Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 13:35   #1681
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3476860 3]


A powiedz mi, ta biała glinka jaki daje efekt wykończeniowy?

[/QUOTE]



Fajnie matuje i wykończenie jest satynowe, moim zdaniem wygląda super. Jedyny minus to średnia trwałość
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:30   #1682
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Właśnie przyszedł kwasowy zestaw, ale mam cykora mam nadzieję, że gęby sobie nie spalę:P
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 15:11   #1683
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Używałyście może tych korektorów?

http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/290...age-rewind.jpg

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-w-plynie.html

Te kosmetyki zostały mi polecone, ale chciałabym zasięgnąć porady bladolicych.

Są jakieś fajne, jasne kolorki z wyżej wymienionych? Z Maybelline nie mam dobrego skojarzenia, bo pamiętam, że kiedyś kupiłam coś (nie pamiętam czy był to korektor, puder, czy może podkład), co miało być jaśniutkie, a było pomarańczowe.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 15:18   #1684
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Używałyście może tych korektorów?

http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/290...age-rewind.jpg

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-w-plynie.html

Te kosmetyki zostały mi polecone, ale chciałabym zasięgnąć porady bladolicych.

Są jakieś fajne, jasne kolorki z wyżej wymienionych? Z Maybelline nie mam dobrego skojarzenia, bo pamiętam, że kiedyś kupiłam coś (nie pamiętam czy był to korektor, puder, czy może podkład), co miało być jaśniutkie, a było pomarańczowe.
Mam age rewind i spodziewałam się czegoś sporo jasniejszego, a tu niestety
Tutaj są swatche: http://chochlikkornwalijski.blogspot...korektory.html
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 15:34   #1685
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;34778239]Mam age rewind i spodziewałam się czegoś sporo jasniejszego, a tu niestety
Tutaj są swatche: http://chochlikkornwalijski.blogspot...korektory.html[/QUOTE]

Odnoszę wrażenie, że ma różowawy ton. NYX ma za to chyba idealny odcień. Jasny i taki neutralny.

By the way: ja takie mleko z tuby często wcinam...jestem od niego uzależniona.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Chochliku rzuciłam okiem na twoje recenzje i zwróciłam uwagę na puder Essence oraz Rimmel: http://chochlikkornwalijski.blogspot...a-bladych.html

Bardzo mi wpadły w oko. Czy myślisz, że Essence poradziłby sobie z lekkim zatuszowaniem rozszerzonych porów, czy lepiej wybrać bardziej kryjący Rimmel?

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2012-06-18 o 15:36
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 15:44   #1686
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Tak, NYXa mam już 2 opakowanie i bardzo lubię
Co do pudru to myślę, że lekkie niedoskonałości ten z essence też zakryje z tym, że ja go nakładam gąbeczką, taką milusią
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 16:08   #1687
Roksana3
Rozeznanie
 
Avatar Roksana3
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 523
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cześć dziewczyny. Przeglądając forum natrafiłam na ten wątek i mam nadzieję,że mi pomóżecie. Otóż kompletnie nie potrafię dobrać do swojej cery kosmetyków Jestem blada jak trup,mam duży nos,oczy przy których nie widać powieki ruchomej,brązowe oczy i ni to rude,ni to kasztanowe włosy Dodatkowo mam cere z niedoskonałościami,która jest tłusta i często wygląda na brudną Jaki puder,podkład,cienie, czy coś tam mam kupić?
Roksana3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 19:02   #1688
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Właśnie przyszedł kwasowy zestaw, ale mam cykora mam nadzieję, że gęby sobie nie spalę:P
Spoko. Nie używaj wysokich stężeń, a będzie ok

Cytat:
Napisane przez Roksana3 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Przeglądając forum natrafiłam na ten wątek i mam nadzieję,że mi pomóżecie. Otóż kompletnie nie potrafię dobrać do swojej cery kosmetyków Jestem blada jak trup,mam duży nos,oczy przy których nie widać powieki ruchomej,brązowe oczy i ni to rude,ni to kasztanowe włosy Dodatkowo mam cere z niedoskonałościami,która jest tłusta i często wygląda na brudną Jaki puder,podkład,cienie, czy coś tam mam kupić?
Trochę mało informacji podałaś. Jaką masz cerę? Tłustą, mieszaną, normalną, suchą? W jakiej tonacji?
Powieki masz opadające, ale na to jest świetny trik. Gorąco polecam tutaj filmik Brunetki : http://www.youtube.com/watch?v=LviCQNxQ97Q która wszytko wyjaśnia. Użyte cienie idealnie pasują do każdego typu urody Oczywiście nie trzeba od razu kupować tak drogich cieni; idealnie zastąpi je poczciwy Inglot, Kobo czy MIYO.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 19:35   #1689
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
O! A gdzie kupiłaś takie cudo?
pytanie nie do mnie ale podpowiem mozesz stacjonarnie poszukać zwykłej białej glinki do maseczek, ja kupowałam w saszetkach z Marion to raczej w małych, osiedlowych drogeryjkach.
Amai Mao, jakby co to taki nieco wpadający w oliwkę i dość jasny jest najjaśniejszy odcień matujacego Catrice.
poniżej 50zł tylko w zupełnie innej tonacji, bo typowo chłodnej (wpadającej w róż) jest płynny NYX w kolorze pale. W zimę go używałam chętniej bo łatwiej było zakryć szyję, która jednak odróżniała się tonacją, bo już typowo oliwkową. Pomimo że jest taki różowy u mnie się świetnie wtapiał w skórę, dawał śliczne wykończenie i ogólnie to mój numer 1 wśród płynnych podkładów
a z podkładów których ogólnie używałam to jednak jestem najbardziej wierna minerałom, bo nie zapychają i mają oliwkowe kolory ale to już droższa zabawa.

i jeszcze co do korektora, to używam też NYXa, tylko w słoiczku, i też go bardzo lubię ma piękny, jaśniutki odcień, bardzo delikatnie wpada w róż, ale przez jasność można wybaczyć
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2012-06-18 o 19:38
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 19:43   #1690
Roksana3
Rozeznanie
 
Avatar Roksana3
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 523
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Spoko. Nie używaj wysokich stężeń, a będzie ok



Trochę mało informacji podałaś. Jaką masz cerę? Tłustą, mieszaną, normalną, suchą? W jakiej tonacji?
Powieki masz opadające, ale na to jest świetny trik. Gorąco polecam tutaj filmik Brunetki : http://www.youtube.com/watch?v=LviCQNxQ97Q która wszytko wyjaśnia. Użyte cienie idealnie pasują do każdego typu urody Oczywiście nie trzeba od razu kupować tak drogich cieni; idealnie zastąpi je poczciwy Inglot, Kobo czy MIYO.
Mam cere tłustą,skłonną do podrażnień,trądzik i zaskurniki. Moja twarz jest wręcz biała,tak samo reszta ciała
Roksana3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 19:57   #1691
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;34778239]Mam age rewind i spodziewałam się czegoś sporo jasniejszego, a tu niestety
Tutaj są swatche: http://chochlikkornwalijski.blogspot...korektory.html[/QUOTE]

Maybelline ma z reguły najjaśniejsze kolory (podkładów i korektorów) oznaczone jako drugie z kolejności, więc 20 light jest sporo jaśniejszy od 10 fair (miałam, przetestowałam ). Age rewind jest całkiem fajny, zużyłam całą tubkę i byłam zadowolona, choć na zimę mógłby być o pół tonu jaśniejszy. Mineralny też jest bardzo dobry wg mnie, ale raczej na lato (numer 2 - również najjaśniejszy).

L'oreal True Match nr 1 też nie jest taki najgorszy i ma bardzo ładny jasnożółty kolor.
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 21:48   #1692
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Roksana3 Pokaż wiadomość
Mam cere tłustą,skłonną do podrażnień,trądzik i zaskurniki. Moja twarz jest wręcz biała,tak samo reszta ciała
Na początek poleciłabym Ci minerały. Nie ma co się oszukiwać - mają jaśniejsze kolory niż tradycyjne podkłady. Całkiem nieźle kontrolują wydzielanie sebum, nie obciążają skóry i wyglądają bardzo naturalnie.
Z podkładów płynnych bardzo jasny jest Nyx w odcieniu pale. Niestety, ostatnio fatalnie jest z jego dostępnością. Całkiem niezły, ale też i ciemniejszy, jest podkład Bourjois Flower Perfection. Kryje przyzwoicie, matuje, odcień jest do przyjęcia.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 22:33   #1693
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Z tymi minerałami to też różnie bywa ;p u mnie np trzymały się najlepiej na bazie silikonowej, a same dość średnio.. Co prawda przy bazie właściwie cały dzień, ale nie wiem czy jest sens kłaść minerały i walić silikony na twarz
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 22:37   #1694
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Podobno ma duużo silikonów w składzie... Chyba, że mi się pomyliło z jakimś innym.
Wczoraj my friends zrobiły podsumowanie: "nie wiem, czemu ty na taką bladą się robisz, to wygląda sztucznie. Aktualny podkład jest ci w sam raz(pomarańczowy burżuj), przynajmniej wyglądasz ładniej i twarz ma normalny kolor, nic ci się nie odznacza, a nie przychodzi taka blaaaada jak trup, myślisz, że ci z tym ładnie?". W tym samym dniu moja przyjaciółka powiedziała, że "trochę przyciemnawy ten podkład" a po wieczornym demakijażu moja mama "Jezu, jaka ty przezroczysta". Zwątpiłam w ten świat no ale cóż, ile ludzi, tyle daltonistów:P
THE END moich perypetii, dziękuję za uwagę
Ha, ha, mnie podobnie mówiły koleżanki w liceum. Jak naturalna cera to "niezdrowo wyglądasz, jak trup, masz anemię", jak za ciemny podkład to "ładnie wyglądasz". Na szczęście blada cera jest coraz modniejsza. Poza tym z wiekiem osoby, które się opalają wyglądają starzej od paru lat zbieram komplementy za młody wygląd.

A ogólnie to mam taką niechęć do opalenizny, jak wiele osób w Polsce do bladości.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 07:01   #1695
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za zdjęcia.
Nie ma za co
Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
Fajnie matuje i wykończenie jest satynowe, moim zdaniem wygląda super. Jedyny minus to średnia trwałość
Satynowe mówisz... fajnie A z trwałością to tam kij... I tak przeważnie muszę robić poprawki po jakichś trzech godzinach bo mi się twarz błyszczy jak nie wiem co. Nie ważne jakiego super hiper pudru użyję.
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A ogólnie to mam taką niechęć do opalenizny, jak wiele osób w Polsce do bladości.
Ja też, ale tylko do tej skwarkowatej. Jeśli jest naturalna, bez przesadyzmu i komuś ogólnie pasuje, to wtedy spoko

Jak ja w gimnazjum eksperymentowałam z wyglądem to nawet po samoopalacze sięgałam... Bo właśnie myślałam że skoro wszyscy są opaleni to ja też może powinnam. Ech, goopie te dzieciaki (o sobie mówię) Nie żeby to było zło wcielone ale do mnie to zupełnie nie pasuje, koszmarek. Dobrze że na solarium się nigdy nie odważyłam pójść. I będę obstawać przy tym, że niektórym opalenizna po prostu nie pasuje i już. Wolę być przeźroczysta niż wyglądać "brudno", bo z tym mi się kojarzy MOJA opalona skóra. Uważam, że ma wtedy nieładny kolor.
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 08:18   #1696
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;34788537]Z tymi minerałami to też różnie bywa ;p u mnie np trzymały się najlepiej na bazie silikonowej, a same dość średnio.. Co prawda przy bazie właściwie cały dzień, ale nie wiem czy jest sens kłaść minerały i walić silikony na twarz[/QUOTE]

Bo minerałów nie powinno się w sumie kłaść bezpośrednio na skóre, a na primer. Ja z czystego lenistwa nigdy tak nie robiłam i też miałam problem z trwałością, chociaż muszę przyznać, że Lily Lolo ładnie przywiera do skóry nawet bez primera.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 08:33   #1697
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Właśnie przyszedł kwasowy zestaw, ale mam cykora mam nadzieję, że gęby sobie nie spalę:P
Jaki kwas? Ja ostatnio testuję nowy dla mnie kwas PHA, a konkretnie tonik PHA 6% z BU
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 09:25   #1698
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3478985 3]Wolę być przeźroczysta niż wyglądać "brudno", bo z tym mi się kojarzy MOJA opalona skóra. Uważam, że ma wtedy nieładny kolor.[/QUOTE]

Skąd ja to znam.

Moja opalenizna ma kolor oliwkowy.

A propos opalania - wczoraj podpiekły mi się ramiona i twarz podczas pracy w ogrodzie. Miałam czapkę i filtr SPF 50, ale niestety wieczorem byłam zaróżowiona.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 15:08   #1699
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Jaki kwas? Ja ostatnio testuję nowy dla mnie kwas PHA, a konkretnie tonik PHA 6% z BU
Kwas migdałowy z ZSK. Przygotowałam se tonik 5% i nic mi się nie łuszczy... Powinno tak być?
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ha, ha, mnie podobnie mówiły koleżanki w liceum. Jak naturalna cera to "niezdrowo wyglądasz, jak trup, masz anemię", jak za ciemny podkład to "ładnie wyglądasz". Na szczęście blada cera jest coraz modniejsza. Poza tym z wiekiem osoby, które się opalają wyglądają starzej od paru lat zbieram komplementy za młody wygląd.

A ogólnie to mam taką niechęć do opalenizny, jak wiele osób w Polsce do bladości.
Może to i dziwne ale jak tak wszyscy zaczną chodzić bladzi to... będę zazdrosna o to, że mają ładniejszą bladość od mojej
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-19, 15:29   #1700
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Kwas migdałowy z ZSK. Przygotowałam se tonik 5% i nic mi się nie łuszczy... Powinno tak być?
Albo Cię wyłuszczy po jakimś czasie, albo wcale 5-10% nie łuszczyły mnie w zauwazalny sposób wcale, trzymały po kontrolą różne wypryski, delikatnie rozjaśniły pory na nosie i szybciej znikały mi blizny. Dopiero po peelingach zaczęła schodzić mi skóra z nosa i policzków, ale też nie jakoś spektakularnie, tylko wyglądało to jak dużo suchych skórek przy sobie.

Wniosek: ile ludzi, tyle reakcji na dany kosmetyk
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 16:25   #1701
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Albo Cię wyłuszczy po jakimś czasie, albo wcale 5-10% nie łuszczyły mnie w zauwazalny sposób wcale, trzymały po kontrolą różne wypryski, delikatnie rozjaśniły pory na nosie i szybciej znikały mi blizny. Dopiero po peelingach zaczęła schodzić mi skóra z nosa i policzków, ale też nie jakoś spektakularnie, tylko wyglądało to jak dużo suchych skórek przy sobie.

Wniosek: ile ludzi, tyle reakcji na dany kosmetyk
A poprawił ci się stan cery po kwasie?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 18:56   #1702
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Kwas migdałowy z ZSK. Przygotowałam se tonik 5% i nic mi się nie łuszczy... Powinno tak być?
Bo przy 5% nie łuszczy się skóra. Złuszczanie wystąpi przy stężeniu co najmniej 15% . I nie następuje bezpośrednio po zmyciu kwasu, a po kilku dniach.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Albo Cię wyłuszczy po jakimś czasie, albo wcale 5-10% nie łuszczyły mnie w zauwazalny sposób wcale, trzymały po kontrolą różne wypryski, delikatnie rozjaśniły pory na nosie i szybciej znikały mi blizny. Dopiero po peelingach zaczęła schodzić mi skóra z nosa i policzków, ale też nie jakoś spektakularnie, tylko wyglądało to jak dużo suchych skórek przy sobie.

Wniosek: ile ludzi, tyle reakcji na dany kosmetyk
Ja miałam tak samo, dlatego uważam, że 5-10% to stężenie za niskie, by uzyskać dobre złuszczenie.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 23:32   #1703
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

A ja się boję wyjść jutro z domu... Mam nadzieję, że miną te upały i mocne słońce... Od niedzieli nigdzie nie wychodziłam, bo się uczyłam na egzamin, więc nie odczuwałam tego tak bardzo, ale jak wyszłam powiesić pranie na balkon, to upał mnie po prostu zwalił z nóg... Przy takim słońcu 50 może mnie nie ustrzec przed wysypką wywołaną fotoalergią...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 08:15   #1704
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;34778760]Tak, NYXa mam już 2 opakowanie i bardzo lubię
Co do pudru to myślę, że lekkie niedoskonałości ten z essence też zakryje z tym, że ja go nakładam gąbeczką, taką milusią [/QUOTE]

Dzisiaj na pewno kupię któryś z nich i chyba będzie to Essence.

Mam tylko problem z korektorem pod oczy. Przeglądałam różne recenzje, obejrzałam swatche i nie mam pojęcia, co wybrać.

NYX byłby chyba najlepszy, ale ja co do zasady nie kupuję niczego przez internet. Wolałabym wybrać korektor w sklepie stacjonarnym.

Trzymajcie kciuki. Trochę czarno to widzę, bo muszę mieć na te moje sińce naprawdę dobre krycie i jednocześnie korektor musi być blado-szaro-oliwkowy bez różowych, brzoskwiniowych i żółtych tonów.

Edit:

Chochliku, który korektor bardziej byś poleciła - Rimmel wake me up, czy może Bell multi mineral anti age concealer?

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2012-06-20 o 09:11
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 08:52   #1705
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
A ja się boję wyjść jutro z domu... Mam nadzieję, że miną te upały i mocne słońce... Od niedzieli nigdzie nie wychodziłam, bo się uczyłam na egzamin, więc nie odczuwałam tego tak bardzo, ale jak wyszłam powiesić pranie na balkon, to upał mnie po prostu zwalił z nóg... Przy takim słońcu 50 może mnie nie ustrzec przed wysypką wywołaną fotoalergią...
W zeszłe wakacje brałam antybiotyki fotouczulające. I po wyjściu na słońce często wyskakiwały mi paskudne krosty. Ratowałam się filtrami chemicznymi - Ducrayem i La Roche. I koszulami. Bawełnianymi z długim rękawem. Takie zabezpieczenie wystarczało w zupełności.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 09:40   #1706
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Dzisiaj na pewno kupię któryś z nich i chyba będzie to Essence.

Mam tylko problem z korektorem pod oczy. Przeglądałam różne recenzje, obejrzałam swatche i nie mam pojęcia, co wybrać.

NYX byłby chyba najlepszy, ale ja co do zasady nie kupuję niczego przez internet. Wolałabym wybrać korektor w sklepie stacjonarnym.

Trzymajcie kciuki. Trochę czarno to widzę, bo muszę mieć na te moje sińce naprawdę dobre krycie i jednocześnie korektor musi być blado-szaro-oliwkowy bez różowych, brzoskwiniowych i żółtych tonów.

Edit:

Chochliku, który korektor bardziej byś poleciła - Rimmel wake me up, czy może Bell multi mineral anti age concealer?
Mam korektor z Bell i on słabo kryje, raczej delikatnie ujednolica.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 09:45   #1707
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Mam korektor z Bell i on słabo kryje, raczej delikatnie ujednolica.
No to lipa. Moje cienie są naprawdę spore.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:53   #1708
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Dzisiaj na pewno kupię któryś z nich i chyba będzie to Essence.

Mam tylko problem z korektorem pod oczy. Przeglądałam różne recenzje, obejrzałam swatche i nie mam pojęcia, co wybrać.

NYX byłby chyba najlepszy, ale ja co do zasady nie kupuję niczego przez internet. Wolałabym wybrać korektor w sklepie stacjonarnym.

Trzymajcie kciuki. Trochę czarno to widzę, bo muszę mieć na te moje sińce naprawdę dobre krycie i jednocześnie korektor musi być blado-szaro-oliwkowy bez różowych, brzoskwiniowych i żółtych tonów.

Edit:

Chochliku, który korektor bardziej byś poleciła - Rimmel wake me up, czy może Bell multi mineral anti age concealer?
Ja chyba wolę ten z bell.. ale on nie jest bardzo jasny
Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Mam korektor z Bell i on słabo kryje, raczej delikatnie ujednolica.
Moim zdaniem kryje dość dobrze oO z tym, ze ja w sumie nie mam sińców, ale i tak wydaje mi się,że jest pod tym względem ok Tylko mógłby posiadać większą gamę kolorystyczną..
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 12:46   #1709
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
W zeszłe wakacje brałam antybiotyki fotouczulające. I po wyjściu na słońce często wyskakiwały mi paskudne krosty. Ratowałam się filtrami chemicznymi - Ducrayem i La Roche. I koszulami. Bawełnianymi z długim rękawem. Takie zabezpieczenie wystarczało w zupełności.
no niestety, czasami nawet 50 nie da rady. a co dopiero jak np nałoży się niewystarczającą ilość, albo coś gdzieś ci się zetrze:/ ja z tego powodu chodzę właśnie w ubraniach z długim rękawem, długich spodniach i apaszkach. ale teraz chyba trzeba będzie wyciągnąć parasolkę...
najśmieszniej to wygląda jak siedzę sobie w mieszkaniu w szortach i bluzeczce na ramiączkach (piszę teraz mgr i nie muszę za często wychodzić), a gdy już muszę wyjść 'na świat' to przygotowuję się do tego jak astronauta: wszystko zakryte ubraniem a to co odkryte - zabezpieczone filtrem ale na szczęście jeszcze mnie nie poparzyło, więc chyba taka strategia się sprawdza szukam teraz właśnie jakichś koszul z bawełny lub lnu z długim rękawem, ale ciężko mi coś takiego znaleźć... wszyscy kupują takie ubrania, które odsłaniają jak najwięcej ciała a ja się zastanawiam czy znajdę coś, co będzie jednocześnie ładne, wygodne, dobrze chroniące i jeszcze w takim kolorze, żeby za bardzo nie było widać zabrudzeń od filtrów z parsolem, bo na dłonie zużywam ich takie ilości, że szkoda mi kupować droższe i smaruję się sprejem babydream z rosmana:P życie jest ciężkie...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 14:31   #1710
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Maybelline ma z reguły najjaśniejsze kolory (podkładów i korektorów) oznaczone jako drugie z kolejności, więc 20 light jest sporo jaśniejszy od 10 fair (miałam, przetestowałam ). Age rewind jest całkiem fajny, zużyłam całą tubkę i byłam zadowolona, choć na zimę mógłby być o pół tonu jaśniejszy. Mineralny też jest bardzo dobry wg mnie, ale raczej na lato (numer 2 - również najjaśniejszy).
Wetnie się w rozmowę kolejna 'blada twarz' aktualnie używam właśnie korektora Mayb. 02 KLIK! jestem z niego zadowolona chociaż jak patrzę na swatche tego NYX to chciałabym przetestować...miałyście coś z Collection2000? Jeśli była o nich mowa to przepraszam, przeszukam, poczytam...
Co do 'podkładów' to nadal testuję BB kremy i chyba z nich nie zrezygnuję...na idealny podkład drogeryjny nie trafiłam, oczywiście wszystko za ciemne :/
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2012-06-20 o 14:33
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.