Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-30, 13:28   #61
zzzz55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Ja przy następnym farbowaniu użyłabym bardziej złocistego odcienia. Wg mnie, Twoja karnacja nie jest ziemista (ziemista byłaby "chora", ale ciemniejsza), natomiast jest trochę za blada przy tym kolorze włosów.

To, że do chłodnych typów urody pasują tylko chłodne odcienie, nie do końca jest prawdą - mam bardzo podobną karnację do Ciebie, a naturalną barwę blondu - mysio-popielatą i długo, sugerując się wskazówkami doboru koloru w internecie/prasie, malowałam włosy na popielato, co było fatalnym wyborem, gdyż buzia była zmęczona i wyglądała na chorą. Teraz mam złociste i ten kolor ładnie ożywia taką cerę, wydaje się bardziej "zaróżowiona".

Wydaje mi się, że ogólnie blond Ci pasuje - z jasną oprawą oczu i takim ich kolorem, na pewno lepiej będziesz wyglądała w nim niż w brązie - ale do tego odcienia, który masz teraz, są one wręcz ZA jasne. No ale powtórzę się: ja wolę mocno zarysowane oczy przy tak jasnym blondzie

Edytowane przez zzzz55
Czas edycji: 2010-06-30 o 13:33
zzzz55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 13:51   #62
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

każdemu może się podobać coś innego ,
może jestem juz dosyć stara (w porównaniu z z większością wizażanek ) ale im jestem starsza tym bardziej przekonuję się do zasady, że w makijażu i stroju (również we fryzurze) ,"im mniej tym więcej", czyli naturalność, naturalność i jeszcze raz naturalność, wszelkie kombinacje typu zółte włosy i czarne brwi są dla mnie koszmarne , w naturze ciemna oprawa oczu przy jasnych włosach zdarza się niezmiernie rzadko i dobrze wygląda tylko w naturalnej wersji a podróby niestety widać na 100 metrów
Pameli Anderson i jej klonom mówimy stanowcze "nie",
Weronika wygląda naturalnie świeżo i dziewczęco i tak trzymać
ps. i wcale nie ma ziemistej cery tylko blada, odrobina różu na policzkach i sprawa załatwiona
optyma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 14:23   #63
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Nie wszystkie blondynki z ciemniejszymi brwiami to podróby Pameli Anderson, już bez przesady...
Wiem, że tu wszystko zależy od indywidualnych gustów i tego co się komu podoba, ale nie przepadam za takim gadaniem, że blond to tylko żółty, ciemne brwi nienaturalne i w ogóle najlepiej by było żeby się dziewczyny tylko tuszem do rzęs malowały, bo odrobinę mocniejszy makijaż już jest nienaturalny :/
A niewiele jest kobiet w pełni naturalnych, które wychodzą z mieszkania bez makijażu chociażby.

Co do powyższej wypowiedzi odnośnie tego, że chłodnym typom nie zawsze pasują chłodne odcienie włosów - po prostu źle oceniłaś swój typ kolorystyczny albo jesteś typem mieszanym Komuś kto jest typowo chłodny pasują tylko i wyłącznie chłodne odcienie, nie ma tu innej opcji
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 14:55   #64
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

otóż to, do chodnego typu pasują chłodne włosy do ciepłego, ciepłe a większość stylistycznych nieporozumień i katastrof bierze się stąd, że za bardzo się odchodzi od naturalnej kolorystyki, zamiast podkreslić naturalna urodę, niektóre dziewczyny próbują ją zmienić ....
nie napisałam, że wszystkie blondynki to podróbki Pameli Anderson
i wcale nie każdy musi nakładac tylko tusz do rzęs, chodzi po prostu o to, zeby sie nie przemalowywac, tak, że buzi nie widac ale to jest kwestia gustu, jedni lubia krzykliwie inni skromnie ..... jakby wszyscy ubierali sie i czesali tak samo to by było nudno na ulicach
optyma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 14:58   #65
weronika866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 87
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Dziękuję wszystkim za opinie I oczywiście żółtym włosom mówię stanowcze nie, tak jak i opaleniźnie i mocnym makijażom, i zgadzam się, że jeśli chodzi o wygląd to mniej znaczy lepiej. A ta bladość owszem, jestem blada ale nie wyglądam jak chora haha może to wrażenie ze zdjęcia. Troszkę jest ten kolor rzeczywiście za jasny, ale lekko go stonowałam szamponem koloryzującym i jest lepiej
weronika866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 17:32   #66
zzzz55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Przede wszystkim, to ja nie napisałam ZÓŁTY, tylko ZŁOTY. Miałam na myśli normalny, jasny naturalnie wyglądający kolor - a naturalnym blondom bliżej jest do złotego niż platyny. Dlatego pani, która pisała wyżej o naturalności, chyba mnie nie zrozumiała, ponieważ pisząc o zmianie odcienia 1) myślałam o właśnie bardziej naturalnym b) nikogo nie namawiałam na robienie z siebie Pameli Anderson. Blond nie dzieli się na platynę i kurczaka...

Co do kobiet z ciemnymi brwiami i jasnymi włosami - wygląda to jak wygląda, może i dla niektórych nieładnie, ale nie zgadzam się że nienaturalnie, bo mnóstwo Słowianek ma dokładnie taki typ urody. Zresztą znam kilka brunetek z jasną oprawą oczu (niefarbowanych!). Takie rzeczy się zdarzają. Sama naturalne włosy mam jasne (średni blond, bardziej jasny niż ciemny), a brwi ciemne i to się wcale nie gryzie, a przynajmniej nikt mi jeszcze na to nie zwrócił uwagi. Dopiero gdy pouczona "mądrymi" wskazówkami o tym, co do czego pasuje, próbowałam je sobie rozjaśnić, zobaczyłam jak można źle wyglądać

Co do chłodnych i ciepłych typów - nie znam się na tym, ale we wszystkich testach wychodziło mi, że mam chłodny typ, nie miałam żadnej "ciepłej" cechy. Prawdę powiedziawszy, we wszystkich kolorach wyglądam źle i nienaturalnie, łącznie z prawdziwym , ale w cieplejszych dużo lepiej niż w popielatych, dlatego zasugerowałam, że może warto zaryzykować z cieplejszym odcieniem, bo koloryt cery mam podobny (inna sprawa, że również z powodów zdrowotnych).

Zresztą najważniejsze jak się Weronika czuje w tym kolorze i zrobi jak chce Jeśli istota naszego sporu to tylko kwestia zdjęcia, to tym bardziej jest ok

Edytowane przez zzzz55
Czas edycji: 2010-06-30 o 17:33
zzzz55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 20:47   #67
weronika866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 87
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Przyznaję rację, co to tego jak któraś z was napisała, że nawet jeśli ktoś jest typem chłodnym to w popielatym odcieniu blondu wygląda się wręcz niezdrowo, też tak mam, ciemny mysi, popielaty kolor dla mnie też jest niedobry mimo, że jestem chłodnym typem. ale za to jaśniejszy blond, + lekka płukanka, już lepiej )
weronika866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 06:48   #68
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Cytat:
Przede wszystkim, to ja nie napisałam ZÓŁTY, tylko ZŁOTY. Miałam na myśli normalny, jasny naturalnie wyglądający kolor - a naturalnym blondom bliżej jest do złotego niż platyny. Dlatego pani, która pisała wyżej o naturalności, chyba mnie nie zrozumiała, ponieważ pisząc o zmianie odcienia 1) myślałam o właśnie bardziej naturalnym b) nikogo nie namawiałam na robienie z siebie Pameli Anderson. Blond nie dzieli się na platynę i kurczaka...
ale ja nie pisałam odnośnie Twojego posta tylko optymy. Czytaj ze zrozumieniem.

Cytat:
Przyznaję rację, co to tego jak któraś z was napisała, że nawet jeśli ktoś jest typem chłodnym to w popielatym odcieniu blondu wygląda się wręcz niezdrowo,
nie masz kompletnie racji, najwidoczniej źle oceniłaś swój typ kolorystyczny. Nie ma możliwości aby ktoś o zimnym typie wyglądał źle w chłodnych blondach!!! Po prostu jesteś albo mieszanym typem albo źle określiłaś i tyle. Tu reguły są proste i nie twórzcie do tego jakiś swoich ideologii.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 06:50   #69
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

przypominam, że typy mieszane są tylko dwa : lato-zima i wiosna-jesień, a więc nie można byc typem mieszanym chłodno-ciepłym
optyma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 08:17   #70
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Źle ujęłam to co miałam na myśli - po prostu niektóre dziewczyny mają urode trudną do określenia i stąd mogą się brać problemy w dopasowaniu odpowiedniego typu kolorystycznego - wydaje im się, że są którymś z chłodnych typów, a bywa inaczej.

A co do blondu - to dla chłodnych typów trzeba także dopasować odpowiedni odcień, nie za jasny, nie za ciemny, może wrażenie że popielaty blond nie pasuje wynika z tego, że kolor jest właśnie za jasny na przykład. Poza tym nie tylko popiele pasują chłodnym typom, można także celować w beże

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-07-01 o 10:31
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 09:38   #71
MOTYLowa
Raczkowanie
 
Avatar MOTYLowa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 102
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
przypominam, że typy mieszane są tylko dwa : lato-zima i wiosna-jesień, a więc nie można byc typem mieszanym chłodno-ciepłym
można być mieszanym chłodno-ciepłym, bo ja własnie taka jestem oczy, karnacje mam ciepłą, a włosy chłodne-popielaty blond
__________________
i po sesji 3 rok

2kg mniej -> 163cm/45kg
MOTYLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 12:25   #72
weronika866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 87
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Dzięki kochane, chodziło mi głównie o parę porad jak wyglądać dobrze w takich jasnych włoskach i co do mojego odcienia i ogólnie ich wyglądu to jest dokładnie taki jak chciałam ) nie znam się na tych wszystkich typach chłodnych, ciepłych itp, jestem zadowolona ze swojego odcienia, obojętnie jak się nazywa ) Pozdrawiam
weronika866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 13:23   #73
lang
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 124
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Wygladasz rewelacyjnie!Bardzo naturalnie i bez tandety- w przeciwienstwie do kobiet z wiekszosci zdjec z tego watku. Odnosze wrazenie ,ze niektorym forumowiczkom po prostu podoba sie nienaturalnosc i tandeta i wychodza z zalozenia ,ze skoro cos im sie podoba ,to nie moze byc tandetne.Ewentualnie: Skoro dziewczyna jest ladna /jej ogolny wizerunek nie jest tandetny to i kolor wlosow ma swietnie dobrany Zgadzam sie z Optyma - naturalna urode trzeba podkreslic,a nie na sile zmieniac.

Edytowane przez lang
Czas edycji: 2010-07-01 o 13:26
lang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 13:26   #74
weronika866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 87
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Cytat:
Napisane przez lang Pokaż wiadomość
Wygladasz rewelacyjnie!Bardzo naturalnie i bez tandety- w przeciwienstwie do kobiet z wiekszosci zdjec z tego watku. Odnosze wrazenie ,ze niektorym forumowiczkom po prostu podoba sie nienaturalnosc i tandeta i wychodza z zalozenia ,ze skoro cos im sie podoba ,to nie moze byc tandetne.Ewentualnie: Skoro dziewczyna jest ladna /jej ogolny wizerunek nie jest tandetny to i kolor wlosow ma swietnie dobrany
Dziękuję Ci, to bardzo miłe!
staram się przywyknąć do tego jasnego koloru, to spora zmiana dla mnie, ale znajomi też mówią, że wyglądam dobrze (i wiem, że to szczere bo jak np miałam grzywkę to wszyscy mówili że mi nie do twarzy haha, przynajmniej wiem że mogę zawsze liczyć na szczerość)
weronika866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 14:18   #75
zzzz55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
ale ja nie pisałam odnośnie Twojego posta tylko optymy. Czytaj ze zrozumieniem.

Chyba się źle zrozumiałyśmy, bo ja z kolei nie pisałam do Ciebie, tylko także do optymy Przepraszam, jeśli coś napisałam nie tak.

Edytowane przez zzzz55
Czas edycji: 2010-07-01 o 14:22
zzzz55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 15:32   #76
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

No najwidoczniej

Cytat:
Bardzo naturalnie i bez tandety- w przeciwienstwie do kobiet z wiekszosci zdjec z tego watku. Odnosze wrazenie ,ze niektorym forumowiczkom po prostu podoba sie nienaturalnosc i tandeta i wychodza z zalozenia ,ze skoro cos im sie podoba ,to nie moze byc tandetne.Ewentualnie: Skoro dziewczyna jest ladna /jej ogolny wizerunek nie jest tandetny to i kolor wlosow ma swietnie dobrany
są gusta i guściki, ale chyba nie widziałaś tandetnego blondu skoro tak oceniaz większość dodanych tu zdjęć. Nie będę się kłócić, ale wpadanie ze skrajności w skrajność też nie jest zbyt dobre. Ty tu oceniłaś osoby wypowiadające się w tym wątku więc i jak Ciebie ocenię - mi się wydaje, że jesteś szarą myszką, której się wydaje, że jak nie farbuje włosów i nic nie robi ze swoją urodą to jest super fajna, bo naturalna... przynajmniej takie przekonanie bije z Twojej wypowiedzi
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 17:19   #77
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

kochane
po co malowac wlosy skoro nie chcemy efektu widocznego kolor blond nie jest tandeta(kurde ilez to razy jeszcze bede to powtarzac)
tandete tworzy caly wizerunek osoby hmm np niech bedzie jola rutowicz dla przykladu calkowitej tandety i klapy wizualnej
dajmy jej biale wlosy zielone rude to i tak zawsze bedzie tandeta
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 18:08   #78
weronika866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 87
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
No najwidoczniej

są gusta i guściki, ale chyba nie widziałaś tandetnego blondu skoro tak oceniaz większość dodanych tu zdjęć. Nie będę się kłócić, ale wpadanie ze skrajności w skrajność też nie jest zbyt dobre. Ty tu oceniłaś osoby wypowiadające się w tym wątku więc i jak Ciebie ocenię - mi się wydaje, że jesteś szarą myszką, której się wydaje, że jak nie farbuje włosów i nic nie robi ze swoją urodą to jest super fajna, bo naturalna... przynajmniej takie przekonanie bije z Twojej wypowiedzi
Nie wiem czemu ale nie pierwszy raz widzę na tym forum takie wypowiedzi. Wybaczcie ale skoro zamiast lekkiej i przyjemnej dyskusji zrobiło się dogryzanie sobie nawzajem to ja proponuję zamknąć ten wątek, jesli można.
weronika866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 18:59   #79
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

wg mnie pisanie, że
Cytat:
Odnosze wrazenie ,ze niektorym forumowiczkom po prostu podoba sie nienaturalnosc i tandeta i wychodza z zalozenia ,ze skoro cos im sie podoba ,to nie moze byc tandetne.Ewentualnie: Skoro dziewczyna jest ladna /jej ogolny wizerunek nie jest tandetny to i kolor wlosow ma swietnie dobrany
jest dogryzaniem i to większości dziewczyn, które się w tym wątku wypowiedziały. Odpowiedziałam tym samym, bo po części poczułam się dotknięta.
A wątków się tak na zawołanie na tym forum nie zamyka
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 19:06   #80
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
wg mnie pisanie, że


jest dogryzaniem i to większości dziewczyn, które się w tym wątku wypowiedziały. Odpowiedziałam tym samym, bo po części poczułam się dotknięta.
A wątków się tak na zawołanie na tym forum nie zamyka
no coz popieram
za dogryzanie i obrazanie sa punkty karne
a watek calkiem ciekawy i mozna go dalej kontynuowac
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 22:15   #81
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Proste: wszystko co diametralnie odbiega od natury jest tandetne, byc moze niektorym brunetka sie wydaje ze wygladaja rewelacyjnie w blondzie ale niestety sie oszukuja. Mieszkam w Ameryce Poludniowej i te wszystkie latynoskie blondyny ktore maja obrzydliwy odcien blondu (jakis taki jajeczny wychodzi, ile by go nie rozjasnialy), na sile wybielaja sie kremami i pudruja twarze na bialo przypominaja mi polskie tipsiary ktore farbuja sie na blond badz czarno i robia sie na 'egzotyczne pieknosci' smarzac sie na solarium, malujac oczy na czarno, przyciemniajac brwi henna do koloru czarnego. Dla mnie oba warianty sa zalosne, wynikaja z kompleksow i braku akceptacji siebie, swojego typu urody.
Urode sie podkresla a nie buduje wbrew naturze!
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 22:18   #82
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Cytat:
Napisane przez lang Pokaż wiadomość
Wygladasz rewelacyjnie!Bardzo naturalnie i bez tandety- w przeciwienstwie do kobiet z wiekszosci zdjec z tego watku. Odnosze wrazenie ,ze niektorym forumowiczkom po prostu podoba sie nienaturalnosc i tandeta i wychodza z zalozenia ,ze skoro cos im sie podoba ,to nie moze byc tandetne.Ewentualnie: Skoro dziewczyna jest ladna /jej ogolny wizerunek nie jest tandetny to i kolor wlosow ma swietnie dobrany Zgadzam sie z Optyma - naturalna urode trzeba podkreslic,a nie na sile zmieniac.
Wiesz, to, że coś jest nienaturalne, a nawet kiczowate, nie oznacza od razu, że jest tandetne I to nie jest kwestia gustu, tylko znaczenia słów. Ale fajnie by było, jakbyś sama wstawiła zdjęcia wizerunków, które wg Ciebie nie są tandetne. To nie jest żadna zaczepka- po prostu jestem ciekawa, co nie jest dla Ciebie tandetne.

Weroniko, nic nie poradzisz na to, że założony przez Ciebie wątek zaczął żyć swoim życiem. Dziewczyny poczuły się urażone słowami Lang, bo wyraziła je w sposób nieco obcesowy Mnie tam nie obchodzi, czy ktoś uważa mój gust za tandetny- jedni lubią creme brulee a inni schabowego nie widzę żadnego powodu, żeby jedni uważali się za lepszych od drugich

Aha, no i Dziewczyny- wygląd wyglądem, ale chyba najważniejsza jest dbałość o kulturę osobistą, nieprawdaż?

Edytowane przez weegirl
Czas edycji: 2010-07-01 o 22:21
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 06:52   #83
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

hahahaha
dla potrzeb niniejszego wątku (i nie tylko, patrz http://pl.wikipedia.org/wiki/Kicz) kiczowaty to synonim tandetnego
optyma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 07:03   #84
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

kurcze to kransnale tez sa kiczem
a mi sie zamarzyly wlasnie w tym roku do ogrodu
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 11:51   #85
weronika866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 87
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Wiesz, to, że coś jest nienaturalne, a nawet kiczowate, nie oznacza od razu, że jest tandetne I to nie jest kwestia gustu, tylko znaczenia słów. Ale fajnie by było, jakbyś sama wstawiła zdjęcia wizerunków, które wg Ciebie nie są tandetne. To nie jest żadna zaczepka- po prostu jestem ciekawa, co nie jest dla Ciebie tandetne.

Weroniko, nic nie poradzisz na to, że założony przez Ciebie wątek zaczął żyć swoim życiem. Dziewczyny poczuły się urażone słowami Lang, bo wyraziła je w sposób nieco obcesowy Mnie tam nie obchodzi, czy ktoś uważa mój gust za tandetny- jedni lubią creme brulee a inni schabowego nie widzę żadnego powodu, żeby jedni uważali się za lepszych od drugich


Aha, no i Dziewczyny- wygląd wyglądem, ale chyba najważniejsza jest dbałość o kulturę osobistą, nieprawdaż?
haha, masz rację stety albo niestety. ja poprostu nie lubię takich babskich kłótni, sama staram się nie być czepialska
a zaczynając od tandetnego blondu miałam na myśli dokładnie niedopasowaną kolorystykę np tak jak u Dody - blond włosy, i do tego ciemne oczy i brwi, i jaskrawe ciuchy. Nazywajcie to jak chcecie - kicz, tandeta, niedopasowane kolory - ale właśnie o to mi chodziło zakładając wątek, jak uniknąć takiego wyglądu, czym się kierować, jak dobierać kolory. Jeśli ktoś tu poczuł się urażony, to możemy nie nazywać tego kiczem, a poprostu złą kolorystyką makijażu lub ciuchów, co w efekcie się ze sobą "gryzie".
weronika866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 12:13   #86
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

blondynki, moim zdaniem, z klasą
http://republika.pl/blog_kk_4588716/...-picture-1.jpg
https://polki.pl/moda_stylgwiazd_gal...r_01_page_no=4
http://www.zeberka.pl/img/maj/472.jpg
optyma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 12:37   #87
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Cytat:
Napisane przez weronika866 Pokaż wiadomość
haha, masz rację stety albo niestety. ja poprostu nie lubię takich babskich kłótni, sama staram się nie być czepialska
a zaczynając od tandetnego blondu miałam na myśli dokładnie niedopasowaną kolorystykę np tak jak u Dody - blond włosy, i do tego ciemne oczy i brwi, i jaskrawe ciuchy. Nazywajcie to jak chcecie - kicz, tandeta, niedopasowane kolory - ale właśnie o to mi chodziło zakładając wątek, jak uniknąć takiego wyglądu, czym się kierować, jak dobierać kolory. Jeśli ktoś tu poczuł się urażony, to możemy nie nazywać tego kiczem, a poprostu złą kolorystyką makijażu lub ciuchów, co w efekcie się ze sobą "gryzie".
musze sie nie zgodzic moja siostra ma naturalne wlosy blond w odcieniu powiedzmy takim chlodnym a oczy i oprawe ma ciemna zreszta tak jak ja tyle ze moje wlosy byly bardziej zlociste
nie ma podzialu na blondynki niebieskookie a czarnulki ciemnookie
wlasnie najbardziej intrygujaco i zjawiskowo wyglada przeciwnie czyli blondynki ciemnookie a czarnulki niebieskookie...znam kilka i sa to pieeeeekne dziewczynyaleeee....nie farbujmy czarnej na bialo i odwrotniewtedy to jest nie zgodne z natura i wyglada sztucznie przez niektorych nazwane wlasnie kiczem tandeta brakiem stylu wioska....mnostwo nazw........
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 13:22   #88
weronika866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 87
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
nie ma podzialu na blondynki niebieskookie a czarnulki ciemnookie
wlasnie najbardziej intrygujaco i zjawiskowo wyglada przeciwnie czyli blondynki ciemnookie a czarnulki niebieskookie...znam kilka i sa to pieeeeekne dziewczynyaleeee....nie farbujmy czarnej na bialo i odwrotniewtedy to jest nie zgodne z natura i wyglada sztucznie przez niektorych nazwane wlasnie kiczem tandeta brakiem stylu wioska....mnostwo nazw........
własnie, takie farbowanie "niezgodne z naturą" jest najgorsze! poco sie rozjasniac na sile jak komus ladnie w ciemnych, albo odwrotnie.. sama kiedys koniecznie chcialam miec ciemne wlosy i uparcie przyciemnialam szamponetkami chociaz wiedzialam ze mnie ten kolor przygasza bardzo, poprostu moj naturalny to jasny kolor i w koncu sie z tym pogodzilam

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Aneta Kręglicka, przepięknie, tak własnie chciałabym wyglądać :P

Ciekawi mnie wasza opinia na temat tych zdjęć:
http://www.dailymakeover.com/blogs/h...-to-blonde.jpg
Dziewczyna wydaję się być naturalną brunetką, ale w blondzie też jest jej dość dobrze. Chociaż chyba lepiej w ciemnych, jak sądzicie?

Edytowane przez weronika866
Czas edycji: 2010-07-02 o 13:38
weronika866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 15:14   #89
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

oj w brazie jej lepiej
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 19:04   #90
zzzz55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Jak nie wyglądać tandetnie w blondzie?

I to duuuuuużo lepiej

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
musze sie nie zgodzic moja siostra ma naturalne wlosy blond w odcieniu powiedzmy takim chlodnym a oczy i oprawe ma ciemna zreszta tak jak ja tyle ze moje wlosy byly bardziej zlociste
nie ma podzialu na blondynki niebieskookie a czarnulki ciemnookie
I właśnie o tym od początku mówię, ale według niektórych pań z tego wątku najwidoczniej urodziłyśmy się tandetne Ja mam za sobą etap i ściemniania włosów i rozjaśniania brwi i obydwa były niewypałem, po prostu ten kontrast jest złem koniecznym A zresztą, wyżej zapostowana p. Kręglicka też ma ciemną oprawę oczu (czego na tym zdjęciu akurat nie widać) i wygląda moim zdaniem rewelacyjnie. Mam też koleżanki o naturalnie jasnych włosach i ciemnej, złotawej karnacji, tzw. "kalifornijskie blondynki".

Ktoś wyżej napisał o Latynoskach farbujących się na blond i Polkach farbujących się na na czarno+solara. Zgodzę się z tym, ale tak sobie myślę, że Latynoski jednak w tym blondzie wyglądają gorzej. Ktoś kiedyś pisał tu na wizażu, ze do blond włosów potrzebne są w pierwszej kolejności SUBTELNE rysy twarzy, a wszystko inne da się zmienić - i wg mnie, coś w tym jest. Ale zgadzam się, że "polskie Mulatki" niewiele im ustępują

A jeszcze odnośnie kiczu i tandety, to moim zdaniem, to są dwie różne rzeczy Fakt, że słownikowo znaczą to samo, ale w ogólnym rozumieniu "tandeta" jest nacechowana wyłącznie pejoratywnie i oznacza tyle, co kompletny brak gustu, a kicz może odnosić się do form sztuki czy stylu, których wyznacznikiem są konkretne cechy, np. krzykliwe kolory czy oryginalne zestawienia wzorów. Zdaję sobie sprawę, że komuś kicz może się nie podobać - myślę, że większości - ale ludzie z pewnym wyczuciem estetyki widzą jednak różnicę pomiędzy celową stylizacją, a osiągniętym przypadkiem efektem popularnego "bazaru"

Edytowane przez zzzz55
Czas edycji: 2010-07-02 o 19:08
zzzz55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.