Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-10, 21:35   #1921
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Nie wiecie czy olejek eteryczny z drzewa herbacianego dostane w aptece?

Tak, praktycznie w każdej aptece jest dostępny albo od ręki, albo na zamówienie. Podobnie inne olejki.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie o olejki do ciała. W sklepacj widzę super pachnące olejki do ciała - na poczatku to zwłaszcza w skłądzie olej ze słodkich migdałów, z winogron. Chciałąbym zrobić sama taki olejek, zależy mi też aby to była oliwka dla dziecka - jak widze oliwki dla dziecka z olejem mineralnym to chyba jest trochę nie w porządku (np. johnson). Nie jest on zbyt zdrowy z tego co czytałam.

http://www.thesanctuary.co.uk/massag...il-details.htm

Jeszcze mam pytanie - czy można do takiego oplejku dodac np. jakis olejek eteryczny (1 kropelke) - jezeli to ma byc olejek dla noworodka ? Na przyklad po 1 m-cu życia ?
No i czy można dziecko smarować olejkiem kokosowym, oliwa z oliwek lub olejkiem z winogron. Bo naczytałam się o tej parafinei i mi się odechciało tego używać.



Możesz zmieszać ze sobą np maslo Shea, maslo kakaowe, olej jojoba i migdalowy, albo z winogron i kokosowy i np wit C lub E i tym smarowac dziecko. Te mazidla przyjemnie pachną. Nie bedziesz mieć wtedy potrzeby dodawania olejków zapachowych, które mogą podrazniać skórę dziecka. Jedna kropelka nić Ci nie da, a większa ilość może zaszkodzić Poza tym wymienione masla i oleje nie powinny zrobić dziecku krzywdy, są nietoksyczne i raczej odczulające, aniżeli alergizujace. Mimo wszystko należy jednak wykonać dziecku próbę uczuleniową, odrobinę smarowac przez 2-3 dni w jednym punkcie. Poza tym nie polecam mieszać od razu wszystkiego. Warto to robić partiami np po 50-100 g, a resztę polproduktów przechowywac w lodówce. Parafinie mówię zdecydowanie NIE!!!

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-10 o 21:38
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 09:39   #1922
blond_asik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 6
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
W końcu nie zaczęłam... Odkryłam peptydy i to mi wystarcza. Jakoś bałam się i boję nadal tego rolowania. Nie jestem zdolna do poświęceń dla urody
dzięki, ja mam ostatnio jazdę na 0,5 mm, jak wypróbuję to dam znać, a o peptydach muszę poczytać, bo nie jestem jeszcze w temacie, ale mnie zaintrygowałaś

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez amanka Pokaż wiadomość
A mi "na olejach" jest za sucho Stosuję oleje (z róży piżmowej, konopny, jojoba i słonecznikowy) z żelem hialuronowym, twarz myję też olejkiem myjącym. Niestety ciągle mam wrażenie, że mam wysuszoną skórę, obojętnie ile bym tego oleju dała.

Czy dodanie jedwabiu lub owsa hydrolizowanego, mocznika (ten akurat mam), lub czegoś innego pomoże? Ewidentnie czegoś potrzebuję...

Aha, cera mieszana, zaskórniki, 40 lat...
I jaki poleciłybyście olej na zmarszczki?
może spróbuj jakiegoś masełka, np. na noc, bo jednak trochę trwa zanim się wchłonie
blond_asik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 12:01   #1923
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Do dziewczyn z Warszawy - czy będzie któraś z Was może niedługorobiła zamówienie na mazidłach?Bo mi np.zależy na jednej rzeczy, i możnaby podzielić się przesyłką..
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 12:15   #1924
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, oddam w dobre ręce olejek myjący pachnotka-migdał z ZSK (ok.100/120ml) - nie pasuje mi
Chętnie przyjęłabym dowolny olejek myjący z BU... może komuś nie przypasował
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 20:49   #1925
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jak to się stało, że wcześniej tu nie trafiłam?? Wątek w sam raz dla mnie
Podstawę mojej pielęgnacji stanowią właśnie oleje i inne naturalne produkty z Mazideł i BU..

Na dzień dzisiejszy używam zamiennie (do twarzy i włosów) olei:

- śliwkowego
- kokosowego
- monoi
- ze słodkich migdałów
- Amla Gold
- rycynowego
- tamanu
- z róży piżmowej
- z orzechów włoskich
- skwalanu
- jojoba

Poza tym:

- frakcja sojowa z Mazideł
- serum lemon z BU
- macerat brzozowy
- żel HA
- olejek do mycia z BU
- NMF
- mocznik
- spirulina
- niacynamid
- glukonolakton

Typowo w odżywkach do włosów: keratyna, owies i jedwab hydrolizowane, hydrolat rozmarynowy i shikakai.

No i oczywiście hydrolaty. Próbowałam do tej pory: oczaru, kocanki, cytryny, bławatka, migdału, geranium, lawendy, rozmarynu, z róży damasceńskiej, aloesu i neroli. Moimi faworytami są kocanka i oczar

Z olejami na twarz muszę uważać bo bywa, że mnie zapychają jak przesadzę z ilością, ale jako dodatek do HA, kremu czy żelu aloesowego sprawdzają się bardzo dobrze..

Moimi faworytami są kokos (do włosów), monoi (do twarzy i włosów) i śliwka ze względu na zapach..

No nic.. To tyle tytułem "przedstawienia się"

Teraz spróbuje stopniowo ogarnąć ten wątek..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!

Edytowane przez Yasinisi
Czas edycji: 2011-02-11 o 21:11
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 21:22   #1926
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Nie wiecie czy olejek eteryczny z drzewa herbacianego dostane w aptece?
Zakupiłam ostatnio w superpharmie za niecałe 10 zł firmy semifarm, w zwykłej aptece też powinnaś znaleźć.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 10:22   #1927
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witajcie, zamówilam 100% olej konopny. Podobno ma on bardzo krótką trwalość, tylko do 4 tygodni i przechowywanie w lodówce nie pomaga. Dowiedzialam się o tym z wikipedii. Czy jest jakiś inny sposób na przedlużenie trwalości, choćby o miesiąc, dwa? Może dodanie witaminy E lub C cos by pomoglo? Nie jestem przekonana do syntetycznych konserwantów. Czy ten olej może być dlużej świeży po zmieszaniu z innymi olejami i maslami? Przepraszam jeśli pytanie zadalam w nieodpowiednim wątku. Prosze o link, jeśli byl już taki temat.
Hej, mnie też to interesuje, bo właśnie chciałabym sobie ten olej nabyć. Przeczytałam, że stabilności i trwałości nadaje mu mieszanie z innymi olejami np jojoba - ale na ile ciężko powiedzieć
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 11:50   #1928
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jak myślicie, czy kupiony w delikatesach olej sezamowy będzie miał takie samo działanie jak olej kupiony na np. ZSK ?
Interesuje mnie ten olej, ponieważ chciałam zrobić peeling z soli z morza martwego, a kosmetyczny olej sezamowy ma działanie rozgrzewające, więc może wspomógłby moją walkę z cellulitem ...
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 07:40   #1929
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, czy któraś z was stosowała oleje z OlVita ?

Pani w warzywniaku wcisnęła mi ulotkę, a ja nieopatrznie ją otworzyłam i na przykład w oczka mi wpadł olej z czarnuszki, z wiesiołka czy z orzechów włoskich... i wszystkie dostępne w małym, podwórkowym warzywniaku w generalnie niezłych cenach

Warto
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 08:57   #1930
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
temat o olejach, ale myślę, że można masło pod olej podciągnąć, co nie?
Tak więc zamówiłam sobie masło jojoba z BU, jako, że jest lekkie, no i mam cerę mieszaną, może wreszcie się uspokoi. Macie jakieś wrażenia na temat tego masła?
Ja stosuję i jestem bardzo zadowolona. Mam skore mieszana, przesuszona, bo zima i od tygodnia stosuje serum migdalowe z BU. Maslo jojoba bardzo ładnie nawilża i łagodzi moja cere, a przy tym nie zapycha! Zapach nie jest nadzwyczajny, ale konsystencja cudowna

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

A ja mam pytanie odnośnie masła kakaowego. Dostałam zamówienie z Mazideł i zachwycona jestem zapachem, ale nei wiem zupełnie jak go używać, bo jest w bardzo twardych kawałkach, które nie topnieją w dłoni Czy rozpuścić je jakoś w kąpieli wodnej, czy jak???
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 10:00   #1931
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Ja stosuję i jestem bardzo zadowolona. Mam skore mieszana, przesuszona, bo zima i od tygodnia stosuje serum migdalowe z BU. Maslo jojoba bardzo ładnie nawilża i łagodzi moja cere, a przy tym nie zapycha! Zapach nie jest nadzwyczajny, ale konsystencja cudowna

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

A ja mam pytanie odnośnie masła kakaowego. Dostałam zamówienie z Mazideł i zachwycona jestem zapachem, ale nei wiem zupełnie jak go używać, bo jest w bardzo twardych kawałkach, które nie topnieją w dłoni Czy rozpuścić je jakoś w kąpieli wodnej, czy jak???

rozcienczyć olejami w kąpieli wodnej. W innym razie przed każdym użyciem bedziesz go musiala topić. Ja mialam kiedys maslo kakaowe firmy Palmers, używalam w ciaży. Dramat po prostu z nakladaniem byl, chociaż maslo tej firmy nie bylo 100%. Maslo kakaowe ma genialne wlaściwości, ale ta konsystencja...
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 10:22   #1932
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
rozcienczyć olejami w kąpieli wodnej. W innym razie przed każdym użyciem bedziesz go musiala topić. Ja mialam kiedys maslo kakaowe firmy Palmers, używalam w ciaży. Dramat po prostu z nakladaniem byl, chociaż maslo tej firmy nie bylo 100%. Maslo kakaowe ma genialne wlaściwości, ale ta konsystencja...
Dziekuje! w takim razie powalczę, bo jesli nawilzy moje przesuszone łydki dłużej niż na kilka godzin, to gotowa jestem na poświęcenia
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 16:41   #1933
avocado2
Przyczajenie
 
Avatar avocado2
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witajcie!
Przedwczoraj wstąpiłam do klubu olejomaniaczek.
Nabyłam w spożywczaku olej z orzechów laskowych (Oleofarm) i od razu wymaziałam nim sobie całe ciało. Rano go sobie kładę na twarz, dolewam sobie do kaszy gryczanej przy obiedzie...
Kocham go!
avocado2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 14:58   #1934
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witajcie

Chciałam was zapytać o kilka rzeczy.

Wyczytałam w necie, ze macerat z marchwi nie moze być używany przez osoby uczulone na salicylany, gdzieś przez przypadek rzuciło mi się to w oczy (tu),na stronie mazideł nie ma takiej informacji, a miałam go zamówić. (wiem ze BHA u mnie odpada ze względu wlasnie na uczulenie na salicylany, ale czemu akurat ten macerat to nie wiem)

Orientujecie się których jeszcze olejów osoby uczulone na salicylany nie mogą używać? Na mazidłach nic nie pisze i nie wiem co zamówić, a chcialam jakiś nawilżajacy olej, zmniejszajacy pory i naczynka....nie zapychający przede wszystkim

zamówiłam sobie na BU masło shea, ale ono chyba za tłuste na twarz?
no i flavo c, co by trochę zadbać o swoją cerę.

Kłaniam się i bede u was częściej jesli mnie przyjmiecie

Edytowane przez Wojtusia
Czas edycji: 2011-02-15 o 15:08
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 06:38   #1935
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

HEj,
Mam pytanie do bardziej wprawionych
Który olej jest tak lekki jak olej z orzecha włoskiego ? W sensie jaki ma największą "szansę" nie zapchac? Szukam czegos zamiennie, cos o malinach mi sie obiło o uszy?
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 08:31   #1936
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
HEj,
Mam pytanie do bardziej wprawionych
Który olej jest tak lekki jak olej z orzecha włoskiego ? W sensie jaki ma największą "szansę" nie zapchac? Szukam czegos zamiennie, cos o malinach mi sie obiło o uszy?

Na pewno godny uwagi jest olej konopny ( dużo dobrego o nim slyszalam i wlaśnie czekam na przesylkę) i większośc olejów z grupy schnących, kukurydziany, z wiesiolka ( mialam, polecam), z pestek winogron, z ogórecznika lekarskiego, z malin i dzikiej róży.

Sprawdzą się też cięższe oleje np jojoba, macadamia oraz olejki eteryczne np z drzewa herbacianego, eukaliptusowy.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-17 o 08:35
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:52   #1937
Makobratek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 521
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam olej z orzecha włoskiego z datą ważności do 11/2010. Cały czas był w lodówce i chyba nic mu nie jest....Nie wiem czy używać czy nie??
Mam tez olej jojoba i myślałam, że jest zaliczany do lekkich olejów. Przynajmniej jak go tak odbieram
Makobratek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 10:06   #1938
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Makobratek Pokaż wiadomość
Mam olej z orzecha włoskiego z datą ważności do 11/2010. Cały czas był w lodówce i chyba nic mu nie jest....Nie wiem czy używać czy nie??
Mam tez olej jojoba i myślałam, że jest zaliczany do lekkich olejów. Przynajmniej jak go tak odbieram

Jojoba jest uniwersalnym olejem. Do najlżejszych nie należy, ale nadaje się, rzadko zapycha.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 10:51   #1939
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez amanka Pokaż wiadomość
A mi "na olejach" jest za sucho Stosuję oleje (z róży piżmowej, konopny, jojoba i słonecznikowy) z żelem hialuronowym, twarz myję też olejkiem myjącym. Niestety ciągle mam wrażenie, że mam wysuszoną skórę, obojętnie ile bym tego oleju dała.

Czy dodanie jedwabiu lub owsa hydrolizowanego, mocznika (ten akurat mam), lub czegoś innego pomoże? Ewidentnie czegoś potrzebuję...

Aha, cera mieszana, zaskórniki, 40 lat...
I jaki poleciłybyście olej na zmarszczki?
Mocznik
Nie wiem jak z twarzą, dopiero planuję skręcić, ale miałam produkt z mocznikiem 5% i efekt był szybki. Do cery zaskórnikowej ponoć dobry Może wit.B3? Mleczan sodu...
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 11:31   #1940
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
Witajcie

Chciałam was zapytać o kilka rzeczy.

Wyczytałam w necie, ze macerat z marchwi nie moze być używany przez osoby uczulone na salicylany, gdzieś przez przypadek rzuciło mi się to w oczy (tu),na stronie mazideł nie ma takiej informacji, a miałam go zamówić. (wiem ze BHA u mnie odpada ze względu wlasnie na uczulenie na salicylany, ale czemu akurat ten macerat to nie wiem)

Orientujecie się których jeszcze olejów osoby uczulone na salicylany nie mogą używać? Na mazidłach nic nie pisze i nie wiem co zamówić, a chcialam jakiś nawilżajacy olej, zmniejszajacy pory i naczynka....nie zapychający przede wszystkim

zamówiłam sobie na BU masło shea, ale ono chyba za tłuste na twarz?
no i flavo c, co by trochę zadbać o swoją cerę.

Kłaniam się i bede u was częściej jesli mnie przyjmiecie
Salicylany są na pewno w oleju z malin.

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Mocznik
Nie wiem jak z twarzą, dopiero planuję skręcić, ale miałam produkt z mocznikiem 5% i efekt był szybki. Do cery zaskórnikowej ponoć dobry Może wit.B3? Mleczan sodu...
Z mocznikiem trzeba uważać, bo w ilości powyżej 5% ma działanie złuszcvzające.. Ja do nawilżenia polecam mleczko winogronowe z mazideł w połączeniu z olejami. Same oleje też mam wrażenie, ze wysuszaja, hmmm.

Muszę przyznac, że wsiąklam w oleje totalnie i jestem zachwycona
Przeczytałam całą drugą częśc wątku, a teraz zabieram się za pierwsza, to moja ulubiona lektura ostatnim czasem I w efekcie składam drugie zamówienie na mazidłach w ciągu miesiąca
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 10:12   #1941
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam pytanie - co myslicie o stosowaniu olejow po mikrodermabrazji? Mam olej kokosowy, ze slodkich migdalow i kapsulki donegal z olejem chyba z wiesiolka i nie wiem czy sobie je odpuscic po mikro? Ale czego wtedy uzywac w zamian?(przepraszam za brak polskich znakow)
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 10:16   #1942
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Mam pytanie - co myslicie o stosowaniu olejow po mikrodermabrazji? Mam olej kokosowy, ze slodkich migdalow i kapsulki donegal z olejem chyba z wiesiolka i nie wiem czy sobie je odpuscic po mikro? Ale czego wtedy uzywac w zamian?(przepraszam za brak polskich znakow)


Kapsulki Dermogal są dla mnie rewelacyjne. Wiesolek wymiata. Wg mnie nie ma przeciwwskazań.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-11 o 10:46
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 11:01   #1943
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Skończył mi się termin ważności maceratu brzozowego
..nie wiem czy wyrzucić resztę czy poużywać jeszcze trochę
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 11:05   #1944
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Skończył mi się termin ważności maceratu brzozowego
..nie wiem czy wyrzucić resztę czy poużywać jeszcze trochę

Z tydzień, dwa można chyba jeszcze poużywac np do demakijażu
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 16:37   #1945
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ewentualnie do ciała lub do kąpieli tez sie nada
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 09:09   #1946
Makobratek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 521
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jojoba jest uniwersalnym olejem. Do najlżejszych nie należy, ale nadaje się, rzadko zapycha.


Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Skończył mi się termin ważności maceratu brzozowego
..nie wiem czy wyrzucić resztę czy poużywać jeszcze trochę
Ja mam olej z orzecha włoskiego z datą 11/2010 i wczoraj w akcie desperacji nałożyłam na twarz A rano obudziłam się z ładniejszą skórą. Czemu porzuciłam olejowanie po pierwszych nieudanych próbach? O ja głupia
Makobratek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 19:59   #1947
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Chciałabym kupić olej sezamowy, ale nie wiem jaki wybrać, w sklepach nie ma zbyt wielkiego wyboru
Byłam dziś w realu i znalazłam te, co o nich sądzicie ?
http://smaki-grecji.pl/olejsezamowy5...mno-p-119.html
http://www.rajsmakosza.pl/olej-sezam...ml-p-1523.html
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 07:12   #1948
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A co możecie powiedzieć o oleju ze słodkich migdałów? Większość osób chwali sobie ten olej jako odżywkę do włosów. A przecież w większości kosmetyków dla dzieci jako składnik wymieniany jest ten olej. Mam buteleczkę tego specyfiku i chciałabym zacząć go stosować wieczorem na twarz.
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 08:19   #1949
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam pytanie odnośnie mocznika, czy mogę go dodać do balsamu do ciała, takiego gotowego zależy mi na złuszczeniu, piszecie,że mocznik złuszcza powyżej 5% to ile mam dosypać tak na oko? Łyżeczkę od herbaty czy więcej
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 08:57   #1950
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
A co możecie powiedzieć o oleju ze słodkich migdałów? Większość osób chwali sobie ten olej jako odżywkę do włosów. A przecież w większości kosmetyków dla dzieci jako składnik wymieniany jest ten olej. Mam buteleczkę tego specyfiku i chciałabym zacząć go stosować wieczorem na twarz.

Mnie osobiście olej migdalowy bardzo zapycha. Jest to bardzo wartościowy olej, biozgodny z naturalnymi funkcjami skóry, cenny w aminokwasy. Bardzo lagodny i odczulajacy, dlatego np jest często uzywany w produkcji kosmetyków dla dzieci. Niestety jest to olej, który zawiera ponad 50% kwasu oleinowego, jest bardzo zapychający. Jesli więc masz problemy z zaskórnikami i pryszczami, rozszerzonymi porami itp, to nie polecam, można odrobinę zmieszać z innym kosmetykiem czy olejem do twarzy, ale nie za dużo.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-04 o 08:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.