Kosmetyki M.A.C - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-17, 16:28   #271
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
A ja chętnie nabyłabym jeszcze pigmenty: entremauve, chertreuse, deep purple, reflects gold, night light, mauvement i może jeszcze parę innych czekam na przypływ gotówki
Ja nawet nie będę wymieniać jakie bym chętnie nabyła, bo mi ręka spuchnie.

Chciałabym mieć naprawdę dużo tak z 20 odcieni...
A potem, drugie tyle najlepiej.

A czy fundusze pozwolą, hm.....

Nie wiem czy na tyle będę mogła sobie w tym roku pozwolić, ale tak z 10 to bym bardzo chciała kupić.

Zaczynam oszczędzać.
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:33   #272
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Mac

Geonia, ale przecież na ebayu też kupowałaś

No i przede wszystkim faktycznie część MACów nie nadaje się na powieki, w sumie wszyscy na Allegro powinni to wyraźnie w aukcjach zaznaczać - wiem z własnego doświadczenia jakie piękne zapalenie spojówek można złapać
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:37   #273
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Mac

ja posiadam glittery i normalnie stosuję je na oczy-nie tylko u siebie ale też u innych osób. Wszystko jest ok
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:42   #274
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Geonia, ale przecież na ebayu też kupowałaś
Oczywiscie pakosto, kupowałam, pierwszy raz z Wami na wspolnych zakupach. Tamtych pigmentow juz nie ma.

Teraz kupuje wylacznie w salonach i widze roznice w jakosci. Twoje zapalenie moze wynikalo z tego, ze byly to starocie......ja osobiscie bede juz uzywala tylko kupionych w sklepach , ewentualnie od wiarygodnych sprzedawcow, ale to sporadycznie, chodzi mi tu glownie o limitowanki.

Jesli masz mozliwosc to popros o probeczke pigmentu np. w salonie mAc zobaczysz roznice pomiedzy tymi, ktore kiedys kupiłyśmy.....i mam nadzieje, ze zmienisz opinie o nich, bo na KWC wystawiłas malo pochlebną
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:45   #275
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Oczywiscie pakosto, kupowałam, pierwszy raz z Wami na wspolnych zakupach. Tamtych pigmentow juz nie ma.

Teraz kupuje wylacznie w salonach i widze roznice w jakosci. Twoje zapalenie moze wynikalo z tego, ze byly to starocie......ja osobiscie bede juz uzywala tylko kupionych w sklepach , ewentualnie od wiarygodnych sprzedawcow, ale to sporadycznie, chodzi mi tu glownie o limitowanki.

Jesli masz mozliwosc to popros o probeczke pigmentu np. w salonie mAc zobaczysz roznice pomiedzy tymi, ktore kiedys kupiłyśmy.....i mam nadzieje, ze zmienisz opinie o nich, bo na KWC wystawiłas malo pochlebną
W Łodzi nie ma jeszcze MACa, ale fakt jest faktem - w ogóle sie nie polubiliśmy. Nie wykluczam że przetestuję któreś z Twoich kolorków, przyznam bez bicia że te paragony bardzo zachęcają

Agabil ja nie mówię o glitterach - na zwykłych pigmentach w pudełeczku jest napisane, że ten i ten kolor nie nadaje się w okolice oczu.
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:51   #276
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość

Not Recommended for Eye or Lip Area
Basic Red
Burnt Burgundy
Cool Pink
Dusty Coral
Genuine Orange
Grape
Nocturnal Plum
Pink Vivid

Dotyczy to pigmentów!

.
Mam od Geonii (Pozdrawiam) 5 pigmentów i jest wszystko ok, chociaż nie miałam porównania z oryginałami - no ale teraz to już mam pewność
Między innymi zakupiłam Basic Red i go stosowałam na powiekę, raz to nawet na wewnątrz dolnej (co można było zobaczyć na MM) i mnie nic nie uczuliło, chociaż mam wrażliwe oczy i noszę soczewki
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:55   #277
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Agabil ja nie mówię o glitterach - na zwykłych pigmentach w pudełeczku jest napisane, że ten i ten kolor nie nadaje się w okolice oczu.
Marto, ja nie odniosłam się do Twojej wypowiedzi. Pisałyśmy je w podobnym czasie po prostu odpowiedziałam na uwagi odnośnie glitterów we wcześniejszych postach.

A tak BTW-miałam odsypki od Ciebie z Ebay i są o wiele gorsze jakościowo od tych które kupiłam na allegro od zaufanej wizażanki.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 16:58   #278
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
W Łodzi nie ma jeszcze MACa, ale fakt jest faktem - w ogóle sie nie polubiliśmy. Nie wykluczam że przetestuję któreś z Twoich kolorków, przyznam bez bicia że te paragony bardzo zachęcają

Agabil ja nie mówię o glitterach - na zwykłych pigmentach w pudełeczku jest napisane, że ten i ten kolor nie nadaje się w okolice oczu.
pacosto- jestem pewna , ze zmienisz zdanie. Jakosc nieporównywalna

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
Mam od Geonii (Pozdrawiam) 5 pigmentów i jest wszystko ok, chociaż nie miałam porównania z oryginałami - no ale teraz to już mam pewność
Między innymi zakupiłam Basic Red i go stosowałam na powiekę, raz to nawet na wewnątrz dolnej (co można było zobaczyć na MM) i mnie nic nie uczuliło, chociaż mam wrażliwe oczy i noszę soczewki
Milo mi

Ja tez stosuje wszystkie kolory na oczy i nigdy nic sie nie dzialo.
Jak bede na zakupach w salonie, to dokladnie wypytam dlaczego firma tak rozgraniczyla te kolory.
A zeby bylo smieszniej to bylam swiadkiem robienia makijazu wlasnie kolorem basic red, czyli wcale nie jest tak, ze absolutnie nie mozna ich uzywac, przeciez na szkolaniech wizażystki dostalyby zakaz
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 17:02   #279
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Marto, ja nie odniosłam się do Twojej wypowiedzi. Pisałyśmy je w podobnym czasie po prostu odpowiedziałam na uwagi odnośnie glitterów we wcześniejszych postach.

A tak BTW-miałam odsypki od Ciebie z Ebay i są o wiele gorsze jakościowo od tych które kupiłam na allegro od zaufanej wizażanki.
Wiem, wspominałaś mi o tym jak się widziałyśmy. Ciekawe, albo one stare, albo trefne?
Tylko że mam też oryginalne MACi, odsypywane od koleżanki które je kupiła w ZT 3 szt, i też nie powalają Ale może jeszcze spróbuje.
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 17:02   #280
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Mac

Ja co prawda nie mam porównania bo kupowałam tylko na allegro odsypki (pigmenty i glitter) ale jestem zachwycona ich kolorami i trwałością (trzymały się wczoraj bez żadnej bazy 11 godzin, nic się nie zbierało w załamaniu-byłam w szoku). Muszę podziękować Agabil, bo skusiłam się na nie oglądając jej makijaże I chcę więcej!!!
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 19:43   #281
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Mac

Ale się tutaj podziało, ale na szczęście już wszystko wyjaśnione

A ja mam pytanie do Ciebie Geoniu na ile odsypek(1/4 łyżeczki) starcza pełnowymiarowe opakowanie pigmentów.
Już wiem gdzie mam kupować pewne pigmenty, poza jeszcze jedną wizażanką, która wystawia pigmenty tylko od czasu do czasu i nie zawsze są
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 20:00   #282
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Ja również mam pigmencik od Geoni i z nim wszystko jest ok
Nigdy nie pomyślałabym ,że MAC rozróżnia w taki sposób pigmenty, jestem ciekawa na jakich właściwościach jest to oparte....bo pigmenty wyglądają podobnie...
Aktualnie mam 11 kolorów i jeszcze trochę odsypek... jestem ich szczęśliwą posiadaczką, ale do kolekcji Geonii mi jeszcze brak ''kilku''
Acha i jeszcze chciałabym się powtórzyć (bo chyba już to pisałam) ,że 1/4 łyżeczki to NAPRAWDĘ DUŻO! Pigment to zabójcza ilość koloru w takiej proporcji na tyle ,że starcza na ok20 użyć tak dokładniej to mi starczy jedno , no może dwa nabrania na pół płaskiego średniego pędzelka Sephory aby rozetrzeć kolor na całą powiekę nie tracąc nasycenia.

Edit:

Wklejam szybki makijaż oka pigmentem MAC White Gold + eyelinerem Fluidline Delphic... po za tym na powiece są domieszki kolorów z palety Lancome Color Design ,ale to były naprawdę delikatne akcenty ,których raczej na zdjęciach nie widać.
Po za tym chciałabym dodać ,że na żywo pigment prezentuje się nieco mocniej, nie ma prześwitów...po za tym na zdjęciu widać lekko zaczerwienioną powiekę czego nie ma w rzeczywistości no i teoretyczne niedociągnięcia w rzeczywistości takowych nie widzę...

Po za tym stałam się szczęśliwą posiadaczką dwóch nowych dużych palet na cienie MAC, jestem happy ponieważ w końcu znalazłam większe miejsce na moje piątki Inglota
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (106,3 KB, 292 załadowań)
__________________

Edytowane przez Nevada87
Czas edycji: 2008-04-18 o 11:43
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 13:53   #283
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: Mac

Może trochę wyjaśnimy, bo rzeczywiście oczernianie kogoś bez uargumentowania jest niekulturalne.

Po pierwsze - zakupiłam cienie u Geonii - ok, przyszły, kolory są ok, poza tym, że mimo bazy nie pokrywają powieki tak jak to opisują i pokazują na stronie MAC.

Po drugie - skoro 7,5g kosztuje 90 zł w sklepie ( wizażystki mają 40% zniżki, ale ja tego nie liczę) to oznacza, że 12 zł kosztuje 1g. Skoro więc kupuję coś za 15 + 1 zł za pojemniczek, to wyobrażam sobie, że będzie to około 1g. A tyle to to niestety chyba nie jest. Przekładając na objętośc jest to może dziesiąta częśc grama. Jeżeli kosztuje to 15 zł, to zakładam, że nie starczy to na 20 użyc ponieważ, 7,5 starcza na jakiś powiedzmy rok regularnego użytkowania.

po trzecie - makijaż codzienny, albo nawet i odświętny utrzymuje się na oku długi czas. Jeżeli któryś pigment nie jest przeznaczony na stosowanie w okolice oka powinno to byc zaznaczone. Nawet jeżeli wyzazystki tego używają, ponieważ jeżeli komuś się coś stanie, może miec Pani duże nieprzyjemności. A po co? Moją opinię na temat tych cieni potwierdziły osoby sprzedające MAC'a w sklepie, więc uważam, że powinna Pani taką informację zamieścic.

Ja najchętniej wykupiłabym od Pani wszystkie kolory, zarówno prawdziwe cienie jak i te bodypainting pigmenty, ponieważ to są moje kolory, którymi się maluję - matowe intensywne. Ale obawiam się, że może się coś stac. Poza tym, Pani objętośc bardzo bardzo mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ cenowo nijak się ma to do tego co Pani przysłała. Może miałam pecha i trafiłam na jakąś końcówkę, ale jeżeli następnym razem dostanę od Pani 1g to moja frustracja i poczucie oszukania znikną.
Nie jestem osobą rzucającą słowa na wiatr, raczej dośc racjonalną, dlatego ciężko mi uwierzyc, ze osoba szanująca się tutaj wielkim poparciem i autorytetem, jednak mnie zawiodła.
najchętniej bym to wyjaśniła, bo tak jak mówię, Pani paleta kolorystyczna jest fascynująca...
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 14:42   #284
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mac

Mnie się wydaje, że jeśli w opisie aukcji jest napisane np. 1/4 łyżeczki to nie koniecznie musi to być 1g...
Owszem, każdy ma inne łyżeczki i można się spodziewać, że będzie jednak więcej, ale skoro nie pisało 1g, to chyba nie powinno się tego wymagać?
A swoją drogą sprzedawca też musi zakupić pojemniczki, za darmo ich przecież nie rozdają, i zawsze kupujący ponoszą koszty związane z wysyłką choć wolałybyśmy inaczej...

Dlatego ja staram się u jednego sprzedawcy zawsze kupić kilka rzeczy, bo wtedy koszt przesyłki jest bardziej opłacalny i czasem trafiają się gratisy.

Nevada, śliczny makijaż.
Zaczynam się strasznie napalać na te pigmenty

Na razie mam tylko pełnowymiarowy "Naked" i dwa cienie.
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 14:54   #285
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Mac

Ja powiem tylko tyle, że całe pełnowymiarowe opakowanie pigmentu to cztery czubate, standardowe łyżeczki od herbaty. Więc skoro całe opakowanie to 7.5 g to łyżeczka od herbaty to ca 1,875 g ... a idąc tym tropem 1/4 łyżeczki to 0,469 g. -> w zaokrągleniu 0,5 g
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 14:58   #286
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Katty_p13 Pokaż wiadomość
Ja powiem tylko tyle, że całe pełnowymiarowe opakowanie pigmentu to cztery czubate, standardowe łyżeczki od herbaty. Więc skoro całe opakowanie to 7.5 g to łyżeczka od herbaty to ca 1,875 g ... a idąc tym tropem 1/4 łyżeczki to 0,469 g. -> w zaokrągleniu 0,5 g
No ba, każdy chce zarobić. Co to za biznes sprzedać za tyle, za ile się kupiło. A zysk gdzie?
Swoją drogą, to niezła promocja aukcji geoni tutaj się toczy
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 14:59   #287
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Protka masz rację, 1g to niekoniecznie 1/4 łyżeczki, a łyżeczka łyżeczce nie równa
Ja również zaczęłam robić odsypki i uważam ,że odsypkę ,którą dostałam z resztą jako gratis od Geonii jest jak najbardziej właściwa, na pewno nie ma tam mniej jak 1/4 ,a może być tylko więcej...przeliczanie kwoty jaką Geonia zapłaciła na odsypkę jest bez sensu, ona nie jest instytucją ''charytatywną'', równie dobrze mogłaby do tego doliczyć również inne koszta np związane z prowizjami, wyjazdem do Niemczech po pigmenty...wiem co to jest sprzedaż na Allegro i wiem jakie koszta za sobą niesie, mój ostatni rachunek był równy kwocie 440zł za 3 miesiące sprzedaży na Allegro i nie byłam tym zachwycona....(wyobraźcie sobie ile pigmentów bym za to kupiła)
Może najwłaściwszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby nagranie filmu instruktarzowego z całą procedurą nakładania do pojemniczka odsypki, wydaje się to karykaturalne ,ale bynajmniej widać byłoby użytą łyżeczkę i właściwą ilość jaka została przesypana do pojemniczka...

Teraz jak to piszę to zastanawiam się czy mam płakać czy się śmiać...

Oczywiście każda z nas ma prawo do swojego zdania i poszanowania tego też zdania przez drugą stronę nie mniej jednak wyrzut z tytułu ile Geonia zapłaciła i za ile sprzedaje ilość 1/4 w moim mniemaniu nie jest na miejscu...

edit: Protka dziękuję za komplement
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 16:22   #288
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Mac

Ja tylko zaznaczę, że Geonia poprosiła mnie o zgodę na reakcję
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 17:24   #289
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Mac

ja z kolei chciałabym dopisac że jeśli nie satysfakcjonuje nas czy nie zadowala ilośc pigmentu na jednej aukcji nie mamy przymusu kupienia go ponownie u tej samej osoby. Na allegro jest wiele osób które sprzedają odsypki dlatego jeśli ktoś nie jest zadowolony i ma wątpliwości niech po prostu kupuje gdzie indziej. Takie wyliczanie i ''dzielenie pigmentu na czworo'' jest bez sensu bo wiadomo że osoba sprzedająca liczy przecież na jakiś zysk co jest normalne. Ja do tej pory kupowałam 1/2 łyżeczki i to naprawdę sporo (mimo że nie wygląda ta ilośc imponująco w pudełeczku), mimo wielu użyc nie ma końca więc odsypka 1/4 łyżeczki tez nie jest jakaś głodowa. Pamiętajmy że pigmenty są bardzo wydajne i nawet przy hojnej dłoni wystarczy ich niewiele do wykonania makijażu wyliczanie Geoni ile kosztuje pigment a ile jej odsypki jest nie na miejscu.

Prosiłabym o powrót do tematu
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-18, 17:36   #290
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
[...]

po trzecie - makijaż codzienny, albo nawet i odświętny utrzymuje się na oku długi czas. Jeżeli któryś pigment nie jest przeznaczony na stosowanie w okolice oka powinno to byc zaznaczone. Nawet jeżeli wyzazystki tego używają, ponieważ jeżeli komuś się coś stanie, może miec Pani duże nieprzyjemności. A po co? Moją opinię na temat tych cieni potwierdziły osoby sprzedające MAC'a w sklepie, więc uważam, że powinna Pani taką informację zamieścic.
[...]
A teraz ja nie wiem o co chodzi.
Sprawdziłam aukcje osoby którą tak wychwalasz bebe40 i nie ma tam tez informacji o tym że niektóre pigmenty nie są do stosowania na oczy, np cool pink. Jedną osobę wychwalasz a inną polecasz, mimo, że to samo robią. I obie zaznaczają, że odsypek jest 1/4 łyżeczki a nawet więcej.


Wracając do tematu, wklejam moje odsypki Maca
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3a.jpg (61,0 KB, 209 załadowań)
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 17:43   #291
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Katty_p13 Pokaż wiadomość
Ja powiem tylko tyle, że całe pełnowymiarowe opakowanie pigmentu to cztery czubate, standardowe łyżeczki od herbaty. Więc skoro całe opakowanie to 7.5 g to łyżeczka od herbaty to ca 1,875 g ... a idąc tym tropem 1/4 łyżeczki to 0,469 g. -> w zaokrągleniu 0,5 g
ale są różne pigmenty-bardziej sproszkowane i miałkie (te matowe np.) inne mniej. I jeśli wagowo są takie same to często objętościowo już nie więc nie ma sensu przeliczac wagi na łyżeczki
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 19:28   #292
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ale są różne pigmenty-bardziej sproszkowane i miałkie (te matowe np.) inne mniej. I jeśli wagowo są takie same to często objętościowo już nie więc nie ma sensu przeliczac wagi na łyżeczki
Racja, na stronie MACa pisze ,że pojemniczek nie musi być do końca napełniony, za to musi odpowiadać wadze 7,5g

Tak na marginesie, ja cały czas czekam na kolekcję Geonii i innych forumek, jednak doczekać się nie mogę
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 20:45   #293
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Ufff, prawie cały dzień bylam w rozjazdach, bez dostepu do komputera ......szczerze mówiąc myslałam, że temat " umarł", ale skoro nie, to muszę się odnieść jeszcze do niektórych kwestii


Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
Może trochę wyjaśnimy, bo rzeczywiście oczernianie kogoś bez uargumentowania jest niekulturalne.
Nebulo, według mnie niekulturalne było też Twoje stwierdzenie , cyt." Osobnik o nicku gregorina72", jest wiele innych form, a te zaliczam raczej do gatunku bardzo chamskich.

Cytat:
Napisane przez Nebula
Po pierwsze - zakupiłam cienie u Geonii - ok, przyszły, kolory są ok, poza tym, że mimo bazy nie pokrywają powieki tak jak to opisują i pokazują na stronie MAC.
Nie moge odpowiadać za to, ze być moze nieumiejetnie nakladasz makijaż......trudno mi stwierdzic jaki jest powod, ja pokrywam całą powieke jednym dotknieciem pacynki lub pedzla i makijaz " trzyma" sie caly dzień. Oczywiscie masz prawo byc niezadowolona, ale dlaczego niezadoowolenie jest skierowane w moja strone

Cytat:
Napisane przez Nebula
Po drugie - skoro 7,5g kosztuje 90 zł w sklepie ( wizażystki mają 40% zniżki, ale ja tego nie liczę) to oznacza, że 12 zł kosztuje 1g. Skoro więc kupuję coś za 15 + 1 zł za pojemniczek, to wyobrażam sobie, że będzie to około 1g. A tyle to to niestety chyba nie jest. Przekładając na objętośc jest to może dziesiąta częśc grama. Jeżeli kosztuje to 15 zł, to zakładam, że nie starczy to na 20 użyc ponieważ, 7,5 starcza na jakiś powiedzmy rok regularnego użytkowania.
nie mam zniżki, a nawet gdybym pigmenty dostawała od wujka z Ameryki za darmo to moge je sprzedac za 14, 90. Kwestia czy klient akceptuje ilosc PODANA W OPISIE AUKCJI.......jesli czyta i akceptuje to po co później na forum oczernia i dodaje niesprawdzone uwagi, ze sprzedaję podrobki

Cytat:
Napisane przez Nebula
po trzecie - makijaż codzienny, albo nawet i odświętny utrzymuje się na oku długi czas. Jeżeli któryś pigment nie jest przeznaczony na stosowanie w okolice oka powinno to byc zaznaczone. Nawet jeżeli wyzazystki tego używają, ponieważ jeżeli komuś się coś stanie, może miec Pani duże nieprzyjemności. A po co? Moją opinię na temat tych cieni potwierdziły osoby sprzedające MAC'a w sklepie, więc uważam, że powinna Pani taką informację zamieścic.
Wyjaśnie dogłebnie tę kwestię u źródła, czy stwierdzenie, nierekomendowane= zakazane na oko i czy istnieje realne zagrożenie, pigmenty absolutnie nie róznia się wygladem, pigment grape jest perłowy z cudnymi drobinami, az sie prosi do stosowania na oko
Ale oczywiscie nie mam nic do ukrycia i stosowna informacje umieszcze

Cytat:
Napisane przez Nebula
Ja najchętniej wykupiłabym od Pani wszystkie kolory, zarówno prawdziwe cienie jak i te bodypainting pigmenty, ponieważ to są moje kolory, którymi się maluję - matowe intensywne. Ale obawiam się, że może się coś stac. Poza tym, Pani objętośc bardzo bardzo mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ cenowo nijak się ma to do tego co Pani przysłała. Może miałam pecha i trafiłam na jakąś końcówkę, ale jeżeli następnym razem dostanę od Pani 1g to moja frustracja i poczucie oszukania znikną.
Nie jestem osobą rzucającą słowa na wiatr, raczej dośc racjonalną, dlatego ciężko mi uwierzyc, ze osoba szanująca się tutaj wielkim poparciem i autorytetem, jednak mnie zawiodła.
najchętniej bym to wyjaśniła, bo tak jak mówię, Pani paleta kolorystyczna jest fascynująca...
Powtorze, nikogo do zakupów nie zmuszam, moje warunki sprzedazy sa podane w opisie aukcji. Nikogo nie oszukałam, bo z pewnościa wysłana ilosc byla zgodna z umową.
A tak w ogole to dziwi mnie roztrzasanie tego na forum, bo na allegro nie otrzymalam zadnego maila w tej sprawie, nawet nie kojarze Twojej osoby

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No ba, każdy chce zarobić. Co to za biznes sprzedać za tyle, za ile się kupiło. A zysk gdzie?
Swoją drogą, to niezła promocja aukcji geoni tutaj się toczy
sine.ira......uwierz, nie prosiłam o te "promocje". Wcale nie jestem zadowolona z faktu, ze musiałam się ujawnic zeby odpowiedzieć na zarzuty gł. o sprzedaż podróbek i nieuzasadnione pretensje.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ja z kolei chciałabym dopisac że jeśli nie satysfakcjonuje nas czy nie zadowala ilośc pigmentu na jednej aukcji nie mamy przymusu kupienia go ponownie u tej samej osoby. Na allegro jest wiele osób które sprzedają odsypki dlatego jeśli ktoś nie jest zadowolony i ma wątpliwości niech po prostu kupuje gdzie indziej. Takie wyliczanie i ''dzielenie pigmentu na czworo'' jest bez sensu bo wiadomo że osoba sprzedająca liczy przecież na jakiś zysk co jest normalne. Ja do tej pory kupowałam 1/2 łyżeczki i to naprawdę sporo (mimo że nie wygląda ta ilośc imponująco w pudełeczku), mimo wielu użyc nie ma końca więc odsypka 1/4 łyżeczki tez nie jest jakaś głodowa. Pamiętajmy że pigmenty są bardzo wydajne i nawet przy hojnej dłoni wystarczy ich niewiele do wykonania makijażu wyliczanie Geoni ile kosztuje pigment a ile jej odsypki jest nie na miejscu.

Prosiłabym o powrót do tematu
Dziekuję Ci Aga....
Kazdy sam decyduje co mu sie opłaca i czy ilośc przeze mnie oferowana go zadowoli; ja nikogo nie zmuszam

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
A teraz ja nie wiem o co chodzi.
Sprawdziłam aukcje osoby którą tak wychwalasz bebe40 i nie ma tam tez informacji o tym że niektóre pigmenty nie są do stosowania na oczy, np cool pink. Jedną osobę wychwalasz a inną polecasz, mimo, że to samo robią. I obie zaznaczają, że odsypek jest 1/4 łyżeczki a nawet więcej.
Ferrou- a najgorsze jest to,ze wlasnie pani bebe40 rozsyla takie informacje na allegro, ze niby ja sprzedaje szkodliwe pigmenty. Sama ma czesc tych kolorow i nijak nie widze u niej ostrzeżenia

Podejrzewam, ze Neblina tez ma te wiedze od bebe40

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ale są różne pigmenty-bardziej sproszkowane i miałkie (te matowe np.) inne mniej. I jeśli wagowo są takie same to często objętościowo już nie więc nie ma sensu przeliczac wagi na łyżeczki
Co zas sie tyczy wagi pigemntów, to jak kupiłam pierwszy towar i na spokojnie przejrzałam to ze zgroza stwierdzilam, ze niektore nie sa napełnione do konca. Zadzwonilam wiec do sklepu z zamiarem zlozenia reklamacji i okazalo sie , ze czesc pigemntow ( gł. matowe) maja wage 2, 5 g. W tym własnie kolor bacic red.......logiczne wiec, ze odsypek zrobie mniej z takiego odcienia.

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Racja, na stronie MACa pisze ,że pojemniczek nie musi być do końca napełniony, za to musi odpowiadać wadze 7,5g

Tak na marginesie, ja cały czas czekam na kolekcję Geonii i innych forumek, jednak doczekać się nie mogę
Agatko, fotki zrobie w przyszlym tyg., czekam na słoneczko


I jeszcze podsumowując
Nie jestem instytucja charytatywna i logiczne , ze wkladajac sporo pracy w zakup, przygotowanie i wysyłke pigemntow , chce miec jakis zysk. Chyba kazdy dzialajacy na allegro pragnie tego samego
Ponadto wystawienie przedmiotu, prowizja, koszty wyjazdu do Niemiec, hotel itp. tez kosztuje, dlatego prosze nie liczyc ile odsypek mozna zrobic ze sloiczka.
Zalaczam jeszcze fotke jednego z matowych pigmentow o wadze 2, 5 g......to dla Nebuli zeby zrobila wyliczenia

------------------------

No i wracamy do zasadniczego tematu tego watku......czyli do naszej fascynacji marka MAC
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz.jpg (303,2 KB, 140 załadowań)
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 21:13   #294
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Mac

Jaaaa.... Naprawdę maty mają 2,5g? Kurde, ale słoiczek taki duży, prawda?
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 21:24   #295
taxii
Raczkowanie
 
Avatar taxii
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: LND/ LBN
Wiadomości: 179
Dot.: Mac

A ja właśnie chciałam prosić koleżankę o pigmenty, z racji tego, że ma 40% zniżki. Weszłam na brytyjską stronę MACa żeby pooglądać kolory i już ich tam nie ma. Dziiiwne.
taxii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 22:50   #296
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
sine.ira......uwierz, nie prosiłam o te "promocje". Wcale nie jestem zadowolona z faktu, ze musiałam się ujawnic zeby odpowiedzieć na zarzuty gł. o sprzedaż podróbek i nieuzasadnione pretensje.
Nie, no spoko. Ja tam o to zalu nie mam, ani nic. Sama sobie cos u Ciebie niedlugo upoluje
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 01:44   #297
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez taxii Pokaż wiadomość
A ja właśnie chciałam prosić koleżankę o pigmenty, z racji tego, że ma 40% zniżki. Weszłam na brytyjską stronę MACa żeby pooglądać kolory i już ich tam nie ma. Dziiiwne.
Sa, sa.

http://www.maccosmetics.co.uk/templa...T_ID=PROD66124
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 08:57   #298
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
wiem co to jest sprzedaż na Allegro i wiem jakie koszta za sobą niesie, mój ostatni rachunek był równy kwocie 440zł za 3 miesiące sprzedaży na Allegro i nie byłam tym zachwycona....
Też czasem coś na allegro wystawiam, ale głównie przeczytane książki , no i wiem, że nie jest to łatwy "zarobek" Mnóstwo pracy, czasem nerwów, a potem jeszcze prowizje.

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
(wyobraźcie sobie ile pigmentów bym za to kupiła)
Sporo, sporo...


Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
edit: Protka dziękuję za komplement
Proszę o więcej makijaży.

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
Wracając do tematu, wklejam moje odsypki Maca
Też z allegro 1/4 łyżeczki? Bo wygląda tego sporo.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Nie, no spoko. Ja tam o to zalu nie mam, ani nic. Sama sobie cos u Ciebie niedlugo upoluje
Nie tylko ty.


A wracając do tematu próbowałyście już Dziewczyny stosować pigmenty np. na usta czy do lakierów do paznokci? Jak to się rozprowadza i jak wygląda?
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 09:38   #299
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez geonia

Nebulo, według mnie niekulturalne było też Twoje stwierdzenie , cyt." Osobnik o nicku gregorina72", jest wiele innych form, a te zaliczam raczej do gatunku bardzo chamskich.
Wybacz, nie było moim zamiarem obrażanie Twojej osoby, ale zwrócenie uwagi, na użytkownika allegro. Użytkownik jest rodzaju męskiego - osobnik był w mojej wypowiedzi niejako synonimem.
Cytat:
Napisane przez geonia
Nie moge odpowiadać za to, ze być moze nieumiejetnie nakladasz makijaż......trudno mi stwierdzic jaki jest powod, ja pokrywam całą powieke jednym dotknieciem pacynki lub pedzla i makijaz " trzyma" sie caly dzień. Oczywiscie masz prawo byc niezadowolona, ale dlaczego niezadoowolenie jest skierowane w moja strone

Odnoszę się tu raczej do zdjęć zawartych na stronie MAC'a, gdzie glitery wyglądają po porstu olśniewająco - tak jakby były zmieszane z cieniem. Zresztą będąc w sklepie maca tak właśnie było ( co prawda to był cień a nie pigment ) ale sądziłam, że właśnie coś takiego zakupię. Być może po prostu to było coś innego. stąd moje podejrzenie, że to zwykły brokat a nie produkt MAC'a.


Cytat:
Napisane przez geonia
nie mam zniżki, a nawet gdybym pigmenty dostawała od wujka z Ameryki za darmo to moge je sprzedac za 14, 90. Kwestia czy klient akceptuje ilosc PODANA W OPISIE AUKCJI.......jesli czyta i akceptuje to po co później na forum oczernia i dodaje niesprawdzone uwagi, ze sprzedaję podrobki
Cytat:
Napisane przez geonia
sine.ira......uwierz, nie prosiłam o te "promocje". Wcale nie jestem zadowolona z faktu, ze musiałam się ujawnic zeby odpowiedzieć na zarzuty gł. o sprzedaż podróbek i nieuzasadnione pretensje.
Moje pretensje są podyktowane tylko i wyłącznie tym, co zostało napisane poniżej - ilością pigmentu w pojemniczku. Podróbki też wyżej opisałam - chodziło mi o wątpliwe pochodzenie gliterów które dostałam, a nie o wszystkie cienie na Twoich aukcjach.

Oczywiście, że akceptuję taką ilość, jestem z niej jak najbardziej zadowolona, ale tak jak mówię - jednym razem 1/4 łyżeczki to był cały pojemniczek, a od Ciebie 1/4 łyżeczki to ledwo zakryła dno. Gdy to zobaczyłam, po porstu pomyślalam, że mnie w jakiś sposób oszukałaś. Nie wiem jak bylo naprawdę - odnoszę się tylko i wyłącznie do tego, co wcześniej dostałam.
i tu chciałam się zapytać - czy w przypadku cieni (objętościowo) wysyłasz tyle samo ? bo naprawdę mimo niezadowolenia rozważam ponowny zakup :P ale jednak wolę się upewnić co do mnie przyjdzie, by nie przeżyć ponownego szoku.

Cytat:
Napisane przez geonia
Powtorze, nikogo do zakupów nie zmuszam, moje warunki sprzedazy sa podane w opisie aukcji. Nikogo nie oszukałam, bo z pewnościa wysłana ilosc byla zgodna z umową.
A tak w ogole to dziwi mnie roztrzasanie tego na forum, bo na allegro nie otrzymalam zadnego maila w tej sprawie, nawet nie kojarze Twojej osoby
bo ja wbrew pozorom nie lubię się sprzeczać. Po prsotu uważałam za stosowne poinformować dziewczynę, która się pytała o odsypki, że może się zaskoczyć.



Cytat:
Napisane przez geonia
Podejrzewam, ze Neblina tez ma te wiedze od bebe40
Akurat nie, tą informację mam ze sklepu MAC'a gdzie chciałam nabyć basic red.

Cytat:
Napisane przez geonia
Co zas sie tyczy wagi pigemntów, to jak kupiłam pierwszy towar i na spokojnie przejrzałam to ze zgroza stwierdzilam, ze niektore nie sa napełnione do konca. Zadzwonilam wiec do sklepu z zamiarem zlozenia reklamacji i okazalo sie , ze czesc pigemntow ( gł. matowe) maja wage 2, 5 g. W tym własnie kolor bacic red.......logiczne wiec, ze odsypek zrobie mniej z takiego odcienia.
ile będzie takiej odsypki ? bo tak jak mówiłam, jest to koor bardzo mnie interesujący i chciałabym wiedzieć : )


Cytat:
Napisane przez geonia
I jeszcze podsumowując
Nie jestem instytucja charytatywna i logiczne , ze wkladajac sporo pracy w zakup, przygotowanie i wysyłke pigemntow , chce miec jakis zysk. Chyba kazdy dzialajacy na allegro pragnie tego samego
Ponadto wystawienie przedmiotu, prowizja, koszty wyjazdu do Niemiec, hotel itp. tez kosztuje, dlatego prosze nie liczyc ile odsypek mozna zrobic ze sloiczka.
Zalaczam jeszcze fotke jednego z matowych pigmentow o wadze 2, 5 g......to dla Nebuli zeby zrobila wyliczenia
to była odzywka z tych bardzo chamskich i świadcząca o tym, że mój wywód został niezrozumiany. Już wyjaśniam ( nie obraziłam się )- moje wyliczenia były tylko i wyłącznie do tego, by pokazać, że za 15 zł 1/4 łyżeczki rzeczywiście powinna taka być. A , jeszcze raz wyjaśniam, to co otrzymałam WYDAWAŁO MI SIĘ dalekie od ilości jaka powinna tam być. Nie śpię na pieniądzach i wydanie 90zł na glittery, które przyszły w bardzo niezadowalającej objętości naprawdę mnie zasmuciły.

Myślę, że wszystkie wątpliwości zostały już wyjaśnione. Po porstu czego innego się spodziewałam i stąd niezadowolenie. Uważam, że niestosowne było oskarżanie Geonii na forum, jednak nie takie były moje zamiary w pierwszym poście.
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 10:29   #300
taxii
Raczkowanie
 
Avatar taxii
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: LND/ LBN
Wiadomości: 179
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Wiele razy przeglądałam tą stronę i wiedziałam gdzie one są, a wczoraj ich po prostu nie było, nawet weszłam na amerykańską i tam też nie było. Chyba jakaś siła wyższa chciała mnie powstrzymać od zakupu.
taxii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.