uczulenie pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-19, 10:54   #1
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126

uczulenie pod oczami


Niestety dopadło mnie uczulenie pod oczami w postaci piekąco-swędzących plamek wielkosci różnej ale mniej więcej malutkiego ziarnka fasolki. Nie mam pojęcia skąd się wzięły choć moje podejrzenie padło na repairwear krem pod oczy. Zaczyna mnie także swędzieć powieka, co przekierowuje moje podejrzenia na cienie - jednak stosuję stale to samo od jakiegoś czasu - guerlaina poczwórne albo pojednyncze, więc wydaje mi się to mało prawdopodobne. Zaczynam się denerwować w zwązku z tym. Co robicie w takich razach? Co stosujecie? Jak sobie z tym poradzic?

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:35   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: uczulenie pod oczami

na wszelki wypadek odstaw i krem, i cienie, wróć do nich za jakiś czas, ale nie na raz. pij wapno, smaruj te miejsca np. pantenolem.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 14:12   #3
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: uczulenie pod oczami

Na poczatek odstawilam krem... i pomoglo (widze efekty choc to jeden dzien dopiero), w sephorze dowiedzialam sie takze, iz repairwear jest dosc silnie dzialajacym kremem i Pani zupelnie nie zaskoczylo to, iz dostalam uczulenia. Mnie zas zakoczylo, bo ani extra help serum ani krem na dzien z tej serii zupelnie mnie nie uczulily. Oczywiscie poje sie wapnem i stosuje alantan na przemian z nanobase. Jest duuuzzzo lepiej, ale ostrzegam dziewczyny przed repairwearem pod oczy

Dziekuje za rade i pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:26   #4
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: uczulenie pod oczami

ja jestem mega wrażliwcem i repairwear pod oczy jest kremem który stosuje od bardzo długiego czasu i nigdy mnie nie uczulił, jeżeli zachce mi się innego kremu i zdarzy sie że mnie podrażni to też się lecze repairwearem, każda z nas jest inna i każdą z nas co innego podrażnia, więc przed zakupem kremu warto go wypróbować
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 15:41   #5
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: uczulenie pod oczami

Zapewne masz racje, poniewaz odstawilam repairwear i po jednym dniu polepszenia nastapilo pogorszenie stanu mojej skory pod oczami.

Jej... teraz wygladam jakbym plakala przez tydzien bez przerwy. Mam wielkie, czerwone, swedzace poduszeczki pod oczami. Nie dosc, ze wyglada to okropnie to na dodatek straszliwie dokucza. Odstawilam juz wszystko, biore wapno, siegnelam nawet po zyrtec. W sumie to jestem juz w fazie rozpaczy i pewnie przyjdzie mi udac sie do dermatologa :-(

A moze macie jeszcze jakies sposoby???

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 18:04   #6
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: uczulenie pod oczami

Spróbuj sobie zrobić okłady z herbaty. Ja jestem też strasznym wrażliwcem i czasem kontakt z alergenem powoduje u mnie taką opuchlizne i pieczenie, że patrzeć na oczy nie potrafię. Herbata pomaga, bo łagodzi i troszkę ściąga opuchliznę (bynajmniej u mnie). A jeśli chodzi o krem pod oczka dla alergików to używam i polecam wszystkim alergikom Lumene z serii Blue Hydra Tender, soothing eye cream, albo Hydraphase LRP
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 18:58   #7
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: uczulenie pod oczami

Dzieki za rade, ale od okladow z herbaty zaczelam (poprzez oklady z rumianku) i odnosze wrazenie, ze nie bylo zadnej poprawy. Jutro ide do dermatologa - widze, ze sama sobie nie poradze. Czy to moze miec jakis zwiazek z silnym stresem, jaki mialam ostatnio przez dwa dni? Wiem, ze wydaje sie, iz zwiazek nie jest oczywisty, ale w koncu stres oslabia system immunologiczny. Hmm... no coz... powoli wariuje jak widac ;-)
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-21, 19:13   #8
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: uczulenie pod oczami

Cytat:
Napisane przez adria21
Dzieki za rade, ale od okladow z herbaty zaczelam (poprzez oklady z rumianku) i odnosze wrazenie, ze nie bylo zadnej poprawy. Jutro ide do dermatologa - widze, ze sama sobie nie poradze. Czy to moze miec jakis zwiazek z silnym stresem, jaki mialam ostatnio przez dwa dni? Wiem, ze wydaje sie, iz zwiazek nie jest oczywisty, ale w koncu stres oslabia system immunologiczny. Hmm... no coz... powoli wariuje jak widac ;-)
I myślę, że powinnaś również iść do alergologa, bo żadne uczulenie bez przyczyny się nie przypałęta.
Wracaj do zdrowia szybko i daj znać co dermatolog poradził
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 21:14   #9
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: uczulenie pod oczami

adria 21, kup w aptece dicortifen w kroplach do oczu i smaruj nim podrażnione miejsca, pomaga nawet w silnych stanach podrażnienia, buziaki
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 08:42   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: uczulenie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Madziorka
dicortifen pomaga nawet w silnych stanach podrażnienia,
no, szkoda, żeby tak silny (7 razy silniejszy niż hydrokortyzon) steryd (i 2 antybiotyki) nie pomagał na uczulenie! ale na szczęście jest na receptę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 10:21   #11
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: uczulenie pod oczami

Ja mam tak co pewien czas i wtedy stosuje atecortin,mozna nim smarowac rowniez oczy ,więc nie podrazni wokól oczu.Pomaga po kilku dniach. Najlepiej jednak poradz sie dermatologa albo alergologa...to w koncu oczy...
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-22, 10:32   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: uczulenie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Mo_niczka
Ja mam tak co pewien czas i wtedy stosuje atecortin
i znów to samo. steryd i dwa antybiotyki. tak samo- na receptę.

takie rzeczy można bezpiecznie stosować tylko na zalecenie lekarza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 11:12   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: uczulenie pod oczami

Na początku wakacji miałam ogomne problemy z alergią która złośliwie usadowiła mi się wokół oczu - nie od kosmetyków ale czynników zewnętrznych - w tym samym czasie cierpiała na to także Noor cała skóra wokół oczu puchła, piekła i swędziała. Nie używałam zanych nowych kosmetyków wtedy. Swędziało to tak okropnie, że rozdrapywałam sie przez sen, powodując stan zapalny. Na własną rękę nie stosowałabym az tak silnych sterydów i to jeszcze w połączeniu z antybiotykiem. Ja smarowałam sie złabym hydrokortyzonem - można kupic w atpece o.5% bez recepty, żeby uśmierzyć swędzenie. Odstaw wszystkie kremy i kosmetyki kolorowe - na czas zupełnego wygojenia polecam stosowanie Clobazy, Cutibazy, ja na noc smarowałam się gęstym Nanobase. Oczywiście przez cały czas brałam leki antyalergiczne i piłam wapno z kwertecyną dla alergików. Po miesiący pylenie przeszło jak ręką odjął i alergia zniknęła.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 11:33   #14
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: uczulenie pod oczami

Mnie czasami też okropnie pieką dolne powieki i pod linią rzęs robią się suche placuszki.

Może u Ciebie to też zwykłe podrażnienie?? Ja jestem pewna że to od kosmetyków. Pieczenie nasila się wtedy okropnie od zmywania oczu mleczkiem, Wystarczy że skóra z jakiejś przyczyny (zima, kaloryfery) się przysuszy i od razu mam suche plamki na twarzy i właśnie pod oczami.

Wtedy robię okłady i staram się nie męczyć skóry drażniącymi kosmetykami.

madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 13:16   #15
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: uczulenie pod oczami

Otoz odbylam wspominana powyzej wizyte u dermatologa. O moim uczuleniu wiadomo tyle, iz jest typu kontaktowego, zatem wszystko moglo mnie uczulic, kosmetyki, 'cos fruwajacego' ect. Specyfik doustny jaki mi przepisano to claritine, odstawiam wszystko czego dotad uzywalam, jako plyn do dekijazu - cetaphil (mam na mysli mycie twarzy, bo jestem na zwolnieniu wiec nie musze sie makijazowac ;-), jako krem do smarowania sensibio forte biodermy, albo jesli nie posluzy to masc robiona (lekobaza z cynkiem). No nic, czekam na efekty. Pani dermatolog byla zdecydowanie przeciwko stosowaniu sterydow, poniewaz jak powiedziala, to tylko likwiduje lub raczej lagodzi objawy. Podstawa natomiast to zdetektowanie przyczyny... zatem akcja-obserwacja rozpoczeta ;-) Koszmar ;-)
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 21:30   #16
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: uczulenie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Justy
no, szkoda, żeby tak silny (7 razy silniejszy niż hydrokortyzon) steryd (i 2 antybiotyki) nie pomagał na uczulenie! ale na szczęście jest na receptę.
Bez przesady nie jest aż tak mocny, lekarze przepisują go nawet małym dzieciom przy podrażnieniach.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 22:31   #17
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: uczulenie pod oczami

owszem- są sterydy i 40 razy silniejsze od hydrokortyzonu (nie do okolic oczu). akurat ten, który jest w Dicortinefie, czyli fludrokortyzon jest 7 razy silniejszy od hydrokortyzonu.
dodatkowo 2 antybiotyki (neomycyna i gramicydyna), które mu towarzyszą są całkowicie zbędne w uczuleniu.
takimi poradami można komuś solidnie zaszkodzić- trochę odpowiedzialnosci.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 10:47   #18
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: uczulenie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Justy
owszem- są sterydy i 40 razy silniejsze od hydrokortyzonu (nie do okolic oczu). akurat ten, który jest w Dicortinefie, czyli fludrokortyzon jest 7 razy silniejszy od hydrokortyzonu.
dodatkowo 2 antybiotyki (neomycyna i gramicydyna), które mu towarzyszą są całkowicie zbędne w uczuleniu.
takimi poradami można komuś solidnie zaszkodzić- trochę odpowiedzialnosci.
Dicortineff w kroplach do oczu, uzywa 4 LETNIA CÓRKA MOJEJ SIOSTRY, mi lekarz powiedział że te krople są łagodne i przy podrażnieniach powiek i okolic oczu można również (pomimo tego że są do oczu) smarować okolice oczu, sorrki Justa ale ja wierze lekarzowi który ma 20 lat doświadczenia.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 10:56   #19
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: uczulenie pod oczami

właśnie dokładnie sprawdziłam całą nazwe leku to co ja używałam to nie jest Dicortifen tylko Dicortineff skład: Neomycinum sulfuricum 2,5mg, gramicidinum 0,025mg, fluorohydrocortisonum aceticum 1mg, aqua pro iniectione et stabil. ad 1ml.

jeżeli jest duza róznica pomiędzy tymi kroplami to przepraszam za pomyłkę i sorrki Justa że z tobą dyskutuje, dzieki tej zawiesinie do oczu zapomniałam już co to uczulenie i podrażnienie okolic oczu a jezeli się pojawi to po aplikacji tych własnie kropli na podrażnione miejsca skóra regeneruje się w przeciągu jednego do dwóch dni i nie uważam że polecanie komuś tej zawiesiny jest nie odpowiedzialne ponieważ polecam komuś to co mi i mojej 4 letniej chrześnicy pomogło ( mój lekarz uważa że ta zawiesina nie jest silna).

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2005-11-23 o 11:18
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 11:56   #20
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: uczulenie pod oczami

Pani dermatolog zapisala mi masc Cortineff 0,1% (sklad: fluorohydrocortisonum aceticum 0, 001). Przy czym mam go stosowac jak najrzadziej. Dzisiaj wygladam nieco lepiej, stosuje cetaphil do mycia twarzy i na razie naprawede polecam. Jest to emulsja, ktora mozna stosowac z woda lub bez, do zmywania makijazu takze - jak pisze prodecent - sie doskonale nadaje. Mam straszliwie podrazniona skore pod oczami, a jednak w zetknieciu sie z cetaphilem nie odczuwam zadnej reakcji. Sensibio forte biodermy takze ladnie nawilza skore, choc tutaj odczuwam lekkie pieczenie w pare sekund po aplikacji. Oczywiscie lykam claritine i pije wapno.

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 14:45   #21
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: uczulenie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Madziorka
Dicortineff wuzywa 4 LETNIA CÓRKA MOJEJ SIOSTRY, mi lekarz powiedział że te krople są łagodne.
łagodny?
nie ma silniejszych kropli do oczu.
cóż- mogę jedynie doradzić zmianę lekarza, najlepiej na takiego, który zagląda jeszcze do książek a nie zapisuje wszystkim to samo od 30 lat.

możesz poczytać też, co uważa się na temat nadużywania sterydów i antybiotyków u dzieci i co "niegroźnego" czasem lekarze potrafią zapisywać nagminnie- forum z ekspertem: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=503
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:24   #22
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: uczulenie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Madziorka
mi lekarz powiedział że te krople są łagodne
wiesz, a mi lekarz przepisał steryd - nie dość, że na twarz, to jeszcze na miejsca, w których mam naczynka ech, gdyby nie forum...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:10   #23
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: uczulenie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Justy
łagodny?
nie ma silniejszych kropli do oczu.
cóż- mogę jedynie doradzić zmianę lekarza, najlepiej na takiego, który zagląda jeszcze do książek a nie zapisuje wszystkim to samo od 30 lat.

możesz poczytać też, co uważa się na temat nadużywania sterydów i antybiotyków u dzieci i co "niegroźnego" czasem lekarze potrafią zapisywać nagminnie- forum z ekspertem: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=503
dzięki za link napewno poczytam, a może znasz jakąś maść pod oczy na podrażnioną skórę tzn. małe swędzące krostki.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:14   #24
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: uczulenie pod oczami

na podrażnienia można stosować preparaty obojętne, typu trochę wazeliny, lipobase itp. jeśli to cos poważniejszego, to lekarze faktycznie dają łagodne sterydy do smarowania przez kilka dni- najbezpieczniejsze są proste pochodne hydrokortyzonu- lub doustne preparaty przeciwalergiczne typu zyrtec.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:35   #25
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: uczulenie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Justy
na podrażnienia można stosować preparaty obojętne, typu trochę wazeliny, lipobase itp. jeśli to cos poważniejszego, to lekarze faktycznie dają łagodne sterydy do smarowania przez kilka dni- najbezpieczniejsze są proste pochodne hydrokortyzonu- lub doustne preparaty przeciwalergiczne typu zyrtec.
dzięki
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:06   #26
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: uczulenie pod oczami

Pozwalam sobie poinformowac o widocznych postepach w leczeniu uczulenia Hurraaa
W zwiazku z tym nie moge sie zgodzic z pojawiajacymi sie opiniami, iz sensibio forte biodermy uczula - dla mnie jest rewelacyjne, mialam straszliwie podrazniona skore a ten kremik ladnie lagodzi podraznienia i przy aplikacji zupelnie juz nie odczuwam pieczenia (a to zdarzalo sie przy pierwszych aplikacjach). Oczywiscie pomogl cortineff, ale nie stosuje go na cala powierzchnie uczulona a tylko bezposrednio pod rzesy, reszta to sensibio forte. Jutro bede sie juz mogla pokazac ludziom ;-)

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:17   #27
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: uczulenie pod oczami

adria, najważniejsze, że pomogło
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 11:17   #28
macloud11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: uczulenie pod oczami

Dzięki za podpowiedź.
Mnie również to dopadło, objawy identyczne, ja raczej wiem skąd się wzięło (przynajmniej opuchlizna). Miałem zaczerwienienie pod oczami, smarowałem kremem - najlepiej radził sobie Nivea, ale za jakiś czas znowu wychodziło. Więc gdzies poczytałem, że dobry jest okład z...ziemniaka, a że akurat na obiad... to po 5 minutowym przyłożeniu dwóch plasterków nie mogłem uwierzyć w to co widzę w lustrze... Przestrzegam przed surowym ziemniakiem uczulonych na skrobię...
Na szczęście przeczytałem wasz wątek dziewczyny i pomógł w 2 dni zestaw cortineff i krem sensibio forte biodermy, sądzę, że bez sterydu opuchlizna by nie zeszła...
Dziękuje jeszcze raz.
macloud11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-05 12:17:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.