Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-21, 11:09   #1261
hanny007
Rozeznanie
 
Avatar hanny007
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 616
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

była bym wdzięczna za pomoc w rozszyfrowaniu składu

Ziaja Pro, Program Oczyszczający do Cery Suchej i Normalnej, Krem nawilżający
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra Extract, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Triethanolamine

czy ten krem jest łagodny, czy dobrze nawilża ?( moja skóra przesuszona i wrażliwa ostatnio coś mnie zapycha ale nie zdiagnozowałam jeszcze co)
hanny007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 13:43   #1262
modlishka665
Raczkowanie
 
Avatar modlishka665
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa/Zielona Góra
Wiadomości: 86
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
chciałabym poprosić o analizę kremu intensywnie nawilżającego, Nivea Baby, Nutri Sensitive.
Skład: Aqua, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Cera Alba, Hydrogenated Coco-Glycerides, Panthenol, Oenthera Biennis, Cera Microcristallina, Dimethicone, Paraffinum Liquidum, Sodium Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, BHT, Parfum

oraz pielęgnacyjnego kremu do twarzy i ciała, Nivea Baby
Skład: aqua, paraffinum liquidum, glycerin, butylene glycol, stearic acid, stearyl alcohol, cetyl alcohol, cera microcristallina, glyceryl stearate, hydrogenated coco-glycerides, dimethicone, panthenol, phenoxyethanol, sodium carbomer, lanolin alcohol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, parfum

Mam cerę tłustą, chciałabym się dowiedzieć, czy te kremy nie zrobią mi krzywdy w postaci przykrych niespodzianek, czy nie "zapchają". Z góry uprzejmie dziękuję.

Jeśli nie będzie to nadużycie, to chciałam się spytać, co mogło mnie zapchać w tym kremie:

Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Etylhexyl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Dicaprylyl Carbonate, Parfum, Calendula Officinalis Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide
Jest to krem do twarzy babydream Gesichtscreme, Natural.
Używam go od dwóch tygodni, i moja cera się trochę pogorszyła, wyskoczyło mi kilka wyprysków.
__________________
Odkryłam nową pasję: jazda konna
modlishka665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 13:44   #1263
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Bede wdzieczna za analize skladu ponizszej odzywki, czy bedzie ona w jakims stopniu chronic kolor przed zmywaniem i poprawi kondycje wlosow farbowanych?

Procter & Gamble, Pantene Pro-V, Color Exclusive Serum


Skład: Aqua, Amodimethicone, Stearyl Alkohol, Cetyl Alkohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glutamic Acid, Benzyl Alkohol, Parfum, Panthenyl Ethyl Ether, EDTA, Hexyl Cinnamal, Cocus Nucifera Oil, Carthamus Tinctorius Oil, Panthenol, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Benzyl Salicylate, Magnesium Nitrate, Limonene, Linalool, Trimethylslioxysilicate, Sodium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne, Phenoxyethanol, Magnesium Chloride, Methylparaben, Methylisothiazolinone, Propylparaben, Aloe Barbendensis, Ascorbic Acid, Sodium Sulfite, Potassium Sorbate

dziekuje
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 13:59   #1264
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę tych dwóch kremów pod względem nawilżenia i ewentualnego zapychania:

HYPOALERGICZNY KREM NAWILŻAJĄCY, Floslek
Ingredients (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Polymethacrylate, Aleuritic Acid, Faex, Glycoproteins, Cetearyl Alcohol, Rosa Canina Fruit Oil, PEG-8, Caprylyl Glycol, Helianthus Annuus Seed Extract, PPG-1-PEG-9-Lauryl-Glycol Ether, Butylene Glycol, Hedera Helix Extract, Phytic Acid, Sodium Polyacrylate, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Panthenol, Carbomer, Parfum, Allantoin, Imidazolidinyl Urea, Hydrolyzed Ulva Lactuca Extract, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA

KREM REGENERACYJNY DO SKÓRY WRAŻLIWEJ


Ingredients (INCI): Aqua, Di-C12-C13 Alkyl Malate, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Oryza Sativa (Hydrolyzed Rice Protein), Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Methylsilanol Hydroxyproline Aspartate, Cetearyl Alcohol , Panthenol, Dimethicone, Rosa Canina Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA


Z góry bardzo dziękuję.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 15:39   #1265
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składu odżywki

Ziaja, Plantica, Jojoba

Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Ethylhexyl Salicylate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene, Citronellol, Citric Acid
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 17:54   #1266
sentient
Rozeznanie
 
Avatar sentient
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam prośbę o analizę składu nowego cuda z Avonu - "Regenerujący eliksir na noc". Produkt obiecuje cuda, a ja zrażona po Avonowskim serum do końcówek nie chcę zniszczyć sobie włosów, aczkolwiek kusi bardzo

link: http://www.avon.biz.pl/index.php?pag..._prod=4190%205

Aqua, Dimethicone, Butyrospermum parkii butter, Cetearyl alcohol, Quaternium-91, Ceteareth-20, Certimonium methosulfate, Guar hydroxypropyltrimonium chloride, Panthenol, Phenoxyethanol, Parfum, Behentrimonium chloride, Creatine, Methylparaben, Propylparaben, Citric acid, Laminaria digitata extract, Pelvetia canaliculata extract, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldeyde, Butylphenyl methylpropional, Linalool, Hexyl cinnamal, Limonene, Alpha-isomethyl, Ionone

Z góry bardzo dziękuję
__________________
Wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=34900032

I.Miyakke - Le Feu Light, CdG, Soir de Lune, Max Factor: FLE, 2000 Calorie
sentient jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 17:59   #1267
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, please.... proszę o szybką analizę ....
Warte to dla cery tłustej, którą prawie wszystko zapycha?

To jest Krem do cery tustej i mieszanej, Instituto Ganassini, Rilastil Intensive



Składniki (INCI): Aqua • PEG-8 Beeswax • PEG-8 • Cyclomethicone • Aluminum Starch Octenylsuccinate • PEG-6 Stearate • Oryza sativa • PEG-32 Stearate • Zinc Aspartate • Triisostearin PEG-6 Esters • Glyceryl Stearate • Panthenol • Dimethicone • Glycol Stearate • Carbomer • Methylparaben • Saccharomyces Lysate • Tocopheryl Acetate • Lysine • Carbocysteine • Hydrolyzed Wheat Protein • Sodium Hyaluronate • Oryzanol • Leucine • Isoleucine • Valine • Proline • Pyridoxine HCl • Arginine • Imidazolidinyl Urea • Disodium EDTA • Hydrogenated Lecithin • Propylparaben • BHA • BHT • Parfum.
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 18:57   #1268
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

peeling morelowy YR

Aqua, Hamamelis Virginiana Water, Stearic Acid, Prunus Armeniaca Seed Powder, Glycerin, Propylene Glycol, Potassium Hydroxide, Xanthan Gum, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Cetearyl Alcohol, Cocamidopropyl Betane, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Cocoyl isethonate, Zea Mays Starch, Parfum, Methylparaben, Allantolin, Tocopherol, Ethylparaben, Propylparaben, Tetrasodium Edta, CI 14700, CI 19140, CI77891.



krem ochronny na zimę YR

Aqua, Paraffinum Liquidum, Urea, Stearic Acid, Vitis Vinifera, Propylene Glycol, Methylpropanediol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, Sodium Cetearyl Sulfate, Cera Microcristallina, Butylene Glycol, Hydrogenated Castor Oil, Arnica Chamissonis, Paraffin, Butyrospermum Parkii, Candelilla Cera, Methylparaben, Parfum, Cera Carnauba, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Ethylparaben, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Propylparaben, Butylparaben, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Xanthan Gum


baaardzo proszę
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 19:55   #1269
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Co mnie może zapychać w podkładzie GG Oriflame?

Dziewczyny kupiłam sobie nowy podkład Oriflame i wygladam strasznie! Powychodziło mi tyle zmian tradzikowych, że szok

Podaję skład INCI:

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, TITANIUM DIOXIDE, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, CERA ALBA,NYLON-12, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, PEG/PPG-20/23 DIMETHICONE,BUTYLENE GLYCOL, PEG-9 DIMETHICONE, CAPRYLYL METHICONE, SODIUM CHLORIDE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, STEARIC ACID, SILICA, ALUMINIUM HYDROXIDE, METHYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER,PROPYLPARABE N, PARFUM, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, DISODIUM EDTA, ALUMINA, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, SILICA DIMETHYL SILYLATE, XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, PHENOXYETHANOL, SODIUM HYALURONATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BHT, GLUCOSE,CHONDRUS CRISPUS EXTRACT

Co najbardziej zapycha w tych składzie , matko teraz tak patrzę jak tego dużo ... im więcej składników tym gorzej
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 14:15   #1270
joanna tw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

mam nadzieję ze to odpowiednie miejsce do napisania tego postu bo dlugo szukałam)
a wiec tak-wczoraj byłam w warszawskiej sephorze,zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze na krem sisley hydra global + clarins ecran emulsja uv spf 40. Zapytałam więc konsultantki o ten krem sisleya, bo jest to dosyć odżywcza emulsja nawilżająca,którą chcialam stosować pod clarinsa, myślę ze to dobry wybór, mam 29 lat i moja skóra nie sprawia większych problemów prócz suchości, no i wracając do konsultantki, ona oburzona tym ze chcę zakupić te dwa kremy i stosowac je jednocześnie tzn najpierw sisley,a na to clarins,odpowiedziała mi ze żaden z tych kremow nalożonych na twarz nie bedzie działal,bo jeden krem zaabsorbuje dzialanie drugiego i odwrotnie,czy to prawda? czy to jest w tym jakaś prawda? juz od lat stosuję taką taktykę,najpierw cos odżywczego,odczekuję 10 minut i nakladam wysoki filtr,przecież to prawidłowo. A tu wczoraj sie dowiedziałam ze krem na ktory wydaję ponad 600 zl nie bedzie działał, bo zostanie zaabsorbowany przez ten z filtrami, proszę powiedzccie czy to jest prawda? dla porównania podaję sklady sisley i clarins. Czy Waszym zdaniem jest to dobry i wartościowy skladnikowo zestaw?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

sisley hydra global
-water glycerin,isodecyl,neopent anoate,helianthus annus,sunflower,seed oil,hydrolyzed viola tricolor extract,sorbitol,malachit e extract,castanea sativa chesnut,seed extract,dimethicone,cetar yl alcohol,arachidyl alcohol,stevia rebaudiana extract,tocopheryl acetate,panthenol,nylon 12,algae extract-parafin,squalane,benehyl alcohol,phenoxyetanol,arg inine,cetaryl glucoside,carbomer,arachi dyl glucoside,allantoin,potas ium cethyl phosphate,,sodium methylparaben,sorbid acid,thymus mastichina herb oil,lavandula angustifiola oil,tetrasodium edta,sodiumacrylates copolymer,yeast extract,hydrogenated polyisobuthene,salvia officinalis sage oil,polygryceryl 10 stearte, phospholipidis,butylene glycol,methylparaben,pota ssium sorbate,ethylparaben,buty lpraben,propylparabenisob utylparaben,tocopherol

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

no i ten clarins uv ecran spf 40

Cyclopentasiloxane - Water - Aluminum Starch Octenylsuccinate - Polyglyceril-3 Polydimethylsiloxyethyl - Alcohol - Aluminium Hydroxide - Stearic Acid - Sodium Chloride - Peg/Ppg-18/18 Dimethicone ?Tocopheryl Acetate - Fragrance - Disodium EDTA - Butylene Glycol - Glycerin - Pentylene Glycol - Biosaccharide Gum-4 - Thermus Thermophillus Ferment - Lapsana Communis Flower/Leaf/Stem Extract - Camellia Sinensis Leaf Extract - Rhodiola Rosea Root Extract - Phenoxyethanol - Potassium Sorbate - Sodium Lauryl Sulfate.
proszę poradźccie
joanna tw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 19:02   #1271
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Co mnie może zapychać w podkładzie GG Oriflame?

wosk pszczeli, silikony, gliceryna...reszty syfu nie rozpoznaję
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-26, 14:12   #1272
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę nowego płynu micelarnego Ziaji

Ziaja Różany Płyn Micelarny
skład:Aqua ( Water ), Sodium Cocoamphoacetate,Glycerin ,PEG-8,Propylene Glycol,Panthenol,Rosa Canina Fruit Oil,Hydrogenated Vegetable Oil,PPG-26-Buteth-26,PEG-40 Hydrogenated Castor Oil,Sodium Benzoate,Diazolidinyl Urea,Citric Acid
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 09:06   #1273
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Ethylhexyl Salicylate, Isodecyl Isononanoate, Glycerin, Butylene Glycol, Benzophenone-3, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hdi / Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Dilauryl Thiodipropionate, Polymethyl Methacrylate, Tomethamine, Isohexadecane, Phenoxyethanol, Thiodiprioponic Acid, Chlorosalicylic Acid, Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Edta, Hydrogenated Lecithin, Kaempferia Galanga Root Extract, Polysorbate 60, Propylparaben, Eclipta Prostrata Extract, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Isostearate, Silica, Steareth-20, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Gossypium Herbaceum Extract, Foeniculum Vulgare Extract, Yeast Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Lactoferrin, Phospholipids, Saccharomyces Ferment Filtrate CI 77891.

Czy w tym składzie widać cos co może mnie zapchać? Dodam, że mam tłustą cerę z trądzikiem i mi zawsze coś wyskoczy także niełatwo mi ocenić czy to coś mnie zapchało czy tak o znów mi cos wyskakuje

To krem z Avonu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...m-na-dzien.htm

Ale wyskakuje i nie wiem czy to nie wina tego kremu czy innych, bo mam kilka nowych kosmetykow tyle, ze tamte typowo do tlustej/tradzikowej cery.

Z gory dziekuje.
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 16:24   #1274
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Znalazłam jeszcze cos takiego:

http://www.beautymagonline.com/pages..._cosmetic_.htm

Moje problemy nasiliły się z dwa miesiace temu jak uzyłam toniku do cery tradzikowej z Oriflame - Pure Skin , skład:

AQUA, ALCOHOL DENAT., GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, OLETH-20, SALICYLIC ACID, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, ALLANTOIN

Odstawiłam to paskudztwo, bo dosłownie porobiły mi się wrzody!!!
Przez jakis czas odstawiłam wszystko, żeby uspokoic skórę
No i teraz mam żel do oczyszczania skład:

CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOPROPYL MYRISTATE, GLYCERIN, AQUA, SUCROSE PALMITATE, SUCROSE LAURATE, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, METHYLPARABEN, BUTYLENE GLYCOL, ETHYLPARABEN, TRITICUM MONOCOCCUM SEED EXTRACT, HYDROLYZED RICE PROTEIN, HYDROLYZED YEAST PROTEIN, CI 19140

Tonik, skład:

AQUA, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, OLETH-20, PHENOXYETHANOL, SODIUM CITRATE, METHYLPARABEN, PARFUM, PROPYLPARABEN, CITRIC ACID, BISABOLOL, ETHYLPARABEN, SODIUM HYALURONATE, TRITICUM MONOCOCCUM SEED EXTRACT, HYDROLYZED RICE PROTEIN, HYDROLYZED YEAST PROTEIN, CI 15510, CI 42090, CI 14700

Emulsję na dzień, skład:

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, OCTOCRYLENE, SQUALANE, TRIETHYLHEXANOIN, CYCLOPENTASILOXANE, NYLON-12, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, POLYACRYLATE-13, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, CETEARETH-12, STEARETH-2, CYCLOHEXASILOXANE, XYLITYLGLUCOSIDE, C20-22 ALCOHOLS, CAPRYLYL GLYCOL, STEARYL ALCOHOL, POLYISOBUTENE, PHENOXYETHANOL, CETEARETH-20, IMIDAZOLIDINYL UREA, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, PARFUM, ANHYDROXYLITOL, VACCINIUM VITIS-IDAEA, DISODIUM EDTA, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, XYLITOL, METHYLPARABEN, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, XANTHAN GUM, DISTEARYL ETHER, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CERAMIDE 3, BHT, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CERAMIDE 6 II, CHOLESTEROL, PHYTOSPHINGOSINE, CARBOMER, GLUCOSE, CERAMIDE 1

I od kilku dni znowu wychodzą mi wykwity i pojawił sie znowu jeden taki duzy chocby wrzód na policzku

Załamać się można
Muszę iśc do dermatologa, bo ja juz nie wiem co robić ...

Wg przeczytanej listy co podałam link to ten ISOPROPYL MYRISTATE najbardziej zapycha i muszę przeleciec wszystkie kosmetyki co mam i porównać z tą listą, moze coś wyłapię.
Na bank Propylene Glykol mnie zapycha jak ma duże stężenie ( mam dodatkowo opróćz tradzikowej , wrażliwą skórę )

Moze Wy cos wyłapiecie z tych składów ?

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2009-11-28 o 16:27 Powód: dopisanie
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 16:40   #1275
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość
Moje problemy nasiliły się z dwa miesiace temu jak uzyłam toniku do cery tradzikowej z Oriflame - Pure Skin , skład:

AQUA, ALCOHOL DENAT., GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, OLETH-20, SALICYLIC ACID, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, ALLANTOIN

Odstawiłam to paskudztwo, bo dosłownie porobiły mi się wrzody!!!
Przez jakis czas odstawiłam wszystko, żeby uspokoic skórę
powinnas unikac chyba kosmetykow na alkoholu, kwas salicylowy byc moze tez Ci nie sluzy

Cytat:
No i teraz mam żel do oczyszczania skład:

CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOPROPYL MYRISTATE, GLYCERIN, AQUA, SUCROSE PALMITATE, SUCROSE LAURATE, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, METHYLPARABEN, BUTYLENE GLYCOL, ETHYLPARABEN, TRITICUM MONOCOCCUM SEED EXTRACT, HYDROLYZED RICE PROTEIN, HYDROLYZED YEAST PROTEIN, CI 19140
mnie osobiscie zapychaja pogrubione, chociaz preparaty do zmywania sa mniej szkodliwe pod tym wzgledem niz kremy

Cytat:
Tonik, skład:

AQUA, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, OLETH-20, PHENOXYETHANOL, SODIUM CITRATE, METHYLPARABEN, PARFUM, PROPYLPARABEN, CITRIC ACID, BISABOLOL, ETHYLPARABEN, SODIUM HYALURONATE, TRITICUM MONOCOCCUM SEED EXTRACT, HYDROLYZED RICE PROTEIN, HYDROLYZED YEAST PROTEIN, CI 15510, CI 42090, CI 14700
sporo konserwantow, moze podrazniac wrazliwcow

Cytat:
Emulsję na dzień, skład:

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, OCTOCRYLENE, SQUALANE, TRIETHYLHEXANOIN, CYCLOPENTASILOXANE, NYLON-12, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, POLYACRYLATE-13, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, CETEARETH-12, STEARETH-2, CYCLOHEXASILOXANE, XYLITYLGLUCOSIDE, C20-22 ALCOHOLS, CAPRYLYL GLYCOL, STEARYL ALCOHOL, POLYISOBUTENE, PHENOXYETHANOL, CETEARETH-20, IMIDAZOLIDINYL UREA, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, PARFUM, ANHYDROXYLITOL, VACCINIUM VITIS-IDAEA, DISODIUM EDTA, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, XYLITOL, METHYLPARABEN, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, XANTHAN GUM, DISTEARYL ETHER, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CERAMIDE 3, BHT, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CERAMIDE 6 II, CHOLESTEROL, PHYTOSPHINGOSINE, CARBOMER, GLUCOSE, CERAMIDE 1
co to za krem? wydaje sie dosc regenerujacy

Cytat:
I od kilku dni znowu wychodzą mi wykwity i pojawił sie znowu jeden taki duzy chocby wrzód na policzku

Załamać się można
Muszę iśc do dermatologa, bo ja juz nie wiem co robić ...
dermatolog koniecznie, nie ma co zwalac wszystkiego na kosmetyki, to moga byc problemy hormonalne badz infekcja bakteryjna
Cytat:
Wg przeczytanej listy co podałam link to ten ISOPROPYL MYRISTATE najbardziej zapycha i muszę przeleciec wszystkie kosmetyki co mam i porównać z tą listą, moze coś wyłapię.
mnie on praktycznie zawsze zapycha, staram sie unikac

Cytat:
Na bank Propylene Glykol mnie zapycha jak ma duże stężenie ( mam dodatkowo opróćz tradzikowej , wrażliwą skórę )
on nie zapycha, co najwyzej podraznia, a w przypadku takiej cery jak Twoja, podraznienie moze rownac sie wysypowi
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 18:44   #1276
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, OCTOCRYLENE, SQUALANE, TRIETHYLHEXANOIN, CYCLOPENTASILOXANE, NYLON-12, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, POLYACRYLATE-13, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, CETEARETH-12, STEARETH-2, CYCLOHEXASILOXANE, XYLITYLGLUCOSIDE, C20-22 ALCOHOLS, CAPRYLYL GLYCOL, STEARYL ALCOHOL, POLYISOBUTENE, PHENOXYETHANOL, CETEARETH-20, IMIDAZOLIDINYL UREA, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, PARFUM, ANHYDROXYLITOL, VACCINIUM VITIS-IDAEA, DISODIUM EDTA, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, XYLITOL, METHYLPARABEN, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, XANTHAN GUM, DISTEARYL ETHER, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CERAMIDE 3, BHT, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CERAMIDE 6 II, CHOLESTEROL, PHYTOSPHINGOSINE, CARBOMER, GLUCOSE, CERAMIDE 1
ja obstawiałabym ten krem. zaznaczyłam wszystko co najprawdopodobniej może zapchać. nie podejrzewałabym o zapychanie isopropyl myristate, ani tym bardziej capric/caprylic triglicerydes (to jest bardzo delikatny emolient, który nie powinien zapychać)

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-11-28 o 18:45
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 19:00   #1277
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Może i mnie poradzicie? Mam trądzikową cerę, tłustą Czy tu może mnie coś zapychać:

Krem na noc:

Skład: Aqua, PEG-8, Ethylhexyl Palmitate, Dimethicone, Isocetyl Stearate, Tromethamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dilauryl Thiodipropionate, DI-PPG-3 Myristyl Ether Adipate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethanol, Silica, Thiodipropionic Acid, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Caprylyl Glycol, Chlorosalicylic Acid, Squalane, Isoceteth-20, PEG-100 Stearate, Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Parfum, Sodium Hyaluronate, Mica, Eclipta Prostrata Extract, PEG-40 Stearate, Polysorbate 60, Glycerin, PEG/PPG-20/23 Dimethicone, Butylene Glycol, Steareth-20, Gossypium Herbaceum Extract, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Tocopherol, CI 77891.

Krem na dzień (z tej samej zreszta serii co na noc) :

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Ethylhexyl Salicylate, Isodecyl Isononanoate, Glycerin, Butylene Glycol, Benzophenone-3, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hdi / Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Dilauryl Thiodipropionate, Polymethyl Methacrylate, Tomethamine, Isohexadecane, Phenoxyethanol, Thiodiprioponic Acid, Chlorosalicylic Acid, Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Edta, Hydrogenated Lecithin, Kaempferia Galanga Root Extract, Polysorbate 60, Propylparaben, Eclipta Prostrata Extract, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Isostearate, Silica, Steareth-20, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Gossypium Herbaceum Extract, Foeniculum Vulgare Extract, Yeast Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Lactoferrin, Phospholipids, Saccharomyces Ferment Filtrate CI 77891.
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 19:06   #1278
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
ja obstawiałabym ten krem. zaznaczyłam wszystko co najprawdopodobniej może zapchać. nie podejrzewałabym o zapychanie isopropyl myristate, ani tym bardziej capric/caprylic triglicerydes (to jest bardzo delikatny emolient, który nie powinien zapychać)
trojglicerydy jak najbardziej moga powodowac zaskorniki i krosty, ufam w tym wzgledzie bardziej pani doktor kosmetologii, ktora znam osobiscie

co do mirystynianu izopropylu :w ksiazce "Kosmetologia i farmakologia skory" znalazlam taka informacje:
  • jest komedogenny w zwiekszonym stezeniu, natomiast slabo komedogenny w zazwyczaj uzywanym stezeniu 5 do 10%
na te informacje natknelam sie juz w kilku ksiazkach, wielu artykulach, urojen tez nie mam, kazdy krem z tym skladnikiem robi mi masakre na twarzy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 19:58   #1279
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny dziękuję

Cytat:
co to za krem? wydaje sie dosc regenerujacy
To emulsja - Fluid na dzień Skindividual z Oriflame

Cytat:
Cytat:
Na bank Propylene Glykol mnie zapycha jak ma duże stężenie ( mam dodatkowo opróćz tradzikowej , wrażliwą skórę )
on nie zapycha, co najwyzej podraznia, a w przypadku takiej cery jak Twoja, podraznienie moze rownac sie wysypowi
i tak też sie stało po tym tonku Pure Skin, zawierał i Propylene Glykol i Alkohol Denat i wysyp miałam straszny. Do pracy wychodziłam z kamuflażem na twarzy z Kryolan, wracałam do domu szybko zmywałam, żeby dodatkowo nie zapychać
i od kilku dni tez punktowo kamuflaż daję jak wychodzę, żeby jakoś wyglądać

Cytat:
dermatolog koniecznie, nie ma co zwalac wszystkiego na kosmetyki, to moga byc problemy hormonalne badz infekcja bakteryjna
chyba mam jakąś infekcję, bo w sumie te wypryski są tylko po lewej stronie twarzy, może coś się zalęgło jakieś bakterie

Co mogę zrobić do poniedziałku jeszcze daleko,
słyszałam, ze wodą utlenioną mozna zmyć twarz , niby zabija te paskudne beztlenowce. Mam też wodę utlenioną w żelu i chyba posmaruje sobie te wykwity nią

ehhh .....

propo kremu - mam tak dużo zapychaczy?
ludu ... katastrofa

Jeszcze raz dziękuję za pomoc
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-28, 20:54   #1280
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
trojglicerydy jak najbardziej moga powodowac zaskorniki i krosty, ufam w tym wzgledzie bardziej pani doktor kosmetologii, ktora znam osobiscie
zapchać może wszystko co tłuste, a i nie koniecznie tłuste, bo mnie np. zapychają kremy które mają Carbomer wysoko w składzie, a według artykułów itd. Carbomer nie zapycha. trójglicerydy mogą zapchać jak najbardziej, ale raczej nie kaprynowe, prędzej będą zapychać jakieś palmitynowe, albo stearynowe(zaznaczam raczej bo jak powiedziałam zapchać może wszystko).

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-11-28 o 21:03
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 21:07   #1281
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
bo mnie np. zapychają kremy które mają Carbomer wysoko w składzie, a według artykułów itd. Carbomer nie zapycha.
mam tak samo, ten skladnik jest w zelu aloesowym Palomy, mam wrazenie, ze rozszerza i zanieczyszcza pory do granic niemozliwosci a szkoda, bo to fajny produkt do stosowania na calutkie ciało
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-29, 12:14   #1282
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Co sądzicie o Mleczku do ciała Isana Med?

Cytat:
Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Ployglyceryl-3 Polyrycinoleate, Olea Europea Fruit Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Magnesium Sulfate, Zinc Stearate, Sodium Benzoate, Allantoin, Parfum, Citric Acid, Potassium Sorbate, Tocopherol.
Jest dobrze oceniane, ale… Podobno Isopropyl Palmitate w dużych stężeniach może działać wysuszająco, jakie składniki musiałyby występować w jego otoczeniu, żeby tak się stało i czy może dotyczyć to tego balsamu, czy tylko zmniejsza tłustość?
Ile w tym kosmetyku może być gliceryny, shea i oliwy (ile procentowo emulgatora)? O witaminę E i allantoinę nawet nie pytam.
Czy mleczko może okazać się podobne do Delikatnego balsamu do ciała Natural z serii Babydream, w którym jest również sporo Ethylhexyl Stearate, a które to mazidło w mojej ocenie jest kiepskie (tłuste, ale to natłuszczenie, zmiękczenie, wygładzenie, utrzymuje się tylko przez chwilę, jest doraźne i nie zabezpiecza przed wysychaniem, okazało się zupełnie nie działa).

Cytat:
Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Helianthus Anuus Seed Oil, Sorbitan Oleate, Glycerin, Polyglyceryl-3-Polyricinoleate, Olea Europaea Oil, Parfum, Calendula Officinalis Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Cirate, Sodium Chloride, Xanthan Gum, Phytic Acid, Sodium Hydroxide.
Chciałabym tym smarować nogi i stopy, nie mam chorobliwie suchej skóry, a to mleczko jest tanie – warto wypróbować?

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2009-12-01 o 08:00
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-29, 14:27   #1283
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam,
czy ten krem ma dobry skład??
Była o nim już mowa, ale chciałbym się dowiedzieć czy może zapychać?
Parafina nie zatyka mi porów ale inne zapychacze są tu?
Zastanawiam się nad jego kupnem-kosztuje ok. 50zł wart jest tyle?
Bardzo prosze o odpowiedź.


Bioderma Sebium Hydra:
AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL/HUILE MINERALE, ETHYLHEXYL PALMITATE, DIPROPYLENE GLYCOL, XYLITOL, BISPEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 DIMETHICONE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, MANNITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCYRRHETINIC ACID, ALLANTOIN, CERAMIDE 3, TOCOPHERYL ACETATE, ISOHEXADECANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYSORBATE 80, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE, METHYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM).
Przypominam się....
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 18:08   #1284
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Chodzi mi o analizę odżywki.
Odżywka do włosów, Błyszczę więc jestem - Herbal Esences
Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glutamic Acid, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Benzyl Alcohol, Parfum, Citric Acid, EDTA, Sodium Chloride, Limonene, Propylene Glycol, Linalool, Hydroxycitronellal, Magnesium Nitrate, Fragaria Ananassa Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Flower Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cl 47005, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Cl 19140, Methylisothiazolinone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Nada się do cieńkich, przetłuszczających się włosów? I czy jakos odzywi włosy?
ja też się przypominam.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 23:00   #1285
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kosmetolog1 dzieki wielkie za odpowiedz co do tego kremu Nivea
jestem w szoku ze tyle jest tych zapachowych skladnikow no i glin :/
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 04:29   #1286
ozi_moni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o analize tego kremu:
Anti-Ageing face cream firmy MooGoo

Ingredients:
Purified Water, Olive Squalene, Aloe Vera,Cold Pressed Apricot Kernel Oil, Rice Bran Oil, Grapeseed Oil, Plant Emulsifier, MSM, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Lemon Essential Oil

Anti-Ageing Actives: Ascorbyl Tetraisopalmitate (stabilized vitamin C), Allantoin (Comfrey Active), Squalene, Milk Protein, Blend of vitamin E (Gamma and Alpha-Tocopherol)

fragrance free, ph balanced, mineral oil free

najbardziej interesuje mnie czy ten kremik ma jakies skladniki zapychajace oraz czy bedzie dobrym nawilzaczem.
Z gory serdecznie dziekuje

Edytowane przez ozi_moni
Czas edycji: 2009-12-03 o 04:54 Powód: lit
ozi_moni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 15:24   #1287
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A czy to możliwe,że puder z pierre rene smooth & soft mógłby mnie zapychać? bo niedawno pojawiły mi się drobne,podskórne,niewidoc zne ale wyczuwalne pod palcem krostki i teraz szukam winowajce

skład: Talc, Lanolin Alcohol, Lanoloin Acid, Zinc Stearate, Nylon-12, Lanolin Oil, Isopropyl Lanolate, Oleyl Alcohol, Octyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, BHT, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Dehydroacetic Acid, PArfum [May contain +/- Magnesium Carbonate, Phenyl Trimethicone, Paraffinum Liquidum, Polymethyl Methacrylate, CI 77947, CI 77891, Mica, CI 77163, CI 77007, CI 75470]

byłabym wdzięczna za odpowiedź
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 17:05   #1288
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ja też czekam
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 18:25   #1289
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez crawik15 Pokaż wiadomość
A czy to możliwe,że puder z pierre rene smooth & soft mógłby mnie zapychać? bo niedawno pojawiły mi się drobne,podskórne,niewidoc zne ale wyczuwalne pod palcem krostki i teraz szukam winowajce

skład: Talc, Lanolin Alcohol, Lanoloin Acid, Zinc Stearate, Nylon-12, Lanolin Oil, Isopropyl Linolate, Oleyl Alcohol, Octyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, BHT, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Dehydroacetic Acid, PArfum [May contain +/- Magnesium Carbonate, Phenyl Trimethicone, Paraffinum Liquidum, Polymethyl Methacrylate, CI 77947, CI 77891, Mica, CI 77163, CI 77007, CI 75470]

byłabym wdzięczna za odpowiedź
Posłuzyłam sie listą najcześciej zapychających składników. Na zółto składnik, który rzadko zapycha, zalezy to od stanu i rodzaju naszej skóry. Na czerwono zaznaczyłam to co może prawdopodobnie zapychać
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 06:31   #1290
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Sylwia78,dziekuję za odpowiedź czyli jednak musze zmienić puder
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.