recesja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 11:15   #1
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932

recesja


w zeszlym miesiacy cztery klientki zdjely paznokcie. powod: kryzys. w tym juz jedna. i co bedzie dalej? rozmawiam z przedstawicielami-lipa na rynku. nawet jedna hurtownia sie rozpadla i przeniosla... co sie dzieje? to ta zima? a moze mi sie zdaje...? co sadzicie? zauwazylyscie cos?
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 12:42   #2
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: recesja

Ja już zauważyłam od końcówki zeszlego roku- pomijając święta i sylwestra...
Sporo osób rezygnuje z przedlużania tlumacząc sie brakiem pieniędzy.
Wiele przyłapałam ze chodzą do pseudo i robią łopaty za 20-30zl
Ich sprawa.
Wiem z doświadczenia że jeśli klientka zawsze miała zadbane dlonie i paznokcie to ona nie zje a pazurki raz w miesiącu zrobi.
Wykruszą sie tylko te co jak małpy przychodziły robić bo ich koleżanka/ wspólpracownica ma.
Oczywiscie jest to do odczucia dla nas ale ja sobie zawsze powtarzam że lepiej mieć garsć zaufanych i stałych klientek niż grono takich co przyjdą na raz.
dlatego tez ja sie przebranżawiam i niebawem połączę fryzjerstwo i stylizację z pazurkami- to moze pozwoli mi przetrwac.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 14:14   #3
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: recesja

Moze wcale nie recesja a bardziej dostepnosc wszystkiego w niskich cenach. Po co placic jak mozna samemu. Lampa kosztuje 100 zl, zel dyche, gora dwie. Po co wydawac 100 zl co miesiac?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 18:47   #4
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

po to aby miec paznokcie a nie kulfony...?
ponadto niekoniecznie od razu trzeba placic stowe...
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:23   #5
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: recesja

Jagódeczko kochanie ja nie wiem czy bym to nazwała recesją, raczej brakiem gustu kobiet. Niestety to prawda że coraz więcej dziewczyn albo robi sobie samej albo idą po koleżankach i mają jedną wielką kupę za 30 zł, pięknego frencza od połowy płytki, no piękne ogrodowe saperki któtko mówiąc, ale w ich mniemaniu to jest super i niech mają!
Ja stałe klientki które miałam to mam, ale żeby jakoś nowych się waliło drzwiami i oknami to nie specjalnie wolą iść i za 30 zrobić.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:33   #6
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: recesja

Zeby bylo smiesznie to i 30 to duzo. Bo ja uczac sie na kims biore 30 za material, a moja kolezanka chodzi do swojej zaufanej pani (podobno z kursem) pseudo i robi za 20 zl. To po co przeplacac 10 zl i ani przez chwile nie pomyslala zebym ja jej zrobila
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:33   #7
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: recesja

Dokładnie jak Byliczka mówi. Moze zorganizuj jakąś promocję dla nowych klientek, albo poszerz ofertę o jakieś specjalne manicury, albo żel-lakier hybrydowy- też ostatnio modny dla zwolenniczek naturalnych paznokci i manicuru Trzeba przeczekać, przyjdzie wiosna, wesela sie zaczną na potegę, komunie itp.
Możesz ogłosić rabaty na zabiegi na ns miesiąc jeśli wiesz że cieżko moze być...

ja ostatnio w sklepie spotkałam moją ex stałą klientkę. Okazalo sie że robi tipsy u ekspedientki za 30 zl płytka przepiłowana, krzywo naklejony tips frenchowy, kilku brak ale to nic! ważne że taniej niż u mnie!
Naprawdę szkoda mi takich ludzi i nie ma ich co żalowac.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 20:49   #8
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: recesja

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Dokładnie jak Byliczka mówi. Moze zorganizuj jakąś promocję dla nowych klientek, albo poszerz ofertę o jakieś specjalne manicury, albo żel-lakier hybrydowy- też ostatnio modny dla zwolenniczek naturalnych paznokci i manicuru Trzeba przeczekać, przyjdzie wiosna, wesela sie zaczną na potegę, komunie itp.
Możesz ogłosić rabaty na zabiegi na ns miesiąc jeśli wiesz że cieżko moze być...

ja ostatnio w sklepie spotkałam moją ex stałą klientkę. Okazalo sie że robi tipsy u ekspedientki za 30 zl płytka przepiłowana, krzywo naklejony tips frenchowy, kilku brak ale to nic! ważne że taniej niż u mnie!
Naprawdę szkoda mi takich ludzi i nie ma ich co żalowac.
najsmutniejsze jest to, ze laski mysla, ze tak ma byc, ze paznokiec powinien byc krzywy, plytka ma byc przepilowana i w sumie to zel powinien sie trzymac nie dluzej niz tydzien... ja tez ostatnio zauwazylam, ze tych klientek mam mniej a planuje rozbudowe i jestem juz umowiona na kurs pdicure, niedawno zrobilam rzesowy... coraz czesciej zastanwiam sie czy az tak warto w siebie inwestowac, bo to przeciez pieniadze a jak klientka slyszy ze za paznokcie biore od 50 zl, to krzywi sie, ze drogo (??) na szczescie mam kilka stalych klientek, niektore przychodza co dwa tygodnie, ale sa czasami takie dni, ze siedze i nie mam co ze soba zrobic... myslalam, ze jest tylko tak u mnie, bo mieszkam w takiej dziurze, w okolicy jest kilka salonow i mozecie sie domyslac jak tam robia paznokcie ale widze, ze nie jestem sama w zeszlym roku zrobilam promocje dla klientek, ze jak przyprowadza np. kolezanke to pazurki maja 25% taniej.. no zjawily sie dwie nowe, ale byly tylko raz -jedna szla na wesele i tylko na ten dzien potrzebowala ladne paznokce a druga po prostu odpuscila temat.. stwierdzilam, ze to jest kompletnie nieoplacalne przy tylko dwoch klientkach i zrezygnowalam z promocji.. Moze na wiosne sie cos bardziej ruszy..
moi rodzice tez prowadza firme uslugowa i moj tato zawsze mowi, ze kryzys byl, jest i bedzie jak ktos musi skorzystac z uslugi to z niej skorzysta, jak ktos nie musi to sobie odpusci.. szkoda tylko, ze w naszej branzy roi sie od niedouczonych konowalek....
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 22:32   #9
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: recesja

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Jagódeczko kochanie ja nie wiem czy bym to nazwała recesją, raczej brakiem gustu kobiet.

O to to! ile razy spotkałam się z tym, że fench powinien być pół na pół z łożem, mało kto docenia ręczną robotę skoro można sobie przykleić gotowe kwiatki, serduszka lub króliczki playboya
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 23:12   #10
Dizzzy87
Raczkowanie
 
Avatar Dizzzy87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 200
Dot.: recesja

No co wy dziewczyny! W styczniu zawsze jest taki postój Po świętach, sylwku i innych imprezach wszyscy bez pieniędzy... Poza tym te dluuugie wieczory i szarówka za oknem nie pobudzają specjalnie do działania
A klientki które robią za 30zł to jakaś masakra. Moje 2 ostatnio sobie takie fundnęły i po tygodniu używania przyszły do mnie na wymianę hehe Chyba same stwierdziły że nie wygląda to zbyt ładnie bo się tłumaczyły co najmniej jak bym bić chciała
Zobaczycie wiosna przyjdzie, słońce zaświeci i się nie opędzicie od pazurków Ja już z początkiem lutego widzę przebudzenie
Dizzzy87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 17:54   #11
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: recesja

Ja też dziewczyny odczuwam zastój, więcej pościągało pazurki niż przyszło nowych. Ja również poszerzyłam atrakcje o przedłużanie rzęs. Z niecierpliwością czekam na efekty w postaci większej ilości klientek, bo kasy w dobrej jakości zestaw do rzęs wpakowałam masę.
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 05:44   #12
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: recesja

A my, w salonie już w zeszłym roku założyłyśmy, że luty będzie kiepski i od początku roku trąbiłyśmy, o naszej walentynkowej promocji. Promocja polega na tym, że każda klientka, która między 1 a 14 lutym zrobi sobie dowolną usługę w salonie dostaje kupon, który podpisuje i wrzuca do specjalnego pudełka. Po walentynkach robimy losowanie. Główna nagroda to Dzień Urody - czyli zabieg fryzjerski, kosmetyczny i paznokcie. A oprócz tego można wygrać różne rzeczy - od zniżki na przedłużanie rzęs po hennę. I powiem Wam, że zainteresowanie jest duże. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale luty zaczął nam się ze sporym ruchem. Kobitki mają przednią zabawę z wypisywaniem kuponów, snuciem marzeń o wygranej lub opowiadaniu, że na pewno nic nie wylosują. Emocje prawie jak przy losowaniu LOTTO
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 18:20   #13
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: recesja

Verdina swietny pomysl na promocje
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 23:00   #14
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

fajny bo kocha sie promocje ))
wszyscy kochamy.
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 11:31   #15
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: recesja

Nawet fryzjerki narzekają, że listopad i luty to słabe miesiące. Ja w porównaniu do zeszłego roku jestem bardziej zadowolona.

P.S. Miło Cię znów widzieć na tym forum Jagódeczko. I to o północy.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 21:17   #16
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

faktycznie nie narzekam. ale nawet grudzien byl jakis taki.... nijaki taki. dopiero przed wigilia sie kobiety ocknely. i jeszcze trzy nawalily... i popsuly mi dorobek wigilijny. oczywiscie ze sa napietnowane itd le odwolaly wizyte bo nie mialy kasy. w listopadzie miam promocje. zalozenie pazura w cenie uzupelnienia. jejku... jak te pseudostylistki maja kiepsko...65 zeta za zalozenie frencza z calym pudelkiem cyrkonii... to skandal! az mnie zeby bolaly od tych kwot.... 2000 place za samo ogrzewanie. musiaa bym w miesiacy zalozyc z 50 setow zeby zarobic na koszty...
nataliah
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 14:55   #17
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: recesja

Dziewczynki zaczynacie mnie martwic...w marcu zamierzam otworzyć stanowisko w saloniku kosmetycznym, przeraziłam się
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 18:41   #18
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: recesja

To ja cię pocieszę - u nas dużo większy ruch niż rok temu
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:00   #19
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

ja nie pociesze... paliwo, prad, czynsze, vat, woda, opal i zus. wszystko poszlo w gore. ceny uslug stoja w miejscu od kilku lat...
a moze sie myle...?
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 15:56   #20
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: recesja

Sztynka pochwal się w którym saloniku otwierasz?
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:06   #21
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: recesja

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
2000 place za samo ogrzewanie. musiaa bym w miesiacy zalozyc z 50 setow zeby zarobic na koszty...
nataliah
Kurczaki, to Ty stodołę ogrzewasz, że takie koszty masz?
Do paznokci to raczej nie potrzeba tyle miejsca...
Mój poprzedni lokal, który dzieliłam z dwiema fryzjerkami miał 90 m2 i mieścił się w starej niedocieplonej kamienicy. Do tego nieszczelne okna i drzwi. Mimo tego ogrzewanie olejowe kosztowało nas niecały tysiąc złotych miesięcznie zimą. A zima, jak wiadomo, w naszym klimacie nie trwa zbyt długo. W tej chwili czynsz (z ogrzewaniem i prądem) za zadbane 30m2 wynosi 800 zł. Za paznokcie biorę 80 zł i nie narzekam.
__________________

Edytowane przez nattaliah
Czas edycji: 2011-02-27 o 21:07
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:51   #22
another1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: recesja

witam kobitki, oj jak tak czytam to mam mieszane myśli, właśnie jestem w trakcie otwierania salonu kosmet. pazurki i kosmetyka , i aż sie boje pomyśleć co będzie bo opłaty mega duże a tu takie wieści o zmniejszeniu popytu,mam nadzieję że to przejściowe!!!
another1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 22:37   #23
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

stodola ma 300 m a olej poszedl w gore o prawie 40%. do tego to moja stodola wiec musze grzac cala uczciwie. i mam nadzieje ze idzie juz wiosna...
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 09:28   #24
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Smile Dot.: recesja

Jagódeczka pracujesz w stodole? : hahaha:

Jeżeli Was to pocieszy, to my mamy ok 200m2.
W Warszawie, gdzie czynsze są chyba najwyższe w Polsce.
Dajemy radę choć łatwo nie jest....
Ostatnio inwestyjemy duzo w rózne formy reklamy i czekamy na zwrot.

Zauwazyłam, ze narzekają wszyscy, nasze klientki pracujące w najrózniejszych branżach tez mówia, że nie ma lekko- nowe umowy na 1/2 etatu, brak premii, zwolnienia, są w tej chwili naporzadku dziennym. A co tu mówić o paniach, które mają własne firmy.... ZUS poszybował do góry, podatki też.

Zatem, to co się dzieje to nie tylko nasza branża.

Minie, trzeba przetrwac i będzie dobrze.

Na zachodzie podobno (info od klientki) już wraca moda na przedłużane kolorowe paznokcie, niedługo dotrze i do nas. Dziewczyny! Szykujcie akryle kolorowe, farbki i inne cudeńka!
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 12:10   #25
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: recesja

Gdybym ja w koszty próbowała wliczyć ogrzewanie swojego domu i utrzymanie samochodu, to też miałabym problem z odchodzącymi klientkami, bo pewnie musiałabym brać 200 zł za paznokcie i tylko nieliczne byłoby na to stać.

Albertynko, 200m na dwa biurka? Toż to zajęcia z capoeiry można by między nimi poprowadzić.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 13:23   #26
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: recesja

Można tańczyć, biegać, latac fruwać
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2011-02-28 o 13:24
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 18:23   #27
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: recesja

To jest myśl, żeby przyciągnąć klientki zajęcia capoeiry - ale oczywiście u Albertyny.
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 19:35   #28
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

albo taniec na rurze i przyciągniemy panów
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 19:40   #29
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: recesja

Jestem za, hehe
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 21:51   #30
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: recesja

Nie wiem co mam Wam powiedzieć, aż mnie mdli od czytania tego. Piszecie, jakby bez tipsów nie dało się żyć, i koniecznie to muszą byc Wasze tipsy, zbawiacie nimi świat. A każda klientka, która do Was nie przyszła nie ma gustu i w ogóle straszne. Troche skromności, na prawde To nie jest aż tak skomplikowane, to nie jest wiedza tajemna i tytułu inżyniera nie wymaga. Nie każda koleżanka robi źle, nie każdy sam sobie robi źle.

A poza tym ludzie krzywo patrzą na żele i tipsy, dodajcie to do swoich 'czynników recesji'.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:02.