Cienkie i rzadkie włosy obcinać ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-03, 14:04   #1
tinulinka
Raczkowanie
 
Avatar tinulinka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 292

Cienkie i rzadkie włosy obcinać ?


Hej

Staram się bardzo dbać o włosy bo bardzo mi się podobają długie i zdrowe włosy, jednak genetyki nie zmienię i niestety nie jestem zadowolona z moich długich ale też cieniutkich włosów... Rok temu zrobiłam sobie słoneczny refleks na włosach, choć bardzo delikatnie, to jednak moje włosy są teraz w jeszcze gorszej kondycji. Podcinam końcówki co dwa miesiące, ale ciągle myślę czy nie ściąć włosów do ramion, żeby odżyły i wtedy walczyć o porost. Powiedzcie szczerze co myślicie o moich włosach ? I czy radzicie ściąć radykalnie czy dalej co dwa miesiące podcinać końcówki ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18 - Kopia.jpg (84,2 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19 - Kopia.jpg (103,3 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20d.jpg (113,6 KB, 64 załadowań)
tinulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 14:46   #2
Kaczorrek
Raczkowanie
 
Avatar Kaczorrek
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Cienkie i rzadkie włosy obcinać ?

Moim zdaniem, całkiem do ramion nie ścinaj, ale podetnij je konkretnie. Żeby się wzmocniły to musisz się pozbyć tych po rozdwajanych. Jak podetniesz ze 20 cm, od razu odczujesz że masz ich więcej. Ja zawsze tak robiłam ze swoimi. A rozjaśniać nie proponuję. Ja jestem blondynką i wiem jak to niszczy włosy. Często nie farbuję ale na szczęście mam ich jeszcze sporo, mimo że są cienkie. Proponuję Ci olejowanie, nie wiem czy wiesz co to. Ja olejuję włosy olejem kokosowym nierafinowanym. Czyli smaruje i jak najdłużej chodzę z takimi, a potem myje. Trzeba to robić jak najczęściej. Albo wcierać w skórę głowy olejek rycynowy, to wzmacnia cebulki.
Kaczorrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 15:04   #3
tinulinka
Raczkowanie
 
Avatar tinulinka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 292
Dot.: Cienkie i rzadkie włosy obcinać ?

Na moich włosach praktycznie nie ma rozdwojonych końcówek... Podcinam 1-2 cm co 2 miesiące. One są tylko strasznie suche. Oczywiście wiem, że rozjaśnianie niszczy ale myślałam że takie delikatne nie zrobi za dużej szkody... teraz wiem, że niestety się myliłam Olejuje włosy od ponad 2 lat - zanim zafarbowałam było już naprawdę dużo lepiej, niestety teraz olejowanie chyba nie daje rady.
tinulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 15:05   #4
Kaczorrek
Raczkowanie
 
Avatar Kaczorrek
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Cienkie i rzadkie włosy obcinać ?

A czym olejujesz, bo to istotne?
Kaczorrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 15:11   #5
tinulinka
Raczkowanie
 
Avatar tinulinka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 292
Dot.: Cienkie i rzadkie włosy obcinać ?

aktualnie testuje olej sesa, wcześniej próbowałam mnóstwo innych: oliwe z oliwek, olej z pestek winogron, lniany, kokosowy, babydream, alterry różne rodzaje, sezamowy, pszeniczny i pewnie parę innych których już nie pamiętam :P Szczerze mówiąc nie wiem który z nich był dla mnie najlepszy - miałam wrażenie, że efekt jest zawsze taki sam.
tinulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 15:19   #6
Kaczorrek
Raczkowanie
 
Avatar Kaczorrek
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Cienkie i rzadkie włosy obcinać ?

Nie każdy olej działa nawilżająco na włosy. Ale nie pamiętam które, na pewno kokosowy jest na suchy bo sama używam. Żeby był efekt trzeba regularnie i przez jakiś czas stosować jeden i najlepiej nie zmieniać, bo nie wiadomo który jest na co. A może warto zastosować dodatkowo jakąś suplementację od wewnątrz. Kiedyś ...., bardzo dawno brałam takie tabletki... Ineow... nie wiem czy poprawnie napisałam. Były w zielonym opakowaniu. Brałam je dwa miesiące i efekt był super. Włosy były grubsze i błyszczące. Ale wtedy jeszcze nie wiedziałam o olejowaniu. Może brakuje Ci jakiejś witaminy. Słyszałam że jest w niektórych salonach badanie struktury włosa. Może poszukaj czegoś takiego. Może warto sprawdzić czego Ci brakuje.
Kaczorrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 08:41   #7
UlkaCe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: Cienkie i rzadkie włosy obcinać ?

Mam podobną strukturę włosów, więc regularnie je obcinam co dwa miesiące ( po ok. 2 cm) a poza tym stosuję odżywki i szampony naturalne. Ostatnio dostałam w ręce szampony z firmy INSIGHT a moim ulubieńcem jest Daily Use. On akurat świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji , nie zostawia rozdwojonych końcówek a zapach włosków po myciu jest cudowny Ja kupuję je w takim sklepie o nazwie organiczne włosy

Edytowane przez UlkaCe
Czas edycji: 2016-08-04 o 08:55
UlkaCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 12:48   #8
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Cienkie i rzadkie włosy obcinać ?

Ja bym obcięła, bo te końce nie wyglądają "zdrowo". Wydaje mi się że dziewczyny z cienkimi włosami wyglądają fajnie z fryzurkami max do łopatek. Mogę się mylić, ale nie widziałam jeszcze fajnej dłuższej fryzurki z cienkich włosów.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-22 13:48:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.