Kosmetyki M.A.C. cz. 4 - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-21, 09:36   #4531
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

ja tez zgłosiłam - i wczoraj i dzisiaj, porażka
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 10:11   #4532
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Kasia ja przesłałbym kopie maila do allegro z odpowiedzią tej ''osoby''

Do zobaczenia w czwartek
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 10:14   #4533
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
KAJOL - wstawiłam na swatchowym co obiecałam
Przy okazji i dwóch innych szminek.
dzięki

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
Mój najnowszy sposób z miliona możliwości stosowania Strobe to wklepywanie go pędzlem do podkładu (190) w pomalowaną twarz (ja to robię już po podkładzie i pudrze) w formie łuku na kość policzkową (potem utrwalam to prasowanym rozświetlaczem). Jest super efekt glow (nie jest bardzo nachalny, a przy każdym ruchu głowy jak pada światło na twarz to jest efekt tafli na policzku)

Kiedyś na makijażu w MACu mnie pani samym Strobe mi taka cudowna cerę zrobiła. Nakładała mi sam Strobe jako bazę, potem strobe z podkładem i potem jak piszesz odrobina Strobe ju na puder po wykonaniu makijażu jako wykończenie efekt



Co do podróbek na Allegro to tez mam już dość ale takie pojedyncze zgłaszanie niewiele daje + może napiszemy jakieś zbiorowe i odpowiednio prawnie umotywowane pismo do Allegro?

Poki co zgłaszam
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 12:03   #4534
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez palina_malina Pokaż wiadomość
Oczywiście masz rację, nie musisz zaznaczać, że coś jest Twoje jeżeli z innych okoliczności to wynika (np. z umieszczenia na Twoim blogu). Sprzedający w swojej bardzo wulgarnej odpowiedzi na prośbę usunięcia naruszeń, powołał się na to, że nie zaznaczyłaś, że nie wyrażasz zgody na kopiowanie. Ale zapomniał, że ma on obowiązek poprosić o taką zgodę i przy cytowanym fragmencie umieścić źródło. Sprzedający ponosi zaostrzoną odpowiedzialność, ponieważ z Twojej własności intelektualnej czerpie lub ma zamiar czerpać korzyści majątkowe, za to już chyba można posiedzieć, ale musiałabym dokładniej sprawdzić.

W takiej sytuacji należy interweniować u allegro, bo jeżeli nie zareagują, będą ponosić odpowiedzialność, tylko na trochę innych zasadach.

edit:
Zadałam sobie ten trud i zgłosiłam wszystkie aukcje sprzedającego, jako naruszające zasady - nieoryginalne. Jak ktoś będzie miał ochotę, niech się przyłączy. I w niektórych już nie ma części opisu, więc trochę do sprzedającego dotarło, chociaż nie wiem czy kasiaj85 Twoja była całość czy tylko ta część na górze.
tak jak już tiniaczek napisała, pozostała część opisu aukcji wzięta żywcem z zeberki. napisałam do Zeberki. Ciekawe co zrobią. i czy w ogóle coś zrobią...
z pomocą nadi83 () napisałyśmy maila do użytkowniczki i do portalu allegro z ładnym wyszczególnieniem paragrafów i artykułów kodeksu karnego które kobieta złamała. Jestem ciekawa jakich inwektyw będę zmuszona wysłuchać (przeczytać) w odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
dziękuję, dziękuję...jestem tak gorliwą orędowniczką tego kosmetyku, że rodzice powinni mi dać na drugie strobe a dali Nadia...cóż niedopatrzenie
ale kochana, to akurat możesz zmienić choć nie wiem jak to jest z obco brzmiącymi imionami... chociaż w usa to i Apple jest, April i June, Hope itp. To w sumie co szkodzi Strobe
Cytat:
Mój najnowszy sposób z miliona możliwości stosowania Strobe to wklepywanie go pędzlem do podkładu (190) w pomalowaną twarz (ja to robię już po podkładzie i pudrze) w formie łuku na kość policzkową (potem utrwalam to prasowanym rozświetlaczem). Jest super efekt glow (nie jest bardzo nachalny, a przy każdym ruchu głowy jak pada światło na twarz to jest efekt tafli na policzku)

wiesz że kiedyś ja po prostu kupię tego Strobe'a bo tak go zachwalasz że nie wiem na co mi on ale o tym pomyślę przy innej okazji...


Cytat:
oczywiście się przyłączyłam. cóż-walka z wiatrakami, ale moze akurat o jednego oszołoma będzie mniej....
Cytat:
Napisane przez kama150 Pokaż wiadomość
Zgłaszanie naruszenia praw autorskich trzeba zgłaszać tu

http://allegro.pl/contact/contact.php?topic=295

Zasady na Allegro-> Chcę zgłosić wykorzystanie zdjęć/opisu bez mojej zgody

Kiedyś też ktoś ukradł mój opis i reakcja Allegro byłą natychmiastowa.
kama - już to w ten sposób zgłosiłam. jedna aukcja się zakończyła (a w sumie nie patrzyłam czy przed czasem czy nie) a pozostałe nadal wiszą.

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Buractwo się szerzy na allegro... żal... Kasiula, nie odpuszczaj

Ale mam małą wiadomostkę, nie wiem, czy ktoś to wcześniej wyłapał. Otóż subskrybuję na youtube filmy MACa, i w ostatnim pada coś o cieniach prolongwear

http://www.youtube.com/watch?v=VL2eR3IccbU&NR=1

fajowo, coś trwałego do oczu będzie

a tu inne cuda - palety szminek w PRO: MAC Pro Palette Lipstick Quad, wszystko na jesień Suuuper!
info tu: http://blog.beautylish.com/2011/03/01/mac-missoni-mfw/
noooo o ile będzie dla "zwykłych śmiertelników" a nie np. dla pro memberów albo w pro storach chociaż szminki są to cienie tez by mogły byc nie?

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Kasia ja przesłałbym kopie maila do allegro z odpowiedzią tej ''osoby''
Przesłałam od razu jak dostałam. I cisza.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 13:36   #4535
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

No niektórzy sądza, że ukraść można tylko rzecz...
Wszystkie pozostałe obrzydliwe podróbki jeszcze są, przed chwilą patrzyłam...

A mnie godzinę temu sasiadka zalała i na dodatek jej nie ma...
No jak nie urok, to... przemarsz wojsk Tatuś tak mówi
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 13:56   #4536
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

A więc tak świat według Allegro.
1. podróbki są ok.
2. kraść można - proszę bardzo co tylko chcecie, od wyboru do koloru, zdjęcia opisy. G**** z tym zrobią tak naprawdę.
3. na podstawie przesłanej im korespondencji - czyli mojej grzecznej prośby i bluzgów pani Katarzyny - cytuję "nie możemy opowiedzieć się po żadnej ze stron, ponieważ nie mamy możliwości obiektywnej oceny sytuacji".
4. Fakt, że mój post został napisany w październiku nie jest wg allegro dowodem na to, że to akurat ja jestem jego autorką a nie pani Katarzyna która kilka dni temu wystawiła aukcję z moim opisem. Czyli generalnie nie mam prawa do własnego tekstu. Napisałam i niech się dzieje co chce, ja już nie mam wpływu na to. "wcześniejszy czas ukazania się tekstu nie jest dla nas dowodem pozwalającym ustalić autorstwo materiałów", że znów zacytuję.

Na moje pytanie jakie w takim razie dowody są wg allegro bezsprzeczne, nie uzyskałam odpowiedzi.

A żeby nie było off topu. Już się nie mogę doczekać tej kolekcji Quite Cute ) bo to jedna z tych, z których tak mało chcę. Tylko szminkę póki co. ale zobaczymy jak się rozwinie sytuacja
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 14:28   #4537
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Napiszę to publicznie, a co. Jestem zażenowana, zniesmaczona i oburzona postępowaniem Allegro. Ja wiem, że nie żyjemy w państwie tylko w grajdole, ale jednak jakichś elmentarnych zasad prawa wypadałoby przestrzegać zwłaszcza jak sie aspiruje do bycia "najlepszym serwisem aukcyjnym" (jak ostatnio usłyszałam w ich reklamie). Kasiu, Marto, Kamilu - znacie mój adres, więc jak jeszcze zechcę coś kupić kiedyś na tym cholernych serwisie, to upoważniam Was, żebyście wpadli mi do domu i wybili to ze łba siłą. Nie będę napędzać kasy komuś, kto sobie żarty robi z uczciwych ludzi, prawa i oszukiwania innych. Mówię żegnaj Allegro, witaj Ebay

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

przy okazji moze Was rozbawię: czyli mogę zgłosić, że to tak naprawdę ja napisałam Pana Tadeusza/Harrego Pottera/Biblię (czy ewentualnie jakąś inną wybraną, dobrze sprzedającą się książkę) a jak mi napiszą, że nieprawda bo to Mickiewicz to odpiszę jak allegro "wcześniejszy czas ukazania się tekstu nie jest dowodem pozwalającym ustalić autorstwo materiałów".

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
dzięki



Kiedyś na makijażu w MACu mnie pani samym Strobe mi taka cudowna cerę zrobiła. Nakładała mi sam Strobe jako bazę, potem strobe z podkładem i potem jak piszesz odrobina Strobe ju na puder po wykonaniu makijażu jako wykończenie efekt



Co do podróbek na Allegro to tez mam już dość ale takie pojedyncze zgłaszanie niewiele daje + może napiszemy jakieś zbiorowe i odpowiednio prawnie umotywowane pismo do Allegro?

Poki co zgłaszam
a moze zbiorowe do MACa z informacją,że polski serwis aukcyjny zezwala na sprzedawanie podróbek, gdyż mimo informacji o braku autentyczności towaru to nie reaguje???
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 14:28   #4538
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
Napiszę to publicznie, a co. Jestem zażenowana, zniesmaczona i oburzona postępowaniem Allegro. Ja wiem, że nie żyjemy w państwie tylko w grajdole, ale jednak jakichś elmentarnych zasad prawa wypadałoby przestrzegać zwłaszcza jak sie aspiruje do bycia "najlepszym serwisem aukcyjnym" (jak ostatnio usłyszałam w ich reklamie). Kasiu, Marto, Kamilu - znacie mój adres, więc jak jeszcze zechcę coś kupić kiedyś na tym cholernych serwisie, to upoważniam Was, żebyście wpadli mi do domu i wybili to ze łba siłą. Nie będę napędzać kasy komuś, kto sobie żarty robi z uczciwych ludzi, prawa i oszukiwania innych. Mówię żegnaj Allegro, witaj Ebay

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

przy okazji moze Was rozbawię: czyli mogę zgłosić, że to tak naprawdę ja napisałam Pana Tadeusza/Harrego Pottera/Biblię (czy ewentualnie jakąś inną wybraną, dobrze sprzedającą się książkę) a jak mi napiszą, że nieprawda bo to Mickiewicz to odpiszę jak allegro "wcześniejszy czas ukazania się tekstu nie jest dowodem pozwalającym ustalić autorstwo materiałów".
Ok. Będę pamiętać o wybijaniu. Ja chyba też podziękuje temu serwisowi za "owocną współpracę", brzydzę się takim chamstwem, że o nieznajomości prawa polskiego nie wspomnę... Ich zadaniem powinna być ochrona ludzi, nieważne czy kupują na pęczki, czy sprzedają za 3 tys prowizji miesięcznie...Nie będą ze mnie kretynki robić bo się takową nie czuję. Nie dam sobie.
kochana - teraz na topie Twilight... przepisać na papier, i hajda, mamy bestseller. bo kto mi udowodni że to nie ja? na pewno nie allegro... jestem zszokowana, że taki proceder uchodzi ludziom na sucho. Zobaczcie - dostali kilka - kilkanaście zgłoszeń. Nic. Cisza. Tak o nas, klientów, dbają.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 14:40   #4539
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
A więc tak świat według Allegro.

A żeby nie było off topu. Już się nie mogę doczekać tej kolekcji Quite Cute ) bo to jedna z tych, z których tak mało chcę. Tylko szminkę póki co. ale zobaczymy jak się rozwinie sytuacja
a ja wręcz przeciwnie - jestem wkurzona i potrzebne mi zakupy na rozładowanie stresu więc w ciągu ostatniej godziny moja lista urosła do ogrooomnych rozmiarów

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
jestem zszokowana, że taki proceder uchodzi ludziom na sucho. Zobaczcie - dostali kilka - kilkanaście zgłoszeń. Nic. Cisza. Tak o nas, klientów, dbają.
jakby za każde zgłoszenie dostawali kasę, to by może choć mili byli, a tak patrzą na nas jak na takie wrzody na tylnej częsci ciała, bo tylko przeszkadzamy w zarabianiu. Ja myślę, że powinniśmy spróbować choć zwrócić uwagę firmie MAC na to, ile jest podrób jej produktów na allergo i jak jest to eliminowane (czytaj: eliminowane przez nas, akceptowane przez serwis)
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 14:56   #4540
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Chciałam odpisać cytując, ale pogubiłam się w tych długich postach.

kasiaj85 możesz zgłosić naruszenie na policję. Wiem, że pewnie myślisz, że nic z tym nie zrobią, ale oni nie dlatego nic nie robią, bo im się nie chce tylko po prostu ludzie nie zgłaszają, z góry spisując zgłoszenie na porażkę. Błędne koło. Możesz także napisać do allegro, że znasz swoje prawa i możesz ich dochodzić przed sądem, a odpowiedzialność ponosi sewis, na którego serwerze znajdują się elementy naruszające Twoje prawa.

Allegro wszystkim odpisuje w ten sposób, bo wie, że nikt nic z tym nie zrobi! Wciskają ludziom kit, ponieważ wiedzą, że nikt nie zareaguje. Przestaną, jak im się utrze nosa. Jakiś czas temu była sprawa naszej klasy, gdzie ktoś założył konto na którym podszył się pod inną osobę i obrażał jej znajomych. Odpowiedzialność spadła na NK ponieważ prawidłowo powiadomiona nie przystąpiła do działań zapobiegających dalszym naruszeniom.

Wogóle to przydała by się akcja na szerszą skalę. Coś w stylu TAGa np. na blogach czy YT, informująca szarych zwykłych ludzi, że allegro jest pełne podróbek. Bo ci biedni szarzy ludzie o tym nie wiedzą i kupują, napędzając przez to machinę sprzedaży, allegro na tym zarabia i wszystko niby jest ok. A jeżeli ludzie będą bardziej uświadomieni, przestaną kupować, a allegro zarabiać i wtedy się zastanowi.

Moja wypowiedź jest nieco chaotyczna, ale chciałam mniej wiecej nakreślić możliwe rozwiązania.

I taka moja rada, jak któraś z was cokolwiek sprzedaje na all to radzę tych użytkowników, którzy sprzedają podróbki wpisac na czarną listę. Tacy ludzie lubią się mścić, a nie wszyscy czytają treść negatywnych komentarzy.

Co do kolekcji QC to bardzo podobają mi się szminki i chcę je wszystkie. Róże też są śliczne, ale jestem jeszcze do końca przekonana.

Edytowane przez palina_malina
Czas edycji: 2011-03-22 o 11:55
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 15:07   #4541
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

palina - no dokładnie też to Kasi pisałam, że jakaś reakcja ze strony policji być musi.
Zmieńmy temat choć na chwilę, bo inaczej ja zawału dostanę, bo tak mnie to wkurza.

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

a tak przy okazji moze ktoś wie, jak to zrobić, zeby całkiem zablokować możliwość kopiowania ze strony (jakoś kolega wspomniał mi, że można jakby zablokować od razu możliwość wciśnięcia przez przeglądającego prawego przycisku myszki). To byłoby dobre rozwiazanie dla posiadaczy bloga, tylko ja kompletny komputerowy ignorant nie wiem, jak to zrobić....
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 15:10   #4542
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
palina - no dokładnie też to Kasi pisałam, że jakaś reakcja ze strony policji być musi.
Zmieńmy temat choć na chwilę, bo inaczej ja zawału dostanę, bo tak mnie to wkurza.
Możemy pogadać o QC mi się ta kolekcja coraz bardziej podoba. Na blogu allglam jest już cała obfotografowana i kusi.

edit:
Tu jest napisane, ale przyznam, że nie próbowałam, pod artykułem są odnośniki do kolejnych części.
http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/blokada.html

Edytowane przez palina_malina
Czas edycji: 2011-03-22 o 11:55
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 15:30   #4543
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez palina_malina Pokaż wiadomość
Możemy pogadać o QQ mi się ta kolekcja coraz bardziej podoba. Na blogu allglam jest już cała obfotografowana i kusi.

edit:
Tu jest napisane, ale przyznam, że nie próbowałam, pod artykułem są odnośniki do kolejnych części.
http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/blokada.html
kurcze, chyba czytamy sobie w myślach, bo ja to przed chwilą też znalazłam i posłąłam Kasi (mi to tam nic nie mówi )

o tak - każdy temat lepszy niż Serwis Którego Nazwy Nie Wymówię, a MAc juz na pewno poprawia humor. Mnie bardzo kuszą te róże, no i quadziki, chociaż sobie obiecywałam, że na razie spokój z cieniami
A przy okazji mam pytanie - ma ktoś może w domu opakowanie False Lashes i Opulasha i mógłby porównać skład? False mnie uczucił, a z jego poprzednikiem nie miałam żadnego problemu i chciałam wiedzieć, co oni tak pododawali (niestety juz nie mam opakowania)

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Ale mam małą wiadomostkę, nie wiem, czy ktoś to wcześniej wyłapał. Otóż subskrybuję na youtube filmy MACa, i w ostatnim pada coś o cieniach prolongwear

http://www.youtube.com/watch?v=VL2eR3IccbU&NR=1

fajowo, coś trwałego do oczu będzie
tu znalazłam nazwy i opisy tych cieni:
http://allglam.com/2011/02/16/prelim...info-swatches/
zapowiada się baaardzo fajnie
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 15:33   #4544
sheepi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Nadi83 co do blokowania treści umieszczenych na blogu to z tego co pamiętam istneją takie opcje w ustawieniach profilu bloga wydaje mi się, że na pewno była taka możliwość na tych z onetu więc prawdopodobieństwo istnienia tej opcji na blogspotach i bloxach jest równie duże o ile nie większe
sheepi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 15:55   #4545
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Kasiu - bardzo współczuję sprawy z all - osoba jest nieodpowiedzialna i po prostu chamska. Twój blog jest piękny, a ktoś produkując tanie pseudo MAC cienie wykorzystał twój piękny opis łącząc go z opisem z zeberki. Bardzo ci współczuję.

Ja zablokuję treść w swoim (p.s. zapraszam serdecznie ) by nikt "mądry" nie skopiował (wrazie co mam treść, że nie wolno kopiować treści nad każdym postem. Dla kogoś kto mnie skomentował to jest paranormalne, ale jak widać jest to normą - niestety

P.S. Co do zapowiedzi - Runway Red

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-03-21 o 15:57
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 16:09   #4546
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
palina - no dokładnie też to Kasi pisałam, że jakaś reakcja ze strony policji być musi.
Zmieńmy temat choć na chwilę, bo inaczej ja zawału dostanę, bo tak mnie to wkurza.

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

a tak przy okazji moze ktoś wie, jak to zrobić, zeby całkiem zablokować możliwość kopiowania ze strony (jakoś kolega wspomniał mi, że można jakby zablokować od razu możliwość wciśnięcia przez przeglądającego prawego przycisku myszki). To byłoby dobre rozwiazanie dla posiadaczy bloga, tylko ja kompletny komputerowy ignorant nie wiem, jak to zrobić....
Musisz chyba poszukać w kodach html, ale na bardziej upierdliwych allegrowiczów nie podziała, bo wystarczy wtedy wejść w źrodło strony i stamtąd już można spokojnie skopiować :/.

Co do QC to narazie się powstrzymuję z moją wymarzoną szminką Shy girl, pójdę dopiero jak się QC pojawi i pewnie to będzie dzień, w którym zbankrutuję!
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:03   #4547
nieshya
Zadomowienie
 
Avatar nieshya
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Kasiu, po prostu brak mi słów odnośnie sytuacji jaka Cię spotkała
Powiem tyle - nie rozumiem, no po prostu nie rozumiem i jestem zażenowana zachowaniem wszystkich tych, którzy przyczynili się do takiego procederu

Sama ostatnio intensywnie myślałam, żeby założyć bloga, ale w aspekcie tego, co Cię spotkało, mój zapał trochę osłabł

A dla pocieszenia (choć potrfel może nie podzielać tego poglądu )- ceny QC w Polsce:
KLIK


Enjoy

Edytowane przez nieshya
Czas edycji: 2011-03-21 o 18:04 Powód: ups
nieshya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:47   #4548
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Kasiu, po prostu brak mi słów odnośnie sytuacji jaka Cię spotkała
Powiem tyle - nie rozumiem, no po prostu nie rozumiem i jestem zażenowana zachowaniem wszystkich tych, którzy przyczynili się do takiego procederu

Sama ostatnio intensywnie myślałam, żeby założyć bloga, ale w aspekcie tego, co Cię spotkało, mój zapał trochę osłabł

A dla pocieszenia (choć potrfel może nie podzielać tego poglądu )- ceny QC w Polsce:
KLIK


Enjoy
No to pożegnam się z minimum 349zł (jeden róż, jedna szminka, jeden błyszczyk, flamasrer-eye liner).
Myślicie, że takim flamastrem się będzie łatwiej nauczyć rysować kreski?

Sorry 428, bo jeszcze Shy girl muszę kupić :P.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:51   #4549
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

slodka_kicunia_17_wera - dzięki za wsparcie i dobre słowa )

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Kasiu, po prostu brak mi słów odnośnie sytuacji jaka Cię spotkała
Powiem tyle - nie rozumiem, no po prostu nie rozumiem i jestem zażenowana zachowaniem wszystkich tych, którzy przyczynili się do takiego procederu

Sama ostatnio intensywnie myślałam, żeby założyć bloga, ale w aspekcie tego, co Cię spotkało, mój zapał trochę osłabł

ja tez nie rozumiem. I sądzę że powinniśmy coś z tym zrobić, bo już sama nie wiem, powiem to otwarcie: złodzieje pokroju tej pani czy niestety firmy Allegro, nie powinni być bezkarni. Widzę jakiś porządny protest. Plus mail do MACa. Możemy nawet uderzyć do SAMEJ góry (jakby coć trzeba po angielsku to służę). Trzeba coś z tym zrobić bo nie może tak być że ludzie muszą się prosić o egzekwowanie prawa. Prawo po to jest żeby było przestrzegane... Nie pojmuję jak można wspierać łamanie prawa...

Cytat:
A dla pocieszenia (choć potrfel może nie podzielać tego poglądu )- ceny QC w Polsce:
KLIK


Enjoy
No tylko ostatnio lula podała cenę różu z WW 99zł dobrze że nie miałam wyliczonego co do złotówki... bo kosztowały 116 cena 160 za quad to w sumie nieźle... ciekawa jestem tych kolorków

I koniecznie załóż bloga!!! )
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2011-03-21 o 18:52
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 19:36   #4550
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Sama ostatnio intensywnie myślałam, żeby założyć bloga, ale w aspekcie tego, co Cię spotkało, mój zapał trochę osłabł
Nieshya, nie tzreba mieć bloga, żeby ktoś skopiował Twoją własność ... jakis czas temu pewna osoba z podróbami Guerlaina a Allegro skopiowała calutki mój opis z KWC.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:45   #4551
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość

a moze zbiorowe do MACa z informacją,że polski serwis aukcyjny zezwala na sprzedawanie podróbek, gdyż mimo informacji o braku autentyczności towaru to nie reaguje???
albo do prasy?
(ja z dawnej pracy posiadam jeszcze sporo kontaktów, jak któraś z was zdecyduje się napisać krótką i konkretną notkę prasową to mogę rozesłać )
albo podesłać taki emocjonalny tekst na Pudelka po prostu

Cytat:
Napisane przez palina_malina Pokaż wiadomość

Wogóle to przydała by się akcja na szerszą skalę. Coś w stylu TAGa np. na blogach czy YT, informująca szarych zwykłych ludzi, że allegro jest pełne podróbek. Bo ci biedni szarzy ludzie o tym nie wiedzą i kupują, napędzając przez to machinę sprzedaży, allegro na tym zarabia i wszystko niby jest ok. A jeżeli ludzie będą bardziej uświadomieni, przestaną kupować, a allegro zarabiać i wtedy się zastanowi.
to tez dobry pomysł - puścić to w świat właśnie przez blogi itp
założyć odpowiednie konto na FB
możliwości jest naprawdę bardzo dużo
smutne i niesmaczne jest jednak w tym wszystkim to, że z nieuczciwością i jawnym łamaniem prawa trzeba walczyć takimi partyzanckimi metodami.

Ale ja bym od razu poleciała na policję

Zachowanie Allegro jest doprawdy oburzające, ale już nie raz tego doświadczyłam (w drobnych sprawach co prawda) - z nimi tam nie da sie normalnie niczego wyjaśnić bo zawsze odpowiadają jakimiś idiotycznymi formułkami rodem z podręcznika "jak mamić klientów".

Kasiaj
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:52   #4552
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

A tak w ogóle to macałam dzisiaj sporo szminek w macu i zakręciły mnie bardzo dwie: Russain Red i Girl About Town
A przy okazji "odkryłam" Lovelorn
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:56   #4553
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

i jeszcze coś ładnego na poprawę humorów - koniecznie włączcie załączoną tam piosenkę (z yt)
http://www.thecherryblossomgirl.com/...-fushia/12951/
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:01   #4554
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
i jeszcze coś ładnego na poprawę humorów - koniecznie włączcie załączoną tam piosenkę (z yt)
http://www.thecherryblossomgirl.com/...-fushia/12951/
Piękna stylizacja
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:27   #4555
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
albo do prasy?
(ja z dawnej pracy posiadam jeszcze sporo kontaktów, jak któraś z was zdecyduje się napisać krótką i konkretną notkę prasową to mogę rozesłać )
albo podesłać taki emocjonalny tekst na Pudelka po prostu
ja się już nad prasą zastanawiałam... tylko pytanie co dalej? i czy prasie w ogóle na tym zależy...?


Cytat:
to tez dobry pomysł - puścić to w świat właśnie przez blogi itp
założyć odpowiednie konto na FB
możliwości jest naprawdę bardzo dużo
smutne i niesmaczne jest jednak w tym wszystkim to, że z nieuczciwością i jawnym łamaniem prawa trzeba walczyć takimi partyzanckimi metodami.
to jest właśnie nie do pomyślenia w państwie prawa, żeby obywatele musieli walczyć o swoje prawo. W tym wypadku prawa autorskie. Może trzeba by coś zrobić... ? jestem ciekawa jak się zakłada taką stronę na fejsie ) muszę o tym pomyśleć.

Cytat:
Ale ja bym od razu poleciała na policję
no chyba się przejdę, choć już widzę reakcje władzy...ehhh...

Cytat:
Zachowanie Allegro jest doprawdy oburzające, ale już nie raz tego doświadczyłam (w drobnych sprawach co prawda) - z nimi tam nie da sie normalnie niczego wyjaśnić bo zawsze odpowiadają jakimiś idiotycznymi formułkami rodem z podręcznika "jak mamić klientów".

Kasiaj
dokładnie. mam wrażenie że nie piszę z kobietą tylko z botem... :/
Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to macałam dzisiaj sporo szminek w macu i zakręciły mnie bardzo dwie: Russain Red i Girl About Town
A przy okazji "odkryłam" Lovelorn
RR jest piękna!!!
GAT zresztą też
pierwsza jest na mojej wishliście, druga już w szufladce! cudo!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:53   #4556
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość

RR jest piękna!!!
GAT zresztą też
pierwsza jest na mojej wishliście, druga już w szufladce! cudo!
Zgadza się, obie są piękne, a wszystko przez Pana z Krakowskiego MAC bo on mi je podsunął
Ale póki co wzięłam tylko Lovelorn, pozostałe dwie wcisnęłam na "muszmiecie"
Tylko Russian Red jako Matte troszkę wysusza usta i nie tak łatwo jest się nią pomalować. Najlepiej pędzelkiem.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:05   #4557
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Ja jutro ide wspomóc trochę maca, jakiś cień do paletki i pewnie mój pierwszy paint pot
U mnie QC wchodzi 1 kwietnia, ja się czaję na jasny brzoskwiniowo-beżowy róż i fioletową szminkę. Ale zobaczymy, ostatnio miał być tylko Pink Power...
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:16   #4558
TQC
Raczkowanie
 
Avatar TQC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 183
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Wlasnie ta fioletowa szminka mnie tez strasznie kusi... tylko ze wszystkie te cremesheeny mi sie łamią i topią ( dlatego niechetnie je kupuje zobacze na zywo ale chyba niestety, albo stety sie na nia skusze

A ta cala sprawa z podrobkami jest poprostu smutna... jak ktos moze swiadomie sprzedawac podroby, krasc opisy i jeszcze tak chamsko i wulgarnie odpowiadac na wiadomosci?! wow..... Zreszta podroby wszelkiej masci strasznie mi dzialaja na nerwy... czy to kosmetyki, perfumy , torebki czy cokolwiek to az mna trzesie! Najgorsze to, ze niektorzy ludzie calkiem swiadomie to kupuja... mogliby przynajmniej pisac ze to podrobki, albo "inspirowane" zeby ludzie którym zależy na oryginałach nie byli robieni w balona "/
TQC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 22:08   #4559
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Mnie na szczęście nie kusi nic Słodziutka to ja nie jestem
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 22:16   #4560
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
ja się już nad prasą zastanawiałam... tylko pytanie co dalej? i czy prasie w ogóle na tym zależy...?

to jest właśnie nie do pomyślenia w państwie prawa, żeby obywatele musieli walczyć o swoje prawo. W tym wypadku prawa autorskie. Może trzeba by coś zrobić... ? jestem ciekawa jak się zakłada taką stronę na fejsie ) muszę o tym pomyśleć.
Z prasą to różnie (ale jest jeszcze mnóstwo portali internetowych), bo nigdy nie wiesz, czy w danym miejscu Allegro nie wykupiło reklamy

Ale czy zależy to już kwestia podania tematu - tak, żeby zainteresować dziennikarza na tyle, żeby chciało mu się powęszyć, popytać, popracować zwyczajnie trochę i zrobić z tego materiał

podobnie ze stroną na FB - tu proste i chwytliwe i przede wszystkim nie ograniczające się tylko do MACa ale ogólne: "Stop podróbkom na Allegro", "Nie dla podróbek na Allegro", "Stop tolerowaniu podróbek na Allegro" (ważne żeby w jednym haśle skojarzyć podróbki i Allegro )

(I tekst do mediów z oparciem "ruchu" na FB też ma wtedy większy sens, bo nikt wtedy nie potraktuje tego jak pretensje oburzonej panienki, tylko jakąś niezgodę części społeczeństwa)


Ja uważam, że warto spróbować większą grupą oczywiście



Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Zgadza się, obie są piękne, a wszystko przez Pana z Krakowskiego MAC bo on mi je podsunął
Ale póki co wzięłam tylko Lovelorn, pozostałe dwie wcisnęłam na "muszmiecie"
Tylko Russian Red jako Matte troszkę wysusza usta i nie tak łatwo jest się nią pomalować. Najlepiej pędzelkiem.
mówisz, że pan z krakowskiego dobry jest w dobieraniu szminek? Hmm.. To muszę upatrzyć kiedy będzie a sam z siebie Ci je podsunął, czy pytałaś o takie kolory? Ja po cichu marzę o sytuacji, że ktoś (pan czy pani) mi tak w MACu podsunie znienacka coś o czymś sama bym nie pomyślała, a okaże się dla mnie rewelacyjne.
A panie w MACu w Krk to są bardzo kreatywne i chociaż bym wybrała coś potencjalnie nietwarzowego zawsze doradzą sposób jak to zgrać z całym makijażem, żeby świetnie wyglądało
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.