Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-07, 16:50   #1411
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Aako,jezeli chodzi o uczelenia/podraznienia to musisz przede wszystkim wiedziec czego unikac lub co moze byc ewentualnym alergenem i nawet apteczne podklady Ci tego nie zagwarantuja
LRP ma swietny podklad dla cery suchej optycznie wygladzajacy ale z drugiej strony podklad AA jaki i w/w przeze mnie LRP najlepiej wyglada na cerach bezproblemowych.
Właśnie o to chodzi, że ja nie wiem co tak na prawdę mnie uczula a nie moge znaleźć preparatów które zniwelują zaczerwienienia. Jak przestane używać tego co używam to obawiam się ze bede jedna wielka suchą czerwoną plamą
W tej chwili szukam podkładu bo jak narazie w zamian używam SVR100 i niezbyt mi się on podoba:P
Sory za off topa
aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 16:57   #1412
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, że ja nie wiem co tak na prawdę mnie uczula a nie moge znaleźć preparatów które zniwelują zaczerwienienia. Jak przestane używać tego co używam to obawiam się ze bede jedna wielka suchą czerwoną plamą
W tej chwili szukam podkładu bo jak narazie w zamian używam SVR100 i niezbyt mi się on podoba:P
Sory za off topa
Weszlam w Twoj profil i oprocz tego,ze zaznaczylas ze masz cere wrazliwa to jaka?mieszana/tlusta/normalna borykasz sie z problemami skornymi typu:naczynka/tradzik lub cos innego?
Zrob sobie zestawienie tego,co uzywasz i podeslij mi na PW,postaram Ci sie pomoc

Druga sprawa,uzywasz SVR 100 a nie lepiej wziac SVR 50?konsystencja taka sama ale kolor cudny bez sama go bardzo lubie w okresie zimowym poniewaz nie ma lepszego kosmetyku,ktory swietnie zakrywa naczynka

Postawilabym tez na proste nawilzacze bo calkiem mozliwe,ze mozesz miec odwodniona cere-to takie moje gdybania
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 17:20   #1413
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Garnier Skin Naturals, Czysta Skóra A, Żel na noc o dogłębnym działaniu

Skład: aqua, alcohol denat, glycerin, bis-peg-18-methyl ether dimethyl silane, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, triethanolamine, camphor, centella asiatica extract, cucumber fruit extract, witch hazel extract, salicylic acid, zinc pca, hexylene glycol, peg-60 hydrogenated castor oil, pentylene glycol, propylene glycol, parfum, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, limonene, linalool (f.i.l. b10605/1)

Mocno zapycha? Bo wydaje mi sie że jakos specjalnie to on nie pomoga leczyć moich "niedoskonałości" :P

Mam jeszcze takie pytanko czy zna ktos jakis dobry krem matujący- niezapychajacy ?

z góry dzięki
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 17:36   #1414
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

NIVEA VISAGE Tonik Lagodzący do cery wrażliwej i suchej

Skład: Aqua, Glycerin, PEG-8, Panthenol, Chamomilla recutita, Aloe barbadensis, Polyquaternium-10, Niacinamide, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethoxydiglycol, Trisodium EDTA, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum
NIVEA VISAGE Tonik Lagodzący do cery wrażliwej i suchej

co myślicie o tym toniku? wciąż szukam dla siebie jakiegoś toniku co łagodzi podrażnienia może ten
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 17:36   #1415
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

to znów ja
tym razem ..podklad Luminous Silk Foundation Armani(przyznam sie już kupiłam, efekt jaki daje jest tak doskonały,że nie wahałam sie..ale cóż nie wiem jak z jego szkodliwoscią)..(bede czekać na wyrok z zacisniętymi kciukami(bo strasznie mu kibicuje- jest piękny poprostu..ech..)
ale do rzeczy:
Aqua-Water,Cyclopentasiloxane, Glycerin,Isododecane,Alco hol(sic!),Polyglyceryl-4,Isostearate,Aluminium Starch Octenylsuccinate,Cetyl Ped /PPG-10/1, dimethicone,Hexyl Laurate,Disteardimoinium Hectorite,Phenoxyethanol, Acetylated Glycol Stearate,Magnedium Sulfate,Ethylhexyl Methoxycinnamete,Tristear in,Cellulose Gum,Nylon -12,Limonene,Benzyl Salicylate,Linalool,Diphe nyl Dimethicone,Acrylates Copolymer,Parfum,Disodium Stearoyl Glutamate,Methyparaben,Bu tylparaben,Butylphentl Methylpropional,Aluminium Hydroxide,Hexyl Cinnamal(i dalej sa barwniki mineralne)

dziękuje tylko proszę o łagodny wyrok(wiem konserwant jest dość wysoko)...
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 17:54   #1416
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez scarletta Pokaż wiadomość
Garnier Skin Naturals, Czysta Skóra A, Żel na noc o dogłębnym działaniu

Skład: aqua, alcohol denat, glycerin, bis-peg-18-methyl ether dimethyl silane, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, triethanolamine, camphor, centella asiatica extract, cucumber fruit extract, witch hazel extract, salicylic acid, zinc pca, hexylene glycol, peg-60 hydrogenated castor oil, pentylene glycol, propylene glycol, parfum, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, limonene, linalool (f.i.l. b10605/1)

Mocno zapycha? Bo wydaje mi sie że jakos specjalnie to on nie pomoga leczyć moich "niedoskonałości" :P

Mam jeszcze takie pytanko czy zna ktos jakis dobry krem matujący- niezapychajacy ?

z góry dzięki
Przede wszystkim mowie stanowcze nie poniewaz na dzien dobry ma w sobie alkohol denat;gliceryna moze zapychac jezeli tylko Twoja cera jej nie toleruje;poza tym konserwant i pochodne polimerow nie bardzo zachecaja do uzycia Jest tez tutaj kwas salicylowy,pewnie stezenie nie jest duze ale w takim towarzystwie moze podrazniac i klania sie ochrona filtrami w ciagu dnia.

Niestety nie podam Ci gotowego rozwiazania wzgledem kremu bo cos takiego nie istnieje musialaby znac swoja cere na tyle dobrze by wiedziec czego unikac w danych kosmetykach i czym sie kierowac przy wyborze.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 18:01   #1417
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
NIVEA VISAGE Tonik Lagodzący do cery wrażliwej i suchej

Skład: Aqua, Glycerin, PEG-8, Panthenol, Chamomilla recutita, Aloe barbadensis, Polyquaternium-10, Niacinamide, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethoxydiglycol, Trisodium EDTA, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum
NIVEA VISAGE Tonik Lagodzący do cery wrażliwej i suchej

co myślicie o tym toniku? wciąż szukam dla siebie jakiegoś toniku co łagodzi podrażnienia może ten
Wyciag z rumianku i aloesu ma wlasciwosci lagodzace,gliceryna i pantenol,vit B3 mysle ze jest calkiem ciekawy i wart wyprobowania.Powinien wywiazywac sie ze swojej roli chociaz wszystko zalezy od podloza podraznien.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-07, 18:21   #1418
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez evee Pokaż wiadomość
to znów ja
tym razem ..podklad

Luminous Silk Foundation Armani

(przyznam sie już kupiłam, efekt jaki daje jest tak doskonały,że nie wahałam sie..ale cóż nie wiem jak z jego szkodliwoscią)..(bede czekać na wyrok z zacisniętymi kciukami(bo strasznie mu kibicuje- jest piękny poprostu..ech..)
ale do rzeczy:

Aqua-Water,Cyclopentasiloxane, Glycerin,Isododecane,Alco hol(sic!),Polyglyceryl-4,Isostearate,Aluminium Starch Octenylsuccinate,Cetyl Ped /PPG-10/1, dimethicone,Hexyl Laurate,Disteardimoinium Hectorite,Phenoxyethanol, Acetylated Glycol Stearate,Magnedium Sulfate,Ethylhexyl Methoxycinnamete,Tristear in,Cellulose Gum,Nylon -12,Limonene,Benzyl Salicylate,Linalool,Diphe nyl Dimethicone,Acrylates Copolymer,Parfum,Disodium Stearoyl Glutamate,Methyparaben,Bu tylparaben,Butylphentl Methylpropional,Aluminium Hydroxide,Hexyl Cinnamal(i dalej sa barwniki mineralne)

dziękuje tylko proszę o łagodny wyrok(wiem konserwant jest dość wysoko)...
Podklad ma pewnie bajeczna aplikacje przyjemnie sie rozprowadza po skorze i dobrze w nia wtapia jednoczesnie rozswietla cere;ma tez wlasciwosci matujace wiec pewnie niezle spisuje sie w obszarach ktore potrzebuja matowienia.
Jezeli nie masz wiekszych problemow z cera a podklad pasuje Ci i nie bedziesz widziala zadnych podraznien przez najblizszy okres poidczas uzywania to mysle,ze mozesz go uzywac
O zlych skladnikach pisac nie bede bo widze,ze zdajesz sobie sprawe a podklad odradzalabym cerom,ktore maja wiele do ukrycia,sa wrazliwe,naczynkowe itp.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 18:29   #1419
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje,czyli nie umrę od niego
problemow z cera nie mam ,poza zwyklymi "kaprysami"mieszanej skory .Nie mam wrazliwej ,nie reaguje uczuleniowo jak dotad na nic.A nie jestem uzalezniona od podkladu-wiec myślę,że takie przytrucie jej na pare godzin raz,dwa w tygodniu- nie będzie aż tak straszne.
powiedz mi tylko czy moze zapychac?
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 18:41   #1420
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hmmm z zapychaniem to czasami jest dziwna sprawa bo niby potencjalne zapychacze moga wystepowac a krzywdy nie zrobia a czasami potrafia bardzo szybko masakrowac twarz.
Jezeli moze zapychac to silikony z gliceryna ale to tez nie do konca takie oczywiste.
Mam nadzieje ze pomoglam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 18:43   #1421
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dermedic Hydrain 2 (krem nawilżający o przedłużonym działaniu)

Aqua, paraffinum liquidum, butyrospermum parkii, glycerin, methylpropanediol, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, PEG-100 stearate glyceryl stearate, urea, cetyl alcohol, stearic acid, tocopheryl acetate, linoleic acid (and) linolenic acid, xanthan gum, carbomer, triethanolamine, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, EDTA, parfum

Czy coś tu może uczulać i są jakieś niebezpieczne składniki, czy mogę dalej się maziać nim? :P i dokończyć opakowanie?

aako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-07, 18:53   #1422
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

silikony mnie nie zapychaja ,to wiem napewno(chociaz pewnie istnieja w polaczeniu ktore ktorego jeszcze nie testowalam a moze mnie zapychac) jak na razie odkrylam ze jedynie mica powoduje u mnie niespodzianki i isopropyle,wiecej zapychaczy nie odkryłam(bo pewnie ich nie znam)
dziekuję za pomoc
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 18:54   #1423
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=Hexxana;4728639]Przede wszystkim mowie stanowcze nie poniewaz na dzien dobry ma w sobie alkohol denat;gliceryna moze zapychac jezeli tylko Twoja cera jej nie toleruje;poza tym konserwant i pochodne polimerow nie bardzo zachecaja do uzycia Jest tez tutaj kwas salicylowy,pewnie stezenie nie jest duze ale w takim towarzystwie moze podrazniac i klania sie ochrona filtrami w ciagu dnia.


Tak tez myslalam ze sie do niczego nie nadaje ;| Czy producenci nie mogli by po prostu wyeliminować tych delikwentów z tego składu, wtedy konsumenci byliby zadowoleni ?



A co myślisz o tym kremiku ? Ma jakieś wady ;p ?

Profarm, Proderma, Pichtowy antybakteryjny krem nawilżający

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Arachidyl Alcohol (and) Behenyl Alcohol (and) Arachidylglucoside, Cetearyl Alcohol (and) Cetearyl Glucoside, Prunus Dulcis, Abies Sibrica, Polyacrylamide (and) C13-14 Isopariffin (and) Laureth-7, Parfum, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, DMDM Hydantion (and) Methylparaben (and) Propylparaben (and) Phenoxyethanol.
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 13:01   #1424
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
3 raz pisze w tym watku z prosba o przeanalizowanie skladu kremu Dr. Hauschka Krem do twarzy z pigwy...Bardzo prosze was o pomoc poniewaz kremik jest dosc drogi a ja nie chcialabym znowu niepotrzebnie wydac pieniazkow

podaje skład:
Aqua, Prunus Armeniaca, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Alcohol, Daucus Carota, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Althaea Officinalis, Buxus Chinensis, Cera Flava, Lecithin, Bentonite, Hamamelis Virginiana, Parfum, Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Xanthan Gum.

czy ten krem mnie nie pozapycha??
wielkie dzieki za pomoc
pozdrowionka
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 13:02   #1425
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

nie wiem czy kosmetyki do wlosow tez analizujecie, ale mam prosbe o pomoc w wyborze odzywki, ktora z nich wydaje sie najbardziej nawilzajaca i jednoczesnie najbezpieczniejsza dla skory?

sa to odzywki z allegro, nazwy niepelne, bo nie potrafie ich w pelni odczytac, ale zalaczam fotki

ODZYWKA NR 1 odzywka ze szcziku konskiego firma MiC
Aqua , Cetearyl Alcohol , Cetrimonium Chloride , PEG-40 Castor Oil , Sodium Cetearyl Sulfate, Cocamide MEA , Helianthus Annus , Spinal Cord Extract , Tocopherol , Ascorbyl Palmitate , Mustela , Parfum , Phenoxyethanol , Methyldibromo Glutaronitrile , Citric Acis , Panthenol

ODZYWKA NR 2 odzywka ze szpiku konskiego firma Jardin
Aqua, Cetearyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Helianthus Annuus, Spinal Cord Extract,Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Dimethicone Parfum, CitricAcid, Benzyl Alcohol, 2-Bromo-2-Nitro-Propane-1,3-Diol.IodopropynylButylcar bamate,
Geraniol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone

ODZYWKA NR 3 odzywka ze szpiku konskiego firma SWISS O♦PAR
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Potassium Cocoyl Hydrolyzerd, Collagen, Coco Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol, Glycol Distearate, Helianthus Annuus, Citric Acid, Laureth-4, Spina Cord Extract, Cocamiodopropyl, Betaine, Benzyl Alcohol, Methylidibromo Gluatrionitrile, Methylparaben, Alpha-somethyl Ionone, Linalool, Butylphenyl Methylproppionnal, Ethylparababen, Forimic Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglycerie, Lecithin, Ascorbyl Pamitate, CI 13015, Ci 14720, CI 16035

ODZYWKA NR 4 odzywka ze szpiku konskiego firma SWISS O♦PAR
aqua,cetearyl,dipalmitoyl ethyl hydroxyethylmonium methosulfate,cetearyl ethylhexanoate,panthenol, ceteareth-20,helianthus annuus,cetrimonium bromide ,spinal cord extract,isopropyl myristate,potassium sorbate,parfum,citric ascorbyl palmitate,Cl 13015,Ci14720,CI16035

Wiem, co co niektore z Was sądzą o tego typu odżywkach, prosze o pomoc w wyborze a nie odpowiedzi "zdecydowanie zadna!"

pozdrawiam serdecznie
zdjecia w kolejnosci wymieniania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (9,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (2,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (10,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (7,7 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2007-07-08 o 16:42
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 13:12   #1426
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Musisz napisać co to za odzywki Nazwy znaczy się.
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 13:31   #1427
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nie wiem czy kosmetyki do wlosow tez analizujecie, ale mam prosbe o pomoc w wyborze odzywki, ktora z nich wydaje sie najbardziej nawilzajaca i jednoczesnie najbezpieczniejsza dla skory?

ODZYWKA NR 1
Aqua , Cetearyl Alcohol , Cetrimonium Chloride , PEG-40 Castor Oil , Sodium Cetearyl Sulfate, Cocamide MEA , Helianthus Annus , Spinal Cord Extract , Tocopherol , Ascorbyl Palmitate , Mustela , Parfum , Phenoxyethanol , Methyldibromo Glutaronitrile , Citric Acis , Panthenol

ODZYWKA NR 2
Aqua, Cetearyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Helianthus Annuus, Spinal Cord Extract,Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Dimethicone Parfum, CitricAcid, Benzyl Alcohol, 2-Bromo-2-Nitro-Propane-1,3-Diol.IodopropynylButylcar bamate,
Geraniol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone

ODZYWKA NR 3
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Potassium Cocoyl Hydrolyzerd, Collagen, Coco Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol, Glycol Distearate, Helianthus Annuus, Citric Acid, Laureth-4, Spina Cord Extract, Cocamiodopropyl, Betaine, Benzyl Alcohol, Methylidibromo Gluatrionitrile, Methylparaben, Alpha-somethyl Ionone, Linalool, Butylphenyl Methylproppionnal, Ethylparababen, Forimic Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglycerie, Lecithin, Ascorbyl Pamitate, CI 13015, Ci 14720, CI 16035

ODZYWKA NR 4
aqua,cetearyl,dipalmitoyl ethyl hydroxyethylmonium methosulfate,cetearyl ethylhexanoate,panthenol, ceteareth-20,helianthus annuus,cetrimonium bromide ,spinal cord extract,isopropyl myristate,potassium sorbate,parfum,citric ascorbyl palmitate,Cl 13015,Ci14720,CI16035

Wiem, co co niektore z Was sądzą o tego typu odżywkach, prosze o pomoc w wyborze a nie odpowiedzi "zdecydowanie zadna!"

pozdrawiam serdecznie
Wiosno, a ten nr 3 to naprawdę odżywka czy szampon?
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 13:33   #1428
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
witam
3 raz pisze w tym watku z prosba o przeanalizowanie skladu kremu Dr. Hauschka Krem do twarzy z pigwy...Bardzo prosze was o pomoc poniewaz kremik jest dosc drogi a ja nie chcialabym znowu niepotrzebnie wydac pieniazkow

podaje skład:
Aqua, Prunus Armeniaca, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Alcohol, Daucus Carota, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Althaea Officinalis, Buxus Chinensis, Cera Flava, Lecithin, Bentonite, Hamamelis Virginiana, Parfum, Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Xanthan Gum.

czy ten krem mnie nie pozapycha??
wielkie dzieki za pomoc
pozdrowionka

Zaczne od tego,ze powtorze jak mantre-jezeli wiesz co dziala zapychajaca na Twoja cere to wtedy mozesz droga eliminacji dobierac kosmetyki a jezeli nie wiesz,to...mozna wskazac jedynie potencjalne zapychacze ale to takze nie jest gwarantem.

Krem przede wszystkim polecam dla cer typowo suchych lub przesuszonych kuracjami kwasowymi itd. Na podstawie skladu widze,ze jest dosc ciezki,tresciwy w emolienty(potencjalne zapychacze wyboldowane)
Duzo ciekawych wyciagow roslinnych(morela,pigwa,p rzelot pospolity,oliwka).

Truskawkowawiosna,tak jak napisala Pakosta-wyedytuj post i uzupelnij nazwy kosmetykow,postaram Ci sie pomoc jak moge ale dopisz jeszcze jakie masz wlosy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 15:04   #1429
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dzieki za odp
chodzi mi wlasnie o te potencjalne zapychacze...mnie zapychaja niemal wszytskie kremy ze sklepowej, sredniej pulki.dlatego zainteresowalam sie kremem hauschka poniewaz wiem ze ich produkty sa bardzo dobrej jakosci i nie robia buzi takich szkod jak wiekszosc kosmetykow rekalmowanych firm...
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-08, 16:43   #1430
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
dzieki za odp
chodzi mi wlasnie o te potencjalne zapychacze...mnie zapychaja niemal wszytskie kremy ze sklepowej, sredniej pulki.dlatego zainteresowalam sie kremem hauschka poniewaz wiem ze ich produkty sa bardzo dobrej jakosci i nie robia buzi takich szkod jak wiekszosc kosmetykow rekalmowanych firm...

Kwestia zapychania to nie tylko domena pielegnacji ze sredniej polki i na to nie ma reguly,jezeli bedziesz kierowac sie firma to takze mozesz trafic na bubla-co wazne,to to aby dobierac krem do wlasciwosci swojej cery a Hauschka swietnie pasuje do cer suchych/przesuszonych w trakcie kuracji i na pewno swietnie bedzie spisywac sie zima lub stosowany na noc.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 16:45   #1431
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

post wyedytowalam, przepraszam, ze nie podalam od razu co to za odzywka, ale balam sie, ze na mnie naskoczycie bo te odzywki sa zrobione ze szpiku konskiego i nie kazdy to akceptuje. moje wlosy sa po dekoloryzacji, przesuszylam je dodatkowo prostownica, zauwazylam, ze ostatnio wypadaja, a nigdy tak nie bylo
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 17:14   #1432
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Dermedic Hydrain 2 (krem nawilżający o przedłużonym działaniu)

Aqua, paraffinum liquidum, butyrospermum parkii, glycerin,methylpropanediol, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol , PEG-100 stearate glyceryl stearate, urea, cetyl alcohol, stearic acid, tocopheryl acetate, linoleic acid (and) linolenic acid, xanthan gum, carbomer, triethanolamine, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, EDTA, parfum

Czy coś tu może uczulać i są jakieś niebezpieczne składniki, czy mogę dalej się maziać nim? :P i dokończyć opakowanie?

potencjalne zapychacze na czarno,silokony na granatowo,konserwant na czerwono
Jezeli do tej pory krem nie zrobil Ci krzywdy to stosuj go,nie jest najgorszy i faktycznie moze dobrze nawilzac.



[quote=scarletta;4729084]
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Przede wszystkim mowie stanowcze nie poniewaz na dzien dobry ma w sobie alkohol denat;gliceryna moze zapychac jezeli tylko Twoja cera jej nie toleruje;poza tym konserwant i pochodne polimerow nie bardzo zachecaja do uzycia Jest tez tutaj kwas salicylowy,pewnie stezenie nie jest duze ale w takim towarzystwie moze podrazniac i klania sie ochrona filtrami w ciagu dnia.


Tak tez myslalam ze sie do niczego nie nadaje ;| Czy producenci nie mogli by po prostu wyeliminować tych delikwentów z tego składu, wtedy konsumenci byliby zadowoleni ?



A co myślisz o tym kremiku ? Ma jakieś wady ;p ?

Profarm, Proderma, Pichtowy antybakteryjny krem nawilżający

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Arachidyl Alcohol (and) Behenyl Alcohol (and) Arachidylglucoside, Cetearyl Alcohol (and) Cetearyl Glucoside, Prunus Dulcis,Abies Sibrica, Polyacrylamide (and) C13-14 Isopariffin (and) Laureth-7, Parfum, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, DMDM Hydantion (and) Methylparaben (and) Propylparaben (and) Phenoxyethanol.
Na czarno to potencjalny zapychacz dla wielu cer,zbyt wysoko Polyacrylamidei to za bardzo mi sie nie podoba,jednak sama uzywalam ten krem i podobalo mi sie jego dzialanie.
Krem jest ba bazie przemyslanych emolientow ale jednoczesnie sprawia wrazenie nieco ciezkawego i moim zdaniem najlepiej spisuje sie w okresie jesienno-zimowym.Sklandikiem aktywnym jest wyciag z migdalow i jodly syberyjskiej.
Krem nie jest idealem ale wywiazuje sie ze swojego dzialania i jest tez dobry do punktowego stosowania.



Truskawkowawiosno,dziekuje za uzupelnienie.
Dlaczego ktorakolwiek mialaby na Ciebie naskoczyc?no cos Ty chociaz pamietam gdzies wybuchowa dyskusje bodajze na temat Kallosa ....w kazdym razie zanim cokolwiek napisze to wczytam sie poniewaz na temat zastosowania szpiku konskiego wiem niewiele.
Tak na szybko tylko napisze,ze w 3 pierwszych widze zbyt wysoko konserwanty ktore nie sluza zbyt dobrze a przy takiej kondycji wlosow o jakiej piszesz nalezaloby poszukac czegos bez takich niespodzianek.
Obiecuje Ci,ze postaram sie dosc szybko z tym uporac jednak od jutra wracam do pracy i nie mam pojecia jak bede stala z czasem a poki co zostalam sama bo L_V ma na glowie swoje sprawy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 21:20   #1433
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

pisalam na innym watku, to mnie dziewczynki skierowaly tutaj wiec jestem
pomozecie mi rozszyfrowaniu skladow kosmetykow? ja sie na tym wogole nie znam, a poczytalam watek i sie przerazilam

co powiecie na temat skladu kremu Bielendy, Powitanie z Afryka?
Skład: Aqua (Water), Sorbitan Stearate, Sorbityl laurate, Caprylic / Capric Triglyceride, Triethylhexanoin, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Glycereth-26, Glycine Soja (Soybean) Oil, Palmitoyl Tripeptide-3, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Propylene Glycol, Commiphora Myrrha Extract, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Boswelia Serrata Extract, Tocopheryl Acetate, Gold, Polysilicone-11, Laureth-12, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, parfum (Fragrance), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, CI 19140, CI 18050

do tej pory uzywalam Calmy z Ziaji ale podobno zapycha no i wlasnie tak sie zastanawiam czy przypadkiem maly wysyp nie byl jego sprawka uzywalam go juz jakis czas i na poczatku bylo ok ale ostatnio cos sie dzieje
krem nawilzajacy Calma, Ziaja
Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide

dawniej uzywalam kremu Lumene, Hydra Drops i nie bylo zadnych problemow z zapychaniem czy cos.

Skład: Active Ingredients: Titanium Dioxide (SPF 4), Inactive Ingredients: Aqua/Water; Dicaprylyl Carbonate; Betaine; Octyldodecyl Myristate Glycerin; Arachidyl Alcohol; Cetearyl Alcohol; Behenyl Alcohol; Titanium Dioxide; Phenoxyethanol; Arachidyl Glucoside; Dimethicone; Avena Sativa/Oat Extract; Cetearyl Glucoside; Polyacrylamide; Methylparaben; Allantoin; Parfum/Fragrance C13-14 Isoparaffin; Xanthan Gum; Ethylparaben; Butylparaben; Propylparaben; Laureth-7; Isobutylparaben; Carrageenans; Glucose

na podstawie tego, to skad mam wiedziec, ktory skladnik mnie zapycha?
a wiecie moze cos na temat podkladu Astora Anti stress and lift? uzywam go i bardzo go lubie ale teraz to juz nie wiem co zapycha, bo nie moge znalezc skladu tego podkladu

pomozecie?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 21:25   #1434
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexanno, jestes kochana o tej odzywce przeczytalam w tym watku http://www.wizaz.pl/forum/showthread...szpik+ko%F1ski
zalezy mi na odzywieniu cebulek wlosowych, aby rosly zdrowe i mocne, no i oczywiscie wypadaly tylko sporadycznie

od nawilzania suchych wlosow mam inne kosmetyki, wiec na regeneracji tych rozjasnianych tak bardzo mi nie zalezy

stosuje tez lotion seboradin i wax ten klasyczny, ale ten drugi chyba podraznia mi lekko skore glowy(przez SLS na poczatku skladu?)

do mycia włosów stosuje 2 szampony ziołowe, oba nazywają się tatoro-chmielowy z tym, że jeden jest do włosów zniszczonych, a drugi do tłustych, dziwne

1)Szampon ziołowy Natur line- tataro-chmielowy
, ma taki skład
Water, Sodium Laureth Sulphate, Cocamid DEA, Alkohol Calmus Root Extract Hops Extract, Citric Acid, Natrium chloride, Fragrance, Dye, Bromonitropropanediol CMI/MI

dobrze myje włosy, sa puszyste i dlugo swieze, ale przy dłuzszym uzywaniu przesusza je

2)słynny juz szampon tataro-chmielowy Barwy

sklad przepisuje z mojego opakowania, bo na KWC znacznie sie rozni, moze go ulepszyli

Skład: Aqua, Sodium C 12-15 Pareth Sulfate, Laurylamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium chloride,Cocamidopropylam ine Oxide, Hydrolyzed Keratin, , Propylene Glycol Acorus Calamus, Humulus Lupulus , Citric Acid, Parfum, 2-bromo-2-nitropane-1,3-diol, 2-(4-tert-Butylbenzyl)propionaldehy de, limonene, CI 15985, CI 42090

po nim włosy wygladaja skrajnie inaczej, jak po jakims bardzo wygladzajacym szamponie z silikonami, slicznie blyszcza i sa sliskie, a jednoczesnie lekkie i ladnie sie ukladaja. gdy tylko uzyje innego szamponu, nawet takiego do wlosow bardzo zniszczonych z silkonami, sa takie jakby przesuszone. Co w nim takiego jest? Przedtem myslalam, ze on w jakims tam stopniu naprawia wlosy, ale teraz wydaje mi sie, ze on je tylko upieksza na chwile
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 23:01   #1435
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Widze,ze musze uaktualnic liste zanalizowanych kosmetykow bo jednak czasami sie cos pominie a czasu znowu brak

Bielenda, Powitanie z Afryką, Królewski krem piękności - mirra, kadzidło i złoto
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1136

chyba,ze pojawi sie dobra dusza,ktora zapragnelaby pomoc


Odnosnie szamponu Barwy to ma on w sobie lanoline,ktora min wlasnie dziala tak jak opisujesz,to tak na szybko bo przyznaje,ze wczytalam sie w rozne artykuly odnosnie szpiku,nie chce przedwczesnie wydawac opinii ale na podstawie tego,co wyszperalam do tej pory i analizujac sklad to w tych produktach niewielka ilosc jest dobroczynnie dzialajacych skladnikow.
Mam nadzieje,ze jutro znajde troche czasu by spokojnie posiedziec nad postami ale niczego nie obiecuje.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 23:59   #1436
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam ponownie
chcialabym prosic o analize kremow DUCRAY A-DERMA pod katem skladnikow potencjalnie zapychajacych:

1)Epitheliale:
aqua, butyrospermum parkii (shea butter) fruit, glyceril stearate, glycerin, ethoxydiglycol, squalane, cyclomethicone, avena sativa (oat) kernel flour, stearic acid, avena sativa (oat) kernel oil, batyl alcohol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, dimethiconol methylparaben, propylparaben, retinol, tocopheryl acetate, triethanolamine

2) Exomega Creme aux Omega 6
kompleks pełnego wyciągu z owsa i kwasów tłuszczowych Omega 6 - 3,6%, gliceryna - 5%, witamina E - 0,5%, podłoże O\W.
aqua, paraffinum liquidum, glycerin, PEG-12, cyclomethicone, avena sativa, oenothera biennis, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, myreth-3 myristate, polyacrylamide, benzoic acid, BHT, C 13-14 isoparaffin, chlorphenesin, laureth-7, phenoxyethanol, trisodium EDTA.


I jesli to mozliwe prosze doradzcie mi czy w celu stosowania na noc korzystniej wybrac ktorys z kremow a-dermy czy krem hauschka z wyciagiem z pigwy

(aqua, Prunus Armeniaca, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Alcohol, Daucus Carota, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Althaea Officinalis, Buxus Chinensis, Cera Flava, Lecithin, Bentonite, Hamamelis Virginiana, Parfum, Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Xanthan Gum)


bede wdzieczna za wszystkie rady i od razu przestaje was meczyc

pozdrowionka
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 07:16   #1437
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam
kupilam sobie ostatnio platk hydrożelowe pod oczy o dzialaniu redukującym opuchniecia cienie, kojacym itp.
czy takie platki sa lepsze niz krem?? zastanawiam sie czy skladniki z takich platkow przenikaja do skory i dzialają

platki ktore ja kupilam sa firmy Biobaa a to jest sklad:

Algin, polyvinyl alcohol, cellulose, sericin, camelia sinesis, palmaria palmata extract, ginko biloba, aesculus, hippocastanum, hedera helix, aloe barbadensis, equisteum arvense, fragrance, propylene glycol, sorbitol, phenoxyethanol, metylparaben, ethylparaben, propylparaben
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 12:37   #1438
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
witam ponownie
chcialabym prosic o analize kremow DUCRAY A-DERMA pod katem skladnikow potencjalnie zapychajacych:

1)Epitheliale:
aqua, butyrospermum parkii (shea butter) fruit, glyceril stearate, glycerin, ethoxydiglycol, squalane, cyclomethicone, avena sativa (oat) kernel flour, stearic acid, avena sativa (oat) kernel oil, batyl alcohol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, dimethiconol methylparaben, propylparaben, retinol, tocopheryl acetate, triethanolamine

2) Exomega Creme aux Omega 6
kompleks pełnego wyciągu z owsa i kwasów tłuszczowych Omega 6 - 3,6%, gliceryna - 5%, witamina E - 0,5%, podłoże O\W.
aqua, paraffinum liquidum, glycerin, PEG-12, cyclomethicone, avena sativa, oenothera biennis, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, myreth-3 myristate, polyacrylamide, benzoic acid, BHT, C 13-14 isoparaffin, chlorphenesin, laureth-7, phenoxyethanol, trisodium EDTA.


I jesli to mozliwe prosze doradzcie mi czy w celu stosowania na noc korzystniej wybrac ktorys z kremow a-dermy czy krem hauschka z wyciagiem z pigwy

(aqua, Prunus Armeniaca, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Alcohol, Daucus Carota, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Althaea Officinalis, Buxus Chinensis, Cera Flava, Lecithin, Bentonite, Hamamelis Virginiana, Parfum, Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Xanthan Gum)


bede wdzieczna za wszystkie rady i od razu przestaje was meczyc

pozdrowionka
Potencjalne zapychacze pogrubione. Od razu mówię, że jeżeli masz cerę skłonną do zapychania, to wybrałabym ten ostatni krem(tylko zastanawia mnie ten alkohol na początku składu...). A w drugim kremie jest polyacrlamid, którego powinno się unikać, bo jest podejrzewany o rakotwórcze działanie...
Obstawiałabym przy kremie Hauschka.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 12:41   #1439
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje bardzo
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 12:47   #1440
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
pisalam na innym watku, to mnie dziewczynki skierowaly tutaj wiec jestem
pomozecie mi rozszyfrowaniu skladow kosmetykow? ja sie na tym wogole nie znam, a poczytalam watek i sie przerazilam

co powiecie na temat skladu kremu Bielendy, Powitanie z Afryka?
Skład: Aqua (Water), Sorbitan Stearate, Sorbityl laurate, Caprylic / Capric Triglyceride, Triethylhexanoin, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Glycereth-26, Glycine Soja (Soybean) Oil, Palmitoyl Tripeptide-3, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Propylene Glycol, Commiphora Myrrha Extract, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Boswelia Serrata Extract, Tocopheryl Acetate, Gold, Polysilicone-11, Laureth-12, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, parfum (Fragrance), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, CI 19140, CI 18050

do tej pory uzywalam Calmy z Ziaji ale podobno zapycha no i wlasnie tak sie zastanawiam czy przypadkiem maly wysyp nie byl jego sprawka uzywalam go juz jakis czas i na poczatku bylo ok ale ostatnio cos sie dzieje
krem nawilzajacy Calma, Ziaja
Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide

dawniej uzywalam kremu Lumene, Hydra Drops i nie bylo zadnych problemow z zapychaniem czy cos.

Skład: Active Ingredients: Titanium Dioxide (SPF 4), Inactive Ingredients: Aqua/Water; Dicaprylyl Carbonate; Betaine; Octyldodecyl Myristate Glycerin; Arachidyl Alcohol; Cetearyl Alcohol; Behenyl Alcohol; Titanium Dioxide; Phenoxyethanol; Arachidyl Glucoside; Dimethicone; Avena Sativa/Oat Extract; Cetearyl Glucoside; Polyacrylamide; Methylparaben; Allantoin; Parfum/Fragrance C13-14 Isoparaffin; Xanthan Gum; Ethylparaben; Butylparaben; Propylparaben; Laureth-7; Isobutylparaben; Carrageenans; Glucose

na podstawie tego, to skad mam wiedziec, ktory skladnik mnie zapycha?
a wiecie moze cos na temat podkladu Astora Anti stress and lift? uzywam go i bardzo go lubie ale teraz to juz nie wiem co zapycha, bo nie moge znalezc skladu tego podkladu

pomozecie?
Pogrubione oczywiście potencjalne zapychacze. Hmmm... Na moje oko nie służy Ci masło shea(butyrospermum parkii), ale jest dosyć daleko w składzie, więc pewna nie jestem... Tak samo jak pantenol... Cóż, może Hex się wypowie, ja to dopiero laik jestem w sprawach biochemii
P.S. Na czerwono zaznaczyłam diazolidinyl urea, bo jest składnikiem wysuszającym, ale w kremie Ziaji jest daleko w składzie, więc pewnie nic złego cerze nie zrobi.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:04.