Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-11, 14:13   #211
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

hej, znalazłam jeszcze lepszą farbę (Chroma Silk) i fajniejsze kolory, a co najważniejsze - duuużo lepszy skład farby.

Tutaj macie paletę kolorków (fajne jest to, że w opisie są podane, jakie bazowe barwniki ma farba):

http://pravana.pl/shop/koloryzacja/c...&category_id=8

Sama zamówiłam sobie kolor 9N, który - wg producenta - neutralizuje ciepłe tony, a ja teraz mam fazę na takie chłodne natury - zrobiłam próbę na pasemku i kolor rewelacja - może przed świętami zrobię całe włoski (oby wyszło tak jak na pasemku - w końcu neutralnie ):

http://pravana.pl/shop/index.php?pag...mart&Itemid=43

Jeśli będzie Was interesował efekt po tej neutralnej 9-ce to fotki wstawię na TYM wątku.
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-12-11 o 14:25
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 18:45   #212
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

[QUOTE=Vea;38081833]hej, znalazłam jeszcze lepszą farbę (Chroma Silk) i fajniejsze kolory, a co najważniejsze - duuużo lepszy skład farby.

Pewnie,że wstaw foteczkę, mnie interesuje bardzo bo też chcę chłodny
Vea chcesz przyciemnić? Ciekawe czy też te farby mają rozjaśniające odcienie?
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 17:03   #213
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez kingulino Pokaż wiadomość

Pewnie,że wstaw foteczkę, mnie interesuje bardzo bo też chcę chłodny
Vea chcesz przyciemnić? Ciekawe czy też te farby mają rozjaśniające odcienie?
Kingulinko, odpisałam Ci już bezpośrednio na wątku o farbie Chroma Silk (KLIK!)
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-12-12 o 17:14
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 10:18   #214
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Kingulinko, odpisałam Ci już bezpośrednio na wątku o farbie Chroma Silk (KLIK!)
Dziś wybróbuję refleksy- sama robięęę aż się boję Poczytałam blog Mysi, miałaś rację-kopalnia wiedzy! Mam tylko nadziję,że nie wyjdą rude:P
Pozdrawiam!
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 09:13   #215
leillazz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 23
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Vea, farba cromatone jest więc bardziej szkodliwa? zawiera jednak sole amonowe? czym się różni w składzie o chroma silk?bardzo chciała bym na mojej miedzianej rudości po nieudolnym farbowaniu cromatone 2 tyg. temu uzyskać ładny chłodny blond. Może masz jakiś pomysł?włosy mam kruche i cienkie, boję się , że po farbach o kiepskim składzie mi odpadną....
leillazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 07:46   #216
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Zapomniałam donieść o moim ostatnim farbowaniu. W końcu farbowałam 8.1 i 7.1. Kolor na włosach robił się fajny szary, ale niestety nie było tego efektu po spłukaniu, choć na pewno jest chłodniej niż po 8.2 z małym dodatkiem 8.0.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 19:26   #217
mastaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

.

Edytowane przez mastaf
Czas edycji: 2013-02-04 o 13:16
mastaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 14:17   #218
mastaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Witajcie

Przeczytałam wszystkie posty w temacie jako że sama kupiłam sobie CROMATONE 9+8.2+oxy 6 i włoski niestety zamiast się odrobinę rozjaśnić to się przyciemniły. Doradzono mi by zmieszać w następujących proporcjach:
40-45ml bazy czyli 9
10-20ml dodatku czyli 8.2
no i oxy w proporcjach 1:1
Nadmienię jedynie, że mój naturalny kolor jest mniej więcej mysi a wcześniej od kilku lat na włosach miodowy blond i zawsze miały one taki poblask rudości w mniejszym lub większym stopniu, chciałam się tego pozbyć i rozjaśnić je, odrost miałam mniej więcej 5mm. Miesiąc temu byłam u fryzjera i fryzjerka doradziła by stopniowo rozjaśniać zamiast przeprowadzać szkodliwy zabieg dekoloryzacji od razu. Włoski zatem miałam już nieco jaśniejsze po tej fryzjerskiej wizycie. No i nałożyłam dziś CROMATONE w takich proporcjach jak mnie poinstruowano. Celem moim było oczywiście uzyskanie jaśniejszego odcienia ale nie ubolewam bardzo, bo kolorek pomimo tego, że jest ciemniejszy to nabrał chłodnych barw a o to mi też chodziło któraś z was napisała, że lepiej użyć wody 9%, może i był to mój błąd ale bałam się używać mocniejszej więc poprzestałam na 6%.
Dla mnie takie farbowanie z mieszaniem farb to zupełna nowość więc tym bardziej nie zrażam się co do dalszych samodzielnych eksperymentów
Pytanie moje do was, bardziej doświadczonych eksperymentatorek brzmi co powinnam zrobić przy kolejnym farbowaniu by stopniowo dochodzić do blondu, takiego o chłodnym odcieniu? Jaką mieszankę zastosować?

Edytowane przez mastaf
Czas edycji: 2013-02-04 o 13:18
mastaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 11:41   #219
katikahi28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Witajcie
Czytałam wasze posty i stwierdzilam, ze sama dorzuce swoje trzy grosze dot dekoloryzacji, rozjasniania, farby Cromatone firmy Montibel-lo i farby firmy Itely Aquarely i to w kilka dni

Postaram sie dodać do załącznika zdjęcia z prawie każdego etapu
Kolor wyjściowy ciemny braz dolna czesc wlosow bardzo ciemny braz ... dodam iz juz od kilku dobrych farbowan ruszalam same odrosty
Zdecydowalam sie na samodzielna dekoloryzacje teraz hmmmm to był dekoloryzzator z hurtowni fryzjerskiej CARIN - NIE ROZJAŚNIACZ DEKOLORYZUJACY moje wlosy sa do ramion i nie jest ich jakos super duzo, użyłam 2 razy pod rząd - nie ściagnąl rownomiernie - ale raczej chyba takich nie ma zo by rowno sciagnely
włosy nie były zniszczone, po dekoloryzacji uzylam szamponu oczyszczajacego MILA, sam szampon platal troche wlosy ale czy zadzialal zeby nie sciemnialy? - nic w tej materii nie zadzialal, sciemnialy.
Zdecydowalam sie 2 dni pozniej na rozjasnianie, bylam zmuszona zrobic to 2 razy - użylam rozjasniacza Montibel-lo chyba Platin Blanc - taka niebieska torebeczka z bialymi napisami - jak rozjasnil?
hmm wiadomo na gorze byly bialo zolte - jasne a reszta to marchewkowo-rude (nie ciemne), musialam to pokryc wiec uzylam farby Montibel-lo (ktora do tanich nie nalezy - koszt za 60ml u mnie w hurtowni prawie 30zł) odcien 8.2
przy zakupie Pani poinformowala mnie ze ten odcien zawiera duzo barwnika fioletowego, wiec pomyslalam ze ta zolc po rozjasnianiu wybije ta farba
jak wyszlo??
heheh masakra - siwe z poswiata fioletu ale i troche rudosci tecza na glowie hehe
zalamka ... tego dnia i na zajutrz mylam wlosy chyba z 10-15 razy zeby ten fiolet zniwelowac srednio schodzil
na szczescie kilka dni wczesniej zamowilam farbe aquarely 9K, nalozylam ja od razu na cale wlosy i efekt wyszlo duzo lepiej
teraz mam w miare rowne - nie tylko moje zdanie - z gory blond przechodzacy w dol w miodowy blond ale jest niebo a ziemia
chce sobie jeszcze gore jakos wyrownac i zrobic pasemka jasniejsze ale poczekam ... narazie nakladam waxy, maseczki, odzywki olejek arganowy na wlosy by je nawilzyc i odzywic
a no i co polecam zmywanie szamponu czy maseczek zmywac zimna woda a na koniec zimna woda z octem czy woda + sok z 1/2 cytryny
ostatnio robilam maske na wlosy - miod + sok z 1/2 cytryny + olej sezamowy (mam w domu i sie marnuje, bo nie uzywam) + olejek rycynowy i wlosy sa bardziej odzywione oczywiscie po takich maseczkach dobrze umyc wlosy szamponem oczyszczajacym albo przeciwlupiezowym zeby te olejki nie obciazyly za bardzo wlosow hehe

a fotki zaraz postaram sie dodac
katikahi28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 15:33   #220
AliceinHairLand
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Boże widzisz a nie grzmisz!!!
Im częściej czytam wizaż tym więcej widzę takich wypowiedzi i aż mnie skręca jak to czytam, pytanie mam do autorki i wielu innych dziewczyn: jak kondycja włosów i ile czasu i pieniędzy już zmarnowałaś(-yście)?

Na moje oko około 200zł +/- 100zł a w salonie za taką usługę zapłacisz 200zł i po jednej wizycie będziesz mieć ładne włosy i do tego zdrowe!


Cytat:
Napisane przez katikahi28 Pokaż wiadomość
Witajcie
Czytałam wasze posty i stwierdzilam, ze sama dorzuce swoje trzy grosze dot dekoloryzacji, rozjasniania, farby Cromatone firmy Montibel-lo i farby firmy Itely Aquarely i to w kilka dni

Postaram sie dodać do załącznika zdjęcia z prawie każdego etapu
Kolor wyjściowy ciemny braz dolna czesc wlosow bardzo ciemny braz ... dodam iz juz od kilku dobrych farbowan ruszalam same odrosty
Zdecydowalam sie na samodzielna dekoloryzacje teraz hmmmm to był dekoloryzzator z hurtowni fryzjerskiej CARIN - NIE ROZJAŚNIACZ DEKOLORYZUJACY moje wlosy sa do ramion i nie jest ich jakos super duzo, użyłam 2 razy pod rząd - nie ściagnąl rownomiernie - ale raczej chyba takich nie ma zo by rowno sciagnely
Cytat:
Napisane przez katikahi28 Pokaż wiadomość

Nie ma opcji żeby samemu ściągając kolor i był on idealny, jeszcze jak samemu wcześniej robiło się farbę, profesjonalista widzi!!! gdzie różni się kolor włosów i robi to na "raty".

włosy nie były zniszczone, po dekoloryzacji uzylam szamponu oczyszczajacego MILA, sam szampon platal troche wlosy ale czy zadzialal zeby nie sciemnialy? - nic w tej materii nie zadzialal, sciemnialy.

a o tym szamponie to w której bajce było, bo ja jej nie czytałam szmapon oczyszczający ma za zadanie dogłębnie oczyścić skórę i włosy a nie pilnować żeby nie ściemniały bo to nie nauczyciel na kartkówce! Owszem zdarzają się przypadki, że taki szampon użyty przy spłukiwaniu farby farbę wypłucze, ale to w przypadku zniszczonych włosów, gdzie łuski są otwarte.


Zdecydowalam sie 2 dni pozniej na rozjasnianie, bylam zmuszona zrobic to 2 razy - użylam rozjasniacza Montibel-lo chyba Platin Blanc - taka niebieska torebeczka z bialymi napisami - jak rozjasnil?
hmm wiadomo na gorze byly bialo zolte - jasne a reszta to marchewkowo-rude (nie ciemne),

tu piszesz o rozjaśniaczu montibello a na samym początku Itely to który w końcu użyłaś?
Aby taki efekt nie wyszedł należy stopniowo nakładać rozjaśniacz!!! Jezu ciesz się skarbie że ci włosy nie wypadły i skóra nie spaliła!
KOBIETY rozjaśniacz to chemia która działa tak samo silnie jak domestos! należy się z nim umiejętnie i delikatnie obchodzić, na etykiecie napis TYLKO DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO nie został umieszczony tylko po to by zająć puste miejsce!
Do autorki sprawdź czy guma ci się z włosów nie zrobiła!

musialam to pokryc wiec uzylam farby Montibel-lo (ktora do tanich nie nalezy - koszt za 60ml u mnie w hurtowni prawie 30zł) odcien 8.2
przy zakupie Pani poinformowala mnie ze ten odcien zawiera duzo barwnika fioletowego, wiec pomyslalam ze ta zolc po rozjasnianiu wybije ta farba
jak wyszlo??
heheh masakra - siwe z poswiata fioletu ale i troche rudosci tecza na glowie hehe

włosy po rozjaśniaczu należy prepigmentować! bo rozjaśniacz usuwa wszelkie składniki z włosów i prowadzi do włosów bezbarwnych! to że one przy dekoloryzacji mają jakiś tam kolor, to skutek mocnego napigmentowania przy poprzednich koloryzacjach!

zalamka ... tego dnia i na zajutrz mylam wlosy chyba z 10-15 razy zeby ten fiolet zniwelowac srednio schodzil

nie zejdzie podczas mycia... tu trzeba kolorymetrii i niwelować zazwyczaj mieszając 2-3 farby

na szczescie kilka dni wczesniej zamowilam farbe aquarely 9K, nalozylam ja od razu na cale wlosy i efekt wyszlo duzo lepiej

bo poprzednia farba zadziałała jak prepigmentacja to wcześniej to nie wina montibello
teraz mam w miare rowne - nie tylko moje zdanie - z gory blond przechodzacy w dol w miodowy blond ale jest niebo a ziemia
chce sobie jeszcze gore jakos wyrownac i zrobic pasemka jasniejsze ale poczekam ...
błagam nie rób żadnych pasemek odczekaj miesiąc i idź do fryzjera, albo wrzuć zdjęcia tego co masz i co chcesz a powiem ci jak to osiągnąć

narazie nakladam waxy, maseczki, odzywki olejek arganowy na wlosy by je nawilzyc i odzywic
a no i co polecam zmywanie szamponu czy maseczek zmywac zimna woda a na koniec zimna woda z octem czy woda + sok z 1/2 cytryny
ostatnio robilam maske na wlosy - miod + sok z 1/2 cytryny + olej sezamowy (mam w domu i sie marnuje, bo nie uzywam) + olejek rycynowy i wlosy sa bardziej odzywione oczywiscie po takich maseczkach dobrze umyc wlosy szamponem oczyszczajacym albo przeciwlupiezowym zeby te olejki nie obciazyly za bardzo wlosow hehe

a fotki zaraz postaram sie dodac


fajnie, że je odżywiasz i nawilżasz, ale po każdej dekoloryzacji należy włosy podciąć o 1cm i zrobić po tygodniu od koloru rekonstrukcję!

a jeżeli chodzi w ogóle o robienie blondu to sztuka!!! jest ich tyle możliwości i rodzajów co kobiet na świecie!!!
a co do samego montibello to powiem tak, są to jedne z lepszych farb, ale tylko używane z firmowym OXY pracuję na nich w salonie od około roku, a wcześniej testowałam juz chyba wszystko,ale tylko przy nich mogę osiągnąć piękne blondy nie niszcząc włosów i które się utrzymują - oczywiście znając zasady kolorymetrii, bo pamiętajcie jedno to co na palecie w 99,9% nie wyjdzie na głowie!!! farby należy mieszać ze sobą wg ścisłych zasad! a poza tym fryzjer powie wam jak pielęgnować włosy koloryzowane, bo pamiętajcie! farba to jedno, ale o włosy trzeba dbać w odpowiedni sposób! a my polki o pięknej słowiańskiej urodzie niestety cierpimy z powody żółtego pigmentu we włosach, który nawet po szarej jak niebo podczas burzy farbie wyjdzie prędzej czy później!

Mam nadzieję że trochę pomogłam i nie uraziłam nikogo. Życzę powodzenia każdej blondynce.

Pozdrawiam, naturalna blondyna co swój rozum ma i co tydzień zmienia kolor włosów
AliceinHairLand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 17:25   #221
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez AliceinHairLand Pokaż wiadomość
Boże widzisz a nie grzmisz!!!
Im częściej czytam wizaż tym więcej widzę takich wypowiedzi i aż mnie skręca jak to czytam, pytanie mam do autorki i wielu innych dziewczyn: jak kondycja włosów i ile czasu i pieniędzy już zmarnowałaś(-yście)?

Na moje oko około 200zł +/- 100zł a w salonie za taką usługę zapłacisz 200zł i po jednej wizycie będziesz mieć ładne włosy i do tego zdrowe!




fajnie, że je odżywiasz i nawilżasz, ale po każdej dekoloryzacji należy włosy podciąć o 1cm i zrobić po tygodniu od koloru rekonstrukcję!

a jeżeli chodzi w ogóle o robienie blondu to sztuka!!! jest ich tyle możliwości i rodzajów co kobiet na świecie!!!
a co do samego montibello to powiem tak, są to jedne z lepszych farb, ale tylko używane z firmowym OXY pracuję na nich w salonie od około roku, a wcześniej testowałam juz chyba wszystko,ale tylko przy nich mogę osiągnąć piękne blondy nie niszcząc włosów i które się utrzymują - oczywiście znając zasady kolorymetrii, bo pamiętajcie jedno to co na palecie w 99,9% nie wyjdzie na głowie!!! farby należy mieszać ze sobą wg ścisłych zasad! a poza tym fryzjer powie wam jak pielęgnować włosy koloryzowane, bo pamiętajcie! farba to jedno, ale o włosy trzeba dbać w odpowiedni sposób! a my polki o pięknej słowiańskiej urodzie niestety cierpimy z powody żółtego pigmentu we włosach, który nawet po szarej jak niebo podczas burzy farbie wyjdzie prędzej czy później!

Mam nadzieję że trochę pomogłam i nie uraziłam nikogo. Życzę powodzenia każdej blondynce.

Pozdrawiam, naturalna blondyna co swój rozum ma i co tydzień zmienia kolor włosów
Hej,widzę że znasz się na tych farbach.Możesz coś powiedzieć o cromatone 9,31?Mam włosy farbowane na poziomie 8,z delikatnym refleksem zieleni po przyciemnianiu platyny.Zakupiłam tą właśnie farbę z oryginalnym oksydantem 9%,czy ta farba rudo wychodzi na odroście ciemny blond?Czy ten odcień nie podbije refleksu zieleni,który jest widoczny tylko w sztucznym świetle.Poprzednio farbowałam farbami z poziomu 8(natura z dodatkiem kilku cm czerwieni 6,56),ale wychodzi on dość ciemno,a ładny kolor robi się po około miesiącu codziennego mycia włosów,więc kupiłam poziom 9.Z góry dziękuję za pomoc
__________________


Edytowane przez piiz
Czas edycji: 2013-08-03 o 18:39
piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-04, 08:33   #222
AliceinHairLand
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Hej,widzę że znasz się na tych farbach.Możesz coś powiedzieć o cromatone 9,31?Mam włosy farbowane na poziomie 8,z delikatnym refleksem zieleni po przyciemnianiu platyny.

Refleks zielony jest efektem nałożenia naturalnego koloru (8.0) na włosy po rozjaśniaczu (platyna) - nigdy tak nie róbcie bo zielony kolor jest murowany!

Zakupiłam tą właśnie farbę z oryginalnym oksydantem 9%,czy ta farba rudo wychodzi na odroście ciemny blond?

Zależy co rozumiesz pod pojęciem rudy? moje klientki na żółty refleks (słoneczny) mówią rudy, a dla mnie i chyba większości fryzjerów rudy jest pomarańczowy. Ten kolor nie wyjdzie rudy (wg mojej klasyfikacji) tylko ciepły bo jest 3 po kropce w nr farby 1 świadczy o tym, że jest odrobina popielatej, czyli nie powinien żółknąć z czasem, ale to zależy od ilości tego pigmentu w twoich włosach (ps każda polka -słowiańska uroda- ma dużżżo żółtego pigmentu).
Acha i to jest farba słoneczna (żółta) a jeżeli ty platynę (włosy popielate) nosiłaś to jesteś pewna tego że chcesz taki kolor?

Czy ten odcień nie podbije refleksu zieleni,który jest widoczny tylko w sztucznym świetle.Poprzednio farbowałam farbami z poziomu 8(natura z dodatkiem kilku cm czerwieni 6,56),ale wychodzi on dość ciemno,a ładny kolor robi się po około miesiącu codziennego mycia włosów,więc kupiłam poziom 9.Z góry dziękuję za pomoc[/QUOTE]

nie będą zielone, ale dodaj 2cm tej 6.56, ale nie więcej!!! bo ciemny kolor "zje" jasny i wtedy będzie jak wcześniej czyli że wyszedł ciemny bo czerwień powinna być z tego samego poziomu co kolor docelowy czyli np 8.56, 8.6, ewentualnie jaśniejszy czyli cos z 9 na początku, w ostateczności z 7. Ty zmieszałaś kolory o 2 poziomy zróżnicowane jeżeli chcesz tak robić, to przygotowujesz farbę docelową normalnie i dodajesz czerwień max 3cm czyli jakieś 3 g. Jeżeli po spłukaniu farby dalej są zielone to zrób sobie mieszankę 4cm farby czerwonej, 6g(~6cm) szamponu i tym umyj włosy potrzymaj 3min i spłucz. Ale tylko 3min, bo się zaczerwienią.
A i pilnuj czasu a jak 9% zacznie szczypać tak jak skurcz w postaci mrówek, albo woda utleniona na otwartej ranie to stań przy wiatraku, bądź na balkonie, lub tylko okno otwórz, jeżeli bardziej to spłucz od razu, bo skórę na głowie pewnie masz suchą jeszcze po platynie
Mam nadzieję że ci pomogłam Pzdr

Edytowane przez AliceinHairLand
Czas edycji: 2013-08-04 o 08:36
AliceinHairLand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 18:55   #223
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez AliceinHairLand Pokaż wiadomość
Hej,widzę że znasz się na tych farbach.Możesz coś powiedzieć o cromatone 9,31?Mam włosy farbowane na poziomie 8,z delikatnym refleksem zieleni po przyciemnianiu platyny.

Refleks zielony jest efektem nałożenia naturalnego koloru (8.0) na włosy po rozjaśniaczu (platyna) - nigdy tak nie róbcie bo zielony kolor jest murowany!

Zakupiłam tą właśnie farbę z oryginalnym oksydantem 9%,czy ta farba rudo wychodzi na odroście ciemny blond?

Zależy co rozumiesz pod pojęciem rudy? moje klientki na żółty refleks (słoneczny) mówią rudy, a dla mnie i chyba większości fryzjerów rudy jest pomarańczowy. Ten kolor nie wyjdzie rudy (wg mojej klasyfikacji) tylko ciepły bo jest 3 po kropce w nr farby 1 świadczy o tym, że jest odrobina popielatej, czyli nie powinien żółknąć z czasem, ale to zależy od ilości tego pigmentu w twoich włosach (ps każda polka -słowiańska uroda- ma dużżżo żółtego pigmentu).
Acha i to jest farba słoneczna (żółta) a jeżeli ty platynę (włosy popielate) nosiłaś to jesteś pewna tego że chcesz taki kolor?

Czy ten odcień nie podbije refleksu zieleni,który jest widoczny tylko w sztucznym świetle.Poprzednio farbowałam farbami z poziomu 8(natura z dodatkiem kilku cm czerwieni 6,56),ale wychodzi on dość ciemno,a ładny kolor robi się po około miesiącu codziennego mycia włosów,więc kupiłam poziom 9.Z góry dziękuję za pomoc
nie będą zielone, ale dodaj 2cm tej 6.56, ale nie więcej!!! bo ciemny kolor "zje" jasny i wtedy będzie jak wcześniej czyli że wyszedł ciemny bo czerwień powinna być z tego samego poziomu co kolor docelowy czyli np 8.56, 8.6, ewentualnie jaśniejszy czyli cos z 9 na początku, w ostateczności z 7. Ty zmieszałaś kolory o 2 poziomy zróżnicowane jeżeli chcesz tak robić, to przygotowujesz farbę docelową normalnie i dodajesz czerwień max 3cm czyli jakieś 3 g. Jeżeli po spłukaniu farby dalej są zielone to zrób sobie mieszankę 4cm farby czerwonej, 6g(~6cm) szamponu i tym umyj włosy potrzymaj 3min i spłucz. Ale tylko 3min, bo się zaczerwienią.
A i pilnuj czasu a jak 9% zacznie szczypać tak jak skurcz w postaci mrówek, albo woda utleniona na otwartej ranie to stań przy wiatraku, bądź na balkonie, lub tylko okno otwórz, jeżeli bardziej to spłucz od razu, bo skórę na głowie pewnie masz suchą jeszcze po platynie
Mam nadzieję że ci pomogłam Pzdr[/QUOTE]




Hej,wielkie dzięki za obszerną odpowiedź
Co do farbowania,to poprzednio farbowałam farbą yellow 8,0 + kilka cm 6,56.Teraz kupiłam farbę cromatone 9,31 i nie mam farby z barwnikiem czerwonym z tejże firmy,a wolę nie mieszać dwóch różnych farb.Czy samo 9,31 nie wyjdzie zielonkawo?
Moje włosy za czasów bardzo jasnego blondu nigdy nie były traktowane rozjaśniaczem,farbowałam Londą profesjonalną z oksydantem 12%. Nosiłam chłodne blondy które niekoniecznie mi pasowały,dlatego chcę coś delikatnie ciepłego. Wstawiam zdjęcia obecnego koloru.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0517.jpg (108,8 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0464.jpg (104,9 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0530.jpg (108,8 KB, 63 załadowań)
__________________


Edytowane przez piiz
Czas edycji: 2013-08-05 o 18:56
piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 12:55   #224
AliceinHairLand
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

[COLOR="rgb(255, 0, 255)"
Moje włosy za czasów bardzo jasnego blondu nigdy nie były traktowane rozjaśniaczem,farbowałam Londą profesjonalną z oksydantem 12%. Nosiłam chłodne blondy które niekoniecznie mi pasowały,dlatego chcę coś delikatnie ciepłego. Wstawiam zdjęcia obecnego koloru.[/QUOTE][/COLOR]

Ale farby superrozjaśniające są na bazie rozjaśniacza

Możesz spokojnie pomieszać farby różnych firm, byle tak jak ci napisałam ja do swoich włosów by rudy był intensywny mieszam dwie firmy ale nikomu ani mruru ;P
ps kolor masz ładny jak na przyciemniany samemu ;P wielkie brawo
AliceinHairLand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 12:50   #225
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez AliceinHairLand Pokaż wiadomość
[COLOR="rgb(255, 0, 255)"
Moje włosy za czasów bardzo jasnego blondu nigdy nie były traktowane rozjaśniaczem,farbowałam Londą profesjonalną z oksydantem 12%. Nosiłam chłodne blondy które niekoniecznie mi pasowały,dlatego chcę coś delikatnie ciepłego. Wstawiam zdjęcia obecnego koloru.
[/COLOR]

Ale farby superrozjaśniające są na bazie rozjaśniacza

Możesz spokojnie pomieszać farby różnych firm, byle tak jak ci napisałam ja do swoich włosów by rudy był intensywny mieszam dwie firmy ale nikomu ani mruru ;P
ps kolor masz ładny jak na przyciemniany samemu ;P wielkie brawo [/QUOTE]



Hej AliceinHairLand.
Pofarbowałam tą 9.31 cromatone,ale bałam się jednak dodać farby innej firmy.Zmieszałam dwie farby 9,31 z oryginalnym oksydantem9%(1:1),nałożył am na odrosty,a po 15 minutach resztę farby na całą długość na 15 minut.Farbka przyjemna,nic a nic mnie nie szczypała,przy rozczesywaniu wypadło mi tylko kilka włosów.Po spłukaniu nałożyłam maskę Loreal Total Extreme na 5 minut,spłukałam i zakwasiłam płukanką z dodatkiem octu jabłkowego.Co do koloru to farba nie zniwelowała istniejącej zieleni,ani jej nie podbiła jeszcze bardziej.Odrost wyszedł miodowy Jeśli możesz to doradź coś dobrego na zielony refleks,mam czerwoną płukankę Flor Illum...a może koncentrat pomidorowy na głowę,jak myślisz? Wstawiam zdjęcia po farbowaniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130810365.jpg (106,5 KB, 135 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130810368.jpg (127,8 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0612.jpg (63,1 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0602.jpg (75,7 KB, 67 załadowań)
__________________


Edytowane przez piiz
Czas edycji: 2013-08-15 o 12:26
piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:24   #226
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Piiz, to jednak nie położyłaś 9,36? Byłam strasznie ciekawa jak wychodzi
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:15   #227
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Piiz, to jednak nie położyłaś 9,36? Byłam strasznie ciekawa jak wychodzi
Nie położyłam bo bałam się,że na odroście wyjdzie rudo-czerwonawo.
No cóż,mam oryginalne szaro-zielone włosy i nikt nie przejdzie obok mnie obojętnie

Od 4 miesięcy mam zielonkawe włosy i chyba żadna farba nie da im rady,no chyba tylko gdybym pofarbowała na czarno,albo mahoniowo,ale niestety nie będzie mi takim kolorze do twarzy i póki co trwam przy tej mojej zieleni
__________________


Edytowane przez piiz
Czas edycji: 2013-08-10 o 21:31
piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 14:36   #228
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Kurcze........ nie fajnie z tą zielenią.... nigdy nie przytrafiła mi się, pewnie dlatego, że zawsze na ciepłe kolory farbuję.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 13:04   #229
AliceinHairLand
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Sorry że długooo nie odpisywałam, ale masę pracy miałam

Cytat:
Napisane przez piiz Pokaż wiadomość
Nie położyłam bo bałam się,że na odroście wyjdzie rudo-czerwonawo.

Jeżeli nie chcesz mieć koloru czerwonego na odroście to poproś kogoś o pomoc w nakładaniu i na sam odrost niech idzie kolor twój wymarzony a po 10-15min na resztę niech idzie z dodatkiem czerwieni. inna opcja to tonowanie, ale z tym to już lepiej w salonie bo wystarczy 2g źle zmieszać i klops murowany ;P

No cóż,mam oryginalne szaro-zielone włosy i nikt nie przejdzie obok mnie obojętnie


Od 4 miesięcy mam zielonkawe włosy i chyba żadna farba nie da im rady,no chyba tylko gdybym pofarbowała na czarno,albo mahoniowo,ale niestety nie będzie mi takim kolorze do twarzy i póki co trwam przy tej mojej zieleni


tu masz http://www.prosalon.eu/admin/Editor/...CJA_srodek.pdf
na ostatniej stronie koło kolorów.kolory przeciwstawne się niwelują czyli np żółte włosy zniwelujesz fioletową farbą (to nie znaczy fioletową jako fioletową, ale np blondem z dodatkiem fioletu!!!!!!) a zieleń czerwienią, jednak na twoim miejscu na jedną koloryzację poszłabym do fryzjera, bo może się okazać że ty masz jeszcze jakieś niespodzianki :P
AliceinHairLand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 19:46   #230
agata_999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Czy któraś z Was mogłaby przewidzieć co wyjdzie mi na głowie, po nałożeniu farby cromatone 7.23 na włosy: odrost na poziomie 6(2 cm), a na długości 8,3.
Chciałabym uzyskać kolor na poziomie 7.3/6.3 na całej głowie.
agata_999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:50   #231
kuna90
Przyczajenie
 
Avatar kuna90
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cześć kochane

Zobaczyłam dzisiaj w moim banku kobietkę, która ma absolutnie nieziemski kolorek włosów ale oczywiście ja nie widzę odpowiednika do tego koloru w żadnych paletach farb

Mój bazowy kolorek to takie 4.0, może nawet 3.0. Obecnie rozjaśniam włosy i farbuje farbą Itely Aquarely do blondu 9 o popielatym odcieniu. Niestety tak radykalne rozjaśnianie nie daje mi ładnego efektu i doszłam do wniosku, że muszę się przyciemnić, bo wyglądam blado i nijako. Dodatkowo przestałam chodzić na solkę, a że mam niebieskie oczy i bardzo jasną cerę, prawie porcelanę, myślę właśnie o czymś takim jak ta kobieta.

Błagam powiedzcie co to może być??? To jakaś siódemka z czerwoną perłową poświatą? Widzę tam jakiś popiel też ale jestem kompletnym laikiem. Przeleciałam wszystkie kolory od 6.01 do 9.52 i nie widzę odpowiednika. Myślę właśnie o farbach z cromatone bo kolor będzie trudny w utrzymaniu zapewne.

Pomożecie?

A poniżej dokładam jeszcze linki, jeden do palety (wydaje mi się) oddającej kolory farby, a drugi do palety znalezionej w internecie
http://http://archiwum.allegro.pl/oferta/montibello-cromatone-zestaw-farba-60g-oxy-60ml-i3350304678.html
http://http://www.siscopel.es/image/data/cartascolores/permanentes/scpcromatone.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (25,1 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolory (2).jpg (23,5 KB, 25 załadowań)
__________________
Pumba

Edytowane przez kuna90
Czas edycji: 2014-01-06 o 18:42 Powód: dodanie linków do palet
kuna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 16:08   #232
Yoko99
Raczkowanie
 
Avatar Yoko99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 422
GG do Yoko99
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Może macie dziewczyny doświadczenia z superrozjaśniającymi chłodnymi odcieniami blond cromatone - 1001 albo 1002? Pani w sklepie poleciła odcień 1001, mówiąc, że salony go rozchwytują. Sugerowała do niego wodę 12%. co mnie trochę przeraziło. Mój naturalny kolor jest ciemny - mysi. Myślicie, że ten odcień solo z wodą 9% wyjdzie w miarę zgodnie z próbnikiem???
Yoko99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 21:26   #233
konstancja01
Raczkowanie
 
Avatar konstancja01
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 189
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Yoko99 Pokaż wiadomość
Może macie dziewczyny doświadczenia z superrozjaśniającymi chłodnymi odcieniami blond cromatone - 1001 albo 1002? Pani w sklepie poleciła odcień 1001, mówiąc, że salony go rozchwytują. Sugerowała do niego wodę 12%. co mnie trochę przeraziło. Mój naturalny kolor jest ciemny - mysi. Myślicie, że ten odcień solo z wodą 9% wyjdzie w miarę zgodnie z próbnikiem???

też się na tą farbę czaję i właśnie z wodą 12% bo mam ciężko rozjaśniające się włoski poziomu 6, tu podaje link do bloga dziewczyny, robi z 12 ale kolorek 1000 http://fashionable.com.pl/2013/02/05...losow-blond/:-)
__________________
jestem księżniczką...
tylko oczy podkrążone
i zgubiłam gdzieś koronę...
KOCHAM <3
zapuszczam włoski

konstancja01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 21:23   #234
Yoko99
Raczkowanie
 
Avatar Yoko99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 422
GG do Yoko99
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez konstancja01 Pokaż wiadomość
też się na tą farbę czaję i właśnie z wodą 12% bo mam ciężko rozjaśniające się włoski poziomu 6, tu podaje link do bloga dziewczyny, robi z 12 ale kolorek 1000 http://fashionable.com.pl/2013/02/05...losow-blond/:-)
Dziękuję za odpowiedź Zaraz przejrzę, ale pofarbowałam już z 9% - jest w porządku, ale to jeszcze nie to (w zmiennym świetle jest troszkę złotawo)

Edytowane przez Yoko99
Czas edycji: 2014-03-09 o 21:25
Yoko99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 13:38   #235
White_Lady_86
Przyczajenie
 
Avatar White_Lady_86
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez natusia167 Pokaż wiadomość
A nie orientujecie sie jak wychodza brazy? Bo mnie wpadlo w oko kilka kolorow z 6 i 7 poziomu z tym ze nauczona juz wieloma przygodami po prostu wole dopytac czego moge sie spodziewac
Brązy z Montibello są super! kiedyś się nimi farbowalam teraz przeszłam na rudości i z tej firmy używam bodajże koloru 7.44 + wodę 9 % i też jest bosko
White_Lady_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 14:58   #236
martyna_rudaslaska
Przyczajenie
 
Avatar martyna_rudaslaska
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez White_Lady_86 Pokaż wiadomość
Brązy z Montibello są super! kiedyś się nimi farbowalam teraz przeszłam na rudości i z tej firmy używam bodajże koloru 7.44 + wodę 9 % i też jest bosko
Ostatnio przerzuciłam się na tą farbę i kolor 7.44, efekt jest piorunujący, świetne są te produkty montibel-lo . Polecam.
martyna_rudaslaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 07:01   #237
Asia013
Przyczajenie
 
Avatar Asia013
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Nie wiem jak jest w Montibello ale z tych firm które używam a jest ich sporo do farb rozjaśniających zalecają zawsze wodę 12% np. Vitality's Art do farb wręcz nalega koniecznie użyć wody 12% jak i w przypadku Itely Aquarely do farb super rozjaśniających używa się wody 12%. Ogólnie mogę Ci polecić mojego lidera w dziedzinie koloryzacji jest to farba Aquarely a co za nią przemawia po pierwsze jej potwierdzona jakość po drugie cena bo kosztuje około 20zł za 100ml po trzecie to że miesza się ją 1 do 2 czyli na 100ml farby dodajemy 200ml wody utlenionej to z jednej tuby masz aż 300ml a w montibello masz 1 do 1 czyli wyjdzie Ci tylko 120ml różnica znaczna a ja mam dość długi włosy to dla mnie jest ważne.
Asia013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 11:49   #238
nowaja30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Farby CROMATONE MONTIBELLO

Witam, mam pytanie czy mogę połączyć farby montibello cromatone 1001 popielaty blond superrozjaśniający i montbello cromatone 9.1 popielaty bardzo jasny blond ? Obecnie mam włosy farbowane 1001 i odrosty ciemny blond. Chciałbym delikatnie przyciemnić włosy i myślałam o takim połączeniu. Proszę o pomoc
nowaja30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 15:01   #239
agamax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Witam , proszę o poradę kupiłam farbę CROMATONE RE- COVER 10.32 gdyż na skroniach mam dużo siwych włosów ciężkich do pokrycia, reszta jest w kolorze naturalnym czy myślicie że mogę położyć ją również na naturalne odrosty?
mam dosyć ciemny kolor włosów i obawiam się że może ona nie ruszyć odrostów. może na odrosty powinnam zakupić cromatone?
agamax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 13:19   #240
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby CROMATONE MONTIBELLO

Cytat:
Napisane przez nowaja30 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie czy mogę połączyć farby montibello cromatone 1001 popielaty blond superrozjaśniający i montbello cromatone 9.1 popielaty bardzo jasny blond ? Obecnie mam włosy farbowane 1001 i odrosty ciemny blond. Chciałbym delikatnie przyciemnić włosy i myślałam o takim połączeniu. Proszę o pomoc
Możesz

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-02 01:07:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.