Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-10, 21:38   #4411
Mruczka1981
Przyczajenie
 
Avatar Mruczka1981
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 12
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W aptece trzyma się 24 h od otwarcia
Mruczka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 22:35   #4412
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mruczka1981 Pokaż wiadomość
W aptece trzyma się 24 h od otwarcia
W aptekach są filtrowane pomieszczenia recepturowe. Z wody oczyszczonej produkcyjnej farmaceuci mogą korzystać nawet przez dłuższy czas, jeśli jest odpowiednio przechowywana. Wodę oczyszczoną butelkowaną zaleca się zużyć w ciągu 16 h od otwarcia. W warunkach domowych woda do iniekcji bardzo szybko pochłania zanieczyszczenia z powietrza.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-11 o 00:08
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 18:19   #4413
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny czy w związku z dniem darmowej dostawy ZSK w zeszłym roku brało w tej akcji udział czy nie podjęli się bankructwa ? bo pewnie zamówień byłoby więcej w ciągu 1 dnia niż na przestrzeni miesiąca i czy inne sklepy z półproduktami uczestniczą w takich akcjach ? wie ktoś coś na ten temat ?
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 18:55   #4414
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy w związku z dniem darmowej dostawy ZSK w zeszłym roku brało w tej akcji udział czy nie podjęli się bankructwa ? bo pewnie zamówień byłoby więcej w ciągu 1 dnia niż na przestrzeni miesiąca i czy inne sklepy z półproduktami uczestniczą w takich akcjach ? wie ktoś coś na ten temat ?
nie widziałam w spisie sklepów tych z półproduktami
może warto do nich napisać i zapytać
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 19:07   #4415
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja też patrzyłam na spis i nie widziałam przez to pytam tu bo może w zeszłym roku ZSK brało udział, a nie byli na liście.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 12:52   #4416
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
ja też patrzyłam na spis i nie widziałam przez to pytam tu bo może w zeszłym roku ZSK brało udział, a nie byli na liście.
Nie brało. Niedawno w Naturalnym Pięknie była darmowa wysyłka.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 17:37   #4417
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Po miesiacu stosowania regularnego kwasu glikolowego, oleju z pestek malin i ha z b3 moja cera nie stala sie ladniejsza, zadnych pozytywnych rezultatow niestety, chyba ze mam uzywac dluzej. Ale myslalam ze po 30 dniach choc malutkie zmiany beda.

Kwas i tak musze wywalic bo za malo konserwantu w nim bylo. Teraz kupie mlekowy. Albo jakis gotowy tonik.

Dostalam w gratisie glinke biala, tez musze ja zuzyc.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 22:47   #4418
Kleik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 191
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, przepraszam jeśli to już było ale przeszukuję forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mam zrobiony tonik z hydrolatu i liposomów na naczynka wg przepisu Lorri. Po przetarciu twarzy tonikiem chcę nałożyć krem nawilżający z kolorówki. I teraz pytanie- czy powinnam krem nałożyć po wchłonięciu się toniku czy jeszcze na wilgotną twarz? Będę wdzięczna za odpowiedź
Kleik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 02:27   #4419
Avenna
Raczkowanie
 
Avatar Avenna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie brało. Niedawno w Naturalnym Pięknie była darmowa wysyłka.
łee, szkoda, też się na to napaliłam
Avenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 12:57   #4420
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W koncu moge dodac fotke, tak wyglada moja twarz po miesiacu stosowania ha z b3 (gdzie ten super wplyw niacynamidu?), oleju z pestek malin i kwasu glikolowego 10%. Jest gorzej niz bylo
Spodziewalam sie efektow lepszych niz po mlekowym, gdzie po nim mialam jasniutka, promienna cere bez zaczerwienien.
Raczej nie bede juz nic sama kupowac z takich polproduktow. Pojdę do dermatologa po prostu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdj?cie-6.jpg (43,4 KB, 115 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 14:24   #4421
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
W koncu moge dodac fotke, tak wyglada moja twarz po miesiacu stosowania ha z b3 (gdzie ten super wplyw niacynamidu?), oleju z pestek malin i kwasu glikolowego 10%. Jest gorzej niz bylo
Spodziewalam sie efektow lepszych niz po mlekowym, gdzie po nim mialam jasniutka, promienna cere bez zaczerwienien.
Raczej nie bede juz nic sama kupowac z takich polproduktow. Pojdę do dermatologa po prostu.

Ja zauważyłam, że niacynamid stosowany częściej niż 1 raz na tydzień powoduje u mnie zaskórniki, a skolei Ha z olejkiem z pachnotki/ brzoskwini wcale nie nie nawilża, więc wydawałoby się, że większości osób taka "kuracja " pomaga a nam nie Mnie też by się przydało iść do dermatologa/innego lekarza ale tylko i wyłącznie po receptę na retinoid jakiś, bo szczerze mówiąc tyle razy już się zawiodłam na dermatologach, że o ile na prawdę nie muszę to nie korzystam z usług tych szarlatanów. Trzymaj się będzie dobrze
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 17:29   #4422
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Anielska, ja tez przeszlam wielu dermatologow, ale to w liceum bylo i na studiach. No ale czas sie znow przejsc. no i nie wszystko bedzie nam sluzyc, jak zauwazylas

Wczoraj zrobilam sobie maseczke glinka miala+niacynamid+olejek z pestek malin i wiecie co? zaczerwienia zeszly moj maz byl w mega szoku, tak jak ja.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 15:43   #4423
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Anielska, ja tez przeszlam wielu dermatologow, ale to w liceum bylo i na studiach. No ale czas sie znow przejsc. no i nie wszystko bedzie nam sluzyc, jak zauwazylas

Wczoraj zrobilam sobie maseczke glinka miala+niacynamid+olejek z pestek malin i wiecie co? zaczerwienia zeszly moj maz byl w mega szoku, tak jak ja.

Ja zauważyłam rozjaśnienie cery ( choć jakoś bardzo zaczerwienionej nie mam ) po maseczce z glinki zielonej, spiruliny, odrobiny niacynamidu i kropelki oleju z pachnotki, ale to dopiero na 2 dzień rano twarz wydaje się jaśniejsza, o równiejszym kolorycie. Z samej spiruliny jeszcze maseczki nie robiłam, a ciekawe czy sama też tak dobrze działa
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 08:22   #4424
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Używałyście Delikatnego kremu z kwasami PHA?
Podzielcie się spostrzeżeniami. Rozważam czy się dla mnie nada.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 21:25   #4425
Anulkaa6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 176
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny pomozcie!
Kupilam krem mikrozłuszczający z LHA, zrobiłam faze wodna(1/3) i faze olejowa (3/3) i niestety zapomniałam sie i dodałam 3/3 olejowej do 1/3 wodnej, wiec szybko zrobiłam reszte wodnej i dodałam. Nie wiem co robiłam oprocz tego nie tak, czy za mało ogrzałam czy za dużo, ale mieszam i mieszam, a to stygnie, ale nie gestnieje... Co robic?
Anulkaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 21:38   #4426
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Używałyście Delikatnego kremu z kwasami PHA?
Podzielcie się spostrzeżeniami. Rozważam czy się dla mnie nada.
Używam go właśnie i więcej go nie kupię. Szału nie ma. W zsk mam innych ulubieńców.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 12:34   #4427
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobilam sobie maseczke glinka miala+niacynamid+olejek z pestek malin i wiecie co? zaczerwienia zeszly moj maz byl w mega szoku, tak jak ja.
Glinka biała działa mega wyciszająco i łagodząco. Mam wrażenie, że stan twojej cery jest związany z podrażnieniem po kwasie glikolowym - nie każda skóra dobrze go toleruje. Przy łączeniu kwasu glikolowego z niacynamidem, mogło dojść do nadmiernego obniżenia pH co w efekcie spowodowało, że niacynamid zamiast łagodzić zaczął podrażniać z powodu tworzenia się kwasu nikotynowego. Sprawdzałaś pH swojego serum?
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:24   #4428
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Glinka biała działa mega wyciszająco i łagodząco. Mam wrażenie, że stan twojej cery jest związany z podrażnieniem po kwasie glikolowym - nie każda skóra dobrze go toleruje. Przy łączeniu kwasu glikolowego z niacynamidem, mogło dojść do nadmiernego obniżenia pH co w efekcie spowodowało, że niacynamid zamiast łagodzić zaczął podrażniać z powodu tworzenia się kwasu nikotynowego. Sprawdzałaś pH swojego serum?
Odpowiednie łączenie kwasów z niacynamidem wcale nie musi wiązać się z ryzykiem destabilizacji tego drugiego. Składniki te tworzą stabilne połączenia (pary jonowe), które nie tylko zmniejszają ryzyko podrażnień, ale również wpływają na zwiększenie biodostępności kwasów (w porównaniu z tradycyjnymi metodami neutralizacji za pomocą związków sodu). Osobiście stosuję tę metodę od kilku lat i jak dotąd żadna inna nie dała mi tak dobrych rezultatów, nawet kompleksy amfoteryczne wg patentu twórców NeoStraty.
Szczegóły: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post29465790

Oczywiście kwas glikolowy w wyższym stężeniu (10% to sporo, zwłaszcza na początek) może działać drażniąco. Nie zapominajmy, że ma cząsteczkę mniejszą od innych AHA. Dodatkowo wodny roztwór robi swoje, przy cerze wrażliwej, delikatnej, skłonnej do zaczerwienień, lepszym rozwiązaniem byłaby emulsja, zapewniająca wolniejszą i bardziej równomierną penetrację kwasu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-24 o 15:41
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 16:01   #4429
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Odpowiednie łączenie kwasów z niacynamidem wcale nie musi wiązać się z ryzykiem destabilizacji tego drugiego. Składniki te tworzą stabilne połączenia (pary jonowe), które nie tylko zmniejszają ryzyko podrażnień, ale również wpływają na zwiększenie biodostępności kwasów (w porównaniu z tradycyjnymi metodami neutralizacji za pomocą związków sodu). Osobiście stosuję tę metodę od kilku lat i jak dotąd żadna inna nie dała mi tak dobrych rezultatów, nawet kompleksy amfoteryczne wg patentu twórców NeoStraty.
Szczegóły: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post29465790

Oczywiście kwas glikolowy w wyższym stężeniu (10% to sporo, zwłaszcza na początek) może działać drażniąco. Nie zapominajmy, że ma cząsteczkę mniejszą od innych AHA. Dodatkowo wodny roztwór robi swoje, przy cerze wrażliwej, delikatnej, skłonnej do zaczerwienień, lepszym rozwiązaniem byłaby emulsja, zapewniająca wolniejszą i bardziej równomierną penetrację kwasu.

Ja także łączę niacynamid z kwasami i jest ok. , ale jak wspomniałaś trzeba to robić w odpowiedni sposób. Jeśli ktoś przygotowuje serum np. na dłoni albo składniki odmierza łyżeczkami czyli "na oko", to trudno o zachowanie odpowiednich proporcji i bardzo łatwo o silne podrażnienie.

Niestety nie potrafię obliczyć ilości ekwimolarnych przy zastosowaniu hydrolatu jako rozpuszczalnika zamiast wody , tym bardziej że stosuję wyłącznie hydrolaty konserwowane co jeszcze bardziej komplikuje sytuację, więc kontrolnie używam pasków do mierzenia pH. Ktoś to potrafi?
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 17:10   #4430
Yoassa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 19
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć!
Przyjechało do mnie pierwsze zamówienie z ZSK. Yuppi! Tylko co dalej? Pomożecie mi ukręcić mgiełkę do włosów? Chciałabym 50 ml i możliwie "na bogato", ale nie wiem, jak jest z pH, nie mam papierków...
Posiadam:
keratynę
aloes zatężony 10%
mleczko pszczele w glicerynie
potrójny kwas HA 1,5%
Do tego chętnie dodam olejek Alterra.
Włosy rozjaśniane, suche, potrzebują dociążenia i wynagrodzenia lat z prostownicą.
Czy mogłybyście zasugerować proporcje?
Bardzo dziękuję!
Yoassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 17:58   #4431
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Używam go właśnie i więcej go nie kupię. Szału nie ma. W zsk mam innych ulubieńców.
Dziękuję To ulubieńcy wśród gotowych zestawów? Powiesz jakich?
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 20:14   #4432
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Niestety nie potrafię obliczyć ilości ekwimolarnych przy zastosowaniu hydrolatu jako rozpuszczalnika zamiast wody
W ilościach ekwimolarnych ma być użyty kwas i niacynamid. Tylko to obliczasz.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 14:15   #4433
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W ilościach ekwimolarnych ma być użyty kwas i niacynamid. Tylko to obliczasz.

To wiem, ale przecież wyjściowe pH rozpuszczalnika także ma duże znaczenie - tak mi się wydaje . W przypadku wody nie ma dylematów ponieważ zawsze jest takie samo, ale hydrolaty mają bardzo różne pH począwszy od 4,0 do 6,0 - przynajmniej tak wynika z moich pomiarów papierkami. Jak w takiej sytuacji wyliczać ilości kwasu i niacynamidu?
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:24   #4434
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
To wiem, ale przecież wyjściowe pH rozpuszczalnika także ma duże znaczenie - tak mi się wydaje . W przypadku wody nie ma dylematów ponieważ zawsze jest takie samo, ale hydrolaty mają bardzo różne pH począwszy od 4,0 do 6,0 - przynajmniej tak wynika z moich pomiarów papierkami. Jak w takiej sytuacji wyliczać ilości kwasu i niacynamidu?
Woda destylowana nie ma zawsze takiego samego pH. Tylko świeżo po wyprodukowaniu wynosi ono ok. 7, pod wpływem CO2 w ciągu kilku godzin staje się lekko kwaśne. Dodatkowo może się ono zmieniać za sprawą zanieczyszczeń pochłanianych szybko z powietrza. Woda do iniekcji może mieć odczyn 4.5 - 7, mi wychodzi zawsze ok. 5, gdy mierzę zaraz po otwarciu butelki.

Ważna jest ilość użytych składników. PH rozpuszczalnika może mieć co najwyżej wpływ na uzyskany odczyn roztworu, przykładowo mi na wodzie do iniekcji wychodzi bliżej 4, autorowi patentu wychodziło bliżej 3. Polecam jednak przeprowadzać reakcję w czystej wodzie i potem konserwować (hydrolat też zawsze można dodać później). Ja tak robię dla pewności, że się składniki ładnie połączyły (zabarwienie roztworu, brak rekrystalizacji kwasu) i żeby się nie przejmować interakcjami, których nie jestem w stanie przewidzieć. Z drugiej strony Gupta podawał przykłady receptur, gdzie po prostu wszystkie składniki kosmetyku się mieszało i podgrzewało. Ponadto reakcja ma zachodzić nawet w roztworach bezwodnych.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-25 o 21:02
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 21:15   #4435
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Glinka biała działa mega wyciszająco i łagodząco. Mam wrażenie, że stan twojej cery jest związany z podrażnieniem po kwasie glikolowym - nie każda skóra dobrze go toleruje. Przy łączeniu kwasu glikolowego z niacynamidem, mogło dojść do nadmiernego obniżenia pH co w efekcie spowodowało, że niacynamid zamiast łagodzić zaczął podrażniać z powodu tworzenia się kwasu nikotynowego. Sprawdzałaś pH swojego serum?
To raczej nie podraznienie po kwasie glikolowym. Znow go uzywam i tak nie mam, mnie sie wydaje ze to chyba przez plyn micealnry do twarzy, po nim mnie troche skora piecze, wiec go odstawilam.

Ph sprawdzalam zaraz po zrobieniu
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 10:53   #4436
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jako ze borykam sie z przebarwieniami poslonecznymi postanowilam zaopatrzyc sie w rozne skladniki pomagajace z nimi walczyc, miedzy innymi w arbutyne.
Wiem, ze moze ona miec dzialanie alergizujace i ze nie powinna sie ja stosowac w preparatach o ph powyzej 7. Zastanawiam sie, czy oprocz tych dwoch aspektow moge sobie ta substancja zrobic krzywde? W stylu: nieregularne rozjasnienie, jasne plamy itp. Czy jesli zwiekszyc stezenie (zalecane jest 1-2%) to efekt bedzie szybszy/lepszy?
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 14:21   #4437
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Chcę sobie zrobić tłuste mazidło, dałabym do niego masło kakaowe, wosk pszczeli, jakiś olej dokładnie nie zdecydowałam jaki i witaminę "e" jako konserwant żebym zdążyła to mazidło zużyć, i tu mam pytanie bo nie wiem kiedy dodać witaminę e, czy można ją dodać do gorących roztopionych maseł, czy wtedy nie zabijemy jej działania? Czy muszę poczekać aż oleje i masła wystygną?
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 15:58   #4438
Misia67
Raczkowanie
 
Avatar Misia67
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 247
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy znacie jakiś na prawdę skuteczny przepis na odżywkę do rzęs?
Misia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 20:11   #4439
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Chcę sobie zrobić tłuste mazidło, dałabym do niego masło kakaowe, wosk pszczeli, jakiś olej dokładnie nie zdecydowałam jaki i witaminę "e" jako konserwant żebym zdążyła to mazidło zużyć, i tu mam pytanie bo nie wiem kiedy dodać witaminę e, czy można ją dodać do gorących roztopionych maseł, czy wtedy nie zabijemy jej działania? Czy muszę poczekać aż oleje i masła wystygną?
mozna
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 06:31   #4440
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Jako ze borykam sie z przebarwieniami poslonecznymi postanowilam zaopatrzyc sie w rozne skladniki pomagajace z nimi walczyc, miedzy innymi w arbutyne.
Wiem, ze moze ona miec dzialanie alergizujace i ze nie powinna sie ja stosowac w preparatach o ph powyzej 7. Zastanawiam sie, czy oprocz tych dwoch aspektow moge sobie ta substancja zrobic krzywde? W stylu: nieregularne rozjasnienie, jasne plamy itp. Czy jesli zwiekszyc stezenie (zalecane jest 1-2%) to efekt bedzie szybszy/lepszy?
Jeśli jeszcze nie zakupiłaś na ZSK, to lepsza (bardziej stabilna i 'mocniejsza') będzie ta mazidlana, KLIK.
Co do stężenia, to w przypadku obu arbutyn maxymalne dopuszczalne wynosi 2 %, więc ja bym nie ryzykowała.
A na przebarwienia to ja polecam kwasy psze pani, bo jakoś nie wierzę, że substancja nie działająca radykalnie (czytaj obdzierająca naskórek z przebarwieniem) będzie równie skuteczna. Na przebarwienia to kwas kojowy jest polecany, więc może zastosuj skomasowany atak w postaci toniku z kwasikiem plus krem z arbutyną.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:37.