Zenkowe pokusy :) - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-18, 12:49   #1771
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Chociazby zakrywanie dłonią wystukiwanego nr PIN - to już forma zabezpieczenia. Nasza karta została zeskanowana własnie podczas wyciągania kasy z bankomatu.
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 13:09   #1772
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez izabellini Pokaż wiadomość
podejrzewam, że złodzieje robią zakupy na nasz koszt z czegoś typu "kafejka internetowa"
chyba trudno o stałe IP
bank chyba nie ma możliwości sprawdzać IP, może to zrobić Prokuratura, która ma wszystko głęboko gdzieś .... już o tym tutaj pisałam
moja pani Prokurator nie zrobiła NIC, umożyła sprawę
poszłam z tym do Sądu, który zgodził się z moim stanowiskiem, że nie zrobiono NIC
sprawa wróciła do tej samej pani P. , która znów nie robi NIC
rzekomo zwróciła się o pomoc prawną do UK, na którą czeka się ponad rok, więc zawiesiła sprawę ....
niestety takie są u nas realia sądowe i prokuratorskie
Nikt ogarniety w Kafejce nie hakuje. Raz, ze czesto sa tam kamery a dwa, ze mozliwosc rozpoznania rosnie.
Dobry internetowy zlodziej/haker siedzi we wlasnej chalupie ze zmiennym IP, ktory wskazuje, ze obecnie siedzi na Antarktydzie. Rzadko jednak ktos jest tak dobry, aby ktos naprawde ogarniety w tych sprawach nie poradzil sobie z namierzeniem prawdziwej lokalizacji.

Bank ma dane kompa z ktorego jest przeprowadzana transkacja. Rzecz w tym, ze maja to w dupie.
W normalnym swiecie, w normalnym banku bylby oddzial prawno-informatyczny, gdzie to oddzial zajmowalby sie kontaktem z organami scigania.

W Twoim przypadku nalezalo pogonic dziarskimi slowami leniwa pania prokurator. Owa pani pogonilaby Anglikow.

Nikomu sie jednak nie chce tego robic, cala robota spada na czesto ponoszacego straty (bank nie zawsze zwraca kase) klienta.

Trzeba tez przyznac, ze prawo jest do dupy. Ja nie kojarze zadnego miedzynarodowego aktu (nawet nie ma unijnego), ktory regulowalby kradzieze bankowe.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 17:19   #1773
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No niestety, i mnie się to zdarzyło. Okradziono moją kartę kredytową. Tylko na kilkadziesiąt zł, bo limit mam mały na karcie i prawie już był w całości zrealizowany więc tylko dlatego tylko tyle. Było kilkadziesiąt prób tylko wczoraj - z USA ale większość z UK. Nie wiem gdzie mogli przechwycić moje dane...ostatnio używałam karty na feelunique i na uk.spacenk.com.
Musiałam zastrzec tę kartę, masakra Co za .uje rzucają się na kasę "zwykłych" ludzi. Szmaciarze Dobrze, że swego czasu wpadłam na to, żeby pod kartę z dużym limitem, podpiąć inną, bezpieczniejszą ze znacznie mniejszą kwotą miesięcznych wypłat.
sine.ira wspolczuje - mnie tez probowano okrasc i ja pamietam ze wczesniej robilam zakupy na feelunique ale wtedy nie bylo paypala albo ewentualnie z Lusha ale to byl juz bardzo dawno temu.
Pisalam do feelunique - ale oczywiscie oni to maja gleboko gdzies.. bardzo im przykro oczywiscie , niedlugo mial byc Paypal i tyle.zenada.
okazalo sie ze wczesniej miesiac przed proba kradziezy mialam probe w postaci sciagniecia z konta 1 dolara - podobnoz zlodzieje sprawdzaja w ten sposob czy warto. no tu sie zawiedli ja wtedy miala ogołocona karte, ale chcieli mnie okrasc na 1000 i 500 funtow pozniej.

Bank sam do mnie zadzwonil i zablokowal karte i jak juz ja splace to chyba zrezygnuje z jje posiadania.
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2012-04-18 o 17:24
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 22:03   #1774
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Zenkowe pokusy :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;33625195]Nikt ogarniety w Kafejce nie hakuje. Raz, ze czesto sa tam kamery a dwa, ze mozliwosc rozpoznania rosnie.
Dobry internetowy zlodziej/haker siedzi we wlasnej chalupie ze zmiennym IP, ktory wskazuje, ze obecnie siedzi na Antarktydzie. Rzadko jednak ktos jest tak dobry, aby ktos naprawde ogarniety w tych sprawach nie poradzil sobie z namierzeniem prawdziwej lokalizacji.

Bank ma dane kompa z ktorego jest przeprowadzana transkacja. Rzecz w tym, ze maja to w dupie.
W normalnym swiecie, w normalnym banku bylby oddzial prawno-informatyczny, gdzie to oddzial zajmowalby sie kontaktem z organami scigania.

W Twoim przypadku nalezalo pogonic dziarskimi slowami leniwa pania prokurator. Owa pani pogonilaby Anglikow.

Nikomu sie jednak nie chce tego robic, cala robota spada na czesto ponoszacego straty (bank nie zawsze zwraca kase) klienta.

Trzeba tez przyznac, ze prawo jest do dupy. Ja nie kojarze zadnego miedzynarodowego aktu (nawet nie ma unijnego), ktory regulowalby kradzieze bankowe.[/QUOTE]

Może się tym zajmij, przyszła prawniczko ? Lukę już znalazłaś teraz tylko rozwinąć temat i skrzydła w zawodzie Bo temat jest ewidentnie pokpiony. Mam wrażenie, że ci internetowi rozbójnicy mogą sobie szaleć praktycznie bezkarnie. Zwłaszcza kiedy nie depczą po odciskach korporacjom czy politykom, a "tylko" okradają zwykłych ludzi.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
sine.ira wspolczuje - mnie tez probowano okrasc i ja pamietam ze wczesniej robilam zakupy na feelunique ale wtedy nie bylo paypala albo ewentualnie z Lusha ale to byl juz bardzo dawno temu.
Pisalam do feelunique - ale oczywiscie oni to maja gleboko gdzies.. bardzo im przykro oczywiscie , niedlugo mial byc Paypal i tyle.zenada.
okazalo sie ze wczesniej miesiac przed proba kradziezy mialam probe w postaci sciagniecia z konta 1 dolara - podobnoz zlodzieje sprawdzaja w ten sposob czy warto. no tu sie zawiedli ja wtedy miala ogołocona karte, ale chcieli mnie okrasc na 1000 i 500 funtow pozniej.

Bank sam do mnie zadzwonil i zablokowal karte i jak juz ja splace to chyba zrezygnuje z jje posiadania.
Tak, ja też obstawiam feelunique. Napisałam do nich wczoraj, póki co bez odzewu.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

A zmieniając temat Minus 10% na makijaż na truskawce, a ja ciągle nie mam tam nic na oku. Bida straszliwa. No i drogo nawet z 20% zniżką.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 00:30   #1775
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

A powracając do kart kredytowych? Jak to wygląda jeśli mamy ustawiony jakiś limit transakcji internetowych? Np. dziennie 50 zł, miesięcznie 100zł? I tak samo w przypadku wypłaty z bankomatu (choć przy kredytówkach to zupełnie nieopłacalne )
Czy wtedy nasze pieniądze są bezpieczne do tej kwoty, którą ustalimy?
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 01:04   #1776
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Może się tym zajmij, przyszła prawniczko ? Lukę już znalazłaś teraz tylko rozwinąć temat i skrzydła w zawodzie Bo temat jest ewidentnie pokpiony. Mam wrażenie, że ci internetowi rozbójnicy mogą sobie szaleć praktycznie bezkarnie. Zwłaszcza kiedy nie depczą po odciskach korporacjom czy politykom, a "tylko" okradają zwykłych ludzi.



Tak, ja też obstawiam feelunique. Napisałam do nich wczoraj, póki co bez odzewu.
Mylisz prawnika z Dzinem z butelki .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 17:06   #1777
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Chociazby zakrywanie dłonią wystukiwanego nr PIN - to już forma zabezpieczenia. Nasza karta została zeskanowana własnie podczas wyciągania kasy z bankomatu.
omg...przestalam sie czuc bezpiecznie!

Cytat:
Napisane przez nobrit Pokaż wiadomość
a to prawda, ja dzięki niemu dowiedziałam się, że istnieją inne marki niż L'oreal itp i że mogę je kupić w dobrych cenach*

*oczywiście piszę o prehistorycznych czasach
oj tak samo ja!

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
sineira - współczuję i dzięki za listę sklepów
dolaczam sie do milki
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 18:28   #1778
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Zenkowe pokusy :)

hej dziewczyny! Niestety dopisuję się do listy okradzionych. Dziś w nocy ktoś sobie zapłacił naszą kartą na 2050 zł
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 18:45   #1779
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

OMG elizziak
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 18:48   #1780
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! Niestety dopisuję się do listy okradzionych. Dziś w nocy ktoś sobie zapłacił naszą kartą na 2050 zł

W Polsce płacono? Kurczę Jakiś sklep może podejrzewasz?
Masakra
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 18:57   #1781
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Płaciłam ostatnio na truskawie, iherb, zara, mango, stradivarius, asos, pewnie jeszcze gdzieś... Chociaż to wcale nie muszą być jakieś ostatnie transakcje. Byłam już w banku i na policji. Odechciało mi się wszelkich zakupów przez internet
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 20:04   #1782
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Płaciłam ostatnio na truskawie, iherb, zara, mango, stradivarius, asos, pewnie jeszcze gdzieś... Chociaż to wcale nie muszą być jakieś ostatnie transakcje. Byłam już w banku i na policji. Odechciało mi się wszelkich zakupów przez internet

To nie jest do konca tak, ze nalezy winic za kradziez sklep.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Postanowilam napisac tu wiadomosc bo przyznam, ze jestem zdziwiona tym co czytam. Ilosc absurdu i science fiction przeszla w tym watku wszelkie poziomy .


Przede wszystkim najwiecej danych zostaje skradzionych bezposrednio w naszej obecnosci.
Dzieje sie to na pare sposobow. Ja nie zlodziej, wiec wszystkich nie znam .
Kradziez moze sie odbyc za pomoca:
- skimmingu (kopiowanie paska magnetycznego - pasek ten jest niezbedny do wyplacania pieniedzy z bankomatu i placenia w sklepie stacjonarnym karta),
- skanow, zdjec, filmikow z nasza karta w roli glownej (niezbedne przy kradziezy online).

Mozliwa jest takze kradziez danych w sklepie stacjonarnym. Wiekszosc osob nie bierze tej opcji kradziezy pod uwage a jest chyba to opcja najprostsza. Wystarczy miec dobra pamie albo telefon pod reka, albo aparat, albo karte i dlugopis badz "ulepszony" czytnik (mikrokamere kazdy moze kupic, wiec wystarczy, ze sprzedawca umiesci ja w czytniku - skoro kamera zczyta "gore" karty wystarczy zapamietac CVV ze spodu karty i gotowe).

Kradziez danych to naprawde nie jest trudna sprawa.

Nie jest mozliwa kradziez danych ze sklepu poniewaz sklep tych danych nie posiada. Platnosc w sklepie jest dokonywana przez platforme zajmujaca sie tylko i wylacznie platnosciami. Sklep nie laczy sie z bankiem. Robi to platforma.
Teorie o kradziezy danych ze sklepu mozna wlozyc miedzy bajki.

Niektore tylko sklepy (np Asos) maja dostep do 4 ostatnich cyfr Waszej karty (do tego ma dostep kazdy; te 4 cyfry sa na kazdym wydruku z bankomatu badz na wydruku platnosci w sklepie stacjonarnym) i ewentualnie daty waznosc karty.

Jesli mamy w adresie"https" badz "sll" a do tego jakiegos antywirusa to nic nam sie nie stanie.
Dobrze jest jednak zadbac o swoja siec i nie placic za nic korzystajac z publicznego Wi-Fi.

Co ciekawe o ile karta w sklepie internetowym jest bezpieczna (jest bo sklep nie ma zadnych danych z nia zwiaznych) to z Pay Palem nie jest juz tak rozowo. Czy zauwazyl ktos, ze kupujac cos na Truskawie adres Pay Palowy juz jest wpisany?

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-04-19 o 20:08
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:17   #1783
dennyrose
Zadomowienie
 
Avatar dennyrose
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 223
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Dziewczyny

Brak słów.

A najlepsze jest to, że zajrzałam na wątek i chciałam napisać że jest mi przykro ze tym razem padło na Was a tymczasem okazało się że z moich pieniędzy też ktoś zrobił użytek wczoraj wieczorem (po wpisie elizziak sprawdziłam od razu swoje konto).

Mam zablokowane 2 x 23 zł na rzecz SKYPE COMMUNICATIO LUXEMBOURG.
a dosłownie przed chwilą ( tuż przed założeniem blokady na transakcje internetowe) ktoś ukradł mi jeszcze 3,20 zł na rzecz YAHOO *WALLET 866-562-7228


Od czasu kradzieży w ubiegłym roku staram się trzymać na koncie (tym z którego płacę kartami w zagranicznych sklepach) niewielkie kwoty, zazwyczaj ok 300 zł.

Moja okradziona karta to MasterCard Debit z mBanku.
dennyrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:30   #1784
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

James - no nie do końca tak jest, niestety jak piszesz. Są sklepy internetowe, które mają możliwość płatności MO/TO (zazwyczaj amerykańskie) i wtedy sklep ma wgląd w dane karty.
Nr karty kredytowej na wydruku z terminala np. jest w większości zagwiazdkowany dopiero od jakichś 2 lat. Przedtem nr karty był cały na wydruku. Mam z tym do czynienia w pracy. W wielu przypadkach należy mieć po prostu zaufanie do sprzedawcy lub pilnować limitów na karcie - stąd było moje wcześniejsze pytanie. Sklep nie może pobrać pieniędzy, także przez funkcję MO/TO, jeśli klient ma ustawione limity na karcie.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

dennyrose

kurcze to wygląda na jakiś wyciek lub kradzież danych z któregoś sklepu internetowego, w którym większość z nas robiła zakupy...

za dużo poszkodowanych z jednego kręgu...
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:37   #1785
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
James - no nie do końca tak jest, niestety jak piszesz. Są sklepy internetowe, które mają możliwość płatności MO/TO (zazwyczaj amerykańskie) i wtedy sklep ma wgląd w dane karty.
Nr karty kredytowej na wydruku z terminala np. jest w większości zagwiazdkowany dopiero od jakichś 2 lat. Przedtem nr karty był cały na wydruku. Mam z tym do czynienia w pracy. W wielu przypadkach należy mieć po prostu zaufanie do sprzedawcy lub pilnować limitów na karcie - stąd było moje wcześniejsze pytanie. Sklep nie może pobrać pieniędzy, także przez funkcję MO/TO, jeśli klient ma ustawione limity na karcie.
Poczytalam z ciekawosci na ten temat. W przypadku Mo/To sklep niby musi miec jakies tam konkretne zabezpieczenia. Samo przechowywanie CVV jest ponoc nielegalne.
Kradziezy moze dokonac jednak pracownik przyjmujacy zamowienie. Tak samo jak i pani w naszym polskim warzywniaku.

Odnoszac Mo/To do nas to zaden popularny wsrod nas sklep chyba tej opcji nie ma .


Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
kurcze to wygląda na jakiś wyciek lub kradzież danych z któregoś sklepu internetowego, w którym większość z nas robiła zakupy...

za dużo poszkodowanych z jednego kręgu...
Ale jaki wyciek danych? Sklepy nie maja dostepu do danych karty.

A jesli chodzi o to, ze duzo danych z tego watku to odpowiedzi jest pare. Pierwsza to zbieg okolicznosc. Druga, to taka, ze my robimy wiecej zakupow niz inni, normalni () ludzie, wiec stad taka "gestosc" kradziezy. Trzecia to taka, ze kradziez nastapila za pomoca truskawkowych danych dotyczacych Pay Pala.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-04-19 o 20:58
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:44   #1786
dennyrose
Zadomowienie
 
Avatar dennyrose
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 223
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Zrobiłam listę sklepów w których płaciłam kartą od momentu jej aktywacji:
iherb.com
love-makeup.co.uk
douglas-shop.pl
brigettesbotique.com
dorothyperkins.com
topshop.com

A od początku tego roku tylko 4 sklepy:
feelunique.com
newlook.com
asos.com
strawberynet.com

Oprócz tego płatności w 3 sklepikach spożywczych na moim zadupiu + Rossman i Natura.

Żadnych wypłat z bankomatów.

Korzystam tylko z 2 sieci szyfrowanych, program antywirusowy mam.
Mam tą kartę podpietą do Paypala i zweryfikowaną ale do tej pory ani razu nie płaciłam przez PP (jakoś nie mogę się do tego przekonać )
dennyrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:46   #1787
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez dennyrose Pokaż wiadomość
Dziewczyny

Brak słów.

A najlepsze jest to, że zajrzałam na wątek i chciałam napisać że jest mi przykro ze tym razem padło na Was a tymczasem okazało się że z moich pieniędzy też ktoś zrobił użytek wczoraj wieczorem (po wpisie elizziak sprawdziłam od razu swoje konto).

Mam zablokowane 2 x 23 zł na rzecz SKYPE COMMUNICATIO LUXEMBOURG.
a dosłownie przed chwilą ( tuż przed założeniem blokady na transakcje internetowe) ktoś ukradł mi jeszcze 3,20 zł na rzecz YAHOO *WALLET 866-562-7228


Od czasu kradzieży w ubiegłym roku staram się trzymać na koncie (tym z którego płacę kartami w zagranicznych sklepach) niewielkie kwoty, zazwyczaj ok 300 zł.

Moja okradziona karta to MasterCard Debit z mBanku.
Jakaś plaga
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:57   #1788
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;33659857]Ale przeciez Mo/To tez laczy sie przez platforme . [/quote]
nie zawsze
Płatność MO/TO to pierwszy sposób płatności kartą na odległość, np. płatność telefoniczna, która w USA jest powszechna od pewnie 20 lat, jak nie więcej.
Są sklepy internetowe, w których dane są przetrzymywane, zazwyczaj są to sklepy zagraniczne. W Polsce wiele systemów jest nowocześniejszych, bo e-commerce jest stosunkowo młody - i sklepy obsługują takie systemy typu PayU itp.

Ja obstawiam sklepy amerykańskie, wydaje mi się, że one - jako, że najwcześniej powstały - mogą mieć najstarsze systemy, mimo, iż zawsze na pasku pokazuje się kłódeczka i SSL.

Dlatego mówię o wycieku danych, choć może niezbyt trafnie to ujęłam.

Możesz mi wierzyć lub nie, nie chcę tutaj wykłócać o racje. Chce powiedzieć, że nie do końca tak jest po prostu.
Mam spore doświadczenie zawodowe w e-commerce (od 99 roku) i spotkałam się z różnymi "sposobami"/systemami w amerykańskich sklepach internetowych.

Oczywiście masz rację, może to i kradzież za pomocą truskawkowych danych PayPala.

Przez internet robi zakupy na prawdę baaardzo duża ilość młodych osób, nie tylko Wizażanki
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:58   #1789
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Dziewczyny, straszne co się dzieje Współczuję Wam bardzo

Ktoś pytał jak to jest z ubezpieczeniem spłaty takich skradzionych pieniędzy. Zależy to oczywiście od banku, ale dla przykładu podam, że w PKO BP ubezpieczyciel (PZU) pokrywa straty do 150 euro (dla transakcji dokonanych do 24 godzin przed zgłoszeniem kradzieży), a powyżej tej kwoty odpowiedzialność przechodzi na bank.
soulie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 21:01   #1790
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
nie zawsze
Płatność MO/TO to pierwszy sposób płatności kartą na odległość, np. płatność telefoniczna, która w USA jest powszechna od pewnie 20 lat, jak nie więcej.
Są sklepy internetowe, w których dane są przetrzymywane, zazwyczaj są to sklepy zagraniczne. W Polsce wiele systemów jest nowocześniejszych, bo e-commerce jest stosunkowo młody - i sklepy obsługują takie systemy typu PayU itp.

Ja obstawiam sklepy amerykańskie, wydaje mi się, że one - jako, że najwcześniej powstały - mogą mieć najstarsze systemy, mimo, iż zawsze na pasku pokazuje się kłódeczka i SSL.

Dlatego mówię o wycieku danych, choć może niezbyt trafnie to ujęłam.

Możesz mi wierzyć lub nie, nie chcę tutaj wykłócać o racje. Chce powiedzieć, że nie do końca tak jest po prostu.
Mam spore doświadczenie zawodowe w e-commerce (od 99 roku) i spotkałam się z różnymi "sposobami"/systemami w amerykańskich sklepach internetowych.

Oczywiście masz rację, może to i kradzież za pomocą truskawkowych danych PayPala.

Przez internet robi zakupy na prawdę baaardzo duża ilość młodych osób, nie tylko Wizażanki
Odpisalam Ci juz wyzej edytujac odpowiedz na bardziej rozbudowana, ale pozwole sobie skopiowac ja i tutaj .

Cytat:
Poczytalam z ciekawosci na ten temat. W przypadku Mo/To sklep niby musi miec jakies tam konkretne zabezpieczenia. Samo przechowywanie CVV jest ponoc nielegalne.
Kradziezy moze dokonac jednak pracownik przyjmujacy zamowienie. Tak samo jak i pani w naszym polskim warzywniaku.

Odnoszac Mo/To do nas to zaden popularny wsrod nas sklep chyba tej opcji nie ma .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 21:12   #1791
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez dennyrose Pokaż wiadomość
Dziewczyny

Brak słów.

A najlepsze jest to, że zajrzałam na wątek i chciałam napisać że jest mi przykro ze tym razem padło na Was a tymczasem okazało się że z moich pieniędzy też ktoś zrobił użytek wczoraj wieczorem (po wpisie elizziak sprawdziłam od razu swoje konto).

Mam zablokowane 2 x 23 zł na rzecz SKYPE COMMUNICATIO LUXEMBOURG.
a dosłownie przed chwilą ( tuż przed założeniem blokady na transakcje internetowe) ktoś ukradł mi jeszcze 3,20 zł na rzecz YAHOO *WALLET 866-562-7228


Od czasu kradzieży w ubiegłym roku staram się trzymać na koncie (tym z którego płacę kartami w zagranicznych sklepach) niewielkie kwoty, zazwyczaj ok 300 zł.

Moja okradziona karta to MasterCard Debit z mBanku.


dokładnie!!

następna kwota była już nieco większa: 2023 zł
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 21:21   #1792
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

James, czasem teoria mija się z praktyką niestety

zwłaszcza taka teoria z netu, bo żadna firma obsługująca płatności nie napisze w necie o zagrożeniach, będzie umieszczać tylko informacje o najnowszym systemie bezpieczeństwa

reasumując, są sklepy, które dane klientów przetrzymują
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 21:29   #1793
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
James, czasem teoria mija się z praktyką niestety

zwłaszcza taka teoria z netu, bo żadna firma obsługująca płatności nie napisze w necie o zagrożeniach, będzie umieszczać tylko informacje o najnowszym systemie bezpieczeństwa

reasumując, są sklepy, które dane klientów przetrzymują
Owszem, takie sklepy sa. Tylko, ze owe sklepy naszych danych nie maja, wiec do nas to sie ma nijak. Watpie, aby wszystkie ostatnio okradzione Truskawki robily zakupy przez telefon badz maila.

Jesli zatem zadna zakupow przez maila badz telefon nie robila to sklep nie mogl miec danych ich kart, zatem to nie wina sklepow, ze okradzone zostaly.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 21:41   #1794
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

masz rację, żadna z nas zapewne nie robi zakupów podając dane mailem, faksem czy przez telefon

abstrahując od Mo/To
Są sklepy, które mają witrynę SSL, wszystkie kłódeczki i inne formy ochrony, a których nie obsługuje platforma płatnicza jak Paypal, PayU itp. - i w nich istnieje możliwość przetrzymywania danych. Oczywiście nie ma do nich dostępu każdy pracownik tylko określona liczba osób lub hakerzy/złodzieje

Szkoda, że tak się dzieje. Widać potrzebne są jakieś nowe systemy.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 21:45   #1795
dennyrose
Zadomowienie
 
Avatar dennyrose
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 223
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
dokładnie!!

następna kwota była już nieco większa: 2023 zł
Podobno(?) jest tak że najpierw jest kradziona mała kwota z karty żeby zobaczyć czy w ogóle da się ukraść no i jest mniejsze prawdopodobieństwo że taka mała kwota zostanie zauważona przez posiadacza konta.

Co za ..uje

Elizziak
dennyrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 21:49   #1796
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
masz rację, żadna z nas zapewne nie robi zakupów podając dane mailem, faksem czy przez telefon

abstrahując od Mo/To
Są sklepy, które mają witrynę SSL, wszystkie kłódeczki i inne formy ochrony, a których nie obsługuje platforma płatnicza jak Paypal, PayU itp. - i w nich istnieje możliwość przetrzymywania danych. Oczywiście nie ma do nich dostępu każdy pracownik tylko określona liczba osób lub hakerzy/złodzieje

Szkoda, że tak się dzieje. Widać potrzebne są jakieś nowe systemy.
Ja przyznam, ze nie spotkalam sie jeszcze ze sklepem, ktory nie korzysta z platformy do placenia .


Wracajac do tematu zabezpieczen to zminimalizowac ryzyko mozna naprawde latwo i calkowicie za darmo. Wielu ludzi jednak o tym nie mysli w ogole, bo ma swiadomosc, ze bank zwroci kase.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 22:05   #1797
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Spotkałam się z takimi sklepami i to nie raz, w pracy od drugiej strony również

Ja się zabezpieczam używając karty prepaid, którą sobie doładowuję w razie potrzeby i nią płacę w internetach.
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 22:21   #1798
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;33662128]Ja przyznam, ze nie spotkalam sie jeszcze ze sklepem, ktory nie korzysta z platformy do placenia .


Wracajac do tematu zabezpieczen to zminimalizowac ryzyko mozna naprawde latwo i calkowicie za darmo. Wielu ludzi jednak o tym nie mysli w ogole, bo ma swiadomosc, ze bank zwroci kase.[/QUOTE]
Platformy, czyli mam na myśli firmy zewnętrzne obsługujące typu PayPal, w Polsce PayU i jeszcze jakaś platforma PolCardu/FirstDaty jest.
Sklep może mieć swój własny program do płacenia, napisany dla niego z certyfikatem SSL.

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Spotkałam się z takimi sklepami i to nie raz, w pracy od drugiej strony również

Ja się zabezpieczam używając karty prepaid, którą sobie doładowuję w razie potrzeby i nią płacę w internetach.
ja zazwyczaj ustawiam blokady na 0 i zwiększam limit, gdy mam zrobić konkretny zakup. Ale teraz chyba zamówię sobie kartę przedpłaconą
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 22:28   #1799
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
ja zazwyczaj ustawiam blokady na 0 i zwiększam limit, gdy mam zrobić konkretny zakup. Ale teraz chyba zamówię sobie kartę przedpłaconą
Na kartę zwykłą mam też limity na bankomat, w razie jakbym jednak nic nie zauważyła w trakcie wypłacania pieniędzy
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 22:29   #1800
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Platformy, czyli mam na myśli firmy zewnętrzne obsługujące typu PayPal, w Polsce PayU i jeszcze jakaś platforma PolCardu/FirstDaty jest.
Sklep może mieć swój własny program do płacenia, napisany dla niego z certyfikatem SSL.
Nie twierdze, ze sklepy same nie monituja platnosci . Twierdze tylko, ze z takim sklepem sie nie spotkalam. Wszedzie praktycznie gdzie robie zakupy sklep korzysta z zewnetrznych platform.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.