Beżowe upławy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-05, 19:22   #1
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395

Beżowe upławy.


Cześć. Słuchajcie, mam problem. Od jakiegoś czasu mam takie upławy w kolorze budyniu waniliowego (może nie najlepsze porównanie). Jest ich bardzo niewiele i nie pojawiają się aż tak często, ale mimo wszystko się boję. Podejrzewam, że mam śluzowo-ropne zapalenie szyjki macicy wywołane chlamydią, bo w czasie stosunku boli mnie czasem tam w środku, jak długo wstrzymuję mocz to piecze mnie po wysiusianiu cewka moczowa, mam częstomocz (ale całe życie, więc to raczej się nie liczy), ciągle nie mogę pozbyć się różnych stanów zapalnych w tych okolicach, bo żadne leki nie leczą mnie do końca. Jakiś czas temu (ok. 2-3 miesiące temu) miałam zapaleniu dróg moczowych. Mój ginekolog polecił, żebym zrobiła sobie właśnie badanie na chlamydię, ale na razie nie mam pieniędzy. Strasznie się tego boję... Czytałam dużo o tej chorobie i statystycznie jestem w kręgu zagrożenia. Jestem bardzo młoda (16 lat), jestem aktywna seksualnie (ale z jednym stałym partnerem), nie używam prezerwatyw, tylko tabletki atykoncepcyjne. Może któraś z was była na to chora? Mogłybyście mi opisać wasze objawy, ile płaciłyście za leki, czy macie teraz jakieś powikłania... Najbardziej boję się raka i bezpłodności, bo w przyszłości pragnę być matką, nie chcę, żeby choroba złamała mi życie.
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:34   #2
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 993
Dot.: Beżowe upławy.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Cześć. Słuchajcie, mam problem. Od jakiegoś czasu mam takie upławy w kolorze budyniu waniliowego (może nie najlepsze porównanie). Jest ich bardzo niewiele i nie pojawiają się aż tak często, ale mimo wszystko się boję. Podejrzewam, że mam śluzowo-ropne zapalenie szyjki macicy wywołane chlamydią, bo w czasie stosunku boli mnie czasem tam w środku, jak długo wstrzymuję mocz to piecze mnie po wysiusianiu cewka moczowa, mam częstomocz (ale całe życie, więc to raczej się nie liczy), ciągle nie mogę pozbyć się różnych stanów zapalnych w tych okolicach, bo żadne leki nie leczą mnie do końca. Jakiś czas temu (ok. 2-3 miesiące temu) miałam zapaleniu dróg moczowych. Mój ginekolog polecił, żebym zrobiła sobie właśnie badanie na chlamydię, ale na razie nie mam pieniędzy. Strasznie się tego boję... Czytałam dużo o tej chorobie i statystycznie jestem w kręgu zagrożenia. Jestem bardzo młoda (16 lat), jestem aktywna seksualnie (ale z jednym stałym partnerem), nie używam prezerwatyw, tylko tabletki atykoncepcyjne. Może któraś z was była na to chora? Mogłybyście mi opisać wasze objawy, ile płaciłyście za leki, czy macie teraz jakieś powikłania... Najbardziej boję się raka i bezpłodności, bo w przyszłości pragnę być matką, nie chcę, żeby choroba złamała mi życie.
Jesli chodzi o chorobe i leki to ci nie pomoge, ale jesli chodzi o objawy to mam takie same. Tez mam takie gestsze uplawy, w czasie stosunku tez mnie czasem (choc niezbyt czesto) w srodku boli i tez jak dluzej wstrzymuje mocz to potem boli przy sikaniu. Powiem ci, ze bylam juz leczona przez ginekologa i potem przez interniste ale zadnemu nie udalo sie mnie wyleczyc. To trwa juz ponad 2 lata :/ Natomiast na pomysl jakichkolwiek badan zaden z lekarzy nie wpadl wiec na razie sie mecze i mam nadzieje ze moze jakos przejdzie bo ponoc sporo dziewczyn ma od czasu do czasu takie problemy.

A tobie rodzice nie moga zaplacic za badanie skoro masz 16 lat??? (Ewentualnie chlopak choc zalezy tez ile on ma lat...)

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2009-05-05 o 19:36
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:45   #3
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Beżowe upławy.

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o chorobe i leki to ci nie pomoge, ale jesli chodzi o objawy to mam takie same. Tez mam takie gestsze uplawy, w czasie stosunku tez mnie czasem (choc niezbyt czesto) w srodku boli i tez jak dluzej wstrzymuje mocz to potem boli przy sikaniu. Powiem ci, ze bylam juz leczona przez ginekologa i potem przez interniste ale zadnemu nie udalo sie mnie wyleczyc. To trwa juz ponad 2 lata :/ Natomiast na pomysl jakichkolwiek badan zaden z lekarzy nie wpadl wiec na razie sie mecze i mam nadzieje ze moze jakos przejdzie bo ponoc sporo dziewczyn ma od czasu do czasu takie problemy.

A tobie rodzice nie moga zaplacic za badanie skoro masz 16 lat??? (Ewentualnie chlopak choc zalezy tez ile on ma lat...)
Rodzicom nie mogę powiedzieć, że współżyję, chłopak jest w moim wieku, zbieramy pieniądze.

To może Ty też się zbadaj na chlamydię, bo to nieleczone podobno może mieć straszne konsekwencje.
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:56   #4
ewusiiaa
Raczkowanie
 
Avatar ewusiiaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 71!
Wiadomości: 257
Dot.: Beżowe upławy.

No ja mam problem,bo mam takie po stosunku np na drugi dzień,czy dwa dni po..
Hmmm..i w czasie stosunku też troche boli mnie w środku..
__________________
"Sto tysięcy dni albo sto tysięcy sekund przede mną.."
E. <3

'..g-funk'iem poprawiamy humor' ;D
ewusiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:58   #5
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 993
Dot.: Beżowe upławy.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Rodzicom nie mogę powiedzieć, że współżyję, chłopak jest w moim wieku, zbieramy pieniądze.

To może Ty też się zbadaj na chlamydię, bo to nieleczone podobno może mieć straszne konsekwencje.
Powiem ci, ze troche mnie przerazilas, bo przeczytalam na wikipedii o tej chorobie. I to sa objawy:

Infekcja najczęściej bezobjawowa, lecz może też powodować zapalenie cewki moczowej, zapalenie najądrzy i zapalenie gruczołu krokowego u mężczyzn, a u kobiet prawie w 50% jest przyczyną nadżerki szyjki macicy, cyst i zapalenia gruczołów Bartholina, zapalenia jajowodów (przydatków), wtórnej bezpłodności oraz zapalenia okołowątrobowego. U noworodków narodzonych z kobiet z chlamydiowym zapaleniem szyjki macicy występować mogą: zapalenie gałki ocznej lub zapalenie spojówek i zapalenie płuc. Dodatkowo u dorosłych z przewlekłą infekcją postacią trachomatis występować mogą inne zapalenia typu: zapalenie stawów czy zapalenie gardzieli oraz Zespół Reitera. Niekiedy objawy chorobowe w swoim przebiegu łudząco przypominają reumatoidalne zapalenie stawów i są z nim mylone, zwłaszcza na początku choroby. Najczęsciej występujšcym objawem u kobiet jest nasilona wydzielina z pochwy, która zwykle pojawia się 7-14 dni po kontakcie z bakteriš Chlamydia.Inne objawy to: ból podczas oddawania moczu, krwawienie z pochwy i krwawienie po stosunku.

Jedyna rzecz, ktorej tu nie mam i nigdy nie mialam to krwawienia z pochwy. Ani po stosunku ani kiedyindziej.
Sama nie wiem, chyba wybiore sie jeszcze raz do lekarza. A jestes pewna, ze tego nie robi NFZ? Poza tym czy musisz mowic rodzicom ze wspolzyjesz?? Przeciez mozesz powiedziec jaki masz problem i co poradzil lekarz. Z tego co jest na wikipedii napisane to zarazenie nastepuje nie tylko droga plciowa wiec nie musza od razu na to wpasc.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 14:33   #6
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Beżowe upławy.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu mam takie upławy w kolorze budyniu waniliowego (może nie najlepsze porównanie). Jest ich bardzo niewiele i nie pojawiają się aż tak często

hmm ja mam podobnie tylko może trochę ciemniejszy beż. w sumie nie wiem co to może być. Dziwne jest też to, że podczas okresu nie boli mnie brzuch, a wcześniej bolało więc to mnie dziwi.

Czy ktoś wie co to może być, że wydzielina to nie zwykła krew, ale coś gęstego?
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.