale na razie nie wiem jak go rozcieńczać więc nie używam (któraś z was już pisałam jak to robi jeśli nakłada go na włosy, ale wciąż nie wiem jak mam to zrobić, wodą?, jeśli chodzi o nakładanie go na rzęsy i brwi)

-----------------------

osobiście nie mogę się doczekać aż seria ekologiczna FlosLeka trafi do 'normalnych' sklepów i drogerii, a póki co mam do was 2 pytania:

- używałyście już tych kosmetyków? ponoć są już dostępne w Rossmannie. czy są naturalne?
http://www.originalsource.co.uk/

- widziałyście gdzieś jakiś kosmetyk z tej linii? zapowiada się bardzo ciekawie
http://www.aaeco.pl/marka/eco-filozofia.html
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.

Edytowane przez Miss Puppet
Czas edycji: 2011-04-09 o 17:06
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 06:42   #239
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Kotwilka-dzieki za odpowiedz
Cos czuje ze przez ten watek znowu sie zaczna zapasy
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 09:41   #240
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

kotwilka - ale te mydelka slicznie wygladaja

a jak Ci sie spisuje nektar?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.