czy w ciąży może wystąpić " plamienie " jak przy okresie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 07:54   #1
majka4611
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1

czy w ciąży może wystąpić " plamienie " jak przy okresie?


hej dziewczyny i kobiety mam pytanie. Wiem, to głupie, zaraz każecie polecieć mi do apteki, albo powiecie , że to nierealne . Ale spróbuje

Ostatnio[ w maju ] było kilka takich sytuacji, że mogłam zajść w ciążę, ponieważ nie zabezpieczamy się i nie planujemy dziecka, ale gdybym była w ciąży to też bym się cieszyła akurat wypadło to tak, że wspołżylismy w czasie dni plodnych, około owulacji. Później dostałam okres z 7 dniowym opóźnieniem (choć raczej mi się to nie zdarzało ) i wszystko w porządku, jednak zaczęłam mieć ostatnio jakieś dziwne sytuacje, np. często dosyć boli mnie brzuch, mam poranne mdłości, kłuje mnie coś w brzuchu. To mogą być też jakieś zaburzenia, ale znam sytuację, gdzie koleżanka miała normalne plamienie jak gdyby na okres, az w koncu myślała że ma wyrostek , dostała skurcze, a zamiast wyrostka.. urodziła dziecko, z kolei kuzynka dowiedziała się o ciąży dopiero w 4 miesiącu, gdy zobaczyła rosnący brzuch trochę ją zaniepokoilo, poszla do lekarza i dowiedziała się o ciąży. Czy to normalne ? mam nie panikować i czekać do następnego okresu czy isc po test ? ;/
majka4611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 08:58   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: czy w ciąży może wystąpić " plamienie " jak przy okresie?

Cytat:
Napisane przez majka4611 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny i kobiety mam pytanie. Wiem, to głupie, zaraz każecie polecieć mi do apteki, albo powiecie , że to nierealne . Ale spróbuje

Ostatnio[ w maju ] było kilka takich sytuacji, że mogłam zajść w ciążę, ponieważ nie zabezpieczamy się i nie planujemy dziecka, ale gdybym była w ciąży to też bym się cieszyła akurat wypadło to tak, że wspołżylismy w czasie dni plodnych, około owulacji. Później dostałam okres z 7 dniowym opóźnieniem (choć raczej mi się to nie zdarzało ) i wszystko w porządku, jednak zaczęłam mieć ostatnio jakieś dziwne sytuacje, np. często dosyć boli mnie brzuch, mam poranne mdłości, kłuje mnie coś w brzuchu. To mogą być też jakieś zaburzenia, ale znam sytuację, gdzie koleżanka miała normalne plamienie jak gdyby na okres, az w koncu myślała że ma wyrostek , dostała skurcze, a zamiast wyrostka.. urodziła dziecko, z kolei kuzynka dowiedziała się o ciąży dopiero w 4 miesiącu, gdy zobaczyła rosnący brzuch trochę ją zaniepokoilo, poszla do lekarza i dowiedziała się o ciąży. Czy to normalne ? mam nie panikować i czekać do następnego okresu czy isc po test ? ;/

Masakra.
We wszystkich sferach zycia jestes taka bezwolna? idz do apteki, zrob test lub test z krwi i wszystko jasne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:11   #3
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: czy w ciąży może wystąpić " plamienie " jak przy okresie?

Test to niewielki wydatek,zrób go i będziesz wiedziała. I tak,w ciąży mogą być plamienia,ale twoja sytuacja nie musi świadczyć o ciąży.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:34   #4
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Odp: czy w ciąży może wystąpić " plamienie " jak przy okresie?

Ale co nierealne? Realne, jak najbardziej.
Nawet w Rossmannie dostaniesz test...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:29   #5
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: czy w ciąży może wystąpić " plamienie " jak przy okresie?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Masakra.
We wszystkich sferach zycia jestes taka bezwolna? idz do apteki, zrob test lub test z krwi i wszystko jasne.
No dobra, ale nie oceniajmy może nie znając sytuacji?

Ja też nie planowałam - żadnej z 2 ciąż.
Byliśmy małżeństwem, zdarzało nam się nie zabezpieczyć, co ma być, to będzie. Czy każdy, kto chce dzieci musi prowadzić kalendarzyk i planować? Czasem pójście na żywioł jest najlepszym planowaniem
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 18:30   #6
judziula
Przyczajenie
 
Avatar judziula
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: czy w ciąży może wystąpić " plamienie " jak przy okresie?

Cytat:
Napisane przez majka4611 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny i kobiety mam pytanie. Wiem, to głupie, zaraz każecie polecieć mi do apteki, albo powiecie , że to nierealne . Ale spróbuje

Ostatnio[ w maju ] było kilka takich sytuacji, że mogłam zajść w ciążę, ponieważ nie zabezpieczamy się i nie planujemy dziecka, ale gdybym była w ciąży to też bym się cieszyła akurat wypadło to tak, że wspołżylismy w czasie dni plodnych, około owulacji. Później dostałam okres z 7 dniowym opóźnieniem (choć raczej mi się to nie zdarzało ) i wszystko w porządku, jednak zaczęłam mieć ostatnio jakieś dziwne sytuacje, np. często dosyć boli mnie brzuch, mam poranne mdłości, kłuje mnie coś w brzuchu. To mogą być też jakieś zaburzenia, ale znam sytuację, gdzie koleżanka miała normalne plamienie jak gdyby na okres, az w koncu myślała że ma wyrostek , dostała skurcze, a zamiast wyrostka.. urodziła dziecko, z kolei kuzynka dowiedziała się o ciąży dopiero w 4 miesiącu, gdy zobaczyła rosnący brzuch trochę ją zaniepokoilo, poszla do lekarza i dowiedziała się o ciąży. Czy to normalne ? mam nie panikować i czekać do następnego okresu czy isc po test ? ;/
lepiej iść po test. Skoro i tak chcesz dziecko to po co czekać. Może tak być że test nie pokaże ciąży a w niej będziesz. Ja miałam ostatnio okres trwający po pięć dni co miesiąc i na usg nie u ginekologa dowiedziałam się że jestem w trzecim miesiącu. W sumie krwawiłam cztery miesiące. Dzidziuś jest już ze mną, zdrowy, silny i mądrala. Może ciąża i dzieci przewracają świat do góry nogami ale jest na pewno bardziej bogaty i wartościowy.
judziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 21:13   #7
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: czy w ciąży może wystąpić " plamienie " jak przy okresie?

Ja w dniu spodziewanej miesiączki dostałam plamienia lekko brązowego ale to dosłownie trwało pół dnia i tak delikatnie, odrazu test zrobiłam i to była ciąża
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 18:49   #8
domik86
Raczkowanie
 
Avatar domik86
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 71
Dot.: czy w ciąży może wystąpić " plamienie " jak przy okresie?

Cytat:
Napisane przez judziula Pokaż wiadomość
lepiej iść po test. Skoro i tak chcesz dziecko to po co czekać. Może tak być że test nie pokaże ciąży a w niej będziesz. Ja miałam ostatnio okres trwający po pięć dni co miesiąc i na usg nie u ginekologa dowiedziałam się że jestem w trzecim miesiącu. W sumie krwawiłam cztery miesiące. Dzidziuś jest już ze mną, zdrowy, silny i mądrala. Może ciąża i dzieci przewracają świat do góry nogami ale jest na pewno bardziej bogaty i wartościowy.
Zgadzam się z przedmówczynią. Zrób test!
Również jestem od niedawna mamą (7 miesięcy) i u mnie było podobnie. Do czwartego miesiąca ciąży krwawiłam co miesiąc, ale nie można tego było nazwać okresem, raczej plamieniem.
Dodam jednak, że taka sytuacja jest zawsze ryzykowna i istnieje niebezpieczeństwo utraty ciąży, więc jeśli jest prawdopodobieństwo zajścia (=nie zabezpieczaliście się ), to lepiej zgłosić się do lekarza.
domik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 20:35   #9
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: czy w ciąży może wystąpić " plamienie " jak przy okresie?

test na pewno, jeżeli dwie kreski to szybko do lekarza. Bo plamienie może być niebezpieczne
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.