Bardzo silnie nawilżający krem - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-30, 14:47   #91
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Co do Physiogelu to mają teraz w wielu miejscach promocje, że krem + za darmo żel, np.:
http://www.wapteka.pl/produkt.html.2259
Właśnie to kupiłam dzisiaj (tyle ze w stacjonarnej aptece za 47 zł), ale w tejże aptece do tego kompletu jeszcze za symboliczny grosz byl szampon Physiogelu 150 ml hipoalergiczny (jak ktoś jest z Poznania to piszcie szybko na pw, podam namiar na aptekę, a szybko, bo jak dziś kupowałam to zostały tylko 3, czy 4 takie zestawy, w koncu promocja naprawdę niezła), więc lacznie za 47 zł dostałam krem hipoalergiczny physiogelu do twarzy 75ml, żel myjący do twarzy hipoalergiczny 150ml i szampon hipoalergiczny pshyiogelu 150ml, takze jestem naprawde zadowolona, bo trafilam na superpromocję . Radzę sie rozejrzeć po aptekach bo widze w necie m.in. po tym linku co tu wstawiłam, że teraz w wielu miejscach mają taką promocje, przynajmniej te dwa w cenie jednego, bo ten szampon za symboliczny grosz to chyba tylko w tej aptece był. Gdybym juz wczesniej uzywala kosmetyków Physiogelu i była pewna, że są dobre to pewnie od razu kupiłabym dwa takie komplety, ale to moj pierwszy raz z Physiogelem, wiec wole nie szalec bo jeszcze nie wiem, czy się u mnie sprawdzi. Ogólnie to jednak przekonałam sie do Physiogelu po tym jak wczoraj znów cała twarz mnie rozswędziała, pełno szorstkich zaczerwienień i ogólnie masakra, postanowilam pojsc i go poszukać, choc jeszcze przedwczoraj nie byłam na niego zdecydowana.

Jeszcze chcę kupić tę Ziaję med co wstawiałam wyżej bo ma 47% ochrony UV A i B, do tego ceramidy i skwalan, więc ją będę stosowała na dzien, a krem physiogelu na noc. Wspomagająco maść ochronną z witaminą A, a do mycia najpierw chce skonczyć ten żel AA co podawałam linka wcześniej, a później tę ziaję med fizjoderm do cery suchej i atopowej (juz trochę ją zuzylam i jest spoko, takze polecam, na doz jest za 13zł) oraz ten żel do mycia twarzy physiogelu. Plus pod oczy krem polecany wyżej przez Kretkę z bławatkiem i świetlikiem . Do tego łykam te kwasy omega 6 z oleju z wiesiołka i omega 3 z rekina (ale chyba przerzucę się na olej lniany bo wychodzi taniej, a poza tym wiadomo, sprawy humanitarne, ochrony srodowiska itp.) + zestaw witamin i minerałów (kupiłam dokładnie ambio witaminy a-z, na doz jest za 5 zł - sa tam wszystkie witaminy poza witaminą K, a zamiast witaminy A jest betakaroten, ktory organizm przekształca do witaminy A, do tego minerały jak magnez, żelazo, cynk, selen, miedź (chociaz cynk ogranicza wchłanianie miedzi wiec bez sensu troche) i wyciąg z żeń-szenia - 60 tabletek za te 5 zł to chyba nie drogo, a sprawdzałam w składzie formy wtamin oraz minerałów i są dobrze przyswajalne przez organizm), po połowę tabletki dziennie czyli 50% dziennego zapotrzebowania, liczę na to, ze drugie pol uzyskuje z jedzenia bo ostatnio codziennie robie sobie koktalje w stylu np. woda + marchew + jabłko + kiwi, albo woda + jabłko + cytryna + pomarancza, albo woda + kiwi + brokuły + pietruszka itp. Oczywiscie do kazdego takiego koktalju wrzucam troche zarodków pszennych (2 zł za 150gram, co schodzi u mnie w ciągu miesiaca, wiec drogo nie jest, a zarodki pszenne maja sporo witamin z grupy B oraz minerałów i bodajze witaminę PP i duzo błonnika).

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-30 o 15:11
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 15:07   #92
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Co do Physiogelu to mają teraz w wielu miejscach promocje, że krem + za darmo żel, np.:
http://www.wapteka.pl/produkt.html.2259
Właśnie to kupiłam dzisiaj (tyle ze w stacjonarnej aptece za 47 zł), ale w tejże aptece do tego kompletu jeszcze za symboliczny grosz byl szampon Physiogelu 150 ml hipoalergiczny
Super promocja! Szkoda, że nie jestem z Poznania, ech! Możesz podać dokładny namiar na tą aptekę, gdzie ona w Poznaniu jest? Zapytam znajomej czy ma daleko, czy by się nie przejechała
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 15:12   #93
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Wysłałam już namiar na PW . Oby mieli jeszcze dostawę... I dodam, że sprawdzalam terminy ważnosci, sa normalne, na 2015, także żadna wyprzedaż, bo krótki termin ważnosci, tylko normalna promocja .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 20:24   #94
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Jeszcze mam jedno pytanie - znacie jakiś hipoalergiczny krem o podobnym składzie i działaniu, co ten physiogelu? Bo juz wypróbowałam i prawde mówiac jest super - dlatego jesli nie ma jakiejs dobrej alternatywy, to chyba pojade jutro znów do tej apteki i zrobie sobie zapas, skoro az tak korzystna promocja, bo żel też jest w porządku, a dobrym szamponem hipoalergicznym też na dłuższą metę nie pogardzę, tym bardziej, ze to tylko 150ml, wiec dość szybko zejdzie.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-30 o 20:27
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 21:19   #95
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

przeze mnie wyprobówane faworyty - łykanie kapsułek z olejem z wiesiołka (najtaniej wychodzi z Apteo), picie żelu z siemienia lnianego, mycie twarzy olejami, krem Alterra aloesowy (Rossmann, 7-10zł)
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 05:34   #96
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
przeze mnie wyprobówane faworyty - łykanie kapsułek z olejem z wiesiołka (najtaniej wychodzi z Apteo), picie żelu z siemienia lnianego, mycie twarzy olejami, krem Alterra aloesowy (Rossmann, 7-10zł)
A który? Ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...achtcreme.html
czy ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wrazliwej.html
?

A ten olej z wiesiołka apteo wiesz może gdzie dostanę? Bo faktycznie 13 zł za 60 tabl przy takiej porcji, ze starczy 1-2 tabl dziennie wychodzi dużo lepiej, niż Gal, czy Oeparol. Tylko na DOZ nie mogę tego znaleźć... A jak mam z innej internetowej apteki płacić drugie tyle to mi sie nie opłaci, chyba ze od jakiegoś progu wysyłka jest za darmo, albo może wiesz jaka sieć aptek ma olej z wiesiołka tej firmy?

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-12-01 o 05:37
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 10:19   #97
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Byłam dziś ponownie w centrum handlowym, bo siostra chciała ten szampon, ja krem na zapas, a żel spróbuję sprzedac, jak nie to wykorzystam (mam juz niezły zapas tych żeli, a one najwolniej schodzą). Dziś w ów aptece dołożyli widzę takich zestawów dwa w jednym, także jak ktos jest zainteresowany to piszcie! Tylko dopytujcie, jesli sami nie zaoferują, o ten szampon za symboliczny grosik, bo nie zawsze o tym mówią.

Co do Alterry - nie kupiłam bo zobaczylam na skład i na drugim miejscu, po wodzie, był alkohol :/. Alkohol mocno wysusza (stąd np. musialam oddać mamie swoją serię eveline kozie mleko na dzień i na noc do cery suchej - bo zawiera alkohol - i mnie wysuszała), nie rozumiem po co do kosmetyków dla cery duchej dodają alkohol. Rozumiem alkohol jakiś tam, np. tworzący tzw. film by ograniczyć parowanie wody. Ale to był sam alkohol, właściwie nie napisali jaki, pewnie metylowy/etylowy? Takze nie wzięłam, poszukam jednak tej Ziaji med naprawczej z ceramidami i filtrem.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 10:30   #98
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Co do Alterry - nie kupiłam bo zobaczylam na skład i na drugim miejscu, po wodzie, był alkohol :/. Alkohol mocno wysusza (stąd np. musialam oddać mamie swoją serię eveline kozie mleko na dzień i na noc do cery suchej - bo zawiera alkohol - i mnie wysuszała), nie rozumiem po co do kosmetyków dla cery duchej dodają alkohol. Rozumiem alkohol jakiś tam, np. tworzący tzw. film by ograniczyć parowanie wody. Ale to był sam alkohol, właściwie nie napisali jaki, pewnie metylowy/etylowy? Takze nie wzięłam, poszukam jednak tej Ziaji med naprawczej z ceramidami i filtrem.
Alkohol w kosmetykach Alterry jest koniecznym konserwantem, jest to alkohol roślinny, nie zwykły denaturyzowany. Też unikam alkoholu denat. w kosmetykach, ale ten w Alterze w ogóle nie ma negatywnego działania na skórę. Właśnie jest bardziej nawilżona mimo wszystko Używam ich żeli pod prysznic, balsamów, kremów, szamponów - jestem z nich bardzo zadowolona. Skórę głowy mam bardzo suchą, łuszczącą, swędzącą, a po szamponach Alterry jest w lepszym stanie, nie sypie się ze mnie, nie swędzi tak bardzo jak po zwykłych, drogeryjnych szamponach. Tak samo żele pod prysznic - skóra nie swędzi, a mam lekko atopową. Za taką cenę warto wypróbować moim zdaniem, tańszych naturalek się nie znajdzie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 10:57   #99
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Alkohol w kosmetykach Alterry jest koniecznym konserwantem, jest to alkohol roślinny, nie zwykły denaturyzowany. Też unikam alkoholu denat. w kosmetykach, ale ten w Alterze w ogóle nie ma negatywnego działania na skórę. Właśnie jest bardziej nawilżona mimo wszystko Używam ich żeli pod prysznic, balsamów, kremów, szamponów - jestem z nich bardzo zadowolona. Skórę głowy mam bardzo suchą, łuszczącą, swędzącą, a po szamponach Alterry jest w lepszym stanie, nie sypie się ze mnie, nie swędzi tak bardzo jak po zwykłych, drogeryjnych szamponach. Tak samo żele pod prysznic - skóra nie swędzi, a mam lekko atopową. Za taką cenę warto wypróbować moim zdaniem, tańszych naturalek się nie znajdzie.
Warto wiedzieć . Mieli tam jeszcze krem alterry dla skóry bardzo wrażliwej - z wiesiołkiem - czy byłby lepszy dla takiej cery, niż ten aloesowy? I drugie pytanie - oba - było napisane - że są na dzień. To z góry oznacza, że mają filtr UV, mimo, że o tym nie napisali na etykiecie? Bo właśnie też na tym mi zależy. A ta ziaja med ma 47% ochrony UV A i B (tylko z kolei nie jest do cery wrażliwej przez co boję się, że kupię, a bedzie to kolejny kosmetyk do odstawienia, bo bedzie mnie po nim piec lub swędzieć), gdyby w tym kremie alterry był, to zdecydowanie wzięłabym alterry, ale nie wiem . Bo Physiogel krem zamierzam używać na noc i w dzień kiedy siedzę w domu, ale rano przed wyjściem potrzebuję cos innego - no i właśnie najlepiej z filtrem.

A, i pytałam farmaceutkę o tabletki z olejem z wiesiołka Apteo, powiedziała, że to jedne z najgorszej jakości i że z tych tańszych najlepiej wybrać Oeparol, albo GAL. Więc postanowiłam zamówić 150 tab. GAL na allegro, bo w aptekach mają po 20+ zł, a na allegro znalazłam za 14 + 6,50 dosyłka, więc zamówię dwa x 150 od razu (kolejna paczka 0,50 za przesyłke) i wyjdzie taniej, niz gdybym kupowała w aptece stacjonarnej.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-12-01 o 11:04
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 13:42   #100
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Warto wiedzieć . Mieli tam jeszcze krem alterry dla skóry bardzo wrażliwej - z wiesiołkiem - czy byłby lepszy dla takiej cery, niż ten aloesowy? I drugie pytanie - oba - było napisane - że są na dzień. To z góry oznacza, że mają filtr UV, mimo, że o tym nie napisali na etykiecie? Bo właśnie też na tym mi zależy. A ta ziaja med ma 47% ochrony UV A i B (tylko z kolei nie jest do cery wrażliwej przez co boję się, że kupię, a bedzie to kolejny kosmetyk do odstawienia, bo bedzie mnie po nim piec lub swędzieć), gdyby w tym kremie alterry był, to zdecydowanie wzięłabym alterry, ale nie wiem . Bo Physiogel krem zamierzam używać na noc i w dzień kiedy siedzę w domu, ale rano przed wyjściem potrzebuję cos innego - no i właśnie najlepiej z filtrem.
To, że krem jest na dzień nie oznacza, że ma filtry. Zawiera po prostu inne substancje, jest np. lżejszy, itp. Nie sugerowałabym się tym określeniem w ogóle. Ten krem Ziai co ma 47% to jaki konkretnie? Nie spotkałam się z tym, żeby w taki sposób oznaczać filtry, zwykle to jest SPF i liczba Ja filtrów nie używam i nie mam problemu, używam więc jednego kremu na dzień i na noc
Do skóry wrażliwej z Alterry jak dla mnie okrutnie śmierdzi i nie lubiłam go używać. Nawilża mniej niż aloesowy, jest ogólnie delikatniejszy, do skóry normalnej raczej lub na lato.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 17:40   #101
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Chodzi o ten:
http://ziaja.com/kosmetyki/1722,krem...-ceramidami-50
tylko czy on ma składniki uczulające?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 20:24   #102
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Czy to przypadkiem nie jest ziajowy odpowiednik kremu hipoalergicznego Physiogelu, o ktorym było tyle mowy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...en-na-noc.html?
Skład ma ciekawy... tylko na doz jest niedostępna .

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-12-01 o 20:25
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 22:11   #103
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Chodzi o ten:
http://ziaja.com/kosmetyki/1722,krem...-ceramidami-50
tylko czy on ma składniki uczulające?
A jak dla mnie to ten krem nie ma filtra, tylko jest do kategorii wiekowej 50+
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 06:18   #104
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Na KWC jest napisane, że chroni przed UV . No, ale opinie ma dobre, jedna negatywna, bo dziewczynę z cerą bodajże mieszaną zapchał, ja mam suchą, więc powinno być w porządku (o ile nie uczuli, ale te pare dni stosowania Physiogelu już uratowało moją skórę, była piekąca, łuszcząca, czerwona, a teraz jest lepiej). Rozglądam się za nim.

Mam też kolejne pytanie. Otóż ja w ogóle nie stosuje makijażu (czasem oczy pomaluje lub użyje BB garniera, ale to dosłownie od święta, gdy mi zależy żeby ładniej wyglądać). Jednak mam, jak wspominałam nieładne cienie pod oczami, a perspektywy na wysypianie się i mniej stresu są nieciekawe, więc chciałam zainwestować w jakiś korektor pod oczy... taki do mojej suchej cery, do maskowania cieni (o ile to możliwe, to tak, by nie było widać, że jest korektor - bo często widzę dziewczyny z nałożonym korektorem pod oczy i to widać, że on jest, a ja lubię wyglądać naturalnie) i w miarę niedrogi, tak w granicy 20 zł... polecicie jakiś?

Ogólnie to ja się przez ostatnie 2 lata cholernie zaniebałam, co chyba zresztą nietrudno się domyśleć, skoro w wieku 20 lat mam zmarszczki (ogólnie nie wysypiałam się, dużo stresu, póżno chodziłam spać, latem w ogóle nie używałam filtra nawet na mocne słońce, nie używałam żadnych kremów nawilżających, jedynie żel do mycia twarzy Vichy, który mocno wysuszał, ale wtedy nie wiedziałam co oznacza ściągnięta skóra itp. i pewnie tym też ją sobie mocno podsuszyłam), ale staram się teraz nadgonić i poprawić co mogę. Chętnie przyjmę inne rady jak zadbać o twarz - generalnie rysy twarzy mam nienajgorsze, jedynie mam nieładny nos, no i zmęczoną twarz z malutkimi zmarszczkami, do tego cienie pod oczami. Czasem stosuję (tak co 2-gi dzień) masaż twarzy polecony na Wizażu (najpierw masuję od brody w górę, potem od nozdrzy zewnętrznych do uszu, potem od oczu do uszu, potem od środka czoła do skroni, potem naciskanie całej skóry i koniec), poza tym łykam te kwasy omega 3 i 6, witaminy z minerałami i używam kosmetyków pielęgnacyjnych, staram się też schudnąć bo ostatnio przytyło mi się aż do 73 (...) kg (mam 174 cm i najlepiej się czułam mając wagę 65 kg, ale od 2011 nie mogę do niej dobrnąć, zawsze dochodzę do 68 i potem już nie daje rady schudnąć) i rysy twarzy zgubiły się w warstwie tłuszczu co dodatkowo mnie pobrzydziło. Macie jakieś inne rady?

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-12-02 o 06:36
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 07:15   #105
Karola2614
Raczkowanie
 
Avatar Karola2614
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 128
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

silnie naqwilżający dla wrazliwej skóry hmmm osobiście to korzyatałam z ivostinju (linia matująca i nawilżająca dla skóry trądzikowej) a teraz mam biodermę, dostałam od siostry i naprawde efekt jest super, z tym, że się nie wchłania do końca, ale smaruje na noc więc i tak mi to nie przeszkadza.
Karola2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 10:02   #106
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Chodzi o ten:
http://ziaja.com/kosmetyki/1722,krem...-ceramidami-50
tylko czy on ma składniki uczulające?
Jeśli krem nie ma oznaczenia SPF to nie liczyłabym na to, że realnie chroni przed słońcem. Jak już się dba o tą ochronę i w ogóle, to lepiej wybrać dobry krem apteczny ze stabilnym filtrem, itp, itd. Na forum filtromaniaczek jest wszystko na ten temat.
Składniki uczulające - każdego uczula coś innego i nie da się określić czy są takie składniki w kosmetyku dopóki nie napiszesz na co jesteś uczulona


Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Czy to przypadkiem nie jest ziajowy odpowiednik kremu hipoalergicznego Physiogelu, o ktorym było tyle mowy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...en-na-noc.html?
Skład ma ciekawy... tylko na doz jest niedostępna .
Jak dla mnie to jest ewentualnie odpowiednik kremu lipidowego Iwostin Lipidia.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:29   #107
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jeśli krem nie ma oznaczenia SPF to nie liczyłabym na to, że realnie chroni przed słońcem. Jak już się dba o tą ochronę i w ogóle, to lepiej wybrać dobry krem apteczny ze stabilnym filtrem, itp, itd. Na forum filtromaniaczek jest wszystko na ten temat.
Składniki uczulające - każdego uczula coś innego i nie da się określić czy są takie składniki w kosmetyku dopóki nie napiszesz na co jesteś uczulona




Jak dla mnie to jest ewentualnie odpowiednik kremu lipidowego Iwostin Lipidia.

Jednak już tyle kasy na te sprawy wydałam, że nie chcę wydawać na jakieś dobre filtry, to zafunduję sobie na lato, jak dzien bedzie dlugi, tymczasem chcę chocby kiepską ochronę, ale aby była, nawet jeśli prawie żadna, to u mnie akurat efekt placebo wiele daje, wiec swiadomosc, ze krem ma filtr sporo w moim wypadku pomaga .

A taki krem byłby dobry dla takiej cery? Bo wciąż sie zastanawiam czy ten, czy tamten z tym słabym filtrem.

Poza tym znacie jakieś sprawdzone kremy, niedrogie na zmarszczki? Bo tyle chyba ile się dało, tyle ta maść z wit. A pomogła, zmarszczki mniejsze, ale nadal są i chcialabym jakoś je zmniejszyć.

Mam też takie dziwne zmarszczki, coś jak pofałdowaną skórę, tak jak np. u otyłej osoby, która siedzi - jak 1 raz mnie tak mocno zaczęlo czolo swędziec, to po rozdrapaniu po obu stronach czoła zrobiły mi się własnie takie fałdki wyglądające jak zmarszczki, wcześniej były mocno zaczerwienione, odkąd używam Physiogelu nie są, ale nadal istnieją i nie wiem jak się tego pozbyć...

Btw. czy długotrwałe branie oleju z wiesiołka i lnu/tranu (omega 3) może zmniejszyć zmarszczki?

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-12-02 o 16:31
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 19:40   #108
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Takasobie93 zdasz mi relacje z tego, jak w Twoim przypadku podziałał krem z physiogel?
Tak sobie czytam Twoje posty i muszę stwierdzić, że mamy prawie identyczne skóry (ja też szukam czegoś na lekkie zmarszczki) tylko że u mnie dochodzą jeszcze małe naczynka

No i tak czytam i czytam, bo muszę wymienić moją kolekcję kosmetykową na coś, co naprawdę nawilża i odżywia. U mnie jest tak, że mam też dużo zmarszczek z przesuszenia, ale ja nad tym już nie panuję. Wieczorem używam tego kremu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...gladzanie.html i jeszcze smaruję twarz kremem z wit. A, a kiedy wstaję rano to ledwo co otworzę buzię, bo mi się cała ta skóra ciągnie od tego przesuszenia. Byłam nawet u kosmetyczki na maseczkach nawilżających, ale efekt równał się 2 dni... Rano też stosuję kozie mleko, bo boję się, że inny krem zrobi mi masakrę na buzi. Już nie raz, nie dwa chodziłam z czerwonymi plamami na zajęcia. Chciałabym pójść już nie w kierunku drogeryjnym, ale aptecznym, chociaż drogeryjne też niektóre są dobre. Nie mam pojęcia, co zrobić z tą twarzą.

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Przeczytałam cały wątek od nowa

I tak:
Jutro lecę do apteki (jeśli mnie Orkan Ksawery nie zwieje...) i kupuję:

- te rybki z witaminą A i E
- krem z wit. A, ale tej firmy Hasco
- tabletki z olejem z wiesiołka

oraz rozejrzę się za kremem z physiogelu i jeśli będzie to kupię.

Poradzicie mi jak to wszystko połączyć, żebym się nie zagubiła z tą pielęgnacją?

Ogólnie to jeszcze mam w swojej spiżarce takie cuda, pomóżcie mi, co zostawić,a co wywalić:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...gladzanie.html - ogólnie nie powoduje u mnie czerwonych plam, powiedziałabym, że na jakiś czas tę skórę nawilża
http://www.m-shop.eu/product-pol-124...17707719.html- dobrze zmywa makijaż
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-hair-oil.html - mam nawet taki olej kokosowy do włosów, ale może można go wykorzystać do czegoś innego?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...hlodzacym.html - pomimo złych recenzji u mnie zachowuje się dobrze na skórze

Jeśli zostawiłabym to kozie mleko, to mogłabym stosować ten krem rano wraz z tym kremem po oczy z eveline, a wieczorem zmyć makijaż (nie wiem właśnie jeszcze czym) i zastosować rybki, potem physiogel (jeśli kupię) i jeszcze potem walnąć krem z wit. A, czy zamiennie stosować?
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...

Edytowane przez Krystaliczne szczescie
Czas edycji: 2013-12-06 o 19:42
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 09:08   #109
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Jak kupisz olej z wiesiołka to kup też olej lniany lub rybi, bo jak bedziesz łykać kwasy omega 6 (wiesiołek), bez omega 3(olej lniany/rybi) których i tak w naszej diecie jest mało bo w Polsce raczej nie je się ryb codziennie, to mozesz tylko poglębic problemy bo kwasy omega 6 trzeba lykac w stosunku 4:1 do kwasów omega 3. Ja wlasnie pierwszy miesiac stosowania oleju z wiesiolka przyplacilam jeszcze gorszym rozdrażnieniem, dopiero sie uspokoilo jak kupilam kwasy omega 3 (na doz teraz mozna dostac np. z rekina za 7,90 60 tabletek, po 2 dziennie trzeba łykać - http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p54359-Ole..._zelowe_60_szt, a jeśli jesteś wege itp. to wtedy olej lniany - http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p56418-Ome...apsulki_60_szt lub http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p2244-LINO...apsulki_60_szt - na doz jak zamówisz za 20+zł to masz dowóz gratis a ceny często mają niskie wiec lepiej kupic na DOZ niz w aptece stacjonarnej).

Co do Physiogelu to odnosze wrazenie ze wokół oczu mam po nim taką sciągniętą skóre i smaruje wtedy jeszcze kremem nivea, ogólnie to mi pomógł, podobnie jak ziaja fizjoderm żel/physiogel żel (to praktycznie to samo wiec lepiej kupic ziaje bo kosztuje 13 zł tylko i ma wieksza pojemnosc), kupilam też ten krem ziaja med z ceramidami napraczy, póki co uzylam tylko pare razy ale ważne, że nie drażni - a na KWC dziewczyny pisały, że zmniejsza naczynka). Jeszcze łykam po pół tabletki z tego zestawu witamin i minerałów: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p62943-Amb...abletki_60_szt.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-12-07 o 09:16
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-07, 11:33   #110
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

dzięki za odpowiedź, a co jeśli kupiłam (bo kupiłam już) tabletki omega forte? skład tych tabletek to: olej rybi 1000mg w tym: kwasów omega 3 650mg w tym: epa ( kwas eikozapentaenowy) 330mg, dha (kwas dokozaheksaenowy) 220mg, inne kwasy omega 3 100mg, witamina e 5mg. Muszę do tego coś jeszcze łykać? i kupiłam jeszcze krem apteczny decubal, bo physiogel u mnie kosztuje 40zł za krem więc to dla mnie duża suma. Kapsulek rybek nie było
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 12:02   #111
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź, a co jeśli kupiłam (bo kupiłam już) tabletki omega forte? skład tych tabletek to: olej rybi 1000mg w tym: kwasów omega 3 650mg w tym: epa ( kwas eikozapentaenowy) 330mg, dha (kwas dokozaheksaenowy) 220mg, inne kwasy omega 3 100mg, witamina e 5mg. Muszę do tego coś jeszcze łykać? i kupiłam jeszcze krem apteczny decubal, bo physiogel u mnie kosztuje 40zł za krem więc to dla mnie duża suma. Kapsulek rybek nie było
To co kupiłaś to same kwasy omega 3, wiesiołek to kwasy omega 6, więc jeszcze dokup wiesiołka - na allegro wychodzi najtaniej wg mnie (150 kapsułek firmy GAL za 14 zł, gdy jak zamówisz 2 paczki to za drugą nie placisz jesli chodzi o dowóz wiec w stosunku do stacjonarnej apteki zaoszczędzisz jakieś 10 zł). To na pewno pomoże poza tym kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 poprawiaja tez krążenie, prace mózgu, ograniczaja rozrost komórek nowotworowych, takze jesli nie masz ich w diecie odpowiedniej ilosci - a malo ktory Polak je ma - to warto łykac. Tylko jak kupujesz to zwracaj uwage by otoczka pigułki była najlepiej z żelatyny i glicerolu, a nie polisorbatu (ja popelnilam ten blad i zrobilam zapas 4 opakowan wlasnie z otoczką z polisorbatu :/).

Co do żelu do mycia twarzy to mowilam o tym:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oderm-zel.html
jest praktycznie identyczny jak żel physiogelu, a kosztuje dwa razy mniej (na doz za 13 zł).
Ja jeszcze jak pokończę to co mam teraz, pewnie dopiero za jakies 3-4 miesiace bo spore zapasy zrobiłam, to chce wypróbować to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...en-na-noc.html

A kapsułki rybki chyba możesz sobie odpuścić, jeśli będziesz suplementować tabletkami te kwasy omega 3 i 6. Tj, pewnie domiejscowo i tymczasowo pomagają, ale w dłuższej perspektywie lepiej wydaje mi sie, suplementować tym olejem rybim/lnianym i wiesiołkowym.

Odnośnie tego żelu to uzywam go jednak z uzyciem wody, bo on sie niemal od razu wchłania i jakbym miała go zbierać wacikiem to bym musiała ostro ścierać skórę :/. Więc po prostu zmywam wodą, ale sam żel chroni skórę, wiec mysle ze uzycie wody tutaj nie powinno zaszkodzić.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-12-07 o 12:08
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 12:15   #112
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

czyli muszę sobie jeszcze dokupić omega 6 i jak skończę zapasy mleczka lirene to kupię ten żel ziaja i krem ziaja med, zobaczymy co z tego będzie
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 12:21   #113
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
czyli muszę sobie jeszcze dokupić omega 6 i jak skończę zapasy mleczka lirene to kupię ten żel ziaja i krem ziaja med, zobaczymy co z tego będzie
Ten żel też jest z ziaja med, także szukaj go w aptekach . Ale krem na dozie kosztuje jakieś 15 zł, żel 13, więc wyjdzie łącznie 28 zł, takze mozesz zamowic z bezplatnym dowozem. Bo w aptekach stacjonarnych to co najmniej 15-18 zł za żel zapłacisz i jakies 20 za krem, także na dozie z 5-10 zł sobie zaoszczędzisz. Wiem, ze tak polecam ten doz, ale sama dopiero niedawno to odkryłam i naprawde w porownaniu z aptekami stacjonarnymi to wychodzi sporo taniej.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 12:31   #114
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

w takim razie wyczerpuje moje zapasy i zaczne szukac tych sppecyfikow na doz
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 22:40   #115
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Jak wszystkie kwasy z grupy omega, tak i GLA trzeba niestety uzupełniać długo. Pełna zmiana profilu kwasów na powierzchni błon komórkowych zajmuje do 2 lat, pierwszych efektów można spodziewać się po kilku miesiącach suplementacji wysoki dawkami.

Miłego suplementowania, co najmniej przez pół roku, mi też życz powodzenia . No, ale jeśli za 2 lata (a właściwie 1 rok i 11 miesięcy, bo miesiąc już biorę ) sytuacja ma się unormować, to będę łykać.

W ogóle musi być ten olej z wiesiołka mocny, bo doczytałam z pewnych źródeł, że 3+gram dziennie (a najlepiej 6+) powoduje cofanie się stwardnienia rozsianego.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-12-07 o 23:08
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 23:11   #116
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Nie wiem czy juz tego nie pisałam, ale byc moze komuś sie przyda.
Mnie bardzo pomógł krem Siquens.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...lagodzacy.html


A ostatnio zastanawialam sie nad kremem physiogel, ale póki co wzięłam tylko próbki z apteki, zobaczymy.


Z suplementow biorę Silice, ale póki co trudno ocenić czy działa.

Edytowane przez Filozofka888
Czas edycji: 2013-12-07 o 23:12
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 23:33   #117
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

ja Tobie też życzę powodzenia być może się kiedyś do Ciebie odezwe żeby zapytać jak Ci idzie suplementowanie i czy kremy Ci służą ;-)
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 15:39   #118
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Co do tego naprawczego z ceramidami Ziaja med - nie jest hipoalergiczny, ale nie podrażnia skóry, za to po posmarowaniu trochę oczy od niego pieką przez chwilę. Stąd pewnie już go nie kupię, do stałej pielęgnacji kupię potem właśnie tej Ziaji med co Ci pisałam.

W ogóle już chyba doszłam do tego, skąd u mnie ostatnio te problemy skórne - jakoś od kwietnia piję czerwoną herbatę, a ona mocno ogranicza wchłanianie m.in. kwasów tłuszczowych, stąd pewnie mialam po paru miesiącach jej picia ostry niedobór kwasów omega 3 i omega 6 i stąd pojawiły mi się takie stany. Wpadłam na to, bo zaczęlam znów ją pić dla schudnięcia i znów zaczęlo się pogarszać. Takze jak pijecie czerwoną herbate, to pijcie w jakimś znacznym odstępie czasu od zażycia pigułek z tymi olejami - najlepiej pare godzin po, kiedy te zostaną już spokojnie wchłonięte.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 17:25   #119
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

aha, czyli prawdopodobnie masz już powód. Ja niestety taką skłonność wysuszania mam odkąd pamiętam, od momentu dojrzewania (15 lat) i denerwuje mnie jeszcze ta jej wrażliwość, alergiczność i naczynka. No jak nie urok to sraczka Chcę przyciemnić kremem skórę, aby naczynka się nie rzucały w oczy- nie mogę, bo żaden krem nie pasuje. Chcę sobie zrobić mikrodermabrazję okolic oczu- nie mogę po naczynka. Stosuję zwykły krem odżywczy- niedobrze, bo widać bardziej naczynka. I w koło Macieju
Jak skończę moje mleczko do demakijażu lirene, to kupię ziaja żel.
A co się stanie, jeśli będę łykała same omega 3? Stanie się coś? I samo omega 3 korzystnie na coś wpłynie? Tak się pytam z ciekawości...
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 19:53   #120
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
aha, czyli prawdopodobnie masz już powód. Ja niestety taką skłonność wysuszania mam odkąd pamiętam, od momentu dojrzewania (15 lat) i denerwuje mnie jeszcze ta jej wrażliwość, alergiczność i naczynka. No jak nie urok to sraczka Chcę przyciemnić kremem skórę, aby naczynka się nie rzucały w oczy- nie mogę, bo żaden krem nie pasuje. Chcę sobie zrobić mikrodermabrazję okolic oczu- nie mogę po naczynka. Stosuję zwykły krem odżywczy- niedobrze, bo widać bardziej naczynka. I w koło Macieju
Jak skończę moje mleczko do demakijażu lirene, to kupię ziaja żel.
A co się stanie, jeśli będę łykała same omega 3? Stanie się coś? I samo omega 3 korzystnie na coś wpłynie? Tak się pytam z ciekawości...
Pewnie jeden z powodów, bo alergie też miałam od dziecka. A jeśli od momentu dojrzewania masz taką, to może masz za dużo estrogenów, albo za mało testosteronu lub substancji przekształcającej testosteron/estradiol w dihydrotestosteron - bo to głównie on powoduje wytwarzanie łoju na skórę, żeby była nawilżona. A moja skóra to ostatnio wręcz atopowa się zrobiła, mam te liszaje, rumienie, pieczenie, czerwone, szorstkie plamy, powiększone węzły chłonne...

Lepiej uzywaj omega 6 z wiesiołka, bo to głównie kwas gamma-linolenowy odpowiada za ten problem, a raczej brak tego kwasu. Omega 3 po prostu trzeba jednocześnie zazywac, bo nie mozna miec zbyt duzo kwasów omega 6 w stosunku do omega 3, bo moga sie pogorszyc problemy. No a poza tym omega 3 maja tez wiele innych pozytywnych wlasciwosci, w tym glownie hamowanie rozwoju komórek nowotworowych, zapobieganie zakrzepicy, odżywianie i poprawa pracy mózgu. A jesli kupisz omega 3 w postaci wątroby z rekina, to jest w tych kapsułkach dodatkowo skwalen (który zwiększa produkcję kolagenu) i alkiloglicerole. Ale olej z innych ryb lub z lnu też jest ok, a wychodzi taniej.
Ja obecnie biore 3-4 kapsułki (jedna po 500mg) oleju z rekina i 6 kapsułek (jedna po 500mg) oleju z wiesiołka, do tego zestaw witamin i minerałów + żeń-szeń - pół tabletki dziennie i jeszcze sylimarol 70.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-12-08 o 19:56
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-26 09:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.