OKULARY z filtrem UV - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-29, 14:54   #91
koletynka
Rozeznanie
 
Avatar koletynka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 905
GG do koletynka
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Goosberry popatrzylam na allegro. Okulary, z ktorymi wczesniej sie zetknelam, maja bardzo fajne kobiece modele i porzadna polaryzacje to Bizarre. Cena jest dosc wysoka, ale w cenie powinnas miec takze porzadne etui bo wiem, ze jest dodawane przez hurtownikow do kazdego modelu.
Bardzo fajne, ale bardziej sportowe, rowniez z dobra polaryzacja, sa okularki Arctica. Takze sprzedawane z etui, porzadnym a nie jakims szmacianym woreczkiem To tak pobieznie bo siedze w pracy i nie mam czasu latac po allegro.
Jednak jesli zdecydujesz sie na okulary to, przede wszystkim, w cenie do 80zl powinnas miec polaryzacje szkiel. Sprawdz to koniecznie. Polaryzacja to duzo wiekszy komfort noszenia, prowadzenia samochodu - slonce po prostu nie razi w oczy.
__________________
Oskar


koletynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 23:34   #92
maygirl
Raczkowanie
 
Avatar maygirl
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 50
Question Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez koletynka Pokaż wiadomość
Nie moge sie nie wypowiedziec w watku okularowym, jako ze przez kilka lat handlowalam okularami przeciwslonecznymi ze stojaka, na ulicy. Teraz juz nie handluje wiec to nie jest reklama
Kiedys wybralam sie do optyka w mojej miejscowosci zobaczyc co on tam ma ciekawego, moze nawet z zamiarem zakupienia czegos z porzadnym filtrem bo mialam swiadomosc, ze zwykle okulary nie daja ochrony takiej, jak bym chciala. Zdziwilam sie i zniesmaczylam bardzo widzac na stojakach u optyka ladnie wyeksponowane okulary tej samej firmy, ktora ja mialam w swoim asortymencie. Tyle, ze ja sprzedawalam te modele za 30zl, a pan optyk zyczyl sobie za nie 90zl ....
Jesli inwestowac w okulary ze stojaka to goraco polecam modele z polaryzacja, to wlasciwie jedyna opcja jaka powinno sie brac pod uwage. Ja mialam w asortymencie okulary Polaris i Solano (ktos w watku wypowiadal sie ze zakupil u optyka okulary Solano za ponad 100zl). Ceny sa przyzwoite, bo sprzedawcy wiedza, ze nie moga windowac cen jak optyk. Prawda jest taka, ze trzeba zrobic dokladne rozeznanie, popatrzec jakie firmy sa na ulicy a jakie u optyka. Nie namawiam do zakupow ze stojaka, ale jak widze ze optyk sprzedaje te same okulary, jakie moge kupic na ulicznym stojaku za 60zl - tyle ze optyk zyczy sobie 2x tyle, to mi sie wszystko w srodku gotuje. Dla mnie jest to po prostu oszustwo. Dlatego bardzo sceptycznie podchodze teraz do zakupow okularow u optyka.
A nie były to moze przypadkiem podróby tych firm? Mozna napisac "identyczną" nazwę jednak gorzej z wykonaniem. Moze brak jakiegos atestu pozwala sprzedawac taniej... ? Nie mogę uwierzyć, ze okulary z ulicy mogą być takie same jak u optyka, to się nie mieści w głowie
maygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 07:39   #93
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez maygirl Pokaż wiadomość
A nie były to moze przypadkiem podróby tych firm? Mozna napisac "identyczną" nazwę jednak gorzej z wykonaniem. Moze brak jakiegos atestu pozwala sprzedawac taniej... ? Nie mogę uwierzyć, ze okulary z ulicy mogą być takie same jak u optyka, to się nie mieści w głowie
no własnie... czy to nie są po prostu podróbki? na bazarze można kupić wiele "takich samych", ale dziwnym trafem o jakosci nie mozna powiedziec zeby byla taka sama...
chociaz z okularami to sama juz nie wiem, bo czy ktoś by podrabiał te firmy od okularów, które nie są przeciez najdroższymi światowymi markami
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 11:59   #94
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: OKULARY z filtrem UV

O tym samym pomyslalam, podrabia sie wiele rzeczy i nie koniecznie te bardzo drogie. Dla mnie wydanie na okulary 116zl nie bylo tanim zakupem, ale wkoncu po latach powiedzialam sobie, ze koniec z tym. Jestem po 30-tce i wkoncu nadszedl czas zebym zainwestowala w porzadne okulary.
Ja bym sie bala , ze moje Solano kupione na barzarze jednak nie maja filtra(jak ktos odwazy to prosze kupic i sprawdzic u optyka czy filtr jest i jaki to filtr). Po drugie, czy panie sprzedajace na bazarach wypisuja gwarancje? Czy jak sie cos okularom stanie ,to czy zostana naprawione w ramach gwarancji?
ja dostalam gwarancje u optyka i porzadne etui, a nie taki szmaciany worek jaki widzialam na bazarach
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 12:28   #95
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Koletynka, wielkie dzięki! Przejrzałam wstępnie Twoje sugerowane propozycje - bizarre, chyba fasonowo bardziej by mi podpasowało. Ale może wejdę w najbliższym czasie do sklepu sportowego i przyjrze sie tym modelom sportowym. Moj facet ma Brende i sobie chwali. Ale te modele też chyba są bliżej Arcticka.
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 11:06   #96
Ballerina
Raczkowanie
 
Avatar Ballerina
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 40
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
O tym samym pomyslalam, podrabia sie wiele rzeczy i nie koniecznie te bardzo drogie. Dla mnie wydanie na okulary 116zl nie bylo tanim zakupem, ale wkoncu po latach powiedzialam sobie, ze koniec z tym. Jestem po 30-tce i wkoncu nadszedl czas zebym zainwestowala w porzadne okulary.
Ja bym sie bala , ze moje Solano kupione na barzarze jednak nie maja filtra(jak ktos odwazy to prosze kupic i sprawdzic u optyka czy filtr jest i jaki to filtr). Po drugie, czy panie sprzedajace na bazarach wypisuja gwarancje? Czy jak sie cos okularom stanie ,to czy zostana naprawione w ramach gwarancji?
ja dostalam gwarancje u optyka i porzadne etui, a nie taki szmaciany worek jaki widzialam na bazarach
Monika całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja też jestem posiadaczką okularów Solano i jestem z nich bardzo zadowolona. Również przy zakupie dostałam etui, chusteczkę i smycz. Zapłaciłam za nie 130zł ale warto było. Miałam też przyjemność nosić parę razy okulary mojej siostry-Rayben i Gucci. Nie zauważyłam bardzo dużej różnicy poza ceną oczywiście. W każdym razie różnica między moimi a bazarowymi jest diametralna.
Ballerina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 11:44   #97
magnetica
Wtajemniczenie
 
Avatar magnetica
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 168
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
hmm własnie się nastawiam na kupno korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych.. mam sporą waę -3,5 i -2,5 , w soczewkach latem mi niewygodnie.. ktoś może nosi korekcyjne okulary przeciwsłoneczne? sprawdzają się?

Sprawdzają się, tylko trzeba dobrze wybrać fason oprawek. Ja ze swoich na początku byłam bardzo zadowolona, teraz trochę mniej, bo jednak wpada mi słońce bokami i od góry. Ale wybierając oprawkę nie wiedziałam na co zwracać uwagę, bo to były moje pierwsze okulary przeciwsłoneczne. Teraz zamówiłam nowe - wybrałam u optyka gotowe okulary przeciwsłoneczne, które dobrze przylegają mi do twarzy, zamówiłam do nich szkła korekcyjne i czekam na odbiór. Jest tylko taki problem, że nie do każdej oprawki da się wstawić szkła korekcyjne (zwłaszcza do takich, w których szkła są mocno wygięte i zachodzą na skronie, bo szkła korekcyjnego nie da się tak wyprofilować).
magnetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-31, 13:48   #98
evelina.00
Raczkowanie
 
Avatar evelina.00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 327
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Do tej pory używałam okularów z ulicy po 30 zł, niestety nie mogłam w nich za długo chodzić (nie widziałam za dobrze). W tym roku dostałam okulary w prezencie takie od optyka i naprawdę różnica jest ogromna !!! Teraz już nie kupię okularów na ulicy, gdybym nawet miała oszczędzać na te porządne kilka miesięcy.
evelina.00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 20:34   #99
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Ballerina Pokaż wiadomość
Monika całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja też jestem posiadaczką okularów Solano i jestem z nich bardzo zadowolona. Również przy zakupie dostałam etui, chusteczkę i smycz. Zapłaciłam za nie 130zł ale warto było. Miałam też przyjemność nosić parę razy okulary mojej siostry-Rayben i Gucci. Nie zauważyłam bardzo dużej różnicy poza ceną oczywiście. W każdym razie różnica między moimi a bazarowymi jest diametralna.

O widziesz chudteczke z napisem firmy tez dostalam, lezy dobie w etiu. A co to ta smycz? jakis sznurek przymocowany do etui?
Gwarancje tez dostalas?
Okulary od kreatorow mody tez sa porzadne, tez maja filtry. Tam gdzie kupowalam moje Solano maja tez maly optyk z tylko okularami od Gucci, Chanel, Dior itp. Jest tylko jedno ale... ceny za jedne wachaja sie od 200zl do 800zl. Jak dla mnie 116zl bylo juz sporo jak na okulary przeciwsloneczne, ale 800zl? nawet jak bym miala to bym nie dala tyle kasy. za skompa jestem hehehe. Pani w tym optyku w ktorym kupowala, mowila mi, ze te modele co maja to sa wlasnie podroby tych drogich, co maja w tym malym optyku. Podroby pod wzgledem modelu. Wiele firm wzoruje sie na wzornictwie tych drogich marek. Szkla oczywiscie sa tak samo dobre i z filtrami jak te od Diora itp.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 07:19   #100
Ballerina
Raczkowanie
 
Avatar Ballerina
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 40
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
O widziesz chudteczke z napisem firmy tez dostalam, lezy dobie w etiu. A co to ta smycz? jakis sznurek przymocowany do etui?
Gwarancje tez dostalas?
Okulary od kreatorow mody tez sa porzadne, tez maja filtry. Tam gdzie kupowalam moje Solano maja tez maly optyk z tylko okularami od Gucci, Chanel, Dior itp. Jest tylko jedno ale... ceny za jedne wachaja sie od 200zl do 800zl. Jak dla mnie 116zl bylo juz sporo jak na okulary przeciwsloneczne, ale 800zl? nawet jak bym miala to bym nie dala tyle kasy. za skompa jestem hehehe. Pani w tym optyku w ktorym kupowala, mowila mi, ze te modele co maja to sa wlasnie podroby tych drogich, co maja w tym malym optyku. Podroby pod wzgledem modelu. Wiele firm wzoruje sie na wzornictwie tych drogich marek. Szkla oczywiscie sa tak samo dobre i z filtrami jak te od Diora itp.
Tak, to taki sznurek. Tak mi się wydaje,że to się smycz nazywa
Gwarancję też dostałam. Dla mnie zakup tych okularów to też była spora inwestycja i też nie wydałabym kilkaset złotych, tym bardziej że, jak piszesz, wzornictwo jest podobne a szkła dobre,natomiast ewentualna strata byłaby bardziej bolesna.
Ballerina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 11:57   #101
maygirl
Raczkowanie
 
Avatar maygirl
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 50
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja tak się zastanawiam... ostatnio mi moj chlopak powiedzial: gdyby te tanie okulary (z bazaru, stoiska z centrum) z wątpliwym filtrem były szkodliwe dla oka (czyli nie chronilyby przed UVA i UVB) to ... wycofaliby je ze sprzedazy. Po co sprzedawać to co szkodzi i jak można na to pozwolić. W sumie ja i tak jestem za okularami z dobra renomą polecana przez salony optyczne, badź za okularami znajdującymi się u optyka - no ale większość ludzi i tak będzie kupowała te "z bazaru", bo przeciez są dopuszczone so sprzedazy/zakupu i są o wiele wiele tansze. Jak na to patrzeć? :/
maygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-04, 12:11   #102
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez maygirl Pokaż wiadomość
Ja tak się zastanawiam... ostatnio mi moj chlopak powiedzial: gdyby te tanie okulary (z bazaru, stoiska z centrum) z wątpliwym filtrem były szkodliwe dla oka (czyli nie chronilyby przed UVA i UVB) to ... wycofaliby je ze sprzedazy. Po co sprzedawać to co szkodzi i jak można na to pozwolić. :/
Idąc tym tropem można by pomysleć, ze sprzedawane frytki czy hamburgery tez nie szkodzą bo po co by je sprzedawal, tak samo alkohol no przeciez sprzedają. I papierosy - też możnka kupic.
Cała masa konserwantów w żywnosci - wiadomo które są rakotwórcze a do sprzedaży dopuszczone.
Kremy z niestabilnymi filtrami - nie chronią odpowiednio a dopuszczone.
wiec tok myslenia Twojego chłopaka jak najbardziej zly!

Poza tym te okulary nie zabijają nikt nie zabroni miec je tylko dla ozdoby, kilka różnych wzorów, ubierac tylko na okreslona okazje i tak wiekszosc czasu "upięte" na włosach albo na koszulce - ot tak

Ludzie, ktorzy noszą takie okulary i uważają ze są ok. chyba nigdy na nosie innych nie mieli, różnica jest ogromna i chyba akurat tutaj tego udowadniac nie muszę.
Może same szkła z filtrem trudno odróżnic ale juz te polaryzowane niebo a ziemia. Nie wyobrazam sobie innych do wielogodzinnego noszenia albo np. do samochodu.

Lepiej bez okularów wogóle niż w takich "bazarowych"

Moja mama załatwiła sobie zapalenie spojówek i pogorszenie wzroku biarąc na wycieczke rowerową latem (ok 2 tygodnie na świeżym powietrzu w lipcu) swoje "muchy" przydymiane. Spojówki wyleczyła a wady wzroku juz nie. Mało tego tłumaczyłam jej tysiące razy a ona dopiero po wizycie u okulisty przyznała mi rację

Dobre okulary można kupić za ok 100 plnów takie z filtrem i polaryzacją. Za wszystkie dodatkowe bajery typu oprawki, nazwa znanej firmy zapłacimy odpowiednio więcej.

Naprawde warto zainwestowac!

Edit:
Jesli chodzi o zakupy u optyka. No to rzeczywiscie- Pan Optyk może sobie zażyczyc odpowiednio więcej za okulary tylko dlatego, ze są kupione u Pana Optyka
Mogę polecić sklepy sportowe, górskie itp. Tam zwykle moze wybrac z kilku dobrych firm..... tylko trzeba uważac, zeby sobie nie kupić np. 4 ek na lodowiec bo nie nadają sie juz do prowadzenia auta.
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 16:39   #103
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Prettycow myślisz, że we wszystkich sklepach sportowych są okulary z filtrami?
Ja sie ostatnio zastanawiałam nad okularami z Go Sport. Kosztowały prawie 100 zł i nie było na nich napisane nic o filtrach, chyba że ja ślepa jestem, co jest całkiem możliwe W końcu ich nie kupiłam, bo stwierdziłam, że są podejrzane
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 16:50   #104
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: OKULARY z filtrem UV

No nie twiedze, że w każdym........ ale w porządnych juz powinne przynajmniej być

To, ze jakis sklep ma dresy i trampki nie musi zaraz oznaczac, że jest sportowy

Wiesz...można kupic okulary i za 200 plów bo są firmy "x" i mogą nie miec filtrów.

Ale jak sie pójdzie do tzw. dobrego sklepu górskiego czy sportowego to można nabyc okulary z polaryzacją i z filtrami za ok 100 plnow i więcej oczywiscie. (np.zeppeliny..... Julbo, arktica troche droższe..... wyszukiwarki nie gryzą jak to często mozna przeczytac na wizażu )

a jak sie cos weźmie "do łapki" to mozna juz cos powiedziec o samej jakosci wykonania)

Zanim się coś kupi zapewne warto zasięgnąc informacji o firmie choćby w internecie, jaki mają asortyment i do kogo skierowane, no i jakie własciwosci, sprzedawca też moze byc pomocny, choc zapewne czesto subiektywny
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 18:55   #105
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: OKULARY z filtrem UV

No cóż... ja się na tym nie znam. Wydawało mi się, że w Go Sport powinny być porządne okulary. A sprzedawcom nie wierzę Ale masz rację, jak znajdę chwilę to poszukam.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 20:29   #106
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: OKULARY z filtrem UV

w jenym optyku u nas są okulary już od 50 zł, bez polaryzacji. Chyba sobie takie sprawię, nawet mi pasują, nie są modne tzn nie są dużue, ale akurat takie mi nie pasują , może i lepiej bo jak ładniejsze/modniejsze z bajerami to i trochę droższe
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 11:57   #107
koletynka
Rozeznanie
 
Avatar koletynka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 905
GG do koletynka
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Oczywiscie piszac o okularach ze stojaka na ulicy nie mialam na mysli zwyklych okularow za 30 zl, ale okulary z polaryzacja, ktore u mnie zaczynaly sie od 69zl, a u optyka za ten sam towar (tylko metka z sugerowana cena zdjeta) trzeba bylo zaplacic duzo wiecej. Nie wydaje mi sie, zeby to byly podroby, jako ze po malym sledztwie przeprowadzonym przeze mnie i mojego wspolnika okazalo sie, ze my i optyk mamy tych samych dostawcow Ale oczywiscie nie twierdze, ze kazdy optyk to taki szarlatan jak nasz, ja jestem z turystycznej miejscowosci, w wakacje przyjezdza niemala grupa snobow na ktorych kazdy stara sie zarobic ile sie da, wiec z jednej strony rozumiem ze optyk tez chcialby cos dla siebie na boku...Ale w koncu to jest zawod cieszacy sie troche wiekszym zaufaniem, widac nie kazdy umie temu sprostac...
Jesli kupujecie okulary z polaryzacja podaje wam patent jak sprawdzic, czy szkla sa faktycznie polaryzowane: wezcie dwie pary okularow i skrzyzujcie ze soba szkla. Tzn jedne okulary trzyma sie w pionie a drugie w poziomie i przez tak skrzyzowana szybke nie powinno byc nic widac, powinno byc czarno jak w spawalniczych Jesli tak jest - to na pewno jest polaryzacja. Zreszta polaryzacje czuc od razu na oczach, w sloneczny dzien: komfort noszenia jest nieporownywalnie wyzszy.
Niestety obecnosci filtrow w okularach nie da sie sprawdzic i trzeba na slowo wierzyc optykowi. Pozdrawiam!
__________________
Oskar


koletynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 22:10   #108
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Witam,

Mam dosc znaczna wade wzroku i w tym roku mam zamiar kupic okulary przeciwsloneczne ze szklami korekcyjnymi. Narazie rozgladam, sie bo krucho z kasa. Na stronie www Filmana znalazlam info ze maja w ofercie takie okularki w cenie od 59 zl. . Gdzie w Poznaniu ( w ajakim salonie) mozna kupic takie okulary w rozsadnej cenie- tak do 150 zl max??
thecla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 19:04   #109
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Dot.: OKULARY z filtrem UV

witam,

Byłam ostatnio w Filmanie na św. Marcinie w Poznaniu i przy okazji naprawy okularków zrobiłam mały wywiad: czyli ile kosztują okulary ze szkłami korekcyjnymi?
I okulary z tradycyjnymi szkłami i oprawkami w cenie 19.90 czy jakoś tak, to koszt 59.90. Jeśli chcemy szkła plastikowe to ok 90 pln (zawyżyłam w gore), a dodatkowo z antyrefleksem to ok 130 pln.
Myślę, że cena nie jest tragiczna.
thecla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-15, 20:13   #110
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: OKULARY z filtrem UV

ja sie kiedyś pytałam i pani podała taką samą cenę,ale on wstawaiją szkła do tych najtańszych oprawek (za 19,90), a to takie oprawki mało ciekawe, typowo korekcyjne-metalowe (to mi sie przyciemniane oklulary dla niewidomych kojarzą) lub takie dziwne okrągle plastkikowe.

Dla mnie cena-marzenia, ale oprawki tragiczne
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 16:27   #111
ankwil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7
Dot.: OKULARY z filtrem UV

a ja kupilam okulary diverse za 20zl i jest na nich napis UV 400... to dobrze? bo ja sama nie za bardzo sie znam
ankwil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 14:53   #112
ElisaDay
Raczkowanie
 
Avatar ElisaDay
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 72
GG do ElisaDay
Dot.: OKULARY z filtrem UV

ostatnio w Dzienniku był w dodatku o zdrowiu artykul o okularach i bylo napisane ze jesli na wewnętrznej stronie zausznika mają znaczek CE to znaczy ze spelniają wymaganie unijne i maja filtry. mam nadzieje ze to prawda i maja wtedy te UV 400 bo to bardzo wygodnie sprawdzac :)
ElisaDay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:49   #113
Manehajera
Zakorzenienie
 
Avatar Manehajera
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: OKULARY z filtrem UV

dobrze ze ja nie mam tych problemow - mam soczewki kontaktowe z filtrem UV
Manehajera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 20:15   #114
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Czy okulary mają tą powłoke, to łatwo sprawdzić. Optyk mi pokazywał mam nadzieję, że w miare prosto objaśnie . Przykłada się wyświetlacz telefonu komórkowego do szkiełka ( tak jak się normalnie patrzy przez okulary) -wtedy widac co jest na wyświetlaczu. A jak się okulary hmmm..obróci pionowo (o 180 stopni) to wtedy (mimo ze wyswietlacz w telefonie komorkowym jest włączony) nic nie powinno być widać. Hmm...mam nadzieje że ktoś to zrozumiał Więc dziewczyny , nie dajcie sie wkrecać że okulary za 20-30 zł mają taka powłoke.....ja się z takimi nie spotkałam. Ale może gdzieś są
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 20:39   #115
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Czy okulary mają tą powłoke, to łatwo sprawdzić. Optyk mi pokazywał mam nadzieję, że w miare prosto objaśnie . Przykłada się wyświetlacz telefonu komórkowego do szkiełka ( tak jak się normalnie patrzy przez okulary) -wtedy widac co jest na wyświetlaczu. A jak się okulary hmmm..obróci pionowo (o 180 stopni) to wtedy (mimo ze wyswietlacz w telefonie komorkowym jest włączony) nic nie powinno być widać. Hmm...mam nadzieje że ktoś to zrozumiał Więc dziewczyny , nie dajcie sie wkrecać że okulary za 20-30 zł mają taka powłoke.....ja się z takimi nie spotkałam. Ale może gdzieś są
faktycznie sprawdzilam na 3 okularach z salonu optycznego i cos sie dzieje na 2 mimo ze wszytskie z salonu :-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 21:05   #116
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Mam nadzieję że dobrze sie zrozumiałysmy Jak bede meic chwilke to może cykne fotki, przed i po tylko nieiwem czy moj szajsowaty aparat uchwycie te różnice
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 21:37   #117
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Czy okulary mają tą powłoke, to łatwo sprawdzić. Optyk mi pokazywał (...)A jak się okulary hmmm..obróci pionowo (o 180 stopni) to wtedy (...) nic nie powinno być widać.
a tu na pewno chodziło o filtr UVA, a nie np. o polaryzację?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 21:48   #118
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
a tu na pewno chodziło o filtr UVA, a nie np. o polaryzację?
tez sie zastanawiam.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 09:13   #119
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: OKULARY z filtrem UV

To pewnie ja Was w bląd wprowadziłam może właśnie o to chodzi miałam wrażenie że cos wposminał o filtrach i polaryzacji, wiec może dlatego wsadziłam to do jednego worka. Przepraszam Was za pomyłke
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 10:57   #120
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: OKULARY z filtrem UV

tutaj coś o polaryzacji http://www.optometria.info.pl/bielaw...go=polaryzacja

poza tym z własnego doświadczenia powiem wam też jak oprócz tego testu krzyżowego z okularami sprawdzić czy jest polaryzacja - otóż jeżeli mamy na nosie okulary z polaryzacją to wystarczy spojrzeć na tylnią szybe samochodu i wtedy widać na niej takie wzorki (pewnie ten mechanizm ocieplania szyby). Tyle, że chyba nie wszystkie samochody tak mają...

wspominane olulary solano mają polaryzację, choć nie wszystkie. To zawsze jest zaznaczone przy okularach. Część okularów ma tylko filtry - i dużo takich np reserved czy diverse mają filtr 400. Cena ich jest bardzo przystępna a i fasony modne. Niestety nie wiem jak z tymi bazarkowymi okularami bo powiem szczerze nogdy ich nie miałam w ręce.
Jednak polaryzacja jest nieoceniona - dokładnie tak jak na tym obrazku w linku.
Ja ze swojej strony polecam okulary bizarre - bardzo porządne w fajnej cenie. Ale zawsze należy doczytać czy mają polaryzację bo niektóre modele mogą jej nie mieć.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 16:37:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.