uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-11, 10:15   #1
sophola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszwa
Wiadomości: 6

uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu?


Zakładam nowy wątek bo nie wiem jeszcze jak się operuje tą stroną. Jestem nowa i z góry przepraszam.
Od niedzieli zaczęłam stosować brevoxyl. Raz dziennie. Przesuszoną skórę ratuję kremami nawilżającymi ale dostałam strasznej wysypki na szyi a skóra twarzy ma jakby fakturę jaszczurki. No i coś, co mnie przeraża. Nigdy nie miałam problemu z worami pod oczami a wczoraj i dziś obudziłam się z przerażająco zapuchniętymi i jakby rozdzielonymi w pół dolnymi powiekami. To kwestia przesuszonej skóry? Jak to okiełznać? Ratunku

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

podbijam. Ratunku.
sophola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 14:27   #2
Alendra
Przyczajenie
 
Avatar Alendra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu?

.

Edytowane przez Alendra
Czas edycji: 2017-10-21 o 14:44
Alendra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 19:26   #3
sophola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszwa
Wiadomości: 6
Dot.: uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu?

no właśnie nie. Smarowałam czoło, brodę, nos i dolne partie policzków. Nie mam pojęcia co robić. Oczy dalej pieką. Trzymałam z pół godz lód na twarzy więc opuchlizna z oczu trochę zaszła. Ale skóra wciąż jest w opłakanym stanie. Taka wysypka się zdarza? Nie mam pomysłu jak nawilżyć żeby nie zaszkodzić.
sophola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 09:48   #4
Alendra
Przyczajenie
 
Avatar Alendra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu?

.

Edytowane przez Alendra
Czas edycji: 2017-10-21 o 14:44
Alendra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 12:20   #5
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu?

jak dla mnie to po pierwsze nawalasz za dużo preparatu, a po drugie - może jesteś uczulona na jakiś składnik.

Brevoxylu stosuje się odrobinkę! Jak nie przesadzisz za aplikacją, to nie przesuszy Ci skóry, już nie mówiąc o fakturze a la skóra jaszczurki, dziewczyno

Wiem, co mówię, bo sama mam wrażliwą, skłonną do przesuszeń skórę, a odpowiednio stosowany Brevoxyl nie zrobił mi żadnego kuku.

Punkt drugi: biorąc pod uwagę wysypkę na szyi obstawiam, że jesteś uczulona.

Jeszcze wspomnę, że chyba nawet w ulotce jest napisane, że nie zaleca się codziennego stosowania, szczególnie na początku (przynajmniej w starej wersji była taka informacja, że należy skórę przyzwyczaić i stosować najpierw co drugi dzień).
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 13:54   #6
sophola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszwa
Wiadomości: 6
Dot.: uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu?

pewnie macie rację. nakładałam go bardzo mało. To moja trzecia bodaj kuracja brevoxylem z tym że miałam teraz blisko 3 letnią przerwę. No trudno. Twarz pomału się normuje, szyja nie bardzo.
W ulotce napisane jest: "lek nalezy stosować na całą zmienioną chorobowo skórę raz lub dwa razy na dobę. Przed zastosowaniem umyć skórę mydłem i wodą."
Macie jakieś zamienniki?
sophola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 14:44   #7
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu?

A na co kupiłaś Brevoxyl? Bo ja go używałam na zaskórniki zamknięte. Jezeli chodzi o zaskórniki zamknięte, to mogę polecić Effaclar Duo od La Roche Possay. Nie dość, że jest mniej agresywny od Brevoxylu (wręcz trochę nawilża), lepszy w rozprowadzaniu (w końcu to lekki krem, a nie maść), to jeszcze efekty są w miarę trwałe. Podczas stosowania Brevoxylu miałam tak, że zaskórniki zamknięte znikały, a później następował nawrót ze zdwojoną siłą. Z Effaclar Duo na początku nie byłam zadowolona wcale, wydawało mi się, że nie działa, ale któregoś dnia patrzę w lustro, a tam może ze trzy grudki na policzku I ta sytuacja się utrzymuje, mimo używania kremu raz na dwa lub trzy dni.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 16:35   #8
sophola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszwa
Wiadomości: 6
Dot.: uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu?

Mam mnóstwo zaskórników zamkniętych na policzkach, brodzie i czole oraz ohydne wągry na nosie. nawet po ich usunięciu jest problem z domknięciem porów.
Używałam kiedyś tylko żelu myjącego z LRP, teraz dość długo Clinique i przynajmniej się nie pogarszało ale ostatnio jakby wysyp właśnie. Po lecie pewnie.
W takim razie przerzucam się na Effaclar i będę czekać
Dzięki!
sophola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 23:10   #9
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu?

Cytat:
Napisane przez sophola Pokaż wiadomość
Mam mnóstwo zaskórników zamkniętych na policzkach, brodzie i czole oraz ohydne wągry na nosie. nawet po ich usunięciu jest problem z domknięciem porów.
Używałam kiedyś tylko żelu myjącego z LRP, teraz dość długo Clinique i przynajmniej się nie pogarszało ale ostatnio jakby wysyp właśnie. Po lecie pewnie.
W takim razie przerzucam się na Effaclar i będę czekać
Dzięki!
Nie przerzucaj się tak od razu, tylko poproś najpierw o ze 2 próbki w aptece Znam zaskórnikowy ból i wiem, że ciężko znaleźć coś, co faktycznie pomaga, więc szkoda od razu wywalać kasę na całą tubkę kremu. Warto też przetestować ten krem przed zakupem pod kątem Twoich oczu - u mnie przy każdej aplikacji (a stosuję w sumie odrobinę na całą twarz poza górną częścią policzków) troszkę rano oczy szczypały, więc może u Ciebie znowu byłby problem z opuchlizną. A - i nie polecam używania codziennie, wydaje mi się, że te wszelkie kremy i maści na zaskórniki działają lepiej jak stosuje się je wymiennie z czymś nawilżającym.

PS: Jeszcze tak mi przyszło do głowy. Może spróbuj pod oczy nakładać maść z witaminą A? Ja mam bardzo wrażliwe ślepia, nie stosuję żadnych kremów, bo od razu rano mam spuchnięte i bolesne powieki. Niestety tak jak pisałam wcześniej: od Effaclaru miałam lekki dyskomfort, musiałam poszukać jakiegoś rozwiązania i zaczęłam eksperymentalnie smarować powieki w dni aplicaji LRP maścią z witaminą A (mam z Laboratorium Galenowego Olsztyn). Rano dyskomfortu nie mam, a skóra pod oczami jest ładnie nawilżona, dodatkowo chyba rzęsy mi się wzmocniły.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2013-09-12 o 23:11
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 00:37   #10
sophola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszwa
Wiadomości: 6
Dot.: uczulenie i zapuchnięte oczy (!) po brevoxylu?

Wzięłam kilka saszetek, tak jak radziłaś. Zamiast od razu zacząć je stosować, kupiłam jeszcze Cetaphil żeby ukoić jaszczurzą twarz. Po kilku dniach stosowania kremu, myciu twarzy przegotowaną wodą i przemywaniu płynem micelarnym Mixa. Pod oczy dostałam dermoprotektor Iwostin- jest bardzo ok (miewam problemy z kremami pod oczy, nie tak jak Ty ale wesoło nie jest).
Wnioski: twarz się podgoiła, skóra pod oczami wygląda już normalnie a nawet lepiej, szyja bardzo bardzo pomału wraca do zdrowia. ALE bezpośrednio po nałożeniu kremu bardzo piecze mnie twarz! To uczucie ustaje po ok 2-3 minutach. No i w ciągu dnia czuję natrętne swędzenie twarzy i szyi. Czym to może być spowodowane?
sophola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.