Co robić z ubrankami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-05, 14:03   #1
lolita_0_0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Question

Co robić z ubrankami?


Hej, jestem tu nowa, więc proszę o wyrozumiałość jeśli źle zamieściłam temat lub za jakieś inne błędy

Jestem młodą mamą i zauważyłam, że w szafie zaczyna zalegać mi coraz więcej ubranek po mojej córeczce i nie mam co z nimi robić, a są w super stanie, bo córcia szybko z nich wyrosła i są prawie nie noszone, więc pewnie jeszcze jakiejś małej księżniczce mogłyby posłużyć.

No i teraz pojawia się pytanie: Czy sprzedajecie może na jakiś aukcjach w internecie takie ubranka? Chodzi mi o to, czy one schodzą, czy tylko wiszą na tych portalach ogłoszeniowych? A jeśli korzystacie to z jakich? olx, gumtree, dzieciociuszek, allegro? Coś polecacie?

A jeśli nie schodzą to może wiecie, gdzie w Wawie mogłabym je oddać np. do jakiegoś domu samotnej matki czy coś?
lolita_0_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 14:29   #2
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Co robić z ubrankami?

Miałam podobne problemy krótko napiszę Ci, co robiłam

- sprzedawałam na gumtree/olx - całkiem ok, tylko, że w sumie dostaje się za to grosze ale zawsze jest potem na jakąś zabawkę czy mleko
- sprzedawałam na allegro - jeszcze gorzej niż wyżej, dużo częściej coś sprzedać i dosłownie za kilka zł (nawet teraz przepiękne, nieużywane sukienki nie sprzedały mi się nawet za 3 zł )
- oddawałam za darmo przez gumtree/olx - zdecydowanie nie polecam, ludzie jednak są podli i niewdzięczni. Potrafiło mi 5 osób z rzędu nie odebrać zarezerwowanej u mnie paczki zupełnie bez uprzedzenia a ja głupia siedziałam w domu i czekałam... Oczywiście były żądania, żeby im wysyłać na swój koszt czy dowozić na drugi koniec miasta. Odpuściłam sobie całkowicie.
- część ubranek zostawiłam sobie do szycia - jeśli masz talent i trochę czasu, można piękne materiały i wzory wykorzystać do uszycia poduszek, narzuty, zabawek itp. - w internecie jest mnóstwo inspiracji
- teraz oddaję ubranka sąsiadce z bloku albo puszczam wici wśród znajomych - i to jest dość sympatyczne, można komuś pomóc potrzebującemu.

Oczywiście nie jest problemem wpisać w google i poszukać domu samotnej matki, domu małego dziecka itd., czasami też przewijają się gdzieś różne apele o pomoc dla niepełnosprawnych dzieci - można zaproponować ubranka, w końcu to też ogranicza czyjeś wydatki.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 14:34   #3
lolita_0_0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Co robić z ubrankami?

Dzięki za odpowiedź

No właśnie nie mam nikogo blisko komu mogłabym to oddawać, a tak byłoby najprościej. O allegro słyszałam, że faktycznie mało schodzi a jeszcze prowizje pobierają. Więc pewnie spróbuje na olx albo koleżanka wspomniała mi też o portalu dzieciociuszek też podobno darmowy.

A powiedz mi jeszcze jeśli możesz, co z droższymi ubrankami, bo jak córka dostała sukienkę, która była naprawdę droga, a była w niej może ze 3 razy to teraz też puszczać ją jakoś za kilka złotych, czy jest szansa z takiej chociaż na małego pluszaka zarobić? pytam bo nie wiem czy takie trochę droższe rzeczy używane też schodzą?
lolita_0_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 15:47   #4
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Co robić z ubrankami?

po prostu wystaw to co chcesz na aukcji czy jakimś portalu i się okaże czy i kto i za ile to kupi. przecież nikt nie zgadnie czy ten a ten ciuszek się sprzeda czy nie.
dom samotnej matki wyskakuje w wawie od razu po wklepaniu w gugla. tam się najbardziej chyba te ubranka przydadzą, bo są tam matki które nie mają nic.
__________________
"Nie jesteś na tym świecie po to aby spełniać moje oczekiwania, ani ja po to aby spełniać Twoje. Jeśli się przez przypadek odnajdziemy, to cudownie. Jeśli nie, to trudno"
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 15:49   #5
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Co robić z ubrankami?

Zrób pakę, np. 30 sztuk czy 50 sztuk, i wystaw jako zestaw na allegro. Tylko ładne zdjęcia i promowanie przedmiotu 12 albo 18 zł warto zrobić.

Ja czasem takie paczki robię, to np. 30 sztuk sprzedam za około 200 zł na allegro. Ale są i takie paczki co po 600 schodzą. Zależy od wyglądu ciuszka, metki, zdjęcia itp.
Myślę ze bardziej opłaca się jako zestaw z tego względu że masz pewność że zejdzie, i masz mniej zabawy z wystawianiem pojedyńczych sztuk które mają bardzo słabą siłę przebicia, giną po prostu w katalogu.


Możesz też dać ogłoszenie że oddasz, albo po prostu oddaj do domu Matki i Dziecka, to bardzo ładny gest

Są też grupy sprzedażowe na fb, jak wpiszesz w wyszukiwarkę Warszawa to kilka Ci wyskoczy, możesz próbowac też tam.

Edytowane przez Gomra
Czas edycji: 2014-11-05 o 15:52
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 15:55   #6
baloba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 14
Dot.: Co robić z ubrankami?

Oddajk potrzebujacym osobom jak nie wiesz co z nimi zrobić.
baloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 17:27   #7
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Co robić z ubrankami?

ja teraz sprzedaje na allegro po mojej corce i ida dosyc dobrze, w ciagu miesiaca sprzedalam 2/3 wystawionych rzeczy na kwote ponad 800 zl, wiec sporo mi sie zwrocilo. no ale ja wystawiam na kup teraz, za kwoty ktore mnie satysfakcjonuja. na olx nie probowalam jeszcze. jedyny minus allegro to oplaty niestety.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-05, 17:32   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Co robić z ubrankami?

Możesz przejść się do jakiejś pobliskiej szkoły podstawowej, pójść do dyrekcji i spytać, czy np. jest wśród rodziców jakaś mama potrzebująca i czy ew. mogłabyś ubranka zostawić, ja po swoich dziewczynach teraz tak właśnie wydaję. Ew. ośrodek zdrowia i złapać położną środowiskową i spytać, czy może kogoś potrzebującego ma.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 08:34   #9
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Co robić z ubrankami?

Do tej pory sprzedałam 2 paczki. Wyszło mi za około 1/3 ceny nowego ubranka. Więc nie tak źle. Fajnie i lepiej sprzedają się zestawy np. bluzka, sweterek i spodenki
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 09:25   #10
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: Co robić z ubrankami?

Lolita jesteś z warszawy?bo ja za jakiś miesiąc spodziewam się swojego bobaska może się dogadamy? u mnie chłopiec ale masz może jakieś nie różowiaste pajace i śpiochy?
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 11:14   #11
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Co robić z ubrankami?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;48814081]Możesz przejść się do jakiejś pobliskiej szkoły podstawowej, pójść do dyrekcji i spytać, czy np. jest wśród rodziców jakaś mama potrzebująca i czy ew. mogłabyś ubranka zostawić, ja po swoich dziewczynach teraz tak właśnie wydaję. Ew. ośrodek zdrowia i złapać położną środowiskową i spytać, czy może kogoś potrzebującego ma.[/QUOTE]

To samo chciałam zaproponować

Wydaje mi się, że więcej satysfakcji będziesz mieć z takiej bezinteresownej pomocy, niż z niewielkich pieniędzy ze sprzedaży
Ja ostatnio kupiłam wielki zestaw ciuszków dla młodego za 6 dyszek - mnie się to bardzo opłacało, ale czy tamtej mamie też? Nie sądzę
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 16:41   #12
lennax
Raczkowanie
 
Avatar lennax
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 141
Dot.: Co robić z ubrankami?

Sprzedawałam ale tylko takie w idealnym stanie, jak nowe na allegro - inne portale, wg mnie oczywiście, np. vinted to porażka, jedynie na allegro faktycznie ktoś może coś kupić. Niektóre rzeczy poszły mi za przysłowiową złotówkę, ale niektóre przewyższyły ceną zakupu. Także jest różnie.
__________________
lennax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 06:20   #13
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: Co robić z ubrankami?

ja nie sprzedawalam bo ubranka poszly by za grosze i wiecej zachowu niz to warte.
Oddalam troszke ciuszkow kolezance, 2 siatki do domu samotnej matki i zanioslam ostatnio troszke ciuszkow ktore znalazlam do naszego zlobka.Czasem rodzic zapomni na zmiane przyniesc ubran i maluszek sie okupcia to potrzebuja ubranka na taka sytuacje.
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 08:00   #14
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Co robić z ubrankami?

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Miałam podobne problemy krótko napiszę Ci, co robiłam

- sprzedawałam na gumtree/olx - całkiem ok, tylko, że w sumie dostaje się za to grosze ale zawsze jest potem na jakąś zabawkę czy mleko
- sprzedawałam na allegro - jeszcze gorzej niż wyżej, dużo częściej coś sprzedać i dosłownie za kilka zł (nawet teraz przepiękne, nieużywane sukienki nie sprzedały mi się nawet za 3 zł )
- oddawałam za darmo przez gumtree/olx - zdecydowanie nie polecam, ludzie jednak są podli i niewdzięczni. Potrafiło mi 5 osób z rzędu nie odebrać zarezerwowanej u mnie paczki zupełnie bez uprzedzenia a ja głupia siedziałam w domu i czekałam... Oczywiście były żądania, żeby im wysyłać na swój koszt czy dowozić na drugi koniec miasta. Odpuściłam sobie całkowicie.
- część ubranek zostawiłam sobie do szycia - jeśli masz talent i trochę czasu, można piękne materiały i wzory wykorzystać do uszycia poduszek, narzuty, zabawek itp. - w internecie jest mnóstwo inspiracji
- teraz oddaję ubranka sąsiadce z bloku albo puszczam wici wśród znajomych - i to jest dość sympatyczne, można komuś pomóc potrzebującemu.

Oczywiście nie jest problemem wpisać w google i poszukać domu samotnej matki, domu małego dziecka itd., czasami też przewijają się gdzieś różne apele o pomoc dla niepełnosprawnych dzieci - można zaproponować ubranka, w końcu to też ogranicza czyjeś wydatki.
Mam podobne odczucia co do oddawania za darmo. Zwłaszcza jeśli chodzi o olx. Telefon się urywa od momentu wystawienia ogłoszenia i dzwoni nieprzerwanie przez kilka godzin, a w późniejszych dniach też nie ma godziny bez telefonu.
Wszyscy są zdecydowani i bardzo potrzebują ciuszki, ale nie maja jak podjechać (przecież są w ciąży) i pretensje ze nie dowiozę na drugi koniec miasta. Kolejni umawiają się i nie przyjeżdżają lub mówią że przyjadą jak będą w okolicy czy będą mieli po drodze.
Wystawiłam za symboliczne pieniądze i znalazła się potrzebująca rodzina. Oni nie czują się źle czy niezręcznie, bo za ubranka płacą. Ja czuję się dobrze, bo wiem że trafiają do potrzebujących a nie na handel. Spotykamy się co jakiś czas i za kolejne 5zł dostają wory ciuchów.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 11:36   #15
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Co robić z ubrankami?

możesz też wymienić na wizażu za ksiązki,kosmetyki,zabawki co tam sobie wymyslisz

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Mam podobne odczucia co do oddawania za darmo. Zwłaszcza jeśli chodzi o olx. Telefon się urywa od momentu wystawienia ogłoszenia i dzwoni nieprzerwanie przez kilka godzin, a w późniejszych dniach też nie ma godziny bez telefonu.
Wszyscy są zdecydowani i bardzo potrzebują ciuszki, ale nie maja jak podjechać (przecież są w ciąży) i pretensje ze nie dowiozę na drugi koniec miasta. Kolejni umawiają się i nie przyjeżdżają lub mówią że przyjadą jak będą w okolicy czy będą mieli po drodze.
Wystawiłam za symboliczne pieniądze i znalazła się potrzebująca rodzina. Oni nie czują się źle czy niezręcznie, bo za ubranka płacą. Ja czuję się dobrze, bo wiem że trafiają do potrzebujących a nie na handel. Spotykamy się co jakiś czas i za kolejne 5zł dostają wory ciuchów.
o matko okropni są ludzie
w poprzedniej ciąży zostałam oszukana dwukrotnie na olx- raz na ubrankach (brat odbierał bo z innego miasta i się nie znał) dostałam jakies stare szmaty i nic ze zdjecia a paczka do tanich nie nalezala
drugi raz wozek- TZ kupował, okazał się zepsutym bublem, ustawil się z panią w krakowie pod CH, potem pani zapadla sie pod ziemie i zero kontaktu z nią
od tamtej pory TZ niz pozwala kupować mi używek

a co do ciuszków na handel to ostatnio była niezla afera ze słynnymi kontenerami obrendowanymi przez PCK, okazało,że się należą do firmy,która skupuje ciuchy i z pck ma tyle wspolnego,że za uzyczenie logo pck dostał spore siano, poten sprawa sie rypła bo przestali płacic
ludzie wrzucali ciuszki myslac ze pomagaja a ktos na tym zrobil niezly biznes- tak na marginesie jak wywalałam stare szmaty do kontenerow to nie zastanawiałam sie czy ktos na tym zarobi czy zrobie komus dobrze- po prostu chciałam sie ich pozbyc z szafy i tyle
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 13:49   #16
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Co robić z ubrankami?

Ja też mam jeden wózek (podwójny) z olx i jestem zadowolona. Mimo że kupowałam z wysyłką, okazał się w lepszym stanie niż w opisie i na zdjęciach. Miałam problem żeby go złożyć, to mąż babeczki przez telefon składał ten wózek z moim mężem.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 15:48   #17
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Co robić z ubrankami?

Autorko, można oddać do Fundacji Wolna Syria, ma siedzibę w Warszawie. Ubrania jadą do uchodźców z Syrii, kraju ogarniętego wojną.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-07 16:48:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.