Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-12, 11:59   #2521
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: jakie maseczki i pellingi cera naczynkowa wrazliwa

A ja mam naczynka pod nosem, po lewej stronie. Trochę nadreaktywną (jak powiedziałą dermatolog) cerę ze skłonnością do rumienienia. Najczęściej jednak podrażniaja ją kosmetyki z kwasami (effakcar) i retinoidami (loacid) w zbyt dużej ilości. Po prostu od kiedy pracuję w stale klimatyzowanych pomieszczeniach bez dostępu świeżego powietrza moge rzadziej używać ww. kosmetyków (szkoda, bo z uwagi na nierówności w kolorycie, drobne krostki należałoby częściej, a to częściej obecnie podrażnia cerę). Naczynka pod nosem sa natomiast od jego wycierania. Mam tak, że zmiana temperatury (wyjście na dwór, wejście do sklepu itp) powoduje natychmiastowy katar. Nie dość że wycieram wówczas filtr (przecież nie będę go nakładać kilkanaście razy dziennie, tym bardziej że to jest b. ciężko wchłaniająca się Avene 40-stka, która jednak b. dobrze nawilża cerę w warunkach klimatyzacji) to i podrażniam skórę - naczynka pod nosem. Macie jakieś rady dla mnie ?
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 17:34   #2522
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: jakie maseczki i pellingi cera naczynkowa wrazliwa

Taka refleksja:
Przenoszenie postów do już rozpoczętych wątków, aczkolwiek porządkuje forum, to jednak kończy się niestety często tym, że nikt nie zauważa pytań.
Może by tak przenosić posty - rozpoczęte tematy - do starych watków dopiero jak uzyska się odpowiedź (nowe tematy widać a tysiąc-któryś post na sto którejś stronie niekoniecznie)
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 11:58   #2523
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

czy stosując kremy do twarzy z wysokimi filtrami jak np. spf 60 można bez obaw wystawiać cerę naczynkową na słońce?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:33   #2524
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

ja mam pytanie z innej beczki...
Mam kilka dośc głębokich naczynek na twarzy (średnica ok. 1 cm) próbowalam usunąc je laserowo- bez efektu niestety... Czy da się to jakoś chirugicznie usunąć?
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 14:58   #2525
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Audacieux Pokaż wiadomość
próbowalam usunąc je laserowo- bez efektu niestety... Czy da się to jakoś chirugicznie usunąć?
Zawsze twierdziłam i twierdzę nadal : jedyne lekarstwo na naczynka - to je polubić !
Można przytłumić rumień, ale naczynek się nie pozbędziemy. W miejsce tych laserowo zamkniętych powstaną nowe. Może dla niektórych to przykre, ale to prawda. Urodziłyśmy się z płytko unaczynioną skórą i nic tego nie zmieni.
Czy można usunąć chirurgicznie ?! Moje doświadczenie mówi, że nie. Ale w dzisiejszych czasach ... wszystko jest możliwe.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 16:03   #2526
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Heroldin, problem w tym, że to nie zwykły rumień, ale okropne 1-centymetrowe plamy, których mam na twarzy aż 4. Tzw. 'rumien' na twarzy też mam, ale nie przeszkadza mi tak, jak te rozlane naczynka
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 17:43   #2527
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Audacieux Pokaż wiadomość
nie przeszkadza mi tak, jak te rozlane naczynka
Nie wiem u kogo miałaś robiony ten zabieg laserem {lekarz, kosmetyczka}.
Spróbuj u chirurga kosmetycznego zasięgnąć rady. A jak na razie - dobre podkłady radzę. Ja np. używam Mary Kay. Firma Bandi ma zestaw kremów dla cery rumieniowo - naczynkowej. Jest też wątek o pielęgnacji naturalnej : olejki do mycia, hydrolaty, sera. Może coś z tego ... Podpowiedzi preparatów i mieszanek na BU. Może coś Ci - tzn. Twojej twarzy przypadnie do gustu.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 07:24   #2528
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

używam kremów i innych kosmetyków, ale one nie pomagają na te plamy niestety., raczej na drobne pajączki.
Podkładow kryjących mam już dosc- latem przecież na codzień nie da się chodzić z taką tapetą, a ja nie lubię pokazywać światu tych plam.
Słyszalam, że można jakoś 'spuścić' tą rozlaną krew. Dlatego szukam informacji na ten temat.
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 08:06   #2529
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Audacieux Pokaż wiadomość
Słyszalam, że można jakoś 'spuścić' tą rozlaną krew. .
O Mateńko Kochana ! Dziewczyno o czym Ty myślisz ?! Chyba, że ja jeszcze w dziewiętnastym wieku siedzę ... Tak, tak, do spuszczania krwi - szczególnie tej złej - to pijawek używano.
Nie przesadzaj - ja smaruję się podkładem prawie przez cały rok. A latem do tego : tłusty filtr +50. Takie problemy jak Ty ma wiele osób, coraz więcej ...
A kremy i inne środki pomagają właśnie na zaczerwienienia, wypieki i czasem na
uśmierzenie rozognionych naczynek. Krem, maść - do zewnętrznego stosowania nie zamknie pękniętego naczynka. mam w tym temacie niejako doświadczenie z autopsji.
Spróbuj preparatów z kasztanowcem. No i bardzo specyficzna dieta.
Ja nie stosuję. Co mi tam !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 12:46   #2530
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Heroldin, proszę Cię, nie dramatyzuj!
Miałam na myśli to, że tę krew da się stamtąd usunąc, jednak inwazyjnie, nie laserem, czy kremem. I nie wyskakuj z pijawkami, bo nic takiego nie napisałam.
Liczyłam na opinię osób, które coś moze o tym wiedzą, to co mi proponujesz mam już za sobą, zwoimi naczynkami zajmuję się od 8 lat, więc większość terapii nieinwazyjnych mam za sobą.
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 16:57   #2531
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny chciałam zapytać czy stosujecie/ stosowalyscie krem Clinique Redness Solutions? jakie wrazenia? dzis przejrzalam KWC i zebral on naprawde bardzo dobre oceny, zresztą na innych forach, rowniez zagranicznych cieszy sie pozytywna opinia. Zaczynam sie powaznie zastanawiac nad jego kupnem, chociaz poki co jeszcze jestem na etapie zbierania o nim wiekszej ilosci informacji. jest drogi, dlatego nie nabęde go zbyt pochopnie z tego co zdążylam wyczytac, to kosmetyki tej firmy mozna nabyc w sephorze, a o ile sie nie myle to jakies probki mozna tam uzyskac, tylko przy jakims zakupie?

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Od września stosuję do pielęgnacji:
1) krem Clinique "Redness Solutions Daily Relief Cream" -> http://www.clinique.com/templates/pr...T_ID=PROD12610 - jest to najlepszy krem do cery naczynkowej jaki do tej pory stosowałam (stosowałam ich mnóstwo...),
Dalej podtrzymujesz zdanie, ze jest najlepszym kremem do cery naczynkowej ? rzeczywiscie ją uspokaja i sprawia,ze w Twoim wypadku jest chociaz odrobine mniej reaktywna ?
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 11:23   #2532
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To czy krem Nivea Soft i Diroseal beda dla ciebie dobre powie ci twoja cera. ja sama przez ostatnie lata staralam sie uzywac rzeczy typowo dla naczynkowcow. Roznie z tym bylo, raz pasowalo, a raz nie. Teraz ( zobacz post wyzej, bardzo sie rozpisalam hihihi) nie uzywam nic dla cery naczynkowej oprocz Diroseala i filtr na dzien ktory jest ogolnym filtrem do calego ciala i moja cera ma sie fantastycznie! Mimo ze mam skonczone 32 lata zaczelam uzywac spowrotem zwykly krem typu Nivea w niebieskiej puszce, a jest nim Florena, ktora do zludzenia przypomina wlasnie krem Nivea, jednak w tej chwili mi lepiej pasuje Florena. cera jest w bardzo dobrym stanie, az bys sie zdziwila ze ja narzekam, na jakis rumien itp. Obserwuj swoja cere, ona sama ci powie, czy jej taki zestaw pasuje czy tez nie.

A gotowe serum to Flavo-C ale tanie nie jest i kremy od LRP Active C lub Redermic sa z witamina C. Flavo-C ma wiecej witaminy C.
Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Durga ja serum robie tylko z kwasu askorbinowego i wody. Na tym koniec. Wychodzi taniutko i jest skuteczne. Nie wiem czy na naczynka cos pomaga, bo ja mam juz bardzo ostre stadium, nie wiem czy nie mam juz nawet tradzika rozowatego. Wiec ja nie oczekuje, ze mi cokolwiek pomoze na tyle, ze nagle nic nie bede miala. Ale u Ciebie, im wczesniej zaczniesz, tym lepiej.
Musze dzisiaj koniecznie zrobic serum, bo ostatnio len jestem i nie uzywam.
Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Durga Nivea Soft ma alkohol na piątym miejscu w składzie. A to raczej nie służy naczynkom, szczególnie przy dłuższym stosowaniu. Ja się nawet nie zbliżam do kosmetyków z alkoholem, ale sama wiesz najlepiej co Ci służy a co nie (chociaż nad używaniem Nivea Soft akurat bym się zastanowiła).
Natomiast większość mydeł nawet tych dla dzieci chyba niszczy płaszcz hydrolipidowy naskórka (przynajmniej teoretycznie), ale skoro Ci służy to się myj i tyle
Z Dirosealem trzeba na początku ostrożnie, wbrew pozorom to dość silny krem. Na początku nie smaruj się codziennie i obserwuj swoją twarz.
Oczywiście wystarczy, że tylko jeden krem ma działanie przeciwzmarszczkowe/na naczyńka. Drugi może być jakimś łagodnym nawilżaczem.
Samorobione serum z wit. C jest znacznie tańsze. Gotowe kremy są bardzo drogie. Jeżeli się tego obawiasz na początek dobrze jest kupić cały zestaw tu lub tu. Wszystko masz odmierzone, wystarczy połączyć.
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi

Hanneke chyba zdecyduję się na zestaw

Mam jednak wątpliwosci co do Nivea Soft... pisałyscie wyżej o kremach Bambino jako lekkich nawilżajacych ale one tez maja alkohol w składzie... Trochę sie pogubilam w tym - Czy to znaczy że niektóre alkochole są dobre?
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 14:46   #2533
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Jesli pisze alkohol, albo alkohol denat to jest to ten zly alkohol. Cetearyl alkohol nie ma wlasciwosci jak zwykly alkohol, a jesli dobrze pamietam jest nawilzaczem.
Gliceryna jest tez alkoholem, a nie ma takich wlasciwosci jak alkohol.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 19:17   #2534
kristiwod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do was pytanie - nie chcę całego wątku wertować bo to bez sensu , i tak pewnie bym nie znalazła odpowiedzi.
Czy rozszerzone naczynka mogą mieć postać nie pajączków tylko czerwonych plam?
Otóż, moja skóra owszem często jest zarumieniona co świadczy o skłonności do pękających naczynek.
A jakieś 3 lata temu pojawiły się u mnie w okolicy nosa dwa czerwone placki, których żadnym spodobem nie moge sie pozbyć!
I nie wiem czy to naczynka!
Chętnie poddałabym się laserowemu zamykaniu...
Ale nigdzie nie pisze, że pęknięte naczynka mogą mieć postać nieregularnych plam, tylko zawsze jest że małych żyłek
witam.ja mialam zamykane naczynka laserem.Niektore pajaczki znikneły-te płytko polozone,ale czesc została.Poza tym tworza się nowe.Jesli masz taka tendencje to laser nie zapobiega powstawaniu nowych.Ale jest poprawa.Teraz stosuję diroseal na noc i na policzkach jest dobrze, ale na nosie zatykają sie pory, bo mam skorę mieszaną.Na dzień daję biodermę +50.
kristiwod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 08:38   #2535
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Peeling Lubex a naczynka

Dermatolog poleciła mi peeling Lubex. Nie myśląc wiele kupiłam go w pierwszej napotkanej aptece, oczywiście przepłacając ale mniejsza z tym. Najgorsze, że po zakupie zorientowałam się, że zawiera kwas glikolowy, jak wiadomo nie wskazany przy problemach z naczynkami. Użyłam go bo przecież nie wyrzucę 42 zł no i oczywiście zaobserwowałam całą masę nowych naczynek - na twarzy, dekolcie a nawet ramieniu i brzuchu (zapewne zawsze były tylko nie zwracałam uwagi).
Dziś wertuję internet z poszukiwaniu jakichś informacji i opinii jednak niewiele tego.
Bardzo proszę o opinie wizażanek, które używały tego specyfiku, zwłaszcza mających cerę naczynkową a także znawczyń biochemii.

Podaję skład peelingu:
Permamed, Lubex peeling
Aqua, Polyethylene, Glycerin, Laureth-9 (Polidocanol 600), Sodium Laureth Sulfate, Glycolic Acid(? %), Glyceryl Laurate, Carbomer, Disodium Undecylenamido MEASulfosuccinate,Bisabol ol, Acrylates Copolymer, Sodium Hydroxide, Parfum, Acid Blue
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 10:52   #2536
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Peeling Lubex a naczynka

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Dermatolog poleciła mi peeling Lubex. Nie myśląc wiele kupiłam go w pierwszej napotkanej aptece, oczywiście przepłacając ale mniejsza z tym. Najgorsze, że po zakupie zorientowałam się, że zawiera kwas glikolowy, jak wiadomo nie wskazany przy problemach z naczynkami. Użyłam go bo przecież nie wyrzucę 42 zł no i oczywiście zaobserwowałam całą masę nowych naczynek - na twarzy, dekolcie a nawet ramieniu i brzuchu (zapewne zawsze były tylko nie zwracałam uwagi).
Dziś wertuję internet z poszukiwaniu jakichś informacji i opinii jednak niewiele tego.
Bardzo proszę o opinie wizażanek, które używały tego specyfiku, zwłaszcza mających cerę naczynkową a także znawczyń biochemii.

Podaję skład peelingu:
Permamed, Lubex peeling
Aqua, Polyethylene, Glycerin, Laureth-9 (Polidocanol 600), Sodium Laureth Sulfate, Glycolic Acid(? %), Glyceryl Laurate, Carbomer, Disodium Undecylenamido MEASulfosuccinate,Bisabol ol, Acrylates Copolymer, Sodium Hydroxide, Parfum, Acid Blue

To ma byc peeling dla cery naczykowej????

Przeciez on ma kwas glikolowy- szok!

Zaskoczona jestem,ze uzylas go skoro wiesz,ze kwas glikolowy jest nie wskazany dla naczynkowcow czy cer plytkounaczynionych.
Samo przeznaczenie peelingu czytelnie jest opisane na stronach aptek netowych wiec tymbardziej zaskakuje mnie,ze zdecydowalas sie na zakup.

Zajrzalam w twoj profil i nie masz zaznaczone w opisie,ze masz sklonnosc do naczynek wiec jak to jest????
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-03-31 o 10:59
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 12:33   #2537
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witajcie dziewczyny!
chcialam sie podzielic moimi wrazeniami na temat zamykania naczynek. Otoz mialam ten zabieg robiony dwa razy.

Glownie sklonil mnie do tego ogromny pajaczek na czubku nosa. Ludzie brali go za pryszcz! A ja nijak nie umialam go zamaskowac bo skora w tym miejscu byla gladka i wszelkie korektory sie zmazywaly Mialam jeszcze pajaczki na dloniach i rekach.

Nigdzie w watku nie znalazlam aby ktos mial zamykane metoda elektrokoagulacji tak jak ja. Glownie piszecie o laserze.
Z efektow zabiegow jestem bardzo zadowolona, poki co (po 4mies. od ostatniego) nie pojawily sie nowe "nitki".
Skora wreszcie ma prawie normalny koloryt (jeszcze sa mimo wszystko rozowe plamy gdzieniegdzie).

Jedyny minus zabiegu: boli jak cholera. Za drugim zabiegiem plakalam zanim sie jeszcze zaczol ale czego sie nie robi dla urody i pozbycia sie tego swinstwa... Same musicie zdecydowac czy jestescie tak zdesperowane jak ja.
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 14:10   #2538
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Peeling Lubex a naczynka

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To ma byc peeling dla cery naczykowej????

Przeciez on ma kwas glikolowy- szok!

Zaskoczona jestem,ze uzylas go skoro wiesz,ze kwas glikolowy jest nie wskazany dla naczynkowcow czy cer plytkounaczynionych.
Samo przeznaczenie peelingu czytelnie jest opisane na stronach aptek netowych wiec tymbardziej zaskakuje mnie,ze zdecydowalas sie na zakup.

Zajrzalam w twoj profil i nie masz zaznaczone w opisie,ze masz sklonnosc do naczynek wiec jak to jest????
naczynka to tylko jeden z problemów mojej cery (inne to zaskórniki, łojotok, blizny i przebarwienia po trądziku). nie wiem czy moja cera jest płytko unaczyniona ale czasem czerwieni się i mam trochę takich czerwonych żyłek, być może są skutkiem brutalnego traktowania mojej cery w przeszłości. dermatolog poleciła mi ten peeling jako uzupełnienie kuracji tretinoiną a przecież widziała moją twarz (naczynka chyba też). moim błędem było to, że kupiłam go nie sprawdziwszy wcześniej składu - kupiłam w tradycyjnej aptece

czyli kwas glikolowy nawet w niewielkim stężeniu i gdy ma krótkotwwały kontakt ze skórą (kilkunastosekundowy masaż i natychmiastowe spłukanie) jest absolutnie nie wskazany?
no cóż będe mieć bardzo drogi ścierak do pięt bo tam naczynka chyba mi nie grożą
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 15:21   #2539
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To ma byc peeling dla cery naczykowej????

Przeciez on ma kwas glikolowy- szok!

Zaskoczona jestem,ze uzylas go skoro wiesz,ze kwas glikolowy jest nie wskazany dla naczynkowcow czy cer plytkounaczynionych.
Samo przeznaczenie peelingu czytelnie jest opisane na stronach aptek netowych wiec tymbardziej zaskakuje mnie,ze zdecydowalas sie na zakup.

Zajrzalam w twoj profil i nie masz zaznaczone w opisie,ze masz sklonnosc do naczynek wiec jak to jest????
Hexx, ostatnio moja kosmetyczka stwierdziła, że glikol się dla naczynkowców nadaje
a zaznaczę, że kobieta kompetentna jest naprawdę
zmieniło się coś czy co
mimo wszystko i tak bym się nie odważyła

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!
chcialam sie podzielic moimi wrazeniami na temat zamykania naczynek. Otoz mialam ten zabieg robiony dwa razy.

Glownie sklonil mnie do tego ogromny pajaczek na czubku nosa. Ludzie brali go za pryszcz! A ja nijak nie umialam go zamaskowac bo skora w tym miejscu byla gladka i wszelkie korektory sie zmazywaly Mialam jeszcze pajaczki na dloniach i rekach.

Nigdzie w watku nie znalazlam aby ktos mial zamykane metoda elektrokoagulacji tak jak ja. Glownie piszecie o laserze.
Z efektow zabiegow jestem bardzo zadowolona, poki co (po 4mies. od ostatniego) nie pojawily sie nowe "nitki".
Skora wreszcie ma prawie normalny koloryt (jeszcze sa mimo wszystko rozowe plamy gdzieniegdzie).

Jedyny minus zabiegu: boli jak cholera. Za drugim zabiegiem plakalam zanim sie jeszcze zaczol ale czego sie nie robi dla urody i pozbycia sie tego swinstwa... Same musicie zdecydowac czy jestescie tak zdesperowane jak ja.
ja miałam zamykane tą metodą, bo miałam tylko kilka, generalnie jest ok ale jedno uparcie się otwiera
boli? no trochę boli - to pewnie też kwestia progu bólu, ja odporne stworzenie jestem
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-31, 17:22   #2540
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziewczyny, a ta elektrokoagulacja sluzy typowo do zamykania powstalych juz naczynek, czy takze do redukcji zaczerwienien twarzy bez widocznych pajączków?

Edytowane przez mmaggiee
Czas edycji: 2009-03-31 o 17:24
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 17:27   #2541
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez mmaggiee Pokaż wiadomość
dziewczyny, a ta elektrokoagulacja sluzy typowo do zamykania widocznych juz naczynek, czy takze do redukcji zaczerwienien twarzy bez widocznych pajączków?
tylko do zamykania pajączków
na rumień są maski z alg i ostatnio czytałam o Environie
w "moim" gabinecie [czyli tym , do którego chadzam, coraz rzadziej, w zasadzie tylko na migdałka, bo jakoś sama nadal nie mam odwagi, i na masaż twarzy] mają te preparaty więc i pewnie zabiegi, ale podejrzewam, że cena kosmiczna
ale popytam, bo mnie zainteresowały
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 07:32   #2542
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A co myślicie o Locacidzie? Zawiera etanol tylko nigdzie nie podają w jakiej ilości. Czy retin-a będzie lepszym rozwiązaniem przy probelmach z naczynkami? Słyszałam, że jest potencjalnie bardziej zapychajacy a ja mam straszną skłonność do zaskórników.

Poniżej podaję składy - niestety składniki nie są ułożone wg malejącej ilości

Locacid: etanol, makrogol 600, octan alfa-tokoferolu, butylohydroksytoluen, butylohydroksyanizol, ciekła parafina, kremofor RH40, carbopol 980NF, kwas sorbowy, metyloparaben, parfum (7151/1), trietanolamina, woda oczyszczona, tretinoina

Retin-A: substancja czynna: kwas retynowy. Substancje pomocnicze: polioxyl-(40)-stearynian, alkohol stearylowy, kwas stearynowy, izopropylomirystynian, butylohydroksytoluen, kwas sorbowy, guma
ksantanowa, woda oczyszczona.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 08:34   #2543
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
naczynka to tylko jeden z problemów mojej cery (inne to zaskórniki, łojotok, blizny i przebarwienia po trądziku). nie wiem czy moja cera jest płytko unaczyniona ale czasem czerwieni się i mam trochę takich czerwonych żyłek, być może są skutkiem brutalnego traktowania mojej cery w przeszłości. dermatolog poleciła mi ten peeling jako uzupełnienie kuracji tretinoiną a przecież widziała moją twarz (naczynka chyba też). moim błędem było to, że kupiłam go nie sprawdziwszy wcześniej składu - kupiłam w tradycyjnej aptece

czyli kwas glikolowy nawet w niewielkim stężeniu i gdy ma krótkotwwały kontakt ze skórą (kilkunastosekundowy masaż i natychmiastowe spłukanie) jest absolutnie nie wskazany?
no cóż będe mieć bardzo drogi ścierak do pięt bo tam naczynka chyba mi nie grożą
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Hexx, ostatnio moja kosmetyczka stwierdziła, że glikol się dla naczynkowców nadaje
a zaznaczę, że kobieta kompetentna jest naprawdę
zmieniło się coś czy co
mimo wszystko i tak bym się nie odważyła


ja miałam zamykane tą metodą, bo miałam tylko kilka, generalnie jest ok ale jedno uparcie się otwiera
boli? no trochę boli - to pewnie też kwestia progu bólu, ja odporne stworzenie jestem
Na tyle co sie orientuje to niektorzy zalecaja male stezenia glikolu ale....nie zdecydowalabym sie to mimo wszystko AHA a cery naczynkowe/ze sklonnoscia do naczynek i rumienia/plyto unaczynione jednak nie lubia sie z kwasami AHA.
Sama mam niezla pamiatke po spotkaniu z kwasem glikolowym bo wydawalo sie,ze NIC sie nie stanie glupota to byla straszna bo po jakims czasie pokazaly sie naczynka.

Na mnie teraz czeka tonik PHA 6% z BU zobaczymy czy mi sie spodoba
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 17:52   #2544
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A jak jest ze stosowaniem kremów brązujacych przy Dirosealu? Czy to w ogole możliwe? Nadchodzi lato, ja mam niestety z natury bardzo bladą cerę, używam kremow z wysokimi filtrami aby nie podrażniać naczynek, teraz chcialam dodać Diroseal ale jednoczesnie chciałabym sobie zabrązowić lekko buzie kremem brązującym - myślalam o tym -
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...rzy-2-w-1.html

Czy można go stosowac razem z Dirosealem?
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:38   #2545
76b4d6dcd3c22c7ed9267eb9e68b2bb7b8d42019_60c299719770c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Unhappy Popękane naczynka na twarzy

Witam serdecznie,

mam pewien mały problem. Wiem, że jest on krótkotrwały, chciałam jednak zaczerpnąć opinii osób znających się być może na naturalnych sposobach pielęgnacji skóry.

Jestem w 17 tygodniu ciąży, ale mimo to, zdarzają mi się dni, że czuję się gorzej i efektem tego jest zwrócenie spożytych w ciągu dnia posiłków. Niestety jak zapewne wiecie, często po takich nieprzyjemnościach na twarzy pojawiają się nieestetyczne krwiaki.

W moim wypadku, często było to tylko w okolicach oczu - teraz niestety jest to cała twarz

Nie lubię męczyć mojej skóry kosmetykami typu pudy czy fluidy, dlatego pytanie do Was, czy znacie jakieś naturalne sposoby na szybsze pozbycie się tych popękanych naczynek?

Nie wiem, może jakieś okłady z rumianku czy herbaty?

Z góry dziękuję za pomoc.
76b4d6dcd3c22c7ed9267eb9e68b2bb7b8d42019_60c299719770c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:58   #2546
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: Popękane naczynka na twarzy

Napewno skórę z naczynkami trzeba traktowac jako wrażliwą, dlatego ważne są kosmetyki do pielęgnacji twarzy.Nie wolno używac mydła, polecam ci coś do mycia twarzy wrazliwej,np Physiogel, albo mleczko do cery wrazliwej.powinnaś uzywac kremów ochronnych z filtrem na dzień, do cery wrazliwej lub naczynkowej, trzeba wzmocnic naczynia krwionośne więc dobrze jesc owoce zawierajace wit.C, możesz 2 x w tygodniu nakładac maseczkę do cery naczynkowej np farmony.nie jestem w stanie ocenic jaka jest twoja skóra bo niewiem czy oprócz naczynek masz jeszcze jakieś defekty?tak czy tak z naczynkami trzeba traktowac delikatnie skórę.Nie opalaj twarzy zabardzo.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2009-04-15 o 18:01
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:02   #2547
76b4d6dcd3c22c7ed9267eb9e68b2bb7b8d42019_60c299719770c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Popękane naczynka na twarzy

Twarz mam normalną, z natury dobrze nawilżoną, młodo wyglądającą. Nigdy nie miałam problemów z tego typu defektami.

Jestem świadoma tego, że jest to "naturalne", że podczas wymiotów, naczynka mogą popękać, w końcu czuję jak skóra mi się napina a krew uderza do głowy. Chodzi tylko o szybkie załagodzenie efektów dolegliwości ciążowych.
76b4d6dcd3c22c7ed9267eb9e68b2bb7b8d42019_60c299719770c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:40   #2548
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Popękane naczynka na twarzy

o przepraszam Cię bardzo, ale to nie jest normalne
jak również i to, że w 17 tygodniu wciąż wymiotujesz
ja jestem naczynkowcem, mam płytko unaczyniona skórę, rumień i choć w ciąży wymiotowałam jak kot przez pierwszy trymestr aż wylądowałam w szpitalu, to nie pękło mi ani jedno naczynko
masz bardzo kruche ściany naczyń włosowatych
dobre są na tę dolegliwość preparaty z wit C, rutyną, kasztanowcem, arnika
na Biochemi jest cały watek o pielęgnacji takiej cery
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:45   #2549
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Popękane naczynka na twarzy

Normalne, normalne. Moja szwagierka w pierwszej ciazy miala takie ekscesy do konca 5 m-ca. Lekarz przepisal jej tabletki na wymioty, zeby jakos zniosla ten okres czasu. Niektore kobiety tak maja.

Ale jak naczynka pekaja tzn ze sa slabe. ja sama mam naczynkowa cere. Kilka naczynek na bokach nosa peklo mi wlasnie w ciazy, ale nie od wymiotow( tego naszczescie uniknelam, skonczylo sie na mdlosciach). W grudniu zeszlego roku nabawilam sie grypy jelitowo-zoladkowej od dziecka. On przechodzil ja delikatnie, a mnie jak wieczorem dopadlo, to latalam do lazienki pol nocy. Mialam pelen program i gora i dol. Przy wymiotach czulam to samo co Mistycom, ale nowe naczynka nie przybyly. mam tylko te ktore pekly mi w ciazy z powodu zmian hormonalnych.
Czy Mistycom ma juz cere naczynkowa czy tez nie, nie ma sensu sie klocic. naczynka pekaja tzn ze sa slabe i zeby temu zaradzic, trzeba odpowiednio taka cere pielegnowac. Wit. C, rutyne, kasztanowiec, arnike mozna uzywac w ciazy, czego nie wolno to retinolow, nawet tych slabych.
Mistycom mozesz siegnac po jakies kosmetyki do cery naczynkowej. Nie wiem co ci podpasi : Flos Lek, czy jakies inne firmy. Przejzyc KWC , moze znajdziesz tam jakis krem odpowiedni do twojej cery.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:54   #2550
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

mam prośbę. Nie jestem właścicielką cery naczynkowej, ale moja szwagierka która urodziła dziecko 2 dni temu ma problem-z powodu dużego wysiłku na twarzy ma masę popękanych naczynek. Jak mogę jej pomóc?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.