Młoda, mało elastyczna cera. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-03, 21:24   #1
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 98

Młoda, mało elastyczna cera.


Próbowałam znaleźć coś na forum, ale nic mi nie wpadło takiego w oczy, więc zakładam nowy temat.
Od dawna mam dość spory problem. Gdy byłam mała miałam spore problemy z nadwagą, a nawet otyłością. W 3 klasie gimnazjum zaczęłam z tym walczyć i ze sporo ponad 70 kilu zeszłam do troszkę ponad 50. Pojawił się wtedy spory problem, czyli nadmiar skóry na twarzy. Teraz mam 18 lat i ważę 64 kilo, waga mi się unormowała, ale problem pozostał. Policzki są bardzo opadłe, podbródek nieco zwisający, nawet pomiędzy brwiami da się zauważyć nadmiar skóry. Jednak najgorzej wyglądają policzki. Podczas badania w sklepie natura dowiedziałam się że mam bardzo mało elastyczną skórę, zwłaszcza jak na osobę w moim wieku. Próbowałam kremów głęboko nawilżających i maseczek, jednak efekt zerowy. Pani dermatolog stwierdziła, że 'tak już mam' i nie poleciła mi żadnej maści, kremu ani nic w tym stylu. Wyglądam przez to znacznie gorzej niż moje rówieśniczki, które mają idealnie naciągniętą, jędrną skórę twarzy. Już wolałam moją grubą twarz, niż takie wory zamiast policzków Jednak wszelkie kremy ujędrniające przeznaczone są dla osób co najmniej 30+. Czy mogłabym zacząć używać jakiegoś kremu, a jeśli tak, to jakiego, żeby mi pomógł, a nie zaszkodził? Są może na to inne sposoby? Błagam, pomocy...
__________________
TRAVELBUS
Pomóż poszukiwaczom przygód, polub ;-)
Klaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 05:48   #2
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Młoda, mało elastyczna cera.

Uważam, że to jest doskonałe ostrzeżenie dla tych wszystkich, którzy mają problem z wahaniami wagi...

Myślę, że można Ci polecić spokojnie zabiegi w gabinetach kosmetycznych (przede wszystkim ujędrniające, po głowie chodzi mi jeszcze mezoterapia igłowa, ale nie wiem, czy to dobry pomysł dla tak młodej cery).

Z kosmetyków ciężko jest coś wymienić, ponieważ ciężko znaleźć takie, które rzeczywiście poprawiają owal twarzy (kojarzy mi się póki co jeden, ale nazwy nie pamiętam - na pewno koncernu L'Oreal).

Z naturalnych rzeczy to myślę, że warto zainteresować się produktami zawierającymi witaminę C. W kosmetyki z kolagenem za bardzo nie wierzę (chyba, żeby dołączyć do nich dermaroller).
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 08:49   #3
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Młoda, mało elastyczna cera.

Na pewno kremami sobie krzywdy nie zrobisz. Będę o tym mówić do znudzenia, że nie ma możliwości, aby krem rozleniwił twarz lub przyspieszał pojawianie się zmarszczek (o ile krem nie działa mocno wysuszająco).
Jeśli skóra potrzebuje mocniejszego ujędrnienia to spokojnie można sięgać po produkty z oznaczeniem +30 lub +40 itd.

Twój problem rzeczywiście wydaje się być całkiem trudny, aczkolwiek nie wydaje mi się, aby to było niemożliwe to zniwelowania. Na pewno trochę to potrwa i nie zobaczysz efektów po jednym zabiegu. Spróbowałabym na twoim miejscu konsultacje w jakimś centrum dermatologii estetycznej. Tacy "standardowi" dermatolodzy nie za bardzo się znają na innych przypadkach jak trądzik i łuszczyca...
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 09:19   #4
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Młoda, mało elastyczna cera.

Cytat:
Napisane przez Klaczeq Pokaż wiadomość
Próbowałam znaleźć coś na forum, ale nic mi nie wpadło takiego w oczy, więc zakładam nowy temat.
Od dawna mam dość spory problem. Gdy byłam mała miałam spore problemy z nadwagą, a nawet otyłością. W 3 klasie gimnazjum zaczęłam z tym walczyć i ze sporo ponad 70 kilu zeszłam do troszkę ponad 50. Pojawił się wtedy spory problem, czyli nadmiar skóry na twarzy. Teraz mam 18 lat i ważę 64 kilo, waga mi się unormowała, ale problem pozostał. Policzki są bardzo opadłe, podbródek nieco zwisający, nawet pomiędzy brwiami da się zauważyć nadmiar skóry. Jednak najgorzej wyglądają policzki. Podczas badania w sklepie natura dowiedziałam się że mam bardzo mało elastyczną skórę, zwłaszcza jak na osobę w moim wieku. Próbowałam kremów głęboko nawilżających i maseczek, jednak efekt zerowy. Pani dermatolog stwierdziła, że 'tak już mam' i nie poleciła mi żadnej maści, kremu ani nic w tym stylu. Wyglądam przez to znacznie gorzej niż moje rówieśniczki, które mają idealnie naciągniętą, jędrną skórę twarzy. Już wolałam moją grubą twarz, niż takie wory zamiast policzków Jednak wszelkie kremy ujędrniające przeznaczone są dla osób co najmniej 30+. Czy mogłabym zacząć używać jakiegoś kremu, a jeśli tak, to jakiego, żeby mi pomógł, a nie zaszkodził? Są może na to inne sposoby? Błagam, pomocy...
Może udałoby się znaleźć kompetentniejszą dermatolog?
jaką masz cerę? tłusta, suchą , mieszana?
Najlepiej na ujędrnienie skóry działają kwasy, witamina A i C. W Twoim wypadku krem triacneal mógłby się bardzo dobrze sprawdzić. On teoretycznie jest na trądzik, w praktyce zawiera kwas glikolowy i retinaldehyd, i przy okazji oczyszczania skóry działa bardzo mocno ujędniająco, skóra robi się bardziej zbita. Kosztuje ok 30-40zł za tubkę, jest bardzo wydajny (na pewno wystarczy na 3 miesiące). Póki nie ma słońca możesz go wypróbować. Lub retinoidy na receptę - jeśli masz cerę tłustą i problemową to upieczesz wtedy 2 pieczenie na jednym ogniu - wyleczysz i zagęścisz skórę. Kosztują też ok 30-50zł za tubkę, tez wystarczy na kilka miesięcy.

Witamina C też jest super, ale raczej musiałabyś zrobić sobie domowe serum, bo gotowe specyfiki z tą witaminą to koszt co najmiej 60-100zł na miesiąc co pewnie dla nastolatki będzie kłopotem.

Kremy ujędrniające/zagęszczające skórę z drogerii możesz sobie od razu darować - one raz , że nie działają, dwa, że są z reguły tłuste i możesz sobie zapchać pory.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 19:23   #5
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 98
Thumbs down Dot.: Młoda, mało elastyczna cera.

Dziękuję za odpowiedzi!
Chętnie skusiłabym się na terapię kwasami, jednak jestem w tym kompletnie zielona i to co znalazłam na forum brzmi dla mnie jak czarna magia Jeśli jest tu ktoś cierpliwy, chętnie bym się dowiedziała czegoś więcej o nich, w przejrzysty sposób
Cerę mam mieszaną, tłusta w strefie T.
Przeczytałam co nieco o triacnealu i chyba w niego zainwestuję.. A jak wykonać serum z witaminą C ? Jak wychodzi w kosztach ?
Pozdrawiam
__________________
TRAVELBUS
Pomóż poszukiwaczom przygód, polub ;-)
Klaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 08:28   #6
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Młoda, mało elastyczna cera.

Cytat:
Napisane przez Klaczeq Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi!
Chętnie skusiłabym się na terapię kwasami, jednak jestem w tym kompletnie zielona i to co znalazłam na forum brzmi dla mnie jak czarna magia Jeśli jest tu ktoś cierpliwy, chętnie bym się dowiedziała czegoś więcej o nich, w przejrzysty sposób
Cerę mam mieszaną, tłusta w strefie T.
Przeczytałam co nieco o triacnealu i chyba w niego zainwestuję.. A jak wykonać serum z witaminą C ? Jak wychodzi w kosztach ?
Pozdrawiam
Kwasy: wątek-vademecum
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676

Wit C: możesz kupić serum do zrobienia w sklepie Biochemia Urody (ok 30zł) , albo samą witaminę C w sklepach z półproduktami np mazidla.com, zsk(kilka zł). Tam są dokładne przepisy na serum
O tych sklepach też jest mnóstwo wątków na forum biochemia kosmetyczna.

Cenowo, jeśli robisz je sama, to i witamina, i kwasy są bardzo tanie, tylko z kwasami trzeba uważać i najpierw obkuć się z teorii. Np na mazdłach kwas migdalowy kosztuje ok 8zł za 10 gramów i to jest porcja na rok.


Tylko nie próbuj wszytkiego na raz, bo przyniesie to więcej szkód niż pożytku. To są wszsytko składniki drażniące dla skóry i musi się ona stopniowo przyzwyczajać.

Np kwas migladałowy jest bardzo delikatny i dość trudno zrobić sobie nim krzywdę, sporo dziewczyn nakłada go sama w domu, ale mimo wszytko można zrobić sobie zaszkodzić. Nie chciałabym Cię mieć na sumieniu Poczytaj biochemię.

Jeśli masz skórę mieszaną w kierunku tłustej to mogłabyś się poważnie zastanowić nad retinoidami na receptę np differin albo retin-a (tylko wtedy już kwasy odpadają). One nie dość, że regulują świecenie, zmniejszają pory i oczyszczając skórę, to przede wszystkim to są najskuteczniejsze środki na ujędrnienie skóry i coraz więcej kobiet decyduje się uzywać je w celach"odmłodzenia" skóry.
Ale możesz faktycznie najpierw spróbowac z triacnealem, on ma i kwas i witaminę A.

Masz młodą, dobrze nawilżona skórę, ona wszystkie te tortury będzie lepiej znosić niż skóra 30-40-50-latki

Powodzenia
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.