wynajem i fundusz remontowy - kto płaci? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-27, 20:25   #1
zonaarcheologa
Przyczajenie
 
Avatar zonaarcheologa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4

wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?


wynajmujemy mieszkanie od 19 miesięcy, teraz okazało się, ze płacimy fundusz remontowy. Mój mąż jest zdenerwowany bo chyba wg prawa nie powinniśmy tego płacić my tylko właściciel
czy to prawda?
i jeszcze takie podpytania :
czy ten fundusz płaci się co miesiąc?
mamy rozliczenie (ktore w koncu przypadkiem do nas dotarlo bo zwykle wlasciciel wszysko odbierał) i czytamy w nim to co w zalaczniku zamiescilam
czy to jest wszystko co wchodzi w sklad czynszu bo na dobra sprawę nie wiem co w jego sklad wchodzi
z góry dzięki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 044.jpg (93,7 KB, 77 załadowań)
zonaarcheologa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 21:52   #2
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?

Cytat:
Napisane przez zonaarcheologa Pokaż wiadomość
wynajmujemy mieszkanie od 19 miesięcy, teraz okazało się, ze płacimy fundusz remontowy. Mój mąż jest zdenerwowany bo chyba wg prawa nie powinniśmy tego płacić my tylko właściciel
czy to prawda?
i jeszcze takie podpytania :
czy ten fundusz płaci się co miesiąc?
mamy rozliczenie (ktore w koncu przypadkiem do nas dotarlo bo zwykle wlasciciel wszysko odbierał) i czytamy w nim to co w zalaczniku zamiescilam
czy to jest wszystko co wchodzi w sklad czynszu bo na dobra sprawę nie wiem co w jego sklad wchodzi
z góry dzięki
Fundusz remontowy to normalna "skladowa" czynszu w lokalach spoldzielczych czy wspolnotach mieszkaniowych, placi sie co miesiac okreslona kwote od metra, nie ma mozliwosci zeby tego nie placic, wiec nie wiem co was tak oburzylo

Ten fundusz placi sie na biezace remonty wspolnej wlasnosci np. w bloku, ale tez na wieksze inwestycje jak wymiana dachu, czy zrobienie parkingu dla mieszkancow.

Nie do konca wiem z czym macie problem Na tym dokumencie jest wszystko napisane co wchodzi w sklad czynszu i w jakiej kwocie, po prostu co jakis czas trzeba uchwala zmienic wysokosc tych stawek ze wzgledu na zmiane cen i zawiadomic o tym lokatorow.
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 23:22   #3
zonaarcheologa
Przyczajenie
 
Avatar zonaarcheologa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?

wg prawa (znalezione w necie więc nie jest to 100% pewne) opłata za fundusz remontowy leży po stronie właściciela
oburza nas bo to JEGO mieszkanie i na dłuższą metę stan, dajmy na to dachu , nas nie obchodzi (pominę kwestie tego, że administracja nie sprzata klatek ani przed nimi itd itp ...) i czemu mamy pokrywać koszty czegoś co do nas nie należy i należeć nie będzie?
po to się pytam by uzyskać obiektywną odpowiedz
w umowie nie mamy nigdzie wymienionego nawet czynszu jako takiego, mamy tzw czynsz najmu czyli to co on sobie bierze plus opłaty za tzw media
idąc tokiem rozumowania męża płacilibyśmy za niego fundusz mimo, ze nam nic o nim nie mówił
zonaarcheologa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 07:12   #4
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?

Wg mnie przesadzacie, nie wiem jak jest umowa skonstruwana, ale zawsze za wynajem placi sie tyle co czynsz do wspolnoty (spoldzielni), odstepne dla wlasciciela i rachunki jak prad, gaz. Szczerze, to nie widze powodu dla ktorego mialby wam "odpuscic" fundusz remontowy, ta oplate za wodomierz tez mialby wam oddac, bo to jego wodomierz bedzie? Albo rozliczenie roznic wody z klatki? Nie popadajmy w paranoje

Skoro umowiliscie sie na pewna kwote i ja zaakceptowaliscie to nie widze powodu dla ktorego wlasciciel mialby sie spowiadac ile placi czego w czynszu do administracji, a czynsz i tak jest bardzo niski

Ja wiem ze tak "fajnie" sie liczy czyjes pieniadze, zawsze mozecie wziac kredyt i placic sami na swoje mieszkanie
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 11:04   #5
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Ja wiem ze tak "fajnie" sie liczy czyjes pieniadze, zawsze mozecie wziac kredyt i placic sami na swoje mieszkanie
Dokładnie .

Ja odnajmuję mieszkanie, wzięłam kredyt i sama przeprowadziłam się do większego. Moi najemcy płacą pełną kwotę opłat do administratora, łącznie z funduszem remontowym + tzw. odstępne + swoje opłaty za media i to jest wyraźnie w umowie zaznaczone. Ja płacę podatek 8,5% ryczałtu.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 15:33   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?

Wynajmując płaciłam czynsz ze wszystkimi jego składowymi, również funduszem remontowym. Skąd to Wasze (męża) oburzenie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 16:50   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?

Umowe pewnie macie jakąś dziwną,powinna zawierać wyszczególnione wszytskie opłaty od czynszu do spółdzielni -co zawiera- ,odstępne-dla właściela i media wg wskazan licznika.

Jak do tej pory żaden wynajmujący nie interesował się co zawiera czynsz do spółdzielni ,a rachunki maja do wglądu w każdej chwili.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-29, 07:51   #8
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?

Cytat:
Napisane przez zonaarcheologa Pokaż wiadomość
wg prawa (znalezione w necie więc nie jest to 100% pewne) opłata za fundusz remontowy leży po stronie właściciela
oburza nas bo to JEGO mieszkanie i na dłuższą metę stan, dajmy na to dachu , nas nie obchodzi (pominę kwestie tego, że administracja nie sprzata klatek ani przed nimi itd itp ...) i czemu mamy pokrywać koszty czegoś co do nas nie należy i należeć nie będzie?
po to się pytam by uzyskać obiektywną odpowiedz
w umowie nie mamy nigdzie wymienionego nawet czynszu jako takiego, mamy tzw czynsz najmu czyli to co on sobie bierze plus opłaty za tzw media
idąc tokiem rozumowania męża płacilibyśmy za niego fundusz mimo, ze nam nic o nim nie mówił
Nie moje to nie muszę o to dbać, niech się inni martwią. Wygodne podejście.
Czy przez ten czas kiedy wynajmujecie mieszkanie korzystacie z dachu, z klatki schodowej i innych części wspólnych budynku. Zapewne korzystacie więc nie rozumiem czemu się dziwicie, że musicie za to płacić.
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 23:30   #9
zonaarcheologa
Przyczajenie
 
Avatar zonaarcheologa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?

czynsz niski za prawie 19 m2 ale warunki tragiczne i nikt o nic nie dba
niemniej nie po to zakładałam wątek by się teraz spowiadać z uchybień spółdzielni
byłam u prawnika - nic w umowie o funduszu nie ma, o czynszu do spółdzielni także, bezprawnie (w naszym wypadku) były więc pobierane te opłaty a zwłaszcza fundusz który tak jak znalazłam w necie jest sprawą właściciela
kredytu na mieszkanie nie dostaniemy i nie jest z tym tak łatwo
zonaarcheologa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:24   #10
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?

Zależy na co się z waszym wynajmującym te 19 miesięcy temu umawialiście. Regularną sytuacją jest taka, o której pisali poprzednicy i ja: najemca płaci czynsz (do spółdzielni/administratora) w którym ujęty jest m. in. fundusz remontowy + odstępne + swoje rachunki za media (telefon, tv itp). Prywatną sprawą właściciela jest, jaką umowę ze swoim najemcą podpisze .
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 14:29   #11
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: wynajem i fundusz remontowy - kto płaci?

Cytat:
Napisane przez zonaarcheologa Pokaż wiadomość
okazało się, ze płacimy fundusz remontowy. Mój mąż jest zdenerwowany bo chyba wg prawa nie powinniśmy tego płacić my tylko właściciel
A jeśli się okaże, że z tego, co mu płacicie właściciel opłaca agencję towarzyską ? Co wtedy na to powie mąż ?
Cytat:
Napisane przez zonaarcheologa Pokaż wiadomość
w umowie nie mamy nigdzie wymienionego nawet czynszu jako takiego, mamy tzw czynsz najmu czyli to co on sobie bierze plus opłaty za tzw media; idąc tokiem rozumowania męża płacilibyśmy za niego fundusz mimo, ze nam nic o nim nie mówił
Idąc tokiem rozumowania osoby posiadającej mózg płacilibyście nawet za loty w kosmos, mimo że nic wam o tym nie mówił.
Cytat:
Napisane przez zonaarcheologa Pokaż wiadomość
byłam u prawnika - nic w umowie o funduszu nie ma, o czynszu do spółdzielni także, bezprawnie (w naszym wypadku) były więc pobierane te opłaty a zwłaszcza fundusz który tak jak znalazłam w necie jest sprawą właściciela
Może lepiej wybrać si do prawnika, który skończył prawo, a nie pedagogikę czy np. filologię angielską?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.